SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1 Decembrie

+6
Tavi
baso
lutra vulgaris
RocketQueen
delta
ENKI
10 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  Tavi Mar Dec 01, 2015 9:34 pm

Eu nu am sarbatorit astazi, deoarece pentru mine ziua de 1 decembrie este doar o amintire trista

Tavi
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 280
Data de inscriere : 25/11/2014

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Mier Dec 02, 2015 9:33 am

ENKI a scris:In schimb, neputand participa la parada cu dubele din dotarea DNA si DIICOT, SRI a tinut sa se afirme cu orice pret, dejucand un periculos atentat cu bomba. laugh
asta inseamna ca si plaiurile mioritice sunt aliniate tarilor din asa-zisa lume civilizata Very Happy
s-a detonat o petarda cu cianuri in clubul Colectiv, echivalenta (chit ca la o scara mai redusa) cu detonarile siriene din Paris
serviciile au fugarit teroristi care se jucau cu bombe prin Franta, asa ca si serviciile carpato-danubiene au avut o actiune echivalenta (chit ca la o scara mai redusa) - mai ales ca de Ziua Nationala a Romaniei are priza o stire despre secui care vor să rupă din trupul ţării partea destinată creării Ungariei Mari... Laughing

p.s. parca imi aduc aminte ca la un moment dat a fost arestat un nene care ducea acasa o butelie incarcata la o benzinarie
si ala a fost declarat terorist pana nu si-au dat seama ca omul a ramas fara gaz la aragaz veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  ENKI Mier Dec 02, 2015 10:34 am

delta a scris:
ENKI a scris:In schimb, neputand participa la parada cu dubele din dotarea DNA si DIICOT, SRI a tinut sa se afirme cu orice pret, dejucand un periculos atentat cu bomba. laugh
asta inseamna ca si plaiurile mioritice sunt aliniate tarilor din asa-zisa lume civilizata Very Happy
s-a detonat o petarda cu cianuri in clubul Colectiv, echivalenta (chit ca la o scara mai redusa) cu detonarile siriene din Paris
serviciile au fugarit teroristi care se jucau cu bombe prin Franta, asa ca si serviciile carpato-danubiene au avut o actiune echivalenta (chit ca la o scara mai redusa) - mai ales ca de Ziua Nationala a Romaniei are priza o stire despre secui care vor să rupă din trupul ţării partea destinată creării Ungariei Mari... Laughing

p.s. parca imi aduc aminte ca la un moment dat a fost arestat un nene care ducea acasa o butelie incarcata la o benzinarie
si ala a fost declarat terorist pana nu si-au dat seama ca omul a ramas fara gaz la aragaz veselie
Ala cu butelia era concetatean cu imbecila movulie din M10. laugh

http://lugojinfo.ro/index.php/actualitate/item/835-teroristul-butelie-denumit-de-presa-si-teroristul-in-slapi-cere-eliberarea-conditionata-luna-viitoare-atacurile-teroriste-din-franta-ar-putea-sa-il-tina-insa-departe-de-libertate

Vorba lui Ardei umplut, revolutia de aseara s-a fasait pentru ca SRI-ul a fost ocupat cu teroristul secui. laugh

http://www.cristoiublog.ro/gindul-de-miercuri-2-decembrie-2015/?fb_ref=Default
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  ENKI Mier Dec 02, 2015 1:57 pm

vesel  

În fiecare an, la Întâi de Decembrie, România este lovită de damblaua patriotismului.
Preşedintele e patriot, Guvernul e patriot (hahaha, asta-i ca şi cum ai spune că Lulu-i fată mare şi Lenuţa uşă de schit!), politicienii sunt patrioţi, cetăţenii (inclusiv Zizi de la scara vecină care a futut toţi arabii din Bucureşti) sunt patrioţi.
În fiecare an, la Întâi de Decembrie, România este lovită de damblaua patriotismului.
Aceeaşi paradă, aceleaşi tot-terenuri militare date moca de  americani ca să nu le arunce la fier vechi, aceleaşi rachete ruseşti, aceleaşi bărci gonflabile, scafandri, cai, cercetaşi şi câini. Doar vremea se mai schimbă .... într-un an plouă, în altul ninge, anul trecut Băsescu n-a dat mâna cu Ponta şi anul ăsta a fost soare - NU DATORITĂ LUI IOHANNIS CI DATORITĂ ÎNCĂLZIRII GLOBALE!
Cu Iohannis m-am lămurit. România avea nevoie de un Preşedinte care să aibă cetăţenii lui. Iohannis şi-a dorit doar guvernul lui, deci: CASE CLOSED!
M-am lămurit şi cu Guvernul. O adunătură de sorosişti, febeişti, femeişti şi securişti. O cloacă pestriţă de clubişti, fiecare cu clubul lui, fiecare dintre ei reprezentând interesele stăpânului pe care-l slugăreşte. Mulţi dintre voi v-aţi bucurat atunci când a fost descăunat Ponta care, de bine de rău, v-a dat înapoi ceea ce v-au luat Băsescu şi Boc (ba chiar mai mult v-a micşorat şi TVA-ul!). Veţi plânge însă foarte curând. Despre Cioloş, din motive personale, nu spun nimic Nici despre Anca Paliu nu vă spun. Dar, atunci când vremurile austerităţii se vor reîntoarce, veţi afla.
În concluzie, până anul ăsta am fost patriot dar de anul ăsta încolo - GATA! - nu mai sunt patriot.
VĂ FUT MUMA-N CUR CU PATRIOTISMUL VOSTRU ROMÂNILOR!
Voi fi patriot atunci când voi românilor veţi şti să cereţi celor ce conduc România să conducă în interesul vostru nu în interesul străinilor. Voi fi patriot atunci când voi românii veţi şti să cereţi celor ce conduc România pedepsirea celor două secături: Traian Băsescu şi Emil Boc.
ATÂT TIMP CÂT TRAIAN BĂSESCU ŞI EMIL BOC
NU VOR FI TRAŞI LA RĂSPUNDERE PENTRU TOT RĂUL FĂCUT ROMÂNIEI,
REFUZ SĂ FIU PATRIOT!
Şi încă ceva vreau să vă mai spun românilor:
NU-MI PLACE IMNUL ROMÂNIEI!
Pentru această afirmaţie n-aveţi decât să mă-njuraţi cât vreţi dar să ştiţi că eu m-am săturat de chestia cu "deşteaptă-te române din somnul cel de moarte".
DIN SOMNUL CEL DE MOARTE N-AVEŢI DECÂT SĂ VĂ DEŞTEPTAŢI VOI!
EU SUNT VIU! DECI TRĂIESC! ÎN CONCLUZIE: GÂNDESC!

PS Am o întrebare pentru ăştia din Ardeal:
BĂ CĂCĂCIOŞILOR, CÂT MAI AVEŢI DE GÂND SĂ ACCEPTAŢI AMENINŢĂRILE, BĂTAIA DE JOC ŞI BATJOCURA SMINTIŢILOR EXTREMIŞTI MAGHIARI? TREBUIE SĂ TRECEM NOI DIN NOU CARPAŢII SĂ LE RUPEM CAPETELE? VOI NU SUNTEŢI ÎN STARE?


http://preanecuviosuldiacon.blogspot.ro/2015/12/1-decembrie.html
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Mier Dec 02, 2015 3:36 pm

Naiba stie de ce, insa ungurii din imediata apropiere a Ungariei sunt mai putin manipulabili extremist decat cei din inima Harcov a
Romaniei Laughing Chiar am amici unguri carora n-am nici cel mai mic motiv ca sa simt nevoia de a le rupe capul Laughing Nu cred ca asta s-ar datora faptului ca am si ceva hematii unguresti in sange, pt. ca, in egala masura, am si hematii sarbesti pe langa cele romanesti. Deci, daca ma trimite careva in origini, as avea serioase dubii in alegerea corecta a originii originare si originale  raset Ca sa nu mai spun cum ar protesta celelalte origini daca le-as ignora , preferand doar una dintre ele laugh Cel putin injuraturile de mama, de baza, le inteleg perfect atat pe maghiara cat si pe sarbeste. Bunicul din partea mamei, un Hitler in miniatura, dar care a avut o slabiciune fata de mine, n-a vrut sa ma invete prea mult din toate limbile pe care le vorbea inca din copilaria lui raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  Tavi Mier Dec 02, 2015 8:24 pm

Baso de ce nu imi raspunzi?

Tavi
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 280
Data de inscriere : 25/11/2014

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Joi Dec 03, 2015 10:30 am

Tavi a scris:Baso de ce nu imi raspunzi?
Trebuia ? Mi-ai comunicat cumva un ordin ascuns la care n-am reactionat pt. ca nu m-am inrolat vreodata in armata sau in alte structuri bazate pe subordonare ierahica astfel incat sa percutez rapid chiar si trezita brusc din somn ? Sorry ca n-am raspuns. funny
Ai sarbatorit de 2 Decembrie ?

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Joi Dec 03, 2015 12:46 pm

Tavi, sa stii ca Enki te are bagat in igonore iar daca vrei sa-ti raspunda indirect,trebuia sa te dai bine pe langa mine ca sa te citez astfel incat sa vada si el ce postezi. E tare greu sa ajungi un neimportant autentic Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  ENKI Joi Dec 03, 2015 1:06 pm

baso a scris:[...] sa stii ca Enki te are bagat in igonore iar daca vrei sa-ti raspunda indirect,trebuia sa te dai bine pe langa mine ca sa te citez astfel incat sa vada si el ce postezi. E tare greu sa ajungi un neimportant autentic Laughing
Nu-mi pierd timpul sa le raspund nici macar indirect trepanetilor, antrenat fiind sa ignor chiar si citarea formei de viata ignorate. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  Tavi Joi Dec 03, 2015 2:38 pm

Baso eu nu sarbatoresc nimic in Decembrie. Nici 1 2 nici 24-25 sau 31-1.Pentru mine e cea mai urata perioada din viata mea!

Tavi
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 280
Data de inscriere : 25/11/2014

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Joi Dec 03, 2015 3:36 pm

Tavi a scris:Baso eu nu  sarbatoresc nimic in  Decembrie. Nici 1 2 nici 24-25 sau 31-1.Pentru mine e cea mai urata perioada din viata mea!
E vorba de fiecare decembrie sau în mod particular doar de ăsta? suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Joi Dec 03, 2015 6:03 pm

Tavi a scris:Baso eu nu  sarbatoresc nimic in  Decembrie. Nici 1 2 nici 24-25 sau 31-1.Pentru mine e cea mai urata perioada din viata mea!
Incearca sa le consideri zile obisnuite, la fel ca altele.
Experienta avuta cu trollii psihopati de pe forumul acasa nu te-a lecuit in a gasi rezolvari pt. vulnerabilitati din partea unor necunoscuti.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  Bad Girl Dum Dec 06, 2015 12:27 am

Tavi a scris:Baso eu nu  sarbatoresc nimic in  Decembrie. Nici 1 2 nici 24-25 sau 31-1.Pentru mine e cea mai urata perioada din viata mea!

Iar tu esti cel mai urata intamplare peste care a dat cineva vreodata online.

Cum nu mai poti polua forumul Acasa, ai venit aici sa te smiorcai ca un idiot.

Attention seeker,cum bine iti zisesem acum 2 ani pe forumul mentionat laugh

Bad Girl
își ia avânt... cu puțin ajutor
își ia avânt... cu puțin ajutor

Mesaje : 75
Data de inscriere : 13/04/2015

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Lun Dec 07, 2015 7:35 am

Bad Girl a scris:...nu mai poti polua forumul Acasa...
a dispărut şi ăla?
o fi o politică similară celor de la celelalte televiziuni/companii...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  Dracu' gol Mar Dec 08, 2015 12:49 am

ENKI a scris:
baso a scris:[...] sa stii ca Enki te are bagat in igonore iar daca vrei sa-ti raspunda indirect,trebuia sa te dai bine pe langa mine ca sa te citez astfel incat sa vada si el ce postezi. E tare greu sa ajungi un neimportant autentic Laughing
Nu-mi pierd timpul sa le raspund nici macar indirect trepanetilor, antrenat fiind sa ignor chiar si citarea formei de viata ignorate. laugh
Aquila non capit muscas... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  ENKI Mar Dec 08, 2015 8:44 am

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:[...] sa stii ca Enki te are bagat in igonore iar daca vrei sa-ti raspunda indirect,trebuia sa te dai bine pe langa mine ca sa te citez astfel incat sa vada si el ce postezi. E tare greu sa ajungi un neimportant autentic Laughing
Nu-mi pierd timpul sa le raspund nici macar indirect trepanetilor, antrenat fiind sa ignor chiar si citarea formei de viata ignorate. laugh
Aquila non capit muscas... raset
Al dracu' drac. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  Dracu' gol Mier Dec 09, 2015 1:26 am

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:[...] sa stii ca Enki te are bagat in igonore iar daca vrei sa-ti raspunda indirect,trebuia sa te dai bine pe langa mine ca sa te citez astfel incat sa vada si el ce postezi. E tare greu sa ajungi un neimportant autentic Laughing
Nu-mi pierd timpul sa le raspund nici macar indirect trepanetilor, antrenat fiind sa ignor chiar si citarea formei de viata ignorate. laugh
Aquila non capit muscas... raset
Al dracu' drac. laugh
Să vedem acum cum se descurcă băjeții și fetili cu traducerea... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Mier Dec 09, 2015 8:19 am

delta a scris:
Bad Girl a scris:...nu mai poti polua forumul Acasa...
a dispărut şi ăla?
o fi o politică similară celor de la celelalte televiziuni/companii...
Eu m-am mirat cum de nu l-au inchis mai repede iresponsabilii care administreaza site-ul ala. Ce naiba sa caute niste barbati in toata firea(vorba vine) printre ametitele de telenoveliste minore ? Dezaxatul de Sylver si inca vreo cativa ca el  au invadat tot forumul cu cretinismele lor. Cand nu-l hartuiau pe Tavi, putzuleau virtual telenoveliste. Orice om normal la cap care ar fi citit putin din schimburile de replici, si-ar fi dat seama rapid de atmosfera de ospiciu de acolo, existenta, se pare, de vreo cativa ani.
Iar daca le-a disparut spatiul de "socializare", trololoii se cauta unii pe altii prin alte locuri. De altfel, au si grija sa se recunoasca intre ei pt. ca nu pot altfel sa inceapa tambalaul din senin printre userii altor spatii de socializare. laugh Logic ar fi ca daca nu rezista unii fara altii, putea sa-si faca spatiul lor virtual in care sa se spurce reciproc pana le ies ochii din cap. Insa le place mai mult cu spectatori, ca poate poate mai atrag si pe altii in jocul lor dement.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  Dracu' gol Mier Dec 09, 2015 10:05 am

baso a scris:[...] De altfel, au si grija sa se recunoasca intre ei pt. ca nu pot altfel sa inceapa tambalaul din senin printre userii altor spatii de socializare [...]
Yo cre' că printre "userii" spațiului de socializare pentru furioșii de la Spitalu' 9 ar avea mult mai multe și neasemuite succesuri... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Mier Dec 09, 2015 10:45 am

baso a scris:De altfel, au si grija sa se recunoasca intre ei pt. ca nu pot altfel sa inceapa tambalaul din senin printre userii altor spatii de socializare. laugh
între noi fie vorba,
n urma cu 4 - 5 ani activam pe mai multe forumuri (şi pe alea de la unele televiziuni, şi pe site-uri private), dar am ajuns să intru doar aici
nici nu îmi dau seama dacă la vreo televiziune o mai fi existând forum de tipul celor de acum câţiva ani... scratch
că alea de pe paginile electronice ale ziarelor par mai mult bloguri, decât forumuri

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  ENKI Mier Dec 09, 2015 1:37 pm

delta a scris:
baso a scris:De altfel, au si grija sa se recunoasca intre ei pt. ca nu pot altfel sa inceapa tambalaul din senin printre userii altor spatii de socializare. laugh
între noi fie vorba,
n urma cu 4 - 5 ani activam pe mai multe forumuri (şi pe alea de la unele televiziuni, şi pe site-uri private), dar am ajuns să intru doar aici
nici nu îmi dau seama dacă la vreo televiziune o mai fi existând forum de tipul celor de acum câţiva ani... scratch
că alea de pe paginile electronice ale ziarelor par mai mult bloguri, decât forumuri
Nu cred ca mai exista forumuri ca pe vremuri, pentru ca, precum zicea imbecilul isteric, toata lumea buna si importanta s-a mutat pe feisbuc. Laughing
Adevarul e ca e ca pe feisbuc este dileala totala, mie, de exemplu, parandu-mi-se ca asist la aparitia unei subspecii umanoide, care deja a inceput sa acapareze si viata reala. suspect
Recent, m-am intalnit pe strada cu un vechi prieten (telepatie, caci tocmai ii vizitasem profilul FB) si care, din senin, mi-a propus sa fim... prieteni pe feisbuc, privindu-ma apoi ca pe un mutant, cand i-am spus ca n-am cont pentru activat in puscaria FBI, ci doar pentru a spiona procesul de autoreeducare de tip Pitesti. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Mier Dec 09, 2015 4:09 pm

Am pierdut azi vreo cateva ore la manichiura, coafura si pensat(macar am reusit sa combin frezatul cu manichiura in acelasi timp si m-am simtit tratata ca o regina;  mi-am schimbat manichiurista iar asta noua bibileste chiar si un sfert de ora la o unghie in timp ce eu nu prea am rabdare, desi rezultatul este net superior fata de ce-mi facea aia de dinainte) Eh, in timpul asta m-am amuzat cum alte cliente, dupa coafat, iute repede un selfie si actualizat poza de profil de pe FB laugh Ce DILEALA laugh Fetele de la salon mi-au spus ca nici nu li se mai pare ciudat, avand zilnic multe din astea. Faza misto este ca, in timpul asta, am vazut si 2 masculi tinerei (si barbosi, evident)veniti la
pensat.Laughing Le-a trasat cosmeticiana niste sprancene curvesti si incordate, de n-ati vazut asa ceva  raset E de noaptea mintii masculi cu bot blanos  si sprancene pensate si vopsite ca la gagici veselie Bine, cred ca astia au avut rabdare sa ajunga acasa si sa-si faca selfie in fata oglinzii din baie pt. actualizarea pozei de profil de pe FB Laughing N-am de unde sa stiu daca au par pe piept sau se epileaza la alt salon(doar presupun ca se rad pe piept in secret ca sa li se vada muschii) Laughing Cosmeticiana mi-a confirmat ca pe barbosii respectivi nu-i epileaza pe piept,ci doar ii penseaza. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Mier Dec 09, 2015 4:49 pm

baso a scris:masculi tinerei (si barbosi, evident)
cum adică "evident"? suspect
de la o vreme încoace tot aud pe la TV chestia cu bărboşii "lumbersexuali" (sau ceva de genul ăsta, că n-am verificat cum se scrie expresia), dar credeam că e vorba de ceva mişto la adresa unora cu barbă... laugh
pe aici nu prea sunt bărboşi, decât eventual câţiva care au omis să se bărbierească de câteva zile, aşa că mi se pare ciudat ca să-şi lase omul barbă doar din cauză că pe moment e la modă
bine, exceptând lipovenii bătrâni, dar ăştia au devenit rari de tot (iar tinerii nu mai păstrează tradiţia - măcar pe ăştia din urmă i-aş fi înţeles dacă aveau barbă, pe motiv că păstrează obiceiul...)

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Mier Dec 09, 2015 5:59 pm

delta a scris:
baso a scris:masculi tinerei (si barbosi, evident)
cum adică "evident"? suspect
de la o vreme încoace tot aud pe la TV chestia cu bărboşii "lumbersexuali" (sau ceva de genul ăsta, că n-am verificat cum se scrie expresia), dar credeam că e vorba de ceva mişto la adresa unora cu barbă... laugh
pe aici nu prea sunt bărboşi, decât eventual câţiva care au omis să se bărbierească de câteva zile, aşa că mi se pare ciudat ca să-şi lase omul barbă doar din cauză că pe moment e la modă
bine, exceptând lipovenii bătrâni, dar ăştia au devenit rari de tot (iar tinerii nu mai păstrează tradiţia - măcar pe ăştia din urmă i-aş fi înţeles dacă aveau barbă, pe motiv că păstrează obiceiul...)

Delta, existi degeaba pe Terra daca nu pricepi cum sta treaba cu lumbersexualii vs metrosexualii sau corciturile dintre cele 2 categorii  raset

1 Decembrie - Pagina 2 Lumbersexual-a-new-style-of-men1 Decembrie - Pagina 2 12338887_1525821294402151_1802572881_n1 Decembrie - Pagina 2 Metroman 1 Decembrie - Pagina 2 14115008235f5ee9c5

In timp ce eu in viata mea nu m-am lasata sarutata vreodata de vreun tepos, barbos sau mustacios(in afara de tatal meu, la care ii faceam observatie sa se rada rapid si singur inainte de a indrazni sa ma mai pupe vreodata) eu avand tenul foarte sensibil, fii-mea doar dupa teposi si barbosi se uita si ii fotografiza, la fel ca multe alte dintre colegele ei de liceu. Nu prea pricep de ce ii plac flocii de pe obrazul masculilor; i-am tot explicat ca blana pe obraz nu insemana neaparat o dovada certa de intelectualitate, ci un moft al masculilor ca sa para cat mai seriosi si protectori in ochii fraierelor de cucerit pe baza de barbi . In plus, toti barbosii ajung sa semene intre ei,ca maimutele.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Mier Dec 09, 2015 6:11 pm

1 Decembrie - Pagina 2 Stock-vector-lumbersexual-man-246003151

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  delta Joi Dec 10, 2015 7:04 am

deci toporul este un accesoriu obligatoriu al bărboşilor, aşa cum lama de ras este accesoriu obligatoriu al celor fără barbă? Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Joi Dec 10, 2015 7:55 am

Lumbersexualul merge cu toporul si la dus  raset

1 Decembrie - Pagina 2 LumbersexualX640

Subliminal, se transmite ideea ca lumbersexualul este varianta moderna a omului de grota.In loc de ghioaga umbla cu toporul(ori alt accesoriu de taiat), el fiind omul muntilor si padurilor,oricand pregatit sa taie lemne sau sa se bata cu ursul. Laughing E barbat adevarat, serios, muncitor si luptator ; nu le are cu pensatul sau alte putzuleli femeiesti in oglinda.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  ENKI Joi Dec 10, 2015 8:36 am

baso a scris:Subliminal, se transmite ideea ca lumbersexualul este varianta moderna a omului de grota.In loc de ghioaga umbla cu toporul(ori alt accesoriu de taiat), el fiind omul muntilor si padurilor,oricand pregatit sa taie lemne sau sa se bata cu ursul. Laughing E barbat adevarat, serios, muncitor si luptator ; nu le are cu pensatul sau alte putzuleli femeiesti in oglinda.

Nu stiu daca ai vazut asta. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Joi Dec 10, 2015 10:32 am

Mooor laugh Badea-i frate-meu raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  baso Joi Dec 10, 2015 10:37 am

delta a scris:deci toporul este un accesoriu obligatoriu al bărboşilor, aşa cum lama de ras este accesoriu obligatoriu al celor fără barbă? Very Happy
Barbosii sunt inovatori raset
1 Decembrie - Pagina 2 F2QPI6WID77NDM4.SMALL1 Decembrie - Pagina 2 Superthumb

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

1 Decembrie - Pagina 2 Empty Re: 1 Decembrie

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum