SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

prim-sinistru'

5 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Vin Iun 05, 2015 9:32 pm

Exista suspiciunea rezonabila ca intentionat s-a bagat cu "copy paste" paragraful citat mai jos in comunicatul DNA. Laughing Nici Kovesita n-a plagiat in viata ei Laughing
Cele 16 înscrisuri falsificate de Ponta Victor-Viorel au fost tehnoredactate prin metoda „copy paste” după modelul înscrisurilor privind activitatea juridică desfășurată de mai mulți avocați din cadrul SCA „Șova și Asociații”, avocați care au declarat că nu au conlucrat niciodată cu Ponta Victor-Viorel. În realitate, Ponta Victor-Viorel nu a efectuat nici una din activitățile respective, nici măcar în parte.

Sursa:DNA

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  delta Sam Iun 06, 2015 6:04 am

baso a scris:Exista suspiciunea rezonabila ca intentionat s-a bagat cu "copy paste" paragraful citat mai jos in comunicatul DNA. Laughing Nici Kovesita n-a plagiat in viata ei  Laughing
Cele 16 înscrisuri falsificate de Ponta Victor-Viorel au fost tehnoredactate prin metoda „copy paste” după modelul înscrisurilor privind activitatea juridică desfășurată de mai mulți avocați din cadrul SCA „Șova și Asociații”, avocați care au declarat că nu au conlucrat niciodată cu Ponta Victor-Viorel. În realitate, Ponta Victor-Viorel nu a efectuat nici una din activitățile respective, nici măcar în parte.

Sursa:DNA
după ce toată lumea acuză pe toată lumea cam de orice... oare se miră cineva dacă nici naiba nu mai bagă în seamă cine ce spune? Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Sam Iun 06, 2015 8:00 am

Mi-a sarit in ochi exprimarea, la caterinca , din comunicatul DNA. laugh
Inainte ca DNA sa arunce cu"petarda" asta, cu rol de bomba nucleara, tocmai citisem interviul luat fostului sef al DNA, actualmente judecator al CCR(Daniel Morar) care acuza  SRI de depasirea cadrului legal in activitatea desfasurata. Suspect
Isteriada Romaniei in desfasurare, nu altceva ...
Nu mai stiu unde am citit un comentariu cum ca jurnalistii, din indiferent care echipa sustinatoare, au inceput sa foloseasca cuvinte  de camp tactic, cu relatari ca de razboi : bombe, baricade, cazarma, scut...etc Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Sam Iun 06, 2015 9:23 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Interesant este faptul ca Luluta i-a dat unui procuror, cu doar 4 ani exeperienta in profesie, instrumentarea unui astfel de caz. Shocked Ma gandesc ca tipul este ambitios daca a ajuns la DNA. Si deloc iresponsabil ca sa dea foc la tara precum Basescu, portului Rouen. Laughing Totusi, sunt convinsa ca nu a rugat-o in genunchi pe Kovesi sa-l lase pe el, praslea cel voinic, sa-l infunde pe premierul copy paste Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  delta Dum Iun 07, 2015 7:09 am

baso a scris:Interesant este faptul ca Luluta i-a dat unui procuror, cu doar 4 ani exeperienta in profesie, instrumentarea unui astfel de caz. Shocked
Oare de unde o fi porecla ”Luluța”?
Zilele trecute citeam undeva că, de fapt, se numește Balaura Kovesi laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  ENKI Dum Iun 07, 2015 7:14 am

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Interesant este faptul ca Luluta i-a dat unui procuror, cu doar 4 ani exeperienta in profesie, instrumentarea unui astfel de caz. Shocked Ma gandesc ca tipul este ambitios daca a ajuns la DNA. Si deloc iresponsabil ca sa dea foc la tara precum Basescu, portului Rouen. Laughing Totusi, sunt convinsa ca nu a rugat-o in genunchi pe Kovesi sa-l lase pe el, praslea cel voinic, sa-l infunde pe premierul copy paste Laughing

Adica pe procurorasul cel viteaz il cheama Jean Uncheselu?! Shocked
N-am reusit sa-i gasec mutra fotografiata, dar as paria ca face parte din etnia ceva mai tuciurie a Liviei Stanciu. laugh
Prima senzatie pe care am avut-o la citirea numelui a fost de diminutivare a lui SAM UNCHIUL. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Dum Iun 07, 2015 8:44 am

delta a scris:
baso a scris:Interesant este faptul ca Luluta i-a dat unui procuror, cu doar 4 ani exeperienta in profesie, instrumentarea unui astfel de caz. Shocked
Oare de unde o fi porecla ”Luluța”?
Zilele trecute citeam undeva că, de fapt, se numește Balaura Kovesi laugh

Eh, o fi o combinatie intre Laura si Codruta. Poate ca atunci cand era mica, neputandu-si pronunta integral ambele prenume, cand era intrebata cum o cheama, raspundea combinat si simplificat "Luluta" Laughing
Si eu am avut o colega de liceu care se numea Laura; o fata timida si romantica pe care imi placea s-o "necajesc",motivational, spunandu-i Balaura Laughing

In chestiunea de fata, spre deosebire de erata care , desi vizibila din satelit, n-a trezit-o pe Balaura din somn, acum Luluta &Co se bucura de prezumtia de temeinicie a acuzatiilor aduse premierului copy-paste pana cand o instanta de judecata confirma sau infirma respectivele acuzatii. Acuzatiile suna groaznic in enuntarea rezumata ca fapte de coruptie...insa cine citeste si descrierea faptelor, pricepand cat de cat despre ce este vorba, are un straniu sentiment ca e  o poveste pt. copii scrisa de un copil. In ipoteza in care premierul va fi achitat, lui praslea cel voinic nu-i va fi usor . Pai, de: tanar, fara experienta, insa ambitios. Deci, se va putea spune, in apararea lui, ca si-a supraevaluat potenta intr-o chestiune atat de riscanta, fara precedent. Un profesionist cu experienta s-ar fi gandit de mai multe ori si cu maxima respensabilitate inainte de a implica institutia in niste acuzatii de fapte grave de coruptie (de natura celor expuse in actul de invinuire)aduse premierului in functie al Romaniei . Prejudiciul de imagine poate fi colosal daca respectivele fapte nu pot fi probate in instanta de judecata, adica ele au avut caracterul de infractiuni doar in mintea procurorului DNA. Pt. ca in discutie nu este vorba doar de Victor-Viorel Ponta ca persoana fizica, ci de insasi calitatea lui de premier in exercitiu astfel incat simpla lui invinuire atrage consecinte pe plan intern si international nu doar pt. PSD si guvern, cat mai ales pt. Romania .  PSD ar putea invoca, de pilda, faptul ca DNA a fost folosit ca instrument "politic" de hartuire a premierului lor in exercitiu, fapta de natura sa declanseze o adevarata criza politica interna cu afectarea democratiei,sigurantei nationale etc, etc. Nu le-ar fi stricat celor de la DNA sa apeleze la vreo ghicitoare in bobi sau la un profet pt. a evalua consecintele, nu doar cele imediate ci si alea probabile, din viitor. Laughing


Ultima editare efectuata de catre baso in Dum Iun 07, 2015 9:48 am, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Dum Iun 07, 2015 9:33 am

ENKI a scris:
baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Interesant este faptul ca Luluta i-a dat unui procuror, cu doar 4 ani exeperienta in profesie, instrumentarea unui astfel de caz. Shocked Ma gandesc ca tipul este ambitios daca a ajuns la DNA. Si deloc iresponsabil ca sa dea foc la tara precum Basescu, portului Rouen. Laughing Totusi, sunt convinsa ca nu a rugat-o in genunchi pe Kovesi sa-l lase pe el, praslea cel voinic, sa-l infunde pe premierul copy paste Laughing

Adica pe procurorasul cel viteaz il cheama Jean Uncheselu?! Shocked
N-am reusit sa-i gasec mutra fotografiata, dar as paria ca face parte din etnia ceva mai tuciurie a Liviei Stanciu. laugh
Prima senzatie pe care am avut-o la citirea numelui a fost de diminutivare a lui SAM UNCHIUL. laugh

Eu m-am gandit doar ca rimeaza cu Deveselu, procurorasul Jean Valjean cel viteaz fiind folosit ca scut, scutier...ceva de genul... in razboiala din Absurdistan raset
Si apropo de campul tactic, SRI a tinut mortis sa se stie ca ei "NU sunt implicati" in dosarul acesta sub nicio forma, chiar daca este o chestiune care tine de siguranta nationala Laughing Asta dupa ce, cu o zi inainte, Iohannis tocmai le-a taiat panglicuta tricolora, raspunzand astfel: 1. concret si oficial, invitatiei facute de seful SRI sa le taie panglica si 2. subliminal si neoficial, la sesizarea judecatorilor UNJR suparati pe SRI Laughing  Cam prea multe coincidente tulburatoare incat Luluta sa nu scoata porumbei pe gura. De la atata stress, desigur vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  Dracu' gol Dum Iun 07, 2015 10:43 am

Cu mir ți-ai dat, belea mi-am căpătat... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Lun Iun 08, 2015 9:49 am

Dracu' gol a scris:Cu mir ți-ai dat, belea mi-am căpătat...  raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In tot cazul, daca procurorul insusi pomeneste despre prescrierea faptelor in cuprinsul ordonantei de punere sub urmarire penala a celor doi, este usor de anticipat care ar putea fi solutia instantelor de judecata pe setul acela de infractiuni presupus a fi fost comise in timpul exercitarii profesiei de avocat. Problema e ca pana nu exista o sentinta definitiva pronuntata de judecatori, DNA nu poate fi acuzata ca a fortat nota pt.o lovitura de stat sau declansarea unei crize politice.Pana atunci, DNA se bucura de prezumtia de buna credinta, de nevinovatie, de obiectivitate ...etc Totusi, daca se va dovedi ca DNA a fortat nota, cine va achita nota de plata ? Doar Kovesi & Uncheselu ?

Presedintele m-a dezamagit. Nu din perspectiva faptului ca este Iohannis (cu privire la care nici nu m-as fi asteptat decat sa i se sufle in ureche ce sa spuna), cat mai ales din perspectiva institutiei prezidentiale ce dispune de consilieri de nadejde care sa-i puna in gura discursurile. Intr-o chestiune atat de delicata, daca tot l-au obligat sa se grabeasca, i-ar fi putut concepe un discurs neutru si inteligent. Ca sa nu-l suspecteze nimeni de partizanat politic ca urmare a demersului DNA. Se vede treaba ca intr-o situatie declansatoare de criza periculoasa pt. Romania, a fost grabit sa paseasca cu stangul, adica sinistru. Dupa un discurs neutru si inteligent, n-aveau decat sefii PNL sa-si agite armele si solicitarile  pt. razboiul sfant in numele democratiei. Un Rege intelept ar fi fost mult mai diplomat intr-o situatie similara.

Chiar imi pare rau pt. romani si Romania ca am devenit din nou cobai intr-un alt experiment sinistru in joaca de-a democratia.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  Dracu' gol Lun Iun 08, 2015 3:59 pm

La ãștia, înțelepciunea se măsoară doar în cît au furat și în cît mai pot încă să fure. Găștile de ciorditori se luptă între ele pe morcovul de aur. Curvele europene și americănoase îi susțin pe hoții care le reprezintă cel mai bine interesele. Unde naiba vezi matale justiție p-acilea? raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Lun Iun 08, 2015 8:19 pm

Felix Rache NU-I NORMAL !!! laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Lun Iun 08, 2015 9:32 pm

Dracu' gol a scris:La ãștia, înțelepciunea se măsoară doar în cît au furat și în cît mai pot încă să fure. Găștile de ciorditori se luptă între ele pe morcovul de aur. Curvele europene și americănoase îi susțin pe hoții care le reprezintă cel mai bine interesele. Unde naiba vezi matale justiție p-acilea? raset

Oricum, dupa povestea cu erata, am jurat ca nu mai merg la vreo votare. Sa dea astia o lege sa-i aleaga pe "alesi" binomul Coldvesi, macar sa fie la vedere treaba. Sa vezi tu cum nu mai fura astia decat cu aprobare semnata de cei doi Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Mar Iun 09, 2015 7:32 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nici Badea nu-i normal. A lansat concursul de ghicit corect : ce varsta are Uncheselu? Laughing Poate va da si un premiu... vesel

Deci, daca a inceput facultatea la terminarea liceului (18/19 ani), a terminat-o la 22-23 + 2 ani stagiatura + aprox 4 ani ca procuror definitiv, rezulta c-ar avea in prezent 28/29 ani.

Din [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] de la Parohia Sf. Nicolae - Amaradia(Belivaca), in masura in care este real si nu inventat, rezulta ca, la data intocmirii CV-ului, fiul procuror avea 32 ani...Daca aflam data intocmirii CV-ului, potrivit parintelui, fiul lui este ceva mai matur, trecut de 32 ani. Ceea ce poate insemna fie faptul ca fiul o fi picat bacul cativa ani la rand, fie ca ca o fi facut ceva studii inainte de a face dreptul( studii de viata distractiva , de privit la stele ori de telologie, ori de altceva...)In conditiile in care dupa nici 3 ani de anchetat gainarii, ca procuror definitiv, a fost promovat brusc la DNA(doar pe baza de interviu si nu cu examen, asa cum barfesc gurile rele), tipul tra sa fie ori un adevarat geniu in materie penala, ori unul cu traseu prescris din stele ...sa devina cel putin viitorul sef al DNA Laughing Ca nu-mi pot explica altfel riscul pe care si l-a asumat, barbateste si in mod responsabil, cu inceperea urmaririi penale pt. faptele alea, prescrise, ale premierului ... scratch Prea a mers pe principiul ori la bal, ori la spital sau poate el stie si altceva din viitor, ceva ce noi, astia de formam electoratul, inca nu stim... Suspect

Doar din poza cu echipa de fotbal , Badea l-a putut identifica cu precizie de 100% pe vecinul de bloc .  raset I-au gasit astia, lui Uncheselu, un apartament intr-un bloc linistit si atent supravegheat din capitala Laughing De acu' incolo, Badea si Uncheselu se vor saluta politicos cand se vor intalni la tomberon, aruncand gunoiul raset

PS. Yo n-am acces la FB-ul lui pt. a verifica fotografia din link, pusa de MB. Singura fotografie pe care am gasit-o(dupa ce am gasit CV-ul tatalui) este cea aparuta pe site-ul romanilor din Ungaria Laughing Sunt aproape convinsa ca l-am identificat corect dintre cei 7 fotbalisti, fiind primul pe care l-am banuit a fi , ulterior consolidandu-se aceasta parere si pe baza indiciilor furnizate in articol Very Happy In fine, daca l-am ghicit cu certitudine, doar cand va deveni VIP TV voi avea confirmarea. Ca nu-s vecina cu el incat sa fi observat, de-un timp, si alte indicii de VIP in bloc, chiar sa locuiasca la alta scara . Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Mar Iun 09, 2015 10:44 am

Hmmm,din alte indicii rezulta ca site-ul Bisericii Sf.Nicolae Belivaca a fost infiintat in 2011 iar CV-ul parintelui Uncheselu a ramas pitit p'acolo de la infiintarea site-ului. Deci, varsta actuala a fiului procuror ar putea fi de 36 de ani. Very Happy

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Mar Iun 09, 2015 11:37 am

Am gasit o conexiune interesanta intr-un interviu mai lung, din 16.12.2014,  cu fostul  sef DNA raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca D.N.A.-ul functioneaza la fel de eficient si in prezent, nu se poate sti decat peste cativa ani. Asa cum am explicat mai sus, validarea muncii procurorilor o realizeaza judecatorii prin hotararile pe care le pronunta, iar aceasta dureaza, fiind vorba de dosare complexe, un numar de ani. Abia dupa pronuntarea hotararilor definitive vom sti daca munca de azi a procurorilor D.N.A. este una profesionista, de buna calitate, daca se bazeaza pe probe si pe o buna cunoastere si interpretare a legii. Pana in acest moment, hotararile definitive de condamnare pronuntate in dosarele de mare coruptie privesc dosare instrumentate de vechea echipa a D.N.A. Spun „vechea”, pentru ca o parte semnificativa a procurorilor care au facut din D.N.A. o institutie eficienta au plecat din institutie dupa numirea noii echipe de conducere, in anul 2013.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  Dracu' gol Mar Iun 09, 2015 2:06 pm

raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  ENKI Mar Iun 09, 2015 4:02 pm

baso a scris:
PS. Yo n-am acces la FB-ul lui pt. a verifica fotografia din link, pusa de MB.

Daca te referi la acel link din articolul Punct Ochit, el nu duce decat la pagina de feisbuc a lui Badea, care n-a postat vreo poza cu Jean de la Craiova. suspect
Sau o fi postat si apoi a sters. scratch
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Mar Iun 09, 2015 8:50 pm

ENKI a scris:
baso a scris:
PS. Yo n-am acces la FB-ul lui pt. a verifica fotografia din link, pusa de MB.

Daca te referi la acel link din articolul Punct Ochit, el nu duce decat la pagina de feisbuc a lui Badea, care n-a postat vreo poza cu Jean de la Craiova. suspect
Sau o fi postat si apoi a sters. scratch

Tinand cont ca trepanetii deja s-au agitat imediat dupa ce Ponta i-a facut cunoscut numele , cum ca partizanii lui Ponta sunt in stare sa-i faca felul acuzatorului...cred ca-ti dai seama cat de mare este disperarea in capul unora incat sa se gandeasca la asa ceva si chiar sa insceneze, cu sange rece, inclusiv o treaba din asta.
Pe de alta parte, este absolut firesc ca oamenii sa fie curiosi a afla una -alta despre hautorul "loviturii de stat" Se naste rar asa ceva si putini au norocul sa fie contemporani cu un astfel de fenomen istoric. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Mier Iun 10, 2015 6:33 am

Dracu' gol a scris: raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Nu-mi dau seama a cui mutra are nazistul sef scratch

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  ENKI Mier Iun 10, 2015 8:03 am

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:
PS. Yo n-am acces la FB-ul lui pt. a verifica fotografia din link, pusa de MB.

Daca te referi la acel link din articolul Punct Ochit, el nu duce decat la pagina de feisbuc a lui Badea, care n-a postat vreo poza cu Jean de la Craiova. suspect
Sau o fi postat si apoi a sters. scratch

Tinand cont ca trepanetii deja s-au agitat imediat dupa ce Ponta i-a facut cunoscut numele , cum ca partizanii lui Ponta sunt in stare sa-i faca felul acuzatorului...cred ca-ti dai seama cat de mare este disperarea in capul unora incat sa se gandeasca la asa ceva si chiar sa insceneze, cu sange rece, inclusiv o treaba din asta.
Pe de alta parte, este absolut firesc ca oamenii sa fie  curiosi a afla una -alta despre hautorul "loviturii de stat"  Se naste rar asa ceva si putini au norocul sa fie contemporani cu un astfel de fenomen istoric. Laughing
Am verificat si contul de Twitter al lui Badea (il are sincronizat cu cel de feisbuc) si acolo aparea, intr-adevar, ca ar fi postat o poza. Insa link-ul ducea in gol, catre o pagina inexistenta. Inclin sa cred ca Badea a sters poza lu' Jean, totusi. N-ar fi prima data cand isi sterge o postare. suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Mier Iun 10, 2015 8:07 am

In urma cu 10 ani, Uncheselu inca era profesor de educatie fizica si sport . Ceea ce nu e rau pt. un procuror DNA sa aiba o pregatire sportiva la baza bazei si sa alerge repede in caz de incendiu. laugh

(pozitia 2220)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Mier Iun 10, 2015 8:24 am

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:
PS. Yo n-am acces la FB-ul lui pt. a verifica fotografia din link, pusa de MB.

Daca te referi la acel link din articolul Punct Ochit, el nu duce decat la pagina de feisbuc a lui Badea, care n-a postat vreo poza cu Jean de la Craiova. suspect
Sau o fi postat si apoi a sters. scratch

Tinand cont ca trepanetii deja s-au agitat imediat dupa ce Ponta i-a facut cunoscut numele , cum ca partizanii lui Ponta sunt in stare sa-i faca felul acuzatorului...cred ca-ti dai seama cat de mare este disperarea in capul unora incat sa se gandeasca la asa ceva si chiar sa insceneze, cu sange rece, inclusiv o treaba din asta.
Pe de alta parte, este absolut firesc ca oamenii sa fie  curiosi a afla una -alta despre hautorul "loviturii de stat"  Se naste rar asa ceva si putini au norocul sa fie contemporani cu un astfel de fenomen istoric. Laughing
Am verificat si contul de Twitter al lui Badea (il are sincronizat cu cel de feisbuc) si acolo aparea, intr-adevar, ca ar fi postat o poza. Insa link-ul ducea in gol, catre o pagina inexistenta. Inclin sa cred ca Badea a sters poza lu' Jean, totusi. N-ar fi prima data cand isi sterge o postare. suspect

S-o fi gandit ca nu-i intelept sa-i faca reclama vizuala in astfel de vremuri tulburi. Una este sa se discute despre "profesionalismul" DNA in speta si cu totul altceva ar fi vreun atentat la viata procurorului. Eu refuz sa cred ca procurorul e chiar TAMAIE ; mai repede cred ca a executat un ordin : fa pe prostu' si da-i drumul. Pentru ca a fi prost nu e interzis prin lege nici macar pt. cei din DNA.
Oricat de antipatic mi-ar fi Ponta, povestea asta este o mare ticalosie si imi face greata de Romania. Kovesi & Uncheselu vor da socoteala candva pt. toata mascarada ce au declansat-o.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  ENKI Mier Iun 10, 2015 12:05 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:
PS. Yo n-am acces la FB-ul lui pt. a verifica fotografia din link, pusa de MB.

Daca te referi la acel link din articolul Punct Ochit, el nu duce decat la pagina de feisbuc a lui Badea, care n-a postat vreo poza cu Jean de la Craiova. suspect
Sau o fi postat si apoi a sters. scratch

Tinand cont ca trepanetii deja s-au agitat imediat dupa ce Ponta i-a facut cunoscut numele , cum ca partizanii lui Ponta sunt in stare sa-i faca felul acuzatorului...cred ca-ti dai seama cat de mare este disperarea in capul unora incat sa se gandeasca la asa ceva si chiar sa insceneze, cu sange rece, inclusiv o treaba din asta.
Pe de alta parte, este absolut firesc ca oamenii sa fie  curiosi a afla una -alta despre hautorul "loviturii de stat"  Se naste rar asa ceva si putini au norocul sa fie contemporani cu un astfel de fenomen istoric. Laughing
Am verificat si contul de Twitter al lui Badea (il are sincronizat cu cel de feisbuc) si acolo aparea, intr-adevar, ca ar fi postat o poza. Insa link-ul ducea in gol, catre o pagina inexistenta. Inclin sa cred ca Badea a sters poza lu' Jean, totusi. N-ar fi prima data cand isi sterge o postare. suspect

S-o fi gandit ca nu-i intelept sa-i faca reclama vizuala in astfel de vremuri tulburi. Una este sa se discute despre "profesionalismul" DNA in speta si cu totul altceva ar fi vreun atentat la viata procurorului. Eu refuz sa cred ca procurorul e chiar TAMAIE ; mai repede cred ca a executat un ordin : fa pe prostu' si da-i drumul. Pentru ca a fi prost nu e interzis prin lege nici macar pt. cei din DNA.
Oricat de antipatic mi-ar fi Ponta, povestea asta este o mare ticalosie si imi face greata de Romania. Kovesi & Uncheselu vor da socoteala candva pt. toata mascarada ce au declansat-o.
Eu incep sa am suspiciuni rezonabile ca Jean de la Craiova 2 e chiar TAMAIE, fiind facut procuror DNA pe criterii numai de oranjgutani stiute. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Mier Iun 10, 2015 2:26 pm

Eu nici nu mai am suspiciuni rezonabile,  ci  am  chiar convingerea ca tipul a executat un ordin, fara sa tina cont de cele mai elementare notiuni  de drept si de instinctul  firesc de autoconservare. Daca tipul a simtit nevoia sa se "sinucida" profesional, nu exista nicio scuza pt. SEFA care l-a sustinut in demersului sau sinucigas , urmand firesc sa-si faca si dansa un seppuku profesional. Iar dupa ea, corect ar fi, in lant, papusarii din SRI care  cica NU s-au implicat deloc ... cum o faceau de obicei pana la acest caz care afecteaza concret singuranta nationala  a ROmaniei laugh Mi-e scarba de acest circ provocat de Uncheselu & Kovesi, cu "neimplicarea" virginitatii SRI. devil dezaprobare atentionare Pe bune, astia au ajuns sa-si bata  joc de oamenii rationali din tara asta, tot mai putini, mizand pe doar pe zombies votaci. Ceea ce reprezinta nu doar un atentat la distrugerea  spiritul national , valorile unei natiuni,  ci pur simplu si simplu un alt demers  de tradare a Romaniei ca spirit inalatator pt. toti cei care au cetatenia acestie tari. Me-e greata de tovarasii care continua sa conduca din umbra  destinul acestei tari. Regret enorm ca m-am nascut aici, printre acesti "tovarasi" continuatori ai traditiei de conducatori din umbra, pe care nu am niciun motiv rational ca sa-i respect.








baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  baso Vin Iun 12, 2015 11:17 am

OK> Uncheselu are 37 ani . "Gandul" a castigat premiul noeferit de Mircea Badea. Asa, si ?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  Dracu' gol Dum Iun 21, 2015 7:58 pm

Urmeaza operatia in cur... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  Dracu' gol Dum Iun 21, 2015 9:17 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  delta Lun Iun 22, 2015 6:32 am

Dracu' gol a scris:Urmeaza operatia in cur...  raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
o să ajungă în situaţia: 1 dosar DNA = 1 organ operat
condiţia fiind să aibă măcar atâtea organe câte dosare... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  Dracu' gol Lun Iun 22, 2015 11:45 am

delta a scris:
o să ajungă în situaţia: 1 dosar DNA = 1 organ operat
condiţia fiind să aibă măcar atâtea organe câte dosare... laugh
Ăsta o să se opereze doar fix acolo unde-l doare... raset


Ultima editare efectuata de catre Dracu' gol in Lun Iun 22, 2015 1:09 pm, editata de 1 ori
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

prim-sinistru' - Pagina 2 Empty Re: prim-sinistru'

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum