SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

în desfășurare

+12
Bad Girl
Dr.Ernesto Rafael Guevara
RocketQueen
(Still a)Live
Vasile
baso
ENKI
Dracu' gol
RocketQu33n
Anahoret
Armand
delta
16 participanți

Pagina 2 din 33 Înapoi  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Urmatorul

In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Iun 09, 2011 8:58 am

Deci, poimaine, fiind un 11 mai special, de dupa o explozie solara urmata de o furtuna magnetica, n-ar fi tocmai exclus sa se cutremure planeta pe la incheieturi. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  Anahoret Joi Iun 09, 2011 6:51 pm

ENKI a scris:planeta pe la incheieturi. laugh
Dar poate că planeta se scarpină în koor, că nişte vânturi (vulcanii din Islanda) deja a tras! raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Lun Iun 13, 2011 11:21 am

P-astea doua le pun intr-o ordine... inversa, cu precizarea ca n-am avut timp sa le parcurg in amanunt, inca. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Iun 26, 2011 8:24 am

Se pare ca maine e zi de belit ochi spre cer. suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asta poate insemna si ca unii se vor ocupa cu ceva mult mai serios p-aci, pe pamant. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Iun 26, 2011 3:40 pm

Mda, iaca si un lucru cat de cat mai serios, adus in atentie de o javra de javra. vesel

Soros: Ieşirea unei ţări din zona euro este probabil inevitabilă. Suntem pe marginea unui colaps economic

Miliardarul George Soros consideră că ieşirea unei ţări din zona euro este probabil inevitabilă şi cere politicienilor să aibă un "plan B" prin care să prevină colapsul economic al Uniunii Europene.


Soros nu a precizat care ţară ar putea părăsi zona euro, însă cel mai probabil candidat pare a fi Grecia, unde politicienii trebuie să adopte săptămâna viitoare măsurile dure de austeritate cerute de instituţiile financiare internaţionale în schimbul ajutorului extern de care statul are nevoie pentru a evita falimentul.
Miliardarul a reiterat că moneda euro a avut încă de la început un defect fundamental, pentru că nu a fost susţinută printr-o uniune politică sau printr-o trezorerie comună a statelor care au adoptat-o.
"Euro nu a avut nicio prevedere pentru corecţie. Nu a existat niciun aranjament pentru ieşirea unei ţări din zona euro, lucru probabil inevitabil în actualele circumstanţe", a spus el.
Deşi consideră că "supravieţuirea Uniunii Europene este de interes vital pentru toată lumea", Soros a arătat că UE are nevoie de schimbări structurale pentru a evita un proces de dezintegrare.
"Nu există niciun plan B în acest moment. De aceea autorităţile se conformează convenţiei şi insistă pe conservarea aranjamentelor existente, în loc să admită că există defecte fundamentale care trebuie corectate", a afirmat miliardarul.
El consideră că liderii europeni trebuie să adopte noi măsuri pentru a remedia situaţia din UE, referindu-se la felul în care criza datoriilor de stat din ţările puternic îndatorate, de la "periferia zonei euro", testează coeziunea europeană în contextul nemulţumirii contribuabililor din ţările mai bogate cu privire la pachetele de bailout.
"Să admitem că suntem pe marginea unui colaps economic care începe, să zicem, în Grecia, dar se poate răspândi cu uşurinţă. Sistemul financiar rămâne extrem de vulnerabil (...) Suntem la marginea prăpastiei şi este momentul să recunoaştem că este nevoie de schimbare", comentează Soros.
Potrivit acestuia, printre măsurile care ar putea fi adoptate de UE se numără crearea unui buget central european mai amplu, direcţionarea către acesta a unei porţiuni din veniturile din taxa pe valoare adăugată sau dintr-o taxă specială asupra tranzacţiilor financiare, înfiinţarea unei instituţii europene de garanţii pentru bănci şi triplarea fondului de bailout prin suplimentarea acestuia cu venituri din taxe.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  Anahoret Dum Iul 03, 2011 4:36 pm

Am citit un articol interesant în "Le monde", de unde reproduc şi aici un pasaj:

