SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Reorganizare administrativ-teritorială a României

+4
ENKI
baso
Anahoret
aurora
8 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  aurora Vin Iun 10, 2011 5:24 pm

Basescu, Boc, PDL propun o noua impartire a Romaniei in 8 regiuni.

Noile capitale ar urma sa fie:
Cluj, Braşov, Timişoara, Craiova, Constanţa, Iaşi, Ploieşti, Bucureşti

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  Anahoret Vin Iun 10, 2011 10:25 pm

Ar trebui să-l împuşte cineva, să nu se (ne) mai chinuiască! vesel
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  aurora Vin Iun 10, 2011 10:29 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

"Nici Ceausescu nu a reusit sa desfiinteze Tinutul Secuiesc si nu se va reusi nici acum.
Sunt convins de faptul ca aceasta comunitate a secuilor este destul de puternica pentru a-si apara interesele"
,
a spus primarul municipiului Sfantu Gheorghe.

"UDMR nu va accepta niciodata o astfel de reorganizare", a spus primarul.
El a adaugat ca maghiarii din secuime au reusit si in 1968 sa isi apere interesele si o vor face si acum.

"Judetele Covasna, Harghita si Mures nu au ce sa caute in aceeasi regiune cu Brasov sau Sibiu, nu au nimic in comun.
O astfel de reorganizare regionala contrazice toate principiile dezvoltarii regionale"
,
a conchis Antal Arpad, presedintele UDMR Sfantu Gheorghe.



aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  Anahoret Vin Iun 10, 2011 10:47 pm

Normal! Regiunea "Centru" nu bate ioc cu aspiraţiile lor!
lol!

Întrebarea care se pune este: de ce a hotărât Băsescu aşa ceva renunţând la susţinerea UDMR? (mi-e greu să cred că UDMR ar da vrabia din mână pe cioara de pe gard)
Mizează iarăşi pe asumarea răspunderii, aşa cum spunea Ioan Oltean, ăla de vorbeşte cu broscoiu-n gât? Wink
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  aurora Vin Iun 10, 2011 11:09 pm

Iliescu: Băsescu a intrat delirium tremens. Nici Ceauşescu nu-şi permitea ce face el

"Sunt modificări care vor avea efecte multiple, asupra cetăţeanului şi asupra administraţiei.
Este ceva ce nici măcar Ceauşescu nu făcea în halul acesta", a declarat Iliescu.
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  baso Sam Iun 11, 2011 3:19 am

Dap, ma uitam la cele 7 culori + regiunea Bucuresti si ma gandeam ca Romania ar incepe sa semene cu (scle)roza vanturilor Laughing Un feng shui marca Basexu fara nord si est pe harta Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  Anahoret Sam Iun 11, 2011 4:39 am

baso a scris:Dap, ma uitam la cele 7 culori + regiunea Bucuresti si ma gandeam ca Romania ar incepe sa semene cu (scle)roza vanturilor Laughing
Sau ROGVAIV (CURcubeul), steagul poponarilor! veselie
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  baso Sam Iun 11, 2011 6:43 am

Am aflat de la prostica Laughing "Organizarea pe judete multe si marunte e de tip comunist, pentru a tine populatia sub supraveghere si a avea control politic"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mai, daca Base ar zice "mancatzi kkt", prostica in mod sigur ar spune ca doar comunistii si ciuma rosie nu mananca kkt Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  ENKI Sam Iun 11, 2011 8:48 am

Anahoret a scris:Ar trebui să-l împuşte cineva, să nu se (ne) mai chinuiască! vesel
Cred ca ar trebui impuscati mai multi, adica cel putin aia care sunt obsedati de felierea in 8. veselie

Proiectul USL de dezvoltare: 8 regiuni, guverne regionale cu preşedinţi aleşi de popor

În programul său privind dezvoltarea regională pe care Uniunea Socială Liberală îl va lansa astăzi, PSD şi PNL propun transformarea celor opt regiuni de dezvoltare în centre ale administraţiei locale, transformarea Senatului într-o cameră a puterilor locale şi înfiinţarea unor consilii regionale, conduse de un preşedinte ales. VEZI HARTA!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  baso Sam Iun 11, 2011 9:00 am

Astia inventeaza asa, din senin, cate o chestie noua ca sa nu se plictiseasca lumea .
Si eu cred ca o treaba ca asta nu se poate face peste noapte, fiind necesar un studiu in prealabil si informarea publicului. Nu m-ar deranja nici ca Romania sa se numeasca USR (United States of Romania ) Laughing Si sa avem pe tricolor 8 stele Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  baso Sam Iun 11, 2011 9:40 am

In tot cazul, mi se pare superstupida denumirea regiunilor dupa punctele cardinale Laughing Daca se doreste sa ramana asa, ar fi trebuit sa fie 10 regiuni (adica 8 + regiunea de nord si regiunea de est ) Nici macar regiunile SV, S si S-E nu sunt bine impartite. Orice copil care priveste harta aia, simte ca sunt bulversate punctele cardinale Laughing

Daca vor sa le dea si nume, Yo propun ca regiunea mea sa se numeasca Pennysvania Laughing


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  baso Sam Iun 11, 2011 10:28 am

Iote, cica tra sa ajungem la nivel NUTS II laugh [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  lolo Sam Iun 11, 2011 4:19 pm

ENKI a scris:
Anahoret a scris:Ar trebui să-l împuşte cineva, să nu se (ne) mai chinuiască! vesel
Cred ca ar trebui impuscati mai multi, adica cel putin aia care sunt obsedati de felierea in 8. veselie

Proiectul USL de dezvoltare: 8 regiuni, guverne regionale cu preşedinţi aleşi de popor

În programul său privind dezvoltarea regională pe care Uniunea Socială Liberală îl va lansa astăzi, PSD şi PNL propun transformarea celor opt regiuni de dezvoltare în centre ale administraţiei locale, transformarea Senatului într-o cameră a puterilor locale şi înfiinţarea unor consilii regionale, conduse de un preşedinte ales. VEZI HARTA!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Care 8 că după cum arată harta sunt doar 7. Very Happy
Cu puțină străduință ar putea să o facă pe ecoregiuni sau mai bine pe bazine hidrografice.
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  baso Sam Iun 11, 2011 5:06 pm

lolo a scris:Care 8 că după cum arată harta sunt doar 7. Very Happy
Cu puțină străduință ar putea să o facă pe ecoregiuni sau mai bine pe bazine hidrografice.
sunt cele 7 regiuni mari + regiunea mica Bucuresti (aia cu rosu, in mijlocul regiunii Sud)

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  ENKI Dum Iun 12, 2011 7:07 am

baso a scris:Iote, cica tra sa ajungem la nivel NUTS II laugh [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mda, se pare ca tanti Nuti daduse inca de acum o luna semnalul corespunzator. laugh bine
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  baso Dum Iun 12, 2011 9:05 am

ENKI a scris:
baso a scris:Iote, cica tra sa ajungem la nivel NUTS II laugh [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mda, se pare ca tanti Nuti daduse inca de acum o luna semnalul corespunzator. laugh bine
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Într-un răspuns, din 4 mai, la o interpelare a deputatului social-democrat Anghel Stanciu pe tema proiectului UDMR de regionalizare, Elena Udrea recunoştea că "Ministerul Dezvoltării Regionale nu are planificată iniţierea unor dezbateri şi a unor acte normative pentru modificarea structurii administrative a României". Şefa de la Dezvoltare explica cum Bucureştiul nu poate schimba peste noapte regiunile de dezvoltare, de vreme ce în capitolul 21 de negociere cu UE ţara noastră s-a angajat să menţină (c)le mentină pe perioada 2007-2013.

Fără un plan al reorganizării asumat, Udrea prezicea în orb laugh cum cele 8 superjudeţe sunt nenegociabile. "O eventuală modificare a organizării teritoriale a României la nivelul NUTS II (cele 8 regiuni de dezvoltare - n.r.) ar implica şi o revizuire la nivel regional a acestui cadru definit pentru gestionarea fondurilor structurale şi de coeziune, implicând o serie de costuri care nu au fost evaluate. (...) O nouă împărţire regională nu ar face decât să încetinească implementarea politicii regionale şi absorbţia fondurilor comunitare până la formarea competenţelor necesare, deja existente la nivelul structurilor organizatorice a actualelor regiuni de dezvoltare", susţinea Elena Udrea în răspunsul dat interpelării deputatului PSD.

Aia de la Wikipedia au prezis inca din 22.aprilie 2011 Laughing [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ultima modificare efectuată la 19:40, 22 aprilie 2011.




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  delta Dum Iun 12, 2011 6:14 pm

dobitoaca portocăcănară citată mai jos oare vrea să spună că 5.000 locuitori ar fi numărul necesar pentru o comună (respectiv oraș)?
Păi, având în vedere că sunt peste 9000 de teritorii administrative, asta înseamnă că pentru idioate de genul celei cu nickul ana_armanca, populația României ar trebui să fie 9.000 x 5.000 (cel puțin) = 45 milioane de locuitori (cel puțin).
Dacă te-ai lua după cretine stahanoviste ca asta, înseamnă că în RBDD (care nu are 15.000 locuitori pe cele aproape 600.000 ha) ar trebui să fie maximum 3 comune - fiecare cu aproape cu vreo 200.000 ha... doar din cauză că așa le convine pedelingăilor prin calculele pe care le-au făcut pe hârtie... laugh
ana_armanca a scris:Vlasov: "Nu costa nimic, pt. ca toate actele se preschimba dupa ce expira. Inclusiv numerele la masina. In schimb se castiga prin reducerea de 5 ori a cheltuielilor adm. locale si realizarea descentralizarii. "
Asta are o noimă!

Peste 2000 de comune care au mai puţin de 5.000 locuitori ar urma să piardă acest statut şi să devină sate. Şi să fie incluse în comune existente. Adică, Michele, peste 2.000 de primari aleşi şi plătiţi de tine, primării cu primari, viceprimari, secretare, femei de serviciu, lumină, apă ECONOMISIŢI. Asta are noimă!

Mai multe oraşe ar urma să fie retrogradate la calitatea de comună. ( Mi se pare normal, din moment ce nu îndeplinesc standardele de oraş: drumuri asfaltate, apă potabilă, canalizare şi gaze care să acopere mai mult de 75% din gospodăriile din localitate).
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  baso Dum Iun 12, 2011 6:27 pm

Treaba cu numerele de inmatriculare vad ca o tot repeta raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Yo zic ca pedelistii, in afara de harta, n-aveau nimic in cap cand au anuntzat 'bomba" Laughing Acu' le vin cu invershunare tot felul de idei Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  delta Dum Iun 12, 2011 6:34 pm

baso a scris:Treaba cu numerele de inmatriculare vad ca o tot repeta raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Yo zic ca pedelistii, in afara de harta, n-aveau nimic in cap cand au anuntzat 'bomba" Laughing Acu' le vin cu invershunare tot felul de idei Laughing
(jumătatea aia de duzină de) portocăcănari care sorb orice scuipat al matolului, de fapt nu au vreo idee cap-coadă, ci doar multiplică la nesfârșit grămada de "argumente" diseminate de propagandiștii birourilor de partid...
Apropo, legat de chestiile cu numărul de locuitori din comune: dacă într-o comună (adică localitate ce care aparține unui teritoriu administrativ) vor exista cel puțin 5000 locuitori și în România vor fi în loc de 9000 și ceva de tertorii administrative doar 7000 și ceva de teritorii administrative... asta înseamnă că alea 7000 au teoretic minim 5000 locuitori, nu? Laughing
Deci dacă te iei după o cretină ca portocăcănara respectivă, conform calculelor ei în România vor fi 7.000 x (minim) 5.000 = (minim) 35 milioane de locuitori după desființarea comunelor care nu au cel puțin 5000 locuitori... veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  Dracu' gol Dum Iun 12, 2011 7:10 pm

Yo ştiu un caz concret, în care proştii de bizoni votaci s-ar bucura foarte tare ca oraşu' lor să fie retrogradat la nivelu' de comună. Ie vorba de Răcari-Dîmboviţa. Acu' vreo 3-4 ani, nu mai ţin minte exact, şmecheru' de primar a făcut un referendum în care a invitat dobitocii să-şi dea acordu' ca localitatea respectivă să devină, din comună, oraş. O să vă transform din ţărani proşti, in orăşeni deştepţi - le spunea vulpea. Mînaţi de mîndria imbecilă, specifică ţăranului care vrea să parvină cu orice preţ, cretineii s-au dus şi-au votat "pentru" în proporţie de aproape 100%. Anu' următor, cînd primăria le-a ridicat taxele şi impozitele la nivel de megalopolis, imbecilii puteau fi văzuţi dîndu-se cu capu' de stîlpi, pe stradă. Cam asta ie ţara şi cam ăsta ie nivelu' de prostie crîncenă... veselie


Ultima editare efectuata de catre Dracu' gol in Dum Iun 12, 2011 7:18 pm, editata de 1 ori
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  delta Dum Iun 12, 2011 7:13 pm

Dracu' gol a scris:Yo ştiu un caz concret, în care proştii de bizoni votaci s-ar bucura foarte tare ca oraşu' lor să fie retrogradat la nivelu' de comună. Ie vorba de Răcari-Dîmboviţa. Acu' vreo 3-4 ani, nu mai ţin minte exact, şmecheru' de primar a făcut un referendum în care a invitat dobitocii să-şi dea acordu' ca localitatea respectivă să devină, din comună, oraş. Mînaţi de mîndria imbecilă, specifică ţăranului care vrea să parvină cu orice preţ, cretineii s-au dus şi-au votat "pentru" în proporţie de aproape 100%. Anu' următor, cînd primăria le-a ridicat taxele şi impozitele la nivel de megalopolis, imbecilii puteau fi văzuţi dîndu-se cu capu' de stîlpi, pe stradă. Cam asta ie ţara şi cam asta ie nivelu' de prostie crîncenă din Rromânika... veselie
păi, presupun că ăia de la primărie au tăcut mâlc despre faptul că dacă o localitate din sat devine comună sau din comună devine oraș atunci impozitele și taxele vor fi mai mari în noua formă administrativă... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  Dracu' gol Dum Iun 12, 2011 7:23 pm

delta a scris:
Dracu' gol a scris:Yo ştiu un caz concret, în care proştii de bizoni votaci s-ar bucura foarte tare ca oraşu' lor să fie retrogradat la nivelu' de comună. Ie vorba de Răcari-Dîmboviţa. Acu' vreo 3-4 ani, nu mai ţin minte exact, şmecheru' de primar a făcut un referendum în care a invitat dobitocii să-şi dea acordu' ca localitatea respectivă să devină, din comună, oraş. Mînaţi de mîndria imbecilă, specifică ţăranului care vrea să parvină cu orice preţ, cretineii s-au dus şi-au votat "pentru" în proporţie de aproape 100%. Anu' următor, cînd primăria le-a ridicat taxele şi impozitele la nivel de megalopolis, imbecilii puteau fi văzuţi dîndu-se cu capu' de stîlpi, pe stradă. Cam asta ie ţara şi cam asta ie nivelu' de prostie crîncenă din Rromânika... veselie
păi, presupun că ăia de la primărie au tăcut mâlc despre faptul că dacă o localitate din sat devine comună sau din comună devine oraș atunci impozitele și taxele vor fi mai mari în noua formă administrativă... Laughing
Chiar dacă ar fi scris pe o bucată de scoci şi le-ar fi lipit-o la to(n)ţi pe interioru' pleoapelor, tonţii tot aşa ar fi votat. Imbecilii, pînă nu-s şi fuduli, nu-s destul de imbecili... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  delta Lun Iun 13, 2011 12:04 pm

Dracu' gol a scris:Chiar dacă ar fi scris pe o bucată de scoci şi le-ar fi lipit-o la to(n)ţi pe interioru' pleoapelor, tonţii tot aşa ar fi votat. Imbecilii, pînă nu-s şi fuduli, nu-s destul de imbecili... raset
păi, milogu' citat mai jos susține că oricum, în loc de actualele structuri vor fi altele, la fel de numeroase, doar că nu aparținând de 3 sau mai multe consilii județene și tot atâtea prefecturi, ci de câte o prefectură (deci o instituție subordonată direct guvernului).
Și cică asta-i descentralizare... veselie

milud a scris:De unde ai scos-o si pe asta cu retrogradarile localitatilor ? Si cu economia la primarii ? N-ai inteles ca actualele prefecturi se transforma in oficii prefecturale iar super-prefectura isi va deschide oficii in fiecare localitate ? In loc de 200-300 de funtionari pe judet vom avea mii sau zeci de mii pe regiune. Asta n-ar fi rau ca si asa nu sint locuri de munca, dar cine ii plateste ? Te las sa ghicesti de trei ori , avind in vedere rezultatele reducerii schemelor de personal de la ministere si economia la buget prin recalcularea pensiilor militarilor.

Asta are noima ? Mai crezi in basme ? In afara de controlul banilor la alegerile de la anul nu se va intimpla nimic. Si banii vor fi mai usor controlati si furati daca bulibaseala generala e mai mare. Va fi un haos de nedescris in administratie, bun prilej de furtisaguri si minareli. Ca sa nu mai vorbesc ca centralizarea voturilor se va face la superjudete, alt prilej de minareli.

Cine crezi ca va fi pus in fruntea regiunilor ? Sau crezi ca mai intii se vor face alegeri pentru asta ?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  baso Lun Iun 13, 2011 2:18 pm

Ce-mi place cand le ghicesc : (scle)roza vanturilor Laughing Cum ziceam, pedelistii inca se uita la harta aia colorata ca la poarta noua raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  delta Lun Iun 13, 2011 7:54 pm

clona episodică "Pazvante" de unde naiba o fi luat cifrele ?
sau se referă la vreo situație ipotetică?
deși atunci nu scria atât de clar că e vorba de o sumă totală de cca 50 milioane euro (nu-mi dau seama dacă e vorba de o cifră / lună sau pe ce perioadă...)
Pazvante a scris:REDUCERI DE POSTURI
- 1350 de posturi din consiliile judeţene $....
- 1000 de funcţii din direcţiile judeţene de asistenţă socială $.....
- 1200 de posturi de conducere ISU $........
- 100 de posturi din prefecturi $......
Rezultă o economie estimată la peste 30 de milioane de euro $50 000 000
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  ENKI Lun Iun 13, 2011 8:29 pm

delta a scris:clona episodică "Pazvante" de unde naiba o fi luat cifrele ?
sau se referă la vreo situație ipotetică?
deși atunci nu scria atât de clar că e vorba de o sumă totală de cca 50 milioane euro (nu-mi dau seama dacă e vorba de o cifră / lună sau pe ce perioadă...)
Pazvante a scris:REDUCERI DE POSTURI
- 1350 de posturi din consiliile judeţene $....
- 1000 de funcţii din direcţiile judeţene de asistenţă socială $.....
- 1200 de posturi de conducere ISU $........
- 100 de posturi din prefecturi $......
Rezultă o economie estimată la peste 30 de milioane de euro $50 000 000
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )
Deci, clona asta, pe care o banuiam portocalie sub acoperire, a inceput sa-si arate chipul de oranjgutan isteric?! Shocked
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  delta Lun Iun 13, 2011 8:34 pm

ENKI a scris:
delta a scris:clona episodică "Pazvante"
Deci, clona asta, pe care o banuiam portocalie sub acoperire, a inceput sa-si arate chipul de oranjgutan isteric?! Shocked
aha...
în lunile anterioare avea mesaje aparent antibăsiste, dar erau cam prea vehemente, iar aparițiile sale prea scurte pentru a nu da de bănuit că e ceva-n neregulă totuși Suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  (Still a)Live Lun Iun 13, 2011 9:13 pm

ENKI a scris:
Deci, clona asta, pe care o banuiam portocalie sub acoperire, a inceput sa-si arate chipul de oranjgutan isteric?! Shocked
Este cel care voia, la început, să facă revoluţie, partid...ceva. Şi cerea CNP-uri.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  delta Mar Iun 14, 2011 6:47 pm

timișorecarul ăsta nu și-o fi dat seama că degeaba are viziune USL dacă nu-i la putere, că oricum nu poate să aplice "viziunea" aia nici dacă într-adevăr ar vrea...

nicuvar a scris:Astazi a prezentat si USL-ul viziunea privind administratia locala. E de luat in considerare. USL nu va desfiinta judetele, asta e cel mai important.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  delta Mier Iun 15, 2011 9:59 pm

activistu' ăsta de ce tot încearcă să se dea așa de intens cu capul de pereți?

prostică a scris:Reorganizarea administrativa a Romaniei in 8 parti principale este un mare castig pentru cetateni. Este o lovitura puternica data birocratiei si insemna reducerea imensa a numarului de birocrati ce intre doua cafele, o pauza de masa si un joc sloitaire pe computer misca aceleasi cateva hartii zilnic ! Se economisesc astfel sume imense din banul public jefuit sistematic de un aparat bugetar obez si inutil .
Acum se pot obtine prin internet orice fel de acte, adeverinte si alte documente, necesare unui cetatean o data sau de doua ori pe an !
Orice om care gandeste individual cu propria sa minte realizeaza ca asa este in majoritatea tarilor democratice si prospere din Europa !
Dau doar exemplul Germaniei unde sunt cateva landuri simplu si eficient organizate.
Opozitia USLasa nu va poate intoxica cu ineptiile pe care le debiteaza zi si noapte pe media aservita. ei prefera haosul si birocratia cat mai mare , pentru ca numai asa ne pot jefui. Deschideti bine ochii cetateni romani si ganditi logic, avand exemplul clar al tarilor europene dezvoltate.
p.s. Impartirea actuala a fost facuta pe vremea comunistilor lui Ceausescu pentru a controla politic mai bine si strict populatia !

Cine imi mai trunchiaza postarile ma-sa e curva si alcoolica, iar tatal este necunoscut !
Textele scrise de mine au intotdeauna un caracter unitar !!
p.s. Fragmentarea si trunchierea unor texte reprezinta tot o metoda de aminti , de a manipula si de a scoate din context concluzii mincinoase !
Romani , judecati cu mintea voastra, nu lasati pe altii sa va manevreze !!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Reorganizare administrativ-teritorială a României Empty Re: Reorganizare administrativ-teritorială a României

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum