SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pacia pe Pământ

+9
aurora
(Still a)Live
Dracu' gol
ENKI
Armand
RocketQu33n
Anahoret
lolo
delta
13 participanți

Pagina 9 din 20 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Urmatorul

In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Mar Ian 25, 2011 2:24 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Nu-mi functioneaza optiunea de cautare
Nici mie. Nu mi-a funcţionat niciodată... raset

Pentru ca n-am fost niciodata pasionata de decifrarea unor "mistere", le-am acceptat pur si simplu , fara sa ma mir prea tare ..dar injurand ca atare Laughing, in gandul meu , ori de cate ori nu se pasareau cu ceea ce era firesc sau logic Laughing
Nici macar faza [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] nu m-a stresat atat de tare incat sa nu scap cateva vorbe ....murmurate printre dinti Laughing Mi s-a parut incredibil de haioasa Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Mar Ian 25, 2011 3:03 pm

(Still a)Live a scris:
Baso, în locul în care a fost citată postarea asta a mea, s-a confundat reala mea dragoste faţă de amărâta asta de ţară cu nu-ştiu-ce ataşament faţă de scârba de Băsescu.

Fara nicio intentie ascunsa sau perfida... poti sa dai link la la locul unde a fost citata postarea ta ? Eu nu l-am mai gasit scratch

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Armand Mar Ian 25, 2011 7:03 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Mar Ian 25, 2011 7:15 pm

(Still a)Live a scris:Baso, în locul în care a fost citată postarea asta a mea, s-a confundat reala mea dragoste faţă de amărâta asta de ţară cu nu-ştiu-ce ataşament faţă de scârba de Băsescu. Dincolo de asta...ce să spun? Exemplul dat de CTP mi s-a părut interesant de folosit. Nu cred că e cazul ca aşa, în general, să facem comparaţie între americani (indiferent ce ar însemna aia) şi români. Din mai multe pricini. Pe care nu le voi enumera. Tot din mai multe pricini. Am înţeles că e total greşit să iubeşti ţara asta şi să crezi în Dumnezeu, aşa că nu cred că are rost să insist... vesel
CTP-ul a privit numai dinspre noi spre americani, însă n-a încercat exerciţiul ăsta şi în sens invers. A uitat să spună că americanii au un adevărat cult pentru eroi, pentru veterani şi pentru rezervişti. În SUA s-au făcut şi se fac demonstraţii antirăzboi, dar niciodată preşedintele, oricine ar fi fost acela, nu a umilit armata şi militarii. Asta a uitat s-o spună CTP-ul.

Ruşine ar trebui să le fie celor care i-au adus pe rezervişti în asemenea hal încât să uite şi de drapel şi de imnul naţional.

Şi, dacă tot am apucat să scriu pe tema asta:
Televiziunile bat monetă pe inconsecvenţa prezidenţială şi pe inconsecvenţa politică în general. Însă moderatorii care acum varsă lacrimi de crocodil pe epoleţii militarilor (începând cu dna Creţulescu şi terminând cu... cine vreţi voi) uită gingaş cum, cu un an în urmă, erau isterizaţi de pensiile nesimţite şi salariile nesimţite ale aceloraşi personaje.

Mi-e scârbă!
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mar Ian 25, 2011 7:29 pm

Armand a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



'Hizbullah rule will turn Lebanon into Gaza'

By [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
01/22/2011 21:21

Lebanese
Christian leader pledges support for Hariri; says gov't led by Shi'ite
group would lead Lebanon to be isolated and ostracized by the int'l
community and Arab world like Gaza Strip after Hamas takeover.

Lebanese Christian leader Samir Geagea on Saturday warned that if the country's
new cabinet is led by Hizbullah candidate Omar Karami the situation
"will be similar to Gaza."

Geagea said Lebanon, like the Gaza
Strip after it was taken over by Hamas in 2007, would be isolated and
ostracized by the international community and Arab world, with the
exception of Syria.
Geagea stated that the Lebanese economy would suffer greatly from a Hizbullah-led government.

"Is anyone wondering what the situation of the Lebanese lira will be if
the other team comes to power?" Geagea said during a press conference.

Geagea said that not only Hizbullah, but also Syria was behind the push to make Karami premier.

The Christian leader accused Hizbullah and its allies of rejecting Saad
Hariri as prime minister, not because he is Sunni or allegedly corrupt,
but rather because he is independent and rejected pressure to denounce
the UN tribunal into the assassination of Rafik Hariri.

Geagea expressed his support of Hariri's push for the premiership of
Lebanon, saying "we will do everything possible to bring back Hariri as
prime minister."

On Friday, Druse leader Walid Jumblatt,
a potential kingmaker in Lebanon, threw his support behind
Hizbullah
, a major boost to the Shi'ite group that brought down
the country's Western-backed government last week.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Mar Ian 25, 2011 8:27 pm

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Baso, în locul în care a fost citată postarea asta a mea, s-a confundat reala mea dragoste faţă de amărâta asta de ţară cu nu-ştiu-ce ataşament faţă de scârba de Băsescu. Dincolo de asta...ce să spun? Exemplul dat de CTP mi s-a părut interesant de folosit. Nu cred că e cazul ca aşa, în general, să facem comparaţie între americani (indiferent ce ar însemna aia) şi români. Din mai multe pricini. Pe care nu le voi enumera. Tot din mai multe pricini. Am înţeles că e total greşit să iubeşti ţara asta şi să crezi în Dumnezeu, aşa că nu cred că are rost să insist... vesel
CTP-ul a privit numai dinspre noi spre americani, însă n-a încercat exerciţiul ăsta şi în sens invers. A uitat să spună că americanii au un adevărat cult pentru eroi, pentru veterani şi pentru rezervişti. În SUA s-au făcut şi se fac demonstraţii antirăzboi, dar niciodată preşedintele, oricine ar fi fost acela, nu a umilit armata şi militarii. Asta a uitat s-o spună CTP-ul.

Ruşine ar trebui să le fie celor care i-au adus pe rezervişti în asemenea hal încât să uite şi de drapel şi de imnul naţional.

Şi, dacă tot am apucat să scriu pe tema asta:
Televiziunile bat monetă pe inconsecvenţa prezidenţială şi pe inconsecvenţa politică în general. Însă moderatorii care acum varsă lacrimi de crocodil pe epoleţii militarilor (începând cu dna Creţulescu şi terminând cu... cine vreţi voi) uită gingaş cum, cu un an în urmă, erau isterizaţi de pensiile nesimţite şi salariile nesimţite ale aceloraşi personaje.

Mi-e scârbă!
Anahoret, io venisem cu povestea lui CTP ca doar exemplu, fără să intru în alte legături! Pot să mai redau din conversaţia CTP-Ema Zeicescu(parcă ea era) o porţiune care m-a "perplexizat". Ema îl întreabă pe CTP de ce oare, în opinia dumisale, preşedintele NU a mers pe jos în Iaşi, de...nu ştiu unde, până nu ştiu unde. CTP răspunde că probabil pt că preşedintele a SIMŢIT că nu este dorită prezenţa lui. Fantastic! Mirifică întrebare (cu atât de mult sens...), superb răspuns! Oare de ce n-o fi mers pe jos? Oare pt că a simţit el, cumva, cu al ţ-şpelea simţ, din huiduielile alea, că nu este dorit?
Sunt alături de tine în scârba-ţi!


PS ontopic: S-a spus pe la emisiunile acelea pe care oamenii foarte inteligenţi şi total neatinşi de demenţă la căpşoare că prima parte a lui 2011 va fi cam ciudată, cu evenimente majore şi extreme, cu "vârful" în aprilie. Şi, dacă nu mă înşel, Armand a pus un link către nişte previziuni care, printre altele, îl vizau pe preşedintele egiptean.
PPS: Armand, ar putea să vină în ţară copiii şi să caute de aici ceea ce au de căutat.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Armand Mar Ian 25, 2011 8:32 pm

(Still a)Live a scris: Şi, dacă nu mă înşel, Armand a pus un link către nişte previziuni care, printre altele, îl vizau pe preşedintele egiptean.

Mdah... cam asta mi-a trecut prin durerea capului si sufletului cand am pus si recentul link...

(Still a)Live a scris:PPS: Armand, ar putea să vină în ţară copiii şi să caute de aici ceea ce au de căutat.

Ma straduiesc din rasputeri!
Adineauri am stat de vorba la telefon... dupa un apel esuat care m-a varat in groapa cam... pana pe la genunchi!!!
Sunt sigura ca ei se grabesc, atat cat se poate!
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Mar Ian 25, 2011 8:46 pm

Anahoret a scris:CTP-ul a privit numai dinspre noi spre americani, însă n-a încercat exerciţiul ăsta şi în sens invers. A uitat să spună că americanii au un adevărat cult pentru eroi, pentru veterani şi pentru rezervişti.
Deseori acel cult e mai degrabă o isterie...

Anahoret a scris:În SUA s-au făcut şi se fac demonstraţii antirăzboi, dar niciodată preşedintele, oricine ar fi fost acela, nu a umilit armata şi militarii. Asta a uitat s-o spună CTP-ul.
Scuze, dar Băsescu e doar un nepotist idiot pe care l-au votat ăia care sunt și mai idioți decât el...
Spre deosebire de Geoană, pe care l-au votat cei care sunt mai idioți decât Geoană. laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Mar Ian 25, 2011 8:49 pm

(Still a)Live a scris:PS ontopic: S-a spus pe la emisiunile acelea pe care oamenii foarte inteligenţi şi total neatinşi de demenţă la căpşoare că prima parte a lui 2011 va fi cam ciudată, cu evenimente majore şi extreme, cu "vârful" în aprilie. Şi, dacă nu mă înşel, Armand a pus un link către nişte previziuni care, printre altele, îl vizau pe preşedintele egiptean.
PPS: Armand, ar putea să vină în ţară copiii şi să caute de aici ceea ce au de căutat.
Nu ştiu ce-o fi în aprilie, dar văd cum totul o ia la vale... totul se trasformă într-un bulgăre mare de rahat care se rostogoleşte. Nu e bine ce face Pârţe. Dracu' (ăla d-adevăratelea, nu ăsta d-acilea Very Happy) ştie ce ne-o mai aştepta!

Am prins şi eu partea cu imnul pe care a declamat-o CTP-ul. Nu ştiu ce-a spus înainte. N-am prins însă partea în care a zis că Pârţe a simţit ceva.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Mar Ian 25, 2011 8:53 pm

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:PS ontopic: S-a spus pe la emisiunile acelea pe care oamenii foarte inteligenţi şi total neatinşi de demenţă la căpşoare că prima parte a lui 2011 va fi cam ciudată, cu evenimente majore şi extreme, cu "vârful" în aprilie. Şi, dacă nu mă înşel, Armand a pus un link către nişte previziuni care, printre altele, îl vizau pe preşedintele egiptean.
PPS: Armand, ar putea să vină în ţară copiii şi să caute de aici ceea ce au de căutat.
Nu ştiu ce-o fi în aprilie, dar văd cum totul o ia la vale... totul se trasformă într-un bulgăre mare de rahat care se rostogoleşte.
Eh, unul s-a uitat la astre (mă rog, a privit la Lună...) și a debitat o tâmpenie pe care apoi repetă frenetic toate telenovelistele ca pe adevărul suprem...
Să te ferească Domnu' să fie vreo coincidență între acea prezicere și ce se întâmplă în realitate în perioada vizată! laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mar Ian 25, 2011 8:57 pm

delta a scris:
Să te ferească Domnu' să fie vreo coincidență între acea prezicere și ce se întâmplă în realitate în perioada vizată! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu stiu cum o fi cu presedintii egipteni, dar cu cei americani, cica exista 50% sanse sa fie asasinati. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

PS: Nu-i de ras... Laughing

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Armand Mar Ian 25, 2011 9:02 pm

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:PS ontopic: S-a spus pe la emisiunile acelea pe care oamenii foarte inteligenţi şi total neatinşi de demenţă la căpşoare că prima parte a lui 2011 va fi cam ciudată, cu evenimente majore şi extreme, cu "vârful" în aprilie. Şi, dacă nu mă înşel, Armand a pus un link către nişte previziuni care, printre altele, îl vizau pe preşedintele egiptean.
PPS: Armand, ar putea să vină în ţară copiii şi să caute de aici ceea ce au de căutat.
Nu ştiu ce-o fi în aprilie, dar văd cum totul o ia la vale... totul se trasformă într-un bulgăre mare de rahat care se rostogoleşte. Nu e bine ce face Pârţe. Dracu' (ăla d-adevăratelea, nu ăsta d-acilea Very Happy) ştie ce ne-o mai aştepta!

Aaaaa! Deci tot Pârțe e și ăla care a declanșat Jihadul... aham... Acum totul e mult mai luminat în jurul meu!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Hai, bre, măcar selectează contextul când te „urtică” scârba de Băsescu!!! Asta a fost chiar... de bulgăre!!!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Mar Ian 25, 2011 9:42 pm

Armand a scris:Aaaaa! Deci tot Pârțe e și ăla care a declanșat Jihadul... aham... Acum totul e mult mai luminat în jurul meu!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Hai, bre, măcar selectează contextul când te „urtică” scârba de Băsescu!!! Asta a fost chiar... de bulgăre!!!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cred c-ar fi mândru să se spună despre el că a declanşat Jihadul, dar n-are bafta asta. În schimb l-aş putea asemăna cu Nero... personajul istoric, fireşte, nu programul pentru inscripţionat CD-uri.

Selectez şi contextul în care mă "urtică" ce zice Mult Stimatul şi Iubitul: minte cu nesimţire, ceea ce spune dimineaţa nu mai este valabil la prânz şi a băgat ţara într-un rahat mai mare decât a reuşit s-o facă CDR-ul cu Ilici şi Năstase la un loc. Şi nu, în ultimul rând, mă mai "urtică" modul lui scârnav de a umili oamenii: să ne ia, dracului, tot, dacă asta-l face fericit, dar să nu ne mai umilească.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Armand Mar Ian 25, 2011 9:44 pm

Tot nu „văd” legătura cu citatul din Live... scratch [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Mar Ian 25, 2011 9:47 pm

Armand a scris:Tot nu „văd” legătura cu citatul din Live... scratch [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Să nu-mi spui că vrei să-ţi fac şi o schemă! raset
Întreab-o pe Live, se pare că ea a înţeles şi poate te lămureşte. Eu nu prea ştiu să explic.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Armand Mar Ian 25, 2011 10:00 pm

Anahoret a scris: Live, se pare că ea a înţeles ...

Deducție din tăcere??? scratch
Ciudat cum înțelegem lucrurile scrise de Live tu - despre Ana, iar eu - despre Caiafa!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Mier Ian 26, 2011 5:00 am

[quote="Armand"]
Anahoret a scris: Deducție din tăcere??? scratch
Ciudat cum înțelegem lucrurile scrise de Live tu - despre Ana, iar eu - despre Caiafa!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Facă-se voia ta! raset
Se pare că în perioada asta stau prost cu comunicarea. Cel puţin aia verbală.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Armand Mier Ian 26, 2011 6:15 am

[quote="Anahoret"]
Armand a scris:
Anahoret a scris: Deducție din tăcere??? scratch
Ciudat cum înțelegem lucrurile scrise de Live tu - despre Ana, iar eu - despre Caiafa!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Facă-se voia ta! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Se pare că în perioada asta stau prost cu comunicarea. Cel puţin aia verbală.

Nu pot spune ca eu stau mai bine... dar ma bazez pe pauza de net de 3 zile care urmeaza de maine incepand... poate-mi revin! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Mier Ian 26, 2011 8:10 am

Anahoret a scris:CTP-ul a privit numai dinspre noi spre americani, însă n-a încercat exerciţiul ăsta şi în sens invers. A uitat să spună că americanii au un adevărat cult pentru eroi, pentru veterani şi pentru rezervişti. În SUA s-au făcut şi se fac demonstraţii antirăzboi, dar niciodată preşedintele, oricine ar fi fost acela, nu a umilit armata şi militarii. Asta a uitat s-o spună CTP-ul.


Nu stiu unde si cand a facut CTP aceasta paralela. Asa cum spui si tu, americanii au un adevarat cult pt. eroi si nu ezita niciodata sa-si foloseasca masinaria de propaganda pentru a exploata la maxim actele de eroism si exemplele pozitive oferite inclusiv de oameni simpli. Folosesc cu abilitate orice metoda care sa induca o stare de empatie pozitiva , cultivand doua mari categorii de idei :1. orice american poate sa fie erou si 2. oriunde in lume , americanu' se descurca . Nu intamplator in 99% din filmele de actiune americane personajele principale sunt super-eroi, cu defecte si calitati, dar care se infrunta vitejeste cu fortzele raului ...in numele binelui care invinge . Sunt filmele pe care le vizioneaza miorul american de rand , ala convins ca Parisul este capitala Europei si ca , in orice colt de lume ar calatori , peste tot este obligatoriu vorbitul in limba engleza... daca asa vrea americanu'. Laughing

Mai demult, intr-un restaurant frantzuzesc, m-a amuzat teribil o scena la care am asistat. Erau mai multi americani , niciunul vorbitor de franceza, care priveau in meniul scris ...ca matzele in calendar. Am inceput sa rad auzindu-i cum citeau, cu voce tare, denumirile poetice din lista , imaginandu-si ca inseamna tot felul de dracovenii otravitoare sau gretzoase. Laughing Vazandu-i ca se agita, patroana a incercat sa converseze cu ei intr-o franco-engleza ametzitoare Laughing Au sarit, frate, americanii cu gura pe ea ...ca asa ceva este inadmisibil intr-o tzara atat de laudata . Cum adica sa nu existe meniu tradus in limba engleza ? Ca ei, ca turisti americani, au dreptul sa stie ce comanda . Mai mult, si-au adus aminte sa-i reproseze ca si la muzeu inscriptiile explicative erau doar in limba franceza . Ce "fuck" de tzara este Frantza asta ? Ca vor sesiza ambasada si alte aiureli din astea...Laughing Americanii aveau chef sa se distreze(cre' ca unii erau si putzintel pilitzi) . D'aia nu s-au carat din restaurant, ci au continuat galceava cu patroana pana cand s-a oferit un alt client din restaurant(turist si ala, dar vorbitor de franceza si engleza) sa le faca traducerea . Normal ca a urmat o alta nebunie . Yo radeam cu lacrimi. Dupa cum scriam mai sus, felurile de mancare aveau denumiri poetice , unele netraductibile , imposibil de ghicit ce ingrediente erau prin ele. Asa ca, fiecare american (in total erau vreo 20) a dorit sa stie , cu precizie, retzetarul fiecarui fel de mancare . In plus, mai puneau si intrebari aiurea, de distractie. Patroana era vizibil bulversata insa incerca sa nu se enerveze. Laughing

Interesanta a fost reactia fratzujilor din restaurant, inclusiv a celor cu care eram la masa . laugh Cei mai multi priveau scena, vizibil deranjati de circul facut de americani. Altii se distrau , facand insa comentarii rautacioase la adresa americanilor aroganti si cu pretentzii... care se cred stapanii planetei raset


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Mier Ian 26, 2011 11:11 am

Armand a scris:
(Still a)Live a scris: Şi, dacă nu mă înşel, Armand a pus un link către nişte previziuni care, printre altele, îl vizau pe preşedintele egiptean.

Mdah... cam asta mi-a trecut prin durerea capului si sufletului cand am pus si recentul link...

(Still a)Live a scris:PPS: Armand, ar putea să vină în ţară copiii şi să caute de aici ceea ce au de căutat.

Ma straduiesc din rasputeri!
Adineauri am stat de vorba la telefon... dupa un apel esuat care m-a varat in groapa cam... pana pe la genunchi!!!
Sunt sigura ca ei se grabesc, atat cat se poate!
Nu te panica!Nu întotdeauna mor caii când vor câinii.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Mier Ian 26, 2011 11:17 am

(Still a)Live a scris:
Nu te panica!Nu întotdeauna mor caii când vor câinii.

Mai...tot nu mi-ai indicat locul d'aici unde a inceput sa se dezbata postare ta de pe forumul realitatea Laughing Pot sa fiu de-a dreptul enervanta cand vreau sa conving ca nu am avut revelatii matinale laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Mier Ian 26, 2011 11:18 am

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:PS ontopic: S-a spus pe la emisiunile acelea pe care oamenii foarte inteligenţi şi total neatinşi de demenţă la căpşoare că prima parte a lui 2011 va fi cam ciudată, cu evenimente majore şi extreme, cu "vârful" în aprilie. Şi, dacă nu mă înşel, Armand a pus un link către nişte previziuni care, printre altele, îl vizau pe preşedintele egiptean.
PPS: Armand, ar putea să vină în ţară copiii şi să caute de aici ceea ce au de căutat.
Nu ştiu ce-o fi în aprilie, dar văd cum totul o ia la vale... totul se trasformă într-un bulgăre mare de rahat care se rostogoleşte. Nu e bine ce face Pârţe. Dracu' (ăla d-adevăratelea, nu ăsta d-acilea Very Happy) ştie ce ne-o mai aştepta!

Am prins şi eu partea cu imnul pe care a declamat-o CTP-ul. Nu ştiu ce-a spus înainte. N-am prins însă partea în care a zis că Pârţe a simţit ceva.
Bulgărele de la noi din ţară sau...? Ca să ştiu ce răspund. Aprilie ăla era legat de mai mult decât ţara noastră. Iar ce face Băse, alături de frumoasa lui gaşcă de prieteni...da, pare halucinant! Un amic destul de informat mi-a confirmat că s-ar acţiona la comandă externă.

Na, dă-ţi seama că a fost vorba de simţit doar ceva...în condiţiile în care a fost primit aşa cum a fost primit! laugh
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Mier Ian 26, 2011 11:23 am

baso a scris:
(Still a)Live a scris:
Nu te panica!Nu întotdeauna mor caii când vor câinii.

Mai...tot nu mi-ai indicat locul d'aici unde a inceput sa se dezbata postare ta de pe forumul realitatea Laughing Pot sa fiu de-a dreptul enervanta cand vreau sa conving ca nu am avut revelatii matinale laugh
N-am cum să.-ţi indic locul, deoarece habar nu am unde era. Posibil la threadul "realitatea". Da' cred că poate fi întrebat Google.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Anahoret Mier Ian 26, 2011 5:35 pm

(Still a)Live a scris:Bulgărele de la noi din ţară sau...? Ca să ştiu ce răspund. Aprilie ăla era legat de mai mult decât ţara noastră. Iar ce face Băse, alături de frumoasa lui gaşcă de prieteni...da, pare halucinant! Un amic destul de informat mi-a confirmat că s-ar acţiona la comandă externă.

Na, dă-ţi seama că a fost vorba de simţit doar ceva...în condiţiile în care a fost primit aşa cum a fost primit! laugh
Bulgărele de la noi din ţară. Mergem din rău în mai rău.

Nu-i cazul să vezi conspiraţii acolo unde este doar mârlănie, jaf şi prostie crasă. Comanda externă, dacă există aşa ceva, este că ne lasă în pace: nu trebuie să ne omoare ei, ne omoară iubiţii noştri conducători. laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Mier Ian 26, 2011 7:49 pm

(Still a)Live a scris:
baso a scris:

Mai...tot nu mi-ai indicat locul d'aici unde a inceput sa se dezbata postare ta de pe forumul realitatea Laughing Pot sa fiu de-a dreptul enervanta cand vreau sa conving ca nu am avut revelatii matinale laugh
N-am cum să.-ţi indic locul, deoarece habar nu am unde era. Posibil la threadul "realitatea". Da' cred că poate fi întrebat Google.

Yo presupun ca a sters cineva . Nu exista alta explicatie . Stiu precis ca am citit dimineata iar dupa cateva ore, cand am cautat inclusiv dupa postarile userilor in discutie, nu mai era nici citatul si nici comentariile ulterioare.
Probabil ca vreunui acneic nu i-a placut ceva din comentariile facute pe marginea postarii citate . Nu cred ca a sters Delta; n-avea niciun motiv ca s-o faca . De altfel, am mai sesizat disparitii de acest gen si in trecut, insa doar a postarilor mele .


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mier Ian 26, 2011 7:53 pm

baso a scris:
(Still a)Live a scris:
baso a scris:

Mai...tot nu mi-ai indicat locul d'aici unde a inceput sa se dezbata postare ta de pe forumul realitatea Laughing Pot sa fiu de-a dreptul enervanta cand vreau sa conving ca nu am avut revelatii matinale [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
N-am cum să.-ţi indic locul, deoarece habar nu am unde era. Posibil la threadul "realitatea". Da' cred că poate fi întrebat Google.

Yo presupun ca a sters cineva . Nu exista alta explicatie . Stiu precis ca am citit dimineata iar dupa cateva ore, cand am cautat inclusiv dupa postarile userilor in discutie, nu mai era nici citatul si nici comentariile ulterioare.
Probabil ca vreunui acneic nu i-a placut ceva din comentariile facute pe marginea postarii citate . Nu cred ca a sters Delta; n-avea niciun motiv ca s-o faca . De altfel, am mai sesizat disparitii de acest gen si in trecut, insa doar a postarilor mele .


Aha, acneicii astia...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - delta
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Armand Mier Ian 26, 2011 7:58 pm

RocketQu33n a scris:

Aha, acneicii astia...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - delta
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Mier Ian 26, 2011 8:03 pm

Armand a scris:
RocketQu33n a scris:

Aha, acneicii astia...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - delta
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mersi. bine Nu-mi functioneaza cautarea dupa cuvinte cheie iar la mesaje useri nu mi-a aparut postarea respectiva scratch

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQu33n Mier Ian 26, 2011 8:12 pm

Armand a scris:
RocketQu33n a scris:

Aha, acneicii astia...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] - delta
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Misto perioada asta, postacneica. Uneori imi este dor de ea. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Hochgeladen von [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. - [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty strange things

Mesaj  Vasile Mier Ian 26, 2011 9:08 pm

baso a scris:
(Still a)Live a scris:
baso a scris:

Mai...tot nu mi-ai indicat locul d'aici unde a inceput sa se dezbata postare ta de pe forumul realitatea Laughing Pot sa fiu de-a dreptul enervanta cand vreau sa conving ca nu am avut revelatii matinale laugh
N-am cum să.-ţi indic locul, deoarece habar nu am unde era. Posibil la threadul "realitatea". Da' cred că poate fi întrebat Google.

Yo presupun ca a sters cineva . Nu exista alta explicatie . Stiu precis ca am citit dimineata iar dupa cateva ore, cand am cautat inclusiv dupa postarile userilor in discutie, nu mai era nici citatul si nici comentariile ulterioare.
Probabil ca vreunui acneic nu i-a placut ceva din comentariile facute pe marginea postarii citate . Nu cred ca a sters Delta; n-avea niciun motiv ca s-o faca . De altfel, am mai sesizat disparitii de acest gen si in trecut, insa doar a postarilor mele .


te-ai cautat la al' de avizeaza paranormale ca tine ?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 9 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 20 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 20  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum