SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pedeleii

+9
aurora
Vasile
Armand
RocketQu33n
ENKI
Dracu' gol
lolo
Anahoret
delta
13 participanți

Pagina 19 din 21 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Urmatorul

In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Joi Oct 25, 2012 9:52 pm

Hopa, Cristian Radulescu nu mai iesise in presa de la dezertarea lui Frunzaverde. Acu' zice el destule, da' pare cam nehotarat , cel putin in privinta unei noi candidaturi. vesel

"Nu-mi pasă de ce spune Monica Macovei, eu nu fac apel la copreşedinţii Alianţei. Eu ştiu că mă încadrez în criteriile de integritate oricât de stricte ar fi ele. Dar având în vedere abordarea din interiorul partidului mă mai gândesc dacă voi candida sau nu. Înţeleg că ANI are un anumit punct de vedere, înţeleg că presa are un punct de vedere, dar faptul că există o asemenea abordare din interiorul partidului mi se pare inacceptabil . Deci, va fi decizia mea personală în privinţa candidaturii. [...] Monica Macovei a alunecat de pe nivelul criteriilor de integritate către nivelul de imagine personală. Îşi transformă fantasmele asupra candidaţilor în realitate. Ce nu a reuşit cu ANI, anume să o transforme într-o instanţă de judecată, încearcă acum cu această comisie de integritate. Or, această comisie este doar una de verificare prealabilă. I-am spus şi doamnei Macovei. Când am aflat am sunat-o şi i-am spus că oricum ar lua aceste criterii eu le respect. Problema cu justificarea averii este acum în lucru la comisia de evaluare a averilor iar verdictul va fi unul pozitiv pentru mine".

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  RocketQueen Vin Oct 26, 2012 5:13 pm

Cica s-a infiintat ARD TV raset :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Dracu' gol Lun Oct 29, 2012 10:40 am

Becali vs Udrea şi Unguent

"Eu mă adaptez junglei omenirii, a explicat Jiji cu vorbele lui, care-i sunt argumentele electorale.... Pe mine mă cheamă Becali şi fac ce vreau. Dacă vreau, la orice partid dau două-trei milioane şi ajung din nou europarlamentar."

Gigi Becali a înţeles exact cu cine se bate. E un fin moralist. Nu face fiţe, ştie cât valorează el şi câţi bani fac cei din opoziţie. Ştie exact cum şi cu ce material trebuie să iasă pe interval. Vi-l imaginaţi pe Gigi sub aripa vreunui politician ca să fie scos în faţă? Îl vedeţi vreodată garantat de Falcă? De Pinalti?

La Arad e o înghesuială ARD-istă ceva de speriat. În fieful lui Falcă stau ca găinile în baterii strategul MRU, teologul Neamţu, Ingaş – Branconajul cu masterat, fosta ministreasă Boghicevici, spaima pedofililor, care nu mai ies din casă ca să nu-i castreze.

La ce i-or fi folosit lui Unguent doctoratele, Oxford-ul, germana şi ebraica dacă până la urmă ajunge să-şi frece coatele de Ingaş, iar în decembrie va fi împins în buza electoratului de Falcă?

De la o carieră politică de succes, începută la liberali, să ajungi sclavul alifiilor şi să aştepţi să te albească fieful dlui Falcă! Ce importanţă mai are faptul că vorbeşte "fluent" limbi? Şi Gigi se exprimă fluent, dovadă moralul excelent al Stelei înaintea partidei cu Bonetti. După ce ţi-ai luat un doctorat cu istoricul Zub să stai la coadă la redistribuire cu Udrea, cu Anastase, cu Boghicevici...!

Garantată de Pinalti, Elena Udrea a evoluat surprinsă de paparazii în librăria din centrul Romanului. Alt mediu decât Parcul Moghioroş, la şuetă despre murături şi tişlaifăre. În iulie, şansele ar fi fost desigur excepţionale. La ştrandul din Roman. Se făcea coadă până, hăt, sub Pietrişica. Toamnă fiind, a ales o oază culturală. După cum, Ieşii lui MRU, aflaţi nu departe, au obligat-o pe Vuitton la adâncimi greu de bănuit pe Facebook. "Pe strada Ştefan cel Mare din Roman am intrat în librăria Vasile Alecsandri. M-am bucurat să aflu că sunt mulţi cumpărători de carte, în special copii. Deci internetul a lăsat loc şi lecturii clasice." Îhî. Tâmpenie mai mare, greu de dat pe goarnă. Din ce a dedus că fiind copii în librărie lecturile lor erau clasice? A încheiat compunerea megaîncântată de aventura sa: "Doamnele care vindeau în magazin, mi-au făcut cadou «O femeie la putere». Sugestiv, nu?" Păi sugestiv, fiindcă tocmai a proptit o virgulă între subiect şi predicat. Garantată Pinalti.
Gigi bate jungla cu aforismele de la o singură mână.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Comparaţia cocalarilor pupinbăsişti cu ciobanu' plin de bani şi de tîmpeu este justificată şi pertinentă, da' incompletă. De ce incompletă? Pentru că şi cocalarii uslinoşi sunt de aceeaşi teapă în disperarea lor de a prinde un loc în adunătura de ciorditori numită pompos (Ş)Parlament, care, de fapt, ar putea purta foarte bine şi denumirea corectă de Stabor al Hoţilor... raset

P.S. Comentariile la articol sunt, majoritatea, de domeniu' patologicului, creîndu-ţi impresia că există foarte mulţi clonaci scribălăi, scăpaţi de supt supraveghere psihiatrică... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Mar Oct 30, 2012 7:51 am

Moama, da' vaz ca trag tunurile din toate partile in komisareasa alcoolica si nu numai. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mar Oct 30, 2012 9:53 am

ENKI a scris:Moama, da' vaz ca trag tunurile din toate partile in komisareasa alcoolica si nu numai. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Wow Shocked raset
Imi aduc aminte ca atunci cand au pus-o proaspata ministra, mi-a fost putzin mila de ea pen' ca o latrau unii ca are mutra de betziva Laughing Na, ce sa-i faci ? Nu toate femeiurile sunt mumoase ca Woodrea Laughing Cand am vazut ca nu renuntza la frizura aia de iapa de liceu, mi-am zis ca ceva nu-i in regula cu dansa Laughing Auzind-o ce si cum vorbeste, vazand si privirea ei fixa, mi s-au confirmat impresiile Laughing Niciun zvac de cochetarie glumeatza , de parca era Ioana d'Arc , in armata Domnului Laughing D'aia nici nu m-am mirat prea mult cand, la confruntarea celor 2 candidati la prezidentiale, individa bolborosea pe scaun, patrunsa, de parca era in transa laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mar Oct 30, 2012 12:04 pm

Nea "pleashca", asta, intr-un anume fel, imi este simpatic, fiind din categoria : "Copiii spun lucruri trasnite" raset

"Te miri cum unii oameni inteligenţi şi cumsecade o iau razna. Devin grandomani, se cred instrumente ale Providenţei. Am văzut suficiente cazuri la colegi din PDL, la fel cum observ aceleaşi mecanisme ale alienării la politicieni din alte partide".

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Mar Oct 30, 2012 2:28 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Moama, da' vaz ca trag tunurile din toate partile in komisareasa alcoolica si nu numai. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Wow Shocked raset
Imi aduc aminte ca atunci cand au pus-o proaspata ministra, mi-a fost putzin mila de ea pen' ca o latrau unii ca are mutra de betziva Laughing Na, ce sa-i faci ? Nu toate femeiurile sunt mumoase ca Woodrea Laughing Cand am vazut ca nu renuntza la frizura aia de iapa de liceu, mi-am zis ca ceva nu-i in regula cu dansa Laughing Auzind-o ce si cum vorbeste, vazand si privirea ei fixa, mi s-au confirmat impresiile Laughing Niciun zvac de cochetarie glumeatza , de parca era Ioana d'Arc , in armata Domnului Laughing D'aia nici nu m-am mirat prea mult cand, la confruntarea celor 2 candidati la prezidentiale, individa bolborosea pe scaun, patrunsa, de parca era in transa laugh
Io am cam stiut de la inceput cine este, da' nu ma gandeam ca e intrata atat de tare sub pielea ciuntita la botez a lui Soros, Renatte Weber (actualmente la PNL) fiind, totusi, febletea hodorogului. laugh
Breaking news: atacurile mediatice continua. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Mier Oct 31, 2012 6:20 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Mier Oct 31, 2012 1:41 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mar Noi 06, 2012 10:27 am

Astia s-au dilit complet ! Laughing

L-am intzeles pe TRU ca a trebuit sa puna microfonul pe podea ca sa faca inimoara cu degetzele de la ambele maini, simetric (ca n-ai cum s-o faci cu o singura mana) insa nu l-am mai intzeles de ce a pus iar microfonul pe podea pt. semnul ala obscen, usor de facut cu o singura mana; oricare mana Laughing As fi intzeles debarasarea de microfon daca ar fi vrut ca gestul sa fie stereo, adica sa fi sugerat scula cu ambele maini Laughing Poate ca la asta s-a gandit , fara sa vrea, daca a simtzit nevoia sa aiba mainile libere raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Mar Noi 06, 2012 10:52 am

baso a scris:Astia s-au dilit complet ! Laughing

L-am intzeles pe TRU ca a trebuit sa puna microfonul pe podea ca sa faca inimoara cu degetzele de la ambele maini, simetric (ca n-ai cum s-o faci cu o singura mana) insa nu l-am mai intzeles de ce a pus iar microfonul pe podea pt. semnul ala obscen, usor de facut cu o singura mana; oricare mana Laughing As fi intzeles debarasarea de microfon daca ar fi vrut ca gestul sa fie stereo, adica sa fi sugerat scula cu ambele maini Laughing Poate ca la asta s-a gandit , fara sa vrea, daca a simtzit nevoia sa aiba mainile libere raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Hopa! N-am zarit-o pe dilia suprema, ceea ce inseamna ca Nastase s-ar putea sa aiba dreptate. suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Io nu stiu cum vor lua revopsitii astia 15-20 %, scor cu care se tot lauda prin sondaje. Suspect
Poate doar daca au blat cu USL-ul. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mar Noi 06, 2012 12:03 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Astia s-au dilit complet ! Laughing

L-am intzeles pe TRU ca a trebuit sa puna microfonul pe podea ca sa faca inimoara cu degetzele de la ambele maini, simetric (ca n-ai cum s-o faci cu o singura mana) insa nu l-am mai intzeles de ce a pus iar microfonul pe podea pt. semnul ala obscen, usor de facut cu o singura mana; oricare mana Laughing As fi intzeles debarasarea de microfon daca ar fi vrut ca gestul sa fie stereo, adica sa fi sugerat scula cu ambele maini Laughing Poate ca la asta s-a gandit , fara sa vrea, daca a simtzit nevoia sa aiba mainile libere raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Hopa! N-am zarit-o pe dilia suprema, ceea ce inseamna ca Nastase s-ar putea sa aiba dreptate. suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Io nu stiu cum vor lua revopsitii astia 15-20 %, scor cu care se tot lauda prin sondaje. Suspect
Poate doar daca au blat cu USL-ul. Laughing

Nastase ar fi bun sa scrie scenariul la un triller (ca sa nu fie biller cu diller ) . Ca nu se plictiseste deloc printre felurite feluri de pushcariasi, invatzand tot felul de prostii la care, un erudit ingamfat ,ca el, n-ar fi avut niciodata acces in conditzii normale laugh Laughing O fi fo' glontzul ala, de TAB, ca cadou din partea lu' Nastase ? raset
In tot cazul, niciun prezident normal la cap nu si-ar fi facut intrarea in scena, dupa o perioada mai lunga de tacere inteligenta si de aur, intr-o maniera atat de imbecil-provocatoare la tot felul de speculatzii oferite de analisti Laughing Chiar daca l-au convins altzii, pe Bashila ,ca subliminala cu glontzu' de haur este maiastra...yo zic ca au lucrat ca in branza , misiunea lor fiind extrem de usoara raset Unui nebun tra' sa-i implantezi idei pe limba lui si la nivelul lui de perceptie ca sa faca fix ceea ce vrei Laughing Daca ai si talentul sa-l gadili cu ideea la oo, se transforma rapid in zombi raset Vorba lu' fii-mea : psihanalistii sunt aia care te pot transforma in gaina, nu-i asa ? raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Dracu' gol Mar Noi 06, 2012 3:11 pm

baso a scris:Astia s-au dilit complet ! Laughing
În Rromânika ie la modă gunoiu' 'telectual, lăbăreala cu papion, mocirla cu ştaif etc. Mulţi au impresia că, dacă reuşesc să lege mai mult de două cuvinte fără să stîrnească o catastrofă gramaticală, l-au apucat pe Tataie de kur. Alţii cred că, dacă au publicat vreo cîteva cărţi, care sunt folosite pe post de hîrtie igienică prin veceurile publice, asta le dă dreptu' să fie nişte pupincurişti băloşi. Băşinile cataclismice, emise de către minţile lipsite de orice măsură a penibilului, nasc monştrii mocirloşi ai cultului deşănţat al personulităţii... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Mar Noi 06, 2012 3:26 pm

Dracu' gol a scris:
baso a scris:Astia s-au dilit complet ! Laughing
În Rromânika ie la modă gunoiu' 'telectual, lăbăreala cu papion, mocirla cu ştaif etc. Mulţi au impresia că, dacă reuşesc să lege mai mult de două cuvinte fără să stîrnească o catastrofă gramaticală, l-au apucat pe Tataie de kur. Alţii cred că, dacă au publicat vreo cîteva cărţi, care sunt folosite pe post de hîrtie igienică prin veceurile publice, asta le dă dreptu' să fie nişte pupincurişti băloşi. Băşinile cataclismice, emise de către minţile lipsite de orice măsură a penibilului, nasc monştrii mocirloşi ai cultului deşănţat al personulităţii... raset
Din pacate, lipseste un CINEVA care sa aprinda un chibrit, fie el si inscriptionat cu ARD. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mar Noi 06, 2012 3:49 pm

ENKI a scris:
Din pacate, lipseste un CINEVA care sa aprinda un chibrit, fie el si inscriptionat cu ARD. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Tare sprintzar baiatu' raset Imi seamana perfect cu un fost coleg din liceu ; nici ala n-avea toate tziglele pe casa raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Joi Noi 08, 2012 7:41 pm

Cica :
ARD a făcut o întâlnire cu bloggerii

Aseară am fost la întâlnirea organizată de ARD (Alianța România Dreaptă) cu bloggerii din zonă. Prezenți piticu, subiectiv, petreanu, sutu, Ariel, câțiva bloggeri pe care nu îi cunosc și niște ciocănitori feminin-matusalemice, autoproclamate blogosfera de dreapta.

.....

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Vin Noi 09, 2012 7:52 am

baso a scris:Cica :
ARD a făcut o întâlnire cu bloggerii

Aseară am fost la întâlnirea organizată de ARD (Alianța România Dreaptă) cu bloggerii din zonă. Prezenți piticu, subiectiv, petreanu, sutu, Ariel, câțiva bloggeri pe care nu îi cunosc și niște ciocănitori feminin-matusalemice, autoproclamate blogosfera de dreapta.

.....

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Vad ca sutu a pus si doua poze, pe langa povestea lui, iar in centru, chiar in spatele lui Cetin Ametcea (arhiblog), par sa fi ciorovait cele doua ciocanitori matusalemice. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Vin Noi 09, 2012 8:20 pm

Dreapta cu bataturi si babaciuni nu se dezminte. laugh

Campania “purilor” de “dreapta” ARD este realizata de un recunoscut informator al Securitatii: Carol Sebastian alias “Kuki” alias “Max”. ARD = 75% UTC-isti, PCR-isti si ciocofonisti “anticomunisti”, 25% PDL-isti pupincuristi


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dupa cum semnalam in postarea [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] bloggerul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], in articolul sau despre intalnirea bloggerilor cu Conducerea Centrala a ARD (CCARD), intitulat  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], facea mai multe trimiteri si la alti participanti.


Dintre acestia, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] prezinta si o parte din CCARD: “Să vă descriu acum un pic tabloul: o încăpere mare într-o vilă de lux pe lîngă parcul Ioanid; mai mulți lideri politici ai ARD – Vasile Blaga, Adriean Videanu, Mihai Răzvan Ungureanu, Mihail Neamțu, Aurelian Pavelescu; și mai mulți consilieri și consultanți politici sau de imagine: Felix Tătaru, Răzvan Săndulescu, Cătălin Dumitru, Carol Sebastian, Elena Oprea; europarlamentarul Traian Ungureanu, pe post de moderator; etc…”


Ca [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sunt preferatii lui Basescu e de la sine inteles. “O alianta naturala”, cum ar zice Videanu. Dar cu Carol Sebastian ce-au avut de l-au re-re-recrutat? ARD, dupa cum se infiltreaza pe micile ecrane si pe marile scene ale puliticii (vorba lui Pastorel Teodoreanu), se auto-intituleaza o “alianta de dreapta”, “anticomunista” care are niste criterii de “integritate” de se rupe chiar si gura Monicai Macovei in ele: de la lustratie in sus. Pai si… lustraim tovarasi, lustraim, dar tot cu ei: cu informatorii Securitatii?!


Si asta n-ar fi nimic daca bietul “Kuki” aka “Max” n-ar fi fost din categoria aceea care credea ca o acopereala-doua acolo, sub steaguri straine (RFE/BBC/GDS), ii permitea si sa-si ascunda trecutul timp de vreo 20 de ani, perioada in care a infierat de zor “securismul”. Asa cum face si acum, dupa cum se vede, insa din umbra. Cum zicea Basescu: “din umbra se da o lovitura statului de drept”?! E drept ca, intr-un fel, “Max” s-a auto-lustrat. Dar sa te dai, chipurile, la fund, doar ca sa te uite lumea, si in timpul asta sa-i scrii texte propagandistice lui Ungureanu, pitigaiate cu gurita lui, impotriva “comunistilor” si a “securistilor”, e, scuzati limbajul, cam o lustratie la picior de lemn.


Actualul “consiglier” din umbra Carol Sebastian a fost, desigur, iertat de colegii sai jurnalisti inselati atata timp de discursul sau vehement “anticomunist” si “antisecurist”. Mai ciudat pare insa faptul ca nici dupa deconspirarea sa nu a incetat sa induca in eroare opinia publica. Astfel, in [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] de la vremea respectiva afirma ca recrutarea sa a avut loc in 1987, cand in realitatea aceasta s-a desfasurat in 1985. Practic isi injumatatea perioada de turnatorie.


Apoi, intr-un alt interviu, din “Cotidianul”, Carol Sebastian sustinea ca a cedat avansurilor ofiterilor DSS dupa ce Securitatea se bagase in viata sa sexuala. Afirmatia acestui a fost contrazisa de o fosta colega de clasa citata si de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]: “Cora Chioreanu, acum Saurer, a fost studenta a Facultatii de Litere din Timisoara si colega cu Andrei Bodiu si Carol Sebastian. Acum scriitoare si profesoara de limba franceza in Elvetia, Cora Saurer ne-a trimis ieri un mesaj prin posta electronica, in care scrie: „Cind aud ca S (n.r. – Sebastian) l-a turnat pe Bodiu in timp real, il compatimesc“. (…) „Imi vine greu sa cred ca Securitatea s-a bagat in viata sexuala a tinarului student de anul I sau II pentru a-l convinge de necesitatea acestuia de a contribui la explicatia de text a poetului Bodiu. Sa fim seriosi!“.


Toata povestea asta cu “consiglierii” informatori ai lui Tataru si Ungureanu imi aminteste de “condamnatorii” lui Basescu din Comisia Tismaneanu: care tradator, care propagandist marxist-leninist, care limbist, care pupincurist, care turnator. Toti unu’ si unu’! “Anticomunisti” din tata-n fiu. Bravo ARD: de la UTC si PCR la DSS! Asta da promovare! Pe cand o sa apara in coada si acronimul corect, i.e. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Iata datele problemei, dupa cum au fost publicate in ianuarie 2007 chiar de catre fosta colega a lui “Max” de la agitpropcot, Mirela Curlatan:


“Fostul redactor-sef al “Cotidianului” a turnat la Securitate


Carol Sebastian a fost recrutat de Securitate in 1985, sub numele de cod “Max”, pe cind era student la Timisoara. In dosarul de urmarire a prietenului sau, poetul Andrei Bodiu, se afla doua dintre notele sale informative.


Prima nota semnata “Max” care se gaseste in dosarul “Poetul” de la CNSAS a fost scrisa chiar de sursa pe 3 iulie 1986. “Poezia sa este o poezie a cautarilor eului, a realului transfigurat artistic prin asa-numite «felii de viata», asamblate in urma unor criterii nedefinite inca precis. In aceste cautari se pot interpreta unele aspecte de nemultumire la adresa realitatilor social-politice din tara noastra”, scria “Max” in nota in care capitanul a mentionat ca loc de intilnire Casa “Stiinta”.


La sfirsitul anului 1986, ofiterii timiseni nu erau inca edificati cu privire la “Poet”, asa ca au dispus continuarea urmaririi. “Informatorul «Max» va fi instruit pentru a se stabili daca materialele furnizate de informatorul «Dan» se confirma”. Termen: 28.02.1987. Raspunde lt. maj. Galea Maria”, se scria in planul de masuri stabilit prin nota din 30 decembrie 1986, cind s-a decis si „masura S”, de interceptare a corespondentei “obiectivului”. Peste un an, pe 1 decembrie 1987, “Max” declara intr-o nota scrisa de locotenentul Galea in Casa “Bega”: “Este in relatii bune cu colegii sai de an, desi este in general o fire mai retrasa si mai singuratica. Se pare ca are anumite probleme de familie, dar despre acest lucru nu vorbeste niciodata cu colegii”.


Integral la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Nota. Articolul e plin de link-uri, pe care mi-a fost lene sa le colorez. Nu merita ARD-istii efortu'. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Dum Noi 18, 2012 9:17 am


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Mier Noi 21, 2012 8:51 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mier Noi 21, 2012 12:33 pm

Cum ce scrie ceva, Nastase, din puscarie, imediat apar gainile cotcodace sa prevesetasca apocalipsa daca nu ramane Basecu la
3coceni raset Sunt convinsa ca oranjgutanii ar fi preferat ca Nastase sa se fi sinucis k lumea si sa-i injure doar in sedintzele de spiritism raset Caci Basecu este intruparea lui Zeus pe pamant ; fara el, car(car)maci cu draci, loveste marele asteroid fix in Romania si dispar din nou dinozaurii- balaurii de pe Terra Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

”Pentru USL e clar că nu există interese românești și după cum ați văzut, Adrian Năstase, un premier aflat în pușcărie, a cerut USL-ului să anunțe oficial că îl va suspenda pe președintele României în cazul în care nu pune premierul pe care și-l dorește USL”, a declarat Sulfina Barbu, în cadrul unei conferințe de presă.

Aceasta a punctat ideea unei noi suspendări la cererea lui Adrian Năstase, explicând în acest context că liderii USL pot relua această acțiune ”pentru interesele lor politice” fără a ține cont de criza economică cu care se confruntă țara noastră.

”Un fost prim-ministru care se află în pușcărie anunță, înainte chiar de negocierile bugetului european, negocieri extrem de dificile, suspendarea președintelui. Asta înseamnă că USL-ul este gata în orice moment să ne readucă în același impas economic în care am fost în vară, să alunge investitorii din România, nu sunt interesați de prăbușirea leului și toate acțiunile sunt gata să le reia în orice moment pentru interesele lor politice”, a spus Barbu.

PS. Dintr-un punct de vedere, Nastase este chiar haios Laughing Se pricepe sa isterizeze aviarele(stra-stra-stranepoatele dinozaurilor) ciripind pe limba lor, din colivie Laughing



baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Vin Noi 23, 2012 7:49 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Mar Noi 27, 2012 6:03 pm

+18
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  RocketQueen Dum Dec 02, 2012 9:22 am

Raluca Curcan asta apare in sticker'e inclusiv pe ferestrele chioscurilor de cartier: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Oare ce naiba o fi facut pe Sibiu, de tre' sa-i vezi mecla atat de des? Nu prea cred sa fie amanta vreunui coios, mai degraba fiica altuia, la fel ca madam Vache... vesel
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pedeleii - Pagina 19 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 21 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum