SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

peneleii

+9
Vasile
Dracu' gol
Krokodilul Chichiricios
baso
RocketQu33n
Anahoret
aurora
ENKI
delta
13 participanți

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Sam Apr 16, 2011 5:00 pm

De data asta Cancanadianu' vrea să demonstreze neapărat că iar este suficient de stupid încât să creadă că Patriciu este implicat în toate și-n toți? Laughing
Mai lipsea să spună că pe centura politicii se aud uruind tancurile pe care călărește Iliescu pentru a împușca mamele... (apropo, cine a pus accentul pe a, nu pe primul e ? vesel )

TB a scris:Aventuri la Bucuresti cu opozitia limbricoasa unita.
Din umbra conu' trage sforile ..... si actorii ies pe centura politicii. Asta e Romania.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  Anahoret Sam Apr 16, 2011 5:25 pm

delta a scris:
Blue a scris:Danka, eu nu am de unde să ştiu. Articolul e adus aşa cum l-am găsit, poţi să vezi semnătura autoarei: Simona Ela FICA
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Adică a trântit pe forum un copy+paste, fără măcar să citească atent despre ce o fi aberând "autoarea", doar din cauză că poate rămâne măcar ideea că penalul respectiv are niște relații cu mafia rusească preocupată de răpiri de copii... laugh
N-am citit (încă) despre ce este vorba, dar după semnătură (Simona Ela FICA) pot să-ţi spun că-i intox.

Nu ştiu dacă-ţi mai aduci aminte de un articol pe care-l primisem pe mail (şi l-am dat mai departe), despre nu ştiu ce apartament pe care l-ar fi cumpărat EBA, şi pe care ar fi dat nişte sume exorbitante... Articolul ăla era semnat de aceeaşi Fica. Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Sam Apr 16, 2011 6:44 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:
Blue a scris:Danka, eu nu am de unde să ştiu. Articolul e adus aşa cum l-am găsit, poţi să vezi semnătura autoarei: Simona Ela FICA
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Adică a trântit pe forum un copy+paste, fără măcar să citească atent despre ce o fi aberând "autoarea", doar din cauză că poate rămâne măcar ideea că penalul respectiv are niște relații cu mafia rusească preocupată de răpiri de copii... laugh
N-am citit (încă) despre ce este vorba, dar după semnătură (Simona Ela FICA) pot să-ţi spun că-i intox.

Nu ştiu dacă-ţi mai aduci aminte de un articol pe care-l primisem pe mail (şi l-am dat mai departe), despre nu ştiu ce apartament pe care l-ar fi cumpărat EBA, şi pe care ar fi dat nişte sume exorbitante... Articolul ăla era semnat de aceeaşi Fica. Very Happy
Foarte vag îmi aduc aminte de ceva dărăpănătură prin Franța pe care cică ar fi dat un milion de euroi... sau mai multe milioane... apoi a venit altă știre cum că prima știre-i doar un fâs. Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Lun Apr 25, 2011 8:16 am

Adică spălătorul holurilor engleze susține că Antonescu nu este nici măcar un nimeni dacă nu a reușit să ajungă președinte? laugh
Sau de fapt vrea să spună că penalul Crina Ntonescu e cineva? laugh

~ Lucian Florescu ~ a scris:Romania republicana (res publicum) este tara nimanui, in care orice nimeni poate ajunge presedinte peste oriciti nimeni.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  ENKI Lun Apr 25, 2011 2:25 pm

delta a scris:Adică spălătorul holurilor engleze susține că Antonescu nu este nici măcar un nimeni dacă nu a reușit să ajungă președinte? laugh
Sau de fapt vrea să spună că penalul Crina Ntonescu e cineva? laugh

~ Lucian Florescu ~ a scris:Romania republicana (res publicum) este tara nimanui, in care orice nimeni poate ajunge presedinte peste oriciti nimeni.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Pai, acelasi imbecil monarhist sustinea ca-l vrea pe Matol premier sub domnia lui Mishu Bal-Bal sau macar a uneia dintre progeniturile cu sange albastru. laugh
Sau il prefera pe Duda, ca nu mai retin exact?! scratch laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  Anahoret Lun Apr 25, 2011 2:50 pm

Când se vorbeşte de Radu Duda, imediat mă umflă râsul amintindu-mi de un titlu din ziare.

Pe vremea ultimului "prezidenţiat" al lui Iliescu, Radu Duda era în clinciuri cu statul pentru nu ştiu ce retrocedări legale, la care Iliescu se pusese curmeziş.
În ziarele momentului apăruse un titlu haios: "Iliescu freacă Duda" laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Sam Apr 30, 2011 10:50 am

OK, e clar că gorobetele se referea la anostul pnleneș prin definiție Crina Ntonescu, în speranța că vreun idiot ca Flocescu va sări cu vreo replică tocmai bună de prelungit agonia thread-ului, dar totuși ce naiba o fi acel "Paște Mic" ? suspect
gorobetele a scris:Că funcţia de parlamentar este una care trebuie doar deţinută, nu şi practicată, am înţeles-o (????).
Că statul şi boborul te plătesc cu lefuri grele ca să faci absolut nimic, asta iar am înţeles-o (????).
Că te foloseşti de maşina senatului în scopuri pur domestice, şi pe asta am înţeles-o (????).
Ce nu înţeleg, e, cum puii mei nu eşti în stare să te scoli din aşternut pt a-ţi transporta preţioasa făptură la un miting electoral la care ţi-ai anunţat prezenţa. Să fii oare atât de invadat de propriul ego, încât să-ţi închipui că ţara te vrea fără ca tu să mai depui o minciună la poalele monumentului pe care ţi l-ai construit?
Iată cum, încetul cu încetul, reuşeşti să-ţi dai singur cu tesla în ouă, chiar acum în preajma Paştelui Mic.
Sper ca boborul să-şi ia seama, şi să judece cu obiectul plasat între urechi.
Spre conformitate:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Sam Iun 18, 2011 2:38 pm

habar nu am ce naiba tot vorbește pedelingăul ăsta despre haimanalelele din opoziție, dar e curios faptul că e nemulțumit din cauză că thread-urile inițiate de el nu dispar instantaneu... laugh
comandant nava a scris:Ideea ar fi ca domnul Crin Antonescu este o alegere cat se poate de proasta pentru USL , e un om fara coloana vertebrala fara cuvinte proprii , singurul lucru pe care-l stie spune este "jos Basescu" , ori romanii nu inghit galusti de genul asta decat pe argumente iar domnul Crin nu stie sau nu are argumente asa ca domnilor Crin conduce USL-ul cu oistea-n gard ...Amuzant este ca Ponta ori nu poate ori nu are puterea sa-l scoata pe Crin in afara jocului . Crin ar fi in stare sa renunte a fi candidat la presedentie , Crin vrea doar un micut ciolanel sa fie si el in carti sa nu ramana fara "coledzi" .... , el e un fel de Agamita Dandanache cu singura diferenta ca e lipsit de abilitatea acestuia ... e mai naiv ca Dandanache ......Sincer fara gluma Ponta ar fi avut o prestatie mai buna la prezidentiale . De ce s-a lasat calcat pe gat de Crin nu stiu , explicatia ar fi ca asa a vrut Felix , cred ca Felix a decis sa fie Crin alesul pentru ca don Crinut e manipulabil si-ar fi marioneta perfecta la Cotroceni ..Ponta in mod sigur i-ar da peste nas celebrului motan bolnav si el de aroganta si betia puterii ....

Multumesc domnule delta_d ca-mi dati mereu ocazia sa va raspund sa tinem discutia pe primele locuri . Aveti o inteligenta demna de invidiat!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  Anahoret Sam Iun 18, 2011 2:57 pm

comandant nava a scris:cred ca Felix a decis sa fie Crin alesul pentru ca don Crinut e manipulabil si-ar fi marioneta perfecta la Cotroceni
Bănuiesc că acest comandant de navă spune despre Boculeţ că are coloană vertebrală şi că-i bate cu pumnul în masă lui Băse de fiecare dată când chioru' o ia pe arătură! veselie
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  ENKI Sam Iun 18, 2011 8:36 pm

Anahoret a scris:
comandant nava a scris:cred ca Felix a decis sa fie Crin alesul pentru ca don Crinut e manipulabil si-ar fi marioneta perfecta la Cotroceni
Bănuiesc că acest comandant de navă spune despre Boculeţ că are coloană vertebrală şi că-i bate cu pumnul în masă lui Băse de fiecare dată când chioru' o ia pe arătură! veselie
laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Lun Iul 11, 2011 5:27 pm

nu-mi dau seama despre ce vorbește belfecal (și oricum am citit doar primele trei fraze din postarea lui), dar e clar că portocăcăniul nu are somn din cauza penalului absent... laugh

belfecal a scris:---Poate nu ati observat da natangul a fost trimis acasa din vacanta de catre nevasta'sa! Biata femeie s'o fi plictisit sa stea la rand la coafor dupa barbat'su!
---Băietu' s'o luat inima'n dinti s'o vinit acasa di 's'o pus pi reale...! Pardon pi rele!
Pt prima data de la infiintarea USL, natangul iese singur la declaratii de presa si culmea..., sub sigla PNL! Aceiasi moaca de chelner cherchelit dupa ospatul stapanilor, incearca sa'si restabileasca o autoritate demult negociata prost, cu fratele mai mare PSD! Din pacate pt PNL... nimic nou! Crinul latra'n a paguba in urma carutei PSD'iste ce trece in viteza pe langa cocioaba PNL!
---PNL va vota legea confiscarii propusa de PD"L (parca am mai auzit asta acum o saptamana de la neghiobul Ponta), dar ca va acorda o mare atentie formularilor ca nu d'alta da' sa nu se incrajeze abuzu'! Bai ce grijuliu e "Ciaschi" cat au furat astia nu s'a aratat ingrijorat..., acu'i de luata seama!
La cat de prost e nici nu a bagat de seama ca parerea lui nici nu mai conteaza un USL! Antonescu nu se lasa si critica executivul pt intarzierea punerii in practica a legii cu pricina pt ca nu a facut'o inca din 2005! Nu stiu dece dar am senzatia ca si in PSD si in PNL sunt ceva probleme! Eu cred ca nu reusesc sa dea la pace cu determinarea candidatilor comuni sau la ocuparea posturilor in administratie! Pt ca si unii si altii isi acuza predecesoarii! Dupa atacul Lui ponta la Geoana in primavara culminat cu demiterea lui Vanghele, recunoscut partizan al prostanacului, iata ca si Crin isi ataca fostul sef pt ca in 2005 premier era Tariceanu care o scosese din carti pe Macovei si'si plantase la justitie omulk sau de incredere! Putem crede deci ca Si in PNL liberalii se cam cearta cu slugile aflate acum la conducerea partidului!
---Asadar Lunga vara fierbinte a inceput...!!! Si eu care ma gandeam ca putem trece la tricotat ciorapi pt iarna...!!!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Dum Aug 07, 2011 8:26 am

lingăul ăsta portocăcăniu chiar o fi uitat că Băsescu și parlamentarii se rupeau în figuri să legifereze rapid creșterea cu 50% a salariilor, în timp ce Tăriceanu comenta că nu e bine deoarece lipsesc banii din care să fie făcută acea mărire a salariilor?

P.S. doar mă mir cât de cretini pot fi ăștia cărora le ține partea așa de vehement Miki Șpagă încât îl banează săptămânal pe Krokodilul Chichiricios pe motiv că are șapcă, n-are șapcă, nu fumează țigări fără filtru etc. laugh
gorrobetele a scris:În condiţiile în care toate sondajele îi dau drept câştigători pe membrii usl, coaliţia aflată la guvernare se prezintă cu poziţii menite să îi ştirbească capitalul electoral deja inexistent. Începând cu Băsescu, şi terminând cu ultimul dintre miniştrii arondaţi guvernării Boc, toţi exponenţii săi îşi manifestă circumspecţia relativ la viitorul trăit bine.
Ce altă dovadă de realism şi consecvenţă, mai bună decât aceasta, se poate imagina? Nu se recurge la populismul deşănţat instaurat de guvernările anterioare, deşi premisele electorale ar permite lejer descărcarea sarcinilor supradimensionate existente, în cârca viitorului executiv, după metoda verificată cu atâta succes de Tăriceanu.
[url="http://www.hotnews.ro/stiri-politic-9700920-elena-udrea-blogul-personal-romania-creste-dar-trebuie-fim-foarte-atenti-criza-internationala-nu-avem-voie-marim-populist-pensiile-salariile.htm"][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
este doar una dintre multele luări de poziţie ale actualei puteri, referitoare la această temă.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Lun Aug 08, 2011 6:42 pm

cât de tare l-o fi afectat canicula pe Stelian Tănase de s-a apucat să scrie pe blogul lui că următorul prim-ministru ar (putea) fi Dinu Patriciu? surprised

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Tanase e comunicator

Mesaj  Vasile Lun Aug 08, 2011 7:31 pm

delta a scris:cât de tare l-o fi afectat canicula pe Stelian Tănase de s-a apucat să scrie pe blogul lui că următorul prim-ministru ar (putea) fi Dinu Patriciu? surprised


adica un om care apartine sistemului si care e folosit sa impuna teme de discutie pentru consumatorul de media . Acum consumatorul de media are un nou subiect de rumegat si pentru o vreme nu se va gandi ca politicienii ii umbla adinc in buzunare .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Lun Aug 08, 2011 7:35 pm

Vasile a scris:adica un om care apartine sistemului si care e folosit sa impuna teme de discutie pentru consumatorul de media . Acum consumatorul de media are un nou subiect de rumegat si pentru o vreme nu se va gandi ca politicienii ii umbla adinc in buzunare .
hai, măi tractoristule, că despre unele chestii orice om normal poate să-și dea seama din mers că sunt doar niște fumigene...
cum naiba să iei în serios povești despre nu-știu-ce planuri puse la cale prin Cotroceni și discutate în detaliu prin Caraibe ca să nu se prindă paparazzi și serviciilii? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty pai voteaza doar normalii ?

Mesaj  Vasile Lun Aug 08, 2011 7:50 pm

delta a scris:
Vasile a scris:adica un om care apartine sistemului si care e folosit sa impuna teme de discutie pentru consumatorul de media . Acum consumatorul de media are un nou subiect de rumegat si pentru o vreme nu se va gandi ca politicienii ii umbla adinc in buzunare .
hai, măi tractoristule, că despre unele chestii orice om normal poate să-și dea seama din mers că sunt doar niște fumigene...
cum naiba să iei în serios povești despre nu-știu-ce planuri puse la cale prin Cotroceni și discutate în detaliu prin Caraibe ca să nu se prindă paparazzi și serviciilii? laugh
si doi la mina , pina si normalii discuta despre asta , ca dovada matale care ai adus vorba . Pisalogule . Soacra acra .

Edit : si fumigenele astea au o logica . Iti vira comunicatoru' una megagogonata sa-ti bulverseze referentialu' si pe linga aia iti strecoara sopirla mica Smile .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Sam Oct 15, 2011 7:25 am

KroChi,
ești convins că dacă te sucești în sens invers decât tapalabistul atunci ăla cu râs șobolaniu ridică banul de pe nick-ul Krokodilul Chichiricios? laugh
Krokodilul Roșu a scris:Dl.Crin Antonescu uită de rolul său de lider polici- și trece- spre neplăcerea mea evidentă- pentru că îl cunosc, l-am admirat și o perioadă am crezut în puterea domniei sale- la o ceartă de țațe cu toată lumea. Este mai prejos de demnitatea unui politician - interviul dat de domnia sa- si care poate fi citit pe bucăți în prima pagină din Realitatea.
Dl.Antonescu are ceva cu dnii. Pleșu și Liiceanu. Nașpa. Deși ambele personaje îmi sunt antipatice- personal (dl. Pleșu mi-a respins odată o candidatură la bursele New College într-o fază avansată- preferând un umanior) consider că la acest moment atât dl.Pleșu cât și dl.Liiceanu reprezintă niște repere intelectuale de care nu te iei- dacă nu ți se face de moarte precum șarpelui- care iese în uliță să-l calce roata trăsurii. Dacă cei 2 intelectuali își pun mintea cu el- dl.Antonescu va fi de râsul curcilor. Sper că acest lucru să nu se întâmple.
În plus, dl.Antonescu se ia într-un mod cu totul necavaleresc de dna. Săftoiu. Indiferent de ceea ce a spus dna. Săftoiu apropo de dl.Antonescu- pur și simplu nu e de bun simț să vii cu niște acuze izvorâte certamente din frustrări proprii- față de o doamnă și o distinsă intelectuală. Dl.Antonescu face oarecum ca dl.Băsescu- își îndepărtează valorile din jurul său- numai că dl.Băsescu era- și dacă opoziția se manifestă la fel de pueril- va rămâne la putere- iar dl.Crin Antonescu pierde colaborarea directă sau suportul unor oameni de valoare.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty kroko e cu capu

Mesaj  calator Mier Oct 19, 2011 9:39 am

delta a scris:KroChi,
ești convins că dacă te sucești în sens invers decât tapalabistul atunci ăla cu râs șobolaniu ridică banul de pe nick-ul Krokodilul Chichiricios? laugh
Krokodilul Roșu a scris:Dl.Crin Antonescu uită de rolul său de lider polici- și trece- spre neplăcerea mea evidentă- pentru că îl cunosc, l-am admirat și o perioadă am crezut în puterea domniei sale- la o ceartă de țațe cu toată lumea. Este mai prejos de demnitatea unui politician - interviul dat de domnia sa- si care poate fi citit pe bucăți în prima pagină din Realitatea.
Dl.Antonescu are ceva cu dnii. Pleșu și Liiceanu. Nașpa. Deși ambele personaje îmi sunt antipatice- personal (dl. Pleșu mi-a respins odată o candidatură la bursele New College într-o fază avansată- preferând un umanior) consider că la acest moment atât dl.Pleșu cât și dl.Liiceanu reprezintă niște repere intelectuale de care nu te iei- dacă nu ți se face de moarte precum șarpelui- care iese în uliță să-l calce roata trăsurii. Dacă cei 2 intelectuali își pun mintea cu el- dl.Antonescu va fi de râsul curcilor. Sper că acest lucru să nu se întâmple.
În plus, dl.Antonescu se ia într-un mod cu totul necavaleresc de dna. Săftoiu. Indiferent de ceea ce a spus dna. Săftoiu apropo de dl.Antonescu- pur și simplu nu e de bun simț să vii cu niște acuze izvorâte certamente din frustrări proprii- față de o doamnă și o distinsă intelectuală. Dl.Antonescu face oarecum ca dl.Băsescu- își îndepărtează valorile din jurul său- numai că dl.Băsescu era- și dacă opoziția se manifestă la fel de pueril- va rămâne la putere- iar dl.Crin Antonescu pierde colaborarea directă sau suportul unor oameni de valoare.

ba kroko e mai dastept dacat delta doar ca e cu capu un pic da daca suge fo 4 litri da bere isi revine pa loc
calator
calator
încearcă să scape
încearcă să scape

Mesaje : 17
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Mier Oct 19, 2011 10:23 am

calator a scris:ba kroko e mai dastept dacat delta doar ca e cu capu un pic da daca suge fo 4 litri da bere isi revine pa loc
așa mult nu poate, că spunea că e bujetar... Laughing
sau poate predă la vreo (universitate) privată și de acolo să aibă bani pentru 4 litri de bere / zi scratch

P.S. că din vânzări de teze/diplome de masterat/doctorat nu prea cred că face cheag laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Mier Oct 19, 2011 8:14 pm

cretinul ăsta cu somnul zbuciumat de grija absentului de serviciu o fi stând toată ziua lipit de ecranul mogulizoarelor? laugh
belpheqal a scris:---Tocmai cand eram pe punctul de uita de existenta natangului, acesta recidiveaza! Plesu si Liiceanu ar trebui sa'i fie recunoscatori pt ca sunt luati in seama de catre o personalitate ca el!
Buna treaba...! Luati aminte ca ar trebui sa fiti mandri ca sunteti contemporani cu un idiot de talia lui!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Dum Oct 23, 2011 7:31 am

ce spume fac de nervi portocăcănarii când observă că penalii și comunistoizii nu se ceartă continuu... laugh
CanCanadianul a scris:Stiu cum il cheama pe viitorul premier

Crin Antonescu, la Consiliul National al PSD: Stiu cum il cheama pe viitorul premier - Victor Ponta

Haaa haaaaahaaaaahaaaa

Asta e cea mai faina poanta pe ziua de azi........

Cind le scoate Antonescu asta le scoate bine.
Noroc ca se mai da si el jos din pat.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Sam Ian 28, 2012 2:42 pm

gorobetele portocăcănar vrea să spună că penalii au depus la secretariatele Camerei Deputaților și Senatului documentul cu decizia unilaterală de a-și da demisia din funcțiile deținute în Parlament sau le-au depus doar la președintele de partid?
Deoarece dacă este vorba numai de acest caz din urmă, atunci nu au nicio valoare/releanță respectivele fițuici.
gorobetele portocăcănar a scris:Uselimea are o angoasă. O tulburare conceptuală abruptă, cauzatoare de un parcurs sinusoidal al evoluţiei ei. În urma fiecărei mişcări sus-jos, amplitudinea scade vertiginos. În curând, va deveni liniară la nivelul 0, dacă nu chiar la cel negativ.
Nici în cele mai optimiste ale mele previziuni, nu puteam spera la un asemenea nivel de conflict "prostie vs prostie".
Abia după ce şi-au dat măsura dobitociei, useliştii au recurs la opiniile unor consilieri care au mai răsfoit când şi când constituţia şi regulamentul parlamentului.
Expresia cu cele 5 minute ale lui Băsescu, este deja desuetă. Din vina cui? Hă, Hă, Hă!
Marele Liberal, mircea diaconu, şi-a dat măsura inteligenţei şi a consecvenţei, când a afirmat că demisia din parlament ar fi o dovadă de prostie, la doar câteva ore după ce şi-a depus-o, la porunca şefului său. Practic, l-a făcut pe chin antonescu tâmpit şi descerebrat, în faţă.
Trebuie să acord o bilă albă Săftoaicei pt faptul că îşi menţine intenţia de a demisiona.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  ENKI Vin Feb 17, 2012 8:20 pm

Deci, la o asemenea emisiune, garnisita cu tarphe virgine, a comentat telefonic, in direct, tov. Cretin Antonescu?! agitat

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  ENKI Lun Feb 27, 2012 6:42 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  baso Mar Feb 28, 2012 8:20 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Yo n-am urmarit cateva zile posturile TV romanesti, nu m-am informat pe net si abia de vreo juma de ora am aflat ultima noutate.

Aaaashaaa ceeevaaaa ! affraid
Am ras cu lacrimi citind si comentariile activistilor oranjgutani de pe forumul irealitatzii .
Sa-ti batzi copiii cu cureaua de la ceas veselie


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Sam Mar 03, 2012 6:38 pm

bine, dar sâmbăta sau duminica cine naiba trece pe acolo dacă (în fiecare săptămână) joi este ultima zi de lucru pentru parlamentari? Laughing
cancan_adianu' a scris:În faţa Parlamentului sunt prezenţi circa 25-30 de tineri care ţin în mâini foi A3 pe care scrie: "Crin, somn uşor, vise plăcute, puricii să te sărute!", "E un lucru permanent, Crin lipseşte din Parlament!", "Antonescu doarme dus, din zori până la apus!", "România, trezeşte-mă!", "Somnorosul Antonescu, senatorul absentescu".

Tinerii au adus şi câteva perne, solicitându-i lui Crin Antonescu fie să se trezească, fie să doarmă în continuare pe aceste perne.

De asemenea, tinerii au adus un filtru de cafea şi câteva pahare, dar şi trei ceasuri deşteptătoare pe care le-au pus să sune, ei spunând că atât cafeaua cât şi ceasurile sunt pentru senatorul Crin Antonescu.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  ENKI Mier Mar 28, 2012 10:15 pm

Moama, a cuvantat, totusi, Marele Absent, dovedind o limba extrem de catifelata. Mad

Crin Antonescu: Sorin Frunzaverde este un castig real pentru Partidul National Liberal

Crin Antonescu a declarat, miercuri, in cadrul unei conferinte de presa, ca decizia lui Sorin Frunzaverde de a trece in randul PNL este “un castig” pentru formatiunea pe care o conduce si ca acesta din urma va urma sa aiba functia de vicepresedinte al Patidului National Liberal.


Antonescu a tinut sa ii ureze bun venit lui Sorin Frunzaverde in randul liberalilor. “Decizia lui de a parasi PDL si de a se inscrie in PNL ne bucura si ne onoreaza. Ii spunem bine ai venit lui Sorin Frunzaverde si il asiguram ca impreuna avem de construit lucruri importante pe termen ceva mai lung. Este un castig real pentru Partidul National Liberal si spun acest lucru in nume personal si in calitate de presedinte al PNL si cunoscand de multa vreme opiniile despre Sorin Frunzaverde ale celor mai multi dintre colegii mei”, a spus Antonescu.
Liderul PNL a vorbit despre Frunzaverde drept “artizanul convins” al aderarii PDL la dreapta europeana. “Este nu doar unul dintre fondatorii PDL ci si un om care a lucrat in toti acestia ani pentru acest partid, Sorin Frunzaverde este cred singurul om cu o identitate asumata si de dreapta din PDL si este, un lucru recunoscut artizanul convins al aderarii partidului sau la vremea respectiva la PPE, la dreapta europeana”, a adaugat Crin Antonescu.
Presedintele Partidului National Liberal a mai precizat ca spera ca Sorin Frunzaverde sa accepte functia de vicepresedinte al PNL, pe care i-o va propune. “Intentionez si sper ca domnia sa sa accepte sa propun cooptarea ca vicepresedinte al PNL si chiar cu atributii pe care le-a exercitat ani in sir in PDL – responsabilul cu relatii internationale. PNL castiga un politician de calibru, un om care este indiferent de functiile sale un lider, pentru ca are identitate, cultura politica si forta”, a mai spus Antonescu.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  baso Joi Mar 29, 2012 11:05 am

ENKI a scris:Moama, a cuvantat, totusi, Marele Absent, dovedind o limba extrem de catifelata. Mad


Pai, ce ai fi vrut sa zica ? Miscarea frunzei nu mi-a dat senzatia sa fi fost spontana, ci negociata cu interes, inainte.
Judecand dupa cat de turbatzi au sarit latraii oranjgutani dedicatzi, a fost o lovitura sub centura si un semnal pt. altzi suparatzi din PDL.
Asta e nivelul la care se practica politica la noi . La fel ar fi procedat oricare alt partid cu un dezertor greu de la dushman.
Daca pedelistii au tot latrat ca se destrama USL-ul, iata ca si astia s-au adaptat , incurajand dezertorii din secta de partid portocaliu. Laughing Si asa, cam tot aceeasi oameni ajung la putere, schimband culoarea parului din 4 in 4 ani. Laughing

O cunostintza mi-a povestit ca a avut ceva probleme pe la Directia agricola. Bine, aia de acolo sunt aceeasi functionari amortzitzi in proiect de la Iliescu incoace, insa tot sar dintr-un partid in altul, functie de propriile lor nabadai si interese. Si exista doua birouri ; unul cu sefi PDL si altul cu pesedisti , in opozitie. (dupa alegeri, functie de partidul castigator, fac schimb de birouri Laughing )
Nah, dupa ce s-a certat cu sefii pedelisti, pe hol s-a intalnit cu un pesedist care i-a spus : Da-i dracu', inca putzin si ajungem noi la putere si facem schimb de birouri. Sa ma cauti dupa aia laugh
Exact ca-n filmele cu prosti laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  delta Mier Iul 11, 2012 8:00 pm

probabil că penalu' absent nu (prea) a hăhăit prin palatul Cotroceni și din cauza asta e leșinat "consultantul" după ăla care avea ca slogan "Vorbe, nu fapte!" laugh
Danku a scris:Discursul Presedintelui (interimar) Crin Antonescu a fost magistral.
O gura de oxigen intr-un mediu toxic, poluat de discursurile partinice si pline de ura ale presedintelui SUSPENDAT basescu.
Domnul Crin Antonescu prin discursul sau a aratat romanilor ca si in Romania se poate face politica in mod civilizat de pe functia de Presedinte al statului. El a demonstrat ca si in Romania Presedentia Romaniei poate avea o atitudine corecta, de mediator.
Desi nu sint un sustinator al omului politic Crin Antonescu nu-mi ramine decit sa-l felicit pentru prestatia exemplara.
"Jos cu Palaria" Domnule Presedinte Crin Antonescu.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  ENKI Joi Iul 12, 2012 5:11 pm

delta a scris:probabil că penalu' absent nu (prea) a hăhăit prin palatul Cotroceni și din cauza asta e leșinat "consultantul" după ăla care avea ca slogan "Vorbe, nu fapte!" laugh
Danku a scris:Discursul Presedintelui (interimar) Crin Antonescu a fost magistral.
O gura de oxigen intr-un mediu toxic, poluat de discursurile partinice si pline de ura ale presedintelui SUSPENDAT basescu.
Domnul Crin Antonescu prin discursul sau a aratat romanilor ca si in Romania se poate face politica in mod civilizat de pe functia de Presedinte al statului. El a demonstrat ca si in Romania Presedentia Romaniei poate avea o atitudine corecta, de mediator.
Desi nu sint un sustinator al omului politic Crin Antonescu nu-mi ramine decit sa-l felicit pentru prestatia exemplara.
"Jos cu Palaria" Domnule Presedinte Crin Antonescu.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Pana de curand, dobitocu' asta posta texte identice, phouliene, dar la adresa Javrei. Embarassed
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

peneleii - Pagina 4 Empty Re: peneleii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum