SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

şovinismul

+7
Vasile
Dracu' gol
Anahoret
lolo
ENKI
Armand
delta
11 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  RocketQu33n Mar Noi 30, 2010 7:54 pm

Vasile a scris:
delta a scris:Săracu' miceliu... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. Chestie tipică miorului tembel: și de ziua lui națională se gândește la unguri... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

da macar e sincer

Si Hitler, Mussolini, Stalin, C.Z. Codreanu erau sinceri in monstruozitatea lor. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  (Still a)Live Mier Dec 01, 2010 11:28 am

delta a scris:
Vasile a scris:e un individ greu de inteles Michelle asta . Pe de o parte e sensibil , pe de alta parte e sovin . Mare ciudatenie .
Nu-i deloc greu de înțeles.
E un tâmpit.
Atât!
Cât de greu poate fi de înțeles asta? Laughing
Nu cred că poate cineva să contrazică un geniu. So...este cum spui tu, Delta!
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty nu e timpit

Mesaj  Vasile Mier Dec 01, 2010 12:01 pm

delta a scris:
Vasile a scris:e un individ greu de inteles Michelle asta . Pe de o parte e sensibil , pe de alta parte e sovin . Mare ciudatenie .
Nu-i deloc greu de înțeles.
E un tâmpit.
Atât!
Cât de greu poate fi de înțeles asta? Laughing
Poate ca e alcoolic si inconstant insa uneori chiar spune lucruri adinci . Tu poate ca iti permiti sa judeci ca doar esti perfect .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty haha , la perfectiune ma gandeam si eu

Mesaj  Vasile Mier Dec 01, 2010 12:02 pm

(Still a)Live a scris:
delta a scris:
Vasile a scris:e un individ greu de inteles Michelle asta . Pe de o parte e sensibil , pe de alta parte e sovin . Mare ciudatenie .
Nu-i deloc greu de înțeles.
E un tâmpit.
Atât!
Cât de greu poate fi de înțeles asta? Laughing
Nu cred că poate cineva să contrazică un geniu. So...este cum spui tu, Delta!

Delta , arhivistul perfect Smile .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Mier Dec 01, 2010 1:00 pm

(Still a)Live a scris:
delta a scris:
Vasile a scris:e un individ greu de inteles Michelle asta . Pe de o parte e sensibil , pe de alta parte e sovin . Mare ciudatenie .
Nu-i deloc greu de înțeles.
E un tâmpit.
Atât!
Cât de greu poate fi de înțeles asta? Laughing
Nu cred că poate cineva să contrazică un geniu. So...este cum spui tu, Delta!
Ai o fixație pe expresia "geniu"? scratch
Sau doar în ultimele săptămâni? suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  (Still a)Live Mier Dec 01, 2010 1:10 pm

delta a scris:
(Still a)Live a scris:
delta a scris:
Vasile a scris:e un individ greu de inteles Michelle asta . Pe de o parte e sensibil , pe de alta parte e sovin . Mare ciudatenie .
Nu-i deloc greu de înțeles.
E un tâmpit.
Atât!
Cât de greu poate fi de înțeles asta? Laughing
Nu cred că poate cineva să contrazică un geniu. So...este cum spui tu, Delta!
Ai o fixație pe expresia "geniu"? scratch
Sau doar în ultimele săptămâni? suspect
E cuvânt, nu expresie. Ca să nu mai spun că e chiar culmea să faci tocmai tu astfel de observaţii... dezaprobare
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  (Still a)Live Mier Dec 01, 2010 1:12 pm

Vasile a scris:
(Still a)Live a scris:
delta a scris:
Vasile a scris:e un individ greu de inteles Michelle asta . Pe de o parte e sensibil , pe de alta parte e sovin . Mare ciudatenie .
Nu-i deloc greu de înțeles.
E un tâmpit.
Atât!
Cât de greu poate fi de înțeles asta? Laughing
Nu cred că poate cineva să contrazică un geniu. So...este cum spui tu, Delta!

haha , la perfectiune ma gandeam si eu .
Te poţi gândi la altceva, când e vorba despre Delta?! vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  ENKI Mier Dec 01, 2010 1:15 pm

(Still a)Live a scris:
delta a scris:
(Still a)Live a scris:
delta a scris:
Vasile a scris:e un individ greu de inteles Michelle asta . Pe de o parte e sensibil , pe de alta parte e sovin . Mare ciudatenie .
Nu-i deloc greu de înțeles.
E un tâmpit.
Atât!
Cât de greu poate fi de înțeles asta? Laughing
Nu cred că poate cineva să contrazică un geniu. So...este cum spui tu, Delta!
Ai o fixație pe expresia "geniu"? scratch
Sau doar în ultimele săptămâni? suspect
E cuvânt, nu expresie. Ca să nu mai spun că e chiar culmea să faci tocmai tu astfel de observaţii... dezaprobare
Cica ar fi fost expresie doar daca il foloseai, ironic: Geniul Carpatilor. laugh
Vezi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , ultima definitie.
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  (Still a)Live Mier Dec 01, 2010 1:22 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
delta a scris:
(Still a)Live a scris:
delta a scris:
Vasile a scris:e un individ greu de inteles Michelle asta . Pe de o parte e sensibil , pe de alta parte e sovin . Mare ciudatenie .
Nu-i deloc greu de înțeles.
E un tâmpit.
Atât!
Cât de greu poate fi de înțeles asta? Laughing
Nu cred că poate cineva să contrazică un geniu. So...este cum spui tu, Delta!
Ai o fixație pe expresia "geniu"? scratch
Sau doar în ultimele săptămâni? suspect
E cuvânt, nu expresie. Ca să nu mai spun că e chiar culmea să faci tocmai tu astfel de observaţii... dezaprobare
Cica ar fi fost expresie doar daca il foloseai, ironic: Geniul Carpatilor. laugh
Vezi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , ultima definitie.
laugh
Mi-e că devenea de-a dreptul apelativ! Apelativ de chemare,desigur... vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 01, 2010 2:22 pm

Vasile a scris:
Poate ca e alcoolic si inconstant insa uneori chiar spune lucruri adinci .

Cand plagiaza? Esti culmea. Omul e un nationalist imputit, limitat in gandire ca toti ceilalti de teapa lui si atat. Goebbels era un geniu, asta nu inseamna ca ar trebui sa fie tolerat de dragul geniului sau.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Mier Dec 01, 2010 6:01 pm

RocketQu33n a scris:
Vasile a scris:Poate ca e alcoolic si inconstant insa uneori chiar spune lucruri adinci .
Cand plagiaza? Esti culmea. Omul e un nationalist imputit, limitat in gandire ca toti ceilalti de teapa lui si atat. Goebbels era un geniu, asta nu inseamna ca ar trebui sa fie tolerat de dragul geniului sau.
Cică și marseiezu' paznic fascistoid de cărăuș joacă rolul șovinului care cică-și iubește de la distanță cât mai mare țara pe care a abandonat-o ca să se tăvălească-n chinuri că alții o duc bine-mersi acolo unde săracu' tâmpit n-a reușit să reziste... veselie

sorryn a scris:Tu te ocupi cu blaa blaaa propagandistic, fi linistit nu pentru tine am scris, deci poti sa ma ocolesti daca nu-ti convine, astfel ma scutesti si pe mine de blablaul tau.

Ti se pare scump 2 ani pentru asigurarea viitorului tarii? Dar poate tocmai asta te deranjeaza, ca pe delta al carui interes nu e poporul roman si nici Romania
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Mier Dec 01, 2010 6:53 pm

Oare "mușcă nada" vreun "patriot" ? veselie
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  lolo Joi Dec 02, 2010 7:54 am

Vasile a scris:
(Still a)Live a scris:
delta a scris:
Vasile a scris:e un individ greu de inteles Michelle asta . Pe de o parte e sensibil , pe de alta parte e sovin . Mare ciudatenie .
Nu-i deloc greu de înțeles.
E un tâmpit.
Atât!
Cât de greu poate fi de înțeles asta? Laughing
Nu cred că poate cineva să contrazică un geniu. So...este cum spui tu, Delta!

Delta , arhivistul perfect Smile .
Vasile, chestia cu citările poate fi deformaţie profesională.
În anumite domenii de activitate (probabil că bănuieşti că mă refer la activitatea profesională şi nu la ciorovăieli pe forumuri) este obligatoriu să faci referire la text, cu alte cuvinte Very Happy să citezi. În mod normal, delimitarea este extrem de precisă pentru ca într-o anumită lucrare să se evidenţieze clar care este contribuţia personală şi ce anume ai sintetizat din sursele bibliografice. Prin urmare, obişnuinţa de a face acest lucru devine la un moment dat o chestie instinctuală, îţi intră în sânge şi nu ai cum să-ţi dai cu părerea aşa după ureche. De fiecare dată, comentezi, interpretezi, analizezi şi citezi textul la care faci referire, doar în felul acesta cei care îţi citesc cimiliturile pot să remarce care au fost ideile tale. Very Happy
Capisci Laughing
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Joi Dec 02, 2010 8:15 am

lolo a scris:
Vasile a scris:
(Still a)Live a scris:
delta a scris:
Vasile a scris:e un individ greu de inteles Michelle asta . Pe de o parte e sensibil , pe de alta parte e sovin . Mare ciudatenie .
Nu-i deloc greu de înțeles.
E un tâmpit.
Atât!
Cât de greu poate fi de înțeles asta? Laughing
Nu cred că poate cineva să contrazică un geniu. So...este cum spui tu, Delta!

Delta , arhivistul perfect Smile .
Vasile, chestia cu citările poate fi deformaţie profesională.
În anumite domenii de activitate (probabil că bănuieşti că mă refer la activitatea profesională şi nu la ciorovăieli pe forumuri) este obligatoriu să faci referire la text, cu alte cuvinte Very Happy să citezi. În mod normal, delimitarea este extrem de precisă pentru ca într-o anumită lucrare să se evidenţieze clar care este contribuţia personală şi ce anume ai sintetizat din sursele bibliografice. Prin urmare, obişnuinţa de a face acest lucru devine la un moment dat o chestie instinctuală, îţi intră în sânge şi nu ai cum să-ţi dai cu părerea aşa după ureche. De fiecare dată, comentezi, interpretezi, analizezi şi citezi textul la care faci referire, doar în felul acesta cei care îţi citesc cimiliturile pot să remarce care au fost ideile tale. Very Happy
Capisci Laughing
Eh, yo nu mă mai complic să-i explic lucruri evidente... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty si ?

Mesaj  Vasile Joi Dec 02, 2010 8:55 am

lolo a scris:
Vasile a scris:
(Still a)Live a scris:
delta a scris:
Vasile a scris:e un individ greu de inteles Michelle asta . Pe de o parte e sensibil , pe de alta parte e sovin . Mare ciudatenie .
Nu-i deloc greu de înțeles.
E un tâmpit.
Atât!
Cât de greu poate fi de înțeles asta? Laughing
Nu cred că poate cineva să contrazică un geniu. So...este cum spui tu, Delta!

Delta , arhivistul perfect Smile .
Vasile, chestia cu citările poate fi deformaţie profesională.
În anumite domenii de activitate (probabil că bănuieşti că mă refer la activitatea profesională şi nu la ciorovăieli pe forumuri) este obligatoriu să faci referire la text, cu alte cuvinte Very Happy să citezi. În mod normal, delimitarea este extrem de precisă pentru ca într-o anumită lucrare să se evidenţieze clar care este contribuţia personală şi ce anume ai sintetizat din sursele bibliografice. Prin urmare, obişnuinţa de a face acest lucru devine la un moment dat o chestie instinctuală, îţi intră în sânge şi nu ai cum să-ţi dai cu părerea aşa după ureche. De fiecare dată, comentezi, interpretezi, analizezi şi citezi textul la care faci referire, doar în felul acesta cei care îţi citesc cimiliturile pot să remarce care au fost ideile tale. Very Happy
Capisci Laughing

nu e arhivistul perfect ? Ce daca are circumstante ?

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Lun Dec 27, 2010 9:28 pm

Și toți "diversioniștii" ăia arătau ca niște bătrânele reformate sau ce draq de preot era Tokes din cauza cărui mutare forțate s-au revoltat pensionarele de pe strada aia timișoreană? veselie
joker2009 a scris:Gheorghe Raţiu: “Revoluţia de la Timişoara a fost declanşată de 100 de diversionişti antrenaţi în Ungaria"
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  ENKI Lun Dec 27, 2010 9:47 pm

delta a scris:Și toți "diversioniștii" ăia arătau ca niște bătrânele reformate sau ce draq de preot era Tokes din cauza cărui mutare forțate s-au revoltat pensionarele de pe strada aia timișoreană? veselie
joker2009 a scris:Gheorghe Raţiu: “Revoluţia de la Timişoara a fost declanşată de 100 de diversionişti antrenaţi în Ungaria"
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Oare de ce nu il citeaza si pe Filip Teodorescu - "Un risc asumat", ca doar si ala a fost tot ofiter de securitate, ca si Gheorghe Ratiu?! confused
N-am apasat pe "aici"-ul idiotului, dar presupun ca face referire la articolul lui Dan Badea: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Hm, sa fie Dan Badea apropiat de GDS, adica de unicii securisti buni, cei lucratori pentru neokomintern?! scratch
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  RocketQu33n Mar Dec 28, 2010 12:15 am

Din categoria: Nu romanii sunt de vina, ci minoritatile/strainii care au calcat pe aceste meleaguri de la Burebista incoace.
nulitatea misheleasca a scris:
Ada H a scris:Nici tu nu ai pus bine intrebarea. De ce nu exista politicieni adevarati? Raspuns: pentru ca poporul roman nu este in stare sa-i produca. Orice popor are politicienii pe care-i merita. Conform principiului cererii si ofertei.
Iar vorbeşti gratuit...surogatele astea provin de la meschinăria venită cu tancurile şi impusă cu forţa, teroarea şi crima. Sistemul comunism...acea găselniţă luciferică şi amestecată de evrei.

Acesate hahalere de acum sunt copii şi nepoţii...tavarăşilor de ieri...care nu au nimic de-a face cu Poporul Român.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Mar Ian 04, 2011 7:38 pm

Probabil nu s-o fi referit la UDMR sau la Uniunea Rușilor Lipoveni din România... laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Anahoret Mier Ian 05, 2011 5:05 am

Din articolul căruia Delta i-a postat link-ul:
Şcoala românească, o şcoală cu excelente tradiţii de învăţământ solid şi fertil, a fost pusă la pământ de coaliţia dintre elevii leneşi, bolnavi de socializare pe Facebook; părinţii isterizaţi de odraslele nemulţumite că trebuie „să-şi facă temele acasă", şi birocraţii plafonaţi, grijulii cu scaunele lor, nu cu educaţia, şi copiind mecanic din publicaţii străine, pentru a redacta legi, regulamente şi programe analitice. De 21 de ani se fac reforme şi iar reforme ale învăţământului, care, în realitate, subminează funcţia instructiv-educativă a şcolii. Primul pas în cretinizarea elevilor este prigoana dezlănţuită de birocraţii Ministerului Educaţiei împotriva volumului de cunoştinţe transmise elevilor.
Cred că academicianul Florin Constantiniu a pus virgula sub ţ, în ceea ce priveşte "reforma" învăţământului în România. Toţi părinţii şi-au dorit (mă rog, cei pe care i-am cunoscut eu) ca odraslele să le fie nişte genii şi şi-au dat copiii la "licee bune" pe considerentul că, cu toate că "puiul mamei" este dobitoc, liceul îl face deştept. Greşit! Dacă "puiuţul" îşi consumă toată după-amiaza şi jumătate din noapte să-şi facă temele la matematică, atunci liceul ăla nu-i pentru el.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  (Still a)Live Mier Ian 05, 2011 11:05 am

Anahoret a scris:Din articolul căruia Delta i-a postat link-ul:
Şcoala românească, o şcoală cu excelente tradiţii de învăţământ solid şi fertil, a fost pusă la pământ de coaliţia dintre elevii leneşi, bolnavi de socializare pe Facebook; părinţii isterizaţi de odraslele nemulţumite că trebuie „să-şi facă temele acasă", şi birocraţii plafonaţi, grijulii cu scaunele lor, nu cu educaţia, şi copiind mecanic din publicaţii străine, pentru a redacta legi, regulamente şi programe analitice. De 21 de ani se fac reforme şi iar reforme ale învăţământului, care, în realitate, subminează funcţia instructiv-educativă a şcolii. Primul pas în cretinizarea elevilor este prigoana dezlănţuită de birocraţii Ministerului Educaţiei împotriva volumului de cunoştinţe transmise elevilor.
Cred că academicianul Florin Constantiniu a pus virgula sub ţ, în ceea ce priveşte "reforma" învăţământului în România. Toţi părinţii şi-au dorit (mă rog, cei pe care i-am cunoscut eu) ca odraslele să le fie nişte genii şi şi-au dat copiii la "licee bune" pe considerentul că, cu toate că "puiul mamei" este dobitoc, liceul îl face deştept. Greşit! Dacă "puiuţul" îşi consumă toată după-amiaza şi jumătate din noapte să-şi facă temele la matematică, atunci liceul ăla nu-i pentru el.
Poate că ar fi cazul ca societatea, în frunte cu conducătorii, să-şi amintească faptul că elevii au şi părinţi, nu doar profesori!
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Anahoret Mier Ian 05, 2011 8:09 pm

(Still a)Live a scris:Poate că ar fi cazul ca societatea, în frunte cu conducătorii, să-şi amintească faptul că elevii au şi părinţi, nu doar profesori!
Corect! Elevii provin din părinţi! Very Happy

Live, nu ştiu ce se întâmplă în bucătăria învăţământului (şi educaţiei -- educaţia nu am pus-o întâmplător între paranteze) dar nu mă pot abţine să nu fac comparaţie între şcoala pe care am făcut-o eu, şcoala pe care a făcut-o fiul meu şi... ceea ce văd că se întâmplă acum. Părerea noastră, a generatorilor de elevi, este că învăţământul a luat-o pe fund la vale.

Şi am mai constatat ceva: începând cu 1990 şcolile (poate nu chiar toate) au considerat că nu este problema lor să facă educaţie. Cel puţin asta a fost impresia lăsată de unităţile şcolare prin care a trecut fiul meu. Spre exemplu la "Mihai Viteazul" (liceu cu pretenţii în judeţ) profii treceau cu lejeritate pe lângă elevii care fumau sau se "lingeau" cocoţaţi pe gard, pe motiv că astea se întâmplau în afara şcolii şi nu-i privea pe ei. ASTA AM VĂZUT-O!
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  (Still a)Live Mier Ian 05, 2011 11:39 pm

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Poate că ar fi cazul ca societatea, în frunte cu conducătorii, să-şi amintească faptul că elevii au şi părinţi, nu doar profesori!
Corect! Elevii provin din părinţi! Very Happy

Live, nu ştiu ce se întâmplă în bucătăria învăţământului (şi educaţiei -- educaţia nu am pus-o întâmplător între paranteze) dar nu mă pot abţine să nu fac comparaţie între şcoala pe care am făcut-o eu, şcoala pe care a făcut-o fiul meu şi... ceea ce văd că se întâmplă acum. Părerea noastră, a generatorilor de elevi, este că învăţământul a luat-o pe fund la vale.

Şi am mai constatat ceva: începând cu 1990 şcolile (poate nu chiar toate) au considerat că nu este problema lor să facă educaţie. Cel puţin asta a fost impresia lăsată de unităţile şcolare prin care a trecut fiul meu. Spre exemplu la "Mihai Viteazul" (liceu cu pretenţii în judeţ) profii treceau cu lejeritate pe lângă elevii care fumau sau se "lingeau" cocoţaţi pe gard, pe motiv că astea se întâmplau în afara şcolii şi nu-i privea pe ei. ASTA AM VĂZUT-O!
Of, călugărule, of! Sunt atâtea de spus, atâtea dureri de exprimat, atâta furie de eliberat! Dacă nu vine un punct 0 cât de curând...vai de noi!
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Armand Joi Ian 06, 2011 6:15 am

Hm... ca la orice "baricada", avem si aici cel putin doua parti ale ei...

Va spun, rapid, doar o chestie mica - dar socanta pentru noi, dascalii dispusi sa ne implicam in educatia copilului inclusiv in afara scolii!
Avem un elev inscris intr-a opta (la cursurile obisnuite) a doua oara, dupa indelungi insistente din partea lui de a-l inscrie la cursurile de frecventa redusa. Diriginta lui, printre multe alte interventii din aceasta postura, a ajuns si la masura fireasca de a trimite o scrisoare familiei, in ideea de a-i aduce la cunostinta faptul ca absentele se inmultesc ingrijorator (ceea ce a si dus la repetarea clasei a opta) si ca a fost prins fumand in incinta scolii. Rezultatul a fost un telefon plin de indignare din partea mamei. I se reprosa dirigintei faptul ca isi permite sa se amestece in felul in care isi educa ea fiul, precizand ca ea fumeaza in compania fiului ei acasa.

As avea o suma de alte mici povestioare similare ca mesaj... Toate mi-ar sustine convingerea ca educatia civica in masa - nu stiu in ce forma! - este foarte necesara in acest moment aici, la noi... Nu avem repere... am uitat sa traim "sanatos" din toate punctele de vedere!
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  (Still a)Live Joi Ian 06, 2011 2:22 pm

Armand a scris:Hm... ca la orice "baricada", avem si aici cel putin doua parti ale ei...

Va spun, rapid, doar o chestie mica - dar socanta pentru noi, dascalii dispusi sa ne implicam in educatia copilului inclusiv in afara scolii!
Avem un elev inscris intr-a opta (la cursurile obisnuite) a doua oara, dupa indelungi insistente din partea lui de a-l inscrie la cursurile de frecventa redusa. Diriginta lui, printre multe alte interventii din aceasta postura, a ajuns si la masura fireasca de a trimite o scrisoare familiei, in ideea de a-i aduce la cunostinta faptul ca absentele se inmultesc ingrijorator (ceea ce a si dus la repetarea clasei a opta) si ca a fost prins fumand in incinta scolii. Rezultatul a fost un telefon plin de indignare din partea mamei. I se reprosa dirigintei faptul ca isi permite sa se amestece in felul in care isi educa ea fiul, precizand ca ea fumeaza in compania fiului ei acasa.

As avea o suma de alte mici povestioare similare ca mesaj... Toate mi-ar sustine convingerea ca educatia civica in masa - nu stiu in ce forma! - este foarte necesara in acest moment aici, la noi... Nu avem repere... am uitat sa traim "sanatos" din toate punctele de vedere!
Greşeli se fac şi de-o parte, şi de cealaltă, dar rar o parte îşi va recunoaşte greşelile.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Armand Joi Ian 06, 2011 2:49 pm

Propunem o analiza SWOT? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  (Still a)Live Joi Ian 06, 2011 3:35 pm

Armand a scris:Propunem o analiza SWOT? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Be my guest! vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Dum Ian 09, 2011 6:32 pm

Ce m-aș distra dacă idiotul ăla ar fi de fapt clona vreunuia care ți-a căzut cu tronc, precum litiu-dependentu'... veselie

P.S. Spui că-i antisemit?
RocketQu33n a scris:Iar tu dupa avatar parca-i fi doar un alt dobitoc care se preface ca are habar despre lumea care-l inconjoara. Fatah nu mai are ce cauta de cativa ani buni pe pancardele extremistilor pentru ca Fatah a renuntat la arme si se are in relatii bune cu Israelul. Si la acest capitol esti varza, dar poate ne vom intalni, totusi, vreodata, cand voi include pesterile pe lista mea de obiective turistice de vizitat.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  RocketQu33n Dum Ian 09, 2011 6:51 pm

delta a scris:Ce m-aș distra dacă idiotul ăla ar fi de fapt clona vreunuia care ți-a căzut cu tronc, precum litiu-dependentu'... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

P.S. Spui că-i antisemit?
RocketQu33n a scris:Iar tu dupa avatar parca-i fi doar un alt dobitoc care se preface ca are habar despre lumea care-l inconjoara. Fatah nu mai are ce cauta de cativa ani buni pe pancardele extremistilor pentru ca Fatah a renuntat la arme si se are in relatii bune cu Israelul. Si la acest capitol esti varza, dar poate ne vom intalni, totusi, vreodata, cand voi include pesterile pe lista mea de obiective turistice de vizitat.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Nu stiu daca-i antisemit, dar m-a surprins cand si-a schimbat avatarul pentru ca faceam misto de alexa (thread-ul parand a fi unul anti-Basescu), adica: ca ce chestie?! Ce legatura au perciunatii cu nebuna? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Mar Mar 22, 2011 10:43 pm

Cu oarecare întârziere, dar își dă arama pe față lu' cacaman cu șovinismul pe care și-l palma cu oarece eforturi? laugh
Au încercat pe planul politic, pe cel profesional, pe plan profesional... și acum încearcă pe cel etnic? laugh
Ăștia-s idioți din naștere pe care nici măcar hologramele șarlatancei nu-i mai ajută... veselie
lu' cacaman a scris:tu te certi cu racheta lui delta pe tema maghiara ....pai delta e ungur.....torok zsolt....

in plus,tema asta este folositoare mai degraba lui vadim decat usl-ului....dar niciodata folositoare romanilor....
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 4 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum