SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Vorbe Grele

+3
baso
Vasile
ENKI
7 participanți

In jos

Vorbe Grele Empty Vorbe Grele

Mesaj  ENKI Vin Oct 15, 2010 8:48 pm

O emisiune a jurnalistului meu preferat, Victor Ciutacu !!! Very Happy
O recomand !!! Very Happy
Invitatul din aceasta seara este Sorin Ovidiu Vantu !!!!
Exclusivitate pentru Antena 3 !!! Nu ratati, la ora 23.00 !!! Very Happy Very Happy

_________________
caut... cuvintele lipsă
Tweet Me


__________________________________________________________________________________________________

Acu', gluma, gluma, dar numai in ceea ce priveste anuntul, palgiat dupa celebra alcoolica anonima. vesel
Totusi, stirea e reala. Shocked
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty o noua ocazie in care vom afla NIMIC

Mesaj  Vasile Vin Oct 15, 2010 8:53 pm

ENKI a scris:O emisiune a jurnalistului meu preferat, Victor Ciutacu !!! Very Happy
O recomand !!! Very Happy
Invitatul din aceasta seara este Sorin Ovidiu Vantu !!!!
Exclusivitate pentru Antena 3 !!! Nu ratati, la ora 23.00 !!! Very Happy Very Happy

_________________
caut... cuvintele lipsă
Tweet Me


__________________________________________________________________________________________________

Acu', gluma, gluma, dar numai in ceea ce priveste anuntul, palgiat dupa celebra alcoolica anonima. vesel
Totusi, stirea e reala. Shocked
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vintu va acuza generic , fara sa nominalizeze . La sfirsitu' emisiunii vom sti ca trebuie arestata Coruptia , data afara Incompetenta , taiata Ingerinta Politica erc .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  ENKI Sam Oct 16, 2010 4:21 am

Vasile a scris:
ENKI a scris:O emisiune a jurnalistului meu preferat, Victor Ciutacu !!! Very Happy
O recomand !!! Very Happy
Invitatul din aceasta seara este Sorin Ovidiu Vantu !!!!
Exclusivitate pentru Antena 3 !!! Nu ratati, la ora 23.00 !!! Very Happy Very Happy

_________________
caut... cuvintele lipsă
Tweet Me


__________________________________________________________________________________________________

Acu', gluma, gluma, dar numai in ceea ce priveste anuntul, palgiat dupa celebra alcoolica anonima. vesel
Totusi, stirea e reala. Shocked
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vintu va acuza generic , fara sa nominalizeze . La sfirsitu' emisiunii vom sti ca trebuie arestata Coruptia , data afara Incompetenta , taiata Ingerinta Politica erc .

Eh, io am dormit bustean, caci acu e 5.20, iar la 5.45 plec spre Bucuresti. Am citit pe diagonala aci:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Interesant, totusi. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  baso Sam Oct 16, 2010 7:29 am

M-a plictisit pt. ca n-am putut sa citesc toate titlurile cartilor din bibilioteca Laughing In schimb, am sesizat ca avea doua ticuri verbale "Dacă-mi permiteţi" şi "excelenţă". Ultimul mi s-a parut tare cunoscut , fiind preluat ca nick de o anumita entitate portocalie pe forumul televiziunii lui Vantu laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  delta Sam Oct 16, 2010 8:04 am

ENKI a scris:O emisiune a jurnalistului meu preferat, Victor Ciutacu !!! Very Happy
O recomand !!! Very Happy
Invitatul din aceasta seara este Sorin Ovidiu Vantu !!!!
Exclusivitate pentru Antena 3 !!! Nu ratati, la ora 23.00 !!! Very Happy Very Happy
...
Acu', gluma, gluma, dar numai in ceea ce priveste anuntul, plagiat dupa celebra alcoolica anonima. vesel
Yo m-am uitat în urmă cu vre-un an sau doi la un sfert de oră dintr-o ediție a acelei emisiuni.
A fost mai mult decât suficient... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  delta Sam Oct 16, 2010 8:07 am

baso a scris:M-a plictisit pt. ca n-am putut sa citesc toate titlurile cartilor din bibilioteca Laughing In schimb, am sesizat ca avea doua ticuri verbale "Dacă-mi permiteţi" şi "excelenţă". Ultimul mi s-a parut tare cunoscut , fiind preluat ca nick de o anumita entitate portocalie pe forumul televiziunii lui Vantu laugh
Vântu sau Ciutacu avea ticurile alea? scratch
Totuși nu pricep de ce să i se adreseze cuiva oricare dintre ei cu apelativul "excelență" ? Suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  baso Sam Oct 16, 2010 8:51 am

delta a scris:
baso a scris:M-a plictisit pt. ca n-am putut sa citesc toate titlurile cartilor din bibilioteca Laughing In schimb, am sesizat ca avea doua ticuri verbale "Dacă-mi permiteţi" şi "excelenţă". Ultimul mi s-a parut tare cunoscut , fiind preluat ca nick de o anumita entitate portocalie pe forumul televiziunii lui Vantu laugh
Vântu sau Ciutacu avea ticurile alea? scratch
Totuși nu pricep de ce să i se adreseze cuiva oricare dintre ei cu apelativul "excelență" ? Suspect

Vântu ii spunea lui Ciutacu ori de cate ori acesta din urma se baga peste vorbele lui Laughing Tot Vântu mai avea un tic atunci cand Ciutacu ii punea intrebari mai delicate sau directe . Ii raspundea "Sa trecem peste asta" Laughing Cu alte cuvinte, Vântu a raspuns si a spus doar ce a vrut el Laughing
Cel mai haios moment din tot interviul a fost atunci cand Vântu a povestit despre cele 7 zile petrecute in inchisoare. Cica tovarasii lui de celula erau extrem de prietenosi si il lasau sa castige la table. Laughing Iar pentru ca aveau si televizor in celula, au jucat table pentru telecomanda .Normal ca Vântu , fiind lasat sa castige, a devenit sefu' telecomenzii si s-a uitat doar la B1 veselie Probabil ca sa-i rasplateasca si pe tovarasi laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  baso Sam Oct 16, 2010 11:24 am

Nu prea inteleg de ce a fost cenzurat interviul cu Vântu dă pă Interent Laughing Apar doar 55 minute de inregistrare Suspect Cautam un mic amanunt spus de Vântu in cele doua off topic-uri referitoare la momentul "cainele Baron" scratch confused

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  delta Sam Oct 16, 2010 11:37 am

baso a scris:Nu prea inteleg de ce a fost cenzurat interviul cu Vântu dă pă Interent Laughing Apar doar 55 minute de inregistrare Suspect
Poate e doar ceva limitare de ordin tehnic, nu neapărat cenzurarea materialului... suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  Anahoret Sam Oct 16, 2010 12:12 pm

delta a scris:
baso a scris:Nu prea inteleg de ce a fost cenzurat interviul cu Vântu dă pă Interent Laughing Apar doar 55 minute de inregistrare Suspect
Poate e doar ceva limitare de ordin tehnic, nu neapărat cenzurarea materialului... suspect
Tehnic nu ai limitare. Dacă interviul nu încape într-un clip din cauza dimensii mari, care ar putea crea probleme la rulare, atunci se poate "sparge" în două fişiere, sau nouă... sau nouă sute nouăzeci şi nouă... dar interviul ar fi redat în întregime! vesel

N-am văzut interviul. Poate or fi eliminat reclamele şi a rămas strict înregistrarea cu Vântu.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  delta Sam Oct 16, 2010 12:31 pm

Anahoret a scris:N-am văzut interviul. Poate or fi eliminat reclamele şi a rămas strict înregistrarea cu Vântu.
Nici yo, și nici nu mă străduiesc să-l văd.
De ce?
Păi, pe de o parte: ce contează ce spune Vântu?
Adică: schimbă ceva lucrurile din țară dacă Vântu spune ceva despre Băsescu? Nu.
Pe de altă parte: măcar e cât-de-cât haios ologul ăla? N-am prea observat asta din secvențe din alte emisiuni unde s-a nimerit să fie și el.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  aurora Sam Oct 16, 2010 4:59 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:N-am văzut interviul. Poate or fi eliminat reclamele şi a rămas strict înregistrarea cu Vântu.
Nici yo, și nici nu mă străduiesc să-l văd.
De ce?
Păi, pe de o parte: ce contează ce spune Vântu?
Adică: schimbă ceva lucrurile din țară dacă Vântu spune ceva despre Băsescu? Nu.
Pe de altă parte: măcar e cât-de-cât haios ologul ăla? N-am prea observat asta din secvențe din alte emisiuni unde s-a nimerit să fie și el.


ologul ăla ... de ce asa? Fereasca Dumnezeu pe toata lumea!
Eu am avut un coleg care avusese poliomelita in copilarie.

A fost fain interviul, mie mi-a placut. Mi se pare un tip lucid, care stie ce spune
si care s-ar putea sa mai aiba de spus in Romania de azi, de maine.

Mi s-a parut corect si ce a spus legat de pierderea alegerilor de catre Geoana si despre Geoana in general.

Mi s-a parut interesant ce a inceput numai sa spuna... tot ce a tinut de SOV,
a apartinut statului? firme de stat? (CEC, Banca Agricola...)
Dar a lasat subiectul doar deschis...
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  delta Sam Oct 16, 2010 5:43 pm

aurora a scris:ologul ăla ... de ce asa? Fereasca Dumnezeu pe toata lumea! Eu am avut un coleg care avusese poliomelita in copilarie.
Păi, yo-s de vină că nu l-au vaccinat când era bebeluș? funny

aurora a scris:A fost fain interviul, mie mi-a placut. Mi se pare un tip lucid, care stie ce spune si care s-ar putea sa mai aiba de spus in Romania de azi, de maine.
Dacă nu avea atitudine atât de convingătoare, ai impresia că ar fi putut să ia banii de la peste 500.000 oameni? laugh

aurora a scris:Mi s-a parut corect si ce a spus legat de pierderea alegerilor de catre Geoana si despre Geoana in general.
Presupun că este destul de "dificil" să spună oricine orice despre ceva după ce acel ceva a avut loc... vesel

aurora a scris:Mi s-a parut interesant ce a inceput numai sa spuna... tot ce a tinut de SOV, a apartinut statului? firme de stat? (CEC, Banca Agricola...)
Dar a lasat subiectul doar deschis...
Normal! Doar nu te-ai așteptat să spună ceva cap-coadă? veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  baso Sam Oct 16, 2010 6:38 pm

Anahoret a scris:
N-am văzut interviul. Poate or fi eliminat reclamele şi a rămas strict înregistrarea cu Vântu.
Lipsesesc multe minute din inregistrare. Inceputul si finalul in mod sigur. In finalul interviului , Vantu avea o mimica interesanta (parca anuntza un uragan) si a incheiat socoteala foarte matematic. Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  ENKI Dum Dec 26, 2010 12:28 am

De vazut, revazut si tot revazut. multumire
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  ENKI Vin Feb 18, 2011 7:49 pm

Ciutacu tot ciutac, deh... vesel

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  delta Vin Feb 18, 2011 8:02 pm

hidoasa aia e soția lui? suspect
Sau doar au surprins-o dintr-un ungi mai puțin potrivit... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  Anahoret Vin Feb 18, 2011 8:05 pm

După cum arată conturul de la mâneca bluzei tipei, poza mi se pare cam... photoshopată la nivel de amator! A se vedea cum arată conturul mânecii bluzei d-nei Băsescu, suprapusă peste aceeaşi cămaşă. Fără "halo" albicios. În plus, la umărul tipei se vede că poza a fost decupată din altceva: materialul face linii frânte, nu curbe.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  ENKI Vin Feb 18, 2011 8:08 pm

delta a scris:hidoasa aia e soția lui? suspect
Sau doar au surprins-o dintr-un ungi mai puțin potrivit... laugh
Avand in vedere ca ii chiar seamana, presupun ca au deja un mariaj destul de lung, ba chiar si lat. La cum zambeste - si are un zambet care o mai scoate, cumva, la lumina - tipa pare chiar satisfacuta alaturi de ciumpalac(i). laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  ENKI Vin Feb 18, 2011 8:10 pm

Anahoret a scris:După cum arată conturul de la mâneca bluzei tipei, poza mi se pare cam... photoshopată la nivel de amator! A se vedea cum arată conturul mânecii bluzei d-nei Băsescu, suprapusă peste aceeaşi cămaşă. Fără "halo" albicios. În plus, la umărul tipei se vede că poza a fost decupată din altceva: materialul face linii frânte, nu curbe.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acum, ca ai adus in discutie amanuntul semnificativ, recunosc, intreaga maneca a tipei pare decupata, deci chiar perechea Ciuatacu ar putea fi adaugata langa papagalii ceilalti. scratch
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  ENKI Dum Feb 12, 2012 2:35 pm

Cred ca mai pe seara deschid, totusi, tv-ul...

Zilele astea, m-a strigat portarul: „Doamna Catrinel, a căzut guvernul ăsta!“. Aşa m-am bucurat pe moment, că am vrut să te sun să bei un şpriţ cu Milu. După aia am realizat ce cacealma e. Am o sticlă de şampanie Dom Perignon, am zis c-o desfac când o cădea Băsescu. N-am apucat încă. Şi tăticul a murit cu o sticlă de vin nedesfăcută. Aştepta s-o bea când crapă ăla (n.r. Ceauşescu). N-a mai apucat. Aşa şi eu, cu şampania mea. Eu sunt novice, da-i urăsc. Mă simt spurcată de ăştia. L-au făcut erou pe Ceauşescu. Vorba lui Milu: „Înainte mi-era frică de Securitate, acu’ mi-e frică de prieteni“. (Apare Radu Berceanu pe post.) Ia uite şi libarca asta! Când vedea reclama la Domestos, aia cu microbii, Milu zicea: „Hai că are PD-L şedinţă“. (Trece Guvernul prin vot, urcă la tribună Mihai Răzvan Ungureanu.) Nu mai pot să-i văd! Doamne, tati, bine că nu-i mai vezi şi că nu vezi asta! Vorba lui: “Înainte mi-era frică de Securitate, acum de prieteni“.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  (Still a)Live Dum Feb 12, 2012 6:11 pm

ENKI a scris:Cred ca mai pe seara deschid, totusi, tv-ul...

Zilele astea, m-a strigat portarul: „Doamna Catrinel, a căzut guvernul ăsta!“. Aşa m-am bucurat pe moment, că am vrut să te sun să bei un şpriţ cu Milu. După aia am realizat ce cacealma e. Am o sticlă de şampanie Dom Perignon, am zis c-o desfac când o cădea Băsescu. N-am apucat încă. Şi tăticul a murit cu o sticlă de vin nedesfăcută. Aştepta s-o bea când crapă ăla (n.r. Ceauşescu). N-a mai apucat. Aşa şi eu, cu şampania mea. Eu sunt novice, da-i urăsc. Mă simt spurcată de ăştia. L-au făcut erou pe Ceauşescu. Vorba lui Milu: „Înainte mi-era frică de Securitate, acu’ mi-e frică de prieteni“. (Apare Radu Berceanu pe post.) Ia uite şi libarca asta! Când vedea reclama la Domestos, aia cu microbii, Milu zicea: „Hai că are PD-L şedinţă“. (Trece Guvernul prin vot, urcă la tribună Mihai Răzvan Ungureanu.) Nu mai pot să-i văd! Doamne, tati, bine că nu-i mai vezi şi că nu vezi asta! Vorba lui: “Înainte mi-era frică de Securitate, acum de prieteni“.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mulţumesc pentru link! Era păcat să nu fi citit interviul...
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  baso Lun Feb 13, 2012 9:38 am

ENKI a scris:Cred ca mai pe seara deschid, totusi, tv-ul...

Zilele astea, m-a strigat portarul: „Doamna Catrinel, a căzut guvernul ăsta!“. Aşa m-am bucurat pe moment, că am vrut să te sun să bei un şpriţ cu Milu. După aia am realizat ce cacealma e. Am o sticlă de şampanie Dom Perignon, am zis c-o desfac când o cădea Băsescu. N-am apucat încă. Şi tăticul a murit cu o sticlă de vin nedesfăcută. Aştepta s-o bea când crapă ăla (n.r. Ceauşescu). N-a mai apucat. Aşa şi eu, cu şampania mea. Eu sunt novice, da-i urăsc. Mă simt spurcată de ăştia. L-au făcut erou pe Ceauşescu. Vorba lui Milu: „Înainte mi-era frică de Securitate, acu’ mi-e frică de prieteni“. (Apare Radu Berceanu pe post.) Ia uite şi libarca asta! Când vedea reclama la Domestos, aia cu microbii, Milu zicea: „Hai că are PD-L şedinţă“. (Trece Guvernul prin vot, urcă la tribună Mihai Răzvan Ungureanu.) Nu mai pot să-i văd! Doamne, tati, bine că nu-i mai vezi şi că nu vezi asta! Vorba lui: “Înainte mi-era frică de Securitate, acum de prieteni“.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Da, un interviu extrem de trist si foarte dur. Mai ales pasajul citat de tine...dar si restul. Este halucinat pana unde a ajuns lupta pt. putoare si ipocrizia in Romania. O mascarada hidoasa care a rasturant intregul sistem de valori. Iar decorul este mirific-albul pur al zapezii date de natura din belshug si gerul, folosite inclusiv in scopuri electorale ( am vizualizat si ascultat putzin cum se lauda Diaconescu Dinrect ca partidul lui a dat franzele, ca ajutoare, pt. amaratii din satele acoperite de nametzi, insa cei de la guvernare s-ar fi laudat ca ei au dat franzelele) Monstruos ? Putzin spus .

"Tati, e noaptea minţii!“...as fi crezut ca Ciutacu a nascocit expresia asta , pt. ca l-am auzit rostind-o mai inainte de a citi interviul.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  baso Sam Iul 28, 2012 10:09 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

De departe, interviula asta (de fapt, o marturisire) a fost cea mai tare lovitura pt. Basecu. laugh Laughing Recunosc ca si eu am fost curioasa ce stie spune Aliodor Manolea, misteriosul vrajitor Laughing Contrar asteptarilor, nu a dat-o cu explicatii mistice, de abracadabra. Totusi, mi s-au parut tare halucinante unele afirmatzii. Dupa cum este greu de intzeles, pentru mintea mea, cum naiba potzi ajuta "pro bono" un monstru, oferindu-i cu atata lejeritate cheile si schema de functionare a unei masinutze periculoase ... cu care monstrul coleric si iresponsabil sa se joace de-a alba/neagra ? In naivitatea lui, de om corect, Manolea credea ca-l schimba pe beau-beau in omul bun, Mos Craciunul de la Cotropceni care sa iubeasca poporul cum stie el mai bine si sa faca tzara asta ca o floare, cea mai mandra de sub Soare? laugh Ooo, DA, maaare psihoterapeut . Ma leshi ? funny raset

Dl Bogdan Chirieac spunea la un post de televiziune că eu sunt întotdeauna alături de câştigători. Informaţia nu-i corectă. Eu nu sunt alături de câştigători ci aceia alături de cine sunt eu câştigă întotdeauna. Ei devin câştigători!


In fine, din paragraful de mai jos, deduc ca Aliodor i-a tot fost nebunului beau-beau, pana de curand, psihoterapeut de proximitate ... laugh

Da, un film urât, cu telefoane speciale şi STS, că tot se poartă zilele astea subiectul. Despre telefonul operativ (TO), vă voi spune ceva la care am fost martor. În dimineaţa zilei când a trebuit să predea temporar funcţia domnului Antonescu, am fost chemaţi la reşedinţa sa de la Vila Lac 3. Ne-am dus şi, înainte de a mai vorbi ceva, preşedintele suspendat a vorbit la telefon, de faţă cu noi, cu un personaj extrem de important în stat. Ne-am dat seama că era vorba, pentru-că repeta cu glas tare ce i se transmitea, de un rezultat la vot din cadrul Curţii Constituţionale de patru „pentru" la cinci „împotrivă". Când i s-a spus la telefon cine a votat împotrivă, a exclamat: „Aha, Cutare, nemernicul naibii". Curat independenţa puterilor în stat...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Vorbe Grele Empty Re: Vorbe Grele

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum