SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Frontul Salvarii Nationale

2 participanți

In jos

Frontul Salvarii Nationale Empty Frontul Salvarii Nationale

Mesaj  delta Lun Noi 14, 2011 7:30 pm

'ga-mi-aș picioarele! Nu dau de copia Monitorului Oficial nr. 6 din 29 decembrie 1989 in care este chestia asta:

Decret privind înființarea Ministerului Agriculturii și Industriei Alimentare

Consiliul Frontului Salvării Naționale decretează:

Art. 1. - Pe data prezentului decret se înființează Ministerul Agriculturii și Industriei Alimentare prin reorganizarea Ministerului Agriculturii și Ministerului Industriei Alimentare, care se desființează.

Art. 2. - Ștefan Nicolae se numește în funcția de ministru al agriculturii și industriei alimentare.

Președintele Consiliului Frontului Salvării Naționale, Ion Iliescu | București, 28 decembrie 1989 | Nr. 10.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Frontul Salvarii Nationale Empty Re: Frontul Salvarii Nationale

Mesaj  baso Lun Noi 14, 2011 8:15 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Frontul Salvarii Nationale Empty Re: Frontul Salvarii Nationale

Mesaj  delta Lun Noi 14, 2011 8:27 pm

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mersi!

P.S. Acum doar lipsește să dau de ăla în care pomenește și de Centrala Delta Dunării... laugh
Că la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (la paragraful de sub cifra "1970") pomeneam că a trecut de la Ministerul Industriei Alimentare la Ministerul Agriculturii și Industriei Alimentare, doar că nu am dat de actul normativ în care este scris negru pe alb acest detaliu. scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Frontul Salvarii Nationale Empty Re: Frontul Salvarii Nationale

Mesaj  baso Lun Noi 14, 2011 9:46 pm

delta a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mersi!

P.S. Acum doar lipsește să dau de ăla în care pomenește și de Centrala Delta Dunării... laugh
Că la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] (la paragraful de sub cifra "1970") pomeneam că a trecut de la Ministerul Industriei Alimentare la Ministerul Agriculturii și Industriei Alimentare, doar că nu am dat de actul normativ în care este scris negru pe alb acest detaliu. scratch

Pai se deduce din Decretul 10/1989. Din moment ce se infiintzeaza Ministerul Agriculturii și Industriei Alimentare prin reorganizarea celor 2 ministere : Ministerului Agriculturii și Ministerului Industriei Alimentare, care se desființează , asta inseamna ca noul minister a preluat toate atributiile, drepturile si obligatziile celor desfiintzate. In dec. 89 crezi ca alora le statea in cap sa compuna decrete stufoase si poezii de articole? Doua au fost mai mult decat suficiente; important a fost sa apara in decret numele lu' nenea ala si sa se stie noua denumire a ministerului pe care-l conduce Laughing Ca asa-i la revolutzie ...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Frontul Salvarii Nationale Empty Re: Frontul Salvarii Nationale

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum