SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare?

+2
delta
Vasile
6 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare? - Pagina 2 Empty In Romania,

Mesaj  Ani Sam Apr 09, 2011 10:13 am

Rottweilarii, pitbullii si alte astfel de rase crescute si antrenate sa sara la beregata, sunt scosi/ scoase in lume, conform legii, in lesa si cu botnita. Comercializarea lor este, de asemenea, interzisa prin lege. Incalcarea acestei legi se pedepseste prin castrarea stapanului vanzator de gogosi din viermi de dude.


Ani
Ani
IN MEMORIAM Ani
IN MEMORIAM Ani

Mesaje : 326
Data de inscriere : 02/04/2011

Sus In jos

Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare? - Pagina 2 Empty Vraja marii, cica a explodat papadia :)

Mesaj  Ani Sam Apr 09, 2011 2:34 pm

Am ajuns la Palat. Pe Armator il durea capul. Mergea o cafea. Cafeaua e buna. Cafeaua iti limpezeste gandul. Iti alunga durerile de cap.
Trei cafe frape, unul cu nes, doua cu cafea, frisca, inghetata si pai. O cola, inca una si inca una. Cola nu e buna? Vai, dar de ce ar fi mai buna anghinarea pentru ficatelul meu!
In meniu, cola e la jumatate. In realitate e la 33 cl. How much oz? Inca o cola, va rog. Tot cola? Da. Cat ai baut? Doua pahare. Cu picior. Eu numai una.
Da, dar in realitate doua.
Vorbim despre galoane de benzina si despre cum au pierdut nemtii razboiul pe care l-au castigat rusii pentru ca si-au marit sinele. Cine are galoane? Englezii. Aha, zise contele in limba spaniola. Si volanul pe stanga.
Se spune ampatament. Da, dar tot de sine este vorba. Si le-au marit ,dar s-au inchis in sine. Se spune amputament.
Locomotiva.

Ani
Ani
IN MEMORIAM Ani
IN MEMORIAM Ani

Mesaje : 326
Data de inscriere : 02/04/2011

Sus In jos

Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare? - Pagina 2 Empty Re: Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare?

Mesaj  Dracu' gol Sam Apr 09, 2011 7:14 pm

Ani a scris:Se spune amputament.
Oare, la circumcizie, s-o fi putînd spune şi ampuţament? raset


Ultima editare efectuata de catre Dracu' gol in Sam Apr 09, 2011 7:18 pm, editata de 1 ori
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare? - Pagina 2 Empty Re: Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare?

Mesaj  Ani Sam Apr 09, 2011 7:17 pm

Dracu' gol a scris:
Ani a scris:Se spune amputament.
Oare la circumcizie se poate spune şi ampuţament? raset
Depinde. Inainte sau dupa? Smile
Ani
Ani
IN MEMORIAM Ani
IN MEMORIAM Ani

Mesaje : 326
Data de inscriere : 02/04/2011

Sus In jos

Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare? - Pagina 2 Empty Re: Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare?

Mesaj  Dracu' gol Sam Apr 09, 2011 7:19 pm

Ani a scris:
Dracu' gol a scris:
Ani a scris:Se spune amputament.
Oare la circumcizie se poate spune şi ampuţament? raset
Depinde. Inainte sau dupa? Smile
Păi, aftăr ză dei aftăr... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare? - Pagina 2 Empty Re: Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare?

Mesaj  Ani Dum Apr 10, 2011 6:50 am

Dracu' gol a scris:Păi, aftăr ză dei aftăr... raset

Aftar za dei after este deja un alt punct de referinta. Ceva de genul AD/BD sau, mai pe romaneste IC/DC. Izvorul nesecat al unei intrebari desi retorica, avand n+1 variante de raspuns. Smile

Nu lua la modul personal acesta dedicatie, pentru ca ea este una strict referitoare la subiect Smile



Ani
Ani
IN MEMORIAM Ani
IN MEMORIAM Ani

Mesaje : 326
Data de inscriere : 02/04/2011

Sus In jos

Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare? - Pagina 2 Empty Ce-ar mai fi de zis?

Mesaj  Ani Dum Apr 10, 2011 8:57 am

Ah, da! In afara de faptul ca nu stiu sa atasez link in acest format de forum, ca s-au schimbat polii intre ei: "Nodul Nord" devenind "Noada sudica", ca punct cardinal. Smile
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ani
Ani
IN MEMORIAM Ani
IN MEMORIAM Ani

Mesaje : 326
Data de inscriere : 02/04/2011

Sus In jos

Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare? - Pagina 2 Empty Re: Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare?

Mesaj  delta Dum Apr 10, 2011 1:04 pm

Ani a scris:Rottweilarii, pitbullii si alte astfel de rase crescute si antrenate sa sara la beregata, sunt scosi/ scoase in lume, conform legii, in lesa si cu botnita.
Păi, în părculețul ăla dintre Casa Poporului și zona de la stația Izvor a canalului Dâmbovița era și ceva loc îngrădit unde omul poate să-și lase câinele să se zbenguie.
Prin apropiere era ceva amenajare ca loc de joacă pentru copii (parcă tot cam prin zona aia este și locul unde vor să facă imensitatea aia de Catedrală a Neamului...).

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare? - Pagina 2 Empty Re: Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare?

Mesaj  Ani Dum Apr 10, 2011 6:30 pm

delta a scris:Păi, în părculețul ăla dintre Casa Poporului și zona de la stația Izvor a canalului Dâmbovița era și ceva loc îngrădit unde omul poate să-și lase câinele să se zbenguie.
Prin apropiere era ceva amenajare ca loc de joacă pentru copii (parcă tot cam prin zona aia este și locul unde vor să facă imensitatea aia de Catedrală a Neamului...).

N-ar exista nici o problema daca rasatii respectivi s-ar teleporta in zona, dar pentru muritorii de rand, inca e in vigoare legea gravitatiei. Smile
Eu nu am vazut pana acum nici un maidanez, desi ii intalnesti la tot pasul, oprindu-se in mijlocul strazii si facandu-si nevoile. Doar rasatii practica sportul asta, sub privirile ingaduitoare ale crescatorului unui astfel de animal. Si apropos, nici porci n-am vazut urinand si defecand pe strada si pe masinile oamenilor.

Nope, porcii de caini isi ridica templul de neam prost in dealul arsenalului, vis a vis de ceva templu al ministerului apararii privilegiilor nationale. Laughing
Ani
Ani
IN MEMORIAM Ani
IN MEMORIAM Ani

Mesaje : 326
Data de inscriere : 02/04/2011

Sus In jos

Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare? - Pagina 2 Empty Pizza prosciutto et funghi, ca m-am suparat!

Mesaj  Ani Mar Apr 12, 2011 9:46 am

Eu cred ca baietii (si fetele scratch ) aia/ alea de la Atomic Rooster insarcinati cu death walks beind you, s-au cam plictisit sa stea tot cu ochii si urechile pe muritorii de rand, sa vada cine si de ce misca in front. S-au plictisit si vor si ei sa se joace. Pai, mai baieti si fete, dracu' v-a pus sa va cocotati pe antena de la STS?!
Mai coborati si voi si va mai amestecati printe muritori, pana nu ajungeti ca va credeti zei. Nu de alta, dar dezamagirea la aflarea vestii ca nimeni nu e mai zeu decat celalalt, e cel mai naspa de pe pamant.
Mai iesiti si voi in lume, la un mic, o pizza, o coasta de porc la gratar, mai radeti si mai veseliti-va si voi, sa vedeti ce misto e.


Ani
Ani
IN MEMORIAM Ani
IN MEMORIAM Ani

Mesaje : 326
Data de inscriere : 02/04/2011

Sus In jos

Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare? - Pagina 2 Empty La inceput a fost filmul mut :)

Mesaj  Ani Vin Apr 15, 2011 6:31 pm

122 de ani de Charlie Chaplin. Smile



Parca ar fi despre forum Laughing
Ani
Ani
IN MEMORIAM Ani
IN MEMORIAM Ani

Mesaje : 326
Data de inscriere : 02/04/2011

Sus In jos

Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare? - Pagina 2 Empty Concluzie

Mesaj  Ani Joi Mai 19, 2011 9:03 am

Parafrazandu-l pe Garcia Marquez, putini reali si putini virtuali traiesc pentru a-si povesti viata. Cei multi traiesc, real si virtual, pentru a mesteca o ciunga mestecata deja de ceilalti, de altii, inaintea lor.

Ani
Ani
IN MEMORIAM Ani
IN MEMORIAM Ani

Mesaje : 326
Data de inscriere : 02/04/2011

Sus In jos

Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare? - Pagina 2 Empty Re: Dar prin comunicare? Ce intelegi tu prin comunicare?

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum