SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Shit Friday

4 participanți

In jos

Shit Friday Empty Shit Friday

Mesaj  Dracu' gol Vin Noi 22, 2013 9:12 pm

Preţurile la "megaocazii" sunt ca atacul la rugby. Ca să ataci, pasezi în spate. De Vinerea Neagră, "scad" preţurile printr-o creştere uluitoare, urmată de o scădere la un preţ mai mare decît la început. Bişniţarii, care vor să-şi scoată pîrleala pe cîrca proştilor, sunt de o lăcomie sinistră. Proştii abundă şi se calcă în copite unii pe alţii. Pe internet şi la tembelizor se face o reclamă superioară ca amplitudine crizelor de isterie de la spitalu' dă nebuni. Oamenii săraci cu duhu' aleargă desculţi după o bormaşină la care se dă gratis o tigaie pentru clătite. Eu aş redenumi ziua asta în "Apocalipsa vitelor în drum spre abator". Păcat că prostia nu doare. Ar fi absolut necesar... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Shit Friday Empty Re: Shit Friday

Mesaj  baso Sam Noi 23, 2013 12:30 pm

Eu am fost aseara cu fii-mea la mall doar ca sa vedem filmul "Jocurile foamei 2" . Recunosc ca din prima parte n-am retinut mare lucru, vazuta tot impreuna cu ea. Nu stiu de ce a impresionat-o asa de mult.Dupa episoul 2 , i-am spus fetei ca seria asta nici macar nu are la baza o idee originala si este chiar cuminte, fara scene sangeroase. I-am mai spus ca am vazut candva un film mult mai dur, nu mai tin minte titlul,cand ea era de gradinita, cu niste condamnati la moarte , aflati inca in inchisoare, selectionati sa participe la un joc pe viata si pe moarte pe o insula, spre deliciul telespectatorilor  : un fel de Big Brother "ridicat" la un alt nivel, mult mai cinic.
In rest, inainte de film, ne-am plimbat putin prin magazine. N-am intrat in alea de electronice, insa m-am mirat putin ca era multa lume desi nu s-a efectuat niciun fel de reducere in alta parte, asa cum umbla zvonul in urma cu un an sau doi , cu aceeasi ocazie , de Vinerea neagra . Imi aduc aminte ca atunci , tot asa, mergand la un  film premiera, impreuna cu fata, ne-am distrat de reducerile ridicole scrise pe cartonase mari . Intr-un loc chiar am remarcat ca pretul nou era mai mare decat ala taiat cu "X"  raset 
De data asta, intrand intr-un magazin cu incaltzari, sperand ca gasesc ceva cizme mishto la un pret rezonabil, inainte sa ies dezamagita de raportul calitate/frumusete vs pret, vanzatoarea m-a anuntat amabila ca,promotional, magazinul ofera o reducere de 20% cu conditia sa-i dau "like" produsului pe pagina de facebook al magazinului si sa ma intorc cu dovada ca le-am dat "like" nu mai stiu pana in ce data.raset Am iesit razand d'acolo, dupa ce i-am spus vanzatoarei ca nici n-am cont pe FB  si nici n-am vazut nimic prin magazin care sa ma provoace a-mi face cont pe FB ca sa dau "like" pt. reducerea aia Laughing Insa  fii-mea, dorind sa ma sustina, a intervenit : Mami, daca-ti place ceva, le dau eu "like" la ce vrei tu laugh Bine, chiar nu m-a interesat deloc oferta lor astfel incat sa aprofundez cu vanzatoarea problema dovezii ce ar fi trebuit prezentata ca sa cumpar cizme la reducere vesel  Ne grabeam sa intram in sala de cinema  ...
In fine, din toata excursia prin mall, doar fata a iesit in castig pt. ca mi-a cazut ochii pe o camasa foarte draguta, care, absolut intamplator, i-a placut si ei s-o probeze, in ciuda pretului tare piparat pt. o camasa. Astfel incat am injumatatit rapid pretul corect pe care as fi fost dispusa sa-l dau pe o perche de cizme, pt. mine, in Vinerea neagra Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Shit Friday Empty Re: Shit Friday

Mesaj  baso Sam Noi 23, 2013 1:56 pm

Fiind un "concept" importat din USA, este absolut firesc ca in Romania sa fie adaptat la necesitatile firesti, in primul rand ale comerciantilor, in scopul pacalirii bunului simt al consumatorilor romani. Locuind in apropierea granitei de vest a patriei, am invatat cu mult inainte de implementarea acestu concept americanesc, pervertit pe romaneste,  despre  regula de haur ca intotdeauna dincolo de granita de vest a Romaniei pot gasi produse de calitate la preturi mult mai mici decat in tara mea atunci cand se fac, cu adevarat, reduceri de preturi.

Yo am ramas masca vazand ca la aprozarul din apropiere doar la legumele /fructele aproape total  compromise ajungea si patronul sa decida ca ar fi cazul de o  prima si ultima reducere la pret inainte de a le arunca la gunoi.laugh Dupa cum roiau dros(hop)ihilele in jurul produselor respective, imi si imaginam cum ar  trebui sa reactineze OPC-ul la un astfel de peisaj, tipic romanesc.Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Shit Friday Empty Re: Shit Friday

Mesaj  ENKI Sam Noi 23, 2013 5:20 pm

Cica de anul se va numi oficial Black Fraierday. raset 
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Shit Friday Empty Re: Shit Friday

Mesaj  RocketQueen Lun Noi 25, 2013 7:04 pm

Cica vor sa introduca si un "Brown Thursday". raset 

RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Shit Friday Empty Re: Shit Friday

Mesaj  Dracu' gol Mar Noi 26, 2013 10:20 am

Blec frai(er)dei... raset 

Shit Friday Cattle-crowding-18196469
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Shit Friday Empty Re: Shit Friday

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum