SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

+12
Kali.Yuga
RocketQueen
Marlo
laleauaneagra
Krokodilul Chichiricios
lolo
baso
Dracu' gol
(Still a)Live
ENKI
Anahoret
delta
16 participanți

Pagina 10 din 21 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Urmatorul

In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  delta Vin Dec 28, 2012 4:17 pm

RocketQueen a scris:
delta a scris:
RocketQueen a scris:... probabil si pe hainele menajerei. N-am urmarit cu atentie intregul taraboi, pentru ca deja intrau in prea multe detalii.
probabil este din categoria lui poate și cu dacă
chiar ar fi interesant de aflat dacă în afară de declarații o fi fost și ceva palpabil
dacă găseau sperma ăluia în crăpăturile de lângă plombele ăleia, hai să spunem că era un oarece indiciu
dar numai declarații și stropi de spermă pe covor? ce naiba?! asta-i dovadă materială, obiectivă? vesel

Pai, de-aia a pierdut oralista procesu'... raset

P.S: Da', cu cateva zile inainte de pronuntarea sentintei, a avut, totusi, grija sa iasa in fata unor sumedenie de microfoane (altele decat microfonu' personal al lui Strauss-Kahn) si sa verse niste lacrimi live, in speranta ca poate castiga, totusi, procesul... raset
aha, deci nu au existat dovezi clare

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Vin Dec 28, 2012 7:38 pm

delta a scris:
RocketQueen a scris:
delta a scris:
RocketQueen a scris:... probabil si pe hainele menajerei. N-am urmarit cu atentie intregul taraboi, pentru ca deja intrau in prea multe detalii.
probabil este din categoria lui poate și cu dacă
chiar ar fi interesant de aflat dacă în afară de declarații o fi fost și ceva palpabil
dacă găseau sperma ăluia în crăpăturile de lângă plombele ăleia, hai să spunem că era un oarece indiciu
dar numai declarații și stropi de spermă pe covor? ce naiba?! asta-i dovadă materială, obiectivă? vesel

Pai, de-aia a pierdut oralista procesu'... raset

P.S: Da', cu cateva zile inainte de pronuntarea sentintei, a avut, totusi, grija sa iasa in fata unor sumedenie de microfoane (altele decat microfonu' personal al lui Strauss-Kahn) si sa verse niste lacrimi live, in speranta ca poate castiga, totusi, procesul... raset
aha, deci nu au existat dovezi clare

OK. Da' oare de ce un tip normal, perfect echilibrat mintal, si-ar fi imprastiat sperma pe covorul din camera de hotel ? scratch

Sper (sa) ma lamureasca baietii de p'aici si sa nu sper dejabba Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Vin Dec 28, 2012 8:27 pm

baso a scris:
delta a scris:
RocketQueen a scris:
delta a scris:
RocketQueen a scris:... probabil si pe hainele menajerei. N-am urmarit cu atentie intregul taraboi, pentru ca deja intrau in prea multe detalii.
probabil este din categoria lui poate și cu dacă
chiar ar fi interesant de aflat dacă în afară de declarații o fi fost și ceva palpabil
dacă găseau sperma ăluia în crăpăturile de lângă plombele ăleia, hai să spunem că era un oarece indiciu
dar numai declarații și stropi de spermă pe covor? ce naiba?! asta-i dovadă materială, obiectivă? vesel

Pai, de-aia a pierdut oralista procesu'... raset

P.S: Da', cu cateva zile inainte de pronuntarea sentintei, a avut, totusi, grija sa iasa in fata unor sumedenie de microfoane (altele decat microfonu' personal al lui Strauss-Kahn) si sa verse niste lacrimi live, in speranta ca poate castiga, totusi, procesul... raset
aha, deci nu au existat dovezi clare

OK. Da' oare de ce un tip normal, perfect echilibrat mintal, si-ar fi imprastiat sperma pe covorul din camera de hotel ? scratch

Sper (sa) ma lamureasca baietii de p'aici si sa nu sper dejabba Laughing
Poate ca omu' s-o fi uitat la B1, dorind sa fie fericit*, fiind filmat de o camera ascunsa, accesoriu obligatoriu in orice hotel care se respecta. laugh

* Banc:
Un tip gaseşte o lampa fermecata pe care incepe sa o frece de zor.
La un moment dat, dupa indeluga frecare, iese duhul lampii.
- Ce dorinta vrei sa-ti indeplinesc, stapane? zise duhul.
- Vreau să fiu fericit…
- Huh, pai atunci trebuia sa-ti freci p..a!
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Dracu' gol Vin Dec 28, 2012 8:32 pm

ENKI a scris:Drace, savarsesc vreun pacat mare daca rezonez total cu matale? Laughing bine
Bre, yo zic că tre' să-l întrebi chestia asta pe taica popa... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Vin Dec 28, 2012 8:37 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Drace, savarsesc vreun pacat mare daca rezonez total cu matale? Laughing bine
Bre, yo zic că tre' să-l întrebi chestia asta pe taica popa... raset
Taica popa cu care comunic io (pe bune!) e dat dracu': fumeaza, baga din greu cantece de lume, a facut armata la rusi si are centura neagra la karate. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Dracu' gol Vin Dec 28, 2012 8:45 pm

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Drace, savarsesc vreun pacat mare daca rezonez total cu matale? Laughing bine
Bre, yo zic că tre' să-l întrebi chestia asta pe taica popa... raset
Taica popa cu care comunic io (pe bune!) e dat dracu': fumeaza, baga din greu cantece de lume, a facut armata la rusi si are centura neagra la karate. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dacă mai are şi coarne şi coadă pe sub sutană, atunci înseamnă că-i d-al meu pe de-a-ntregu'... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Vin Dec 28, 2012 8:52 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Drace, savarsesc vreun pacat mare daca rezonez total cu matale? Laughing bine
Bre, yo zic că tre' să-l întrebi chestia asta pe taica popa... raset
Taica popa cu care comunic io (pe bune!) e dat dracu': fumeaza, baga din greu cantece de lume, a facut armata la rusi si are centura neagra la karate. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dacă mai are şi coarne şi coadă pe sub sutană, atunci înseamnă că-i d-al meu pe de-a-ntregu'... raset
Are, are. As posta niste filmulte cu dansul cantand, da' n-am inca acceptu-i. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Dracu' gol Vin Dec 28, 2012 8:59 pm

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Drace, savarsesc vreun pacat mare daca rezonez total cu matale? Laughing bine
Bre, yo zic că tre' să-l întrebi chestia asta pe taica popa... raset
Taica popa cu care comunic io (pe bune!) e dat dracu': fumeaza, baga din greu cantece de lume, a facut armata la rusi si are centura neagra la karate. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dacă mai are şi coarne şi coadă pe sub sutană, atunci înseamnă că-i d-al meu pe de-a-ntregu'... raset
Are, are. As posta niste filmulte cu dansul cantand, da' n-am inca acceptu-i. laugh
Yo cre' că nici n-o să ţi-l dea(acceptu'), că după aia o să-l amendeze Tataie că s-a împrietenit cu dujmanu' dă doctrină... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Vin Dec 28, 2012 9:11 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:Drace, savarsesc vreun pacat mare daca rezonez total cu matale? Laughing bine
Bre, yo zic că tre' să-l întrebi chestia asta pe taica popa... raset
Taica popa cu care comunic io (pe bune!) e dat dracu': fumeaza, baga din greu cantece de lume, a facut armata la rusi si are centura neagra la karate. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dacă mai are şi coarne şi coadă pe sub sutană, atunci înseamnă că-i d-al meu pe de-a-ntregu'... raset
Are, are. As posta niste filmulte cu dansul cantand, da' n-am inca acceptu-i. laugh
Yo cre' că nici n-o să ţi-l dea(acceptu'), că după aia o să-l amendeze Tataie că s-a împrietenit cu dujmanu' dă doctrină... raset
Adevarul e ca nebuniile mai crunte le faceam inainte ca el sa ajunga acolo unde a ajuns acum. vesel
Pot mentiona, totusi, ca s-a facut remarcat prin eradicarea furtului in parohia unde si-a inceput activitatea, dupa ce a construit o spanzuratoare pentru... tigani, vizibila pe o suficient de mare raza. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Dracu' gol Vin Dec 28, 2012 9:19 pm

ENKI a scris:Adevarul e ca nebuniile mai crunte le faceam inainte ca el sa ajunga acolo unde a ajuns acum. vesel
Pot mentiona, totusi, ca s-a facut remarcat prin eradicarea furtului in parohia unde si-a inceput activitatea, dupa ce a construit o spanzuratoare pentru... tigani, vizibila pe o suficient de mare raza. laugh
Înseamnă că l-am mirosit yo bine că-i de-al meu... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Vin Ian 25, 2013 4:33 pm

No, ca mai avem parte de o incinerare, luni. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Ian 30, 2013 10:59 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

laugh La ce serveste studiul asta cu privire la ceva care este instictiv, inclusiv la micile feline ? Laughing Ca alea, care nu sunt hranite cu whiskas sau alte marci ale producatorilor de hrana pt. pisici ar trebui omorate ? Laughing Zau, spre deosebire de cainii comunitari, care pot sa fie extrem de agresivi, inclusiv cu oamenii, atunci cand se aduna in haita, maidanezele pisicoase sunt solitare si sfioase si n-au deloc treaba cu oamenii decat atunci cand se simt agresate , au pui mici ori sufera de rabie. Laughing Pai, au vanat pasari si soareci de cand au fost inventate pe pamant raset Chiar si alea obisnuite doar cu whiskas mai au apucaturi din astea , ca suplimente de castigat prin propriile fortze Laughing Yo stiu, pt. ca toate pisicile pe care le-am avut, inclusiv motan, au tzinut sa mi se laude, ostentiv, cu vanatul lor...desi nu mureau deloc de foame in casa mea Laughing Ce era sa le fac ? Sa le pedepsesc pt. instictul lor natural ori pt. ca mi-au ranit nervul optic si sensibilitatea cu imaginea unui shoarec sau a unei pasarici moarte pe care le purtau, triumfatori sau triumfatoare, in gura ? M-am suparat pe moment, pt. ca stiam ca nu au chilarit de foame, ci din instinct : tot ce misca-n casa, misca-n brishca Laughing Na, pe pasarici le-au prins in libertate (convigandu-le cu rabdare sa le intre in coltzi, pe balcon) insa pe soareci, in casa , dupa ore multe de studiu si rabdare Laughing Cum sa le condamni pt. asa
ceva ? laugh Niciun caine domesticit n-ar fi capabil de asa ceva raset El doar latra nervos ca ai un musafir mic si nedorit in casa , ca sa il chilaresti tu daca nu-ti convine musafirul Laughing Pisicile nu au deloc aceasta trauma existentziala Laughing Se chinuie, rabdatoare, sa chilareasca orice este mic si mishca in casa , fara sa-ti ceara consimtzamantul raset Abia dupa aia se lauda, ca au terminat-o personal cu intrusul laugh Eu nu am auzit vreodata ca un bebelush sau copil mic sa fi fost omorat cu intentie de o pisica domestica, a familiei , insa de bebelushi sau copii mici omorati de caini domestici, ai familiei, am auzit.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Feb 13, 2013 4:58 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

daca sufletul unui om , oricare ar fi el, valoreaza mai mult decat banii din hartie sau din metal(oricat de nobil ar fi metalul), atunci n-au decat sa schimbe legea privind executarea silita a datornicilor si sa le ofere acestora sansa de a trai. Orice bancher crestin , urmas al templierilor, ar trebui sa accepte o astfel de lege noua, in numele unui bun simt elementar. Posibil ca bancherii evrei sa fie mai carcotasi , ei nefiind crestini.

Tare greu cu Inchizitia asta, histoe(v)rica-spaniola Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mar Mar 19, 2013 2:58 pm

Este firesc sa moara, unul dupa altul, toti actorii care erau inca tineri in perioada mult hulitului comunism. Chiar ma mir cum Beligan se incapatzaneaza sa traiasca si inca sa interpreteze un rol care sa adune spectatori in sala de teatru. La varsta lui, ar fi trebuit sa aiba bunul simt sa fie cel putin senil sau macar paralizat, in carucior.
Nici nu mai conteaza cine-i urmatorul . Hienele s-ar bucura sa fie turnatorul Beligan, Tamara ori Rebengiuc . Vor urma si ei, fara indoiala .
Macar pe ei i-am vazut si i-am apreciat. Despre cei care ii inlocuiesc, n-am auzit nimic. Habar n-am daca exista ceva,cu cateva mici exceptii, macar pana la jumate din nivelul lor.



Finalul, incepand de la minutul 37:11


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Sam Ian 11, 2014 8:42 pm

Evreii s-or fi chinuit sa-l tina in "viata" pe Ariel Sharon vreme de 8 ani doar pentru a amana implinirea profetiei lui Yitzhak Kaduri?! Sau pentru a-l astepta pe Mesia sa mai creasca?!   scratch Shocked laugh 


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  delta Joi Ian 23, 2014 10:42 am

Sătenii din Beliş l-au găsit pe Aurel Vlaicu: "A supravieţuit accidentului, e bătrân, dar e bine"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Joi Ian 23, 2014 1:29 pm

Tocmai au anuntat la teve ca niste lucratori de la cadastru au fost trimis la locul accidentului aviatic pt.a  efectua masuratori. Iar astia au constatat ca locul impactului este in judetul Cluj, nu in jud. Alba.( nici astia , de la cadastru, nu puteau localiza cu precizie locul prin hartile de la satelit ?  scratch ) Stabilirea cu precizie a locului accidentului aviatic si a apartentei administrative a acestuia are importanta si in materia competentei procurorilor care ancheteaza cazul. Prin urmare, nu prea ar fi deloc competent Parchetul de pe Langa Curtea de Apel Alba ci cel de pe langa Curtea de apel Cluj. laugh  Deci, procurorii care au inceput treaba, dupa noile date furnizate de la OCPI, vor trebui sa se dezinvesteasca alien

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  delta Joi Ian 23, 2014 3:07 pm

baso a scris:Deci, procurorii care au inceput treaba, dupa noile date furnizate de la OCPI, vor trebui sa se dezinvesteasca alien
”dezinvesteasca”?  scratch 
Asta este chiar o expresie pe bune?  suspect 
Că la ăia din justiție sunt niște expresii de nu mai știe omul ce limbă vorbesc respectivii...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Joi Ian 23, 2014 5:32 pm

delta a scris:
baso a scris:Deci, procurorii care au inceput treaba, dupa noile date furnizate de la OCPI, vor trebui sa se dezinvesteasca alien
”dezinvesteasca”?  scratch 
Asta este chiar o expresie pe bune?  suspect 
Că la ăia din justiție sunt niște expresii de nu mai știe omul ce limbă vorbesc respectivii...
Daca se dovedeste, potrivit masuratorilor efectuate de cei de la cadastru, pe teren, ca procurorii din jud. Alba nu sunt competenti sa ancheteze cazul , tra sa-l trimita la procurorii din Cluj. Cu cat se sesizeaza mai tarziu aspectul asta, cu atat mai incurcate vor fi caile Domnului .Ce-i asa greu de inteles ?  Laughing 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Joi Ian 23, 2014 6:16 pm

baso a scris:
delta a scris:
baso a scris:Deci, procurorii care au inceput treaba, dupa noile date furnizate de la OCPI, vor trebui sa se dezinvesteasca alien
”dezinvesteasca”?  scratch 
Asta este chiar o expresie pe bune?  suspect 
Că la ăia din justiție sunt niște expresii de nu mai știe omul ce limbă vorbesc respectivii...
Daca se dovedeste, potrivit masuratorilor efectuate de cei de la cadastru, pe teren, ca procurorii din jud. Alba nu sunt competenti sa ancheteze cazul , tra sa-l trimita la procurorii din Cluj. Cu cat se sesizeaza mai tarziu aspectul asta, cu atat mai incurcate vor fi caile Domnului .Ce-i asa greu de inteles ?  Laughing 
Dezinvestirea ca formulare propriu-zisa i-a parut ciudata lui Delta, cred. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Vin Ian 24, 2014 8:28 am

Mi s-ar parea firesc ca o ancheta serioasa in cazul asta sa vizeze nu doar cauzele producerii accidentului aviatic si gasirea responsabilului , cat mai ales identificarea persoanelor din acele institutii ale statului care au localizat aiurea epava si au pus pe drumuri salvatorii. Daca accidentul s-ar fi petrecut in urma cu 50 de ani, poate ca atunci ar fi fost firesc sa se cotrobaie prin munti dupa epava si supravietuitori, cautand acul in carul cu fan, asa cum s-a intamplat acum. Pe langa faptul ca avionul era dotat cu sistemul care permitea localizarea acestuia, in plus era si o zona cu semnal la celular. Cum naiba sa nu poti localiza cu precizie locul prabusirii avionului ? Chiar si in conditii dificile de ajuns rapid pana acolo, fara elicopter, in maxim 2 ore salvatorii ar fi ajuns pe jos. Mi se pare chiar criminala neglijenta asta, de a pune pe drumuri echipele de interventie , sa cutreiere muntii, lasand niste oameni raniti, atatea ore, sa inghete de frig. Pentru ca niste destepti ai neamului nu sunt in stare sa coreleze corect cateva semnale de la fata locului pentru o localizare precisa.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Vin Ian 24, 2014 10:46 am

baso a scris:Mi s-ar parea firesc ca o ancheta serioasa in cazul asta sa vizeze nu doar cauzele producerii accidentului aviatic si gasirea responsabilului , cat mai ales identificarea persoanelor din acele institutii ale statului care au localizat aiurea epava si au pus pe drumuri salvatorii. Daca accidentul s-ar fi petrecut in urma cu 50 de ani, poate ca atunci ar fi fost firesc sa se cotrobaie prin munti dupa epava si supravietuitori, cautand acul in carul cu fan, asa cum s-a intamplat acum. Pe langa faptul ca avionul era dotat cu sistemul care permitea localizarea acestuia, in plus era si o zona cu semnal la celular. Cum naiba sa nu poti localiza cu precizie locul prabusirii avionului ? Chiar si in conditii dificile de ajuns rapid pana acolo, fara elicopter, in maxim 2 ore salvatorii ar fi ajuns pe jos. Mi se pare chiar criminala neglijenta asta, de a pune pe drumuri echipele de interventie , sa cutreiere muntii,  lasand  niste oameni raniti, atatea ore, sa inghete de frig. Pentru ca niste destepti ai neamului nu sunt in stare sa coreleze corect cateva  semnale de la fata locului pentru o localizare precisa.
O teorie fortata a conspiratiei, ca nu ma pot abtine, ca de obicei: poate ca STS a ascultat chiar toate convorbirile supravietuitorilor, afland astfel ca Adrian Iovan e in stare foarte grava, prins intre fiarele contorsionate ale avionului. Deci, chestiune de timp pana sa moara, cel putin din punctul de vedere al cuiva care ii dorea asta si in mainile caruia statea coordonarea unei actiuni de salvare rapida. Tragerea de timp a fost evidenta, prin livrarea unor coordonate "incomplete", indrumarea echipelor de salvare catre nicaieri, crearea de haos si, implicit, istericale de presa. Cu aceasta accidentala ocazie, pe langa asasinarea curata a lui Iovan, cu regrete pentru "pierderea colaterala" Aurelia Ion, STS si-a autodistrus aura de atotputernicie, demontand acuzatiile de intai ascultatator al tarii tocmai prin imposibilitatea localizarii cu precizie a unui amarat de telefon. Si toate astea cu o marja utila de timp inainte de inceperea balamucului alegerilor europarlamentare. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Vin Ian 24, 2014 11:14 pm

ENKI a scris:
O teorie fortata a conspiratiei, ca nu ma pot abtine, ca de obicei...........
 Laughing 
Parerea mea este mai simpla si realista : incompetenta si nepasare.
Am zis yo candva ca extraterestrilor nu le-ar trebui mai mult de 5 minute ca sa cucereasca Romania si sa ne faca scalvi  Laughing CU SRI si STS cu tot. Pe astia ii fac translatori din extraterestra in romaneasca si invers . Ca vor avea nevoie de scribi pt. stenograme. Laughing 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Sam Ian 25, 2014 8:23 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
O teorie fortata a conspiratiei, ca nu ma pot abtine, ca de obicei...........
 Laughing 
Parerea mea este mai simpla si realista : incompetenta si nepasare.
Am zis yo candva ca extraterestrilor nu le-ar trebui mai mult de 5 minute ca sa cucereasca Romania si sa ne faca scalvi  Laughing CU SRI si STS cu tot. Pe astia ii fac translatori din extraterestra in romaneasca si invers . Ca vor avea nevoie de scribi pt. stenograme. Laughing 
Normal ca e cum spui.  bine 
Si... noroc cu zapada asta extraterestra ca altfel, cine stie, se mobiliza boborul (cel putin ala feisbuc) de la vreo poezie tematica.  laugh 

DEMISIA!

Nu învăţăm nimic, din nici o dramă
Ne indignăm, aprindem lumînări
Facem orice să fim băgaţi în seamă
Toţi acuzăm şi punem întrebări.

Epidemie grea, de neamuri proaste
Ca drojdia pe fundul de pahar
Ne bucurăm în taină de năpaste
Ca la cutremur Domnii din Fanar.

A mai căzut un avion? Ce bine!
Prilej de certuri la televizor
Iar defilează clovni şi paţachine
Ţin predici, vai, unui întreg popor!

Ni se deşartă tone de palavre
În casele cu frigider pustiu
Ne zgîrie pe creier nişte javre
Chiar morţii îşi fac cruce în sicriu.

Dar ce e oare ţara noastră dragă
Decît un avion, căzut în munţi?
Nu îi mai căutaţi cutia neagră –
Au luat-o hoţii şi o vînd la nunţi.

Nu e de vină, nimeni, niciodată
Arareori, cîte-un Acar Păun.
Batista pe ţambal s-a pus îndată
Şi plîngem cu baloane de săpun.

Avem un nou Drapel: e Muşamaua
Ce-nlocuieşte steagul Tricolor.
Ni s-a schimbat şi Imnul: e Maneaua
Şi uite-aşa dispare un popor…

Iar ţara noastră zilnic pică Bac-ul
Harababură! Haos! Aaoleu!
De-un sfert de veac dăm îndărăt ca racul
Şi nu ne mai suportă Dumnezeu.

Pe cei plătiţi să-şi facă datoria
Îi doare-n cot, sînt nesimţiţi şi proşti
Nu-i poţi schimba – îi apără Mafia
După maşini şi vile-i recunoşti.

Încrengături de rude şi amante
Sufocă-ntregul Aparat de Stat
Blindaţi cu grade şi hîrtii savante
Toţi impostorii au un doctorat.

La prima criză, au căzut grămadă
Ca şobolanii fug, sînt panicaţi
O fată degerată în zăpadă
I-a ruşinat pe cei mai mari bărbaţi

Azi, Dumnezeu le-a pus oglinda-n faţă
Ei nu sînt nimeni, doar nişte yes-meni
Acum se rupe pojghiţa de ghiaţă
Ei au murit, de fapt, în Apuseni!

ROMATSA, SMURDUL, STS şi ISU
Ventuze de bani publici, scoşi din bir
Ce faliment! Le-a înghiţit abisu’!
S-au dus, în marş forţat, la cimitir!

A trebuit să cadă o rugină
În locul unde Horea a fost prins
Şi-n putregaiul ăsta, o lumină
Fulgerător, în ţară s-a aprins.

Aceste 7 ore blestemate
I-au deşteptat, în fine, pe români
În gardă, toţi! Aşa nu se mai poate!
La puşcărie cu aceşti păgîni!

Demisia! Căraţi-vă, cu toţii!
Demisia! Cît mai puteţi s-o daţi!
Un simplu pădurar a dat cu hoţii
De toţi pereţii Munţilor Carpaţi.

Nişte netrebnici, puşi pe jaf şi chefuri
Minţind că-s „frecventabili”, „democraţi”
Ne-au amputat din pensii şi din lefuri
Dar ei trăiesc ca nişte îmbuibaţi.

Teroarea nepăsării şi-a prostiei
A luat sfîrşit, nu mai putem răbda.

Începe primăvara României
Şi-a răsărit, pe locul tragediei
Un ghiocel, sub mantia de nea.

Autor necunoscut


Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mar Ian 28, 2014 6:43 pm

Nici nu s-a asezat pamantul pe sicriele celor doi morti, ca deja au aparut voci care sa acuze mortii.
Chiar presupunand ca Iovan a avut momente de iresponsabilitate iar studenta n-avea ce cauta in avion, nu prea inteleg cu ce ar scuza maniera dezastruoasa in care au reactionat autoritatile statului si cele locale. Vorba unuia: daca ar fi fost un infractor periculos la bordul avionului , s-ar fi localizat cu precizie epava avionului.
Fara implicarea satenilor, doar pe baza de organe, cu fortele lor de interventie,i-ar fi gasit inghetati pe toti .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Mar Ian 28, 2014 7:49 pm

baso a scris:Nici nu s-a asezat pamantul pe sicriele celor doi morti, ca deja au aparut voci care sa acuze mortii.
Chiar presupunand ca Iovan a avut momente de iresponsabilitate iar studenta n-avea ce cauta in avion, nu prea inteleg cu ce ar scuza maniera dezastruoasa in care au reactionat autoritatile statului si cele locale. Vorba unuia: daca ar fi fost un infractor periculos la bordul avionului , s-ar fi localizat cu precizie epava avionului.
Fara implicarea satenilor, doar pe baza de organe, cu fortele lor de interventie,i-ar fi gasit inghetati pe toti .
Io ma mir ca n-au aparut inca zvonuri despre taficul de organe in care ar fi fost implicati prabusitii. In ceea ce-l priveste pe Argentin, deja s-ar putea insinua ca s-a aruncat in bratele TV-urilor doar ca sa scape de DIICOT. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu prea mai pot in tara asta...  devil 

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mar Ian 28, 2014 9:41 pm

ENKI a scris:
Io ma mir ca n-au aparut inca zvonuri despre taficul de organe in care ar fi fost implicati prabusitii.
Ceva-ceva tot a aparut prin media, insa am senzatia ca unii au cam amplificat o fraza citita pe site-ul DCNews

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Fraza care a fost modificata ulterior, cand au inceput sa se agite spiritele.  laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Intre CSM si ITM exista o mare diferenta  Laughing S-au gandit ca pe un doctor, director de spital, daca il iau din scurt cu CSM-ul, il tulbura si mai tare. Very Happy 
Totusi, si ITM-ul are un compartiment CSSM (Control Securitate si Sanatate in Munca) Si, la naiba, in 21 nici nu se stia ca avionul s-a prabusit in judetul Cluj si nu in Alba . Tare s-au grabit vitejii de la ITM Cluj in timp ce cazul este anchetat de procurorii din Alba . Posibil chiar ca aia de la control securitate (in munca)sa se fi autosesizat mai repede decat procurorii . laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  delta Mier Ian 29, 2014 6:28 am

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Fraza care a fost modificata ulterior, cand au inceput sa se agite spiritele.  laugh 
până să apuc să citesc pe acolo... a dispărut cu desăvârșire respectiva știre... confused 

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Ian 29, 2014 8:11 am

delta a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Fraza care a fost modificata ulterior, cand au inceput sa se agite spiritele.  laugh 
până să apuc să citesc pe acolo... a dispărut cu desăvârșire respectiva știre... confused 
Nu a disparut. Pare insa a fi facuta o redirectionare la linkul respectiv .
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

SPECULAŢII SIDERANTE despre medicii din AVIONUL PRĂBUŞIT
PUBLICAT
Marţi, 21 Ianuarie 2014 23:53
ACTUALIZAT
Marţi, 21 Ianuarie 2014 23:53
SURSA
REALITATEA.NET


Site-ul fondat de jurnaliştii Răzvan Dumitrescu şi Bogdan Chirieac lansează o speculaţie siderantă în cazul doctorilor din avionul prăbuşit. Postul patronat de Sebastian Ghiţă o preia şi o rostogoleşte pe ecran.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Doctorii din avionul prăbuşit sunt suspectaţi de procurori că ar face trafic de organe, susţine site-ul fondat în urmă cu mai mulţi ani de jurnaliştii Răzvan Dumitrescu şi Bogdan Chrieac. "Dr. Calu participă voluntar în programul de transfer de organe, fără să fie remunerat. El are jumătate de normă la Spitalul Elias și jumătate de normă ca profesor la UMF „Carol Davila” din București, iar anchetatorii par preocupați ca nu cumva dr. Calu să facă trafic de organe", scrie publicaţia amintită.

Specuaţia a fost preluată imediat de postul România TV care a afişat-o pe ecran minute în şir.


"Stirea" a fost preluata de mai multe site-uri informative.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Mier Ian 29, 2014 9:00 am

Nu prea pot sa cred ca Sorin Ianceu , in calitatea lui de medic, ar fabula despre perioada in care Aura Ion a mai trait dupa accident.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Din punctul de vedere al autoritatilor , cu musca pe caciula, si al feluritilor purtatori de vorbe, este mai convenabil sa se sustina ca victimele au decedat imediat dupa accident si ca ele sunt de vina . Faptul ca se incearca o manipulare grosolona si canalizarea atentiei publicului spre alte aspecte , nu acopera absolut deloc incompetenta in localizarea rapida a epavei si ridicarea victimelor cu promptitudine. Personal, ca pe foarte multi altii, acest aspect m-a revoltat in toata povestea. Conditiile in care s-a produs accidentul aviatic, cat de grozav sau nu a fost pilotul, de ce erau atatia medici in avion si daca aveau fiecare loc pe scaune , discutiile sterile despre voluntariatul studentei...tin mai mult de speculatii si de can-can, in goana jurnalistilor dupa senzational. Un accident este un accident si este rolul unor profesionisti sa ancheteze cauzele si tot ce s-a intamplat pana la momentul impactului cu solul. Ceea ce s-a intamplat dupa producerea accidentului este intr-un alt registru, un cosmar mult prea evident ca sa nu provoace revolta. Daca pana la impactul cu solul se poate vorbi despre responsabilizarea unor persoane legate direct de zborul respectiv, dupa accident cu totul altii sunt responsabili de "salvarea" cu mare intarziere a victimelor. Nu vad de ce se amesteca merele cu perele . Consider mult mai grav ce s-a intamplat dupa accident.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 10 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 21 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 21  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum