SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Codul lui Oreste

+2
(Still a)Live
ENKI
6 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  baso Mier Oct 23, 2013 2:50 pm

Dracu' gol a scris:Nu cred că de la Cap de Porrrc i s-a tras. Ăla a fost doar un pretext. A avut nişte "derapaje" mult mai grave. În Rromânika cea habotnică, unde se stă cu săptămînile la coadă la pupat de dezgropăciuni, nu prea poţi să te iei de capu' BORfaşilor şi apoi să mai şi supravieţuieşti să apuci să povesteşti şi altora... raset 
N-am auzit sa fi protestat public Patriarhia. Numa' asa , ca l-o fi afurist vreun sobor de preoti pe Bendeac, in vreo slujba secreta, ca sa-i ia Dumnezeu mintile si sa-l invite pe Banciu in emisiune fara sa intrebe pe nimeni daca are voie raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  Dracu' gol Lun Oct 28, 2013 5:49 pm

baso a scris:
Dracu' gol a scris:Nu cred că de la Cap de Porrrc i s-a tras. Ăla a fost doar un pretext. A avut nişte "derapaje" mult mai grave. În Rromânika cea habotnică, unde se stă cu săptămînile la coadă la pupat de dezgropăciuni, nu prea poţi să te iei de capu' BORfaşilor şi apoi să mai şi supravieţuieşti să apuci să povesteşti şi altora... raset 
N-am auzit sa fi protestat public Patriarhia. Numa' asa , ca l-o fi afurist vreun sobor de preoti pe Bendeac, in vreo slujba secreta, ca sa-i ia Dumnezeu mintile si sa-l invite pe Banciu in emisiune fara sa intrebe pe nimeni daca are voie raset
Cre' că l-au afurisit rău de tot... raset 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  RocketQueen Mar Oct 29, 2013 10:02 pm

Dracu' gol a scris:Cre' că l-au afurisit rău de tot... raset 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Asta e gagica lui sau doar o... gagica de ocazie? confused 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  Dracu' gol Mier Oct 30, 2013 3:26 am

RocketQueen a scris:Asta e gagica lui sau doar o... gagica de ocazie? confused 
Habar n-am, dar n-ar fi exclus să fie gagica lui... raset 
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  baso Mier Oct 30, 2013 6:50 am

Dracu' gol a scris:
RocketQueen a scris:Asta e gagica lui sau doar o... gagica de ocazie? confused 
Habar n-am, dar n-ar fi exclus să fie gagica lui... raset 
Pentru ca a convins-o usor ca-i este ca o scalva sau o vita,  tatuandu-si semnatura lui pe mana ? Laughing 
Bine macar ca n-a scos-o de par de sub masa  ca sa i-o verifice amicul de platou.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  baso Mier Oct 30, 2013 10:10 am

Yo nu mi-am dat seama cat talent are Bendeac, dincolo de meltenismele cu care si-a facut succes la publicul meltean.  Pt. ca, ori de cate ori nimeream cu telecomanda la emisiunile lui, tipul il imita pe Fernando de la Caransebes sau pe alti retardati in voga.Laughing  A fost prea mult si prea de tot incat sa mai am curiozitatea de a-i urmari vreodata showul cap -coada. Mi-am zis inca de atunci ca asta va ajunge in curand  sa semene cu personajele reale de care isi bate joc sub pretextul de parodie.  Si, colac peste pupaza, am citit la un moment dat ca i-au dat lacrimile si a protestat pt. modul in care colegii lui de la A1 si-au batut joc de fata Andei Calugareanu, in public, la ora de maxima audienta la  melteni. Shocked N-am priceput cum diferentiaza el, in mintea lui, actul lui artistic "de mare talent si valoare" de ceea ce realizeaza altii, la "Acces direct", "Un show pacatos", etc. Iar ca sa-ti aduci "iubita" in emisiunea de comedie, dupa ce te-ai mandrit ostentativ cu ea ca si-a "sculptat" numele tau pe mana ei, ca dovada de mare iubareala ...cum ca proasta ta nu este silconata, ci naturala, ca s-o pipaie colegul sa se convinga... este ceeeva, asa, fix la nivelul "intelectual" al lui Leo de la Strehaia sau Ogica, la fel de dornici sa-si demonstreze barbatia in fata poporului, ca n-au putza mica raset Miki Has n-are nicio vina. De ce sa nu profite daca a avut permisiunea ? Laughing De eram il locul ei,fara sa ies de sub masa si cu numele boului tatuat pe mana, Yo le  futeam rapid o palma unuia si un pumn in gura celuilalt, tot de dragul comediei  raset Na, si sa repete scena, ca sa iasa bine, de atatea ori ... pana se satura Laughing 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In tot cazul, daca cea mai mintoasa femeie , in opinia lui, este  Anastasia Soare ,care penseaza sparcenele la artistii de la Holywood , Bendeac ar trebui sa poarte doliu dupa pisica si sa-si rada si sprancenele raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
end

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  Dracu' gol Mier Oct 30, 2013 11:32 pm

Yo nu prea crez că e corect să dai vina pe Bendeac pentru tatuaju' pe care şi l-a făcut proasta aia pe mînă... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  baso Joi Oct 31, 2013 6:56 am

Dracu' gol a scris:Yo nu prea crez că e corect să dai vina pe Bendeac pentru tatuaju' pe care şi l-a făcut proasta aia pe mînă... raset
Evident ca decizia finala i-a apartinut aleia, insa n-ai tu de unde sa stii daca nu i-a inoculat-o chelu' pervershila in ceva joc erotic raset "Uite, daca ma lasi sa-si dau un autograf pe mana, esti a mea pe viata si-ti cer mana !" Iar tuta a luat-o de buna raset De ce nu si-a tatuat semnatura lui pe cur ? Pentru ca nu era atat de vizibila in conditii firesti, fara exhibitionism, iar pervershila ar fi avut o mica jena sa se faleasca pe facebook cu un cur tatuat cu numele lui raset

PS. Cum naiba sa-ti faci asa ceva, la modul general vorbind ? Daramite dupa doar o saptamana de relatie , in conditiile in care a fost si primul tatuaj? Shocked Imi vine greu sa cred ca tuta a facut-o din pura initiativa personala, fara o anumita incurajare din partea lui.vesel Numa' asa, ca era euforica, sub influenta alcoolului sau a drogurilor... 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  Dracu' gol Joi Oct 31, 2013 1:39 pm

baso a scris: n-ai tu de unde sa stii daca nu i-a inoculat-o chelu' pervershila in ceva joc erotic raset 
Nici tu n-ai de unde să ştii dacă, într-adevăr, i-a inoculat-o. După cum stătea proasta să-i maseze ăla ţîţele la o oră de maximă audienţă, mai degrabă crez că-i inoculată din născare... raset 
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  RocketQueen Joi Oct 31, 2013 2:18 pm

Dracu' gol a scris:Nici tu n-ai de unde să ştii dacă, într-adevăr, i-a inoculat-o.
Eu cred ca omu' ala nu-i inoculeaza numai idei... Inoculata sau nu, tipa cred ca ar face orice ca sa-i vina banii. raset 

După cum stătea proasta să-i maseze ăla ţîţele la o oră de maximă audienţă, mai degrabă crez că-i inoculată din născare... raset 
Aia arata mai degraba a framantare... raset 

Acuma, serios, tipu' are o emisiune si e platit cu bani grei iar gagica incearca sa profite din plin. Nu-i nici prima, nici ultima care face asta. It's a win-win situation. Ba, chiar s-ar putea ca ea sa aiba mai mult de castigat, daca-l prosteste Bendeacul foarte sigur pe sine. raset 
Probabil ca Bendeac, in egocentrismul si orgoliul lui de mascul, i-ar fi spus sa-si tatueze si "Mihai Bendeac was here" pe Muntele lui Venus, numai ca poze din Playboy nu poti se le difuzezi oriunde si oricand. Mai accesibile pentru populatie sunt semnaturile de pe mana.
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  baso Joi Oct 31, 2013 3:19 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris: n-ai tu de unde sa stii daca nu i-a inoculat-o chelu' pervershila in ceva joc erotic raset 
Nici tu n-ai de unde să ştii dacă, într-adevăr, i-a inoculat-o. După cum stătea proasta să-i maseze ăla ţîţele la o oră de maximă audienţă, mai degrabă crez că-i inoculată din născare... raset 
Mai, treaba cu tatuajul numelui boului este una iar masajul tatzelor , de catre colegul coprenzetator de emisiune...este cu totul altceva, dintr-un alt repertoriu.  raset  Yo ti-am sexplicat simplu, din perspectiva uneia care nu si-a "sculptat" niciodata numele unui bou pe corpul ei...cum se rezolva simplu problema . Un pumn in gura boului si o palma pe obraz indraznetului pipaitor de tzatze. raset Cine continua sexperimentul, poate si castiga "Os(cu)carul" la sectiunea comedie ori invata repede cat de cuminti trebuie sa-si tina labele ...in timpul filmarilor  .raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  baso Joi Oct 31, 2013 8:27 pm

In mod sigur, fata lui Oreste nu este genul care sa practice, pentru moment, turismul ecumenic  si nici sa stea la coada ca sa pupe moaste sfinte Laughing Deoarece  se spune ca aschia nu sare departe de copac, probabil ca o sa se pocaiasca mai tarziu , cand va avea chef sa poarte  fuste lungi, pana la glezne, camasa incheiata pana la ultimul nasture, de sus si batic pe cap raset Spre marea bucurie a tatalui ca aschiuta lui este dotata de la natura si nu sare prea departe de copac   Laughing 
N-am inteles de ce jurnalistii i-au pus fetei dreptunghiuri negre pe ochi suspect Ca nu mai e minora...iar tatal ei are simtul umorului astfel incat sa nu fie furios pe "prietenul" fetei cu care aceasta joaca sah si Nu te supara frate chiar si atunci cand nu-i vede nimeni Laughing 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  baso Vin Noi 01, 2013 7:29 am

Ma gandesc ca pt.orice tata de fata, indiferent cat de mare crai a fost in tinerete, este un motiv de mandrie ca are o fata frumoasa si dotata de la natura.Laughing Iar daca fata lui pozeaza provocator iubitului ei, n-ar avea de ce sa-l supere pe tatic care nici nu vrea sa stie prea multe din ce fac porumbeii impreuna.Laughing  Fata lui a pozat provocator pt. iubitul ei si nu pt. toti libidinosii patriei. Cu alte cuvinte, nu a fost decizia ei sa fie prezentata ca un fel de "fata de la pagina 5". raset Probabil ca, pt. un tata de fata, indeosebi daca a fost mare crai in tinerete, poate sa fie foarte dureros ca un alt mascul ii apreciaza fata doar ca un obiect sexual si atata tot. Evident, nu prea exista o dovada ca "prietenul" fetei a vandut pozele ca sa-si clateasca ochii toti libidinosii patriei, insa niciodata un baiat discret si inteligent n-ar fi postat, intr-un spatiu de socializare virtuala, atatea poze cu iubita lui cu toate cele naturale la vedere, decat daca ar fi vrut sa se cocoseasca cum ca tuta lui nu este siliconata, ci inca frageda si naturala.laugh  In fine, nu stiu cat de mult apreciaza taticul cel viteaz bravada izbitului fetei Laughing Ca mama, i-as spune fetei ca ala este un mare bou si sa nu-l mai vad prin casa mea daca nu vrea sa-l cocosez si otravesc. raset Atata tot; in rest, decizia ei sa fie.vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  Dracu' gol Vin Noi 01, 2013 4:22 pm

RocketQueen a scris:Eu cred ca omu' ala nu-i inoculeaza numai idei... Inoculata sau nu, tipa cred ca ar face orice ca sa-i vina banii. raset 
Ăsta se numeşte şantaj sentimental. Cine este şantajistu' şi cine este şantajatu', cre' că urmează să aflăm in scurt timp şi în di(n)rect...raset 

RocketQueen a scris:Acuma, serios, tipu' are o emisiune si e platit cu bani grei iar gagica incearca sa profite din plin. Nu-i nici prima, nici ultima care face asta. It's a win-win situation. Ba, chiar s-ar putea ca ea sa aiba mai mult de castigat, daca-l prosteste Bendeacul foarte sigur pe sine. raset 
Probabil ca Bendeac, in egocentrismul si orgoliul lui de mascul, i-ar fi spus sa-si tatueze si "Mihai Bendeac was here" pe Muntele lui Venus, numai ca poze din Playboy nu poti se le difuzezi oriunde si oricand. Mai accesibile pentru populatie sunt semnaturile de pe mana.
Siliconiada(la fel ca Daciada) este un concurs naţional, care n-a fost început de Bendeac şi nici n-o să fie el ultimu' jurat. Este un concurs de atras ciumpalacii cu portofelu' şi maţu' gros, în care piţipoancele se strofoacă să impresioneze audienţa nu cu ceea ce au în cap, ci cu ceea ce au în ţîţe, buze, buci ş.a.m.d. raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  baso Sam Noi 02, 2013 8:38 am

Siliconiada despre care vorbesti este promovata de industria media, de consum. Maimutele imita ceea ce vad: "modelele" de succes. Eu am avut oarecum noroc ca fii-mea a fost baietoasa si niciodata preocupata sa imite "sexoasele"si sa se putuleasca in oglinda . A urat papusile barbie si a ignorat , in general, cam orice papusa primita Laughing Ceea ce o bucurau erau masinutele, soldateii, grenadele si pistoalele . Recunosc ca ma amuzau preferintele ei si nici nu mi-am facut griji ca ar putea sa devolte vreo tulburare de sexualitate. I s-au parut mai corecte relatiile de prietenie cu baietii decat cele dintre fetite. Asta, cam pana in urma cu ceva timp cand a venit acasa foarte dezamagita  si m-a anuntat solemn ca baietii, prietenii ei de joaca din curte, s-au transformat in zombie si ca nu mai are chef sa iasa cu ei. raset Cica noua lor preocupare, cu care-si consuma energia, este sa comenteze gagici "Wow, ce tzatze/Wow, ce cur are aia" si sa dea telefon , ca sa se distreze vulgar, cu alea ce-si pun anunturi la "matrimoniale" ca fac orice cu oricine . "Pai, yo ce sa fac la fazele astea ? Uneori le mai spun ca sunt penibili, insa ei Batman-Batman ! Nici nu tin cont ca sunt singura gagica printre ei" raset Am intrebat-o daca i-au agresat verbal si tzatele sau curul ei iar ea mi-a spus ca, de fatza cu ea, nu au curajul Laughing Insa cine stie cum dracu' o barfesc cand ea nu este de fatza, pt. ca s-a convins cat de zombie au ajuns raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Mar Oct 21, 2014 3:31 am

Nu-mi place Oreste. E prea obsedat de misticism. Nu e cu capu' pe umeri, parcă e din alt secol.
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

Codul lui Oreste - Pagina 2 Empty Re: Codul lui Oreste

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum