SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Klaus Werner Johannis

+4
ENKI
RocketQueen
baso
delta
8 participanți

Pagina 17 din 18 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Urmatorul

In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Vin Feb 23, 2018 8:00 am

Spuneam ca imi voi schimba parerea despre miori daca voi vedea un milion dintre ei pe strazi, in sprijinul demiterii baschetozei. M-am razgandit, imi voi schimba parerea si daca ies doar zece mii si doar in Bucuresti. Laughing

Comportamenul Plăvanului era previzibil. Dacă ar fi întârziat să-şi arate susţinerea doar cu o secundă mai mult, un procuror kamikaze s-ar fi detonat anunţând începerea cercetării penale împotriva doamnei „Instituţia primei duamne”(sic!). Cum într-un proces civil s-a demonstrat că familia Plăvanului, prin doamna „Ghenunche” Carmen a făcut fals şi uz de fals, începerea cercetării penale e floare la ureche, chiar justificată. Păi vă daţi seama ce paradeală ar fi ieşit dac-o plimba pe doamnă pe la bulău, cu cătuşele belite pe mâini? Ce-ar mai fi făcut Plăvanul?

Desigur, nu e absolut nimic surprinzător în comportamentul retardatului naţional. Când băsescu îi spunea Plăvanului „Paiaţă”, ştia bine de ce-o face: pentru că mugitorul de la Cotroceni fix asta e, un telecomandat care joacă exact cum i se cântă. Dacă-i spune „ăl din spate” să meargă în mâini el iese la fel de imperturbabil în faţa tuturor, cu acelaşi aer bovin şi zâmbet tâmp.

Trebuie însă să reţinem un lucru esenţial: Tudorel Toader a prezentat-o pe Kovesi exact aşa cum e, a golit-o de orice aură, arătând limpede că „împăratul e gol”. Fiecare propoziţie a raportului are o desfăşurare logică, fiecare afirmaţie e argumentată, sunt prezentate exemple clare, totul „cu subiect şi predicat”. Iar acesta e un element devastator pentru Koveşi.

Să spui că acest raport e neclar e o dovadă de prostie galopantă. băsescu, cât era el de ticălos, ar fi căutat o fractură logică, s-ar fi legat de ceva şi ar fi contraatacat cu un raţionament. Care raţionament, chiar dacă se baza pe ceva strâmb, cel puţin mima golăneşte logica. În cazul Plăvanului lucrurile arată de-a dreptul grotesc. Spune că raportul e neclar. Cum poţi totuşi să fii atât de prost? Cum oare? Nu-mi spuneţi că e ticăloşie deoarece prostia care răzbate din această formulare umileşte orice altă trăsătură.

P.S. Poate că ar avea sens să ieşim din letargia în care ne aflăm. Vă garantez că dacă la uşa Plăvanului de la Cotroceni s-ar strânge 100 000 de oameni mugitorul naţional ar începe cel puţin să tremure. Şi el şi manipulatorul din spate. Iar cretinul de Klemm s-ar vedea pus în faţa unui eşec usturător, un eşec pe care-l merită cu vârf şi îndesat! Credeţi că se poate?


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Mier Feb 28, 2018 8:09 pm

Se pare ca sectantii sunt in dilema in privinta actului pe care trebuie sa-l emita Klaus pt. a refuza revocarea propusa de Tudorel. Ca decret nu poate emite decat daca numeste in functie sau revoca raset Si i-a impuscat in cap ideea ca Iohannis sa nu emita niciun act laugh Au inceput deja sa viralizeze informatia ca legea nu-l obliga sa refuze in scris intr-un anumit termen si deci, pana la expirarea mandatului, are timp sa-i raspunda lui Tudorel Laughing

Yo ma gandeam sa-i ajut putin. Prezidentul sa emita decret de mentinere in functie ca urmare a refuzarii propunerii de revocare laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Mar 01, 2018 7:57 am

baso a scris:Se pare ca sectantii sunt in dilema in privinta actului pe care trebuie sa-l emita Klaus pt. a refuza revocarea propusa de Tudorel. Ca decret nu poate emite decat daca numeste in functie sau revoca raset Si i-a impuscat in cap ideea ca Iohannis sa nu emita niciun act laugh Au inceput deja sa viralizeze informatia ca legea nu-l obliga sa refuze in scris intr-un anumit termen si deci, pana la expirarea mandatului, are timp sa-i raspunda lui Tudorel Laughing

Yo ma gandeam sa-i ajut putin. Prezidentul sa emita decret de mentinere in functie ca urmare a refuzarii propunerii de revocare laugh
Adica nu exista un termen (15, 30, 45 de zile) dupa care revocarea sa fie considerata ca adoptata tacit de taciturnul Sasalau?! scratch
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Mar 01, 2018 8:51 am

Intrucat am sesizat niste paralele facute in mass-media intre bilantul DNA si congresul al XIV-lea a PCR (Mircea Badea, Ingrid Mocanu etc.), am incercat sa citesc cate ceva despre ce s-a rostit p-acolo. M-a frapat trimiterea Sasalaului la un pretins proverb, pe care marturisesc ca nu l-am mai auzit pana acum. suspect

Sasalau a scris:Aşa cum spune şi proverbul: Minciuna umblă cât umblă, până i se înfundă. Aceste acţiuni concentrate în plan mediatic nu au şanse de reuşită. Cei care le-au pus la cale sunt cei care au rămas în trecut, care trăiesc cu iluzia că puterea înseamnă privilegii şi se exercită prin abuz.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

N-am putut sa nu fac legatura cu zicala populara strambata (mere, in loc de pere) introdusa in discurs de Ceasca, chiar la deschiderea lucrarilor celui de-al XIV-lea congres, in '89. Suspect



(min. 2.00)



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pare ca sectantii sunt setati s-o tina gaia-matu' cu lupta anticoruptie si sa atate masa tacuta, aparent amorfa, a boborului anesteziat deocamdata de ger, pentru a justifica mai apoi izbucnirea de furie si un mic razboias civil, care sa dezmembreze Securistanu', fix in anul mareului centenar. suspect

Greu de gasit articole despre PERELE agatate in plopi de ieseni pe data de 14 decembrie '89, ca si cand moldovenii ar fi corectat MERELE cizmarului. Cica ar fi repetat gestul si studentii din bucuresti, tot cu pere. Laughing


tot mai multa lume din orasele romaniei aflasera ce se intampla la noi si ne transmiteau mesaje de solidaritate si promisiuni ca vor iesi, la randul lor, in strada. un prieten ne-a sunat din oradea si ne-a povestit ca studentii din trenul de iasi au scris pe vagoane “libertate” si “timisoara“. apoi, am aflat ca studentii din bucuresti au agatat pere in plopii din fata caminelor, pentru a materializa vorbele lui ceausescu, care anuntase la congres ca perestroika va ajunge in romania “cand va face plopul pere* si rachita – micsunele”. dar cel mai mult ne-a incurajat editia speciala a emisiunii “actualitatea romaneasca” de la europa libera, in care se vorbea foarte clar despre masacrul de la timisoara, de aceasta data exagerandu-i proportiile. mai multe guverne straine au protestat si americanii si-au trimis doi diplomati ai ambasadei la timisoara, sa vada care este adevarul. am adormit cu greu, aproape in zori, macinat de ganduri si de nerabdare. in noaptea aceea nu am mai auzit focuri de arma. nu stiu de ce, dar toti simteam ca a doua zi va iesi in strada intregul oras.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



*Ceasca spusese MERE, nu PERE. laugh

EDIT. Am gasit proverbul stalcit de Sasalau, cel mai probabil din cauza gandirii in germana. Proverbul original este la trecut, respectiv: Minciuna a umblat cat a umblat, pana i s-a infundat

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In cazul asta, chiar nu pot sa nu tin cont ca Tudorel Toader, in timpul meditatiilor de drept pe care le-a acordat gratuit procurorilor CSM, a spus "convingerea mea este ca ADEVARUL iese la suprafata". Mai mult, a continuat: "adevarul trebuie stiut, trebuie asumat si, daca are conotatii negative, trebuie indreptat". vesel

De la min. 6.45



Ultima editare efectuata de catre ENKI in Joi Mar 01, 2018 9:13 am, editata de 2 ori (Motiv : completare cu EDIT)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Joi Mar 01, 2018 9:18 am

ENKI a scris:
Adica nu exista un termen (15, 30, 45 de zile) dupa care revocarea sa fie considerata ca adoptata tacit de taciturnul Sasalau?! scratch

Ca termen, ar trebui sa emita actul prin care refuza revocare in 30 de zile de la solicitare. Actele presedintelui sunt acte administrative si supuse legii contenciosului administrativ.
In caz de refuz, nu exista adoptare tacita in materie. Insa problema poate fi solutionata in instanta de judecata pe calea contenciosului administrativ, prin obligarea prezidentului sa emita decretul de revocare

Eu sper ca vor sesiza atat CCR cu conflictul juridic de natura constitutionala cat si instanta de contencios administrativ cu refuzul presedintelui .
Auzeam aseara comentarii cum ca CCR, stabilind ca exista conflict juridic de natura constitutionala, il si solutioneaza, constatand ca baschetoza este revocata din functie. Nu mi s-ar parea deloc corecta o astfel de decizie. Decretul de revocare este un act administrativ care poate fi atacat in instanta. Decizia CCR este fara cale de atac. Astfel incat CCR si-ar depasi competenta daca ar da o decizie astfel cum anticipeaza si spera Savaliuc.

Intrandu-se in malaxorul unor proceduri judiciare, de regula cronofage, e foarte probabil sa dureze mult pana Kovesi va elibera biroul. E chiar foarte posibil sa-i inceteze mandatul mai inainte sa se lamureasca, prin hotarare judecatoreasca definitiva, treaba cu revocare. La cat de incrancenati sunt  faraoanca si sectantii ei, sunt convinsa ca vor uza de toate mijloacele sa nu se lase dusa de la sefia DNA mai inainte de expirarea mandatului. Cu siguranta ca va fi serial pe tema revocarii, insa nu pot anticipa cu cate episoade. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Mar 01, 2018 9:26 am

baso a scris:
ENKI a scris:
Adica nu exista un termen (15, 30, 45 de zile) dupa care revocarea sa fie considerata ca adoptata tacit de taciturnul Sasalau?! scratch

Ca termen, ar trebui sa emita actul prin care refuza revocare in 30 de zile de la solicitare. Actele presedintelui sunt acte administrative si supuse legii contenciosului administrativ.
In caz de refuz, nu exista adoptare tacita in materie. Insa problema poate fi solutionata in instanta de judecata pe calea contenciosului administrativ, prin obligarea prezidentului sa emita decretul de revocare

Eu sper ca vor sesiza atat CCR cu conflictul juridic de natura constitutionala cat si instanta de contencios administrativ cu refuzul presedintelui .
Auzeam aseara comentarii cum ca CCR, stabilind ca exista conflict juridic de natura constitutionala, il si solutioneaza, constatand ca baschetoza este revocata din functie. Nu mi s-ar parea deloc corecta o astfel de decizie. Decretul de revocare este un act administrativ care poate fi atacat in instanta. Decizia CCR este fara cale de atac. Astfel incat CCR si-ar depasi competenta daca ar da o decizie astfel cum anticipeaza si spera Savaliuc.

Intrandu-se in malaxorul unor proceduri judiciare, de regula cronofage, e foarte probabil sa dureze mult pana Kovesi va elibera biroul. E chiar foarte posibil sa-i inceteze mandatul mai inainte sa se lamureasca, prin hotarare judecatoreasca definitiva, treaba cu revocare. La cat de incrancenati sunt  faraoanca si sectantii ei, sunt convinsa ca vor uza de toate mijloacele sa nu se lase dusa de la sefia DNA mai inainte de expirarea mandatului. Cu siguranta ca va fi serial pe tema revocarii, insa nu pot anticipa cu cate episoade. Laughing


Bun, inseamna ca tinuta in lesa si cu botnita pusa, baschetoza e numai buna de separat apele in campania electorala de la anu'. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Joi Mar 01, 2018 10:12 am

ENKI a scris:


Bun, inseamna ca tinuta in lesa si cu botnita pusa, baschetoza e numai buna de separat apele in campania electorala de la anu'. laugh


Ar fi ceva daca CCR ar constata existenta conflictul juridic de natura constitutionala in sensul ca prezidentul este obligat sa semneze decretul de revocare. Insa chiar si cu decizia CCR publicata in Mof, nebunul poate zice ca nu semneaza. La asa ceva nu se poate merge decat pe suspendarea presedintelui.
OK Sa zicem ca semneaza decretul de revocare; va avea grija sa spuna ca este fortat de CCR sa semneze. Kovesi va ataca decretul in instanta de contencios administrativ(pt. neteminicia motivelor invocate de Tudorel pt revocare), solicitand, probabil, si suspendarea executarii lui. Daca nimereste la fond  un jude fanatic, din secta lui Kovesi, poate ramane pe functie pana ii expira mandatul. Daca nimereste un jude normal la cap, Kovesi va elibera mai repede biroul din DNA.
Prin urmare, sunt posibile mai multe variante, chiar si cu o decizie CCR favorabila revocarii.


Ultima editare efectuata de catre baso in Joi Mar 01, 2018 11:03 am, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Joi Mar 01, 2018 10:53 am

In tot cazul, l-am ascultat aseara cu placere pe generalul Panaitescu, fost procuror militar in fostul PNA,cat de simplu si curat a explicat situatia, inclusiv pe intelesul unui nejurist. Cristal.
Si cand te gandesti ca  Macovei l-a dat afara impreuna cu multi altii, in mod sigur la fel de bine pregatiti profesional, pt. a-i face partie tutei baschetoze ca sa-si umple DNA-ul cu tot felul de interlopi si neosecuristi cu diplome in drept obtinute de la chioscuri, slugi perfecte ... doar de dragul productiei de dosare de coruptie pe hectar in campul tactic. Sa dai in mana briciul la maimuta, e mai mult decat un atentat la siguranta nationala

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Joi Mar 01, 2018 11:20 am

ENKI a scris:Intrucat am sesizat niste paralele facute in mass-media intre bilantul DNA si congresul al XIV-lea a PCR (Mircea Badea, Ingrid Mocanu etc.), am incercat sa citesc cate ceva despre ce s-a rostit p-acolo. M-a frapat trimiterea Sasalaului la un pretins proverb, pe care marturisesc ca nu l-am mai auzit pana acum. suspect

Sasalau a scris:Aşa cum spune şi proverbul: Minciuna umblă cât umblă, până i se înfundă. Aceste acţiuni concentrate în plan mediatic nu au şanse de reuşită. Cei care le-au pus la cale sunt cei care au rămas în trecut, care trăiesc cu iluzia că puterea înseamnă privilegii şi se exercită prin abuz.



A fost simpatic comentariul lui Serban Nicolae. Laughing Evident ca m-a amuzat, fiindu-mi imposibil sa-mi imaginez ca niste decervelati ar putea convinge cetatenii sa voteze prin referendum un astfel de text de inserat in Constitutie. Evident, ar trebui sa accepte la pachet si modificarea art.1 al. 1 din Constiutie , in sensul ca Romania este un ospiciu national in loc de România este stat naţional, suveran şi independent, unitar şi indivizibil. Laughing

Nu cred că am văzut vreodată o mizerie mai mare, la nivel de demnitate de stat, ca așa-zisul bilanț al Direcției Naționale Anticorupție.

LE La revizuirea Constituției vom fi nevoiți să introducem următorul text:
"Procurorii anticorupție își desfășoară activitatea potrivit unor protocoale secrete, sub autoritatea unor ambasade. La bilanțul DNA vor fi citați, cu mandat de aducere, președintele României, președintele Înaltei Curți de Casație și Justiție, șeful secției pentru procurori din CSM și procurorul general." S-ar putea să nu fie glumă...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Bine, pot face abstractie de faptul ca Serban Nicolae, ca avocat, s-a declarat partizanul convins al ideii ca Iohannis nu poate fi obligat sa accepte revocarea propusa de Toader.Partial, are si el dreptate. Nu-l poate ameninta nimeni cu pistolul la tampla pe Iohannis ca sa semneze dracului decretul de revocare ca sa scurtcircuiteze circuitul judiciar raset Consider mai plauzibila varianta pe invers; sa fie ameninta sever ca daca semneaza decretul de revocare, il ia dracu' si va fi preocupat in puscarie cum sa se aplece ca sa ridice sapunul ori cu ceva si mai grav. laugh Are dreptul si libertatea sa fie imun la orice argument rational, fara sa fie impuscat. Si va profita porceste de treaba asta.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Mar 03, 2018 7:25 am

Apropo de fake news, scenarii , zvonuri, hoax-uri, m-a amuzat ienervarea lui BIT pe Tapalaga  ca i-a furat "stirea" despre Klaus upgradat Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Interesant, totusi, de ce neosecuristul Tapalaga isi lanseaza "previziunea" ca pe Klaus nu prea l-ar interesa un al doilea mandat, preferand un job mai linistit.  Suspect  Asta dupa ce chiar el a fost unul dintre cei care a amenintat public ca Iohannis isi inceteaza mandatul in secunda in care o revoca pe Kovesi iar pt. un al doilea mandat nici nu s-ar mai pune problema sa-l sustina securistii si oengistii. E o brusca indulcire de ton dupa ce BIT le-a furnizat scenariul sustinut si de SRS.
Sunt simpatice si comentariile latrailor de acolo, incantati de perspectiva unui Klaus upgradat (presupun ca atata timp cat isi mentine promisiunea de a nu o revoca pe Kovesi astfel incat si aceasta sa ajunga procuror european). La cat de tontonel este sasalaul, sa incerce acum neosecuristii a-l ademeni cu o oferta de nerefuzat doar de dragul baschetozei ? Oricum, il au si pe Julien in spatele fermoarului ca sa i-l arate lui Klaus din cand in cand  Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Mar 03, 2018 11:04 am

Petarda sau nu, lui Chireac i se pare plauzibila varianta de a fi mutat ficusul in Consiliul european cu a lui Ravasitoare cu tot raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

N-ar fi scris Tapalaga articolul ala frumos daca scenariul lui BIT n-ar fi fost pe placul neosecuristilor Laughing Poate ca, din anumite motive, nici ei n-ar prea avea chef cu ficusul candidat si pt. al doilea mandat. Nu degeaba l-au pus pe Julien sa se antreneze. Cu ajutorul retelei sorosiste si daca Iohannis e ascultator, n-ar fi mare magie sa mobileze cu el Consiliul european. Ori macar sa-i promita ca-l rezolva cu acest post caldut daca e cuminte.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Mar Mar 06, 2018 11:15 am

Probabil ca Sasalaul va mai candida o data, in 2019, dar io sunt sigur ca nu va mai castiga. laugh


Atunci când ești președinte, nu trebuie să urmărești banii. Te urmăresc ei pe tine!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Joi, 8 februarie, prestigioasa publicație online hotnews.ro publică un articol prin care dezvăluie că un lobbyst american, Elliot Broidy, are din 2015 o firmă care produce sisteme militare de comunicații, iar această firmă a semnat un acord cu Romarm. Deși nu se știe ce conține acest acord, HotNews opinează că ar fi vorba despre contractul pentru achiziționarea de “Sisteme C4I cu capabilități de integrare ISTA”, un program de înzestrare a armatei în valoare totală de 180 de milioane de euro. HotNews mai spune că acest contract este răsplata venită din partea lui Dragnea pentru că Elliot Broidy l-ar fi invitat pe șeful PSD la întâlnirea cu Donald Trump, în ianuarie 2017. La vremea respectivă, tot HotNews scria că Dragnea ar fi plătit, de fapt, pentru respectiva întâlnire, aproximativ un milion de dolari. La un an distanță de la afirmația legată de plată, HotNews revine mult mai documentat și scrie că, de fapt, Broidy ar fi acoperit costurile prezenței lui Liviu Dragnea și Sorin Grindeanu la Washington, la cina cu Trump. Iar Broidy ar fi făcut acest lucru pentru că are interese ca firma sa, Circinus, să obțină acel contract de 180 de milioane de euro. Informația a fost furnizată, cu o zi înainte de a apărea pe HotNews, și de prestigioasa publicație americană McClatchydc.com, care dă chiar mai multe detalii. Americanii de la McClatchydc.com citează și o “proeminentă expertă” din România, Caterina Preda, care spune că “Nu poți obține un contract în România fără aprobarea lui Dragnea”.

Chiar dacă proeminenta expertă

Caterina Preda, profesor la Facultatea de Științe Politice a Universității București, e convinsă și i-a convins și pe proeminenții jurnaliști de la McClatchydc.com de faptul că toate contractele din România trebuie să aibă aprobarea lui Dragnea, există, totuși, o categorie de contracte care nu pot fi obținute fără aprobarea unei cu totul alte persoane.

Acestea sunt contractele de înzestrare a armatei, care nu pot fi obținute de către nici o firmă fără aprobarea Consiliului Suprem de Apărare a Țării. CSAȚ este condus de către președintele României, domnul Klaus Iohannis, și ia hotărârile prin consens. Dacă președintele CSAȚ nu este de acord cu un contract de înzestrare a armatei, de exemplu, cum ar fi chiar această achiziție de 180 de milioane de euro, contractul nu se face.

Președintele României,

Excelența Sa domnul Klaus Iohannis, nu doar că are decizia în ceea ce privește contractele de înzestrare a armatei, dar s-a și arătat încă de la începutul mandatului său prezidențial extrem de preocupat de această problemă. De altfel, prima acțiune prezidențială după întoarcerea din vacanța de iarnă din 2014-2015 a fost semnarea unui acord între toate partidele politice prin care România se angajează, fără a fi consultat și Parlamentul, să aloce anual, începând cu 2017, 2% din PIB pentru armată.

Așa cum spuneam, aceasta a fost prima acțiune publică a președintelui Iohannis după depunerea jurământului, mesajele de Crăciun și Anul Nou, plecarea și întoarcerea din vacanță. Consecvent, domnul Iohannis a urmărit cu atenție și îngrijorare respectarea acestui acord semnat de șefii partidelor parlamentare din 2015, ignorând, în același timp, legea învățământului, care prevede acordarea a 6% din PIB pentru educație.

Dacă vizita la Trump

a lui Dragnea a fost însoțită, susțin HotNews, McClatchydc.com și Caterina Preda, de semnarea unui acord de 180 de milioane de dolari cu firma Circinus a lui Elliot Broidy, vizita lui Klaus Iohannis la Trump a fost însoțită de anunțul că România va achiziționa rachete Partiot în valoare de 3,9 miliarde de dolari. Contractele de achiziție de armament în valoare de peste 100 de milioane de euro nu pot fi făcute fără aprobarea Parlamentului României. Și, totuși, achiziția de rachete Patriot a fost anunțată ca certă în iunie 2017, anunțându-se, de asemeni, că prima tranșă de aproximativ 800 de milioane de dolari trebuie plătită până la finalul anului 2017. Și pentru că prima tranșă bătea la ușă, achiziția de rachete Patriot a fost aprobată de ambele Camere ale Parlamentului pe 20 și 21 noiembrie, după o scurtă dezbatere a legii în comisii, pe 20 noiembrie. Desigur, așa cum spune și proeminenta expertă Caterina Preda, Dragnea a aprobat acest contract.

Conform S&P Global Market Intelligence,

compania Raytheon, producătoarea sistemelor de rachete Patriot, obține din astfel de contracte un profit operațional de 14,3%. Asta înseamnă că din contractul inițial cu România, de 3,9 miliarde de dolari, din care Raytheon are partea leului, de 3,4 miliarde, compania americană va obține un profit de aproximativ 420 de milioane de dolari.

Chiar și pentru o companie americană, un profit de 420 de milioane de dolari este unul destul de mare, mai ales când, cu excepția SUA, nu mai ai decât 12 clienți la nivelul întregii lumi. Să prinzi unul și să-i iei banii presupune dispoziția de a cheltui în avans pentru lobby și, de ce nu, publicitate și PR. Numai că, oficial, Raytheon nu a cheltuit nici măcar un singur leu pentru publicitate și PR în România înainte de semnarea contractului și de virarea primei tranșe din bani.

În săptămâna 11-17 decembrie 2017,

România a plătit către Raytheon prima tranșă din contract, în valoare de 766 de milioane de dolari, fiind programat ca până la finalul lui 2017 să se achite încă 144 de milioane.

Cu siguranța că banii au intrat în cont, Raytheon a început campania publicitară prin care își propune să ne convingă că e bine să cumpărăm de la ei. După ce am cumpărat și după ce am plătit un sfert din valoarea contractului.

Astfel, pe 20 decembrie, în prestigioasa publicație online hotnews.ro a apărut primul articol publicitar al Raytheon, intitulat “România a cumpărat Patriot. Detalii despre avantajele achiziției”.

De atunci și până astăzi au mai apărut cel puțin trei articole publicitare ale Raytheon în prestigioasa publicație online HotNews. Tot din perioada post-plată a primei tranșe datează și pagina de Facebook “Sisteme Patriot”, care, promovându-și contra cost postările, informează publicul român despre avantajele achiziționării de rachete Patriot, la multă vreme după ce decizia de cumpărare a fost luată și la ceva vreme după ce a început să curgă șuvoiul de bani înspre producător. Dar dacă Raytheon vrea să plătească niște publicitate de care nu are nevoie, cine se poate opune?

În campania electorală din 2014,

PNL și PD au cheltuit oficial 7.291.000 de lei. PSD a cheltuit oficial 20.136.000 de lei. Acestea sunt cheltuielile declarate oficial, la Autoritatea Electorală Permanentă. În condițiile în care campaniile prezidențiale pentru Ponta și Iohannis au presupus un număr sensibil egal de afișe, panouri, prezențe online și în presă, precum și plăți nedeclarate către consultanții de campanie, estimările independente din piața de publicitate vorbesc despre costuri ale campaniei prezidențiale de aproximativ 10.000.000 de euro pentru fiecare dintre candidații ajunși în turul II.

Această sumă este mult mai apropiată de realitate și, de fapt, este și suma de care se apropie, conform modificărilor legislative făcute în 2016, cheltuielile pe care le va putea face în 2019 un candidat la prezidențiale. Conform legii, un candidat la funcția de președinte va putea cheltui pentru campania electorală din 2019 20.000 de salarii minime brute pe economie. Adică, la valoarea certă de azi a salariului minim, 38.000.000 de lei. Bani mulți, care trebuie strânși din timp.

Deși a apărut zvonul

că domnul Iohannis nu ar mai fi interesat de alegerile prezidențiale din 2019, fiind pe cale de a deveni președintele Consiliului European la sfârșitul anului viitor, părerea noastră este că, extrem de chibzuit, domnul președinte se pregătește deja pentru cheltuielile electorale de anul viitor.

“Nu trebuie să fii Mafalda ca să-ți dai seama că, atunci când vii în țara asta și întrebi de o agenție de publicitate, ambasada să-ți spună: uite, este o agenție care a făcut campanie președintelui!”. Aceste cuvinte aparțin unui important consultant de campanie electorală, Felix Tătaru, care a lucrat pentru campania electorală a lui Traian Băsescu din 2004, dar și pentru campania electorală a aceluiași din 2009. Declarația însă este din 2006, când a fost întrebat cum se face că pentru obținerea contractului pentru Roșia Montană a fost recomandat de ambasada Canadei. Firma care obținuse respectivul contract se numește GMP și are un lung istoric de publicitate și consultanță electorală.

Ei bine, dacă vă așteptați ca la finalul acestui articol să citiți că Raytheon a ales GMP pentru a-și face în România o publicitate de care nu are absolut deloc nevoie, ne vedem nevoiți să vă înșelăm așteptările.

P.S. Firma care se ocupă de campania în România a Raytheon, producătorul rachetelor Patriot, se numește Chapter 4 Romania.

Acționarii Chapter 4 Romania sunt Chapter 4 Viena, Ioana Mănoiu și Felix Tătaru.

Felix Tătaru a fost principalul consultant electoral al lui Klaus Iohannis în 2014, a lucrat pentru PNL în 2016 și va lucra din nou pentru PNL și Klaus Iohannis în 2019.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Sam Mar 24, 2018 3:04 pm

O fotografie din care aflam ca, la sfarsitul lui 2009, Sasalau' inca nu ducea solemn mana la portofel in timpul intonarii imnului. Abia in 2014 i-or fi intrat ceva bani de la Soros. Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Sam Mar 24, 2018 7:42 pm

Inseamna ca lui Geoana i-o fi intrat bani in portofel ca sa piarda alegerile raset La naiba, chiar ma enerva la un moment dat ca tot dadea declaratii televizionistice de la Washington , mimand aparenta ca-l tot invitau americanii la Casa Alba. Laughing Abia cand a a aparut informatia ca are apartament in Washington mi s-a confirmat senzatia ca mergea acolo ca sa verifice daca nu i-au halit sobolanii, complet, covoarele din apartament. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Mar 29, 2018 3:45 pm

Asta numesc eu articol al lui Ion Spanu, olteanul cel tafnos. Laughing bine


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Apr 26, 2018 7:23 pm

laugh devil



+



o stire pe care abia o astept

Sa fii etnic german si sa spui despre altcineva, sa-i zicem X, o fraza de tipul "cine ştie ce înţelegeri secrete face acolo cu evreii" suna nepotrivit. Oamenii sunt sensibili pe subiectul asta, iar tu te tragi din tara aia, care l-a inventat pe Hitler...

Sa fii etnic german si membru al Forumului Democrat al Germanilor din România, continuatorul Grupului Etnic German, o organizatie care dadea drepturi germanilor din toate tarile aliate cu Hitler in ww2, si sa spui despre acelasi X "cine ştie ce înţelegeri secrete face acolo cu evreii" suna extrem de potrivit pentru un scandal public, cu toate implicatiile lui.

Sa fii etnic german, membru al urmasului Grupului Etnic German, presedintele unei tari, cel care nu vrea ca acea tara sa-si mute ambasada la Ierusalim, desi SUA, partenerul sau strategic, o face si desi este aliata cu Israelul, si sa spui despre oooricine "cine ştie ce înţelegeri secrete face acolo cu evreii" suna fuckin'amazing! E semnul cel mai clar ca fie erupe din tine ceva ce nu-ti face cinste, fie esti prost de dai in gropi. Si ca ne aflam in fata unei stiri importante.

Abia astept sa vad daca presa romaneasca, altfel mare mancatoare de piscoturi la deplasari moca pe tema Holocaustului, o sa dea stirea asa cum ar trebui sa o dea.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Vin Apr 27, 2018 7:58 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Apr 29, 2018 11:36 am

ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Apr 30, 2018 12:50 pm

Ioan Sorin Usca
3 ore ·

Neînțelegere

Mă sună astăzi Klaus:
- Tu ce zici, am gafat?
- Ei, aș! O simplă neînțelegere...
- Tot așa am zis și eu...
- Doar că, ce n-ai înțeles tu, ceilalți au priceput foarte bine!
- Și acum ce să fac?
- Păi, nimic deosebit! Aștepți să-ți trimită ăia o „to-do list” și-ți cauți elevi pentru la anul, la meditații...





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Mai 13, 2018 9:50 am

ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Se potriveste de minune meme-ul asta cu ultimele miscari ale Sasalaului. Laughing


Ingrid Mocanu
14 ore ·

Nu vreau să fiu răutăcioasă, dar cred că începem să înțelegem cam de ce nazismul s-a născut la ”nemți”: ne uităm la Herr Klaus și înțelegem.
Fiți atenți ce i-a putut ”naște” mintea (în aceeași zi):
1.Viorica Dăncilă refuză să își dea demisia, iar la întrebarea ce părere are despre asta răspunde: „ar face bine să facă ce i se spune”!
Cuuuum??? Să facă ce spune el că altfel ce? O arestează, o sinucide într-un pom, îi dă foc într-un club sau pur și simplu o gazează? Că n-am înțeles exact.
2.Cheamă lumea la proteste anti-guvernamentale, susținând că ”e importantă atitudinea civică pentru a-i readuce pe aceşti guvernanţi cu picioarele pe pământ”.
Cuuuum? Să facă guvernanții majoritari ce? Ce vrea el și votanții lui, minoritari? În ce stat democratic o minoritate decide cine și cum guvernează țara în detrimentul majorității? În niciunul... doar în dictaturi!
3. Despre mutarea ambasadei Israelului: ”Ambasada nu poate fi mutată fără acordul meu. Punct! Indiferent cine ce spune.”
Cuuum??? El și-a stabilit definitiv și irevocabil atribuțiile singur? Indiferent cine ce spune? Dar Constituția și legile contează ce conțin? Nu. Păi ce, ne încurcăm în Constituție și în legi?
4. La CCR ”nu are nicio emoție” cu soluția pe schimbarea șefei DNA.
Cuuum? Sunt două variante: înseamnă că știe soluția care îi este favorabilă, ceea ce este foarte grav. Și a doua: va pierde... ce se va întâmpla atunci? Îi arestează și pe actualii judecători, așa cum a făcut cu Greblă? Ce contează că vor fi achitați? Aia cică nu comentează.
Fraților, e groasă! Ceaușescu era mic copil ... micuț de tot. Ala doar ne trimitea la Canal... ăsta ne gazează prin lagăre!
E pericol pentru securitatea României în mod cert!
#rezistențiisechinuiesasenumere





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Mai 13, 2018 4:22 pm

N-am mai deschis TV-ul de cateva saptamani. Era de asteptat ca sasalaul sa devina obraznic.
Ce naiba l-a apucat de-l deranjeaza evreii ca-si muta ambasada ? scratch Sau e vorba despre ambasada Romaniei in Israel ?

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Dum Mai 13, 2018 5:20 pm

baso a scris:N-am mai deschis TV-ul de cateva saptamani. Era de asteptat ca sasalaul sa devina obraznic.
Ce naiba l-a apucat de-l deranjeaza evreii ca-si muta ambasada ? scratch Sau e vorba despre ambasada Romaniei in Israel ?
Despre cea mioritica e vorba, evreii anuntand bonusuri substantiale pentru primele 10 tari care isi muta ambasadele la Ierusalim. Dragnea a fost primul (dupa Trump) care a anuntat mutarea, primul bonus primit fiind functia de presedinte inca neoficial al tarisoarei, respectiv "cel mai puternic om politic din Romania" . laugh


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sasalaul a ramas cu functia recunoscuta oficial de MUE si de alte deep-states, insa securistii ii toarna in urechi cum ca evreii vor suporta financiar un Romexit devastator. veselie


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Din cate am priceput (nu de la tv, ci din online), Trump a cam lasat Germania si Franta cu ochii in soare, tov. Merkel declarand ca va trebui s-o ia in mana. Soarta MUE, desigur: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Posibil ca noua axa a "binelui" in fata dragonului ruso-chinez sa fie SUA - Marea Britanie - Israel, iar pionul Dragnea tocmai sa fi fost mutat pe ea, prin intermediul lui 2,15, preluat la timp de Mossad. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Dum Mai 13, 2018 6:15 pm

Inteleg ca astia din UE s-au coalizat impotriva Israelului si fac front comun ca sa nu-si mute ambasadele la Ierusalim ?  Intre Tele Aviv si Ierusalim sunt doar 70 KM. Pe autostrada, asculti cateva melodii si ai ajuns de la ambasadele tarilor UE pana la ambasada SUA. Care e problema?Laughing Si-or muta si alte tari ambasadele dupa un timp.
Mai, e culmea sa li se spuna evreilor ca n-au voie sa-si schimbe capitala laugh laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Mai 14, 2018 7:37 am

baso a scris:Inteleg ca astia din UE s-au coalizat impotriva Israelului si fac front comun ca sa nu-si mute ambasadele la Ierusalim ?  Intre Tele Aviv si Ierusalim sunt doar 70 KM. Pe autostrada, asculti cateva melodii si ai ajuns de la ambasadele tarilor UE pana la ambasada SUA. Care e problema?Laughing Si-or muta si alte tari ambasadele dupa un timp.
Mai, e culmea sa li se spuna evreilor ca n-au voie sa-si schimbe capitala laugh laugh
Au vrut sa faca front comun, da' s-au opus Ungaria, Cehia si... miorii! D-aia au turbat Merkel si, pe cale de consecinta, Mamutu'. laugh
Trump inca le da la gioale marionetelor franco-germane, consolidand in acelasi timp si bariera Visegrad, gardul prin care vesticii deveniti sateliti captivi ai USA se vor uita la noua lume libera, ce va creste in bratele dragonului ruso-chinez. E ca si cand Pamantul si-ar fi inversat polii, de data asta vizibil, nu ca in 21.12.2012, cand s-a dat startul multipolaritatii laugh


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Mai 17, 2018 12:37 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Mai 17, 2018 1:44 pm

Ioan Sorin Usca
24 minute ·

Facebook 2020

Rămas cu un singur like, și acela de la Mălin Bot, Klaus își zise să nu-l piardă, așa că postă special pentru el:
- Iată, îi cer public pentru a 246-a oară doamnei Dăncilă să demisioneze! Daʼ ai cu cine vorbi?...




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Joi Mai 17, 2018 5:01 pm

Știe cineva ce înțelegeri secrete a făcut Iohannis, la Sofia, cu bulgăroii cu ceafa groasă?




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Lun Mai 21, 2018 10:43 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  ENKI Vin Iun 08, 2018 12:49 pm

Nu l-am auzit zilele astea, dar ii recunosc vorbirea de 'andicapat. laugh

Iohannis, prima reacție după motivarea CCR:

"Antereoarele noastre întâlniri
Context jubilar
Devenirea națunilor noastre
Am avut ocazea
Am avut de sublineat
Acțuni care sa beneficeze
Sarcini financeare
Relația transatlantica trebe s-o-ntarim
O creștere a eficenței
Ambițea mea
Deacea
Mod excepțonal
Deacea
Situațea
Relațea" - de Carmen Negescu
(via Diana Dragan)






[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  baso Vin Iun 08, 2018 6:48 pm

ENKI a scris:Nu l-am auzit zilele astea, dar ii recunosc vorbirea de 'andicapat.  laugh

Iohannis, prima reacție după motivarea CCR:

"Antereoarele noastre întâlniri
Context jubilar
Devenirea națunilor noastre
Am avut ocazea
Am avut de sublineat
Acțuni care sa beneficeze
Sarcini financeare
Relația transatlantica trebe s-o-ntarim
O creștere a eficenței
Ambițea mea
Deacea
Mod excepțonal
Deacea
Situațea
Relațea" - de Carmen Negescu
(via Diana Dragan)






[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu am mai deschis tV-ul de mai mult de o luna. S-o fi defectat cucul Iohannis intre timp ? scratch

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Klaus Werner Johannis - Pagina 17 Empty Re: Klaus Werner Johannis

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 18 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum