SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PPDD

+2
delta
ENKI
6 participanți

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Joi Oct 23, 2014 8:45 am

Sylver Cheetah 53 a scris:Nici n-am auzit de Mirel Amaritei.
Si nu e minunat ca nimeni nu a auzit de el pana in prezent ? A aparut asa, de nicaieri, sa fie votat presedinte raset Teoretic, macar 200.000 de voturi ar putea sa stranga de la aia care au semnat pt. candidatura lui .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Vin Oct 24, 2014 12:47 am

Nu-mi dau seama cum a strîns semnăturile alea. Mai ales dacă mă gîndesc că Remus Cernea nu a reuşit.
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Vin Oct 24, 2014 7:58 am

Sylver Cheetah 53 a scris:Nu-mi dau seama cum a strîns semnăturile alea. Mai ales dacă mă gîndesc că Remus Cernea nu a reuşit.
Tinand cont de faptul ca nu exista posibilitatea de a verifica atatea semnaturi, eu zic ca oricine poate sa le "stranga". Laughing E doar o alta formalitate legala stupida: stabilesti o conditie obligatorie pe care n-ai cum s-o verifici la sange nici daca ai vrea. Si dupa aia se crucesc unii cand purtatorul de cuvand al BEC-ului declara ca s-a verificat doar forma listelor cu semnaturi depuse de candidati. raset Era logic ca toti sa depuna tabelele tiparite si completate pe format A4, dreptunghiular. Ar fi fost batator la ochi si bataie de batjocura sa vina vreun candidat cu semnaturile pe foi rotunde sau triunghiulare raset

Daca faceam eu legea, as fi lasat sa intre in competitie absolut toti care vor si indeplinesc conditiile generale legale de cetatenie, varsta, lipsa cazierului judiciar, etc. Insa, inainte de vot , as fi obligat  trierea lor (preselectie): un test grila din Constitutie (ca la scoala de soferi), un test de logica si un test psiho. Puteau astfel sa se inscrie si sute de nebuni in competitia pt. presedentie; in final, tot vreo 10-15 candidati ar fi rezultat dupa preselectie ca sa fie votati de popor. Sau pur si simplu as fi stabilit prin lege un numar maxim de candidati, clasati in ordinea punctajului obtinut; iar sub ei linia si restul de pitigoi.
Nu de alta, insa si Florin Salam sau Gutza puzta de maimutza, in conditiile actuale, daca ar fi vrut, puteau candida la presedentie cu semnaturile stranse pe bune. raset(cu conditia sa fi avut cazier curat  laugh )

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Vin Oct 24, 2014 1:00 pm

PS> In tot cazul, daca o lege ca a mea ar fi fost in vigoare, putini dintre candidatii actuali ar fi fost pe lista laugh  Cu certitudine ca nici Dan Diaconescu n-ar fi trecut de preselectie raset

Prea putin conteaza promisiunile electorale abracadabrante atunci cand stii cu precizie care sunt atributiile presedintelui, dupa ce ai studiat dreptul constitutional si ai obtinut un punctaj grozav la testele din preselectie. Te limitezi strict la ceea ce te obliga Constitutia sa respecti si ce ai putea face in coordonatele legale, prestabilite pt. functia la care ai aplicat. Asta, asa, daca vrei sa aplici si pt. urmatorul mandat, bifand ca indeplinit si verificabil tot ce ai promis inainte de primul.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Vin Oct 24, 2014 11:12 pm

La ce probă crezi că ar fi picat Dănuţ?
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Sam Oct 25, 2014 8:09 am

Sylver Cheetah 53 a scris:La ce probă crezi că ar fi picat Dănuţ?
Nu stiu care ar fi fost punctajul minim la fiecare proba, insa ca medie finala nu s-ar fi clasat printre primii, peste linie. Probabil ca ar fi facut contestatie, la cat este de guraliv .  Insa toate testele ar fi fost scanate si afisate pe site la predarea lor catre examinatori.

Tipul fabuleaza enorm; are talent nativ de escroc sau de agent de vanzari si o fi credibil pt. un gen de public .
Recunosc ca si eu am urmarit cu atentie povestea senzationala cu Oltchimul, insa strict pt. divertisment, fiind curioasa ce debiteaza si pana unde il duce tupeul raset Am prins si faza cum ii aburea pe alegatorii semnatari ai listelor ca-i va angaja la Cotroceni in locul oamenilor ciocoilor sau ca le promitea locuri de primari, consilieri pe listele PPDD  raset S-a prins el cum sta treaba cu pupatorii de moaste si ce le place lor sa auda, astfel incat si l-a revendicat , electoral, si pe Arsenie Boca  raset In careva dintre noptile trecute avea treaba in emisiune si cu cateii maidanezi  Laughing Erau in studiou ceva membri ai nu stiu carei asociatii si i-au facut cadou, electoral, un catelus, pe care i l-au pus in brate  Laughing Cred ca ii este frica de catei pt. ca-l tinea ca intepenit, fara sa schiteze vreun gest de placere si abia a asteptat sa iasa din cadrul filmat ca sa-l puna jos pe catel  raset
Dănuţ al tau are o inteligenta speculativa, insa o ia rapid pe aratura cu detaliile incredibile, dornic de senzational raset Din acest motiv, la teste grila, unde trebuie doar sa bifeze raspunsul/raspunsurile corecte, pt. ca nimeni nu-l pune sa povesteasca ca sa dezvolte ideea si sa nascoceasca raspunsuri, ar da rateuri la toate cele 3 probe. Nu este genul care sa invete serios dreptul constitutional, la testul de logica si-ar prinde urechile in textele stufoase din care sa extraga ideile principale pt. a bifa raspunsul corect la intrebarea concreta iar la testul psiho ar putea sa-i iasa orice. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Sam Oct 25, 2014 9:25 am

PS. Nimic pe lumea asta nu-l incurca mai tare pe cineva obisnuit sa bata campii, sa speculeze, sa promita marea cu sarea,sa minta cu dezinvoltura decat sa-l obligi sa se limiteze la intrebarile concrete la care sa bifeze cu precizie raspunsurile corecte , fara povesti . In plus, mi se pare absolut penibil sa candidezi la prezidentiale si habar sa n-ai ce scrie in Constitutie...pt. ca n-are poze cu gagici dezbracate, macar la pagina 5 Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Sam Oct 25, 2014 11:03 am

Anticipand o posibila alta intrebare, bazandu-ma cu dezinvoltura doar pe fler sau intuitie si din ce am apucat sa urmaresc din circul cu maimute, doar maxim 3 sau 4 dintre actualii candidati ar fi trecut de preselectie Laughing Nu stiu insa care ar fi fost calificarea daca ar fi avut timp sa se pregateasca serios pt. testare Smile
Cu siguranta insa ca Mircea Badea , daca ar fi vrut sa-si puna mintea cu un astfel de concurs, ar fi trecut de preselectie, chiar daca nu neaparat printre primii  laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Lun Oct 27, 2014 1:24 pm

Dănuţ , prezidentiabilul tomberonez raset


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Lun Oct 27, 2014 5:47 pm

Şi care ar fi vina lui Dănuţ că a ajuns la tomberon? I se putea întîmpla oricui.
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Lun Oct 27, 2014 8:27 pm

Sylver Cheetah 53 a scris:Şi care ar fi vina lui Dănuţ că a ajuns la tomberon? I se putea întîmpla oricui.

Eu nu cred ca orice moderator TV  ajunge sa fie bagat in tomberon, intr-o emisiune live Laughing
Tu de ce il consideri pe Dănuţ bun de presedinte ? Ce-ti place la el ? suspect

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Lun Oct 27, 2014 10:44 pm

Îmi plac cele 100 de puncte ale lui. E un tip onest, cinstit şi modest.
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Mar Oct 28, 2014 6:49 am

Minti.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  Dracu' gol Mar Oct 28, 2014 10:42 am

Sylver Cheetah 53 a scris:Îmi plac cele 100 de puncte ale lui. E un tip onest, cinstit şi modest.
Belișcopteru' și RolsRoisu' pe care le posedă cu mîndrie sunt garanția modestiei Șobolănimii Sale. Faptu' că ai zis și "onest" și "cinstit" în același context, mă face să mă gîndesc că matale te scremi să te convingi singur de ceea ce debitezi... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Mar Oct 28, 2014 12:36 pm

Dracu' gol a scris:
Sylver Cheetah 53 a scris:Îmi plac cele 100 de puncte ale lui. E un tip onest, cinstit şi modest.
Belișcopteru' și RolsRoisu' pe care le posedă cu mîndrie sunt garanția modestiei Șobolănimii Sale. Faptu' că ai zis și "onest" și "cinstit" în același context, mă face să mă gîndesc că matale te scremi să te convingi singur de ceea ce debitezi... raset
Nefiind "drac gol" , n-am vrut sa comentez cele 2 propozitii. Laughing Pana la primul punct, mi s-a parut OK raspunsul. Posibil ca si mie sa-mi placa cele 100 de puncte , chiar de ar fi SF.(habar n-am de ele , pt. ca nu le-am auzit sau citit)Laughing Insa ca sa bagi "pleonasmul" onest & cinstit , alaturat modestiei... unui astfel de personaj , denota faptul ca Cheetah  n-a fost atent la faza cu "propriul lui portet robot"... al hotului care l-ar fi hahaha-amenintat cu cutitul pe salvatorul on(ani)est & cinstit, adica pe DDD, Dănuţul  Diaconescu' n Di(n)rect laugh
La dracu, orice om cu minte isi da seama cand altul minte de ingheata apele laugh Ma asteptam ca Sylver Cheetah , dupa punctajul 53 obtinut la test, sa fie mult mai atent cand isi baga inteligenta la bataie ...de joc. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Mar Oct 28, 2014 6:04 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Corect ! laugh Astfel cum sunt combinate punctele , in mod sigur lista a fost facuta dupa cum le-au tunat ideile in capetele telespectatorilor fideli care n-aveau somn si il sunau in emisiune raset Pacat ca multe dintre punctele alea nu sunt dezvoltate .
N-am inteles de ce procurorul general al Romaniei sa fie hamerican raset (pct.50)
In tot cazul, aia este lista cu obiective de guvernare pt. un eventual guvern PPDD(in conditiile in care otevistii ar fi majoritari in parlament), nicidecum ca obiective prezidentiale. Cel mult, s-ar putea duce in vizita la turci  ca sa-i dea aia sabia lui Stefan cel Mare Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  Dracu' gol Mar Oct 28, 2014 8:47 pm

baso a scris:N-am inteles de ce procurorul general al Romaniei sa fie hamerican raset (pct.50)
Păi, potaia oportunistă s-a prins că lumina democrației de pe Dîmbovița vine de la Marele Licurici, așa că dă și 'mnealui o limbă în avans pe curul american în speranța de a intra în grațiile băieților de băieți, care se ocupă cu democratizarea glo(a)bală... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Mar Oct 28, 2014 10:18 pm

In cazul asta, mare pacat ca n-am stiut de lista . As fi sunat si eu la OTV ca sa bage inca un punct, pct.101 : sa-l haleaga hamericanii pe prezidentul "cinstit de onest" din Romania. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  Dracu' gol Mar Oct 28, 2014 11:06 pm

baso a scris:In cazul asta, mare pacat ca n-am stiut de lista . As fi sunat si eu la OTV ca sa bage inca un punct, pct.101 : sa-l haleaga hamericanii pe prezidentul "cinstit de onest" din Romania. Laughing
Oricum, din 2004, chestia asta se repetă la fiecare rundă de alegeri... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Mar Oct 28, 2014 11:56 pm

Puteţi să ziceţi ce vreţi, dar unul mai bun nu e. salutare
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Mier Oct 29, 2014 7:56 am

Sylver Cheetah 53 a scris:Puteţi să ziceţi ce vreţi, dar unul mai bun nu e. salutare
Sunt convinsa ca nici el nu se asteapta sa ajunga in turul 2. Interesul lui este sa obtina cat mai multe voturi in primul tur ca sa le negocieze cu unul dintre cei doi. Intamplator, am vazut serile trecute  un sondaj la OTV-ul lui; cica ar avea 16%...comparativ cu 2% sau 6% cat apare in alte sondaje. N-am apucat sa-i insumez procentul cu procentele celorlalti candidati ca sa vad daca rezulta totalul de 100%(prea putin timp a fost pe ecran rezultatul sondajului) Laughing Am retinut doar ca Iohannis avea 27% iar Ponta peste 40%. DD era excitat ca ajunge in finala. Laughing
Aseara m-am crucit ce idei electorale ii tuna astuia prin cap . innocent  end  Dupa ce a explicat poporului telespectator ca in morgi sunt peste 3000 de morti pt. care guvernul nu da bani ca sa fie ingropati crestineste, s-a laudat ca a doua zi (adica azi), la prima ora, oamenii lui se duc la o morga( nu i-a dat numele ca sa nu fie acuzat ca-i face reclama) si ridica de acolo 5 cadavre ca sa le ingroape . (nu stiu de ce, ma asteptam ca pana la alegeri sa-i ingroape pe toti sau , la averea pe care o are, sa doneze bani morgilor ori vreunei biserici ca sa-i ingroape crestineste pe toti mortii abandonati) A facut publica doar informatia despre cimitirul in care vor fi ingropati cei 5 alesi, cu ritual crestin,(ca sa vina toti gura-casca dornici sa asiste la eveniment) urmand ca in seara asta sa spuna la TV povestea celor 5 proaspat ingropati. Iar maine are in program sa boteze 5 bebelusi abandonati. Mi-e dificil sa incadrez in vreun registru un astfel de "spectacol" electoral. Presupun ca va fi televizat.
Daca pomenile electorale fac parte din traditie, inmormantarile electorale si botezurile electorale reprezinta ceva cu totul inedit chiar si pt.spatiul mioritic .  raset

Si a mai spus narodul asta ceva, insa la o alta televiziune. Ca pretul votului a crescut de la 10-20 lei la 200 euro. A fost informat, cu precizie, de mai multi care au obtinut banii astia. Asta ca sa stie oamenii; daca tot isi vand voturile, macar sa ceara 200 euro pt. ca asta este pretul corect, de actualitate. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  Dracu' gol Mier Oct 29, 2014 9:23 am

baso a scris:Daca pomenile electorale fac parte din traditie, inmormantarile electorale si botezurile electorale reprezinta ceva cu totul inedit chiar si pt.spatiul mioritic .  raset
Prigoană, acum vreo cîțiva ani, și-a regizat propria-i înmormîntare cu cadavrul lui în prim plan. Coțohîrla caracaleană nu-i decît un prost plagiator al ritualurilor electorale ortodoacse... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  Dracu' gol Mier Oct 29, 2014 9:26 am

Sylver Cheetah 53 a scris:Puteţi să ziceţi ce vreţi, dar unul mai bun nu e. salutare
Indubitabil... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Mier Oct 29, 2014 2:20 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Daca pomenile electorale fac parte din traditie, inmormantarile electorale si botezurile electorale reprezinta ceva cu totul inedit chiar si pt.spatiul mioritic .  raset
Prigoană, acum vreo cîțiva ani, și-a regizat propria-i înmormîntare cu cadavrul lui în prim plan. Coțohîrla caracaleană nu-i decît un prost plagiator al ritualurilor electorale ortodoacse... raset

La Prigoana, n-am stiut decat de faza cu pliciul electoral.
In ce-l priveste pe DD, pana si pe mine m-a luat prin surprindere ideea lui electorala cu ingropatul a 5 morti de la morga  si "mitingul" electoral din cimitir...silent ciudat Se pare ca le-a studiat "CV-ul" mai multor morti pastrati la rece de i-a ales pe astia 5 ,ca sa aiba si ce povesti despre ei in emisiune, pt. rating si reclama electorala  clown  Neutral Sunt convinsa ca multi si multe isi vor pisa ochii, ca ce om de bine este  DD si ce suflet mare are... raset Asta e : traim in Rromanica , fapta ce ne ocupa inutil timpul Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Mier Oct 29, 2014 8:32 pm

De ce îl jigniţi pe DD? pale
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  Dracu' gol Mier Oct 29, 2014 8:36 pm

Sylver Cheetah 53 a scris:De ce îl jigniţi pe DD? pale
De kiki, de miki, de 3 lei ridichii!!! raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Joi Oct 30, 2014 5:08 pm

Sylver Cheetah 53 a scris:De ce îl jigniţi pe DD? pale

Ai putea afirma , jurand pe ce ai mai sfant si cu mandrie, ca unul ca Dan Diaconescu ar fi un presedinte care sa te reprezinte si sa reprezinte Romania  in lume ca fiind un individ cat de cat normal la cap si nu un alt mare escroc , dornic sa detina puterea, alt jucator la alba/neagra si la masa verde ? Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  Sylver Cheetah 53 Vin Oct 31, 2014 12:30 am

Cum vă permiteţi? Voi ce aţi realizat în viaţa voastră?
Sylver Cheetah 53
Sylver Cheetah 53
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1018
Data de inscriere : 20/10/2014
Localizare : Milky Way

http://youplay.ro

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  delta Vin Oct 31, 2014 7:42 am

baso a scris:
Sylver Cheetah 53 a scris:De ce îl jigniţi pe DD? pale

Ai putea afirma , jurand pe ce ai mai sfant si cu mandrie, ca unul ca Dan Diaconescu ar fi un presedinte care sa te reprezinte si sa reprezinte Romania  in lume ca fiind un individ cat de cat normal la cap si nu un alt mare escroc , dornic sa detina puterea, alt jucator la alba/neagra si la masa verde ? Laughing
omu'-i cinstit că doar a scăpat de pușcărie în dosarul cu șantajarea unora de prin Deva, parcă... sau poate erau din Arad, ca la vremea respectivă nu eram prea atent de unde erau respectivii
la fel de vag îmi aduc aminte și de faptul că la generale era o taxă de vreo 200.000 lei (sau euro) pentru membriii care țineau neapărat să fie băgați pe lista de candidați a partidului...

p.s. ca urmare, e clar că-i vorba de un om corect și onest laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  baso Vin Oct 31, 2014 9:14 am

Sylver Cheetah 53 a scris:Cum vă permiteţi? Voi ce aţi realizat în viaţa voastră?

raset Oricine are dreptul sa voteze pe cine vrea. Sau sa nu voteze. Ma mira insa transa in care intra unii facandu-si idol dintr-un prezidentiabil sau altul . Cei care-l sustin pe candidat, de regula membrii de partide, mimeaza in campanie o mare evlavie , imitand , cu discursuri ridicole si exagerate, reuniunile sectante, sperand ca publicul sa-i imite. Se pare ca unii au atat de bine implementat in creier ideea de Mesia , de trimis al Domnului pe pamant, incat se lasa fraieriti de campaniile electorale si intra in transa de dragul celui care a reusit sa-i pacaleasca mult mai bine decat ceilalti . In fapt, totul se reduce la o manipulare psihologica: lozinci cat mai penetrabile, promisiuni cat mai multe si mai atractive pt. fraieri, discursuri "memorabile", "bombe" de campanie pt. eliminarea adversarilor, etc. Faptul ca DD s-a bagat in jocul asta de fraierit prostii , nu ma mira absolut deloc ; o noua ocazie pt. el sa-si faca reclama , imbinand utilul cu placutul. Face si rating la TV (castigand bani), beneficiaza si de adepti votaci care sa-i asigure un procent negociabil cu cei din finala. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

PPDD - Pagina 4 Empty Re: PPDD

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum