SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pedeleii

+9
aurora
Vasile
Armand
RocketQu33n
ENKI
Dracu' gol
lolo
Anahoret
delta
13 participanți

Pagina 7 din 21 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 14 ... 21  Urmatorul

In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Dum Dec 05, 2010 1:55 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Alegeri unde? Pentru ce? Că de ce nu mai e cazul să-ntreb.
Cica a murit unu' de-al lor, Timis, si se organizeaza alegeri pentru camera deputatilor, in colegiul Hateg, Hunedoara.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eh, azi au loc maretele alegeri, la care catindatul PDL participa ca "om de-al lor, dintre ei", fara portocaliu pe afis. laugh
Alegerile au insa o miza psihologica uriasa, de vreme ce insusi seful STS s-a deplasat la fata locului, pentru a supraveghea implementarea unui soft care sa nu permita, cumva, vreo frauda. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Remember: Marcel Opris este cel care a cuplat serverele "ultrasecrete" ale STS-ului cu serverul aflat la sediul central al PDL (Modrogan), ajutand eroic la o doua bagare a Matolului pe gatul larg deschis al boborului. Suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  aurora Dum Dec 05, 2010 2:33 pm

ENKI a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Alegeri unde? Pentru ce? Că de ce nu mai e cazul să-ntreb.
Cica a murit unu' de-al lor, Timis, si se organizeaza alegeri pentru camera deputatilor, in colegiul Hateg, Hunedoara.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eh, azi au loc maretele alegeri, la care catindatul PDL participa ca "om de-al lor, dintre ei", fara portocaliu pe afis. laugh
Alegerile au insa o miza psihologica uriasa, de vreme ce insusi seful STS s-a deplasat la fata locului, pentru a supraveghea implementarea unui soft care sa nu permita, cumva, vreo frauda. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Remember: Marcel Opris este cel care a cuplat serverele "ultrasecrete" ale STS-ului cu serverul aflat la sediul central al PDL (Modrogan), ajutand eroic la o doua bagare a Matolului pe gatul larg deschis al boborului. Suspect

catindatu' PDL om de-al lor dintre ei?
pai seara s-a culcat PNL-ist si dimineata s-a trezit PDL-ist===catindat?
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Dum Dec 05, 2010 3:12 pm

aurora a scris:catindatu' PDL om de-al lor dintre ei?
pai seara s-a culcat PNL-ist si dimineata s-a trezit PDL-ist===catindat?
Când vor ajunge la putere PNLiștii sau PSDiștii, se vor culca PDLiști și se vor trezi PNLiștii sau PSDiștii - în funcție de necesitățile personale.
Și după aia se miră că nici draq nu mai crede vreo iotă din cele declarate de politicieni? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  aurora Dum Dec 05, 2010 6:52 pm

delta a scris:
aurora a scris:catindatu' PDL om de-al lor dintre ei?
pai seara s-a culcat PNL-ist si dimineata s-a trezit PDL-ist===catindat?
Când vor ajunge la putere PNLiștii sau PSDiștii, se vor culca PDLiști și se vor trezi PNLiștii sau PSDiștii - în funcție de necesitățile personale.
Și după aia se miră că nici draq nu mai crede vreo iotă din cele declarate de politicieni? laugh

am auzit azi un pedelist spunand la tv ca "scopul scuza mijloacele",
adica explica el ca dezertarile astea din partid, coruptia, furtisagul,
daca pot astfel sa aduca niste fonduri pentru comunitate, e ok...
devil
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Dum Dec 05, 2010 7:54 pm

aurora a scris:am auzit azi un pedelist spunand la tv ca "scopul scuza mijloacele",
Asta parcă a spus-o de fapt Lenin... sau Stalin... sau amândoi... Laughing

aurora a scris:adica explica el ca dezertarile astea din partid, coruptia, furtisagul, daca pot astfel sa aduca niste fonduri pentru comunitate, e ok...
devil
Păi, pe modelul ăsta poți omorî un om din trei pentru a scăpa pe ceilalți doi... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Anahoret Dum Dec 05, 2010 7:58 pm

delta a scris:
aurora a scris:am auzit azi un pedelist spunand la tv ca "scopul scuza mijloacele",
Asta parcă a spus-o de fapt Lenin... sau Stalin... sau amândoi... Laughing
Cred că Machiavelli a spus-o primul.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Dum Dec 05, 2010 8:05 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:
aurora a scris:am auzit azi un pedelist spunand la tv ca "scopul scuza mijloacele",
Asta parcă a spus-o de fapt Lenin... sau Stalin... sau amândoi... Laughing
Cred că Machiavelli a spus-o primul.
Înseamnă că ăștia doar pun în aplicare principiul... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Anahoret Dum Dec 05, 2010 8:07 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:
delta a scris:
aurora a scris:am auzit azi un pedelist spunand la tv ca "scopul scuza mijloacele",
Asta parcă a spus-o de fapt Lenin... sau Stalin... sau amândoi... Laughing
Cred că Machiavelli a spus-o primul.
Înseamnă că ăștia doar pun în aplicare principiul... Laughing
Nu numai ei, toţi au făcut-o şi o fac! Numai că Machiavelli a enunţat principiul... a pus bazele ştiinţifice, cum s-ar zice. Laughing
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Lun Dec 06, 2010 7:12 am

aurora a scris:
ENKI a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Alegeri unde? Pentru ce? Că de ce nu mai e cazul să-ntreb.
Cica a murit unu' de-al lor, Timis, si se organizeaza alegeri pentru camera deputatilor, in colegiul Hateg, Hunedoara.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Eh, azi au loc maretele alegeri, la care catindatul PDL participa ca "om de-al lor, dintre ei", fara portocaliu pe afis. laugh
Alegerile au insa o miza psihologica uriasa, de vreme ce insusi seful STS s-a deplasat la fata locului, pentru a supraveghea implementarea unui soft care sa nu permita, cumva, vreo frauda. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Remember: Marcel Opris este cel care a cuplat serverele "ultrasecrete" ale STS-ului cu serverul aflat la sediul central al PDL (Modrogan), ajutand eroic la o doua bagare a Matolului pe gatul larg deschis al boborului. Suspect

catindatu' PDL om de-al lor dintre ei?
pai seara s-a culcat PNL-ist si dimineata s-a trezit PDL-ist===catindat?
Eh, habar n-am in ce ordine a intrat-iesit-intrat actualul PDL-ist prin gastile de infractori numite de unii partide, important e ca a pierdut alegerile, ieri. laugh
Ar fi castigat penala supratelevizta Maria Campeanu, insa n-as da link spre bloguri, ci spre o sursa mai "credibila". suspect
Poate mai tarziu, cand canalele seriose de (dez)informare vor fi pregatit cum se cuvine stirea. vesel

EDIT. Mda, o sursa cat de cat credibila: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Lun Dec 06, 2010 7:48 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Lun Dec 06, 2010 8:00 am

ENKI a scris:Eh, habar n-am in ce ordine a intrat-iesit-intrat actualul PDL-ist prin gastile de infractori numite de unii partide, important e ca a pierdut alegerile, ieri. laugh
Ar fi castigat penala supratelevizta Maria Campeanu, insa n-as da link spre bloguri, ci spre o sursa mai "credibila". suspect
Poate mai tarziu, cand canalele seriose de (dez)informare vor fi pregatit cum se cuvine stirea. vesel

EDIT. Mda, o sursa cat de cat credibila: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Acolo a renunțat PDL la culoarea portocalie mizând pe faptul că induce astfel în eroare alegătorii? scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Anahoret Lun Dec 06, 2010 8:19 am

ENKI a scris:Ar fi castigat penala supratelevizta Maria Campeanu, insa n-as da link spre bloguri, ci spre o sursa mai "credibila". suspect
Maria Câmpeanu nu este tipa care tot spune ce greşeli fac cei de la Ministerul Muncii? Ea este?
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Lun Dec 06, 2010 8:40 am

Anahoret a scris:
ENKI a scris:Ar fi castigat penala supratelevizta Maria Campeanu, insa n-as da link spre bloguri, ci spre o sursa mai "credibila". suspect
Maria Câmpeanu nu este tipa care tot spune ce greşeli fac cei de la Ministerul Muncii? Ea este?
Ba... cred ca da. Parca a fost ministreasa pe la munca, pe vreme lui Tariceanu. scratch
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  aurora Mar Dec 07, 2010 4:43 pm

O nouă campanie de presă pentru denigrarea pedeliştilor!
Nu este adevărat... de fapt Răzvan a vrut să împiedice consumul de substanţe etnobotanice, iar bărbatul ăla s-a aruncat singur în faţa maşinii de ciudă...
Doamna (fost ministru al Tineretului şi Sportului) acum senatoare, Sorina Plăcintă, a spus foarte clar că este mândră de fiul ei: "Sunt mândră de fiul meu. Este un băiat independent şi mă bucur că l-am crescut aşa".

Anul trecut, Andrei-Răzvan Plăcintă, în vârstă de 19 ani, a aderat la Biserica Ateistă şi a postat pe internet poze în care apărea sărutându-se cu un alt băiat. Acum, fiul Sorinei Plăcintă a postat pe contul sau de Facebook o poză în care apare urinând pe o troiţă maramureşeană şi descrie într-un mod simplu fotografia: "Aşa fac eu cu Dumnezeu".

Acuma, na... băiatul este major şi independent... şi bine educat, şcolit, el stă prin Elveţia...
Răzvan, Eba, Prigoană au un viitor luminos.
Justiţia va demonstra nevinovăţia lui Răzvan... deocamdată i-au dat un mandat de reţinere şi e acuzat de tentativă de omor, ultraj contra bunelor moravuri şi tâlhărie.
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Anahoret Mar Dec 07, 2010 5:55 pm

aurora a scris:Justiţia va demonstra nevinovăţia lui Răzvan... deocamdată i-au dat un mandat de reţinere şi e acuzat de tentativă de omor, ultraj contra bunelor moravuri şi tâlhărie.
Se va termina cu un NUP sau maxim cinci minute de puşcărie cu suspendare. Când spuneam că, în 1989, n-am făcut altceva decât să omorâm doi bătrânei... Twisted Evil
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Sun Tzu , oare ?

Mesaj  Vasile Mar Dec 07, 2010 6:09 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:
aurora a scris:am auzit azi un pedelist spunand la tv ca "scopul scuza mijloacele",
Asta parcă a spus-o de fapt Lenin... sau Stalin... sau amândoi... Laughing
Cred că Machiavelli a spus-o primul.

in alte cuvinte ?

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Mar Dec 07, 2010 6:11 pm

Anahoret a scris:Când spuneam că, în 1989, n-am făcut altceva decât să omorâm doi bătrânei... Twisted Evil
Păi, dacă nu era nimeni în stare să-i speria un pic mai tare ca să facă infarct de bună voie... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Anahoret Mar Dec 07, 2010 6:17 pm

Vasile a scris:Sun Tzu , oare ? in alte cuvinte ?
Bine... acum Sun Tsu şi Von Clausewitz sunt cam ca un fel de Mark Twain: li se atribuie tot felul de aforisme. raset
Da, Sun Tsu spunea că trebuie să foloseşti şiretenia şi inducerea în eroare a inamicului dacă vrei să învingi în bătălie. Asta ar fi o echivalenţă cu "scopul scuză mijloacele". Dar lupta dreaptă nu există decât în basmele cu zmei şi în poveştile cu cavaleri. Aşa că... Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Anahoret Mar Dec 07, 2010 6:19 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:Când spuneam că, în 1989, n-am făcut altceva decât să omorâm doi bătrânei... Twisted Evil
Păi, dacă nu era nimeni în stare să-i speria un pic mai tare ca să facă infarct de bună voie... laugh
Putea să-i eutanasieze (ca să folosesc un termen la modă) oricum, nu le duc dorul! vesel

Partea proastă că n-am schimbat nimic. Doar numele în nomenklatură. geek
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  aurora Mar Dec 07, 2010 10:42 pm

aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Sam Dec 25, 2010 2:38 pm

Mos Craciun - 2011, in viziunea PDL. vesel
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Anahoret Sam Dec 25, 2010 2:41 pm

ENKI a scris:Mos Craciun - 2011, in viziunea PDL. vesel
Ăsta-i semn de bunăstare! Să vezi când n-o mai găsi nimic nici prin tomberoane! veselie
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Dracu' gol Sam Dec 25, 2010 3:40 pm

Anahoret a scris:
ENKI a scris:Mos Craciun - 2011, in viziunea PDL. vesel
Ăsta-i semn de bunăstare! Să vezi când n-o mai găsi nimic nici prin tomberoane! veselie
Păi, atunci o să fie condamnat să se duca la McDonalds, KFC... etc... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Anahoret Sam Dec 25, 2010 3:45 pm

Dracu' gol a scris:Păi, atunci o să fie condamnat să se duca la McDonalds, KFC... etc... raset
Numai că pe gunoaiele ălora trebuie să dea şi bani! laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Dracu' gol Sam Dec 25, 2010 3:48 pm

Anahoret a scris:
Dracu' gol a scris:Păi, atunci o să fie condamnat să se duca la McDonalds, KFC... etc... raset
Numai că pe gunoaiele ălora trebuie să dea şi bani! laugh
Deh, în ziua de azi ie foarte scump şi riscant să vrei să mai rămâi in viaţă... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Joi Dec 30, 2010 7:43 am

Dracu' gol a scris:
Anahoret a scris:
Dracu' gol a scris:Păi, atunci o să fie condamnat să se duca la McDonalds, KFC... etc... raset
Numai că pe gunoaiele ălora trebuie să dea şi bani! laugh
Deh, în ziua de azi ie foarte scump şi riscant să vrei să mai rămâi in viaţă... raset
și fără să protestezi împotriva găștii matolului ( că în caz contrar toate iecspîrțele-n toate se apucă să te declare nebun ... Laughing )

menopalexadoi a scris:Intoxicatia cu mercur din vaccinuri produce autismul. Nu exista tratament conventional pentru aceasta. In primul rand conteaza familia, iar cu un tata bolnav mintal ca Sobaru, boala copilului ala nu se va ameliora never. A folosi ca arma politica asa ceva, arata cat de nenorociti si de profitori pot fi unii.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Anahoret Sam Ian 01, 2011 9:08 am

Am găsit comentariul ăsta prin Internet şi-mi place analiza. Nu ştiu pe ce s-a bazat tipul când a făcut-o însă, în mare, cam aşa stau lucrurile. vesel




Stirile de sfarsitu` anului imi plac cel mai mult: ne povestesc, non-SF, ce se va mai face si mai drege in viitorul imediat.
Una ce merita retinuta (stire) este: “Lucrarile la cel mai mare cartier ANL incep in 2011”

<< Ministrul Dezvoltarii Regionale si Turismului a declarat la inceputul lunii septembrie ca intentioneaza sa construiasca un cartier ANL de 10.000 de locuinte, cel mai mare din tara, pe un teren de peste 180 de hectare pus la dispozitie de Ministerul Apararii in zona Ghencea din Capitala.


Ministresa duios glasuieste:
<< "Va fi cel mai mare proiect imobiliar desfasurat vreodata la nivel national, pentru ca vorbim de construirea de noi drumuri si artere de circulatie, gradinite, sectii de politie si blocuri", a declarat Udrea. >>

---///---

Si acum hai sa incercam o decriptare in trei pasi, in spirit oranj:

I. Cine se cam pregateste sa recucereasca Primaria Bucurestilor, ba chiar cu o noua lege a capitalei care aduna in mana primarului general tot bugetul? PDL. In acest scop inca de pre vremea ministrului Blaga, in prima parte a acestui an au pregatit deja proiectul de lege. Ok, au dat in teritoriu, la mare deruta, un chestionar care chipurile colecta opinii privind chestiunea asta in timp ce proiectul de lege era deja in sertar. Chestionarul a avut doar – cel putin – un dublu rol: testarea pietei si simularea consultarilor democratice. Sanchi!

II. Colateral – un posibil candidat al PDL este Madam Udrea, o ministresa sexy si activa nevoie mare ce gospodareste cu mare parcimonie banul public, sa ajunga mai ales acolo unde trebuie. Adica in buzunarul cui trebuie.

III. Costuri (estimate la euro/mp construit, la o medie de 60 mp/apartament x 10000 apartamente)
C1. la 400 euro/mp = 240 milioane euro
C2. +50 euro in plus pe mp = 270 mil. Euro (cei 50 euro in plus sa zicem ca ar fi banii necesari pentru realizarea infrastructurii acestui cartier: imobile sociale, strazi, trotuare, parcari, utilitati, spatii verzi etc.)
C3. Daca au bun simt si nu tripleaza costurile ca la patinuarul din Brasov (tot reteta PDL), factura totala se va ridica undeva intre 480-500 mil. Euro (un pret mediu final intre 800-835 euro/mp).
Bani pentru partid ies?
Yes!!!

Nici nu va ganditi cine o sa castige pleasca asta dar putem face un pariu: firmele de casa ale lor, ale pedelistilor. La licitatie orice companie serioasa din UE va fi tratata cu flit si trimisa la plimbare de nu se vede, inca mai rau decat a furat-o Basescu de la sotul lu` doamna tanti Carla Bruni!

Si acum revenim: 10-15-20% din suma asta, intoarsa la Madam Udrea & PDL e de ajuns pentru orice tip de campanie electorala, sa se aleaga mamitza primaritza (sau o vrea fumeia sa fie presedinta?). Sau oricare altul din tribul lor.

Tot absolut intamplator – daca angrenajul merge ca uns – in intervalul aprilie – iunie 2012 se vor muta primii musterii in casa noua. De ce tocmai atunci?

D`aia, ca pica in campania electorala pentru locale, nu trebuie sa arate lu` bizon ca ei munceste, ca astea-s realizarilii iepocii oranj? (in toamna sunt si parlamentarele)

Remember you?
Fraieri ce suntem, asa se scrie istoria!


PS – Cele de mai sus reprezinta strict o opinie personala si ma doare-n cot daca se vor ofusca ceva oranjgutani. E treaba lor.
PPS – Scandal va iesi doar daca nu vor imparti furaciunea echitabil.

---///---

Surse:
*http://www.bloombiz.ro/real-estate/lucrarile-la-cel-mai-mare-cartier-anl-incep-in-2011_1485532
**google si IuTub
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Sam Ian 01, 2011 9:14 am

oranjgutani... laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 7 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Sam Ian 01, 2011 9:43 am

Anahoret a scris:Am găsit comentariul ăsta prin Internet şi-mi place analiza. Nu ştiu pe ce s-a bazat tipul când a făcut-o însă, în mare, cam aşa stau lucrurile. vesel





D'aici ai luat comentariul, nu ? Laughing [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Un alt fel de Trio Grigoriu Laughing