Quand DSK écrivait lui-même le scénario de sa chute

Ce 28 avril, DSK baisse gravement la voix : "Le Russe du FMI veut me faire tomber avant que je ne démissionne. Poutine est derrière, à la manoeuvre." Quelques heures plus tôt, il a déjeuné avec des journalistes de Libération, fascinés eux aussi de voir le futur candidat abandonner son téléphone privé au vestiaire, pour ne garder que le portable crypté du FMI dans sa veste : cette fois, il s'inquiète d'être écouté "par Claude Guéant", le nouveau ministre de l'intérieur. Devant ces journalistes, il se met même à imaginer à voix haute une sombre histoire de "femme violée dans un parking à qui on promettrait 500 000 ou 1 million d'euros pour inventer une telle histoire".
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

CÂND DSK SCRIA EL ÎNSUŞI SCENARIUL CĂDERII SALE
În acel 28 aprilie, DSK (Dominique Strauss-Kahn) a scăzut vocea cu gravitate: "Ruşii din FMI vor să mă facă să cad înainte să-mi dau demisia. Putin trage sforile din spate." Câteva zile mai devreme, el a luat prânzul cu jurnalişti de la "Libération", şi ei uimiţi să vadă că viitorul candidat şi-a lăsat telefonul personal la vestiar şi nu a păstrat în haină decât mobilul codat al FMI-ului: de data aceasta era îngrijorat să nu fie ascultat "de către Claude Guéant", noul ministru de interne. În faţa acestor jurnalişti, el a început chiar să imagineze, cu voce tare, o istorie sumbră a unei "femei violate într-un parking căreia i se promisese 500 000 sau un milion de euro pentru a inventa o astfel de poveste".

***

Exceptând faptul că proverbul "după război mulţi viteji se arată" poate fi transformat şi în "după eveniment mulţi prezicători se arată", se pare că DSK era conştient că nu va apuca să-şi dea demisia din FMI, miza fiind prea mare. Totuşi, nu-mi pot explica de ce a putut fi atât de imprudent, încât să se lase fu*ut de ganeză (şi la propriu şi la figurat)? Apoi ar mai fi o întrebare: oare chiar să fi fost ruşii în spatele afacerii? Dacă ar fi să ne luăm după "gura presei" n-ar fi exclus, ţinând seama că la scurt timp de la începerea scandalului o publicaţie rusească spunea sus şi tare că în spatele afacerii sunt americanii fiindcă DSK descoperise că SUA sunt falite.

Ce se mai poate vedea din articol (dacă mai era necesar) este că ascultatul telefoanelor este un sport de masă, care se practică la scară mondială, nu numai la noi. vesel
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Dum Iul 03, 2011 5:32 pm

Anahoret a scris:Am citit un articol interesant în "Le monde", de unde reproduc şi aici un pasaj:

Quand DSK écrivait lui-même le scénario de sa chute

Ce 28 avril, DSK baisse gravement la voix : "Le Russe du FMI veut me faire tomber avant que je ne démissionne. Poutine est derrière, à la manoeuvre." Quelques heures plus tôt, il a déjeuné avec des journalistes de Libération, fascinés eux aussi de voir le futur candidat abandonner son téléphone privé au vestiaire, pour ne garder que le portable crypté du FMI dans sa veste : cette fois, il s'inquiète d'être écouté "par Claude Guéant", le nouveau ministre de l'intérieur. Devant ces journalistes, il se met même à imaginer à voix haute une sombre histoire de "femme violée dans un parking à qui on promettrait 500 000 ou 1 million d'euros pour inventer une telle histoire".
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

CÂND DSK SCRIA EL ÎNSUŞI SCENARIUL CĂDERII SALE
În acel 28 aprilie, DSK (Dominique Strauss-Kahn) a scăzut vocea cu gravitate: "Ruşii din FMI vor să mă facă să cad înainte să-mi dau demisia. Putin trage sforile din spate." Câteva zile mai devreme, el a luat prânzul cu jurnalişti de la "Libération", şi ei uimiţi să vadă că viitorul candidat şi-a lăsat telefonul personal la vestiar şi nu a păstrat în haină decât mobilul codat al FMI-ului: de data aceasta era îngrijorat să nu fie ascultat "de către Claude Guéant", noul ministru de interne. În faţa acestor jurnalişti, el a început chiar să imagineze, cu voce tare, o istorie sumbră a unei "femei violate într-un parking căreia i se promisese 500 000 sau un milion de euro pentru a inventa o astfel de poveste".

***

Exceptând faptul că proverbul "după război mulţi viteji se arată" poate fi transformat şi în "după eveniment mulţi prezicători se arată", se pare că DSK era conştient că nu va apuca să-şi dea demisia din FMI, miza fiind prea mare. Totuşi, nu-mi pot explica de ce a putut fi atât de imprudent, încât să se lase fu*ut de ganeză (şi la propriu şi la figurat)? Apoi ar mai fi o întrebare: oare chiar să fi fost ruşii în spatele afacerii? Dacă ar fi să ne luăm după "gura presei" n-ar fi exclus, ţinând seama că la scurt timp de la începerea scandalului o publicaţie rusească spunea sus şi tare că în spatele afacerii sunt americanii fiindcă DSK descoperise că SUA sunt falite.

Ce se mai poate vedea din articol (dacă mai era necesar) este că ascultatul telefoanelor este un sport de masă, care se practică la scară mondială, nu numai la noi. vesel
Şi parte din adevăr începe să se arate la foarte puţin timp după numirea noului şef FMI.
Sunt o doamnă, aşa că n-am să spun cu cuvintele mele ce cred eu despre nemernicii care conduc lumea...
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mier Iul 06, 2011 10:05 pm

Mda, bine ca n-am emigrat in Noua Zeelanda in anii '90, asa cum ma batuse gandul. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mier Oct 05, 2011 8:06 pm

Dupa ce net-ul a fost asaltat in ultimele saptamani cu grozaviile pe care le-ar fi putut provoca o uriasa cometa numita Elenin ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ), iata ca, totusi, o comeata jigantica a lovit Soarele, urmand ca noi sa sa percepem efectele cionirii in zilele ce urmeaza. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mier Oct 12, 2011 7:27 pm

Cica imbecilii care vor sa formeze Noua Republica au o prima intalnire joi, 13 octombrie, invitat de onoare fiind tocmai cretinul ajutat in re-lansare de Mircea Badea. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Eh, a doua zi, cand va fi praznic mare pentru orice mior, Bucurestiul va gazdui un personaj mult mai important, ce va sustine un soi de conferinta... istorica. Suspect


Preşedintele Grupului Bilderberg, vine în Bucureşti pentru conferința: “Uniunea Europeana după criza datoriilor suverane”

Vicontele Etienne Davignon, preşedintele Grupului Bilderberg, vine în Bucureşti la sfârşitul acestei săptămâni să vorbească despre “Uniunea Europeana după criza datoriilor suverane”, sub patronajul Băncii Naţionale a României şi a guvernatorului Mugur Isărescu. Conferinţa va avea loc vineri la sediul Băncii Naţionale, şi pe lângă Davigon va vorbi şi Richard Haass, preşedintele Consiliului pentru Relaţii Externe al SUA, se arată într-un comunicat al BNR.

Invitaţia aparţine companiei Media Consulta, a ziarului Puterea şi a Realitatea TV, iar conferinţa va fi moderată de Emil Hurezeanu.

Vicontele Etienne Davignon (79 de ani) este un cunoscut polician belgian, născut însă în Ungaria, la Budapesta. Face parte din grupul Bilderberg din anul 1974, şi în 1999 a ajuns la conducerea acestuia, fiind cel de-al şaselea preşedinte al organizaţiei.

Grupul Bilderberg este una dintre acele organizaţii semi-secrete despre care se spune că ar conduce din umbră lumea. Grupul, care reuneşte personalităţi de talie globală, are întâlniri anuale, alternativ, în Europa şi America. Prima conferinţă a sa a avut loc acum aproape 60 de ani, în Olanda, la hotelul Bilderberg din Oosterbeek, iar printre fondatorii săi sunt celebrul petrolist Rockefeller sau familia de bancheri Rotschild. Media nu are acces, lista participanţilor la întîlniri nu se publică în avans, nu există comunicate de presă.

Şi din cauza acestei secretomanii, organizaţia cu scopuri globaliste ce reuneşte elita lumii politice şi financiare şi promovează viziunea elitelor occidentale, este acuzată că pune la cale evenimentele care schimbă soarta omenirii. Spre exemplu, la reuniunea din 2010, s-a spus că s-ar fi discutat despre un posibil atac asupra Iranului dar şi despre viitorul colaps al monedei euro care ar conduce la apariţia unei noi monede globale. Grupul ar număra 180 de personalităţi, printre care Bill Gates, prinţul Charles sau Henry Kissinger.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


In plus, Matolu si-a tras un nou consilier prezidential, Iulian Chifu - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] -, banuit ca ar avea legaturi tocmai cu... FSB - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  delta Mier Oct 12, 2011 8:31 pm

ENKI a scris:Spre exemplu, la reuniunea din 2010, s-a spus că s-ar fi discutat despre un posibil atac asupra Iranului dar şi despre viitorul colaps al monedei euro care ar conduce la apariţia unei noi monede globale.
are așa mult țiței Iranul, de nu doarme liniștit americanu' ? scratch

ENKI a scris:Grupul ar număra 180 de personalităţi, printre care Bill Gates, prinţul Charles sau Henry Kissinger.
aha, condițional-optativ... deci doar povești și ipoteze Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Joi Oct 13, 2011 5:00 pm

ENKI a scris:Cica imbecilii care vor sa formeze Noua Republica au o prima intalnire joi, 13 octombrie, invitat de onoare fiind tocmai cretinul ajutat in re-lansare de Mircea Badea. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Eh, a doua zi, cand va fi praznic mare pentru orice mior, Bucurestiul va gazdui un personaj mult mai important, ce va sustine un soi de conferinta... istorica. Suspect


Preşedintele Grupului Bilderberg, vine în Bucureşti pentru conferința: “Uniunea Europeana după criza datoriilor suverane”

Vicontele Etienne Davignon, preşedintele Grupului Bilderberg, vine în Bucureşti la sfârşitul acestei săptămâni să vorbească despre “Uniunea Europeana după criza datoriilor suverane”, sub patronajul Băncii Naţionale a României şi a guvernatorului Mugur Isărescu. Conferinţa va avea loc vineri la sediul Băncii Naţionale, şi pe lângă Davigon va vorbi şi Richard Haass, preşedintele Consiliului pentru Relaţii Externe al SUA, se arată într-un comunicat al BNR.

Invitaţia aparţine companiei Media Consulta, a ziarului Puterea şi a Realitatea TV, iar conferinţa va fi moderată de Emil Hurezeanu.

Vicontele Etienne Davignon (79 de ani) este un cunoscut polician belgian, născut însă în Ungaria, la Budapesta. Face parte din grupul Bilderberg din anul 1974, şi în 1999 a ajuns la conducerea acestuia, fiind cel de-al şaselea preşedinte al organizaţiei.

Grupul Bilderberg este una dintre acele organizaţii semi-secrete despre care se spune că ar conduce din umbră lumea. Grupul, care reuneşte personalităţi de talie globală, are întâlniri anuale, alternativ, în Europa şi America. Prima conferinţă a sa a avut loc acum aproape 60 de ani, în Olanda, la hotelul Bilderberg din Oosterbeek, iar printre fondatorii săi sunt celebrul petrolist Rockefeller sau familia de bancheri Rotschild. Media nu are acces, lista participanţilor la întîlniri nu se publică în avans, nu există comunicate de presă.

Şi din cauza acestei secretomanii, organizaţia cu scopuri globaliste ce reuneşte elita lumii politice şi financiare şi promovează viziunea elitelor occidentale, este acuzată că pune la cale evenimentele care schimbă soarta omenirii. Spre exemplu, la reuniunea din 2010, s-a spus că s-ar fi discutat despre un posibil atac asupra Iranului dar şi despre viitorul colaps al monedei euro care ar conduce la apariţia unei noi monede globale. Grupul ar număra 180 de personalităţi, printre care Bill Gates, prinţul Charles sau Henry Kissinger.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


In plus, Matolu si-a tras un nou consilier prezidential, Iulian Chifu - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] -, banuit ca ar avea legaturi tocmai cu... FSB - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] laugh
Vin Bilderberg şi CFR. Wow! Oamenii ăia fiind chemaţi, printre alţii, de RTV, Roşia Montană GC. Şi cică întâlnirea, conferinţa sau ce mă-sa-n c...ot este va fi în direct pe RTV (ăăă...când?). Nu ţi se pare că sunt neşte chestii cam groase, ca să zic aşa? Plus dubioase, desigur, la ce organizaţii, firme, instituţii se înghesuie-n povestea asta...
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Oct 13, 2011 5:32 pm

(Still a)Live a scris:Vin Bilderberg şi CFR. Wow! Oamenii ăia fiind chemaţi, printre alţii, de RTV, Roşia Montană GC. Şi cică întâlnirea, conferinţa sau ce mă-sa-n c...ot este va fi în direct pe RTV (ăăă...când?). Nu ţi se pare că sunt neşte chestii cam groase, ca să zic aşa? Plus dubioase, desigur, la ce organizaţii, firme, instituţii se înghesuie-n povestea asta...
Am inteles ca maine va fi ceva transmis in direct, pe RTV. Dar inca nu stiu ora. oaie
De ce sa mi se para ceva dubios, de vreme ce, de exemplu, printul Charles afirma ca se trage din Vlad Tepes?! vesel


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Joi Oct 13, 2011 5:39 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectura)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Joi Oct 13, 2011 6:05 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Vin Bilderberg şi CFR. Wow! Oamenii ăia fiind chemaţi, printre alţii, de RTV, Roşia Montană GC. Şi cică întâlnirea, conferinţa sau ce mă-sa-n c...ot este va fi în direct pe RTV (ăăă...când?). Nu ţi se pare că sunt neşte chestii cam groase, ca să zic aşa? Plus dubioase, desigur, la ce organizaţii, firme, instituţii se înghesuie-n povestea asta...
Am inteles ca maine va fi ceva transmis in direct, pe RTV. Dar inca nu stiu ora. oaie
De ce sa mi se para ceva dubios, de vreme ce, de exemplu, printul Charles afirma ca se trage din Vlad Tepes?! vesel


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Plus străbunica...româncă... bine
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Vin Oct 14, 2011 4:22 pm

ENKI a scris:
Am inteles ca maine va fi ceva transmis in direct, pe RTV. Dar inca nu stiu ora. oaie
Cică la 19.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Oct 14, 2011 4:34 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
Am inteles ca maine va fi ceva transmis in direct, pe RTV. Dar inca nu stiu ora. oaie
Cică la 19.
Multumesc, incerc sa urmaresc! Very Happy

P.S. Hm, asta tot 18 inseamna, dupa fusul orar real. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Vin Oct 14, 2011 5:51 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
Am inteles ca maine va fi ceva transmis in direct, pe RTV. Dar inca nu stiu ora. oaie
Cică la 19.
Multumesc, incerc sa urmaresc! Very Happy

P.S. Hm, asta tot 18 inseamna, dupa fusul orar real. vesel
Şi io o să-ncerc! Cu căştile pe urechi, ca să nu-mi muşte soţu' beregata că mă uit la tâmpenii...

PS: suspect
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Vin Oct 14, 2011 6:28 pm

Cred că mă lasă nervii: conferinţa se desfăşoară-n treaba ei, da-n studio-şi dau cu părerea Sergiu Andon, Laura Chiriac şi Tinel Gheorghe. Tinel Gheorghe...vorbind despre Bilderberg şi CFR!!!!! Nu reuşesc să-mi dau seama dacă nu cumva e o farsă, ceva... Mai mişto e "Cireaşa de pe tort"! vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Oct 14, 2011 6:40 pm

(Still a)Live a scris:Cred că mă lasă nervii: conferinţa se desfăşoară-n treaba ei, da-n studio-şi dau cu părerea Sergiu Andon, Laura Chiriac şi Tinel Gheorghe. Tinel Gheorghe...vorbind despre Bilderberg şi CFR!!!!! Nu reuşesc să-mi dau seama dacă nu cumva e o farsă, ceva... Mai mişto e "Cireaşa de pe tort"! vesel
Mai, am deschis tv-ul, am dat pe RTV, dar si pe mute, simultan, apoi l-am zarit pe... Tinel. agitat
Am inchis instantaneu tv-ul. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  delta Vin Oct 14, 2011 8:21 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Cred că mă lasă nervii: conferinţa se desfăşoară-n treaba ei, da-n studio-şi dau cu părerea Sergiu Andon, Laura Chiriac şi Tinel Gheorghe. Tinel Gheorghe...vorbind despre Bilderberg şi CFR!!!!! Nu reuşesc să-mi dau seama dacă nu cumva e o farsă, ceva... Mai mişto e "Cireaşa de pe tort"! vesel
Mai, am deschis tv-ul, am dat pe RTV, dar si pe mute, simultan, apoi l-am zarit pe... Tinel. agitat
Am inchis instantaneu tv-ul. laugh
asta înseamnă că nu te uiți acum nici la Mission impossible 2, difuzat pe Prima TV? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Oct 14, 2011 8:42 pm

delta a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Cred că mă lasă nervii: conferinţa se desfăşoară-n treaba ei, da-n studio-şi dau cu părerea Sergiu Andon, Laura Chiriac şi Tinel Gheorghe. Tinel Gheorghe...vorbind despre Bilderberg şi CFR!!!!! Nu reuşesc să-mi dau seama dacă nu cumva e o farsă, ceva... Mai mişto e "Cireaşa de pe tort"! vesel
Mai, am deschis tv-ul, am dat pe RTV, dar si pe mute, simultan, apoi l-am zarit pe... Tinel. agitat
Am inchis instantaneu tv-ul. laugh
asta înseamnă că nu te uiți acum nici la Mission impossible 2, difuzat pe Prima TV? Laughing
Mai exista Prima TV?! Shocked
Cred ca de vreo 5-6 ani n-am acel post in grila de programe. laugh
De altfel, cred ca ar trebui sa declar programele tv-ului meu (sunt 6 tv-uri prin casa laugh ), ca sa nu mai apara discutii: RTV, A1*, A3, Eurosport 1 si 2, Wild, Animal Planet, Minimax si, last but not least, OTV. vesel
Probabil ca as putea vedea cate ceva pe canalele astea, daca as avea chef... Dar n-am, asa ca ma bazez pe nevasta-mea, care butoneaza telecomanda prin bucatarie si ma anunta urgent, daca vede ceva ce banuieste ea ca ar putea sa ma intereseze. Laughing

*A1 il urmaresc extrem de rar, doar pentru reluarile emisiunii lui Badea.
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  delta Vin Oct 14, 2011 8:50 pm

ENKI a scris:Mai exista Prima TV?! Shocked
la mine sigur e printre alea vreo 80 de posturi sau câte naiba sunt în pachet... chiar dacă oricum mă uit doar la vreo 3 sau 4 în mod mai constant și la încă vreo 6 - 7 din cauza unor filme artistice (cum e și cazul de acum cu Mission Impossible 2 de pe Prima TV).

P.S. filmul e trecut de jumătate (adică jumătatea filmului...) și am din ce în ce mai bine conturata senzație că e doar pierdere de timp să te uiți la el... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Sam Oct 15, 2011 11:07 am

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Cred că mă lasă nervii: conferinţa se desfăşoară-n treaba ei, da-n studio-şi dau cu părerea Sergiu Andon, Laura Chiriac şi Tinel Gheorghe. Tinel Gheorghe...vorbind despre Bilderberg şi CFR!!!!! Nu reuşesc să-mi dau seama dacă nu cumva e o farsă, ceva... Mai mişto e "Cireaşa de pe tort"! vesel
Mai, am deschis tv-ul, am dat pe RTV, dar si pe mute, simultan, apoi l-am zarit pe... Tinel. agitat
Am inchis instantaneu tv-ul. laugh
Şi dacă era o glumă, era un proastă. Bre, cum să-l ai pe Tinel Gheorghe invitat, pt a vorbi despre Bilderberg?! În fine... Am impresia că nu s-a dat nimic cu vorbe din conferinţă. Nu m-ar chiar mira, căci e "mai bine" să dai doar diverse comentarii, nu direct ce spun ăia, deoarece ar exista riscul ca vreun român să priceapă una-alta şi...
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Sam Oct 15, 2011 1:51 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Cred că mă lasă nervii: conferinţa se desfăşoară-n treaba ei, da-n studio-şi dau cu părerea Sergiu Andon, Laura Chiriac şi Tinel Gheorghe. Tinel Gheorghe...vorbind despre Bilderberg şi CFR!!!!! Nu reuşesc să-mi dau seama dacă nu cumva e o farsă, ceva... Mai mişto e "Cireaşa de pe tort"! vesel
Mai, am deschis tv-ul, am dat pe RTV, dar si pe mute, simultan, apoi l-am zarit pe... Tinel. agitat
Am inchis instantaneu tv-ul. laugh
Şi dacă era o glumă, era un proastă. Bre, cum să-l ai pe Tinel Gheorghe invitat, pt a vorbi despre Bilderberg?! În fine... Am impresia că nu s-a dat nimic cu vorbe din conferinţă. Nu m-ar chiar mira, căci e "mai bine" să dai doar diverse comentarii, nu direct ce spun ăia, deoarece ar exista riscul ca vreun român să priceapă una-alta şi...
Mai, acum poate intelegi de ce pumnul meu stang era sa zboare catre gura acelui Tinel Gheorghe, care sustinea, intr-o culme a nesimtirii, o anume teza de doctorat... devil
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Sam Oct 15, 2011 3:10 pm

ENKI a scris:
Mai, acum poate intelegi de ce pumnul meu stang era sa zboare catre gura acelui Tinel Gheorghe, care sustinea, intr-o culme a nesimtirii, o anume teza de doctorat... devil
Dar cum să nu te înţeleg?! Da' ia gândeşte-te că-n locul lui ar fi fost...să zicem Hoară! vesel Vezi? Mereu este loc pentru mai rău! vesel Poţi păstra, deci, pumnul stâng pt Hoară, lui Tinel oferindu-i-l dăcât pă dreptu', că bănuiesc că aşa...oleacă...poţi da şi cu dânsul.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  delta Sam Oct 15, 2011 4:03 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
Mai, acum poate intelegi de ce pumnul meu stang era sa zboare catre gura acelui Tinel Gheorghe, care sustinea, intr-o culme a nesimtirii, o anume teza de doctorat... devil
Dar cum să nu te înţeleg?! Da' ia gândeşte-te că-n locul lui ar fi fost...să zicem Hoară! vesel Vezi? Mereu este loc pentru mai rău! vesel
dacă nu ai fi o supărăcioasă, te-aș fi întrebat: ești idioată, de faci o comparație cu o situație (și) mai proastă?
așa că nu te întreb... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Sam Oct 15, 2011 4:54 pm

delta a scris:dacă nu ai fi o supărăcioasă, te-aș fi întrebat: ești idioată, de faci o comparație cu o situație (și) mai proastă?
așa că nu te întreb... laugh
end
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  delta Vin Noi 04, 2011 7:59 pm

Nume de cod: Mecury pe A1!
Am dispărut... Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Noi 04, 2011 8:10 pm

delta a scris:Nume de cod: Mecury pe A1!
Am dispărut... Very Happy
Mai, daca-i vorba despre un film, apoi il poti descarca in maxim 10 minute d-aci - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , apoi ii poti pune una dintre subtitrarile astea - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] , ramanand sa il vezi doar cand ai timp si chef. E adevarat, mie nu mi s-a intamplat niciodata sa le am pe amandoua. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Noi 04, 2011 8:40 pm



Eu tocmai l-am descarcat pe asta si astept sa se insereze subtitrarea.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 2 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 33 Înapoi  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum