SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pacia pe Pământ

+9
aurora
(Still a)Live
Dracu' gol
ENKI
Armand
RocketQu33n
Anahoret
lolo
delta
13 participanți

Pagina 15 din 20 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Urmatorul

In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  (Still a)Live Joi Oct 04, 2012 10:16 pm

RocketQueen a scris:Da' a fost vreodata pace? laugh
Ăăăă...măi, nu, dar...orişicât!
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  ENKI Mier Oct 10, 2012 6:49 pm

Deja ma cocosez de ras, numa' la gandul ca liberii cetateni europeni, condusi de Merkel si Barosso, ar putea savura efectele unor masuri de austeritate inspirate de cele ale Geniului din Carpati. laugh

FT: Grecia ar trebui să folosească "modelul" Ceauşescu pentru ieşirea din criză

Grecia ar trebui să folosească modelul economic de austeritate aplicat de Nicolae Ceauşescu în anii '80, când datoria externă a României a fost achitată în întregime. Aceasta ar fi, pe scurt, ideea principală dintr-un articol apărut în prodigiosul ziar britanic Financial Times.

Adevărul este că atunci când analiştii şi comentatorii economici nu mai ştiu ce să facă, apelează la istorie. Iar jurnaliştii de la cotidianul britanic Financial Times dezgroapă un "cadavru" al istoriei pe care l-am crezut mort de mult. Şi nu numai că-l dezgroapă, dar îndeamnă la "utilizarea" lui.

"În ultimii zeci de ani, o ţară din Europa a reuşit să folosească austeritatea pentru reducerea datoriilor externe: România lui Nicolae Ceausescu. În anii '80, dictatorul a decis că ţară să trebuie să-şi plătească datoriile externe. Pentru asta, a ordonat că producţia agricolă şi industrială să fie axată pe exporturi. Românii au suferit de pe urmă lipsei de alimente şi energie electrică şi multe zone din ţară au fost aruncate în perioada Epocii de Piatră. Dar datoria externă a fost plătită", scrie Financial Times (FT).

Am trăit să o vedem şi pe asta: România este dată drept model de ziarul britanic şi arată întregii lumi cum ar putea ieşi Grecia din criza datoriilor uitând că, pentru România, anii '80 au reprezentat cea mai neagră perioadă din regimul ceauşist. Autorul articolului, merge şi mai departe. El remarcă faptul că troică europeană ce controlează datoriile Greciei ar trebui să se gândească şi la politică, nu numai la economie.

Adică, ar fi mai bine ca Grecia să treacă la un regim politic de tip dictatorial tocmai pentru a-şi putea plăti datoriile? Credem că da, din moment ce autorul articolului arată cu satisfacţie că, în ciuda suferinţelor populaţiei din România anilor ‘80, "datoria a fost plătită."

Bun dar şi oamenii, ce se întâmplă cu oamenii, cu cetăţenii greci sau spanioli? Probabil că, în opinia celor de la FT nu contează, atâta timp cât "datoria va fi plătită".

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cica toti popularii europeni vin la Bucuresti, pe 17-18 octombrie, pentru al 21-lea congres. Io zic sa depuna neaparat niste coroane de flori in Ghencea Militar, la mormantul zeroului preacunoscut. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Mier Oct 10, 2012 7:16 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectura+reformulare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Joi Oct 11, 2012 6:12 am

ENKI a scris:FT: Grecia ar trebui să folosească "modelul" Ceauşescu pentru ieşirea din criză
Adică să pună pe bile bisericile înainte să le mute? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  ENKI Sam Noi 10, 2012 10:29 am

Doua demisii simultane si asta chiar in timp ce Putin tocmai lansa o invitatie catre realesu' Obama?! scratch

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Sam Noi 10, 2012 11:03 am

ENKI a scris:Doua demisii simultane si asta chiar in timp ce Putin tocmai lansa o invitatie catre realesu' Obama?! scratch

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

daca vei privi cu atentzie pozele cu moda ruseasca, vei descoperi un shpion in pulover tricotat de-o ursoaica laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Sam Noi 10, 2012 11:48 am

ENKI a scris:




Abia acu am urmarit filmuletzul laugh
La inceput, doar pe partea de masa rezervata americanilor erau puse farfurii Laughing Si totusi, Putin a halit primul Laughing Probabil ca sa-i sugereze lui OBama ca mancarea nu este otravita raset
Bucatarul, cu cizma pe SamOvar, este dementzial. raset
Moama, ce regie au facut rusii pt. un banal mic dejun raset
Amandoi (Putin & OBama)au purtat cravata albastra Very Happy

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  ENKI Sam Noi 10, 2012 12:51 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Doua demisii simultane si asta chiar in timp ce Putin tocmai lansa o invitatie catre realesu' Obama?! scratch

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

daca vei privi cu atentzie pozele cu moda ruseasca, vei descoperi un shpion in pulover tricotat de-o ursoaica laugh

La prima vedere, am avut impresia ca alea-s frunze de cannabis. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Sam Noi 10, 2012 1:03 pm

Revin ca sa adaug ca micul dejun Putin vs OBama a fost un fel de Breakfirst at Te_f_funny tribal raset



[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Mar Noi 13, 2012 3:28 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Se pare ca bruneta Jill Kelley (cea tribala,cu multe margele) a cam incins spiritele la Casa Alba Laughing Pe doi VIP i-a pleznit ? affraid
Sora-sa pare mai cuminte . Sau poate globurile albe, de la gatul ei, dau senzatia asta.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Joi Noi 15, 2012 2:31 pm



Judo...Juda...Iuda... cam tot p'acolo in englezeasca lui ruseasca Laughing + CAC in reclama raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Joi Noi 15, 2012 3:03 pm






baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Joi Noi 15, 2012 3:52 pm



Merita vazut pana la final povestea Laughing E un fel de Cenusareasa in sa(B)potzi olandezi vs shobolanii cu 3 capete raset
Pana si fii-mea s-a bucurat, pe un alt plan si concomitent, pen' ca a reusit, in acelasi timp, sa-si inregistreze codul la Nuketown 2025 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] raset
Pen' ca i-a venit ideea la scoala, m-a innebunit cand i-a reusit, urland ca apucata "Sunt geniala" laugh A mai adaugat, cu voce slaba : daca as fi la fel de geniala si la scoala, ca si la jocuri, i-as sparge pe totzi raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Mier Noi 28, 2012 2:54 pm

Cica l-a decorat pe abramburica habarnamsador Gitenstein cu Ordinul naţional Steaua României în grad de mare cruce . Laughing end

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


"Veţi fi unul dintre abamsadorii SUA de care ne vom aminti cu multă plăcere, nu ezitaţi să veniţi în România oricând, chiar şi doar în calitate de turist", a mai spus Băsescu.



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQueen Sam Dec 01, 2012 1:04 pm

veselie



Experiment "incercat" si in Israel... raset

RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Mier Dec 05, 2012 1:30 pm

Zau, si englejii au zombies lor , extrem de constipatzi de morga englezeasca raset

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Nu-mi dau seama, precis,daca vreunul dintre cei doi a imitat si cainii regali Laughing La un moment dat vorbeau amandoi iar in fundal latrau catzaii reginei laugh
In tot cazul, si australianca de mai jos , cu poseta in forma de ghiveci si imprimeu cu catzei pe costumatie, a facut-o sa rada pe Regina cu gura pana la urechi raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Sam Dec 08, 2012 8:13 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asistenta medicală de la spitalul King Edward al VII-lea unde a fost internată ducesa Catherine, victimă a unei farse radiofonice, în urma căreia informaţii confidenţiale despre starea de sănătate a soţiei prinţului Williams au fost dezvăluite unor jurnalişti australieni, s-a sinucis. suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cum naiba se poate intampla asa ceva ? Shocked
Cei doi jurnalisti australieni doar au improvizat o farsa amuzanta la telefon,copilareasca ; n-au atentat la viatza familiei regale si nici nu li s-au dezvaluit nu stiu ce informatzii confidentiale, secrete de stat (cum ar fi de ex. sexul copilului sau daca are gemeni) incat sa-i puna pe jar , in halul asta, pe englezi. Chiar presa britanica a facut mult tambalau despre sarcina lui Kate, speculand inclusiv ca ar avea gemeni, 2 fetitze .
Ok, jurnalistii aia i-au ironizat putin pe regina si pe printz, insa au facut-o intr-un mod simpatic si original, umanizand personajele regale.. Niciun om normal la cap, inclusiv persoanele imitate(nici macar cainii regali), nu s-ar fi putut supara pe ei ori sa-i acuze de lèse majesté confused

Moartea asistentei , care a cazut victima acestei farse, mi se pare extrem de stupida , un gest iratzional. Probabil n-a fost instruita ca regina si printzul nu ar suna niciodata la receptzia spitalului, ca orice om de rand . Urat efect al unei glume radiofonice, deloc grave sau jignitoare, care insa i-a revoltat pe unii engleji ; aia, mai constipatzi de la natura.

On Tuesday, hospital chief executive John Lofthouse said he had "received advice that what the Australian broadcasters did may well have broken the law".

But he added: "On the other hand they've apologised for it so we're going to have a long and careful think about what, if anything, we do."

The Australian Communications and Media Authority (Acma) has said it had received complaints about the call.

Cu alte cuvinte, din punctul de vedere al celor plini de morga englezeasca, cei doi jurnalisti australieni au incalcat legile britanice iar moartea asistentei le agraveaza fapta, fiind o consecintza nefericita a farsei radiofonice Suspect

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Sam Dec 08, 2012 10:49 am

Intamplator, am ascultat inregistrarea convorbirii telefonice de 2 ori. Cea de-a doua asistenta, care i-a asigurat pe jurnalistii australieni ca starea lui Kate este OK, era teribil de tulburata. Ii tremura vocea, de parca nu avea aer si i se usca gura ; era in vocea ei o emotzie puternica, determinata clar de faptul ca era convinsa ca vorbeste chiar cu Regina . Laughing
Daca si asistenta asta se sinucide dupa farsa radiofonica, inseamna ca ceva este putred in Danemarca . Si ca degeaba Shakespeare a fost englez. Nu m-as fi asteptat la asa o replica sinistra, dupa o gluma radiofonica reusita si copilareasca, intens mediatizata.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Sam Dec 08, 2012 12:14 pm

baso a scris:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asistenta medicală de la spitalul King Edward al VII-lea unde a fost internată ducesa Catherine, victimă a unei farse radiofonice, în urma căreia informaţii confidenţiale despre starea de sănătate a soţiei prinţului Williams au fost dezvăluite unor jurnalişti australieni, s-a sinucis. suspect
probabil era fan(ă) Avatar... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Sam Dec 08, 2012 12:26 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Tot e bine ca macar tinerii astia, mostenitori ai tronului UK, sunt mai umani(fiind doar corcituri simbolice ai sangelui albastru cu sange de oameni normali). Ce mare branza jignitoare au facut jurnalistii aia, australieni , de post radiofonic, ca s-au adaptat artistic la isteria mediatica determinata de faptul ca o femeie regala , de altfel ca oricare alta femeie de pe Terra, capabila sa procreeze, a ramas insarcinata si are gretzuri in primele luni de sarcina, absolut firesti in 99% dintre cazuri ? Na, aia doi australieni au fost curiosi daca cei din familia regala britanica sunt sau nu la fel ca restul oamenilor de pe planeta . Moartea asistentei care a facut telefonic legatura cu cea care a spus ca totul este OK, o consider a fi cea mai absurda relatzie imaginabila, din toate timpurile. suspect Crying or Very sad Sad Mare pacat ca multzi englezi au reactzionat atat de ciudat si de agresiv la o farsa copilareasca , nevinovata.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQueen Sam Dec 08, 2012 1:02 pm

baso a scris:
Cum naiba se poate intampla asa ceva ? Shocked

E vorba despre confidentialitatea actului medical, care e chiar respectata dincolo. Accesul la informatiile despre starea de sanatate a unui pacient au doar rudele de gradul I si sotul/sotia si aceste informatii nu sunt in niciun caz transmise prin telefon, indiferent de cine intreaba. Deci asistenta a facut o greseala din punct de vedere al eticii medicale. Daca mai pui la scoteala si faptul ca stirile despre membrii Casei Regale apar pe prima pagina la englezi, ajungi la concluzia normala ca cel/cea care a comis gafa va deveni subiect de discutie intens mediatizat. Englezii nu-s in halul acela de sadici, incat s-o arda pe rug pe asistenta aceea (au depasit demult acea etapa a evolutiei), dimpotriva, popularitatea celor cu sange hemofilic a scazut foarte mult inca de pe vremea conflictului dintre Printesa Diana si Regina Elisabeta a II-a. Dar exista niste reguli la ei, in privinta a ce se poate scrie prin publicatiile oficiale despre Casa Regala, cum sa li te adresezi, reguli care se pare ca sunt respectate si in afara Marii Britanii. In fine, cred ca asistenta avea deja terenu' (psihic) predispus pentru a comite un asemenea gest...
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Sam Dec 08, 2012 1:58 pm

RocketQueen a scris:
baso a scris:
Cum naiba se poate intampla asa ceva ? Shocked

E vorba despre confidentialitatea actului medical, care e chiar respectata dincolo. Accesul la informatiile despre starea de sanatate a unui pacient au doar rudele de gradul I si sotul/sotia si aceste informatii nu sunt in niciun caz transmise prin telefon, indiferent de cine intreaba. Deci asistenta a facut o greseala din punct de vedere al eticii medicale. Daca mai pui la scoteala si faptul ca stirile despre membrii Casei Regale apar pe prima pagina la englezi, ajungi la concluzia normala ca cel/cea care a comis gafa va deveni subiect de discutie intens mediatizat. Englezii nu-s in halul acela de sadici, incat s-o arda pe rug pe asistenta aceea (au depasit demult acea etapa a evolutiei), dimpotriva, popularitatea celor cu sange hemofilic a scazut foarte mult inca de pe vremea conflictului dintre Printesa Diana si Regina Elisabeta a II-a. Dar exista niste reguli la ei, in privinta a ce se poate scrie prin publicatiile oficiale despre Casa Regala, cum sa li te adresezi, reguli care se pare ca sunt respectate si in afara Marii Britanii. In fine, cred ca asistenta avea deja terenu' (psihic) predispus pentru a comite un asemenea gest...

Ai auzit sau ai citit ce fel de informatzii confidentziale au fost furnizate jurnalistilor glumetzi, care au testat vigilentza celor responsabili pt. etica medicala ?

1. Cea care a raspuns la telefon a fost politicoasa si a dat rapid legatura la asistenta de serviciu care o ingrijea pe Kate. Ma indoiesc ca femeia ar fi fost vreodata instruita sa tranteasca telefonul in nas ori sa-i trimita la plimbare pe cei care se pretind, telefonic, membri de varf ai familiei regale. Daca pe Regina ar fi apucat-o cheful sa sune iar asistenta i-ar fi inchis telefonul in nas ori s-o puna sa asculte , pana se plictiseste, muzici in receptor, nu si-ar fi incasat-o ? laugh

2. Ineditele informatii confidentziale nu au fost altceva decat informatii absolut banale , pe care pana si directorul spitalului le-ar fi putut spune jurnalistilor , fara sa-l acuze nimeni de divulgarea secretului actului medical.

"Doarme în prezent, iar până la momentul de față a avut o noapte liniștită. I-au fost administrate fluide și este într-o stare stabilă. Vă recomand să o vizitați dimineață după ora 9", le-a spus asistenta celor doi.

Adica, la ora 05:30 GMT, pacienta regala era absolut firesc sa doarma si sa i se fi dat apa sau ceaiuri inainte de somn ori sa i se fi administrat alte fluide pt. a compensa deshidratarea in urma starilor de voma....Ce alt drac de secret au dezvaluit, asistentele, jurnalistilor curiosi ? Faptul ca Regina Elizabeta sau Printul Charles nu s-ar interesa niciodata, personal si telefonic, decat prin intrepushi, de starea de sanatate a proaspetei gravide din familia lor regala ?

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Sam Dec 08, 2012 2:13 pm

baso a scris:Tot e bine ca macar tinerii astia, mostenitori ai tronului UK, sunt mai umani
îhî...
dacă tu chiar crezi asta, așa o fi... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Sam Dec 08, 2012 2:39 pm

delta a scris:
baso a scris:Tot e bine ca macar tinerii astia, mostenitori ai tronului UK, sunt mai umani
îhî...
dacă tu chiar crezi asta, așa o fi... Laughing
Sa stii ca m-am gandit putzin ca sa aleg intre verbele "par" si "sunt". Insa la rolul lor neimportant pe care il au , in prezent, in familia regala, ma indoiesc ca s-au bucurat de o sinucidere bizara, cauzata de divulgarea informatiilor privind gretzurile firesti ale unei femei insarcinate, in primele luni de sarcina. Dimpotriva, poate sa fie o intamplare care sa le umbreasca bucuria de a avea primul lor copil. Mai ales ca nici jurnalistii si nici amarata aia de asistenta medicala nu le-a dorit raul.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQueen Sam Dec 08, 2012 3:03 pm

baso a scris:
Ai auzit sau ai citit ce fel de informatzii confidentziale au fost furnizate jurnalistilor glumetzi, care au testat vigilentza celor responsabili pt. etica medicala ?

Nope, nu m-a interesat. Very Happy

baso a scris:1. Cea care a raspuns la telefon a fost politicoasa si a dat rapid legatura la asistenta de serviciu care o ingrijea pe Kate. Ma indoiesc ca femeia ar fi fost vreodata instruita sa tranteasca telefonul in nas ori sa-i trimita la plimbare pe cei care se pretind, telefonic, membri de varf ai familiei regale.

Nu tre' s-o trimita niciunde; poate sa-i spuna la fel de politicos ca si in restul cazurilor, in care cineva se intereseaza telefonic de starea unui pacient, ca nu se pot oferi informatii in acest fel. Tie ti-ar conveni daca foula s-ar da mama/soacra ta la telefon si-ar afla ca primesti perfuzii pe vena dupa ce o zi intreaga ai stat cu capu-n toaleta? Ghici care ar fi urmatorul lucru pe care l-ar face!

Daca pe Regina ar fi apucat-o cheful sa sune iar asistenta i-ar fi inchis telefonul in nas ori s-o puna sa asculte , pana se plictiseste, muzici in receptor, nu si-ar fi incasat-o ? laugh

Nu.

2. Ineditele informatii confidentziale nu au fost altceva decat informatii absolut banale , pe care pana si directorul spitalului le-ar fi putut spune jurnalistilor

Nu tre' sa divulge ca middletoanta are herpes labial ca sa incalce principiul confidentialitatii... Poa' sa fie si ceva banal, ca un furuncul.


"Doarme în prezent, iar până la momentul de față a avut o noapte liniștită. I-au fost administrate fluide și este într-o stare stabilă. Vă recomand să o vizitați dimineață după ora 9", le-a spus asistenta celor doi.

Dap, alea-s informatiile de care vorbeam.

Adica, la ora 05:30 GMT, pacienta regala era absolut firesc sa doarma si sa i se fi dat apa sau ceaiuri inainte de somn ori sa i se fi administrat alte fluide pt. a compensa deshidratarea in urma starilor de voma....Ce alt drac de secret au dezvaluit, asistentele, jurnalistilor curiosi ? Faptul ca Regina Elizabeta sau Printul Charles nu s-ar interesa niciodata, personal si telefonic, decat prin intrepushi, de starea de sanatate a proaspetei gravide din familia lor regala ?

Da' de ce te-ai enervat asa? Very Happy Nu cred ca-i cazu' sa facem ancheta din toata voma asta roiala... raset

Cu alte cuvinte, tu spui ca e ok sa mai incalci o lege, daca-i vorba de vreo regina sau de ceva mai banal...
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQueen Sam Dec 08, 2012 3:08 pm

baso a scris:Insa la rolul lor neimportant pe care il au , in prezent, in familia regala

N-as zice ca au un rol chiar neimportant... Dimpotriva, au influenta chiar si in-afara granitelor MB.
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Sam Dec 08, 2012 3:12 pm

RocketQueen a scris:
Da' de ce te-ai enervat asa? Very Happy Nu cred ca-i cazu' sa facem ancheta din toata voma asta roiala... raset

Cu alte cuvinte, tu spui ca e ok sa mai incalci o lege, daca-i vorba de vreo regina sau de ceva mai banal...

Ti s-a parut ca m-am enervat ??? Shocked Doar ca mi s-a aparut absurd efectul nashpa.
Nu a fost vorba despre incalcarea niciunei legi , nici macar a legii gravi(di)tatiei Laughing
Chiar daca se spune despre engleji ca au un simtz al umorului foarte rafinat, de data asta si-au cacat steagul. lol!


Ultima editare efectuata de catre baso in Sam Dec 08, 2012 3:17 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Sam Dec 08, 2012 3:16 pm

baso a scris:sinucidere bizara, cauzata de divulgarea informatiilor privind gretzurile firesti ale unei femei insarcinate, in primele luni de sarcina.
proasta aia în halat trebuia să se gândească ce spune înainte să o ia gura pe dinainte...
oricum, întreagă la minte clar că nu era, dacă s-a sinucis din cauză că a fost idioată Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  delta Sam Dec 08, 2012 3:20 pm

RocketQueen a scris:Dimpotriva, au influenta chiar si in-afara granitelor MB.
mai ales cu fotografii în care aia iși scoate la vedere țâțele goale vesel
de exemplu, sarkozy era probabil în delir, chit că o are pe carla laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  baso Sam Dec 08, 2012 3:22 pm

delta a scris:
baso a scris:sinucidere bizara, cauzata de divulgarea informatiilor privind gretzurile firesti ale unei femei insarcinate, in primele luni de sarcina.
proasta aia în halat trebuia să se gândească ce spune înainte să o ia gura pe dinainte...
oricum, întreagă la minte clar că nu era, dacă s-a sinucis din cauză că a fost idioată Laughing
Pai, suicidara nu a spus mare lucru, doar le-a facut legatura cu aialalta, care le-a dat raportul jurnalistilor australieni.
In rest, sunt de acord cu tine ca s-a sinucis aiurea . Din declaratiile facute in presa, toata lumea a iubit-o , n-a amenintzat-o nimeni si n-a fortzat-o nimeni la acest gest necugetat . funny


Ultima editare efectuata de catre baso in Sam Dec 08, 2012 3:23 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  RocketQueen Sam Dec 08, 2012 3:22 pm

baso a scris:Chiar daca se spune despre engleji ca au un simtz al umorului foarte rafinat, de data asta si-au cacat steagul. lol!

Eu le-as mai vizita tara aia ploioasa, chiar daca are acum steagul cacat... raset
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pacia pe Pământ - Pagina 15 Empty Re: pacia pe Pământ

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 15 din 20 Înapoi  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum