SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Klaus Werner Johannis

+4
ENKI
RocketQueen
baso
delta
8 participanți

Pagina 2 din 18 Înapoi  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Urmatorul

In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Noi 23, 2014 12:34 pm

Nu prea imi dau seama care o fi talcul acestei poze : un fost amasador SUA si actualul presedinte deghizati in Mos Craciuni ca sa cerseasca bani pe strada in scop umanitar ? scratch
Bine ca nu s-au deghizat in calugari care sa cerseasca bani pt. "constructii de biserici" , ca intr-o vreme era plin de barbosi in negru si maicute sfioase pe strada cu paharele din alea sau cutii de carton laugh Dupa aia am auzit ca au adoptat metoda si tiganii, cersind bani prin strainatate, tot pt. "biserici" neterminate, facand dovada si cu poze (palatele lor in rosu)  Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Noi 23, 2014 2:26 pm

Mi se pare mie sau sasalaul a scris, cu manuta lui, neexistand posibilitatea unei greseli de tehnoredactare, intreprnide in loc de intreprinde? scratch

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Dum Noi 23, 2014 4:31 pm

Probabil că l-au obligat ăia să funcționeze la o viteză cu care nu prea e obișnuit... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Dum Noi 23, 2014 4:36 pm

Un troll simpatic, pe care-l citesc destul de des... raset

Radu Alexandru:

"Fara nici un pic de homofobie, la petrecerea j&b, cel mai gay din cladire era fiul gabrielei firea. Ala care nu a luat bacul. Avea o camasa de paiete argintii si se fasolea ca o dameza cu un grup de gay. iarasi. Eu nu am nici o problema cu asta. Dar ea o arde super ortodox cu infiintat cursuri obligatorii duminica la biserici pentru elevi. Ca oamenii care nu fac copii nu sunt oameni. in sistemul ei de valori in care spune doar de familie, educatie si biserica, sa ai un fiu analfabet gay e cea mai mare ipocrizie din istoria omenirii. Iohannis nu e om ca nu are copii? Pai nici fii-tu nu o sa aiba. Ca barbatii nu raman gravizi la colon."

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Lun Noi 24, 2014 2:32 pm

ENKI a scris:Mi se pare mie sau sasalaul a scris, cu manuta lui, neexistand posibilitatea unei greseli de tehnoredactare, intreprnide in loc de intreprinde? scratch

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Achiesez la opina Dracului gol raset In viteza cu care nu era obisnuit, Klaus a pus aiurea punctul de la i in cuvantul "intreprinde"(enterprise -Star truc).(posibil sa fi scris chiar întîepuuide) In schimb, am sesizat ca, tot din viteza, a comis si-un "porc" la i-ul din cuvantul "numai" subliniat cu doua linii Laughing



Deci, sunt ET  laugh



In schimb, varianta in limba engleza imi aduce aminte de poza sexy  "Maaia (Morgenstern)pe Lenin" din "Plai cu Boi" de pe la inceputul anilor 90 raset


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Mar Noi 25, 2014 3:56 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. Politicaca de carton și dobitocii de votaci cretini... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Mier Noi 26, 2014 12:48 am

Observ ca unii pregatesc deja mentalul colectiv pt. situatia unui "presedinte incompatibil in exercitarea mandatului" raset Brici. Imi place cum suna . Va fi un grozav subiect de comedie cel mult 5 ani.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Eu zic ca juristii vor fi nevoiti sa explice cum e cu Vacanta functiei de presedinte , mai precis daca interdicția de a ocupa o funcție pe perioada de trei ani în cazul celor declarați incompatibili   intra sau nu in categoria imposibilitatii definitive de exercitare a atribuţiilor. Mai ales ca o decizie anterioara a CCR a statuat clar ca interdictia respectiva se aplica tuturor funcțiilor eligibile prevazute de Legea 176/2010, deci inclusiv functiei de presedinte
Ca daca nu e imposibilitate definitiva, atunci perioada celor 3 ani e imposibilitate temporara de exercitare a atributiilor, astfel incat Tariceanu sau Zgonea trebuie sa-i asigure interimatul lui Iohannis timp de 3 ani de la pronuntarea deciziei ICCJ. raset
Ca sa nu-si puna juristii creierii pe bigudiuri,yo zic ca  judecatorii ICCJ ar putea sa suspende solutionarea dosarului cu ANI pana isi termina Iohannis mandatul, invocand imunitatea "absoluta" a acestuia. Si ne-am scapat de-o grija funny In felul acesta ar putea candida, peste 5 ani, pt. un nou mandat de presedinte  iar intre timp, pana judecatorii ICCJ vor repune dosarul pe rol , sa se abroger legea ANI.
Voila le petit truc avec un politruc jocolor  witch

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  RocketQueen Mier Noi 26, 2014 11:57 pm

Radu Alexandru a scris:La cati oameni au cumparat cartea lui Iohannis, va dati seama ca fix acum, dar fix acum, statistic vorbind, cineva se plictiseste in ultimul hal in timp ce se caca cu ea in brate?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

laugh
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Joi Noi 27, 2014 11:22 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce-mi place ca abia acu' s-au prins unii de mersul pe jos , pas cu pas raset Dupa ce au inaltat balonul Iohannis pana'n ionnosfera , cu abureala revolutionara de rigoare, "antiponta", si  motivul ca au fost batjocoriti romanii din diaspora ca sa stea la coada . raset
Prea putini romani din strainatate sau probabil deloc au urmarit confruntarea Iohannis vs Ponta ca sa priceapa  cine-i antiponta laugh Daca as fi fost cel mai mare VIP de pe planeta si le-as fi spus romanilor sa nu-si piarda vreme  stand la cozi pt. o tigaie pe care o pot cumpara la acelasi pret "redus" sau chiar mai mic intr-un magazin de chinezisme  "cu di tati" , inclusiv cu marca stantata ca sa para de firma , m-ar fi acuzat multi de lipsa de patriotism, lipsa de spirit civic si ca indem lumea la nesocotirea unui drept constitutional: dreptul de a sta la coada pt. a vota si de a pupa tigaia visata brusc de catre votac ca ii  lipseste din dulap sau din debara raset
Din ce mi-a spus sotul, la sectia de votare de care apartinem , nu statea nimeni la coada, el fiind singurul votac care le-a deranjat pe niste babe acre care il cautau pe lista fara sa-l gaseasca raset Doar asta l-a iritat, ca babele nu s-au miscat repede si a asteptat vreo 5 minute ca sa-l gaseasca pe lista laugh
Cand am fost ultima data sa votez, la referendumul din 2012, pe mine m-au cautat si mai mult timp (nu stiu daca 10 sau 15 minute) pe liste, incat am inceput sa comentez cu tupeu, inclusiv despre cateva persoane decedate cu ani in urma in blocul in care locuiesc si pe care le-am vazut ca figurau inca  pe lista, astfel incat a venit rapid inspre mine seful sectiei de votare, un judecator simpatic, ca sa-mi distraga atentia cu glume si "ce mai faci? nu stiam ca locuiesti in zona..." raset Bine, este firesc sa nu te gaseasca prea repede daca la aceeasi adresa si nr de apartament figureaza mai multe persoane decat cele care locuiesc efectiv acolo si nu in alta parte, inclusiv in cimitir. laugh

Pff, in acest context abia astept sa vad meciul de tenis dintre Iohannis cu tigaia si Hallep cu racheta raset Sper ca fata sa fie cu adevarat obraznica si sportiva , deloc politicoasa in meciul cu profu' de (educatie) fizica presedinte  bine
Nu l-a obligat nimeni pe presedintele nou ales sa-si puna mintea pt. a lua  bataie in mod sportiv de la o obraznica pe care a interesat-o legile fizicii fix cat sa-i foloseasca in tenis laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Vin Dec 05, 2014 1:59 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Vin Dec 05, 2014 7:14 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Dec 06, 2014 12:24 pm

Chiar daca mi-e greu, aproape imposibil, sa tin partea cuiva la rece, intelectual,  parca parca as tine mai mult cu Yo Hannisball Lecter,  sa zicem.... Santa Klaus raset







In mod cert, ripper hoodzii nu-mi provoaca senzatii calde laugh




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Lun Dec 08, 2014 5:16 pm

Sa-mi bag picioarele daca pricep de cea zana asta a simtit nevoia sa faca tam-tam in presa ca a acceptat, cat mai in public cu putinta, misiunea de "purtatoare de cuvant a Presedintelui" raset Din moment ce propunerea i s-a facut discret , fara participarea presei, o putea duce creierul sa-i accepte public propunerea ,tot pe feisbuca, insa intr-un mod discret si sugestiv , respectand dreptul Presedintelui ales de a anunta primul nominalizarile, dupa o atenta si indelungata gandire . Sorry, e si ea o tuta avantata sau servita printre multe alte feisbuciste de acelasi calibru : n-a fost capabila sa tic-taca in mod inteligent, cat sa priceapa doar adrisantul raset


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Dec 08, 2014 7:55 pm

baso a scris:Sa-mi bag picioarele daca pricep de cea zana asta a simtit nevoia sa faca tam-tam in presa  ca a acceptat, cat mai in public cu putinta, misiunea  de "purtatoare de cuvant a Presedintelui"  raset Din moment ce propunerea i s-a facut discret , fara participarea presei, o putea duce creierul sa-i accepte public propunerea ,tot pe feisbuca, insa intr-un mod  discret si sugestiv , respectand dreptul Presedintelui ales de a anunta primul nominalizarile, dupa o atenta si indelungata gandire .  Sorry, e si ea o tuta avantata sau servita printre multe alte feisbuciste de acelasi calibru : n-a fost capabila sa tic-taca in mod inteligent, cat sa priceapa doar adrisantul  raset


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In urma cu jumatate de ora, sasalaul tocmai a confirmat ca o va numi purtatoare de vorbe, din 21 decembrie.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cred ca principalul ei atu a fost prenumele rusesc, pentru ca vocea si privirea nu prea o recomanda pentru functie. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Mar Dec 09, 2014 7:23 am

ENKI a scris:
In urma cu jumatate de ora, sasalaul tocmai a confirmat ca o va numi purtatoare de vorbe, din 21 decembrie.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cred ca principalul ei atu a fost prenumele rusesc, pentru ca vocea si privirea nu prea o recomanda pentru functie. laugh


Pana acum n-am auzit de ea, nici macar cu ocazia filmului "Dupa dealuri". E posibil sa fie o buna purtatoare a cuvintilor gandite si nerostite de Iohannis,adica a pauzelor dintre cuvinte, cu conditia sa nu aiba parte de jurnalisti cu intrebari incuietoare pe la conferintele de presa raset Mi s-a parut insa atipica maniera de a-si face publica nominalizarea, nefiind inca angajata pe functia respectiva . Adica, ea dadea si interviuri pe tema acceptarii propunerii, mai inainte ca mutulica sa aiba o reactie raset Te poti gandi la tot felul .As cam exclude varianta ca el ar fi ca pisica , aducand pe rand si pe furis  puii fatati aiurea, lasandu-i sa miaune zgomotos mai inainte ca stapanul sa se dumireasca a cui e puiul si cand si cati mai apar asa, de nicaieri. Laughing Pe acelasi sistem, orice tupeist se poate lauda public ca a acceptat propunerea raset Pe de alta parte, daca i-a dat tipei o saptamana de gandire, in mod cert Iohannis a mai avut si o alta varianta de purtator de cuvant, insa ea a mieunat prima Laughing Sa fi fost in locul lui, o lasam sa miaune public pana in 21 decembrie. Ca pedeapsa ca nu mi-a comunicat discret acceptul , pe pagina mea de facebook, astfel incat sa anunt eu nominalizarea, printr-un comunicat scurt raset Totusi, exista si varianta ca d-na Tatiana sa nu-l considere asa de subtil incat sa fie sigura ca Iohannis ar pricepe, dintr-o postare pe contul lui de FB, ca a acceptat misiunea raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Mar Dec 09, 2014 12:19 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

veselie

Daca se grabeste Iohannis sa mai scrie o carte pana de Craciun sau de Anul Nou,comunitatea feibucistilor din Romania va ajunge in ritm rapid cea mai intelectuala din lume vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mar Dec 09, 2014 12:24 pm

baso a scris:Pana acum n-am auzit de ea, nici macar cu ocazia filmului "Dupa dealuri".

Nici eu n-am auzit de ea, insa e clar ca de acum inainte o voi lega involuntar de Tanacu si Daniel Corogeanu, de cate ori va purta rarele vorbe ale lui Klaus. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mar Dec 09, 2014 12:56 pm

Cad vad cum arata unii dintre agitatorii "tinerilor frumosi si liberi", care isi inchipuie ca "generatia Facebook" a decis presedintele (cu P mare), mi se face o imensa sila. Embarassed

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bine, pe altii ii apuca chiar crizele de nervi, ca in cazul lui Vadim.  laugh


CĂPŞUNĂ VODĂ

E un munte de slănină
Şi-are-o faţă ca de sodă
Toţi românii se închină:
Iată-l pe Căpşună Vodă!

Îl votară căpşunarii
Risipiţi în patru zări
Ne-au cam dat cu flit, hoinarii:
Votul marii răzbunări!

Ei au pedepsit o ţară
Ce-n pustiu i-a alungat
Pentru pîinea lor amară
Ne-au dat un handicapat.

Straşnică mobilizare
Pe Facebook şi Internet!
Hai la ţară de vînzare
Are banner şi-n closet!

A vîndut copii, turbatul
Plîng familii după ei
Na rinichiul, ia ficatul
Inima? 5.000 de lei!

N-am crezut că ne va bate
Dumnezeu aşa de rău:
Ne-a arătat că se poate
După Chior - un Mutălău.

E mutant, n-are charismă
Zici că-i zombi împăiat
Berlinul ne-a tras o cizmă
Fiindcă prea des l-am trădat.

Reichul IV se-nfiripă
La Dunăre şi-n Carpaţi
Şmecherul n-are echipă
Doar nişte băsişti mascaţi.

Iese Dosia la bătaie
Trei piftii-s la guşa ei
Sar în curul gol, din baie
Pleşu şi cu alţi lachei.

Doi beţivi îşi cer răsplata
Buldogul şi Orban L.
Numai sapa şi lopata
Mai vindecă PNL.

La fasole cu ciolannis
Stau la coadă interlopi -
La Putere tot golanii-s
Aţi votat de-aţi dat în gropi.

Aţi vrut să scăpaţi de Chiorul
Dar, de fapt, voi l-aţi salvat
Vă înjură tot poporul
Mai bine v-aţi fi-mpuşcat.

Hai, veniţi acum acasă
Luaţi-vă ţara-napoi!
Ah, ce farsă dureroasă
Şi ce baie de noroi!

Iar e-n lanţuri ţara asta
Ticăie bomba cu ceas
Ne-a lovit, din nou, năpasta
După un tătar - un sas.

Plîngi pînă îţi crapă buza
Tu, nefericit norod:
Pe tronul lui Vodă Cuza
Stă Căpşună Voevod!

Sceptrul lui Mihai Viteazul
E la neamţul second-hand
Exilul beleşte prazul
Ce ruşine! Ce mai brand!

Biată Ţară Românească
Eşti la capăt de destin...
Adolf Hitler să trăiască
Şi nepotul lui cretin!


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Apropo, ultimul vers sugereaza ca Hitler n-a avut doar o fata (Angela Merkel), ci si un alt copil, care l-ar fi produs pe Klaus. Sau macar un frate sau sora, care sa-i faca un nepot. suspect laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Mar Dec 09, 2014 4:45 pm

Inca mie imi este neclar personajul Iohannis si nu sunt virusata impotriva lui doar pt. ca basistii pupincuristi si trepanetii se inghesuie la lins si ode. Exagereaza, desigur, pt. ca n-au avut un candidat mai bun pt. care sa militezeze, la fel de curva ca si Baselu pt. a le fi idol laugh Pana acu',nu mi s-a parut deloc sclipitor , ci aerian, mutalau,plictisitor de se scorjesc peretii cand vorbeste, oarecum naiv...Insa n-a reusit sa ma irite cum o face tot timpul curva de Baselu, cu tupeul lui de securist imputit si agitator. laugh Evident ca, astfel de date initiale ale personajului Iohannis,pot duce la concluzia ca ar fi papusa perfecta de manipulat. Insa si nemtii sunt cam ciudati , ca sa nu spun atipici pt. simturile latine  sau dacice Laughing

In studentie, dupa ce m-am certat cu prietenul de atunci, rasfoind un ziar, habar n-am cum ajuns in camera, le-am provocat pe gagici cu matrimonialele. raset  Le-am spus  ca GATA, vreau sa-mi gasesc un barbat matur , inteligent si bla-bla-bla, care sa ma plimbe cu Mertzanul raset Tocami citisem un anunt, dintre multe altele , al unui cetatean german, serios, foarte prezentabil (blond cu ochi albastri dezaprobare ) inalt, situatie materiala exceptionala , cu vreo 10 ani mai mare decat mine.... Na, celalalte s-au bagat la italieni si francezi cu semnalmente aprox asemanatoare (mai putin la culoarea parului si a ochilor) Si le-am scris in engleza/franceza, dupa caz; ne-am pus si poze raset Daca bine imi aduc aminte, eu mi-am pus un exemplar din poza de pe legitimatia de studenta pt. ca n-am gasit alta care sa nu fie in grup, incat sa fiu nevoita ca sa ma incercuiesc cu rosu raset Mult m-am mirat ca dupa un timp, neamtul mi-a raspuns . Doar eu am fost fericita primitoare de raspuns  de la un dornic de mezalianta cu o romanca  raset Wow ce circ si cat s-au distrat fetele cand am inceput cu comentariile si criticile la adresa neamtului si a scrisorelei pe care mi-a trimis-o. La naiba, lipise pe ea zeci de abtibilduri pufoase cu catelusi, pisicute, floricele, mamarute, inimioare , fluturasi... Adevarat artist chicioman la putzuleli din astea raset A scris cu liniarul sub pix, respectand distanta dintre randuri (am masurat  Laughing) , ca sa fie cat mai caligrafic si cat mai perfect. A si parfumat scrisorica roz; numa' felicitare muzicala cu olario-olario n-a pus in plic raset Am privit poza lui si am anuntat gagicile ca asta ori e pedofil,ori e dus cu capul, ori inca e dependent psihic de ma-sa , vreo Hilda nazista care si-a umplut casa cu miliarde de rahaturi care o incanta. Laughing Am  decretat instant ca poate sa aiba si palat si zeci de Mertzane, ca nu-s curioasa raset Si am refuzat sa continui corespondenta , nici macar pt. amuzament . Bine, poate ca omul era un bombonel dragalas de felul lui, insa n-am vrut sa ma risc cu vreun sadic deghizat in ingeras neamt . Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Mier Dec 10, 2014 2:16 pm

baso a scris:Inca mie imi este neclar personajul Iohannis si nu sunt virusata impotriva lui doar pt. ca basistii pupincuristi si trepanetii se inghesuie la lins si ode. Exagereaza, desigur, pt. ca n-au avut un candidat mai bun pt. care sa militezeze, la fel de curva ca si Baselu pt. a le fi idol laugh Pana acu',nu mi s-a parut deloc sclipitor , ci aerian, mutalau,plictisitor de se scorjesc peretii cand vorbeste, oarecum naiv...Insa n-a reusit sa ma irite cum o face tot timpul curva de Baselu, cu tupeul lui de securist imputit si agitator. laugh Evident ca, astfel de date initiale ale personajului Iohannis,pot duce la concluzia ca ar fi papusa perfecta de manipulat. Insa si nemtii sunt cam ciudati , ca sa nu spun atipici pt. simturile latine  sau dacice Laughing
Nemțălăii sunt drone perfecte pentru manipulatorii carismatici și psihopați(vezi Hitler)... raset


Ultima editare efectuata de catre Dracu' gol in Mier Dec 10, 2014 4:01 pm, editata de 1 ori
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Mier Dec 10, 2014 3:25 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Sa-mi bag picioarele daca pricep de cea zana asta a simtit nevoia sa faca tam-tam in presa  ca a acceptat, cat mai in public cu putinta, misiunea  de "purtatoare de cuvant a Presedintelui"  raset Din moment ce propunerea i s-a facut discret , fara participarea presei, o putea duce creierul sa-i accepte public propunerea ,tot pe feisbuca, insa intr-un mod  discret si sugestiv , respectand dreptul Presedintelui ales de a anunta primul nominalizarile, dupa o atenta si indelungata gandire .  Sorry, e si ea o tuta avantata sau servita printre multe alte feisbuciste de acelasi calibru : n-a fost capabila sa tic-taca in mod inteligent, cat sa priceapa doar adrisantul  raset


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In urma cu jumatate de ora, sasalaul tocmai a confirmat ca o va numi purtatoare de vorbe, din 21 decembrie.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cred ca principalul ei atu a fost prenumele rusesc, pentru ca vocea si privirea nu prea o recomanda pentru functie. laugh

Vaca asta lălîie este una dintre eminențele maronii din cadrul ICR-ului condus cu frenezie patrihaotică de pupincuristu' băsist Cacapievici... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Mier Dec 10, 2014 3:36 pm

ENKI a scris:Cad vad cum arata unii dintre agitatorii "tinerilor frumosi si liberi", care isi inchipuie ca "generatia Facebook" a decis presedintele (cu P mare), mi se face o imensa sila. Embarassed

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Slugile astea demente își închipuie că au contribuit decisiv la victoria CiolAnnusului și la restaurația băsismului isterico-imbecil... Probabil că se vor ridica cu niște pretenții comparabile doar cu propria lor demență... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Mier Dec 10, 2014 6:48 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Inca mie imi este neclar personajul Iohannis si nu sunt virusata impotriva lui doar pt. ca basistii pupincuristi si trepanetii se inghesuie la lins si ode. Exagereaza, desigur, pt. ca n-au avut un candidat mai bun pt. care sa militezeze, la fel de curva ca si Baselu pt. a le fi idol laugh Pana acu',nu mi s-a parut deloc sclipitor , ci aerian, mutalau,plictisitor de se scorjesc peretii cand vorbeste, oarecum naiv...Insa n-a reusit sa ma irite cum o face tot timpul curva de Baselu, cu tupeul lui de securist imputit si agitator. laugh Evident ca, astfel de date initiale ale personajului Iohannis,pot duce la concluzia ca ar fi papusa perfecta de manipulat. Insa si nemtii sunt cam ciudati , ca sa nu spun atipici pt. simturile latine  sau dacice Laughing
Nemțălăii sunt drone perfecte pentru manipulatorii carismatici și psihopați(vezi Hitler)... raset

Incerc sa-l analizez fara idei preconcepute de genul ca, daca este inalt si neamt, musai trebuie sa fie un geniu si intruchiparea corectitudinii sau, dimpotriva, un pampalau stupid, inalt ca bradul si prost ca gardul , numa' bun de drona pt. basistii convertiti brusc la iohannism. Laughing Faptul ca pana in prezent mi-a dat senzatia unui habarnist lozincar, ajuns printr-un concurs de imprejurari cam misterioase sa candideze iar mai apoi presedinte, poate chiar fara sa se fi asteptat la asta, se poate schimba in timp . Dintr-un punct de vedere, este chiar bine ca nu-i vorbaret agitator precum Baselul si ii doresc sa-i tina Dumnezeu naravul. Daca are ceva de comentat sau de transmis public, sa o faca scurt si la obiect, in legatura stricta cu atributiile lui, fara tzatzisme si razbunari a la basescu .
Chestia e ca incep sa fac bube cand citesc sau aud atatea laude exagerate si osanale la adresa lui, desi nu-l pot acuza ca si-ar fi angajat armata de laudatori. Treaba asta nu dezvaluie decat incantarea unei turme prostita la cap cu mitul eroului salvator din povesti sau din filmele de actiune americane. Si sunt convinsa ca basistii convertiti la iohannism au interes sa mentina mitul asta, chiar sa-l aduca pana la cultul personalitatii, pt. a-si justifica pupincurismul in scopul mentinerii sinecurilor . Habar n-am daca neamtul va continua sa se lase dus de valul pupincuristilor laudatori si sa ajunga sa se considere zeu sau se va delimita de ei, tinandu-i la distanta regulamentara. Presupun ca in Romania este cam dificil ca in cea mai inalta functie in stat sa ramai om normal si echilibrat in conditiile in care cei mai multi din jur au in sange pupincurismul si placerea de a se face pres la picioarele stapanului cel mai puternic in stat.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Mier Dec 10, 2014 10:29 pm

Ma nedumereste mult faptul ca CCR tot amana solutionarea exceptiei de neconstitutionalitate in privinta articolului de lege invocat de ANI pt. incompatibilitatea mai multor persoane, intamplator si pt Iohannis. Daca treaba era clara, nu era niciun motiv sa decida ca este neconstitutional, chiar si inainte de alegeri. Presupun ca opiniile judecatorilor sunt impartite si n-au ajuns la un numitor comun. Dupa cum exista si posibilitatea sa se exercite presiuni asupra lor  Laughing Nici nu-mi dau seama ce articol din Constitutie or fi invocat ca s-a incalcat primarul din Tuzla si inca o persoana scratch Mai ales ca, in majoritatea cazurilor, CCR respinge exceptiile , deciziile de admitere fiind in cazuri mai putine si clare de incalcare a prevederilor constitutionale invocate.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Vin Dec 12, 2014 5:47 pm

Noul Führer al României, ales "democratic" prin voința poporului din Waffen-PDL. Sieg Heil!!! raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

P.S. Vechiul Führer halește fecale și cacă PMPiți... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mar Dec 16, 2014 5:58 pm

Misto, sasalaul va afla abia pe 14 ianuarie daca e sau nu incompatibil, existand sanse reale sa avem al doilea prezident aparat pe timpul mandatului de acea imunitate absoluta si absurda inventata de Morar pentru Macac. raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Mier Dec 17, 2014 7:46 am

ENKI a scris:Misto, sasalaul va afla abia pe 14 ianuarie daca e sau nu incompatibil, existand sanse reale sa avem al doilea prezident aparat pe timpul mandatului de acea imunitate absoluta si absurda inventata de Morar pentru Macac. raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu  i s-ar aplica dispozitiile referitoare la imunitate. Intr-o decizie recenta , CCR a lamurit cum e cu imunitatea presedintelui, ca pe perioada mandatului se suspenda doar orice urmarire penala impotriva lui.
Sunt unii destepti care deja au anticipat ca , in cazul unei sentinte nefavorabile, incompatibilitatea nefiind enumerata expres printre cazurile de incetare a mandatului, nu va produce efecte   laugh Aiurea, eu zic ca va produce efecte . Constitutional sunt posibile 2 variante : 1.vacanta functiei (pt. incapacitate definitiva de exercitare a mandatului )sau 2.incapacitatea temporara (timp de 3 ani) de exercitarea a atributiilor. Probabil ca tot CCR-ul va trebui sa stabileasca cum sa se procedeze in situatia in care Iohannis nu va dori s-o transeze nemteste si sa-si dea demisia. In ambele situatii am avea un presedinte interimar. Eu opinez ca se va merge pe varianta de vacanta a functiei (3 ani de intredictie  in mandatul de 5 ani echivaleaza cu o incapacitate indelungata de exercitare a mandatului) si se vor organiza noi alegeri prezidentiale.

Dupa cum vad eu cazul lui Iohannis, citind motivarea Curtii de apel, treaba este pe muchie de cutit, depinzand de interpretarea legii raset In spiritul legii,ca de altfel si in limbajul comun,  nu sunt diferente prea mari intre "local" si "regional" iar in speta, regionalul il include pe local, ceea ce insemana ca Iohannis poate fi declarat incompatibil raset Bine, poate fi mentinuta si solutia  Curtii de Apel in situatia in care ICCJ n-a mai judecat cauze similare in care miza sa fi fost distinctia clara intre cele doua notiuni iar ICCJ sa o fi transat-o in sensul expus de mine Laughing Nici nu vreau sa-mi imaginez ce presiune exista acum pe judecatorii de la ICCJ laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Joi Dec 18, 2014 1:35 am

baso a scris: Nici nu vreau sa-mi imaginez ce presiune exista acum pe judecatorii de la ICCJ laugh
Yo mă gîndesc că frau (ș)Merkel stă cu ochiu' proptit pă pritocelile corupților aplicatori ale strîmbelor legi din Rromanistanul mioritic... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Dracu' gol Vin Dec 19, 2014 6:17 am

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Sam Dec 20, 2014 6:08 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris: Nici nu vreau sa-mi imaginez ce presiune exista acum pe judecatorii de la ICCJ laugh
Yo mă gîndesc că frau (ș)Merkel stă cu ochiu' proptit pă pritocelile corupților aplicatori ale strîmbelor legi din Rromanistanul mioritic... raset

laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 2 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 18 Înapoi  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum