SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

+12
Kali.Yuga
RocketQueen
Marlo
laleauaneagra
Krokodilul Chichiricios
lolo
baso
Dracu' gol
(Still a)Live
ENKI
Anahoret
delta
16 participanți

Pagina 16 din 21 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Urmatorul

In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Vin Mar 27, 2015 8:30 am

Pe tiparul deja la moda, respectiv cel de lumbersexual, se pare ca tocmai asistam la invazia noului val, al sezonului special primavara-vara 2015: labarsexualii. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Vin Mar 27, 2015 3:19 pm

ENKI a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si eu m-am mirat ca procurorul s-a grabit sa anunte in conferinta publica posibila cauza a tragediei aviatice-gestul voluntar al copilotului. De regula, anchetele in astfel de cazuri dureaza, fiind extrem de minutioase. Se pare insa ca a fost "fortat" de imprejurari, anumite detalii  ajungand rapid,pe surse anonime, la New York Times.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Este de inteles si reactia pilotilor de avioane, nedumeriti de un astfel de caz si imprejurarile in care s-a intamplat. Indeosebi prin faptul ca inca este necunoscuta motivatia. Si da, nu se poate vorbi despre sinucidere cand cineva alege sa moara impreuna cu alte 150 persoane. Este tot un act de terorism.
Un caz de sinucidere d-asta, cu uciderea altor persoane necunoscute si nevinovate, a fost experimentat mai intai la noi, la sfarsitul lui septembrie 2014.funny
Si asta parea normal, avea cont de feisbuci (era sociabil) si avea bani, lucrand pe vase de croaziera.   Cool

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Chestia e ca orice dement poate obtine lejer carnetul de sofer . Oricum, in traficul de pe drumurile de pe pamant, poti avea mai multe sanse sa scapi cu viata, fie ca pasager,  fie ca alt sofer, extrem de atent si prevazator, prin reducerea la minim a vitezei  si anticiparea in timp util a traiectoriei dementilor adversari in trafic.
Cand esti pilot de avion, responsabil pt. viata pasagerilor, este clar ca, la viteza mult mai mare se adauga si impactul cu solul de la inaltime, imprejurari care reduc aproape la zero sansele de supravietuire. Din acest motiv mi se pare absolut firesc si logic ca pilotii de avioane sa aiba un psihic extrem de echilibrat, capabili sa faca fata la situatii imprevizibile, fara sa izbucneasca in plans , disperati, la mansa, ca nu mai stiu ce sa faca , sperand in vreo forta divina care sa-i salveze. Conteaza enorm instructajul si atitudinea critic constructiva  a pilotului mult mai experimentat si mai responsabil fata de copilotul invatacel, inclusiv opiniile obiective ale primului, fara perdea, la adresa copilotului dornic sa fie comandant de zbor sigur . La fel cum conteaza si orele petrecute in simulatorul de zbor, prin testarea reflexelor insusite, astfel incat sa fie reduse la maxim orice fel de emotii neavenite care sa perturbe cea mai buna reactie instinctiva ,dobandita si printr-o educatie de exceptie la nivel cerebral. La un om cerebral si responsabil, ratiunea (educatia) si instinctul fac corp comun. Din acest motiv le inteleg perfect nedumerirea pilotilor de avioane ,suparati ca tocmai un copilot german (nemtii fiind caracterizati in mentalul colectiv prin corectitudine maxima si profesionalism) sa comita un astfel de gest voluntar  sinucigas si terorist, absolut dement.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Vin Mar 27, 2015 4:09 pm

Ca masura de precautie , eu as interzice sa ajunga la comanda avioanelor cu pasageri nevinovati a unui pilot fara copii sau cu o relatie nashpa cu proprii lui copii. Asa, ca sa fiu gretos de discriminatorie laugh
Doar un pilot care isi iubeste copiii, incantat sa-i revada dupa fiecare zbor si sa se bucure de ei cat mai mult, poate sa fie responsabil atat cu el cat si cu pasagerii incredintati sa-i duca cu bine la destinatie.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Dr.Ernesto Rafael Guevara Vin Mar 27, 2015 6:11 pm

baso a scris:Ca masura de precautie , eu as interzice sa ajunga la comanda avioanelor cu pasageri nevinovati a unui pilot fara  copii

deci domnul acesta care si-a atacat sotia si fiica cu acid ar fi potrivit, in opinia ta, ca că_pitan la germanwings, dară poseda copii.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

mai baso, 90% din masculi se axeaza dupa formula, eu te-am facut, eu te omor(evident la fel si cu pălmașa lui). am mai auzit ieri ceva pareri similare pe la canadieni, cum ca in cabina trebuie sa fie cel putin 2 membrii ai echipajului, pleaca pilotul vine seful insotitorilor de zbor, adica ala care se hotaraste sa dea de pamant cu avionul plin cu scolari nu poate sa-i dea un  levier in cap grasei de stewardese? acesti oameni din zborul săsesc, au murit taman din cauza regulilor impuse in graba de niste dăștepti dupa 9/11. daca nu blindau si blocau usile, azi 150 de oameni ar fi trait.
Dr.Ernesto Rafael Guevara
Dr.Ernesto Rafael Guevara
și dă-i, și luptă!
și dă-i, și luptă!

Mesaje : 419
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 105
Localizare : in cer si pe pamant

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Dr.Ernesto Rafael Guevara Vin Mar 27, 2015 6:49 pm

alt tata de familie( ochelaristul din mijloc), bun de pilot: le-a dat otrava de sobolan in pizza celor 2 copii din dotare: baiatul 5 ani a mancat pizza dar nu a vrut sa moara asa ca l-a inecat in cada, fata de 7 ani a halit pizza dar a scapat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dr.Ernesto Rafael Guevara
Dr.Ernesto Rafael Guevara
și dă-i, și luptă!
și dă-i, și luptă!

Mesaje : 419
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 105
Localizare : in cer si pe pamant

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Vin Mar 27, 2015 7:57 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si eu m-am mirat ca procurorul s-a grabit sa anunte in conferinta publica posibila cauza a tragediei aviatice-gestul voluntar al copilotului. De regula, anchetele in astfel de cazuri dureaza, fiind extrem de minutioase. Se pare insa ca a fost "fortat" de imprejurari, anumite detalii  ajungand rapid,pe surse anonime, la New York Times.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Este de inteles si reactia pilotilor de avioane, nedumeriti de un astfel de caz si imprejurarile in care s-a intamplat. Indeosebi prin faptul ca inca este necunoscuta motivatia. Si da, nu se poate vorbi despre sinucidere cand cineva alege sa moara impreuna cu alte 150 persoane. Este tot un act de terorism.
Un caz de sinucidere d-asta, cu uciderea altor persoane necunoscute si nevinovate, a fost experimentat mai intai la noi, la sfarsitul lui septembrie 2014.funny
Si asta parea normal, avea cont de feisbuci (era sociabil) si avea bani, lucrand pe vase de croaziera.   Cool

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Chestia e ca orice dement poate obtine lejer carnetul de sofer . Oricum, in traficul de pe drumurile de pe pamant, poti avea mai multe sanse sa scapi cu viata, fie ca pasager,  fie ca alt sofer, extrem de atent si prevazator, prin reducerea la minim a vitezei  si anticiparea in timp util a traiectoriei dementilor adversari in trafic.
Cand esti pilot de avion, responsabil pt. viata pasagerilor, este clar ca, la viteza mult mai mare se adauga si impactul cu solul de la inaltime, imprejurari care reduc aproape la zero sansele de supravietuire. Din acest motiv mi se pare absolut firesc si logic ca pilotii de avioane sa aiba un psihic extrem de echilibrat, capabili sa faca fata la situatii imprevizibile, fara sa izbucneasca in plans , disperati, la mansa, ca nu mai stiu ce sa faca , sperand in vreo forta divina care sa-i salveze. Conteaza enorm instructajul si atitudinea critic constructiva  a pilotului mult mai experimentat si mai responsabil fata de copilotul invatacel, inclusiv opiniile obiective ale primului, fara perdea, la adresa copilotului dornic sa fie comandant de zbor sigur . La fel cum conteaza si orele petrecute in simulatorul de zbor, prin testarea reflexelor insusite, astfel incat sa fie reduse la maxim orice fel de emotii neavenite care sa perturbe cea mai buna reactie instinctiva ,dobandita si printr-o educatie de exceptie la nivel cerebral. La un om cerebral si responsabil, ratiunea (educatia) si instinctul fac corp comun. Din acest motiv le inteleg perfect nedumerirea pilotilor de avioane ,suparati ca tocmai un copilot german (nemtii fiind caracterizati in mentalul colectiv prin corectitudine maxima si profesionalism) sa comita un astfel de gest voluntar  sinucigas si terorist, absolut dement.

Din punctul meu de vedere, asemanarea intre cele doua cazuri, aparent total diferite, precum bine argumentezi, vine din posibilitatea experimentarii unei noi arme pshihotronice, asa cum ar fi putut fi si in cazul autocarului cazut in prapastie in Muntenegru, dupa care au mai urmat vreo 3-4 autocare cazute aproape identic, cam la distanta de cate o luna unul de altul. Cool
Ar fi trebuit sa ma mut cu comentariile astea pe sectiunea de Teoria conspiratiei, dar norocul meu ca nu s-a intos si Capra Vecinului din neant, sa ma certe. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Tavi Vin Mar 27, 2015 8:59 pm

S-o fii gandit ca ajunge in rai si il asteapta cele 12 vergine, si scapa de depresie laugh laugh laugh laugh


Da-l naibii de psihopat

Tavi
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 280
Data de inscriere : 25/11/2014

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Vin Mar 27, 2015 11:07 pm

Ernesto draga, de ce crezi tu ca am vrut sa fiu gretos de discriminatorie ?
Uite asa, ca pilotilor de avioane sa li se faca teste psihologice mai complexe, tocmai pt. a li se studia si relatia lor afectiva cu puradeii din dotare si cu mamele care i-au adus pe lume . Ceea ce ar presupune evaluarea relatiei si din perspectiva celor care ii asteapta pe pamant, sa se intoarca  acasa.
Din pacate, si psihopatii de genul celor amintiti de tine au voie sa se inmulteasca si sa conduca masini pe drumurile publice. laugh Si poti sa fii convins ca actele respective n-au fost comise din senin, respectivii avand un comportament abuziv , cu reactii demente si inainte. Atata doar ca nu au existat psihologi care sa ii evalueze din timp pt.a trage semnalul de alarma.
Nici nu stiu cum ti-ai imaginat ca oamenii normali la cap si-ar incredinta viata , chiar si pt. cateva ore, unor piloti de genul celor doi psihopati pomenitit de tine, stiind de ce sunt in stare ? Shocked

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Tavi Sam Mar 28, 2015 8:34 am

Cika asta avea cosmaruri noaptea cand visa ca se prabuseste Very Happy Very Happy Very Happy

Tavi
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 280
Data de inscriere : 25/11/2014

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Sam Mar 28, 2015 9:03 am

ENKI a scris:

Din punctul meu de vedere, asemanarea intre cele doua cazuri, aparent total diferite, precum bine argumentezi, vine din posibilitatea experimentarii unei noi arme pshihotronice, asa cum ar fi putut fi si in cazul autocarului cazut in prapastie in Muntenegru, dupa care au mai urmat vreo 3-4 autocare cazute aproape identic, cam la distanta de cate o luna unul de altul. Cool
Ar fi trebuit sa ma mut cu comentariile astea pe sectiunea de Teoria conspiratiei, dar norocul meu ca nu s-a intos si Capra Vecinului din neant, sa ma certe. laugh

Eu sunt convinsa ca oamenii pot fi sugestionati(chiar fara hipnoza) sa faca anumite gesturi, insa  a determina  pe cineva sa se sinucida, la modul cat mai terorist posibil, este ceva mai greu pt. ca  ala de transmite sugestia nu poate trece de bariera psihologica a subiectului vizat, decat daca creierul acestuia a fost "prelucrat" si spalat bine inainte. Laughing In plus de asta, si o teorie conspirationista, chiar daca este lansata ca  divertisment al mintii pt. mintosi, trebuie sa ofere o explicatie logica a crimei. Cum ar fi , de exemplu, ca in avionul respectiv era un pasager important si misterios care trebui neaparat sa moara in accident fix atunci si nicidecum mai tarziu sau in alt mod. Laughing

Se pare insa ca, din ce dezvaluie anchetatorii, viata bate filmul si teoria conspiratiei. Cred ca pt. oricine e de neinteles cum un individ care nu a avut manifestari impulsive pana atunci, s-a transformat brusc intr-un sinucigas terorist.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anchetatorii au descoperit ca tipul trebuia sa fie in concediu medical, fiind sub tratament, insa nu a informat angajatorul despre aceasta situatie  si s-a dus la munca. suspect Pe mine m-a mirat putin acest detaliu, fiind cam atipic pt. mentalitatea romaneasca.  laugh Dat fiind faptul ca pilotatul avioanelor presupune  o mare responsabilitate, n-am priceput de ce n-a informat medicul, compania, ca pilotul nu este apt de zbor.  Este clar ca tipul asta a avut nevoie de ajutor, ca de aia s-a dus la medic.Posibil insa ca situatia asta sa aiba legatura si cu greva facuta de pilotii companiei Germanwings  cu putin timp in urma . Pe fondul depresiei cauzate de despartirea sau de cearta cu iubita lui, s-o fi gandit ca balaurii de la companie sa-i reproseze ca-l platesc sa piloteze, nu sa sufere din amor. Si ca daca este depresiv, mai bine sa stea cu picioarele pe pamant si sa-si gaseasca o alta activitate, mai relaxanta, de pilda, sa cultive gradina si sa creasca gaini si pisici. Ca sunt 100 la poarta care sa-i ia locul. Foarte probabil ca avea cu pilotul si cu ceilalti membri ai echipajului o relatie strict profesionala si atat. Daca pilotul i-ar fi fost prieten si i-ar fi cunoscut familia, copiii, nu cred ca ar fi putut avea atat sange rece incat sa nu scoata o vorba in timp ce pilotul, disperat, incerca sa sparga usa.Cine stie cum o fi rumegat copilotul toata povestea si ce amploare dramatica a dat situatiei, incat sa ajunga la concluzia "nimanui nu-i pasa de mine, nici mie nu-mi pasa de ei", fiind foarte determinat sa se sinucida, insa nu oricum, ci la datorie, exact ca un terorist.
Este tare aiurea ca s-a intamplat asa, fiind de preferat, din multe puncte de vedere, sa fi fost vorba despre o defectiune tehnica a avionului sau de o eroare de pilotaj. Insa si pilotii sunt oameni si se pot defecta sufleteste. Este cam nashpa sa fii pasager in avion si sa te rogi ca pilotul sa nu fie suparat pe viata tocmai cand te-ai urcat in avion sau i-ai incredintat fiintele iubite. Bine, in general , intotdeauna cand am mers cu avionul, am constatat ca pilotii si ceilalti membri ai echipajului erau amabili si politicosi , intampinand pasagerii cu un salut si-un zambet deschis. Cu siguranta ca daca as fi vazut ca pilotii au mutre acre,arogante sau scarbite, as fi avut oaresce emotii negative. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Sam Mar 28, 2015 9:46 am

Totusi, ma incapatanez sa raman in zona conspirationista, chiar daca n-am gasit motivul pentru care avionul a trebuit sa fie prabusit. Nu pot sa uit ca anul trecut, pe 8 martie parca, un avion a disparut pur si simplu, nefiind gasit nici pana astazi, cu toate radarele si satelitii plantati in jurul planetei. Laughing
Un semn de intrebare imi mai ridica si cele 240 de miliarde de dolari pe care China si Rusia le investesc la comun intr-un gigantic proiect feroviar, in mileniul 3. Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Dracu' gol Sam Mar 28, 2015 10:10 am

raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  delta Sam Mar 28, 2015 10:24 am

ENKI a scris:Un semn de intrebare imi mai ridica si cele 240 de miliarde de dolari pe care China si Rusia le investesc la comun intr-un gigantic proiect feroviar, in mileniul 3. Shocked
adică şinele alea o fi doar o pistă de aterizare pentru avioane prăbuşite de psihotici nemţi? Suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Sam Mar 28, 2015 10:25 am

ENKI a scris:Totusi, ma incapatanez sa raman in zona conspirationista, chiar daca n-am gasit motivul pentru care avionul a trebuit sa fie prabusit. Nu pot sa uit ca anul trecut, pe 8 martie parca, un avion a disparut pur si simplu, nefiind gasit nici pana astazi, cu toate radarele si satelitii plantati in jurul planetei. Laughing
Un semn de intrebare imi mai ridica si cele 240 de miliarde de dolari pe care China si Rusia le investesc la comun intr-un gigantic proiect feroviar, in mileniul 3. Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sa stii ca si eu am constatat ca mersul cu trenul, TGV, pe distanta Paris -Marseille, este mai rapid decat cu avionul raset Toata nebunia cu mersul la aeroport, procedurile de imbarcare, etc. consuma o gramada de timp, pe cand la gara, iti permiti sa ajungi calm, chiar si cu mai putin de 5 minute inainte sa plece TGV-ul la ora si minutul programate laugh Un fel de "Ura si la gara, contracronomentru". Iar daca tocmai pleaca de sub nasul tau , ai altul putin mai tarziu si macar te poti bucura de ocazia sa belesti ochi la trecatori, relaxat, pe o terasa din apropierea garii , fara sa-ti pui probleme existentiale ca cum ar fi sa te prabusesti cu avionul daca pilotul este suparat pe viata sau ocupa teroristii cockpitul raset
Caci teroristilor, la fel ca si copchilotilor, le plac mai mult avioanele sa le prabuseasca spectaculos si demonstrativ. Laughing


Ultima editare efectuata de catre baso in Sam Mar 28, 2015 10:28 am, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  delta Sam Mar 28, 2015 10:28 am

baso a scris:mersul cu trenul, TGV, pe distanta Paris -Marseille, este mai rapid decat cu avionul raset
probabil doar pe orizontală...

p.s. că pe verticală i-a dat clasă prăbuşitu' vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Tavi Sam Mar 28, 2015 10:51 am

Totusi ma intreb unde a ajuns acest Andreas???
Singura optiune de raspuns este .............






















Tavi
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 280
Data de inscriere : 25/11/2014

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  delta Sam Mar 28, 2015 10:56 am

Tavi a scris:Totusi ma intreb unde a ajuns acest Andreas???
în Alpii francezi...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Tavi Sam Mar 28, 2015 10:57 am

delta a scris:
Tavi a scris:Totusi ma intreb unde a ajuns acest Andreas???
în Alpii francezi...


Eu ma refeream unde o fii ajuns sufletu lui dupa moarte bine

Tavi
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 280
Data de inscriere : 25/11/2014

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  delta Sam Mar 28, 2015 10:58 am

Tavi a scris:
delta a scris:
Tavi a scris:Totusi ma intreb unde a ajuns acest Andreas???
în Alpii francezi...
Eu ma refeream unde o fii ajuns sufletu lui dupa moarte bine
draq ştie... scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  baso Sam Mar 28, 2015 11:14 am

Tavi a scris:
delta a scris:
Tavi a scris:Totusi ma intreb unde a ajuns acest Andreas???
în Alpii francezi...


Eu ma refeream unde o fii ajuns sufletu lui dupa moarte bine
In purgatoriu.  Laughing
Si asta  doar prin grija catolicilor. Ca ortodocsii l-ar fi trimis direct la dracu, in Iad. devil

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Tavi Sam Mar 28, 2015 11:20 am

Daca intr-adevar exista ceva dupa moarte eu cred ca a ajuns in un loc cu o vibratie foarte joasa vesel
Faza cu raiu iadu pentru mine este fumata, de fapt tin sa cred ca exista o continuare dupa moarte, dar uneori sunt sceptic.
Asa ca zic eu One life to live avem , sa profitam de ea, iar CAND o veni vremea sa murim aflam atunci daca exista ceva sau nu

Tavi
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 280
Data de inscriere : 25/11/2014

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Dracu' gol Sam Mar 28, 2015 1:43 pm

Tavi a scris:Daca intr-adevar exista ceva dupa moarte eu cred ca a ajuns in un loc cu o vibratie foarte joasa vesel
Faza cu raiu iadu pentru mine este fumata, de fapt tin sa cred ca  exista o continuare dupa moarte, dar uneori sunt sceptic.
Asa ca zic eu One life to live avem , sa profitam de ea, iar CAND  o veni vremea sa murim aflam atunci daca exista ceva sau nu
Chestia asta e ca la curve: abia după ce probezi "marfa" afli c-ai dat banii degeaba... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Sam Mar 28, 2015 4:14 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Un semn de intrebare imi mai ridica si cele 240 de miliarde de dolari pe care China si Rusia le investesc la comun intr-un gigantic proiect feroviar, in mileniul 3. Shocked
adică şinele alea o fi doar o pistă de aterizare pentru avioane prăbuşite de psihotici nemţi? Suspect
Nu. laugh
Pare ca, in viitorul destul de apropiat, cetatenii turmentati si infricosati de buletinele de stiri vor prefera trenurile pentru distante lungi, in  detrimentul avioanelor de astazi, pe care le poate dobori orice pilot sau copilot ofticat pe viata. Daca stam bine sa ne gandim, sansele de supravietuire in urma unei deraieri provocate de un conductor de tren sinucigas sunt cu mult mai mari. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  (Still a)Live Sam Mar 28, 2015 8:03 pm

ENKI a scris:Totusi, ma incapatanez sa raman in zona conspirationista, chiar daca n-am gasit motivul pentru care avionul a trebuit sa fie prabusit. Nu pot sa uit ca anul trecut, pe 8 martie parca, un avion a disparut pur si simplu, nefiind gasit nici pana astazi, cu toate radarele si satelitii plantati in jurul planetei. Laughing
Un semn de intrebare imi mai ridica si cele 240 de miliarde de dolari pe care China si Rusia le investesc la comun intr-un gigantic proiect feroviar, in mileniul 3. Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dar despre autostrada care să lege America de Europa nu avem nimic de spus? shock
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Sam Mar 28, 2015 8:07 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:Totusi, ma incapatanez sa raman in zona conspirationista, chiar daca n-am gasit motivul pentru care avionul a trebuit sa fie prabusit. Nu pot sa uit ca anul trecut, pe 8 martie parca, un avion a disparut pur si simplu, nefiind gasit nici pana astazi, cu toate radarele si satelitii plantati in jurul planetei. Laughing
Un semn de intrebare imi mai ridica si cele 240 de miliarde de dolari pe care China si Rusia le investesc la comun intr-un gigantic proiect feroviar, in mileniul 3. Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dar despre autostrada care să lege America de Europa nu avem nimic de spus? shock
Asta trebuia sa vina ceva mai tarziu, cand urma sa ma incapatanez sa raman in teoria conspiratiei. laugh bine

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  ENKI Sam Mar 28, 2015 8:59 pm

Ca sa mai plusez putin, as zice ca nu intamplator a fost ales un avion al companiei Germanwings (astfel, aripile germane fiind frante), cum nu intamplator a avut loc celebrul atac terorist de la Charlie Hebdo. In ultimul an, Franta si Germania trecusera mult prea pe fata de partea Rusiei, inca neingenuncheata sub presiunea sanctiunilor economice la care a tot fost supusa.
Iesirea din rand nu se mai pedepseste ca pe vremuri in forta si in vazul plebeilor, ci foarte discret, doar atat cat indisciplinatii sa priceapa ca haosul poate aparea pe neasteptate, din cele mai nebanuite unghere.
Prevad un final extrem de urat al acestui joc macabru, care ii va costa cel mai mult, ca de obicei, pe habarnisti, adica pe noi, cei procopsiti cu loazele actuale la fraiele puterii. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  (Still a)Live Dum Mar 29, 2015 3:00 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:Totusi, ma incapatanez sa raman in zona conspirationista, chiar daca n-am gasit motivul pentru care avionul a trebuit sa fie prabusit. Nu pot sa uit ca anul trecut, pe 8 martie parca, un avion a disparut pur si simplu, nefiind gasit nici pana astazi, cu toate radarele si satelitii plantati in jurul planetei. Laughing
Un semn de intrebare imi mai ridica si cele 240 de miliarde de dolari pe care China si Rusia le investesc la comun intr-un gigantic proiect feroviar, in mileniul 3. Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dar despre autostrada care să lege America de Europa nu avem nimic de spus? shock
Asta trebuia sa vina ceva mai tarziu, cand urma sa ma incapatanez sa raman in teoria conspiratiei. laugh bine

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Aaaa, scuzați! cheer
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Dracu' gol Mier Apr 01, 2015 1:35 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Un semn de intrebare imi mai ridica si cele 240 de miliarde de dolari pe care China si Rusia le investesc la comun intr-un gigantic proiect feroviar, in mileniul 3. Shocked
adică şinele alea o fi doar o pistă de aterizare pentru avioane prăbuşite de psihotici nemţi? Suspect
raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Dracu' gol Mier Apr 01, 2015 2:28 pm

Toporul. Piloții moldoveni și germani

Pilotul avionului Airbus A320 rămas în afara cabinei a încercat sa forțeze ușa cockpit-ului cu un topor, scrie vineri cotidianul german Bild, care citează surse din serviciile de securitate.

Cum au procedat piloții moldoveni într-un caz, care nu a ținut primele pagini. Lumea nici n-a știut de el.

Aurel Vlaicu și piloții moldoveni

Ieri s-au împlinit o sută de ani de la decolarea primului avion românesc. Avionul avea 12 metri. A fost construit și pilotat de Aurel Vlaicu. Banii au fost strânși printr-o colectare colectivă. Apelul pentru colectă a fost făcut de Octavian Goga, Emil Gârleanu și alte nume sonore ale culturii române.

Cu ceva timp în urmă un avion moldovenesc a decolat din Cazahstan spre Chișinău. Era o rută charter. Pasagerii erau moldoveni. Moldovenii iubesc coniacul. Și jocurile de cărți. Un loc mai potrivit decât spațiul aerian pentru un joc de cărți, o sută de grame și o vorbă spusă în română nu există. Pasagerii au chemat primul pilot la acea vorbă. Al doilea pilot a venit și el la acea vorbă. Singur. Sau chemat de colegi.  Între două vorbe ușa antitero de la cabina piloților s-a închis. Ea poate fi deschisă doar din interiorul cabinei piloților. În cabina piloților au rămas doar scaunele goale, indicatoarele. Și autopilotul. Nici scaunul gol nr.1, nici scaunul gol nr.2, nici indicatoarele nu puteau deschide ușa.

Ce-au făcut piloții moldoveni?

18 iunie 2010

Toporul

Piloții moldoveni, pasagerii moldoveni, coniacul, șeptarul, dama, craiul au realizat că sunt într-un avion care zboară de asupra Caucazului. Va survola teritoriul Rusiei, Ucrainei, Republicii Moldova, României… Va zbura până i se va termina combustibilul. Un fel de călăreț fără cap. Avionul fantomă. Avionul fără piloți. Avionul care va cădea undeva. După un patru-cinci ore de zbor. Cu tot cu pasageri, piloți, conciac și șeptari.

Turnul de control al aeroportului Chișinău încerca în zadar să facă legătura cu cabina avionului. Avionul a depășit spațiul aerian al Republicii Moldova. A intrat în spațiul aerian românesc. În acest timp, unul dintre piloți spărgea podeaua din salon cu un topor, găsit întâmplător, ca să ajungă la podeaua de la cabina piloților. Pe brânci a ajuns până la cabina piloților. Pe brânci a spart podeaua de la cabina piloților. S-a strecurat în cabină. Era cel mai fericit pilot moldovean de la Aurel Vlaicu încoace.

Peste o jumătate de oră avionul ateriza la Chișinău.

21 iunie 2010

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. Cică chiloții moldoveni ar avea mai multă minte atunci cînd beau decît unterhoserii nemți atunci cînd sunt treji... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Dracu' gol Joi Apr 02, 2015 1:28 am

Noi modificări a cockpit-ului avioanelor Tarom..., conform cerințelor BOR

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Tragedia din Alpi, a făcut ca toate companiile aeriene europene și canadiene să schimbe procedurile de pilotaj. Și Compania Tarom a anunțat că în colaborare cu BOR, cockpit-ul avioanelor nu vor mai fi așa cum au fost făcute până acum. Pentru mai bună siguranță a zborului, cockpit-ul Companiei Tarom va fi modificat într-un altar de rugăciune și smerenie față de dumnezeu!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse - Pagina 16 Empty Re: morți, decedați, uciși... deci în general cadavre diverse

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 16 din 21 Înapoi  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 21  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum