SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pedeleii

+9
aurora
Vasile
Armand
RocketQu33n
ENKI
Dracu' gol
lolo
Anahoret
delta
13 participanți

Pagina 2 din 21 Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Urmatorul

In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Mar Iul 27, 2010 6:44 pm

Armand a scris:
Dracu' gol a scris:
Armand a scris:
delta a scris:Da' de unde au tras concluzia ăia de la România Liberă că PDL are numai 12% ? scratch
Au dat o tura pe la Spitalul 9 si pe la f'o doua case de batrani si.... gata sondaju'! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pai, parca aia de la Rromanica Libera iereau pupinbasei si deci, automat, pupinpedelei... scratch
Vezi? Nici dreaqu' nu mai stie pe ce lume traieste, in vremurile astea tulburi!
Păi, la cât de des se sucesc ăștia ajunși la guvernare, nici măcar pupincuriștii cu experiență nu mai știu între care buci rentează să-și înfigă buzele. laugh

P.S. Apropo, dacă la scrutinul din 2012 iese câștigător PSD-ul sau PNL-ul, treci la unul dintre ei sau stai în lipită de Băse până-n 2014? Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Armand Mier Iul 28, 2010 10:59 pm

delta a scris:

P.S. Apropo, dacă la scrutinul din 2012 iese câștigător PSD-ul sau PNL-ul, treci la unul dintre ei sau stai în lipită de Băse până-n 2014? Very Happy

Defineste treci, please! Ti-am spus deja ca n-am carnet de partid! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Daca, insa, te chinuie grija optiunii mele... te las in chinurile tale! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Cei care ma cunosc, stiu deja raspunsul, iar celor care nu - ce rost are sa le raspund?
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Joi Iul 29, 2010 6:45 am

Armand a scris:Defineste treci, please! Ti-am spus deja ca n-am carnet de partid! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nici EBA nu avea când s-au făcut demersurile prin care a aterizat pe postul în care este acum... Laughing
Cică era independentă! laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Armand Joi Iul 29, 2010 8:25 am

delta a scris:
Armand a scris:Defineste treci, please! Ti-am spus deja ca n-am carnet de partid! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nici EBA nu avea când s-au făcut demersurile prin care a aterizat pe postul în care este acum... Laughing
Cică era independentă! laugh

Saracu' tata era total antiregim, antisistem, anti... din multe puncte de vedere... asa ca n-am nicio sansa de a fi suspectata de nepotism! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Mier Sept 15, 2010 9:53 pm

Uite in ce top select a poposit EBA. vesel

Skunk a scris:
Skunk's Top 100 Women of Weed

Canada's leading pot magazine has devoted its latest issue to lady legalizers, distaff danksters, gorgeous growers and just about everything female, including cannabis of course. According to Skunk, these are the most "influential women of the cannabis world." (Note that the list skews heavily towards Canadian activists and actually includes 114 women.)

In alphabetical order:

Carolyn "Mountain Girl" Adams - ex-wife of Jerry Garcia
Rebecca Ambrose - Vancouver Seed Bank
Elena Basescu - Romanian President's daughter*
Drew Barrymore - actress
Lynn Belle-Isle - Canadian AIDS Society
Joan Bello - author of The Benefits of Marijuana
Sarah Bergeron - activist
Hilary Black - BC Compassion Club Society
Natalie Bouchard - activist
Bong Pixie - Toronto Hash Mob
Dr. Susan Boyd - author
..................................................
..................................................

* have no idea why she's on the list

Misto si comentariul nr. 8:

8. Wednesday, 15 September 2010 10:39
(BASESCU)
My daughter - Elena Basescu, EBA for friends - is on the list because she was convinced that smoking weed it's legal in the US. Back in the days when she was there for shopping, curriculum vitae purposes and theoretically/maybe studying she heavily smoked everywhere. Being my beloved daughter she isn't afraid nor give a damn about the police.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Iaca si sursa romaneasca:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mier Sept 15, 2010 9:58 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Sam Sept 25, 2010 8:51 am

O pedelimbistă, iritată de faptul că din ce în ce mai mulți oameni îndrăznesc să-și exprime nemulțumirea față de politica dezastruoasă a celui în cazul căruia nici Miki Șpagă nu mai recunoaște că-i face plăcere să-l pupe fix în zona pilorului distal, a găsit metoda de ieșire din criză: concedierea tuturor protestatarilor.
Simpatică este soluția compensatoare: angajarea de absolvenți... deci la salariul minim din acea ramură, scăzut cu 25%. veselie
Păi, în asemenea condiții nu-i exclus ca ăia să intre de pe băncile facultății direct în rândurile protestatarilor.
Apropo, din cele de mai jos reiese că dobitoaca asta odioasă urmează întocmai politica matolului: de vină sunt cei afectați!
Deci, așa cum sinistrații erau acuzați pentru inundații, așa și funcționarii publici sunt de vină pentru măsurile pe care le ia gașca băsesciană împotriva lor... vesel

ana_armanca a scris:Domnule ministru Blaga,

Politistii, după încetarea raporturilor de serviciu au aprobarea de a purta uniforma în următoarele situaţii:
-cu ocazia zilei naţionale a ţării, zilei armatei sau a structurii din care au făcut parte;
-la festivităţi, adunări, ceremonialuri şi activităţi protocolare sau comemorative la care sunt invitaţi oficial;
-cu ocazia primirii unor delegaţii ale organizaţiilor de rezervişti din alte ţări;
-la alte activităţi la care sunt invitaţi, cu precizarea necesităţii prezenţei iîn uniformă.

Înafară de faptul că nu aveau dreptul să facă miting, nu aveau nici voie să poarte uniforma la miting, conform regulamentului lor. Şi cu atât mai mult să arunce cu chipiile de pământ. Sper că ştiţi cum se pedepseşte distrugerea de însemne naţionale.
Deşi mitingul a fost aprobat pentru Piata Victoriei, poliţiştii au decis sa încalce legea şi să mărşăluiască până la Palatul Cotroceni. Explicatia: "Respectam legea asa cum o respecta si Guvernul. L-am autorizat noi." nu mă interesează. Poliţia nu este încă stat în stat în România.

Poate că exemplele care urmează nu vi se par relevante. Mie, care doresc un stat puternic, în care TOATĂ LUMEA să respecte legea, mie da!

1.Preşedintele american Ronald Reagan a luat măsuri dure împotriva controlorilor de trafic aerian care declanşaseră o grevă generală în august 1981. În prima fază, liderul de la Casa Albă a declarat situaţia “o urgenţă naţională” şi le-a cerut greviştilor să se întoarcă la locurile de muncă în 48 de ore. Deoarece majoritatea sindicaliştilor a refuzat, Reagan a concediat 11.345 din cei 13.000 de controlori de trafic aerian, interzicându-le celor disponibilizaţi să se mai angajeze vreodată într-o slujbă federală (interdicţia a fost anulată de preşedintele Bill Clinton, în 1993).
Decizia lui Reagan a fost o lovitură grea dată celor de la PATCO. Sindicatul a fost dizolvat.
Doar 1.300 de controlori de trafic s-au întors la locurile de muncă. A durat aproximativ 10 ani până când aceste posturi au fost din nou ocupate de personal calificat.

2. Când începe greva minerilor Margaret Thatcher anunţă că nu va ceda. În 18 luni de grevă, muncitorii, epuizaţi, au golit casele de bani ale sindicatelor. Apoi Margaret Thtatcher duce sindicatele în faţa justiţiei, pune să fie condamnate, şi le sufocă din punct de vedere financiar, punând capăt puterii Tracic Unions britanice. Şi Margaret Thatcher a avut parte de confruntări violente - trei morţi, 20.000 de răniţi şi 11.300 persoane arestate în timpul grevei minerilor - însă nu s-a oprit din decizia ei de a închide minele de cărbuni nerentabile. Greva s-a terminat în 1985, după ce a provocat pierderi imense economiei britanice, iar conservatorii au câştigat alegerile şi în 1987.
Când, la sfârşitul anilor ’80, cearta pe poli tax (un fel de impozit forfetar) izbucneşte, Margaret foloseşte forţa pentru a-i dispersa pe manifestanţi...Când partidul îi cere să cedeze, preferă să-i lase locul lui John Major…

Sper ca aceşti infractori în uniforme să fie concediaţi urgent şi în locul lor să angajaţi proaspăt absolvenţi ai Şcolii de Poliţie. Pentru că un stat în care poliţistul în uniformă nu respectă legea, nu mai e stat de drept.
sursă: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Anahoret Sam Sept 25, 2010 2:44 pm

Când citesc aberaţii d-astea, nu pot să cred altceva decât că semnatarii locuiesc pe Marte sau oriunde în afara României.

Ceea ce nu poate înţelege această Armâncă (dacă o fi armâncă) este că Pârţe n-a făcut alceva decât să ne învrăjbească unii cu alţii. Şi ceea ce li s-a întâmplat poliţiştilor, mai devreme sau mai târziu, i se va întâmpla şi ei. Spre exemplu legea pensiilor pe care Robertina a "întors-o ca la Ploieşti" ne va afecta, mai devreme sau mai târziu, pe toţi. Inclusiv pe această armâncă...

M-ar interesa foarte tare ce va posta atunci când va trece binişor de 40 de ani şi va fi dată afară din serviciu: angajare-ciuciu (pentru piaţa muncii, dacă ai mai mult de 35 de ani, nu mai contezi la angajări), şomaj un an de zile şi, după aia, o luuuuuuuuungă aşteptare a penisei. Pe care i-o va reteza Boc cu Băse. Asta dacă va mai prinde pensia. Ce mi-ar plăcea s-o aud pe la 55 de ani... când va mai avea încă 10 până la pensie! raset

Sau, poate o fi ca nevasta lui Băse: eterna Penelopă!
KKK (Kirche, Küche, Kinder).
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Dracu' gol Sam Sept 25, 2010 2:51 pm

Anahoret a scris:KKK (Kirche, Küche, Kinder).
Bre, daca nu explicai, eram tentat sa crez altceva... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Anahoret Sam Sept 25, 2010 2:54 pm

Dracu' gol a scris:
Anahoret a scris:KKK (Kirche, Küche, Kinder).
Bre, daca nu explicai, eram tentat sa crez altceva... raset
Tocmai d-aia am explicat.
Băse-i kukluxklist, dar nevastă-sa-i domoală, săraca! raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Vasile Sam Sept 25, 2010 3:31 pm



Ceea ce nu poate înţelege această Armâncă (dacă o fi armâncă) este că Pârţe n-a făcut alceva decât să ne învrăjbească unii cu alţii. Şi ceea ce li s-a întâmplat poliţiştilor, mai devreme sau mai târziu, i se va întâmpla şi ei.
Cum o fi facut Base una ca asta ? M-ar multumi si o schita de explicatie . Eu zic ca presa e chiar mai vinovata ca base de divizarea romanilor .



M-ar interesa foarte tare ce va posta atunci când va trece binişor de 40 de ani şi va fi dată afară din serviciu: angajare-ciuciu (pentru piaţa muncii, dacă ai mai mult de 35 de ani, nu mai contezi la angajări), şomaj un an de zile şi, după aia, o luuuuuuuuungă aşteptare a penisei. Pe care i-o va reteza Boc cu Băse. Asta dacă va mai prinde pensia. Ce mi-ar plăcea s-o aud pe la 55 de ani... când va mai avea încă 10 până la pensie!

Armanca e trecuta de 55 ani Smile . Da' si aici am o nedumerire : tu chiar crezi ca pensiile scad doar din vina acestui guvern si doar acestui presedinte ?

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Sam Sept 25, 2010 3:39 pm

Vasile a scris:Armanca e trecuta de 55 ani Smile
Uau! Abia acum am inteles cand a avut timp sa citeasca Biblia "de sapte ori cap-coada", in paralel cu practicarea de yoga si qing-gong. vesel
A, da, imi mai explic si de ce ii place PDL-ul: trandafirul, adica roza, taica, roza. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Sam Sept 25, 2010 3:42 pm

Anahoret a scris:Când citesc aberaţii d-astea, nu pot să cred altceva decât că semnatarii locuiesc pe Marte sau oriunde în afara României.
Neee!
Idioate ca asta trăiesc în România și mai mult decât sigur că observă starea curentă a lucrurilor, însă se bazează pe concepție vadimistă că dacă se străduiesc să dea limbi celor de la pútere, atunci vor avea o viață liniștită și plină de privilegii asigurate de acel partid.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Sam Sept 25, 2010 3:49 pm

Vasile a scris:Armanca e trecuta de 55 ani Smile .
Cu toate că d_d mă suspectează că dacă e vorba de femei atunci îmi bag (măcar) nasul peste tot, totuși n-am avut curiozitatea de a mă uita pe profile-ul respectivei. (Și nu din cauză că-i urâtă săraca, ci din cauză că-i mai proastă decât media celor care îl pupă-n cur pe cel aflat momentan la putere. Mă rog, în această perioadă e vorba de susținătorii PDL-ului și leșinatele după matol...)

Ești sigur scrie că are 55 ani? scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty daca bine tin minte , a facut precizari despre virsta

Mesaj  Vasile Sam Sept 25, 2010 3:53 pm

delta a scris:
Vasile a scris:Armanca e trecuta de 55 ani Smile .
Cu toate că d_d mă suspectează că dacă e vorba de femei atunci îmi bag (măcar) nasul peste tot, totuși n-am avut curiozitatea de a mă uita pe profile-ul respectivei. (Și nu din cauză că-i urâtă săraca, ci din cauză că-i mai proastă decât media celor care îl pupă-n cur pe cel aflat momentan la putere. Mă rog, în această perioadă e vorba de susținătorii PDL-ului și leșinatele după matol...)

Ești sigur scrie că are 55 ani? scratch
acum cativa ani , pe la inceputurile forumului . Posta subiecte cu medicina traditionala si la un moment dat a venit vorba . Sau a pomenit o intimplare foarte veche , nu mai tin minte exact .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Sam Sept 25, 2010 3:58 pm

Vasile a scris:[daca bine tin minte , a facut precizari despre virsta acum cativa ani , pe la inceputurile forumului . Posta subiecte cu medicina traditionala si la un moment dat a venit vorba . Sau a pomenit o intimplare foarte veche , nu mai tin minte exact .
Păi, asta-i zvon & bârfă ! Laughing
Dacă află mop-ul, te belește prin partid de nu te vezi! laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty haha , e birfa dar nu e zvon

Mesaj  Vasile Sam Sept 25, 2010 4:08 pm

delta a scris:
Vasile a scris:[daca bine tin minte , a facut precizari despre virsta acum cativa ani , pe la inceputurile forumului . Posta subiecte cu medicina traditionala si la un moment dat a venit vorba . Sau a pomenit o intimplare foarte veche , nu mai tin minte exact .
Păi, asta-i zvon & bârfă ! Laughing
Dacă află mop-ul, te belește prin partid de nu te vezi! laugh

ia-o de buna , e informatie corecta .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Sam Sept 25, 2010 4:19 pm

Vasile a scris:haha , e birfa dar nu e zvon ia-o de buna , e informatie corecta .
Adică are 55 ani? Shocked
Yo credeam că e proastă din cauză că-i prea tânără... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Armand Sam Sept 25, 2010 7:10 pm

delta a scris:Cu toate că d_d mă suspectează că dacă e vorba de femei atunci îmi bag (măcar) nasul peste tot...

Delta, nu te flat(...)a! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Eu nu te mai suspectez demult de nimic. Din simplul motiv ca esti ca o... revista de integrame (pentru incepatori) laaaarg deschisa pentru mine!

(Pace, da??? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Uite... eu sunt sincera si nimic mai mult! ALTII ma suspecteaza mereu de ipocrizie! )
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Sam Sept 25, 2010 7:16 pm

Armand a scris:Uite... eu sunt sincera si nimic mai mult! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] ALTII ma suspecteaza mereu de ipocrizie! )
Prin alții te referi la restul omenirii (adică în afară de tine)? Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Armand Sam Sept 25, 2010 7:19 pm

delta a scris:... te referi la restul omenirii (adică în afară de tine)? Very Happy

Stii ca daca as fi ceva mai aproape de limita minima a suspiciunii de paranoia as putea interpreta afirmatia asta a ta drept insulta si in minutul urmator mi-as sterge "urmele" de-aici, right???
Da' mai stau un pic... TOCMAI fiindca dezleg foarte usor... nu numai integrame, ci ditamai rebusurile!!!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Sam Sept 25, 2010 7:27 pm

Armand a scris:Stii ca daca as fi ceva mai aproape de limita minima a suspiciunii de paranoia as putea interpreta afirmatia asta a ta drept insulta si in minutul urmator mi-as sterge "urmele" de-aici, right???
În momentul în care te apucă paranoia, ești invitata mea să-ți ștergi mai ceva ca Ani Stoica orice urmă de-a ta de pe aici. laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Anahoret Sam Sept 25, 2010 9:00 pm

Vasile a scris:Cum o fi facut Base una ca asta ? M-ar multumi si o schita de explicatie . Eu zic ca presa e chiar mai vinovata ca base de divizarea romanilor.
Ţi-aş da o explicaţie, însă din modul în care pui problema, că presa este mai vinovată decât Pârţe de divizarea românilor... mi-e teamă că tocesc tastele de pomană. Presa este, în definitiv, ca o oglindă; nu este sticla vinovată de ceea ce vezi acolo. Şi nu presa este vinovată pentru inconsecvenţa cuplului B-B. Spre exemplu, nu ziarele şi nu posturile de televiziune au promulgat, în 2008, legea prin care salariile profesorilor se măreau cu 50%. Să nu-mi spui că Pârţe a promulgat-o în necunoştinţă de cauză! Apoi a început să-i blameze pe profesori, după aia pe judecători, după aia pe militari, a luat apoi o pauză şi i-a luat pe medici, după care a constatat că-s prea mulţi intelectuali, şi iarăşi a început să-i toace pe profesori, după care a constatat că sursa tuturor relelor sunt pensiile nesimţite ale militarilor şi poliţailor (de servicii nu s-a legat, pe magistraţi i-a uitat, în schimb şi-a apărat femeia de serviciu din administraţia prezidenţială). Asta nu ţi se pare a fi învrăjbire? Chiar nu se putea face această nivelare a pensiilor şi salariilor fără atâta circ? Pentru că oricum, în România, Soarele se învârte în jurul lu Pârţescu şi oricum el face în ţara asta ce vrea muşchiul lui; Constituţia şi legile şi dreptul sunt nişte chestii care mai mult îl încurcă.

Vasile a scris:Armanca e trecuta de 55 ani Smile . Da' si aici am o nedumerire : tu chiar crezi ca pensiile scad doar din vina acestui guvern si doar acestui presedinte ?
Da? Înseamnă că mai are vreo 10 ani până la pensie... dacă o mai apucă!
Da, pensiile scad din vina acestui guvern şi a acestui preşedinte.
Unu: trebuiau achitate cumva facturile din campania electorală.
Doi: încă nu am înţeles în ce investiţii s-au dus banii de la FMI.
Trei: inconsecvenţa celor doi în declaraţii îmi dă de gândit. Ori au furăciuni de acoperit şi atunci pensiile şi salariile (nu numai ale bugetarilor) au scăzut din cauza lor, ori sunt incompetenţi şi atunci pensiile şi salariile au scăzut din cauza lor.
Patru: (asta în stilul forumului Realitatea) sunt vânduţi masonilor şi evreilor şi vor să ne ducă ţara de râpă! A... sunt vânduţi şi ungurilor, pentru că nu au luat atitudine împotriva primarului de la Sf. Gheorghe care tipăreşte tichete de parcare în ungureşte! Laughing
Cinci: P-asta o uitasem. De ce, în marea lor înţelepciune, cei doi n-au găsit metodele eficiente pentru a impozita persoane cu averi fabuloase la vedere, însă beneficiare de ajutoare sociale, şi de ce cei doi eminenţi ai României nu au reuşit să albească (cât de cât) economia neagră?
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Armand Dum Sept 26, 2010 12:09 am

delta a scris:
Armand a scris:Stii ca daca as fi ceva mai aproape de limita minima a suspiciunii de paranoia as putea interpreta afirmatia asta a ta drept insulta si in minutul urmator mi-as sterge "urmele" de-aici, right???
În momentul în care te apucă paranoia, ești invitata mea să-ți ștergi mai ceva ca Ani Stoica orice urmă de-a ta de pe aici. laugh

Bun... replica asta CHIAR o evaluez drept "covor" pregatit pentru a pasi catre barfele de dupa! (Daca n-ai inteles... iti explic maine, pe odihnite! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Dum Sept 26, 2010 9:07 am

Armand a scris:
delta a scris:
Armand a scris:Stii ca daca as fi ceva mai aproape de limita minima a suspiciunii de paranoia as putea interpreta afirmatia asta a ta drept insulta si in minutul urmator mi-as sterge "urmele" de-aici, right???
În momentul în care te apucă paranoia, ești invitata mea să-ți ștergi mai ceva ca Ani Stoica orice urmă de-a ta de pe aici. laugh
Bun... replica asta CHIAR o evaluez drept "covor" pregatit pentru a pasi catre barfele de dupa! (Daca n-ai inteles... iti explic maine, pe odihnite! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] )
Yo nu prea pricep tehnica asta de a testa periodic dacă se roagă de noi celalălalt/ceilalți? scratch
Problema celor care aplică această metodă poate fi faptul că nu toată lumea se lasă antrenată în asemenea tip de șantaj - asta este și explicația dispariției +/- rapide a unor utilizatoare ca Ani Stoica, Glorybox, carla etc.
Mai bagă omul în seamă ba pe unul/una, ba pe altul/alta, dar totuși nu e posibil (și nici foarte sănătos) să bage în seamă aceleași persoane și atunci când nu e cazul - mai ales că, dacă ne gândim puțin mai bine, rareori se întâmplă să fie vorba de persoane pe care să le cunoști*.

P.S. * - o întâlnire sau două nu înseamnă că ai cunoaște o persoană. Cool

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Armand Dum Sept 26, 2010 9:39 am

Cand te scoli cu kuru-n sus nu inseamna neaparat ca cineva asteapta sa te rogi de el/ea.... indiferent cat dureaza confuzia de dinainte de a te trezi complet! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cum ai reusit sa virezi catre subiectul "cunoastere superficiala/profunda"???
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Dum Sept 26, 2010 9:57 am

Armand a scris:Cand te scoli cu kuru-n sus nu inseamna neaparat ca cineva asteapta sa te rogi de el/ea....
Eh, nu-s sigur că era vorba de trezitul cu un cur sau cu altceva-n sus. scratch
Oricum, yo nu am avut niciodată impulsul acela stahanovist de a spune cuiva ce bun/bună e sau ce bine a făcut un lucru sau altul dacă nu era cazul. De cele mai multe ori nu aveam asemenea impuls nici măcar când ar fi fost cazul. Bine, nici nu am întâlnit foarte multe situații de acest gen... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Armand Dum Sept 26, 2010 10:02 am

delta a scris:Eh, nu-s sigur că era vorba de trezitul cu un cur sau cu altceva-n sus. scratch

Nici yo! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

delta a scris:Oricum, yo nu am avut niciodată impulsul acela stahanovist de a spune cuiva ce bun/bună e sau ce bine a făcut un lucru sau altul dacă nu era cazul.

Nici yo... doar ca ie unii care VOR NEAPARAT sa dea un alt sens mesajelor! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Dum Sept 26, 2010 10:22 am

Yo nu pricep de ce promovează KroChi persoanele nominalizate mai jos, dar am o bănuială (că doar nu cunosc pe nici-una dintre persoanele respective) că e vorba de niște lingăi ai PDL-ului...

Cine naiba e Florina Juncan?
Cine draq e Cezar Preda?
Cine o fi Crstian Preda?
Și mai ales: la ce mi-ar folosi în viața de zi cu zi dacă aș știi inutilitățile de mai sus?
Krokodilul Chichiricios a scris:De obicei nu mă uit la emisiunea Q&A pentru că mă enervează Florina Juncan. Dar nu asta e important ci faptul că cei 2 Preda- Cezar şi Cristian- au devoalat oarecum faza cu escorta. Nu nişte oameni minţiţi şi furioşi -cărora preşedintele le-a furat banii din buzunar cu mânutza domniei sale- nu ci Ministerul de Interne. Ministerul de Interne e vinovat, Ministerul de Interne trebuie să facă o analiză nu ştiu cum....de aia apăruse Buldogul de parcă avea un atac cerebral- pentru că ştie că o demonstraţie perfect legitimă e transformată în pretext de belire a lui Blaga. Dar dacă-îl beleşte Blaga pe Băsescu ?
sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Vin Oct 01, 2010 7:13 am

Pedelimbricul Ciobanu (ceva deputat sau ce e) vrea să impoziteze nunțile... suspect
Presupun că se referea la banii care sunt dați mirilor de către participanți.
Numai că haimanaua portocalie a evitat să spună asta și a încercat să fenteze cu pasatul sarcinii pe șeful ANAF-ului, iar ăsta din urmă a susținut că vor fi impozitați de fapt organizatorii nunții... laugh
Nu-mi dau seama cum naiba ar putea să impoziteze cadourile de la nunți ?
Tâmpiții ăștia din gașca matolului în loc să se gândească la modul de relansare a economiei, sunt preocupați de cum să strice și unul din evenimentele importante din viața oamenilor. veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Vin Oct 01, 2010 8:56 am

delta a scris:Pedelimbricul Ciobanu (ceva deputat sau ce e) vrea să impoziteze nunțile... suspect
Presupun că se referea la banii care sunt dați mirilor de către participanți.
Numai că haimanaua portocalie a evitat să spună asta și a încercat să fenteze cu pasatul sarcinii pe șeful ANAF-ului, iar ăsta din urmă a susținut că vor fi impozitați de fapt organizatorii nunții... laugh
Nu-mi dau seama cum naiba ar putea să impoziteze cadourile de la nunți ?
Tâmpiții ăștia din gașca matolului în loc să se gândească la modul de relansare a economiei, sunt preocupați de cum să strice și unul din evenimentele importante din viața oamenilor. veselie
Si se mai mira si ofusca unii ca se lovesc prea des de cuvinte gen cretin, imbecil, cretin s.a. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 2 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 21 Înapoi  1, 2, 3 ... 11 ... 21  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum