SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pedeleii

+9
aurora
Vasile
Armand
RocketQu33n
ENKI
Dracu' gol
lolo
Anahoret
delta
13 participanți

Pagina 20 din 21 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Urmatorul

In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Dum Dec 02, 2012 9:29 am

RocketQueen a scris:Raluca Curcan asta apare in sticker'e inclusiv pe ferestrele chioscurilor de cartier: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Oare ce naiba o fi facut pe Sibiu, de tre' sa-i vezi mecla atat de des? Nu prea cred sa fie amanta vreunui coios, mai degraba fiica altuia, la fel ca madam Vache... vesel
depinde cine-i contracandidata/contracandidatul...

p.s. cu scuzele de rigoare pentru cacofonie dar ca candidată știi câtă candida are? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  RocketQueen Dum Dec 02, 2012 9:53 am

delta a scris:
RocketQueen a scris:Raluca Curcan asta apare in sticker'e inclusiv pe ferestrele chioscurilor de cartier: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Oare ce naiba o fi facut pe Sibiu, de tre' sa-i vezi mecla atat de des? Nu prea cred sa fie amanta vreunui coios, mai degraba fiica altuia, la fel ca madam Vache... vesel
depinde cine-i contracandidata/contracandidatul...

La banii care se investesc pentru a ajunge pe scaunul de senator nu prea cred ca conteaza asemenea detalii... raset

p.s. cu scuzele de rigoare pentru cacofonie dar ca candidată știi câtă candida are? Laughing

Acest lucru nu-l pot cunoaste decat ginecologul si sponsorul dansei... raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Dum Dec 02, 2012 9:59 am

RocketQueen a scris:
p.s. cu scuzele de rigoare pentru cacofonie dar ca candidată știi câtă candida are? Laughing
Acest lucru nu-l pot cunoaste decat ginecologul si sponsorul dansei... raset
adică încadrare în cei 85%... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Mier Dec 05, 2012 7:50 pm

de atâtea ori m-am convins că trompetele pedelimbiste acuză pe alții de ceea ce de fapt îi caracterizează pe ei, încât din mesajul ăstuia cu limba adânc înfiptă în rectul matolului reiese cum este de fapt partidul de pedelingăi și aripioara sa ARDistă...
cocalar navă a scris:Daca votezi USL , propulsezi la guvernare o formatiune politica bazata pe populism , cinism si ipocrizie crasa !
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Dum Dec 09, 2012 7:38 am

handicapatul pedelist - cu scuzele de rigoare pentru pleonasm - a ajuns la secția de votare
înseamnă că organizatorii au insalat o rampă la fiecare scară laugh


Ultima editare efectuata de catre delta in Dum Dec 09, 2012 9:51 am, editata de 1 ori

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Dum Dec 09, 2012 9:44 am

Se pare ca beutoarea de pis bivolar e la datorie, ca si in vara. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Dum Dec 09, 2012 9:54 am

ENKI a scris:Se pare ca beutoarea de pis bivolar e la datorie, ca si in vara. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
e vorba de aia din imagine sau de purtătoarea de bile din plastic le nasul? suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Dum Dec 09, 2012 10:07 am

delta a scris:
ENKI a scris:Se pare ca beutoarea de pis bivolar e la datorie, ca si in vara. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
e vorba de aia din imagine sau de purtătoarea de bile din plastic le nasul? suspect
E vorba despre europarlamentarul PDL Monica Luisa Macovei. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Dum Dec 09, 2012 10:14 am

ENKI a scris:E vorba despre europarlamentarul PDL Monica Luisa Macovei. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
te rog să primești sincerele mele condoleanțe! Very Happy

p.s. pentru faptul că ai timp, răbdare și nervi ca să accesezi site-uri ca ăla citat Cool

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Dum Dec 09, 2012 10:25 am

delta a scris:
ENKI a scris:E vorba despre europarlamentarul PDL Monica Luisa Macovei. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
te rog să primești sincerele mele condoleanțe! Very Happy

p.s. pentru faptul că ai timp, răbdare și nervi ca să accesezi site-uri ca ăla citat Cool
Eh, abia ieri am gasit timp pentru cheful de Mos Nicolae, asa ca, pentru iesirea din starea de mahmureala, incerc si io diverse metode. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Dum Dec 09, 2012 12:32 pm

Cica slogan de ultima ora: Esti retARD? Voteaza ARD! laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Lun Dec 10, 2012 5:30 am

ENKI a scris:Cica slogan de ultima ora: Esti retARD? Voteaza ARD! laugh
nu știu ce slogan o fi avut ăia, dar ieri seara, la ceva conferință de presă, Blaga sigur arăta ca un boxer făcut KO de adversar
a confundat ARD cu USL, după care s-a bâlbâit, și per ansamblu avea o privire confuză de tot

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Lun Dec 10, 2012 7:05 am

delta a scris:
ENKI a scris:Cica slogan de ultima ora: Esti retARD? Voteaza ARD! laugh
nu știu ce slogan o fi avut ăia, dar ieri seara, la ceva conferință de presă, Blaga sigur arăta ca un boxer făcut KO de adversar
a confundat ARD cu USL, după care s-a bâlbâit, și per ansamblu avea o privire confuză de tot

Eu l-am auzit vorbind in direct si credeam ca n-am auzit bine :ARD a dus o campanie de mistificare... raset Dupa mica rumoare creata s-a corectat, balbaindu-se, cu lacrimi in ochi . Gura pacatosului adevar graieste raset
Nu prea intzeleg la ce minune se asteptau oranjgutanii dupa farsele organizate de Basecu la referendum scratch 90% dintre votaci nu au votat cu USL , ci impotriva ARD . Ia sa-i trimita Basecu iar pe procurori sa linga listele electorale de la BEC si sa colinde prin sate, in rol de Mosi Craciuni. cool Caci : Iarna nu-i ca vara , oricat de arsi i-ar fi pupatorii. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Lun Dec 10, 2012 8:53 am

baso a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:Cica slogan de ultima ora: Esti retARD? Voteaza ARD! laugh
nu știu ce slogan o fi avut ăia, dar ieri seara, la ceva conferință de presă, Blaga sigur arăta ca un boxer făcut KO de adversar
a confundat ARD cu USL, după care s-a bâlbâit, și per ansamblu avea o privire confuză de tot

Eu l-am auzit vorbind in direct si credeam ca n-am auzit bine :ARD a dus o campanie de mistificare... raset Dupa mica rumoare creata s-a corectat, balbaindu-se, cu lacrimi in ochi . Gura pacatosului adevar graieste raset
Nu prea intzeleg la ce minune se asteptau oranjgutanii dupa farsele organizate de Basecu la referendum scratch 90% dintre votaci nu au votat cu USL , ci impotriva ARD . Ia sa-i trimita Basecu iar pe procurori sa linga listele electorale de la BEC si sa colinde prin sate, in rol de Mosi Craciuni. cool Caci : Iarna nu-i ca vara , oricat de arsi i-ar fi pupatorii. laugh
Io am avut strania senzatie ca Javra s-a straduit din rasputeri sa urce USL-ul si sa ingroape ARD-ul, salvand doar cativa oameni, prin blaturi strategice. Suspect
Da, l-am auzit si eu pe Blaga, care era manga, el pierzand detasat in Timis, parca. laugh

EDIT. Am gasit clipul cu Blaga, care merita revazut. laugh


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Lun Dec 10, 2012 10:23 am

ENKI a scris:
Da, l-am auzit si eu pe Blaga, care era manga, el pierzand detasat in Timis, parca. laugh

EDIT. Am gasit clipul cu Blaga, care merita revazut. laugh


In imaginile vazute de mine, era filmat de aproape. N-am avut senzatia ca era beut, de necaz, ci doar puternic tulburat dupa rezultatul votului. Insa cum nimeni nu l-a pus sa sufle in fiola ori sa-i analizeze sangele, ar putea sa se scuze in fatza lui prezidache ca a beut si el o sticla -doua de viziki , gandindu-se ca bea cot la cot cu comandantul/condamnatul , inainte de scufundarea navei Laughing De data asta, si-a ars-o pe frantzuzeste laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Lun Dec 10, 2012 6:52 pm

deci, la referedum, pedeliștii spuneau că degeaba au votat 7,4 milioane pentru demiterea matolului, deoarece restul de 10 milioane (din care 9 milioane au stat acasă, conform indicațiilor băsiste) votează cu pedeleul
păi, la alegerile parlamentare de ieri unde naiba au dispărut ăia 10 milioane de votanți? Shocked

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Lun Dec 10, 2012 7:05 pm

delta a scris:deci, la referedum, pedeliștii spuneau că degeaba au votat 7,4 milioane pentru demiterea matolului, deoarece restul de 10 milioane (din care 9 milioane au stat acasă, conform indicațiilor băsiste) votează cu pedeleul
păi, la alegerile parlamentare de ieri unde naiba au dispărut ăia 10 milioane de votanți? Shocked
Au stat tot acasa, pentru ca aia 7,4 milioane de voiosi nu s-au prins de alba-neagra si au votat, siguri pe ei, USL+UDMR. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Lun Dec 10, 2012 7:10 pm

ENKI a scris:
delta a scris:deci, la referedum, pedeliștii spuneau că degeaba au votat 7,4 milioane pentru demiterea matolului, deoarece restul de 10 milioane (din care 9 milioane au stat acasă, conform indicațiilor băsiste) votează cu pedeleul
păi, la alegerile parlamentare de ieri unde naiba au dispărut ăia 10 milioane de votanți? Shocked
Au stat tot acasa, pentru ca aia 7,4 milioane de voiosi nu s-au prins de alba-neagra si au votat, siguri pe ei, USL+UDMR. laugh
da' pipidede?
pipidede?!
cât costă pipidede? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Lun Dec 10, 2012 7:17 pm

delta a scris:
ENKI a scris:
delta a scris:deci, la referedum, pedeliștii spuneau că degeaba au votat 7,4 milioane pentru demiterea matolului, deoarece restul de 10 milioane (din care 9 milioane au stat acasă, conform indicațiilor băsiste) votează cu pedeleul
păi, la alegerile parlamentare de ieri unde naiba au dispărut ăia 10 milioane de votanți? Shocked
Au stat tot acasa, pentru ca aia 7,4 milioane de voiosi nu s-au prins de alba-neagra si au votat, siguri pe ei, USL+UDMR. laugh
da' pipidede?
pipidede?!
cât costă pipidede? Laughing
PPDD = fost PRM + fost PNG. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Lun Dec 10, 2012 8:29 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Lun Dec 10, 2012 8:31 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Mar Dec 11, 2012 7:08 am

ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
păi, n-a fost chiar așa de dură dacă au reușit să scoată numai vreo 17%... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Mar Dec 11, 2012 1:19 pm

normal că au scos numai 17% dacă matolul nu a dat ordin CNA-ului să interzică difuzarea acestei piese...


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mar Dec 11, 2012 1:42 pm

delta a scris:
ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
păi, n-a fost chiar așa de dură dacă au reușit să scoată numai vreo 17%... laugh

In realitate, Blaga a zis ca : Intr-o luna de zile, ARD-ul a dus cea mai cumplita campanie de mistificare a adevarului din tzara, de manipulare a opiniei publice. Laughing

Am zis yo, dupa lansarea candidatilor ARD, la opera , ca cum a mimat TRU din maini n-a fost semn bun si nici bine primit raset
Ce putea intelege un surd ori unul care nu pricepe deloc limba romana (de exemplu ingerasul sagetator) daca ii aratzi din degetzele o inima iar apoi o sula ? raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Mar Dec 11, 2012 1:44 pm

baso a scris:Ce putea intelege un surd ori unul care nu pricepe deloc limba romana (de exemplu ingerasul sagetator) daca ii aratzi din degetzele o inima iar apoi o sula ? raset
probabil ceva de genul: inima vrea, sufletul cere... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mar Dec 11, 2012 1:53 pm

delta a scris:
baso a scris:Ce putea intelege un surd ori unul care nu pricepe deloc limba romana (de exemplu ingerasul sagetator) daca ii aratzi din degetzele o inima iar apoi o sula ? raset
probabil ceva de genul: inima vrea, sufletul cere... laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mar Dec 11, 2012 2:28 pm

ARD şi-a fixat drept siglă inima, simbolul vieţii, al mişcării, motorul principal al vieţii, o simbolistică reprezentativă, uşor de recunoscut pentru că ne-am întâlnit cu acest simbol, fiind şi al PPE. E pe un fundal indigo, o culoare plăcută, liniştitoare şi îmbietoare la bună dispoziţie şi încredere. E o culoare care conferă încredere şi acest lucru vrem să îl obţinem, încrederea electoratului şi a oamenilor", a spus liderul PDL Bistriţa-Năsăud.

"Până şi aceste linii paralele înseamnă dinamism, mişcare, e o mişcare spre dreapta, perfectă, care şi ea induce sentimentul de drum bun, sănătos, de autostradă pe care se poate circula pe cel puţin trei-patru benzi", a declarat Oltean.


"Obiectivele sunt foarte clare, iar limbajul pe care noi îl vom folosi va fi unul simplu, pe înţelesul tuturor categoriilor sociale, un limbaj adecvat fiecărui segment căruia ne adresăm. Am învăţat extrem de mult din greşelile noastre şi este învăţătura cea mai solidă pe care o poate acumula un partid, învăţătura în urma propriilor greşeli şi a propriilor neajunsuri, iar PDL, ca pilon principal al acestei alianţe, are această învăţătură extrem de bine fundamentată şi conturată în comportamentul nostru. De aceea, vom încerca să ne adresăm tuturor categoriilor sociale şi să le câştigăm încrederea", a declarat Ioan Oltean.


Presedintele PDL, Vasile Blaga, a declarat, intr-un interviu acordat ziarului Romania Libera, ca Alianta Romania Dreapta (ARD) se afla cu doua procente sub scorul PDL deoarece s-a constituit tarziu. "Era mai simplu daca ar fi intrat ei (n.r.Mihai Razvan Ungureanu si Mihail Neamtu) in PDL, asa cum a intrat dl Papahagi, pentru ca am avut o problema cu promovarea siglei aliantei", a declarat Blaga.

Democrat-liberalii ii reproseaza lui Ungureanu ca nu participa la sedintele strategice de campanie si nu este vizibil mediatic. "La sedinte nu participa, se dau telefoane dupa dansul, la emisiunile in care este invitat pune conditii privind interlocutorii. Mediatic este mai vizibil Adriean Videanu decat Ungureanu. Colaborarea lasa de dorit si nu exista o coerenta in actiunile care vizeaza iesirile publice ale acestuia. Este un haos total", au explicat sursele citate.

De altfel, la inceputul saptamanii, presedintele PDL Vasile Blaga i-a atras atentia public lui MRU in acest sens. Blaga a declarat intr-o emisiune la B1TV ca se asteapta la "mai multa" prezenta publica si la o participare "mai serioasa" din partea lui Mihai Razvan Ungureanu in aceasta campanie.

Vasile Blaga : "Avem o relatie foarte buna, dar si eu ma astept la mai multa prezenta publica din partea lui si imi pare rau ca trebuie sa o spun printr-o televiziune. Ma astept la mult mai mult pentru ca pana la urma trebuie sa ne intereseze intreaga alianta, intregul parcurs al ARD pe toti (...) Stiu ca munceste in teritoriu, nu este nicio problema, dar astept o participare mai serioasa, o prezenta mai serioasa a dansului in spatiul public, mai ales ca are multe de spus " (19 noiembrie, B1TV )

Ioan Oltean: "Este pentru noi o problema. Ar fi nedrept pentru noi daca nu am recunoaste ca, in momentul acesta, cel putin un 40% din electorat nu stie de denumirea corecta a aliantei noastre, de noua sigla, de aceasta inima care bate continuu, de aceea noi va trebui sa facem un efort suplimentar pentru a induce in randul opiniei publice noua sigla si denumirea aliantei. Este un vot uninominal pe sigla unei aliante.

Desigur, trandafirul, imnul PDL erau deja elemente arhicunoscute, insa in acest moment noi am facut o constructie politica complexa, in care fortele politice de dreapta s-au asociat impreuna pentru constituirea unei alternative viabile la ceea ce reprezinta USL. Dezavantajul crearii tardive a acestei aliante trebuie sa-l inlaturam printr-un comportament politic exemplar" . (9 noiembrie, Mediafax)




Vicepreşedintele PDL Cristian Boureanu a declarat că "a fost o mare prostie" inventarea alianţei ARD "cu nişte partide care nu existau", el precizând că "în viaţă prostia se plăteşte".

Si cand te gandesti ca atat au laudat inimioara aia , cu autostrada ce o sageteaza si pe care se poate circula pe cel puţin trei-patru benzi, inventata special in onoarea unguentului si a agitatorului de usturoi ... raset Astia doi parca-s fratzi fatatzi la o partida de poker Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Mar Dec 11, 2012 2:33 pm

baso a scris:
ARD şi-a fixat drept siglă inima
ar trebui să le mulțumească tembelilor care totuși i-au votat pe mincinoasele și hoții care au îndrăzni să candideze, astfel încât partidul băsist n-a avut soarta convenției democratice de la alegerile din 2000...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mar Dec 11, 2012 3:39 pm

iar aia din USL & PP-DD doar au acumulat voturi de la votacii care-i urasc pe basisti . Ungurii voteaza intotdeauna cu UDMR.
Decat sa fi votat cu un actual sau fost oranjgutan, am preferat sa vad, din geam, cum ninge Laughing Insa daca vor fi nevoitzi s-o puna iar de-un referendum, ma voi duce . Este singurul motiv pt. care nu mi-ar fi rusine sa ma deplasez pana la sectia de votare Laughing Chiar imi vine sa rad ca cei ce ne indemnau la absenteism, in vara, atata s-au agitat in iarna ca sa ne trimita la votare pt. repornirea inimii sagetate de autostrada cu 3-4 benzi pe ambele sensuri. Pt. ca asa este corect si cetatzenesc Laughing
De inimoasa ce sunt, Yo niciun caine n-as fi scos afara, pe vremea asta, friguroasa Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Mar Dec 11, 2012 3:48 pm

baso a scris:iar aia din USL & PP-DD doar au acumulat voturi de la votacii care-i urasc pe basisti . Ungurii voteaza intotdeauna cu UDMR.
Decat sa fi votat cu un actual sau fost oranjgutan, am preferat sa vad, din geam, cum ninge Laughing Insa daca vor fi nevoitzi s-o puna iar de-un referendum, ma voi duce .
matolul este prea animal politic pentru a întinde coarda peste limita de cedare...
deși, mai știi când înebunește omul aflat la andropauză? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 20 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 21 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum