SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

+5
ENKI
Dracu' gol
Anahoret
(Still a)Live
delta
9 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  delta Lun Oct 17, 2011 8:04 pm

lolo a scris:
delta a scris:'ga-mi-aș picioru' în mufa mânometrului matolului, cu procedura și criteriile lui cu tot! Cool

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Pai, s-a vrut U.E. iar acum nepregatitii primesc M.U.E. veselie
da, la cât de mare ordine este prin țara asta, am descoperit că sunt co-autor la (încă) vreo 4 cărți... deși credeam că volumele respective sunt ale unor publicații periodice... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  delta Mier Dec 07, 2011 6:59 pm

păi, dacă devenea lingurar cine naiba m-ai calcula viteza mâinii matolului pe baza pixelilor din sufrageria zeroteveului? laugh
mișovinul nulitate a scris:UN FUNERIU DOUĂ FUNERIURI !!!

Daniel Funeriu, ministrul Educatiei, a declarat in cadrul Galei de Excelenta a Rromilor, ca a avut un moment in care a dorit sa renunte la studii si sa devina lingurar.

Ministrul a spus ca a avut o pasiune in copilarie pentru cioplirea lemnului si ca, daca nu ar fi intervenit un prieten apropiat, ar fi devenit mester in lemn.
Funeriu a povestit ca prietenul sau, lingurarul Mitru, a fost cel care a prevestit ca va deveni ministru: “Dane, du-te la scoala ca o sa fii ministru”, i-ar fi spus acesta.
Gala de Excelenta a Rromilor a avut loc marti, la Opera Nationala, iar in cadrul evenimentului au fost premiate personalitati din sport, cultura si politica. Au fost prezentate bijuterii si haine traditionale rrome, iar la Opera a rasunat muzica lautareasca, informeaza B1TV.
Ministrul Daniel Funeriu a primit premiul de excelenta pentru sustinerea rromilor in politica romaneasca.

Sursa: Ziare.com
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  delta Mier Mai 09, 2012 4:50 pm

După ce l-a votat în draci pe matolul care se fălea că au succesuri în viață cei care nu învață și era leșinată după fumătoarea pupinbăsistă lugojană... nu pare ciudat un smiorc tras cu juma' de plămân? vesel

istra a scris:Ministerul ăsta a ajuns ca vai de capul lui ...
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  RocketQueen Sam Iun 30, 2012 7:02 pm

Altu' care si-a dat proba de inteligenta... frustrated

Marlo the Great a scris:Mărturisesc că nu-l am la inimă pe Ponta. Nu știu de ce, probabil pentru că nu-mi place nici smardoiala politică și nici mutra lui.

Totuși, trecând peste simțămintele mele, mă întreb cum judecăm un om dintr-o poziție de premier prin prisma unui plagiat.

Adică, să fim serioși, dacă e să ducem chestia cu plagiatul la nivelul nostru, cred că ne vom aminti cu toții de câte ori am copiat în liceu, de câte ori am făcut proiecte în care ne-am uitat pe net și ne-am construit referatul pe baza asta și ne-am bucurat când am primit măcar notă de trecere.

Desigur, cea mai interesantă replică la ce spun eu acum ar fi aia: "Eu n-am făcut așa!".
Posibil. Dar sunt convins că o astfel de replică NU va veni dintr-un cor de voci.

Deci, revenind. Aș fi foarte impertinent să cer oamenilor să judece un premier pe criterii care privesc concretul funcției lui și concretul a ceea ce ne privește pe noi?

Hai să ducem discuția în direcția respectivă mai degrabă.

P.S.
Dacă Ponta a plagiat, consider că trebuie să fie depărtat de titlul obținut prin plagiatul său. Nu știu care sunt rigorile legii, dar aș vrea să le suporte și pe alea. Dar din punct de vedere al activității sale ca premier, vreau ca lucrurile să fie bine separate.

Cu alte cuvinte, sa separam furtul intelectual de activitatea de premier, da' sa-l separam bine de tot, ca doar fiecare dintre noi s-a mai inspirat, pe ici, pe colo, de pe internet, din alte carti si nu-i mare diferenta intre un referat la romana (fara nicio aluzie la madam Kovesi Laughing ) si o teza de doctorat. veselie
Acum adminul care cauta sa fie mini-Fuhrer si pe Realitatea se va chinui sa iasa cat mai putin sifonat de pe thread-ul pe care el l-a initiat. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S: Madam Kovesi oare cat de tampita sa fie, incat sa se inspire de pe referate.ro? veselie

RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  RocketQueen Lun Iul 02, 2012 8:12 pm

Un prost serios
de Cristian Tudor POPESCU

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  Dracu' gol Joi Iul 05, 2012 12:19 pm

RocketQueen a scris:Un prost serios
de Cristian Tudor POPESCU

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Deontologu' Neamului şi-a cam dat cu stîngu-n dreptu' în articolu' ăsta... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  baso Vin Iul 20, 2012 12:42 pm

In calitatea mea de Delfin, mi se rupe'n phula de rechinul Voiculescus Mafiotus raset Sa-l caute Justitia Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Rechinu' asta-i mic si jucaus laugh





Incredibil de agresiv si de periculos este prezidendolodon suspendatolodon Megalodon , turbat rau ca este subiect de referundolodon laugh S.O.S. Roger ?


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  delta Dum Sept 02, 2012 11:29 am

abramburica a anunțat că școala începe luni, 17 septembrie
(probabil și-o fi zis că oricum nu are niciun rost să înceapă sâmbătă, 15 septembrie, adică în week-end...)
ca urmare s-a umflat brusc orezul în schimonositul de la atâtea pupături în dosul matolului (menționat - involuntar - ca model al tembelilor...) Laughing

Am impresia ca elevii din aceste vremuri cred ca a trece bac'ul e tot una cu a traversa un curs de apa cu o nava specializata in drumul lor cu masina bab'bac'ului catre o locatie unde ar putea sa-si puna poalele'n cap! Astia..., elevii sunt prosti sau numai neghiobi? Scoala noastra scoate tampiti sau promoveaza imbecili?
Uneori ma gandesc cum ca ar avea drept model un cacarau (citeste nulitate)!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  baso Dum Sept 02, 2012 12:29 pm

delta a scris:abramburica a anunțat că școala începe luni, 17 septembrie
(probabil și-o fi zis că oricum nu are niciun rost să înceapă sâmbătă, 15 septembrie, adică în week-end...)
ca urmare s-a umflat brusc orezul în schimonositul de la atâtea pupături în dosul matolului (menționat - involuntar - ca model al tembelilor...) Laughing

Am impresia ca elevii din aceste vremuri cred ca a trece bac'ul e tot una cu a traversa un curs de apa cu o nava specializata in drumul lor cu masina bab'bac'ului catre o locatie unde ar putea sa-si puna poalele'n cap! Astia..., elevii sunt prosti sau numai neghiobi? Scoala noastra scoate tampiti sau promoveaza imbecili?
Uneori ma gandesc cum ca ar avea drept model un cacarau (citeste nulitate)!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pana si cei mai silitori elevi se bucura ca au mai castigat o saptamana de vacantza Laughing Tot e ceva... fatza de calcului vitezei pumnului in gura copilului Laughing

Nu stiu cine le-a taiat din vacantza, traditzia fiind ca scoala sa inceapa la 15 septembrie. Niciun copil nu apreciaza scurtarea dreptului la vacantza . Laughing Mai bine cateva zile de vacantza in plus decat in minus . Un dar minor, suficient cat sa-i bucure pe copii Very Happy

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  delta Dum Sept 02, 2012 2:34 pm

baso a scris: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pana si cei mai silitori elevi se bucura ca au mai castigat o saptamana de vacantza Laughing Tot e ceva... fatza de calcului vitezei pumnului in gura copilului Laughing

Nu stiu cine le-a taiat din vacantza, traditzia fiind ca scoala sa inceapa la 15 septembrie. Niciun copil nu apreciaza scurtarea dreptului la vacantza . Laughing Mai bine cateva zile de vacantza in plus decat in minus . Un dar minor, suficient cat sa-i bucure pe copii Very Happy
aia care ar_manca_orice_iese_din_dosul_matolului susține că ar fi fost vorba cu prelungirea vacanței cu 15 septembrie (sâmbătă) și 16 septembrie (duminică)...
păi, doar mă întreb că oare când naiba o fi fost ore de predare sâmbătă și duminică în cursul unui an școlar normal? Laughing

p.s. din câte am înțeles, ăla de-i înregistra viteza mâinii matolului a stabilit pe vremea când era ministru că acest an școlar va începe în data de 10 septembrie (luni). dacă este așa, atunci întradevăr poate fi considerat că vacanța a fost prelungită cu o săptămână...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  ENKI Dum Sept 02, 2012 5:49 pm

delta a scris:
baso a scris: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pana si cei mai silitori elevi se bucura ca au mai castigat o saptamana de vacantza Laughing Tot e ceva... fatza de calcului vitezei pumnului in gura copilului Laughing

Nu stiu cine le-a taiat din vacantza, traditzia fiind ca scoala sa inceapa la 15 septembrie. Niciun copil nu apreciaza scurtarea dreptului la vacantza . Laughing Mai bine cateva zile de vacantza in plus decat in minus . Un dar minor, suficient cat sa-i bucure pe copii Very Happy
aia care ar_manca_orice_iese_din_dosul_matolului susține că ar fi fost vorba cu prelungirea vacanței cu 15 septembrie (sâmbătă) și 16 septembrie (duminică)...
păi, doar mă întreb că oare când naiba o fi fost ore de predare sâmbătă și duminică în cursul unui an școlar normal? Laughing

p.s. din câte am înțeles, ăla de-i înregistra viteza mâinii matolului a stabilit pe vremea când era ministru că acest an școlar va începe în data de 10 septembrie (luni). dacă este așa, atunci întradevăr poate fi considerat că vacanța a fost prelungită cu o săptămână...
Nu-i vorba, ca si accidentata de taxi a gresit in bine cu o sapatamana doar la inceperea acestui an scolar, care se va incheia pe 21 iunie 2013, viitorul (2013-2014) urmand sa inceapa pe 9 septembrie. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  delta Dum Sept 02, 2012 6:04 pm

ENKI a scris:Nu-i vorba, ca si accidentata de taxi a gresit in bine cu o sapatamana doar la inceperea acestui an scolar, care se va incheia pe 21 iunie 2013, viitorul (2013-2014) urmand sa inceapa pe 9 septembrie. vesel
Nu-mi dau seama cât de galactică o fi problema că școala începe sau se termină cu o zi-două mai devreme sau mai târziu? scratch
În cei 12 ani de la școala primară până la sfârșitul liceului nu-mi aduc aminte să fi contat că anul școlar s-a terminat într-o zi de miercuri sau de luni și a început într-o zi de vineri sau de marți...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  ENKI Dum Sept 02, 2012 7:05 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Nu-i vorba, ca si accidentata de taxi a gresit in bine cu o sapatamana doar la inceperea acestui an scolar, care se va incheia pe 21 iunie 2013, viitorul (2013-2014) urmand sa inceapa pe 9 septembrie. vesel
Nu-mi dau seama cât de galactică o fi problema că școala începe sau se termină cu o zi-două mai devreme sau mai târziu? scratch
În cei 12 ani de la școala primară până la sfârșitul liceului nu-mi aduc aminte să fi contat că anul școlar s-a terminat într-o zi de miercuri sau de luni și a început într-o zi de vineri sau de marți...
Pe mine ma enerveaza ca se fura doua saptamani din vacanta de vara, in care copiii de azi, si asa hraniti cu E-uri, ar putea fixa ceva calciu in plus. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  baso Lun Sept 03, 2012 7:53 am

ENKI a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:Nu-i vorba, ca si accidentata de taxi a gresit in bine cu o sapatamana doar la inceperea acestui an scolar, care se va incheia pe 21 iunie 2013, viitorul (2013-2014) urmand sa inceapa pe 9 septembrie. vesel
Nu-mi dau seama cât de galactică o fi problema că școala începe sau se termină cu o zi-două mai devreme sau mai târziu? scratch
În cei 12 ani de la școala primară până la sfârșitul liceului nu-mi aduc aminte să fi contat că anul școlar s-a terminat într-o zi de miercuri sau de luni și a început într-o zi de vineri sau de marți...
Pe mine ma enerveaza ca se fura doua saptamani din vacanta de vara, in care copiii de azi, si asa hraniti cu E-uri, ar putea fixa ceva calciu in plus. laugh

Psihologic vorbind, daca vacanta de vara incepe mai tarziu, nu-i agita asa de tare pe copii ca in cazul in care vacanta se termina mai repede decat erau obisnuiti Laughing Una este sa astepte inceperea vacantzei de vara (cea mai frumoasa si mai lunga perioada din anul scolar) in timp ce frustrarea este mult mai mare atunci cand vacantza se termina mai repede, chiar si cu cateva zile. Daca cei din invatzamant au fost nevoiti sa ajusteze vacantza de vara pt. a concepe structura anului scolar, puteau taia doar de la inceputul ei astfel incat sa ramana traditzia ca nou an scolar sa inceapa in 15 septembrie (in masura in care cade in orice zi lucratoare a saptamanii ). Anuntzarea faptului ca scoala va incepe in 10 sau in 9 septembrie este mult mai iritanta pt. copii decat faptul ca vacantza ar incepe in 21 iunie Laughing Alea 5 zile , taiate de la finalul vacantzei, dobandesc semnificatia unui furt greztos Laughing

Deci, daca tai ceva, tai doar dintr-o parte si anume din partea aia mai usor de acceptat a fi taiata. Asa, cum a gandit-o Funebrul, copiii sunt dublu frustratzi si se simt de doua ori furatzi : vacanta de vara incepe mai tarziu si se termina mai repede Laughing Faptul ca Abramburica s-a gandit sa faca o exceptie pt. anul asta, nu rezolva decat anul asta problema de a elimina dubla frustrare. Oricat ii pregatesti psihologic pe copii, anuntzand din timp schimbarile in calendar, elevii raman cu memoria traditiei din anii precedentzi. Cu cat traditia este mai indelungata, cu atat este mai greu de acceptat de catre copii o schimbare brutala a traditiei care le convine . Si, asa cum ziceam, dubla taiere, de la inceputul si de la finalul vacantzei de vara, nu este deloc gandita din perspectiva impactului psihologic in mintea unui copil obisnuit cu o regula simpla : scoala se termina in 15 iunie si incepe in 15 septembrie. D'aia ziceam eu ca este mult mai inteligent sa tai doar de la inceputul vacantzei( in niciun caz exagerat : o saptamana in plus de scoala, inainte de vacantza, este foarte usor de acceptat, cu putzintica rabdare. In caz de doua saptamani, ar putea exista reactzii inverse, masive, insa mai usor de rezolvat Laughing ) in loc sa tai si din finalul vacantzei.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  baso Mar Sept 04, 2012 8:48 am

Ce colaje imbecile fac jurnalistii astia. Laughing Ieri, la careva post TV, spuneau ca in timp ce prelungirea vacantzei ii bucura pe copii, multzi parintzi sunt nemultzumitzi. Ca de exemplu, au prezentat cateva interviuri luate unor niste mamici incantate de prelungirea vacantei. Un singur interviu parea negativ vizavi de acest aspect. Mamica respectiva declara ca masura a nemultzumit-o foarte tare pt. ca a avut planuri de concediu impreuna cu copilul, planuri date peste cap din cauza deciziei celor din Ministerul Educatiei. Laughing Declaratia parea total rupta din context si nu reiesea clar ca prelungirea vacantzei a nemultzumit-o , insa se putea deduce logic ca doar scurtarea vacantzei ii putea da planurile de concediu peste cap. Posibil ca interviul sa fi fost mai vechi dar l-au prezentat acum, facand un colaj artistic de parintzi nemultzumitzi raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  delta Dum Dec 02, 2012 9:56 am

portocăcănarii s-au pus cu tunurile pe tâmpita de abramburică...
oare unde o candida și ce contracandidat pedelingău o fi având de e atât de importantă problema? laugh
bouclar a scris:In sfarsit stirea apare si in "jurnalele" pro uslamiste! Stirea, pornita din revista "Nature", preluata si analizata in F.Allgemeine.Zeitung. , intra pe media Romaneasca pe HotNews si Romania Libera!
Androneasca a plagiat...? Din pacate pentru ea nu e vorba atat de plagiat cat despre o suma de bani (500.000 €) obtinuta prin intermediul ministresei pentru o tema de cercetare in domeniul sintezei ferofluidelor, dusa de o "colega" Aurelia Cristina Nechifor in parteneriat cu oameni de stinta olandezi. Ministresa noastra a supervizat lucrarea colegei si a girat obtinerea sumei in cauza, asa ca daca asupra plagiatului "colegei" comisiile de etica internationale s-au pronutat deja cu fermitate, asupra banilor ar fi cazul sa se pronunte autoritatile judiciare Romane. Ministresa se apara intr-un mod mai copilaros decat ar face-o un pusti prins cu degetele in borcanul cu miere, dand vina nu pe esenta temei de cercetare ci pe natura reactivilor utilizati in acel proces de sinteza! Tehnic e greu de explicat pe o postare "Forum" in ce consta plagiatul, insa nu trebue sa fii savant chimist ca sa iti dai seama ca justificarea ministresei e cusuta cu ata alba, dupa cum nici cealalta explicatie, conforma careia domeniul viza electronica si nu chimia, nu sta in picioare si asta pt ca tema de cercetare era exact in cercetarea stiintifica chimica, dar cu aplicabilitate in electronica!
Ca doamna ministru speculeaza pe un domeniu prea putin de catre marele public e de inteles, dar sa-si imagineze ca poate pacali pe cercetatorii olandezi... asta tine de domeniul patologicului uslamoid!
--Tot din pacate Abramburica e o specialista in a gira, ocroti si incuraja plagiatul, asta numai gandindu-ne la plagiatul premierului Motanel Miau-Miau!
Cu alte cuvinte, ministresa Abramburica nu e invinuita de un plagiat in esenta lui ci de a fi supervizat o lucrare ce a condus la obtinerea unui doctorat al unei colege si mai ales pt a fi asigurat din bani publici o cercetare asupra careia exista deja un verdict international nu prea ortodox!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  delta Sam Feb 16, 2013 6:02 pm

ce i-o fi trăznit pe ăia de la educație de s-au gândit să nu mai fie impusă obligativitatea de a-i tâmpi de mici pe elevi cu orele de religie? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi... - Pagina 2 Empty Re: cercetare... educație... sport... tineret... și ce-o mai fi...

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum