SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

diverse

+12
lolo
Dr.Ernesto Rafael Guevara
Dracu' gol
Armand
RocketQu33n
Vasile
baso
(Still a)Live
aurora
ENKI
delta
Anahoret
16 participanți

Pagina 16 din 33 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 33  Urmatorul

In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Lun Mai 16, 2011 8:09 pm

Anahoret a scris:
baso a scris:Cazul acelui american care a "convins" 12 forumisti sa se sinucida este ceva de groaza . Shocked Demonstreaza pana unde poate ajunge josnicia unor indivizi care si-au facut o distractie din a provoca rau unor oameni sugestionabili.
Părerea mea este că acei 12 forimuşti orcum s-ar fi sinucis, agăţându-se de alte argumente. "Performanţa" americanului nu este altceva decât chestie de conjunctură.


Atata timp cat nu cunoastem imprejurarile, intr-adevar este greu de imaginat ca americanul ala a avut un rol determinant.

Anahoret a scris:

Despre Foula (şi alte 100 de nume ale lui Allah pe care le are) am spus întotdeauna că este o persoană foarte inteligentă.
Mda, este genul de persoana care poate interpreta mai multe roluri diferite chiar si in acelasi timp sau chiar sa se spurce cu propria clona pt. a fi cat mai convingatoare, functie de ceea ce urmareste laugh Insa are si momente cand o ia rau de tot pe ulei , ca o nebuna vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty haha , e asa usor s-o ocolesti

Mesaj  Vasile Lun Mai 16, 2011 8:39 pm

baso a scris:
Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:
Nici Ana Pauker nu era prea proasta. Slava ei!
Am spus că este o persoană inteligentă şi-mi menţin afirmaţia.
Comparaţia cu Ana Pauker este forţată.
Din câte am citit şi din cât am reuşit s-o "cunosc", Foula nu-i fredonează decât pe cei care se lasă fredonaţi. În forumul Realitatea sunt destui useri care n-au tangenţe cu ea. Bănuiesc că reciproca este valabilă şi sunt destui cărora le-ar plăcea să fie băgaţi în seamă de Foula dar sunt ignoraţi! raset
Nici eu n-am sustinut vreodata ca ar fi proasta. Chiar mi-a fost simpatica in vremurile ei bune, cand dadea impresia de persoana echilibrata. Insa are un caracter josnic si este virala. Nu stiu ce o fi de admirat la cineva care si-a gasit placerea virtuala de a fredona userii la cap cu tot felul de insinuari mizerabile ,replici gretzoase si manipulari + propaganda de inspiratie securistica .
Mai sunt si altzii in misiune pe acolo, cu fredonatul, dar parca nu sunt intotdeauna asa de agresivi ca psihopupa cotoroantza laugh

dun pacate pe retevea nu mai ai ce sa citesti si nu mai ai cui sa raspunzi . Adica daca vrei sa comunici , trebuie s-o faci la nivel de insulta , de injuratura , de ura .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Lun Mai 16, 2011 8:53 pm

Vasile a scris:dun pacate pe retevea nu mai ai ce sa citesti si nu mai ai cui sa raspunzi . Adica daca vrei sa comunici , trebuie s-o faci la nivel de insulta , de injuratura , de ura .
Simți nevoia de a comunica pe acolo? laugh
Că doar o poți face pe forumortăciunea tapalabistă... vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty nu dau cu picioru-n minge

Mesaj  Vasile Lun Mai 16, 2011 9:18 pm

delta a scris:
Vasile a scris:dun pacate pe retevea nu mai ai ce sa citesti si nu mai ai cui sa raspunzi . Adica daca vrei sa comunici , trebuie s-o faci la nivel de insulta , de injuratura , de ura .
Simți nevoia de a comunica pe acolo? laugh
Că doar o poți face pe forumortăciunea tapalabistă... vesel

unde sunt arbitru .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Lun Mai 16, 2011 9:24 pm

Vasile a scris:nu dau cu picioru-n minge
unde sunt arbitru .
Eh, tu ai căzut în cap.
Pe orice forum poți discuta de la egal la egal, dacă ești cât de cât normal.
Deoarece de intervenții (asta însemnând de regulă luarea unor măsuri pentru restricționarea accesului) e nevoie doar în cazuri excepționale (cum sunt înjurăturile).

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty gresesti

Mesaj  Vasile Lun Mai 16, 2011 9:48 pm

delta a scris:
Vasile a scris:nu dau cu picioru-n minge
unde sunt arbitru .
Eh, tu ai căzut în cap.
Pe orice forum poți discuta de la egal la egal, dacă ești cât de cât normal.
Deoarece de intervenții (asta însemnând de regulă luarea unor măsuri pentru restricționarea accesului) e nevoie doar în cazuri excepționale (cum sunt înjurăturile).
ai cateva exemple , nu ? Forumu' lui Blake , mort , ucis de moderare . Forumu' de Rtv , colectie de insulte , complet nemoderat . La matale nu se pune , ca e privat si userii sunt cumva selectionati . Eh , hotnewsu' meu merge bine . A scazut traficul peste tot , deci si la mine , dar locul e viabil , cine vrea sa spuna ceva , poate s-o faca fara sa se teama ca va fi injurat , dus in derizoriu etc . Intr-adevar , se pun putine postari ...dar pe RTv , daca elimini insultele si copy-pasteurile , chiar nimic nu mai ramine . Dar sa revin : daca m-as baga in vorba ca admin , in cel mai scurt timp as deveni subiectul discutiilor ; oricum , incearca cativa sa ma provoace , ca deh , daca tot n-au ceva de spus , macar sa fie eroi Smile .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Lun Mai 16, 2011 10:03 pm

Vasile a scris:ai cateva exemple , nu ? Forumu' lui Blake , mort , ucis de moderare .
De "moderare"?
Poate ai vrut să spui: de Blake. vesel

Vasile a scris:Forumu' de Rtv , colectie de insulte , complet nemoderat .
Exceptând momentele de furie a celui cu râs șobolaniu, când ăla dă ban la marea derută... laugh
Apropo, yo și acum am redirecționarea (spre transmisiunea "live" a postului realitatea) pe care idiotul mi l-a setat pe IP în urmă cu vreun an. Laughing

P.S. Crede-mă că nu cred în coincidențe. Wink

Vasile a scris:La matale nu se pune , ca e privat si userii sunt cumva selectionati .
Eh, se selecționează ei singuri... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Mar Mai 17, 2011 12:09 am

Vasile a scris:
sau esti ca conationalu' tau , plina de frustrari si de ura ?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Asta-i tot un diagnostic presupus sau deja stabilit? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Inca o replica din-asta si ma duc sa-mi tai in lung venele care-mi dreneaza ura si frustrarea. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Mar Mai 17, 2011 4:42 am

Vă mai amintiţi de nu-ştiu-ce ministru (parcă al sănătăţii) care era acuzat de plagiat? Uite că se întâmplă şi la case mai mari! laugh

Un ministru britanic acuzat de plagiat

Site-ul american Gawker a dezvăluit, luni, că ministrul John Hayes ar fi copiat din Wikipedia un pasaj pentru discursul său.

Scriitorul Michel Houellebecq n-ar fi singurul care a recurs la enciclopedia online Wikipedia pentru a-şi înnegri paginile albe. John Hayes, ministru de stat pentru învăţământul superior, dezvoltare de abilităţi şi educaţie permanentă din guvernul britanic, ar fi plagiat site-ul Wikipedia într-unul din recentele sale discursuri, a dezvăluit, luni, site-ul Gewker.com
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Mar Mai 17, 2011 5:08 am

Americanii vor să-l înfunde bine pe Dominique Strauss-Kahn.
Am găsit în "L'Express" un rezumat asupra procedurii judiciare pe care, se pare, Dominique Strauss-Kahn o va urma. Din câte am înţeles, ar trebui să se obişnuiască repede cu hainele albastre, fiindcă procesul ar putea dura între trei luni şi un an... Naşpa!

DSK en détention et devant un grand jury le 20 mai

L'ex-patron du FMI, accusé de tentative de viol, reste en détention. La libération sous caution lui a été refusée. LEXPRESS.fr fait le point sur la procédure.

DSK jouait sa liberté sous caution ce lundi... et a perdu. Estimant qu'il risquait de fuir, une juge new-yorkaise a ordonné son incarcération et refusé de le libérer sous caution. Dominique Strauss-Kahn, ex-patron du FMI, visé par sept chefs d'accusation dont deux "crimes sexuels", reste donc en détention jusqu'à comparaître devant un "grand jury. Explications.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Fostul patron al FMI, acuzat de tentativă de viol, rămâne în detenţie. Eliberarea sa pe cauţiune a fost refuzată. L'Express face un rezumat al procedurii judiciare care i se va aplica.

DSK şi-a jucat eliberarea condiţionată luni... şi a pierdut. Considerând că există riscul de a fugi, un judecător new-yorkez a ordonat încarcerarea sa şi a refuzat eliberarea pe cauţiune. Dominique Strauss-Kahn, fostul patron al FMI, are şapte capete de acuzare dintre care două "infracţiuni sexuale" şi rămâne deci în detenţie până ce va compărea în faţa unui "grand jury". Explicaţii.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Mai 17, 2011 7:15 am

Anahoret a scris:Americanii vor să-l înfunde bine pe Dominique Strauss-Kahn.
Am găsit în "L'Express" un rezumat asupra procedurii judiciare pe care, se pare, Dominique Strauss-Kahn o va urma. Din câte am înţeles, ar trebui să se obişnuiască repede cu hainele albastre, fiindcă procesul ar putea dura între trei luni şi un an... Naşpa!

DSK en détention et devant un grand jury le 20 mai

L'ex-patron du FMI, accusé de tentative de viol, reste en détention. La libération sous caution lui a été refusée. LEXPRESS.fr fait le point sur la procédure.

DSK jouait sa liberté sous caution ce lundi... et a perdu. Estimant qu'il risquait de fuir, une juge new-yorkaise a ordonné son incarcération et refusé de le libérer sous caution. Dominique Strauss-Kahn, ex-patron du FMI, visé par sept chefs d'accusation dont deux "crimes sexuels", reste donc en détention jusqu'à comparaître devant un "grand jury. Explications.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Fostul patron al FMI, acuzat de tentativă de viol, rămâne în detenţie. Eliberarea sa pe cauţiune a fost refuzată. L'Express face un rezumat al procedurii judiciare care i se va aplica.

DSK şi-a jucat eliberarea condiţionată luni... şi a pierdut. Considerând că există riscul de a fugi, un judecător new-yorkez a ordonat încarcerarea sa şi a refuzat eliberarea pe cauţiune. Dominique Strauss-Kahn, fostul patron al FMI, are şapte capete de acuzare dintre care două "infracţiuni sexuale" şi rămâne deci în detenţie până ce va compărea în faţa unui "grand jury". Explicaţii.
Tipul este terminat. Banuiesc ca au fost prelevate probe biologice care sa sustina capetele de acuzare. laugh Pt. ca altfel, este doar cuvantul ei impotriva cuvantului lui iar o astfel de "saltare" ar justifica discutiile din categoria unei inscenari franco-americane. Probabil ca individul are un libidou mai eruptiv iar daca serviciile secrete ii cunosc obiceiurile, cu faza asta si-au incheiat misiunea laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Mai 17, 2011 7:27 am

Radeam aseara, privind la B1 , cum Turcesu si Cristoiu propuneau un scenariu cu nenea ala, de la FMI, care si-ar fi comandat o curva in camera de hotel. Iar cand omul a iesit gol din baie, a vazut-o pe camerista dand cu aspiratorul si a sarit pe ea, ca maimutzoiul in calduri, crezand ca-i curva comandata (deghizata in camerista inocenta....n.s) laugh Cu alte cuvinte, nenea de la FMI ar fi violat-o din eroare laugh

Yo ce sa zic ? Daca a fost o inscenare , in mod sigur au gandit-o foarte bine, bazandu-se pe libidoul nestavilit al taurului laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mar Mai 17, 2011 8:31 am

Cica asta ar fi camerista cu pricina. Shocked
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Oricum, parca mai atragatoare decat Monica Lewinsky. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  delta Mar Mai 17, 2011 8:47 am

ENKI a scris:Cica asta ar fi camerista cu pricina. Shocked
O fi fost pană de curent la hotel... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mar Mai 17, 2011 8:51 am

delta a scris:
ENKI a scris:Cica asta ar fi camerista cu pricina. Shocked
O fi fost pană de curent la hotel... laugh
O fi fost, desi la reconstituire vaz ca s-a aprins lumina. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Mai 17, 2011 10:15 am

Sa mor Yo, parca ar comenta extrateresti povestea violului ! laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Mar Mai 17, 2011 3:44 pm

Ce amuzant e cand niste diformi neingrijiti fac pe macho menii selectivi. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Mar Mai 17, 2011 6:30 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Cica asta ar fi camerista cu pricina. Shocked
O fi fost pană de curent la hotel... laugh
Aşa se explică de ce a încercat mai multe găuri până când a nimerit-o p-aia care trebuie! veselie

Eu aş merge pe ideea că tipul a solicitat o call-girl iar serviciili i-au trimis una preparată.
Vă mai amintiţi ce a păţit Ilie Dumitrescu în Anglia când, chipurile, se încurcarse cu o nevastă de poliţist britanic? Şi acolo era "The Sun", nu serviciili! vesel Întrebarea este: care servicii i-au făcut mămăliga? Cele franceze, ale lui Sarkozy, sau cele americane?

DSK joacă acum la ruleta rusească: ori iese nevinovat, aşa cum susţine că este (ceea ce este extrem de greu), şi atunci s-ar putea să i se repare imaginea mai mult decât ar spera, ori va înfunda puşcăria şi viaţa lui se va termina.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Mai 17, 2011 7:51 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:
ENKI a scris:Cica asta ar fi camerista cu pricina. Shocked
O fi fost pană de curent la hotel... laugh
Aşa se explică de ce a încercat mai multe găuri până când a nimerit-o p-aia care trebuie! veselie

Eu aş merge pe ideea că tipul a solicitat o call-girl iar serviciili i-au trimis una preparată.
Vă mai amintiţi ce a păţit Ilie Dumitrescu în Anglia când, chipurile, se încurcarse cu o nevastă de poliţist britanic? Şi acolo era "The Sun", nu serviciili! vesel Întrebarea este: care servicii i-au făcut mămăliga? Cele franceze, ale lui Sarkozy, sau cele americane?

DSK joacă acum la ruleta rusească: ori iese nevinovat, aşa cum susţine că este (ceea ce este extrem de greu), şi atunci s-ar putea să i se repare imaginea mai mult decât ar spera, ori va înfunda puşcăria şi viaţa lui se va termina.

Avand in vedere importantza personajului, este evident ca imprejurarile in care s-a comis fapta pot ridica suspiciuni privind o posibila inscenare. Insa la fel de posibil este ca individul sa aiba apucaturi din astea, fiind stimulat si de autoritatea pe care o detzine combinata cu fanteziile lui sexuale. Individul nu a negat ca a avut contact cu camerista, insa avocatul lui merge pe ideea ca aceasta ar fi consimtzit (singura aparare posibila ) Totusi, imi este greu sa cred ca intr-un hotel cu pretentzii, conducerea acestuia nu este atenta la moralitatea personalului.
In ipoteza in care ar fi solicitat serviciile unei call-girl iar camerista a intrat din greseala peste el, idiotul n-ar fi putut sa-si dea seama ca nu-i cea asteptata ? Cat de excitat a trebuit sa fie incat sa sara pe prima femeie care i-a iesit in cale ? Banuiesc ca in hotelul ala personalul poarta uniforma Laughing

Iata cum vad britanicii situatia Laughing

"O reputaţie de bărbat afemeiat nu constituie un obstacol pentru reuşita în politică, în Franţa, ci, din contră. Dar, a fi condamnat pentru agresiune sexuală şi tentativă de viol, este cu totul altceva".

Potrivit The Guardian, arestarea lui Dominique Strauss-Kahn a ridicat "întrebarea jenantă atât pentru mass-media franceză, cât şi pentru politică, cu privire la aceste două lumi paralele: ceea ce este înregistrat şi ceea ce se află în spate, bârfele şi ceea ce trebuie să rămână, în mod oficial, nespus".

....................................................

"Britanicii pot fi prea prudenţi cu privire la sex, dar scandalul în care este implicat Dominique Strauss-Kahn arată că fascinaţia francezilor pentru seducătorii politici poate fi, cel puţin, la fel de dăunătoare", apreciază cotidianul.

"Atitudinea faţă de sex nu trebuie să fie nici cenzurată, nici aprobată. Francezii nu sunt mai orientaţi către sex decât alte naţiuni, deşi lor le place să creadă că sunt", adaugă publicaţia.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In timp ce altii considera ca [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Parerea mea este ca ar fi greu (aproape imposibil) de inscenat asa ceva unui individ care n-ar avea fantezia sa si-o puna salbatic cu necunoscute. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Mar Mai 17, 2011 9:25 pm

baso a scris:Parerea mea este ca ar fi greu (aproape imposibil) de inscenat asa ceva unui individ care n-ar avea fantezia sa si-o puna salbatic cu necunoscute. Laughing
Păi înseamnă că spui cam ceea ce am spus şi eu: înscenare. Contact sexual liber consimţit, după care tipa s-a dat violată. Restul... e tăcere! Ca să parafrazez titlul unui film. Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Mai 17, 2011 9:37 pm

Anahoret a scris:
baso a scris:Parerea mea este ca ar fi greu (aproape imposibil) de inscenat asa ceva unui individ care n-ar avea fantezia sa si-o puna salbatic cu necunoscute. Laughing
Păi înseamnă că spui cam ceea ce am spus şi eu: înscenare. Contact sexual liber consimţit, după care tipa s-a dat violată. Restul... e tăcere! Ca să parafrazez titlul unui film. Very Happy
Nu neaparat, Anahoret ! Laughing Consider ca este mult mai usor de probat agresiunea sexuala decat inscenarea Laughing Repet ce am scris intr-o postare anterioara : daca a fost intr-adevar o inscenare, a fost extrem de bine gandita, aproape imposibil de probat, tzinand cont ca se asteptau ca "victima inscenarii" sa reactioneze conform propriilor impulsuri sexuale si nu altfel, ratzional. vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mar Mai 17, 2011 10:18 pm

Mda, o stire micuta, ce se strecoara discret pe langa capetele de afis cu violul sau tentativa de viol, cu inscenarea, cu camerista etc. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mar Mai 17, 2011 10:23 pm

Pe de alta parte, exista ideea implementata in subconstientul colectiv ca un personaj ajuns intr-o pozitie cheie, de autoritate, trebuie sa fie neaparat un om ratzional, echilibrat , ajutat si de o fizionomie de intelectual rasat. Daca dincolo de aparentze se ascund pitici excitatzi si agresivi pe creier, tot subconstientul colectiv baga impulsuri ca nu se poate asa ceva , musai trebuie sa fie o inscenare laugh Pai, de ce nu s-ar putea ca unul care emana prestantza si autoritate sa aiba tot felul de fantezii dubioase pe care si le materializeaza cand il apuca damblaua cu acuma trebuie, ca sa nu pierd ocazia si sa mor neimplint ? laugh

Punctul de vedere britanic mi se pare OK in privintza acestor constatari:
1.O reputaţie de bărbat afemeiat nu constituie un obstacol pentru reuşita în politică. Dar, a fi condamnat pentru agresiune sexuală şi tentativă de viol, este cu totul altceva
2. Francezii nu sunt mai orientaţi către sex decât alte naţiuni, deşi lor le place să creadă că sunt.
3. Frantza este fascinată de seducătorii ei politici.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Mier Mai 18, 2011 4:38 am

ENKI a scris:Mda, o stire micuta, ce se strecoara discret pe langa capetele de afis cu violul sau tentativa de viol, cu inscenarea, cu camerista etc. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Huhurezeanu, parcă, spunea acum vreo două zile că euro luase faţa dolarului şi americanii nu se simţeau prea bine din cauza asta. Tot el (sau, mă rog, cine o fi zis) spunea că este de părere c-ar fi, mai degrabă, mâna serviciilor americane decât "lucrătura" lui Sarkozy.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  Anahoret Mier Mai 18, 2011 4:48 am

baso a scris:
Anahoret a scris:
baso a scris:Parerea mea este ca ar fi greu (aproape imposibil) de inscenat asa ceva unui individ care n-ar avea fantezia sa si-o puna salbatic cu necunoscute. Laughing
Păi înseamnă că spui cam ceea ce am spus şi eu: înscenare. Contact sexual liber consimţit, după care tipa s-a dat violată. Restul... e tăcere! Ca să parafrazez titlul unui film. Very Happy
Nu neaparat, Anahoret ! Laughing Consider ca este mult mai usor de probat agresiunea sexuala decat inscenarea Laughing Repet ce am scris intr-o postare anterioara : daca a fost intr-adevar o inscenare, a fost extrem de bine gandita, aproape imposibil de probat, tzinand cont ca se asteptau ca "victima inscenarii" sa reactioneze conform propriilor impulsuri sexuale si nu altfel, ratzional. vesel
Hai să ne lămurim, fiindcă am impresia că spunem acelaşi lucru, dar cu alte cuvinte. Laughing
Prima dată am scris că o înscenare este foarte greu de demonstrat dar, dacă reuşeşte aşa ceva, o să iasă cu faţa mai curată decât o avea înainte să intre. Tu spui că este imposibil de demonstrat. Tot cam aia este, din moment ce tipa s-a lăsat "violată" iar acum face pe ingenua, numai că eu, spre deosebire de tine, i-am mai dat ceva speranţe. Very Happy

Apoi scriai că este imposibil de inscenat aşa ceva unui individ care nu are astfel de înclinaţii iar eu ţi-am continuat ideea şi am spus de ce cred că este înscenare. Normal că tipul trebuie să aibă astfel de înclinaţii, că doar n-ar fi trimis-o pe cameristă la un poponar sau la unul care crede că păsărica, în loc să ciripească, muşcă! raset Şi am mai aflat aseară un amănunt: tipa aia de 30 de ani are în jur de 1,80 m, în timp ce violatorul de 60 de ani are pe undeva pe la 1,75. Dacă este aşa, îţi dai seama ce tare este DSK de-a trântit-o pe tipă în pat, a dezbrăcat-o şi a percutat-o-n orificii? vesel

Bineînţeles, sunt convins că justiţia americnă va stabili adevărul! laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  Dracu' gol Mier Mai 18, 2011 6:43 am

Anahoret a scris:Şi am mai aflat aseară un amănunt: tipa aia de 30 de ani are în jur de 1,80 m, în timp ce violatorul de 60 de ani are pe undeva pe la 1,75. Dacă este aşa, îţi dai seama ce tare este DSK de-a trântit-o pe tipă în pat, a dezbrăcat-o şi a percutat-o-n orificii? vesel
Asta înseamnă că nici Roxana Ciuhulescu, girafa aia de la ProMotor, nu mai ie în siguranţă dacă se nimereşte pe lîngă un Bok în călduri... raset
Anahoret a scris:Bineînţeles, sunt convins că justiţia americnă va stabili adevărul! laugh
Asta ie cam ca-n cazu' Iliciozaurului şi Loviluţia... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  baso Mier Mai 18, 2011 7:19 am

Anahoret a scris:Hai să ne lămurim, fiindcă am impresia că spunem acelaşi lucru, dar cu alte cuvinte. Laughing
Prima dată am scris că o înscenare este foarte greu de demonstrat dar, dacă reuşeşte aşa ceva, o să iasă cu faţa mai curată decât o avea înainte să intre. Tu spui că este imposibil de demonstrat. Tot cam aia este, din moment ce tipa s-a lăsat "violată" iar acum face pe ingenua, numai că eu, spre deosebire de tine, i-am mai dat ceva speranţe. Very Happy

Apoi scriai că este imposibil de inscenat aşa ceva unui individ care nu are astfel de înclinaţii iar eu ţi-am continuat ideea şi am spus de ce cred că este înscenare. Normal că tipul trebuie să aibă astfel de înclinaţii, că doar n-ar fi trimis-o pe cameristă la un poponar sau la unul care crede că păsărica, în loc să ciripească, muşcă! raset Şi am mai aflat aseară un amănunt: tipa aia de 30 de ani are în jur de 1,80 m, în timp ce violatorul de 60 de ani are pe undeva pe la 1,75. Dacă este aşa, îţi dai seama ce tare este DSK de-a trântit-o pe tipă în pat, a dezbrăcat-o şi a percutat-o-n orificii? vesel

Bineînţeles, sunt convins că justiţia americnă va stabili adevărul! laugh

Atata doar ca eu am inversat situatia, considerand ca fapta ar putea fi pur si simplu nearanjata iar ea sa fi intrat cu totul intamplator in camera individului Laughing In general,in cazul unor agresiuni de acest gen , victima sufera de 2 ori : o data cand este agresata sexual sau violata si a doua oara cand ii este pusa la indoiala calitatea de victima. Fii convins ca in procesul care va urma, avocatii omului important vor cauta orice detaliu din trecutul ei pt. a sugera sau demonstra ca are o moralitatea indoielnica .

In situatia unei inscenari, "regizorii" s-au bazat pe psihologia individului ,putandu-se presupune ca in situatii similare omul procedeaza aproape identic, conform obiceiului. Daca ar fi fost un individ echilibrat, cu prestantza pe care o afiseaza , ar fi fost domn si in putza goala, eventual surprins neplacut ca o camerista a intrat peste el in camera ori amuzat de situatzia inedita ca aia a vazut putza unui ditamai director FMI Laughing Si sa-i fi facut camerista propuneri indecente, omul ar fi poftit-o politicos afara. Adicatalea, la banii lui, de ce nu si-ar permite sa aiba amante sofisticate ori curve de lux daca este inca in putere ? Si sa tot aiba acorduri cu ele de cate ori vor si cum vor impreuna? laugh Iar cei care i-au urmarit obiceiurile sexuale sa saliveze ca la filme porno fara sa-i poata face mare lucru ori sa-i insceneze povestea cu camerista ?

In masura in care pe corpul celor doi exista urme de agresiune si s-au prelevat probe biologice concludente, fapta a existat indiferent de presupunerile ca ar fi fost o inscenare sau nu.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  Dracu' gol Mier Mai 18, 2011 8:11 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

veselie
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  ENKI Mier Mai 18, 2011 8:46 am

Anahoret a scris:
ENKI a scris:Mda, o stire micuta, ce se strecoara discret pe langa capetele de afis cu violul sau tentativa de viol, cu inscenarea, cu camerista etc. vesel
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Huhurezeanu, parcă, spunea acum vreo două zile că euro luase faţa dolarului şi americanii nu se simţeau prea bine din cauza asta. Tot el (sau, mă rog, cine o fi zis) spunea că este de părere c-ar fi, mai degrabă, mâna serviciilor americane decât "lucrătura" lui Sarkozy.
Hm, io am senzatia ca in cazul dat al lui DSK nu putea actiona cu succes decat Mossadul. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  RocketQu33n Mier Mai 18, 2011 4:38 pm

ENKI a scris:
Hm, io am senzatia ca in cazul dat al lui DSK nu putea actiona cu succes decat Mossadul. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]





Ultima editare efectuata de catre RocketQu33n in Mier Mai 18, 2011 4:46 pm, editata de 2 ori

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

diverse - Pagina 16 Empty Re: diverse

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 33 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 24 ... 33  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum