SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Băsescu - forever!

+4
baso
RocketQueen
delta
Dracu' gol
8 participanți

Pagina 11 din 21 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Urmatorul

In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Joi Mai 29, 2014 10:44 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mihai Gâdea:
„Domnule Zglobiu, din momentul în care aţi fost ameninţat de organele statului, de cei din serviciile secrete, de cei de la protecţie şi pază, cum ne-aţi spus dumneavoastră sau de deţinuţii din închisoare, că veţi fi aruncat în închisoare la Poarta Albă şi acolo veţi fi violat, v-au trecut prin minte gânduri de sinucidere sau ceva de felul acesta?”

Narcisa Iorga :
„Sinteza Zilei a depășit orice limită admisibilă unui program de televiziune: a determinat un om să se sinucidă. Am înaintat președintelui CNA o autosesizare pentru analiza urgentă a situației, chiar în ședința de mâine. Nu știu dacă va aproba acest lucru sau va proceda ca și cu autosesizarea în cazul Mircea Diaconu promovat la Antena 3. Depusă la cancelaria CNA pe 4 aprilie, aceasta a fost pusă pe ordinea de zi a CNA spre analiză, abia ieri. Mi s-a părut o batjocură evidentă și am retras-o. Ce rost mai avea acum, când Mircea Diaconu a fost deja ales?”
Ei , iata, unde se poate ajunge de la un scuipat . laugh Narcisa Iorga o fi mare experta in analiza legaturii de cauzalitate dintre scuipatura, cel scuipat si instigarea la sinucidere. raset 
Bine, nici mie nu mi se pare prea corect sa faci pe avocatul scuipatorului in fata publicului telespectator. In tot cazul, vazand partea aia din emisiune, am zis de la inceput ca Zglobiul e mai mult zombie, tare tulburat,nici nu prea era in stare sa vorbeasca liber, si chiar m-am gandit ca ar putea sa incerce sa-si puna capat zilelor la cat de speriat era. Deci am considerat OK, pt.binele lui, o supraveghere medicala de specialitate si un tratament psihiatric potrivit. Insa astia de la antene "Batman-Batman", ca nu-i nebun ! Laughing  Pai, atunci sa se incoloneze toti inteligentii si rationalii si sa mearga la Cotroceni ca sa scuipe presedintele  Laughing 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Vin Mai 30, 2014 7:23 am

Mda, or fi unii convingatori, insa pe mine nu ma conving ca scuipatul, mai ales a unui funcţionar public care îndeplineşte o funcţie ce implică exerciţiul autorităţii de stat ori asupra bunurilor acestuia nu ar fi incrimant de lege  raset Insa devine amuzanta toata teoria construita zilele acestea despre scuipat, cu atata seriozitate . Chiar si o flegma pe parbriz poate ridica probleme de interpretare legala (masina prezidentaiala nu este bun personal, sa fie clar) Laughing Iar la cati nebuni exista prin Romanica, nu cred ca persoanele publice si-ar dori sa umble cu umbrele antscuipat prin locuri publice.  Laughing 
Asa, la o privire rapida , ar fi vorba despre tulburarea linistii si ordinii publice si ultraj

Fapta persoanei care, în public, prin violenţe comise împotriva persoanelor sau bunurilor ori prin ameninţări sau atingeri grave aduse demnităţii persoanelor, tulbură ordinea şi liniştea publică se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă.

Săvârşirea unei infracţiuni împotriva unui funcţionar public care îndeplineşte o funcţie ce implică exerciţiul autorităţii de stat ori asupra bunurilor acestuia, în scop de intimidare sau de răzbunare, în legătură cu exercitarea atribuţiilor de serviciu, se sancţionează cu pedeapsa prevăzută de lege pentru acea infracţiune, ale cărei limite speciale se majorează cu o treime.


Doar in situatia in care scuipatul , desi aduce atingere grava demnitatii persoanelor scuipate, nu tulbura ordine si linistea publica, adica fapta nu este savarsita in public, nu se poate vorbi despre infractiune.
De aia zic ca mai bine Zglobiul asta ar recunoaste ca l-a scuipat pe Besescu de deochi dupa ce a vazut cum ii intra in cap si in cravata flacari violet. Laughing Ar fi o explicatie foarte credibila pt. babele care pupa microfoane si nu numai  raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Vin Mai 30, 2014 9:24 am

baso a scris:Mda, or fi unii convingatori, insa pe mine nu ma conving ca scuipatul, mai ales a unui funcţionar public care îndeplineşte o funcţie ce implică exerciţiul autorităţii de stat ori asupra bunurilor acestuia nu ar fi incrimant de lege  raset Insa devine amuzanta toata teoria construita zilele acestea despre scuipat, cu atata seriozitate . Chiar si o flegma pe parbriz poate ridica probleme de interpretare legala (masina prezidentaiala nu este bun personal, sa fie clar) Laughing Iar la cati nebuni exista prin Romanica, nu cred ca persoanele publice si-ar dori sa umble cu umbrele antscuipat prin locuri publice.  Laughing 
Asa, la o privire rapida , ar fi vorba despre tulburarea linistii si ordinii publice si ultraj

Fapta persoanei care, în public, prin violenţe comise împotriva persoanelor sau bunurilor ori prin ameninţări sau atingeri grave aduse demnităţii persoanelor, tulbură ordinea şi liniştea publică se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 2 ani sau cu amendă.

Săvârşirea unei infracţiuni împotriva unui funcţionar public care îndeplineşte o funcţie ce implică exerciţiul autorităţii de stat ori asupra bunurilor acestuia, în scop de intimidare sau de răzbunare, în legătură cu exercitarea atribuţiilor de serviciu, se sancţionează cu pedeapsa prevăzută de lege pentru acea infracţiune, ale cărei limite speciale se majorează cu o treime.


Doar in situatia in care scuipatul , desi aduce atingere grava demnitatii persoanelor scuipate, nu tulbura ordine si linistea publica, adica fapta nu este savarsita in public, nu se poate vorbi despre infractiune.
De aia zic ca mai bine Zglobiul asta ar recunoaste ca l-a scuipat pe Besescu de deochi dupa ce a vazut cum ii intra in cap si in cravata flacari violet. Laughing Ar fi o explicatie foarte credibila pt. babele care pupa microfoane si nu numai  raset

Daca as fi avocatul lui Zglobiu, as pleca in pledoaria mea de la faptul ca macacul nu este un functionar public exercitand vreo autoritate de stat, ci un impostor, tinut prin cumulate fraude legislative pe jiltul de la Cotroceni. Astfel, clientul meu ar deveni doar unul dintre cei 7,4 milioane de "scuipatori" de la referendumul din 2012, care a avut insa si ocazia de a se afla, intamplator, foarte aproape de cel ce a uzurpat cea mai inalta functie in stat.  laugh 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Vin Mai 30, 2014 1:49 pm

ENKI a scris:

Daca as fi avocatul lui Zglobiu, as pleca in pledoaria mea de la faptul ca macacul nu este un functionar public exercitand vreo autoritate de stat, ci un impostor, tinut prin cumulate fraude legislative pe jiltul de la Cotroceni. Astfel, clientul meu ar deveni doar unul dintre cei 7,4 milioane de "scuipatori" de la referendumul din 2012, care a avut insa si ocazia de a se afla, intamplator, foarte aproape de cel ce a uzurpat cea mai inalta functie in stat.  laugh 

Nu faci decat sa sustii teoria lui Ioan Ghise, singurul liberal , evident NEBUN, care a votat impotriva intrarii PNL in PPe  bine  laugh 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Vin Mai 30, 2014 6:00 pm

Nu-mi pot imagina cu ce l-au mituit sau speriat macacul si securistii lui pe Antonescu si pe ceilalti papagali din PNL de au reusit sa pulverizeze acest partid.
Daca m-ar durea macar in 3 litere de jegurile astea umane , din politica,probabil ca m-ar fi socat alianta cu fuziune dintre cacarau si cei care l-au injurat cu atata ura. Cel mai mizerabil spectacol de la infiintarea PNL pana in prezent.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Vin Mai 30, 2014 7:37 pm

baso a scris:Nu-mi pot imagina cu ce l-au mituit sau speriat macacul si securistii lui pe Antonescu si pe ceilalti papagali din PNL de au reusit sa pulverizeze acest partid.
Daca m-ar durea macar in 3 litere de jegurile astea umane , din politica,probabil ca m-ar fi socat alianta cu fuziune dintre cacarau si cei care l-au injurat cu atata ura. Cel mai mizerabil spectacol de la infiintarea PNL pana in prezent.
Conform lui Mircea Badea, oranjgutanii deja l-au reevaluat in Cacabun pe Antonescu.  laugh 
Poate asta a fost si ideea, ca dupa faza gazoasa (Bas... escu), idiotii sa inghita fara noduri faza solida: Caca, rau da' bun.   vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Sam Mai 31, 2014 9:53 am

ENKI a scris:
baso a scris:Nu-mi pot imagina cu ce l-au mituit sau speriat macacul si securistii lui pe Antonescu si pe ceilalti papagali din PNL de au reusit sa pulverizeze acest partid.
Daca m-ar durea macar in 3 litere de jegurile astea umane , din politica,probabil ca m-ar fi socat alianta cu fuziune dintre cacarau si cei care l-au injurat cu atata ura. Cel mai mizerabil spectacol de la infiintarea PNL pana in prezent.
Conform lui Mircea Badea, oranjgutanii deja l-au reevaluat in Cacabun pe Antonescu.  laugh 
Poate asta a fost si ideea, ca dupa faza gazoasa (Bas... escu), idiotii sa inghita fara noduri faza solida: Caca, rau da' bun.   vesel

Sa stii ca si mie imi pare regizata toata povestea, cu un scenariu de comedie . raset Antonescu trebuia sa dispara eroic iar "regizorul" s-a gandit ca din cacarau sa-l transforme in cacabun  raset Penelistii sunt inca paralizati ; cand se vor trezi, va fi cu rupere de oase si iar se vor diviza. Laughing 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Sam Mai 31, 2014 11:36 am

Mai, am inteles eu gresit sau urma ca presedintele Comisiei Europene sa rezulte in mod direct, in urma votului ciolovecilor din UE?  scratch 
Acum vad ca rezultatele alegerilor la nivel european sunt tot provizorii (din 28 mai ?!?!), adica inca se mai numara, candidatii principali pentru sefia comisiei fiind lasati cu buzele umflate, dupa bataia de joc a FSB-istei Merkel la adresa tuturor votacilor. Shocked  
Ce sa mai zic de idiotii de miori, care au fost reprezentati tot de Macac la reuniunea informala de acu' cateva zile? veselie 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Dum Iun 01, 2014 8:30 am

Ieri m-a distrat ce scria pe burtiera la Romania TV si cum şuierau cuvintele  cand dispareau " EXCLUSIVITATE ("şvvvvp") TRAIAN BASESCU ("şvvvvp") TENTATIVA DE ATENTAT("şvvvvp")  raset M-am gandit ce dracu de stire le-a bagat pe teava SRI-ul si/sau SPP-ul ? Cand in sfarsit au prezentat stirea, un colaj montat din imagini de arhiva , m-a apucat rasul  raset Evident ca in final au aratat pt. a mia oara faza cu scuipatul, putin prelucrata  , ca sa para vintage  raset 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Lun Iun 02, 2014 7:38 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Dum Iun 08, 2014 2:00 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Lun Iun 09, 2014 9:57 am

Trebuie sa recunosc ca Mircea Badea este un ET zuperamuzant raset 
A sscos aseara niste "perle " + balonase de scuipat ... incat greu am redevenit serioasa  Laughing 
Prima/primul(nu stiu daca a fost din scoica sau din gura) , insa extrem de discret, i-a vizat pe aia,de la Vama veche, care tocmai au aflat ca Winmblădonul se joaca...pă iarbă  laugh Iar ce a facut dupe aia ,cu Papahagi, merita nescris in cartile de istorie si de nedesenat in hartile de geografie  mundiala  bine laugh lol! 
Recunosc ca m-a facut cur ioasa cum l-a convins piticu'  de 3 saptamani, incat l-a dat pe spate, ca este MEGASTAR si ca-l stie pe nebunul de taica-sau, inca de dincolo...  Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Mier Iun 18, 2014 5:22 pm

Conform lui Mircea Badea (pagina FB), vom asista imediat la inceputul sfarsitului Macacului.  vesel  

Mircea Badea chiar el
57 minutes ago
Va reamintesc ca in scurt timp vor aparea primele imagini cu Basescu si clanul Mondialilor. Apocalipsa acum!!!!

Mircea Badea chiar el
49 minutes ago
"Winter is coming! And I am in the Night's watch!"
Incepe lupta finala cu Basescu.
P.S. "Valar morghulis!"

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Mier Iun 18, 2014 5:25 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Joi Iun 19, 2014 4:14 pm

A inceput spectacolul  Laughing 
Din ce imi dau eu seama, mafiotii astia doi, fratii Basecu, au vrut doar sa-l tzepuiasca pe tzigan, promitandu-i ca vor aranja cu judecatorii. Evident ca n-au facut trafic de influenta pe la judecatori. Ca doar n-au fost prosti sa imparta banii cu altii.  raset D'aia  yo il cred pe prezident ca se jura ca n-a facut trafic de influenta pe la magistrati  Laughing Insa ca n-a stiut nimic- nimic despre "afacerea" lu' fra'su si ca nici macar "urechile" lui de la SRI nu l-au informat cand a predat tiganul banii , ASEEA CEEEVA YO NU POT SA CRED  . Laughing 
Vorba lu' CTP >sa-l creada  oligofrenii pe smiorcaila raset Insa, na, proba irefutabila ca prezidentul a primit partea leului din prada, inca nu a aparut. Iar asa cum si-o imagina pe ma-sa moarta, ca-l chinuia talentul cu poezii sensibilicioase, tot asa se va dezice si de fra'su, ca ala batea campii cand pomenea de el. Asta are scoala de securist de frunte al "iepocii de aur" , in stare de absolut orice jegozenie, inclusiv sa incendieze un port sau o tara ca el sa iasa cu basma curata. In interesul Romaniei, fireste  laugh Ca "animalul asta politic" are si sustinatori , n-am de ce sa ma mir. Doar niste handicapati mintali si-ar fi imaginat ca, odata cu impuscarea lui Ceasca, toti securistii cei josnici care l-au sustinut s-au transformat brusc in ingeri  laugh Cu siguranta ca se vor dezice si de el, ca de niste chiloti plini de rahat. Insa gandul care ma cam sperie este ce alt "stapan" care sa-i reprezinte isi vor alege ca  sa-l/sa-i "slujeasca".

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Joi Iun 19, 2014 6:47 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Joi Iun 19, 2014 7:10 pm

Daca l-au saltat pe fra'su, inteleg ca procurorii au receptionat telepatic mesajul de cuc al prezidentului ....ca din garaj  raset
Pun pariu ca fra'su e atat de imbecil incat sa nu-l dea in gat si pe prezident cum si-a luat malaiul din tepuire. Iar complicii de la serviciile secrete sunt intr-o mare dilema : ce sa fak a- ce sa fak a cu psihopatul  ce le-a kkt steagul ? Laughing
 Inteligent ar fi sa-l convinga sa-si dea demisia  vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Joi Iun 19, 2014 7:32 pm

baso a scris:Daca l-au saltat pe fra'su, inteleg ca procurorii au receptionat telepatic mesajul de cuc al prezidentului ....ca din garaj  raset
Pun pariu ca fra'su e atat de imbecil incat sa nu-l dea in gat si pe prezident cum si-a luat malaiul din tepuire. Iar complicii de la serviciile secrete sunt intr-o mare dilema : ce sa fak a- ce sa fak a cu psihopatul  ce le-a kkt steagul ? Laughing
 Inteligent ar fi sa-l convinga sa-si dea demisia  vesel
O sa semneze pana la urma si demisia, chiar cu sange, da' numa' daca i-o trimite careva zetuita in plumb.  laugh 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Vin Iun 20, 2014 7:32 am

Deja s-au mobilizat structurili si basistii analisti ca sa schimbe povestea.  Laughing Dupa mintea lor, Prezidentul este un erou, bun de exemplu pozitiv pt. natiune si omenire care nu impiedca justitia sa-si faca treaba nici de dragul lui fra'su. Laughing Laughing 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Vin Iun 20, 2014 7:57 am

baso a scris:Deja s-au mobilizat structurili si basistii analisti ca sa schimbe povestea.  Laughing Dupa mintea lor, Prezidentul este un erou, bun de exemplu pozitiv pt. natiune si omenire care nu impiedca justitia sa-si faca treaba nici de dragul lui fra'su. Laughing Laughing 

Cum ziceam, inca de prin 2007, imbecilul asta pleaca numai mort din functie.  laugh 
Interesant, asta seara se implinesc 2 ani de la tentativa de "sinucidere" a lui Nastase si 10 ani de la "sinuciderea" lui Erbasu. Poate ii aranjeasa secureii si Macacului o sinucidere artistica, urmata de sinuciderile in grupuri ale "basistilor pana la capat". laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Vin Iun 20, 2014 2:11 pm

Forta de la B1 contraataca  raset Ciudat este ca si Cristoiu, aseara, fara surse de la parchet, zicea ca Marian Capatana este tartorele care a imprumutata bani de la tigani, atragandu-l in mod mishelesc pe fra'su lu' prezident in poveste Laughing Desigur ca Capatzana a luat partea leului din prada , pt. a participa la licitatia pt Aversa Bucuresti .... laugh  In timpul asta , Basecu isi falfaia aripoarele de hingeras, uimit total cum de tiganul analfabet  le-a dat ...UE ....la securistii lui de incredere, care supravegheau discret si sigur operatiunea de predare-primire de bani negri de la interlop  innocent 



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

În ordonanţele de reţinere se arată că totul ar fi avut loc la începutul anului 2011, după ce magistraţii Tribunalului Olt au decis arestul preventiv pentru tatăl denunţătorului. În acel moment, fiul lui Bercea Mondial i-ar fi dat lui Marian Căpăţână suma de 250.000 de euro, în schimbul promisiunii că banii vor ajunge la Mircea Băsescu, pentru ca acesta să intervină pe lângă magistraţi.

Pentru că tatăl denunţătorului nu a fost pus în libertate, la intermediar au mai ajuns alţi 350.000 de euro în acelaşi scop, se mai arată în ordonanţa de reţinere.

Din suma totală de 600.000 de euro remisă de denunțător inculpatului Căpățână Marian Adrian, Băsescu Mircea a primit suma de 250.000 de euro în schimbul promisiunii că, prin influența pe care o are asupra magistraților, poate obține o soluție favorabilă pentru tatăl denunțătorului, adică va obține fie o pedeapsă mai mică, fie punerea în libertate.

Pentru faptul că a mijlocit remiterea banilor, inculpatul Căpățână Marian Adrian și-a însușit suma de 350.000 de euro din totalul de 600.000 de euro primit de la denunțător.

„Mircea Băsescu aflase chiar de la Bercea Mondial că Marian Căpăţână avea o relaţie foarte apropiată cu familia Anghel, împrumutând de la aceştia diverse sume de bani pentru afacerile sale", afirmă avocatul Adrian Gheorghiţă.

„În 2012, Marian Căpățână ar fi împrumutat 600.000 de euro pentru a participa la licitația firmei Aversa București. Căpăţână ar fi reuşit să returneze jumătate din sumă, însă după ce a pierdut licitaţia ar fi rămas fără bani. Familia lui Bercea nu l-a mai găsit, deși i-au spart geamurile casei din Drăgănești Olt și i-au hărțuit mama, până când bătrâna a ajuns în spital. Ameninţările s-au îndreptat atunci împotriva lui Mircea Băsescu, de la care cereau banii lui Căpăţână, pentru că erau parteneri în afaceri, urmând ca Băsescu să-i recupereze de la Căpăţână”, a precizat avocatul Adrian Gheorghiță pentru EVZ.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Vin Iun 20, 2014 5:17 pm

AVERSA, adica firma de POMPE?!  Shocked 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Huh, sa fie vorba de pompele lu' Ponta, de-o ardeau rau pe Udrea sau de ceva pompe funebre, tip ""vrei nu vrei, tot la noi ajungi"? suspect 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Vin Iun 20, 2014 5:48 pm

ENKI a scris:AVERSA, adica firma de POMPE?!  Shocked 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Faptul ca Marian Capatana a devenit tzap ispasitor nu ma mira, treaba fiind anticipata si de Cristoiu. Ceea ce ma mira este faptul ca tiganii sa fi dat cu imprumut sume mari de bani unuia ca asta doar pe vorbe, fara contract si garantii. Presupun ca procurorii au luat de bune tot ce a declarat Capatana, fara alte dovezi. Cine stie ce alti scheleti in dulap mai are individul asta de a acceptat ideea ca si-a insusit 350.000 euro din cei 600000 dati de tigan pt. trafic de influenta.
Chiar si asa, lucrurile nu se pasaresc . Capatana declara ca ar fi luat in 2012 cu imprumut 600.000 euro pt. a participa la licitatie, din care ar fi dat doar jumate inapoi...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Vin Iun 20, 2014 7:08 pm

In tot cazul, daca Basescu a declarat ca stia de sacaiala tiganilor asupra fratelui inca din urma cu un an ...sunt absolut convinsa ca stia mai multe despre poveste. Ceea ce nu a stiut , a fost faptul ca tiganul a facut film serial ...bun de Hoscar raset 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Vin Iun 20, 2014 8:03 pm

baso a scris:In tot cazul, daca Basescu a declarat ca stia de sacaiala tiganilor asupra fratelui inca din  urma cu un an ...sunt absolut convinsa ca stia mai multe despre poveste. Ceea ce nu a stiut , a fost faptul ca tiganul a facut film serial ...bun de Hoscar raset 
Conform Izaurei (wow, ce amintiri  laugh ), cica totusi ar fi stiut, un stick cu inregistrarile fiindu-i inmanat chiar lui Mircea Basescu, doar, doar va inapoia banii luati degeaba.  Laughing 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Vin Iun 20, 2014 9:58 pm

ENKI a scris:
baso a scris:In tot cazul, daca Basescu a declarat ca stia de sacaiala tiganilor asupra fratelui inca din  urma cu un an ...sunt absolut convinsa ca stia mai multe despre poveste. Ceea ce nu a stiut , a fost faptul ca tiganul a facut film serial ...bun de Hoscar raset 
Conform Izaurei (wow, ce amintiri  laugh ), cica totusi ar fi stiut, un stick cu inregistrarile fiindu-i inmanat chiar lui Mircea Basescu, doar, doar va inapoia banii luati degeaba.  Laughing 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Telenovela de telenovela  raset Cine stie ce i-au pus tiganii  pe stick-ul ala  de s-or fi gandit smecherii lui Basescu ca nu prezinta pericol inregistrarile alea raset 

In alta ordine de idei, ceva mi s-a parut suspect in toata matematica situatiei raset 
Deci, Florin Anghel da 600000 euro din care 100000 pt. intermediar.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Intermediarul recunoaste ca a primit 600000euro insa cu titlu de imprumut din care s-au returnat 320000 euro.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pt. diferenta de 280000 euro, ginerele lui Mondialul este saltat pt. santaj.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Deci, daca intermediarul a restituit 100.000 euro, in mod sigur ca 220.000 euro sa fi fost restituiti de Mircea Basescu (fiecare dupa cota incasata din prada )
Noa, acu problema e cine trebuia sa restituie 280000 euro (intre timp, ajunsa la 250000 euro)?  Laughing Ma indoiesc ca fraierii aia doi sa fi dorit a "restitui ", din banii lor personali, diferenta solicitata de tigan. E la mintea cocosului ca altcineva, la care au ajuns banii, o fi zis :mere bere bombardiere, ce se da nu se mai cere. Tiganul imputit santajeaza  raset Cam asta ar fi teoria mea despre problema supusa dezbaterii publice. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  Dracu' gol Sam Iun 21, 2014 1:31 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Sam Iun 21, 2014 8:41 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  ENKI Sam Iun 21, 2014 11:00 am

Mircea Badea - Proverb romanesc:" Traiane, cine sapa groapa altuia, mai exista inregistrari!"  vesel

EDIT. Dedicatie speciala.  laugh 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  baso Sam Iun 21, 2014 12:34 pm

ENKI a scris:Mircea Badea - Proverb romanesc:" Traiane, cine sapa groapa altuia, mai exista inregistrari!"  vesel

EDIT. Dedicatie speciala.  laugh 

Esti SADIC, frate , fata de Big Brother  laugh bine 
Yo declar si jur pe steagul Romaniei ca-l iubesc pe rromul ce si-a bagat pixelul negru in cravata pilna de puncte albe  laugh bine 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Băsescu - forever! - Pagina 11 Empty Re: Băsescu - forever!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 21 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 16 ... 21  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum