SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pacia pe Pământ

+9
aurora
(Still a)Live
Dracu' gol
ENKI
Armand
RocketQu33n
Anahoret
lolo
delta
13 participanți

Pagina 6 din 20 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Urmatorul

In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Dum Noi 28, 2010 5:33 pm

(Still a)Live a scris:
RocketQu33n a scris:
(Still a)Live a scris:
Bine!

Treaba ta. Very Happy
Păi...am fost de acord să spui tu cum e situaţia, care e adevărul, cu cine semăn eu etc.

Adevarul e ca Coreea de Nord nu este o ditamai putere ca sa ajungem la un conflict de proportiile celuia descris in "1984", nici macar Iran. Trebuie si ei sa-si dovedeasca existenta, din cand in cand, atata tot. Mai multe detalii aici: Very Happy



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Dum Noi 28, 2010 6:46 pm

RocketQu33n a scris:...ca sa ajungem la un conflict de proportiile celuia descris in "1984", nici macar Iran
De fapt, în 1984, Orwell spunea că războaiele sunt pentru fraieri şi că ele ascundeau intenţii câtuşi de puţin expansive: doar de control al propriei populaţii.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  aurora Dum Noi 28, 2010 9:58 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Statele Unite si Coreea de Sud au inceput duminica aplicatiile aeronavale comune in Marea Galbena, gandite ca un avertisment la adresa provocarilor lansate recent de Coreea de Nord,
intre care atacul de marti asupra insulei sud-coreene Yeonpyeong, transmite New York Times.
In replica, Phenianul a deplasat rachete sol-aer in apropierea regiunilor
in care au loc exercitiile militare, precizeaza Reuters.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Dum Noi 28, 2010 10:13 pm

RocketQu33n a scris:
(Still a)Live a scris:
RocketQu33n a scris:
(Still a)Live a scris:
Bine!

Treaba ta. Very Happy
Păi...am fost de acord să spui tu cum e situaţia, care e adevărul, cu cine semăn eu etc.

Adevarul e ca Coreea de Nord nu este o ditamai putere ca sa ajungem la un conflict de proportiile celuia descris in "1984", nici macar Iran. Trebuie si ei sa-si dovedeasca existenta, din cand in cand, atata tot. Mai multe detalii aici: Very Happy



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ai citit "1984"? Că acolo erau dăcât 3 puteri, formate din "unire" de ţări...
PS: N-are, desigur, rost să reiau cele spuse de Anahoret.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Lun Noi 29, 2010 9:37 am

(Still a)Live a scris:
Ai citit "1984"? Că acolo erau dăcât 3 puteri, formate din "unire" de ţări...
PS: N-are, desigur, rost să reiau cele spuse de Anahoret.

Dap, acum vreo 5 ani. Mi-a placut, dar n-o consider o biblie. Very Happy Am vazut cum te-ai speriat cand a pomenit Armand de acel schimb de focuri din vara intre armata libaneza si cea israeliana si m-am gandit ca tot la un razboi de proportii te-a dus gandul. In rest, chiar nu ma deranjeaza ca pot calatori mult mai usor in UE, ca pot calatori in primul rand si ca in Vest gasesti mai toate nationalitatile. Very Happy

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Lun Noi 29, 2010 11:32 am

RocketQu33n a scris:
(Still a)Live a scris:
Ai citit "1984"? Că acolo erau dăcât 3 puteri, formate din "unire" de ţări...
PS: N-are, desigur, rost să reiau cele spuse de Anahoret.

Dap, acum vreo 5 ani. Mi-a placut, dar n-o consider o biblie. Very Happy Am vazut cum te-ai speriat cand a pomenit Armand de acel schimb de focuri din vara intre armata libaneza si cea israeliana si m-am gandit ca tot la un razboi de proportii te-a dus gandul. In rest, chiar nu ma deranjeaza ca pot calatori mult mai usor in UE, ca pot calatori in primul rand si ca in Vest gasesti mai toate nationalitatile. Very Happy
Biblia e una. "1984" e...alta.
Nu-mi plac războaiele.
Nu am călătorit în UE(ba...am trecut la bulgari, o dată), deocamdată, aşa că nu mă pot pronunţa.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Lun Noi 29, 2010 10:19 pm

Hai să ne înţelegem cu acest 1984.
Romanul a fost scris în 1948, la vreo 30 de ani de la instaurarea comunismului în ceea ce a devenit URSS. Deci Orwell nu a făcut decât o extrapolare la ceea ce se întâmpla deja de trei decenii în Rusia... dar Occidentul, ca deobicei, nu voia să vadă decât egalitatea marxistă, nu şi atrocităţile staliniste.

Apoi tehnicile de spălare a creierului sunt aceleaşi din antichitate şi până acum; doar uneltele diferă. Dacă vă aduceţi aminte scena în care Winston, în camera 101, trebuia s-o trădeze definitiv pe Julia: i se pregătise o cuşcă facială cu şobolani. Adică o metodă de tortură folosită în antichitate de către chinezi. Deci nimic nou. Omul este cea mai scârboasă fiinţă! Ceea ce făceau personajele lui Orwell, au făcut şi mai fac "lucrătorii" NKVD, STASI, Securităţii, CIA, MOSAD, VIETKONG, SRI etc, etc, etc.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Lun Noi 29, 2010 10:25 pm

Anahoret a scris:Hai să ne înţelegem cu acest 1984.
Romanul a fost scris în 1948, la vreo 30 de ani de la instaurarea comunismului în ceea ce a devenit URSS. Deci Orwell nu a făcut decât o extrapolare la ceea ce se întâmpla deja de trei decenii în Rusia... dar Occidentul, ca deobicei, nu voia să vadă decât egalitatea marxistă, nu şi atrocităţile staliniste.

Apoi tehnicile de spălare a creierului sunt aceleaşi din antichitate şi până acum; doar uneltele diferă. Dacă vă aduceţi aminte scena în care Winston, în camera 101, trebuia s-o trădeze definitiv pe Julia: i se pregătise o cuşcă facială cu şobolani. Adică o metodă de tortură folosită în antichitate de către chinezi. Deci nimic nou. Omul este cea mai scârboasă fiinţă! Ceea ce făceau personajele lui Orwell, au făcut şi mai fac "lucrătorii" NKVD, STASI, Securităţii, CIA, MOSAD, VIETKONG, SRI etc, etc, etc.

Pai asta am spus si eu cu cateva postari inainte, ca se intampla de cand e lumea. In legatura cu motivul declansarii razboaielor, nu sunt in totalitate de acord. Basescu nu a trimis soldati in Afghanistan si Irak ca sa controleze poporul roman, americanii la fel. Si "fraieri" suna a "prosti". In rest, cartea mi-a amintit de ceea ce citisem si auzisem despre comunism.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mar Dec 07, 2010 2:14 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mar Dec 07, 2010 2:28 pm

Huh? Da' cat de antisemiti sa fie niste marocani? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dutch politician urges Jews to 'emigrate to US or Israel'

Former European Commissioner Frits Bolkestein says no future for Orthodox Jews in Holland because of 'anti-Semitism among Dutchmen of Moroccan descent'

Prominent Dutch politician Frits Bolkestein sparked an uproar in the Netherlands by saying practicing Jews had “no future here, and should emigrate to the US or [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link],” French newspaper Le Monde reported Tuesday. In the recently released book "The Decay; Jews in a Rudderless Netherlands" by Manfred Gerstenfeld, chairman of the Board of Fellows at the Jerusalem Center for Public Affairs, the former European Commissioner and ex-leader of Holland's ruling rightist VVD party is quoted as saying there is no future for Orthodox Jews in Holland because of "the anti-Semitism among Dutchmen of Moroccan descent, whose numbers keep growing." He added that the increase in anti-Semitic incidents in the Netherlands over the past decade had led him to have limited confidence in the government's ability to fight anti-Semitism.


Bolkestein also said he was "pessimistic regarding the never-ending Israeli-Palestinian conflict that feeds anti-Semitism." The Dutch parliament is expected to hold a special session to discuss Bolkestein's remarks. Geert Wilders, the leader of the anti-Islam Party for Freedom, reacted by saying that “not Jews should emigrate, but anti-Semitic Moroccans.”
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cand naiba se vor calma? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Mar Dec 07, 2010 2:43 pm

RocketQu33n a scris:Huh? Da' cat de antisemiti sa fie niste marocani? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ca orice musulman... Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Mar Dec 07, 2010 2:44 pm

P.S.
RocketQu33n a scris:Cand naiba se vor calma? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
De vreo 2000 de ani există oarece rețineri față de evrei, așa că o să mai dureze suficient... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mar Dec 07, 2010 2:49 pm

delta a scris:P.S.
RocketQu33n a scris:Cand naiba se vor calma? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
De vreo 2000 de ani există oarece rețineri față de evrei, așa că o să mai dureze suficient... Laughing

Aia era la crestini, musulmanii au fost mai toleranti cu evreii... pana cand au venit valurile de imigranti in Palestina si s-a creat statul Israel, atunci au contribuit mult politicienii - ca si acum, de altfel - la crearea tensiunilor intre evrei si arabi. Ma mir cand citesc astfel de stiri, pentru ca eu m-am putut intelege cu toti arabii pe care i-am intalnit - sau poate doar am fost norocoasa. Very Happy

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Mar Dec 07, 2010 2:53 pm

RocketQu33n a scris:Aia era la crestini, musulmanii au fost mai toleranti cu evreii... pana cand au venit valurile de imigranti in Palestina si s-a creat statul Israel
hehe, deci musulmanii n-aveau nimic împotriva evreilor până ăștia din urmă au luat o parte din terenul ălora... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Mar Dec 07, 2010 2:55 pm

RocketQu33n a scris:eu m-am putut intelege cu toti arabii pe care i-am intalnit - sau poate doar am fost norocoasa. Very Happy
Să vezi ce diferit va fi dacă data viitoare vor avea și ei o mitralieră-n mână... veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 08, 2010 9:18 am

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Aia era la crestini, musulmanii au fost mai toleranti cu evreii... pana cand au venit valurile de imigranti in Palestina si s-a creat statul Israel
hehe, deci musulmanii n-aveau nimic împotriva evreilor până ăștia din urmă au luat o parte din terenul ălora... Laughing

Am zis ca erau "mai toleranti", nu "toleranti". Sa le ia un teren care nu era al lor? Poate care ar fi putut fi al lor. Dar mai degraba i-a deranjat aparitia unor evrei intr-o zona dominata de musulmani, la fel cum si europenii erau incantati de nasterea inca unui stat islamic in Europa sau de aderarea Turciei la UE. Very Happy

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 08, 2010 9:18 am

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Huh? Da' cat de antisemiti sa fie niste marocani? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ca orice musulman... Very Happy

Nu. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 08, 2010 9:19 am

delta a scris:
RocketQu33n a scris:eu m-am putut intelege cu toti arabii pe care i-am intalnit - sau poate doar am fost norocoasa. Very Happy
Să vezi ce diferit va fi dacă data viitoare vor avea și ei o mitralieră-n mână... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In Europa la ce sa ne foloseasca mitraliere? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Din pacate n-am facut stagiul militar... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Mier Dec 08, 2010 10:34 pm

RocketQu33n a scris:Din pacate n-am facut stagiul militar... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dar ziceai că te-ai descurcat de minune cu Jericho... bine
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mier Dec 08, 2010 10:49 pm

Anahoret a scris:
RocketQu33n a scris:Din pacate n-am facut stagiul militar... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dar ziceai că te-ai descurcat de minune cu Jericho... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pai daca are sotul unul si stie sa-l foloseasca, de ce sa nu invat si eu? Very Happy Eh, de minune, zicea ca e bine pentru o incepatoare, acuma eu stiu? Laughing M-as fi dus mai des sa exersez, dar e scump...Sad

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Joi Dec 09, 2010 4:50 am

RocketQu33n a scris:Pai daca are sotul unul si stie sa-l foloseasca, de ce sa nu invat si eu? Very Happy Eh, de minune, zicea ca e bine pentru o incepatoare, acuma eu stiu? Laughing M-as fi dus mai des sa exersez, dar e scump...Sad
Ţi-am spus şi atunci: dacă ai reuşit să ţii în mână (cu braţul întins) un pistol de aproape 1 kg şi ai dat două-trei găuri oriunde în panou... pentru o fată ai fost tare!
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  lolo Joi Dec 09, 2010 8:00 am

RocketQu33n a scris:
delta a scris:
RocketQu33n a scris:eu m-am putut intelege cu toti arabii pe care i-am intalnit - sau poate doar am fost norocoasa. Very Happy
Să vezi ce diferit va fi dacă data viitoare vor avea și ei o mitralieră-n mână... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In Europa la ce sa ne foloseasca mitraliere? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Din pacate n-am facut stagiul militar... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
"Din pacate", fugi de aici lol!
Scoaterea ''stagiul militar'' obligatoriu pentru studente a fost printre primele chestii pentru care s-a militat după revoluţie.
Eu cred în imaginea femeii macho cheer dar, în filme. În realitate chestia aia cu egalitatea femeii şi a bărbatului este un mit.
Am făcut sport de când mă ştiu, deci nu eram plăpândă nici pe vremea aia, şi cu toate astea nu mă simţeam deloc confortabil iarna, cu mantaua pe mine. Ca să nu mai zic că, toate aveam dificultatea de a ne încheia la gulerul de la haină. Am prins în scurtul meu stagiu militar o iarna de aia adevărat aşa că, in drum spre centru unde se ţinea convocarea o colegă a alunecat pe stradă şi a rămas întinsă pe jos (nu avea 100 kg, cea mai grasă dintre noi avea vreo 1,70 şi 85 kg) până s-au adunat colegele în jurul ei să o ridice.
Cam asta-i cu stagiul militar la femei, iluzia că femeile dacă ştiu să tragă cu arma pot face faţă unui ''teatru de război'' refuz este doar haioasă geek , iar în cazul în care nu pot face faţă, ce rost mai are să înveţe să tragă cu arma? scratch
Să nu-mi zici Very Happy că de fan sau pentru apărare, pentru că ''pentru apărare'' îi perfect dacă are picioare lugi sau scurte şi o tuleşte mâncând pământul. stress
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Joi Dec 09, 2010 7:04 pm

lolo a scris:
RocketQu33n a scris:
delta a scris:
RocketQu33n a scris:eu m-am putut intelege cu toti arabii pe care i-am intalnit - sau poate doar am fost norocoasa. Very Happy
Să vezi ce diferit va fi dacă data viitoare vor avea și ei o mitralieră-n mână... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

In Europa la ce sa ne foloseasca mitraliere? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Din pacate n-am facut stagiul militar... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
"Din pacate", fugi de aici lol!
Scoaterea ''stagiul militar'' obligatoriu pentru studente a fost printre primele chestii pentru care s-a militat după revoluţie.

Ce treaba am eu cu ce fac celelalte printese? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] In rest, sunt de acord ca stagiul militar sa nu fie obligatoriu - nici pentru baieti.
Eu cred în imaginea femeii macho [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] dar, în filme. În realitate chestia aia cu egalitatea femeii şi a bărbatului este un mit.

Eu nu cred in imaginea femeii macho, ci in cea a perfidei, invidioasei. Very Happy

Am făcut sport de când mă ştiu, deci nu eram plăpândă nici pe vremea aia, şi cu toate astea nu mă simţeam deloc confortabil iarna, cu mantaua pe

mine. Ca să nu mai zic că, toate aveam dificultatea de a ne încheia la gulerul de la haină. Am prins în scurtul meu stagiu militar o iarna de aia adevărat aşa că, in drum spre centru unde se ţinea convocarea o colegă a alunecat pe stradă şi a rămas întinsă pe jos (nu avea 100 kg, cea mai grasă dintre noi avea vreo 1,70 şi 85 kg) până s-au adunat colegele în jurul ei să o ridice.
Cam asta-i cu stagiul militar la femei, iluzia că femeile dacă ştiu să tragă cu arma pot face faţă unui ''teatru de război'' [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] este doar haioasă geek , iar în cazul în care nu pot face faţă, ce rost mai are să înveţe să tragă cu arma? scratch

Eh, in IDF ii antreneaza ca, atunci cand unul cade, sa-l poarte altul pe umeri si sa alerge mai departe. Deci treaba nu se intampla numai la femei. Cu psihicul mai slab, la fel.

Să nu-mi zici Very Happy că de fan sau pentru apărare, pentru că ''pentru apărare'' îi perfect dacă are picioare lugi sau scurte şi o tuleşte mâncând pământul. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mai degraba de fan. Sau pentru ca eu stau bine mersi si altii nu... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Nu stiu altii cum sunt, dar eu cu siguranta nu-i simpatizez pe lasi si e asa de simplu ca numai dupa caracter sa-l recunosti pe un israelian daca a facut armata in vreun birou, in aviatie, in marina, la reparat tancuri sau a fost antrenat pentru campul de lupta.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Joi Dec 09, 2010 9:11 pm

RocketQu33n a scris:Eh, in IDF
Oare de ce vrei să te dai mare... de data asta sugerând că tot mapamondul trebuie neapărat să știe de la ce sunt inițialele IDF?
Că pentru mine ele sunt de la Idioți Dar Fuduli... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Joi Dec 09, 2010 9:44 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Eh, in IDF
Oare de ce vrei să te dai mare... de data asta sugerând că tot mapamondul trebuie neapărat să știe de la ce sunt inițialele IDF?
Că pentru mine ele sunt de la Idioți Dar Fuduli... Laughing

Lumea cam stie ce inseamna IDF. Ca tu gasesti alta explicatie pentru folosirea unui cuvant destul de cunoscut nu e problema mea. Daca ziceam "Tsahal" era altceva. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Plus ca IDF e mai scurt. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Si daca nu stie ce inseamna IDF, de ce reactia cu "'din pacate' pe naiba"? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Joi Dec 09, 2010 9:55 pm

RocketQu33n a scris:Lumea cam stie ce inseamna IDF.
"Lumea" fiind... cine/ce? scratch
Vrei să spui că dacă ENKI iese în această clipă din casă și se duce în centrul Brașovului atunci va găsi acolo un om din ... 10... 100... 1000... care să-i răspundă corect la întrebarea "De la ce credeți că este abrevierea idefe?" ? Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Joi Dec 09, 2010 10:24 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Lumea cam stie ce inseamna IDF.
"Lumea" fiind... cine/ce? scratch
Vrei să spui că dacă ENKI iese în această clipă din casă și se duce în centrul Brașovului atunci va găsi acolo un om din ... 10... 100... 1000... care să-i răspundă corect la întrebarea "De la ce credeți că este abrevierea idefe?" ? Very Happy

Lumea fiind... cine mai asculta/citeste stirile externe si aici nu ma refer doar la romani. Asta este denumirea internationala pentru armata israeliana si eu sunt obisnuita s-o folosesc, asa cum si tu esti obisnuit cu limbajul tau de specialitate. Very Happy

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  ENKI Vin Dec 10, 2010 12:12 am

delta a scris:"Lumea" fiind... cine/ce? scratch
Vrei să spui că dacă ENKI iese în această clipă din casă și se duce în centrul Brașovului atunci va găsi acolo un om din ... 10... 100... 1000... care să-i răspundă corect la întrebarea "De la ce credeți că este abrevierea idefe?" ? Very Happy
Eh, figuram io online cand m-ai "provocat", numai ca, in timp ce iti raspundeam, mi-a cazut netu'. Shocked
Oricum, nu puteam iesi din casa atunci, deoarece abia intrasem, trecand, in lungul drum al intoarcerii, chiar prin centrul Brasovului, unde nu era nici tipenie de om, viscol fiind, din plin. vesel
Deci, "ce-i de f...acut?", asta era intrebarea?! scratch
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Vin Dec 10, 2010 5:09 am

RocketQu33n a scris:Daca ziceam "Tsahal" era altceva.
Şi "Tsahal" este cunoscut... Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Vin Dec 10, 2010 11:48 am

Hmmm... Pretextăm, pretextăm? scratch
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 6 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 20 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 20  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum