SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Muzica

3 participanți

In jos

Muzica Empty Muzica

Mesaj  Vizitato Mar Aug 17, 2010 9:53 pm



Ultima editare efectuata de catre Ani Stoica in Mar Aug 24, 2010 10:42 am, editata de 9 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Muzica Empty Re: Muzica

Mesaj  lolo Mier Aug 18, 2010 5:52 am

Ani Stoica a scris:Ziua de vineri s-a incheiat cu ce au vrut ei, nu cu ce am platit noi. Platisem loc la clasa intai al unui tren rapid. Mai bun ca asta nu s-a inventat in Romania. Plecasem spre Constanta in salonul albastru, unde era cat pe ce sa inghetam de frig, din cauza abuzului de climatizare. Am revenit la Bucuresti in salonul rosu, unde era sa murim de cald, din cauza ca instalatia de climatizare nu functiona, in conditiile in care afara erau 46 de grade si in interior, 34. Un vagon de clasa intai ale carui geamuri erau inchise ermetic.
Ma gandeam la acei oameni care fusesera transportati in conditii incomparabil mai rele spre lagare si nu mi-am permis a ma revolta sau a-mi plange de mila. Si totusi, de ce intotdeauna este dupa cum vor ceilalti?! Si totusi, calitatea oamenilor ce se aflau in acel moment, in acel vagon, au reusit sa-i ofere calatoriei, o atmosfera pe cat posibil de placuta.

Dupa mai bine de patru ore, am ajuns acasa, am desfacut bagajele, am facut altele noi, i-am lasat pe copiii si, de voie de nevoie, am fost luata pe sus de barbate-meu, sora-mea si cumnate-meu si am plecat a doua zi, dis de dimineata, spre Veliko Tarnovo.
Dar credeti ca mi-a fost usor? Pana sa ajungem la destinatie, am fost in vizita la Izvoratorul de Mir. Da, caldura mare, monser, 40 de grade la umbra. Dar ce conta, noi trebuia sa vizitam. Eram pur si simplu devastata. Norocul meu a venit dinspre cei trei calugari, care aveau niste fete foarte prietenoase si haioase. Nu mai fusesem cam de mult dusa la biserica, insa vazandu-i cat de draguti erau, nu m-am abtinut si am cumparat cinci lumanari de zece roni, pe care le-am aprins gandindu-ma la nimic. Yes, man, nimic mi-a fost rugaciunea.

Dar acesta a fost doar inceputul. A urmat hai la complexul monahal Ivanovo, hai la Tarevgrad, hai de nebuni pe strazile orasului, hai la Arbanassi, hai la canionul si pestera Emen, hai la Gabrovo, la complexul architectural si etnografic Etur, hai la Drianovo, la manastirea Arhanghelul Mihail si la pestera Bacio Kiro, hai la cascada Hotnita, hai sa mancam, hai sa bem, hai la cumparaturi, hai, hai, hai, hai….pe sub flori ma leganai.

Adica, ce vreau sa spun este ca nu mi-e deloc usor! Pe 28 plecam in Austria….daca ati vedea ce dezastru e la mine in casa, mi-ati plange de mila. Asta doar in cazul in care nu v-ati scapa pe voi de ras. Dar gata cu vorbaria, sa lasam imaginile sa comunice!




Deci...a fost nașpa scratch și era mai bine să stai acasă ca să ștergi faința și pardoseala Laughing
Ani dragă, cum îți imaginezi un concediu perfect? Very Happy
Eu nu mai am somn, abia aștept să-mi pun lucrurile în ordine la servici și să mă copleșească imperfecțiunile din perioada concediului Very Happy

Hmmm...care imagini?
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Muzica Empty Re: Muzica

Mesaj  Vizitato Sam Aug 21, 2010 11:06 am


Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Muzica Empty Ori la bal, ori la spital

Mesaj  Vizitato Dum Aug 22, 2010 8:18 am


Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Muzica Empty Re: Muzica

Mesaj  Vizitato Lun Aug 23, 2010 6:46 am



Ca un om de tinichea.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Muzica Empty Re: Muzica

Mesaj  Vizitato Lun Aug 23, 2010 6:50 am



Ca un om de paie sau o sperietoare de ciori.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Muzica Empty Re: Muzica

Mesaj  Vizitato Lun Aug 23, 2010 6:57 am



De la Bravery la Brewery ca de la Leu la Lasitate.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Muzica Empty Re: Muzica

Mesaj  Vizitato Lun Aug 23, 2010 7:05 am



Ca o frectie la piciorul de lemn al lui Vantu.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Muzica Empty Re: Muzica

Mesaj  Vizitato Lun Aug 23, 2010 7:24 am



Ca un cap prea mare pentru o palarie prea mica.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Muzica Empty Re: Muzica

Mesaj  Dracu' gol Lun Aug 23, 2010 8:00 am

Mi se pare mie sau matale ai schimbat titlu' threadului de cel putin vreo 2-3 ori pan' acu'? raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Muzica Empty Re: Muzica

Mesaj  Vizitato Lun Aug 23, 2010 8:20 am

Dracu' gol a scris:Mi se pare mie sau matale ai schimbat titlu' threadului de cel putin vreo 2-3 ori pan' acu'? raset
Good for you! Ai simt de spirit de videala Smile Dar nu ma intreba de ce, ca doar fenomenele psihoparanormale nu pot fi explicate stiintific si logic laugh

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Muzica Empty Re: Muzica

Mesaj  Vizitato Lun Aug 23, 2010 8:55 am



Ca un fel de "cu capul in nori".

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Muzica Empty Re: Muzica

Mesaj  delta Lun Aug 23, 2010 9:34 am

Titlul thread-ului de fapt ce înseamnă? scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Muzica Empty Re: Muzica

Mesaj  Vizitato Lun Aug 23, 2010 10:11 am

delta a scris:Titlul thread-ului de fapt ce înseamnă? scratch
Nici macar nu ma interesez de ce te-ar interesa lucrul acesta.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Muzica Empty Re: Muzica

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum