SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

pedeleii

+9
aurora
Vasile
Armand
RocketQu33n
ENKI
Dracu' gol
lolo
Anahoret
delta
13 participanți

Pagina 21 din 21 Înapoi  1 ... 12 ... 19, 20, 21

In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mar Dec 11, 2012 4:40 pm

Daca ar fi, cu adevarat , un animal politic genial, ar fi tacut ca porcul in cucuruz dupa referendum. raset Asa, cu iesirile lui belicoase, pedeleaua cea inimoasa n-a facut nici macar 20 de procente la alegerile parlamentare Laughing Sa si-l taie de Craciun pe animalul grohaitor si sa-l manance cu paine Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Mar Dec 11, 2012 4:53 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Vin Dec 14, 2012 5:13 pm

cotoiul voinescu și-a dat obșteasca demisie din funcția pe care o avea în pedelimbism? vesel
matematiciana anastase a declarat că nu asta este soluția... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Sam Dec 15, 2012 9:49 am

Hm, am opinat io ca 17% e mult prea mult pentru oranjgutani, asteptandu-ma la realul 7%. Ma rog, probabil ca tov. Dragnea nu l-a ajutat doar pe Blaga sa intre printre alesi. Suspect
Iaca ce zice fratele lui Frunzaverde, Cristian Radulescu, in mainile caruia se afla acum soarta PDL-ului: „Am pierdut localele şi după aia lui Blaga i s-a spus să ia calul asta minunat de căpăstru, armăsarul ăsta, care de fapt era perceput de populaţie ca o vacă şi-i mai pui şi trei ponei, dintre care unul şchiop pentrucă nu a reuşit să-şi facă partid şi ceri să facă golaveraj, să ducă căruţa asta grea până în vârf şi să câştige alegerile. E nemaipomenit că şi 17% au mai votat cu noi”. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Sam Dec 15, 2012 4:30 pm

bouleanu a tâmpit de tot: a declarat că guvernoiul căzutului în cap a negociat o scădere a salariilor/pensiilor cu 10%, dar matolu' a decis că e și mai bine și o reducere cu 25%... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  delta Sam Mar 09, 2013 9:30 am

deci nuți deja a început să urle că alegerile... care încă nu au avut loc... au fost furate de ăia care țin cu bleaga? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mar Mar 26, 2013 7:38 am

Pacat ca nu a facut o cariera in actorie. Ar fi putut ajunge unul dintre cei mai buni actori de comedie . Are expresivitate si spontaneitate in a spune lucruri traznite veselie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Eu aş mai lipsi în tot haloimăsul ăsta să vin să spun că liderul ideal ar trebui să fi făcut studii în Occident, să fi predat în America şi Europa, să fi fost ambasador şi ministru şi eventual să aibă şi o stradă cu numele lui în Bucureşti, încă din secolul 19!”.


Precizând că “nu e vorba de pasivitate sau indiferenţă”, Paleologu a explicat că este “o atitudine de aşteptare activă, de poziţionare şi aş utiliza din nou metafora crocodilului, pe care am mai utilizat-o şi în alte situaţii şi anume: crocodilul este un animal care stă şi aşteaptă şi ştie să identifice foarte bine momentul favorabil. Nu mi se pare că acesta este momentul favorabil pentru mine, pentru că ciomăgeala este în toi, iar atunci când începe “general shooting” într-un “saloon”, cel mai bine este să nu stai la mijloc!”, spune democrat-liberalul.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Theodor Paleologu a arătat, sâmbătă, în susţinerea Elenei Udrea la preşedinţia PDL, că moţiunea lui Vasile Blaga este "moartea lentă", cea a Monicăi Macovei este "nuca în perete", iar cea a Elenei Udrea "ori la bal, ori la spital" şi a spus că Blaga nu are "lipici la public".

"Eu nu am nimic cu Vasile Blaga, este un om minunat. Îl voi apăra de cei care spun că trădează (...) În schimb, chiar dacă are toate calităţile umane, intelectuale - ştie istoria imperiului Habsurgic -, din păcare nu are suficient lipici la public. Nouă ne place când ţipă la noi în partid, dar în faţa elelctoratului nu este suficient", a afirmat Paleologu.


El a spus că moţiunea Udrea este "ori la bal, ori la spital" şi el o preferă în locul "moartei lente".

"Voi vota Elena Udrea fără să-i dau un cec în alb", a încheiat Paleologu.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Mar Mar 26, 2013 8:00 am

Din categoria : Talharul talharit laugh

"Nu întotdeauna tot ce decide Traian Băsescu se întâmplă. Sau a început să nu se mai întâmple ce susţine dumnealui. De obicei ce susţine dumnealui, în PDL se întâmpla. Uite că a început să se întâmple şi altfel", a comentat Berceanu rezultatul Convenţiei Naţionale a PDL de sâmbătă.

În ce priveşte disputa legată de corectitudinea Convenţiei, Berceanu l-a acuzat chiar pe preşedinte că a făcut ca alegerile interne din PDL să nu mai fie corecte. "Faptul că acum se tot clamează corectitudinea sau incorectitudinea Convenţiei e un lucru deja vechi. Nu poţi să spui că e corectă câtă vreme doar o parte poate face incorectitudini. Când şi cealaltă parte face ceva, e incorect. La televizor, domnul preşedinte a spus că Elena Udrea are şanse să câştige preşedinţia partidului, dacă va fi o Convenţie corectă. Când a spus asta, Convenţia deja nu mai era corectă pentru că dânsul spunea chestia asta, pentru că încerca să determine Convenţia într-o anumită direcţie", a spus Berceanu.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Sam Sept 28, 2013 4:09 pm

N-am inteles exact pentru ce a fost condamnat Voiculescu la 5 ani de parnaie, desi am auzit cate ceva despre... telepatie, da' pentru oranjgutani e prilej de mare chef, se pare. suspect 

Doina Sezonului - Mai Felix Unde Te Duci...
   
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Io tot mai sper ca basistii sa se sinucida ritualic, in masa, la moartea Javrei Ordinare. innocent
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Sam Sept 28, 2013 11:27 pm

ENKI a scris:N-am inteles exact pentru ce a fost condamnat Voiculescu la 5 ani de parnaie, desi am auzit cate ceva despre... telepatie, da' pentru oranjgutani e prilej de mare chef, se pare. suspect 

Doina Sezonului - Mai Felix Unde Te Duci...
   
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Io tot mai sper ca basistii sa se sinucida ritualic, in masa, la moartea Javrei Ordinare. innocent
As putea supune ca se distreaza ca pruncii cretini, daca situatia nu ar fi maro. Nici eu n-am prea inteles pt. ce a fost condamnat. Pare sa fie aceeasi infractiune pt. care a stat la parnaie si Nastase. Iar daca publicul nu stie ce-i in dosarul ala si pe baza de care probe i s-au dat 5 ani, mi se par absolut penibile manifestarile astea, primitive . Din ce spun antenistii, n-ar exista probe. Insa nici in ce spun ei nu pot sa cred 100%. Adica, mi s-ar parea si mai primitiv ca un individ, oricare ar fi el (inclusiv Basescu laugh ) sa primeasca 5 ani de inchisoare fara sa existe probe impotriva lui. Daca asta este genul de "justitie" agreata de basisti incat se bucura cu atat chef, tare mi-e teama ca oricand o astfel de "justitie" se poate suci cu 180 grade si sa-i loveasca in zonele sensibile, fix in aceeasi maniera. Mi-e antipatic Voiculescu insa nici nu ma incearca vreo bucurie idioata ca a luat 5 ani de parnaie pt. o fapta nedovedita, doar asa , ca mutra lui imi este antipatica.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Vin Oct 04, 2013 8:32 am

baso a scris:As putea supune ca se distreaza ca pruncii cretini, daca situatia nu ar fi maro. Nici eu n-am prea inteles pt. ce a fost condamnat. Pare sa fie aceeasi infractiune pt. care a stat la parnaie si Nastase. Iar daca publicul nu stie ce-i in dosarul ala si pe baza de care probe i s-au dat 5 ani, mi se par absolut penibile manifestarile astea, primitive . Din ce spun antenistii, n-ar exista probe. Insa nici in ce spun ei nu pot sa cred 100%. Adica, mi s-ar parea si mai primitiv ca un individ, oricare ar fi el (inclusiv Basescu laugh ) sa primeasca 5 ani de inchisoare fara sa existe probe impotriva lui. Daca asta este genul de "justitie" agreata de basisti incat se bucura cu atat chef, tare mi-e teama ca oricand o astfel de "justitie" se poate suci cu 180 grade si sa-i loveasca in zonele sensibile, fix in aceeasi maniera. Mi-e antipatic Voiculescu insa nici nu ma incearca vreo bucurie idioata ca a luat 5 ani de parnaie pt. o fapta nedovedita, doar asa , ca mutra lui imi este antipatica.
No, se pare ca ai prezis bine, Coana Justitie tocmai ce s-a rasucit, aratandu-si o fata noua, Iuliana Bendeac, inlocuitoarea lui Papici, santajistul ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ).
Nu-i exclus ca umbra lui Ponta la guvern, respectiv Wesley Clark, sa vrea sa scape si de Felix si de Macac, simultan, avand in vedere ca in locul peste care s-a asezat closca sefa doamna Bendeac zacea, cam prea prafuit, Dosarul Flota. laugh 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

+


"CULISELE SCANDALULUI DIN DNA – Daca Traian Basescu iese si acuza Guvernul, fara probe, de imixtiune in Justitie este vina ministrului Justitiei Robert Cazanciuc si a premierului Ponta, de a nu fi facut in timp util propuneri de numiri la sefia Sectiei I a DNA, cum cerea legea. Papici trebuia inlocuit din 23 septembrie, cand i-a expirat si cel de-al doilea mandat la care mai avea dreptul, dar lui Cazanciuc si Ponta le-a fost teama de
scandal. Il au acum!

Controversatul procurorul Lucian Papici, fost sef al Sectiei I a DNA mai bine de 6 ani, a devenit brusc marul discordiei, care va rupe coabitarea dintre Presedintele Romaniei si Guvernul Ponta.
Traian Basescu a iesit joi public si a acuzat Guvernul de imixtiune in Justitie, facand aluzii la un dosar de coruptie legat de vicepremierul Liviu Dragnea si aflat la Sectia I a DNA, care ar fi stat la baza incetarii intempestive a delegarii lui Papici facute de Procurorul Tiberiu Nitu in urma cu o saptamana. Aceasta delegare neasteptata a fost facuta din cauza ca ministrul Justitiei Robert Cazanciuc nu a venit in timp util cu propunerile de numire a altor sefi la Sectia I a DNA, cum cere Legea 303/2004. Mai ramane ca in orele urmatoare sa iasa si europarlamentara Monica Macovei, la Bruxelles, si sa tipe ca Ponta vrea sa desfiinteze DNA, ca tacamul dezinformarilor oficiale sa fie complet.

La Sectia I a DNA zace Dosarul Flota in asteptarea pierderii „imunitatii” presedintelui Traian Basescu
Adevarul este ca tot scandalul creat este generat de neindeplinirea de catre ministrul Justitiei Robert Cazanciuc - care in problemele importante nu face nicio miscare fara acceptul premierului Victor Ponta – a obligatiei de a face cum cere legea propunerile de numire in functiile de sefi de la DNA care au devenit vacante la data de 23 septembrie 2013. Acesta avea obligatia legala de a propune din timp Presedintelui Romaniei, cu avizul consultativ al Sectiei de procurori a CSM, alti procurori care sa ocupe sefia Sectiei I a DNA, intrucat in cazul lui Papici acesta isi consumase cele doua mandate la care avea maxim drept prin lege.
In loc sa se asigure buna functionare a acestei Sectii, ministrul Justitiei nu a facut la timp nominalizarile necesare, iar Procurorul General al Romaniei, la propunerea procurorului sef al DNA Laura Kovesi (procuror instalat de Monica Macovei si Basescu, in 2005, Procuror General al Romaniei, desi avea doar 36 de ani si grad de procuror de tribunal, in loc de grad de procuror de Inalta Curte), a fost nevoit sa-l delege prin Ordin pe Lucian Papici pentru trei luni la sefia aceleiasi Sectii.
In dupa-amiaza zilei de miercuri 2 octombrie 2013, la numai o saptamana dupa delegarea lui Papici in functia pe care nu mai avea dreptul sa o detina cu numire, ministrul Justitiei Robert Cazanciuc a facut o serie de propuneri de numire pentru posturile vacante din DNA, pe care le-a trimis la CSM, iar
Procurorul General Tiberiu Nitu a incetat delegarea lui Papici si a delegat-o in locul acesteia pe procuroarea Iuliana Bendeac.
Ciudata rocada si fara o explicatie plauzibila!
Momentul a fost unul foarte prost ales intrucat e greu de explicat incetarea prematura a unei delegari, dupa ce Bendeac a dat drumul cu o zi inainte, alaturi de procurorii Papici si Popoviciu la facatura de dosar impotriva Antenelor. Cu atat mai mult cu cat la Sectia I a DNA se afla si dosarul penal al vicepremierului USL Liviu Dragnea, legat de falsurile de la referendumul pentru demiterea lui Traian Basescu din vara lui 2012 – o alta facatura judiciara, in opinia noastra, pentru ca cei care au fraudat vointa romanilor anul trecut au fost exact Traian Basescu si valetii lui de la Curtea Constitutionala, care au invalidat rezultatele referendumului in care peste 7,4 milioane romani au votat pentru demiterea lui Basescu, in conditiile in care acesta fusese ales presedinte cu doar 5 milioane voturi.
In plus, asa cum bine a spus si premierul Victor Ponta, procurorii lui Kovesi si ai lui Papici au haituit romanii care au votat la referendum, intrand in casele unora si pununadu-i sa jure cu mana pe Biblie.
Daca aceasta este convingerea ferma a lui Ponta, pe care a rostit-o public de atatea ori, de ce nu a cerut ministrului Justitiei pana acum sa ceara CSM revocarea lui Lucian Papici din functie – posibilitate oferita de lege? De ce i-au permis lui Papici sa mai stea cu delegare?
Revenind la scandalul iscat, daca ministrul Cazanciuc si Victor Ponta nu se codeau sa faca noi numiri la sefia DNA in timp util, de teama unui scandal previzibil (Basescu, Kovesi si presa portocalie atata asteptau), iata ca au acum un scandal si mai mare deoarece:
-daca faceau propunerile de numire la timp, era greu pentru gruparea Traian Basescu sa tipe ca e o imixtiune in activitatea Justitiei, intrucat propunerile erau o obligatie legala conform Legii 303/2004;
-in prezent s-a ajuns la incetarea prematura a unei delegari, inainte ca propunerile de numire ale ministrului Cazanciuc sa fie avizate consultativ de CSM si numirile efective sa fie facute de Traian Basescu, conform legii. E greu de explicat acum de ce inainte de noi numiri efective, Procurorul General Tiberiu Nitu a incetat delegarea lui Papici dupa doar o saptamana de delegare. Desi Tiberiu Nitu avea tot dreptul sa delege dupa cum doreste, precum si sa inceteze delegari, tot dupa cum doreste, ca d-aia e Procuror General, inconsecventa sa in decizii a creat prilejul lansarii la tot felul de scenarii legate de un anume control pe dosare;
Sovaiala Guvernului Ponta si, in final, lipsa de barbatie politica, in a-si asuma la timp obligatiile legale, a pus USL in ipostaza de a fi acuzata de Traian Basescu si masinaria sa de propaganda de imixtiune in Justitie. In mod nejustificat.
De ce e interesat Traian Basescu atat de mult de DNA, incat ameninta ca va rupe Pactul de Coabitare? E simplu, la Sectia I a DNA se afla „Dosarul Flota” din pricina caruia si-a inceput mandatul de presedinte in 2005 in calitate de inculpat, cu dosar pe rol la Inalta Curte.
Sa nu uitam ca semnatar al Rechizitoriului Flota a fost chiar fostul sef al Sectiei I, procurorul Vasile Draghici (zburat din functie de fosta ministresa a Justitiei Monica Macovei, careia atunci i se parea ceva normal sa ceara revocarea unor procurori de la DNA, dar care de cand a venit USL tipa ca USL vrea sa-i schimpe pe sefii DNA pentru a controla ei parchetul). De acest dosar l-a scapat chiar Daniel Morar, fostul sef al DNA (recompensat de Traian Basescu la finalul celor doua mandate la care avea maxim voie prin lege cu un post de judecator la Curtea Constitutionala), care i-a inventat lui Basescu o imunitate, care nu exista in lege, dimpotriva Constitutia arata ca imunitatea Presedintelui Romaniei este egala cu cea a parlamentarilor, adica doar pentru declaratii politice facute in exercitarea mandatului.
Iata prin urmare cauzele pentru care in batalia politica, Justitia a ajuns din nou subiect de scandal – unul care fara indoiala se va reflecta negativ in viitorul raport de tara pe MCV al Delegatiei comisiei Europene.
De ce l-a propus ministrul Robert Cazanciuc ca adjunct al sefului Sectiei I a DNA pe procurorul compromis Viorel Cerbu?
Intarziatele propuneri ministeriale de numiri in functiile vacante de la DNA mai pacatuiesc cu ceva: ce cauta nominalizarea procurorului Viorel Cerbu pentru functia de adjunct al sefului Sectiei I a DNA? Acest procuror este iremediabil compromis. El a comis un abuz incalificabil, care in orice stat de drept era sanctionat cu excluderea lui din Magistratura si cu deschiderea unui dosar penal de abuz in serviciu.
Procurorul Viorel Cerbu estecel care i-a anchetat cu incalcarea imunitatii si prin efectuarea la 6 octombrie 2011 a unei perchezitii domiciliare abuzive la locuinta sotilor Birsan (judecatorul roman la CEDO si sotia sa judecatoarea Gabriela Birsan de la Inalta Curte). Curtea Europeana a Drepturilor Omului de la Strasbourg a sanctionat Romania, declarand abuziva perchezitia domiciliara efectuata, aratand ca sotii Birsan aveau imunitate
diplomatica, care putea fi ridicata doar de judecatorii CEDO
. Hotararea CEDO a fost data in noiembrie 2011, dar de atunci si pana azi, Viorel Cerbu e bine mersi, nu doar ca nu a fost scos din dosarul Birsan, dar "doarme" pe el de doi ani, fara sa dea o solutie in acest dosar. CSM l-a acoperit pe Viorel Cerbu, si se face ca nu vede acest act de afectare a independentei Justitiei, intrucat la randul sau CSM a avizat abuziva perchezitie si, mai mult, Inalta Curte – Sectia de contencios – administrativ a anulat ulterior prin hotarare irevocabila hotararea CSM de incuviintare a perchezitiei ilegale."

Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Vin Oct 04, 2013 9:12 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  RocketQueen Mar Oct 29, 2013 10:30 pm

In lipsa de activitate forumistica, postacii pedelisti comenteaza pe site-uri umoristice...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Dracu' gol Vin Noi 01, 2013 4:01 pm

E absolut hilar felu-n care propagandiştii portocăcănari pot face mishteaux pe orice subiect, atîta timp cît nu-i vorba de Javră, famiglia sa de handicapaţi şi partidele care-o pupă-n cur. Imediat ce vine vorba de lichelele băsiste, pupincuriştii cu creieru' neted iau imediat poziţia de drepţi, duc laba la caşchetă şi scot sfînta indignare de la ciorap... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Mier Apr 23, 2014 6:06 pm

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Dum Noi 16, 2014 4:16 pm

laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Sam Feb 14, 2015 9:16 am

Si piticul atomic, specialist in drept constitutional, are in cap aceeasi conceptie rasturnata  raset

Deciziile instanțelor nu le comentez. Oricine beneficiază de prezumția de nevinovăție. Doamna Udrea este un om puternic și sunt convins că își va demonstra în fața autorităților statului nevinovăția", a declarat, vineri, presei, Emil Boc, răspunzând unei întrebări legate de arestarea fostului ministru al cabinetului său.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Corect era sa spuna ca este convins ca Udrea este nevinovata si astfel va infirma/demola toate acuzatiile si probatoriul procurorilor.  raset Procurorii sunt cei care trebuie sa-i dovedeasca vinovatia in fata judecatorilor si sa probeze consistent fiecare capat de acuzare .

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Sam Feb 14, 2015 10:07 am

baso a scris:Si piticul atomic, specialist in drept constitutional, are in cap aceeasi conceptie rasturnata  raset

Deciziile instanțelor nu le comentez. Oricine beneficiază de prezumția de nevinovăție. Doamna Udrea este un om puternic și sunt convins că își va demonstra în fața autorităților statului nevinovăția", a declarat, vineri, presei, Emil Boc, răspunzând unei întrebări legate de arestarea fostului ministru al cabinetului său.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Corect era sa spuna ca este convins ca Udrea este nevinovata si astfel va infirma/demola toate acuzatiile si probatoriul procurorilor.  raset Procurorii sunt cei care trebuie sa-i dovedeasca vinovatia in fata judecatorilor si sa probeze consistent fiecare capat de acuzare .

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Este clar ca este inversata conceptia, dar nu cred ca este o intamplare sau un tic verbal dobandit in cei 10 ani de imbecilism absolut si noapte a mintilor. vesel
In urma cu vreo 15 ani tare mult imi placea sa caut chichite prin legi si acte normative, ca sa stiu unde sa pun virgula intr-o fraza sau cum sa interpretez o formulare in favoarea mea, desi la prima vedere ar fi parut dezavantajoasa. N-a trecut prea mult timp si aceasta pasiune mi s-a stins, din cel avid de citirea unei legi la aparitia ei, transformandu-ma intr-un nepasator zen la avalansa legislativa care incepuse sa inunde Monitorul Oficial. Nici macar cu programul specializat la care institutia este abonata nu mai gaseam rabdarea sa descurc hatisul de articole abrogate, republicari, adnotari, HG-uri si OUG-uri. In, treacat fie zis, ordinele de ministru nici nu le-am bagat vreodata in seama, fiind convins ca multe dintre ele se bateau cap in cap cu legile. Ca sa nu mai pomenesc de Hotararile de Birou Senat, mai nou ale Consiliului de Administratie, care ajungeau direct in Recycle Bin, fara a fi deschise macar. laugh  
Poate ca juristii inca se mai descurca prin hatisurile legislative actuale si continuu actualizate actualizand actualizarea actualizata, insa eu am constientizat o inutilitate a eforturilor, zicandu-mi ca, in aceste conditii haotice, orice om din Romania poate fi gasit vinovat oricand ca a incalcat cel putin un articol de lege, chiar incercand sa respecte exemplar o alta. vesel
Asa ca pe mine ma distreaza oarecum aberatia cu demonstrarea nevinovatiei promovata pe toate canalele, de catre toate canaliile.  laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Dracu' gol Sam Feb 14, 2015 10:41 am

Interesant este că acum au apărut porcurorii școliți de către licurici, care s-au apucat să aplice ad-litteram legile idioate, concepute de securicioșii ciorditori, cu toate bălăriile aferente, introduse special de către aceștia ca să le ușureze mangleala. Probabil că Rromânika se va canibaliza în încercarea idioată de a respecta întocmai și la timp legislația imbecilă, născută de ciorditorii de meserie iar cetățenii idioți, care au aprobat tacit această legislație imbecilă prin prezența lor la vot, nu vor mai fi în siguranță nici măcar dacă vor sta încuiați în casă... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Sam Feb 14, 2015 10:47 am

ENKI a scris:
Asa ca pe mine ma distreaza oarecum aberatia cu demonstrarea nevinovatiei promovata pe toate canalele, de catre toate canaliile.  laugh

Este doar una dintre inversarile aberante ale unui concept, inversare bine insurubata in mentalul nostru colectiv. In ciuda faptului ca multi se dau in vant si casca gura cu uimire la filmele americane cu procese , cand avocatii apararii demonteaza ,rand pe rand, eliminand probele acuzarii ,fie pt. vicii de procedura in obtinerea lor , fie pt. neconcludenta lor ( la cel mai mic indiciu ca probele puteau fi manipulate sau alterate intentionat sau din neglijenta,de pilda  pt. ca anchetatorii nu purtau manusi sau nu le-au pastrat in conditii potrivite), fie printr-o presiune psihologica exercitata abil asupra martorilor acuzarii,audiati in fata judecatorului si a juratilor,astfel incat sa le puna la indoiala marturiile,prin evidentierea neconcordantelor, amanunte pe care mioriticii le considera chichite avocatesti cand sunt invocate pe plaiuri mioritice. raset

Prezumtia de nevinovatie este strans legata de In dubio pro reo iar avocatii (interpretati de actori de succes) americani, la care casca gura romanii, sunt nu doar tarsiti ci si specialisti in astfel de chichite care fac diferenta dintre agonie si extaz a celui acuzat de infractiuni Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Sam Feb 14, 2015 10:50 am

Dracu' gol a scris:Interesant este că acum au apărut porcurorii școliți de către licurici, care s-au apucat să aplice ad-litteram legile idioate, concepute de securicioșii ciorditori, cu toate bălăriile aferente, introduse special de către aceștia ca să le ușureze mangleala. Probabil că Rromânika se va canibaliza în încercarea idioată de a respecta întocmai și la timp legislația imbecilă, născută de ciorditorii de meserie iar cetățenii idioți, care au aprobat tacit această legislație imbecilă prin prezența lor la vot, nu vor mai fi în siguranță nici măcar dacă vor sta încuiați în casă... raset
Io tind sa cred ca asistam la un experiment social care va fi aplicat destul de curand la scara globala. vesel
Iar schimbarea mult asteptata de hipsterii uniti din toate tarile va veni brusc, sub un slogan bine cunoscut noua. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Sam Feb 14, 2015 10:56 am

baso a scris:
ENKI a scris:
Asa ca pe mine ma distreaza oarecum aberatia cu demonstrarea nevinovatiei promovata pe toate canalele, de catre toate canaliile.  laugh

Este doar una dintre inversarile aberante ale unui concept, inversare bine insurubata in mentalul nostru colectiv. In ciuda faptului ca multi se dau in vant si casca gura cu uimire la filmele americane cu procese , cand avocatii apararii demonteaza ,rand pe rand, eliminand probele acuzarii ,fie pt. vicii de procedura in obtinerea lor , fie pt. neconcludenta lor ( la cel mai mic indiciu ca probele puteau fi manipulate sau alterate intentionat sau din neglijenta,de pilda  pt. ca anchetatorii nu purtau manusi sau nu le-au pastrat in conditii potrivite), fie printr-o presiune psihologica exercitata abil asupra martorilor acuzarii,audiati in fata judecatorului si a juratilor,astfel incat sa le puna la indoiala marturiile,prin evidentierea neconcordantelor, amanunte pe care mioriticii le considera chichite avocatesti cand sunt invocate pe plaiuri mioritice. raset

Prezumtia de nevinovatie este strans legata de In dubio pro reo iar avocatii (interpretati de actori de succes) americani, la care casca gura romanii, sunt nu doar tarsiti ci si specialisti in astfel de chichite care fac diferenta dintre agonie si extaz a celui acuzat de infractiuni Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Cred ca am uitat sa precizez ca in guvernul la care visez, al carui prim-ministru este Delta, pe tine te vad ministrul Justitiei. Very Happy bine
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Dracu' gol Sam Feb 14, 2015 11:53 am

ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:Interesant este că acum au apărut porcurorii școliți de către licurici, care s-au apucat să aplice ad-litteram legile idioate, concepute de securicioșii ciorditori, cu toate bălăriile aferente, introduse special de către aceștia ca să le ușureze mangleala. Probabil că Rromânika se va canibaliza în încercarea idioată de a respecta întocmai și la timp legislația imbecilă, născută de ciorditorii de meserie iar cetățenii idioți, care au aprobat tacit această legislație imbecilă prin prezența lor la vot, nu vor mai fi în siguranță nici măcar dacă vor sta încuiați în casă... raset
Io tind sa cred ca asistam la un experiment social care va fi aplicat destul de curand la scara globala. vesel
Iar schimbarea mult asteptata de hipsterii uniti din toate tarile va veni brusc, sub un slogan bine cunoscut noua. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Exact! De la GhinIon Iliescu pînă la Ghinion Bouhannis, trecînd prin Ghinion Constantinescu și Ghinion Băsescu... Numa' ghinioane pe cocoașa dobitocilor de votaci frenetici... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Sam Feb 14, 2015 12:05 pm

Dracu' gol a scris:
ENKI a scris:
Dracu' gol a scris:Interesant este că acum au apărut porcurorii școliți de către licurici, care s-au apucat să aplice ad-litteram legile idioate, concepute de securicioșii ciorditori, cu toate bălăriile aferente, introduse special de către aceștia ca să le ușureze mangleala. Probabil că Rromânika se va canibaliza în încercarea idioată de a respecta întocmai și la timp legislația imbecilă, născută de ciorditorii de meserie iar cetățenii idioți, care au aprobat tacit această legislație imbecilă prin prezența lor la vot, nu vor mai fi în siguranță nici măcar dacă vor sta încuiați în casă... raset
Io tind sa cred ca asistam la un experiment social care va fi aplicat destul de curand la scara globala. vesel
Iar schimbarea mult asteptata de hipsterii uniti din toate tarile va veni brusc, sub un slogan bine cunoscut noua. laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Exact! De la GhinIon Iliescu pînă la Ghinion Bouhannis, trecînd prin Ghinion Constantinescu și Ghinion Băsescu... Numa' ghinioane pe cocoașa dobitocilor de votaci frenetici... raset

Sunteti carcotasi, insensibili la regionalisme sau graiuri. Ghini,Ion este varianta moldoveneasca pt Bine,Ion raset La fel cum "chilot" este varianta moldoveneasca pt. "pilot" Laughing Deci, hai sa chilotam cu chilotul & Ghini-Ion raset
Ma intreb , totusi, cum rostesc moldovenii "copilot" ? Cochilot, copchil (h)ot, cop kill hot ?

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Vin Dec 18, 2015 5:48 pm

Aici o fi locul potrivit pentru clipul asta?! scratch laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  baso Sam Dec 19, 2015 10:45 am

Eeeenkiii , ce cah ...Shocked

Iote ceva frumos de la o nunta de oranjgutani  funny Imi place paharul ala berzelius mare, invelit in poza si jumatatea de portocala-nfipta'n tzapa prin aranjamentul floral. Si servetelele, si bilutele de chihLIMBAR imi plac, insa cel mai mult imi plac baloanele cu helliu, care asteapta cumintele pe tavan sa se inalte libere in cosmos  raset


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Apropo de stiinta si beeutul de heliu Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  ENKI Joi Apr 14, 2016 8:01 pm

Desi o fi invatat intre timp sa calculeze TVA, oranjgutanul Bodu loveste din nou. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

pedeleii - Pagina 21 Empty Re: pedeleii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 21 Înapoi  1 ... 12 ... 19, 20, 21

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum