SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

guvernu'

+7
Vasile
aurora
Dracu' gol
Anahoret
lolo
ENKI
delta
11 participanți

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  baso Mar Feb 07, 2012 11:22 am

ENKI a scris:
baso a scris:
delta a scris:Numai după ce am citit o parte din postarea de la "teoria conspirației" mi-am dat seama că Ungureanu este un fel de Putin al plaiurilor mioritice... laugh

P.S. El va fi puținul nostru (nostru... în sens de "al celor de pe plaiurile mioritice"). laugh

Bine cel putin ca avem o tzara ca model laugh Insa cum "Romanii au talent", nu tra' sa para a fi inca o alba/neagra si nici macarameu sau manea... Sunt curioasa ce va face seful spionilor cu tanti Udrea laugh O pune sau n-o pune ? Intrebam o margareta sau dam cu zarul ? Laughing (par =o pune; impar= Pa si pu' la tricoteuza )
Ar fi chiar penibil ca un serviciu secret sa se compromita in asemenea hal, prin seful lui, cu o blonda traseista care sa-l tricoteze cum stie ea.
Hm, in mod normal, e suficient un singur agent Mossad intr-un guvern. Suspect laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nah, daca a fost plantata , inseamna ca este o leguma XX + X Laughing Care stie sa tricoteze fix atat cat sa le poata face unora fulare, cravate sau cordelutze Laughing Pt. pulovare cu guler pe gat, era nevoie de o betoniera . Nicidecum de una care mimeaza fotografic alte femei celebre ...cica pt. a-i impresiona pe aia care au plantat-o Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  delta Mar Feb 07, 2012 6:04 pm

Atât au comentat diverși despre faptul că probabil vor fi schimbați doar căzutul în cap și câțiva care s-au dovedit a fi prea evident de analfabeți, încât matolul scos din sărite a întocmit la ambiție o listă de sacrificați care nu conține niciunul sub 45 ani... laugh
Ăsta vrea să sublinieze în cazul unui eșec răsunător al guvernului de juma de an că și pe plaiurile mioritice este valabilă zicala "Dacă n-ai bătrâni, cumpără-ți!" ? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  Dracu' gol Mar Feb 07, 2012 8:14 pm

delta a scris:zicala "Dacă n-ai bătrâni, cumpără-ți!" ? Laughing
Iar dacă ai prea mulţi, mai vinde din ei. Dacă nu-i cumpără nimeni, dă-i gratis. Dacă nici aşa nu merge, taie-le din pensie pînă mor de foame... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  ENKI Mar Feb 07, 2012 10:46 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  delta Joi Feb 09, 2012 4:19 am

Doar mă mir că încă nu se folosește expresia "guvernul de scUTC" în cazul celui condus de MRU. laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  baso Joi Feb 09, 2012 10:59 am

delta a scris:Doar mă mir că încă nu se folosește expresia "guvernul de scUTC" în cazul celui condus de MRU. laugh

laugh

Florin Turcu - Utecistii de azi, comunistii de maine

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  ENKI Sam Feb 11, 2012 7:47 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  delta Sam Feb 11, 2012 8:03 pm

ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
dacă ban nu e, nimic nu e! laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  ENKI Sam Feb 11, 2012 8:13 pm

delta a scris:dacă ban nu e, nimic nu e! laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Pai, oricum urma, probabil, un nick legat de Valentin, ca ala de Dragobete e adjucat deja de michele0. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  ENKI Dum Feb 12, 2012 8:35 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  ENKI Mar Feb 14, 2012 8:28 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  ENKI Lun Feb 20, 2012 7:55 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  delta Dum Apr 22, 2012 8:48 am

Păi, la câte gafe au comis și la ce politică de sărăcire a populației au dus, la ce se așteptau? Laughing
avril a scris:
cocalar epavă a scris:Indiferent cine va veni la putere pauperizarea va continua !
Nici nu ar fi de mirare la datoriile de jde de miliarde în care a fost băgată țara începând din 2010.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  delta Vin Apr 27, 2012 3:20 pm

deci a cam decedat guvernu' de scUTCiști... vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  delta Dum Mai 06, 2012 6:53 am

Ce naiba putea să semneze copilotul comunistoid fără să fie încă oficial prim-ministru... de a intrat în roșu boul ăsta? confused

marianl a scris:CE FACE CURTEA CONSTITUTIONALA ?
CE FACE PRESEDINTELE ?
CE FACE JUSTITIA ROMANIEI ???

Negicierile FMI si CE cu USL - SUNT NECONSTITUTIONALE - !!!
Guvernul PONTA - NU ESTE INVESTIT -
DECI PANA LA INVESTIRE EL NU EXISTA LEGAL SI NU ARE DREPTUL DE A ANGAJA STATUL ROMAN PRINTR-UN GUVERN INCA NEINVESTIT SAU DE A PURTA NEGOCIERI IN NUMELE GUVERNULUI ROMANIEI ORI AL ROMANIEI CU NICI O INSTITUTIE INTERNATIONALA.

Este ca si cum in numele Romaniei un presupus presedinte ar purta discutii si ar angaja obligatii internationale ale romaniei cu alte state !!!!
Mai grav este si faptul ca niste ministri DESEMNATI deja au avut accestul la date si informatii - UNELE SECRET DE STAT - INAINTE DE A DEPUNE JURAMANTUL DE CREDINTA FATA DE STATUL ROMAN DUPA VALIDAREA LOR.

Acesti PROPUSI ministri - in acest moment sunt SIMPLI CETATENI - CETATENI INSA CARE AU PRIMIT ILEGAL DREPTUL DE A-SI BAGA NASUL IN PROBLEME DE STAT !!!
Stau sincer si ma gandesc serios la ceea ce se poate intampla zi de zi in tarisoara asta numita Romania.
Si tot sincer ma intreb de ce dracu tara asta mai are o Constitutie sau o legislatie daca tot ceea ce zilnic se face este de domeniul LA NOI MERGE SI ASA...

De ce ?
Pai hai sa vedem.
In acest moment LEGAL - Romania are un guvern care INCA ESTE CONDUS DE PREMIERUL UNGUREANU PANA LA INVESTIREA (sau nu) A NOII ECHIPE DE CATRE PARLAMENT !

In acest caz - atat de mult trambitatul GUVERN PONTA - INCA NU ESTE GUVERNUL PONTA CI UN EVENTUAL GUVERN PONTA !!!

Deci, daca in aceast moment NU EXISTA LEGAL SI INVESTIT GUVERNUL PONTA - PE BAZA A CE DISCUTA FMI CU ACEST POSIBIL GUVERN, SI MAI ALES CU CE DREPT - UN GUVERN NERN NEINVESTIT LEGAL - POARTA NEGOCIERI LA NIVEL DE STAT CU ORGANISMELE INTERNATIONALE ???

CAT DE LEGALE, CAT DE CONSTITUTIONALE SUNT ACESTE "NEGOCIERI" INTRE NISTE INSTITUTII ECONOMICE INTERNATIONALE -SI UN GUVERN DOAR PROPUS ???

Cata putere LEGALA au eventualele semnaturi intre aceste institutii si un guvern probabil ???

CE FAC INSTITUTIILE DE DREPT ALE STATULUI DE NU SE AUTOSESIZEAZA - SI SA CONSTATE CA ROMANIA ANGAJAZA DISCUTII PRIVIND FINANTELE TARII SI VIITORUL ACESTEI TARI - INTR-UN MOMENT IN CARE NU ESXISTA NICI O FORMA LEGALA CA ACESTE NEGOCIERI SA SE POARTE CU CINEVA CARE IN MOMENTUL DISCUTIILOR NU ARE NICI PUTEREA DE DECIZIE DAR NICI DREPTUL LEGAL DE A REPREZENTA SAU ANGAJA STATUL ROMAN IN ASEMENEA DISCUTII - SAU MAI GRAV DE A LUA SI SEMNA DECIZII IN NUMELE STATULUI ROMAN !!!

In care stat din lumea asta - in afara de statele ale caror guverne au fost doborate sau schimbate prin forta armata, s-au mai purtat discutii cu institutii internationale de catre statul respectiv prin intermediul unui guvern legal inexistent dar cu un guvern si niste ministri inca in functie....

Ne raspunde si noua cineva cum stau lucrurile LEGAL ???
Pentru ca tot ce se negociaza in acest moment, ce se semneaza sau angajamentele facute in numele Statului Roman - NU SUNT FACUTE DE UN GUVERN LEGAL AL ROMANIEI !!!


ATENTIE !!!!!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  delta Joi Mai 17, 2012 4:53 pm

Din câte se pare odraslele iliesciene au un program de guvernare sub egida: Să moară capra vecinului! vesel
Tangerine Dreams a scris:Dacă nu a ajuns că frăgezelul comunistoid le-a tăiat pedelingăilor rația de bere electorală... copilotul s-a dat peste cap urgent ca să retragă și fondurile vârâte de guvernul scUTCist în buzunarul primarilor băsiști și udemeriști pe afișe, pliante, găleți portocalii și pixuri iredentiste...

P.S. Parcă văd că Boc și Marko și-au smuls de necaz și bruma de păr pe care au mai avut-o.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  ENKI Vin Iul 06, 2012 7:51 am

Ca tot ne-am distrat, p-aci, pe undeva, cu un simpatic militar inelat, iata ca Victoras Copy-totu' s-a procopsit cu un consilier special, taman de Ziua SUA. laugh

Cum a ajuns generalul american Wesley Clark consilierul lui Victor Ponta

Generalul American în rezervă Wesley Clark, fost comandant NATO şi candidat la Casa Albă, a devenit de astăzi consilierul premierului Vic tor Ponta. Primul-ministru a dezvăluit că s-a întâlnit cu generalul Clark într-o vizită pe care care a efectuat-o la Viena.

"Printr-o cunoştinţă comună, a fost un noroc extraordinar, ne-am întâlnit şi astăzi a venit în România. Este o mare oportunitate, generalul Clark este un extraordinar economist, este implicat la nivelulcel mai înalt în strategii economice, este un om pe care orice l-ar vrea, iar un prim-ministru nu ar rata o asemenea ocazie. I-am promis că vom rezolva rapid criza politică şi că vom avea în continuare o justiţie independentă", a declarat la Antena 3 Ponta.

Generalul va fi consilier onorific, nu va fi plătit şi nu va participa la şedinţele de guvern.

"Am avut discuţii cu premierul, pot veni cu o experienţă importantă. Cred că voi putea atrage investitori şi creşterea economică a României. Ştim că există o revoluţie energetică în desfăşurare în lume, iar în România există un potenţial al carburilor, există surse de apă care pot produce energie. Consider că România poate deveni un principal exportator de energie", a spus generalul Clark.
Generalul Clark a condus campania din 1999 a NATO de bombardare a obiectivelor sârbeşti din Kosovo şi a fost unul dintre primii critici ai războiului SUA din Irak.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  delta Sam Iul 28, 2012 6:32 pm

o fi importantă pentru victoraș demiterea matolului, dar parcă totuși e cam exagerat să bagi tot manelistu' în spațiile protocolului de stat... vesel

belfecalu' din care quasimodo a scos un beau clar a scris:Daca as fi maine in Bucuresti, m-as duce sa onorez cu prezenta ziua portilor deschise la casa Dante§ Nu pentru ca as fi curios ce e inauntru ci pentru ca vreau sa vad si eu, cu ochii mei cum se desfasoara provocarea pusa la cale! Evenimentul este fara indoiala o incitare a cetatenilor si instigare la actiuni greu de gestionat avand in vedere ca vila e in proximitatea locuintei presedintelui ales! Interesanta e directiva prefectului capitalei pentru oprirea tuturor camerelor de luat vederi din centrle de votare sau/si din proximitatea acestora!
Concomitent, in interiorul USL, Dragnea a emis o circulara prin care membrii USL sunt "invitati" sa participe spre seara la manifestari spontane de protest impotriva presedintelui ales! E limpede ca deja USL'istii au certitudinea pierderii referendumului si intentioneaza sa provoace violente in preajma centrelor de vot! Revolutionarii proaspat stipendiati de Ponta si oamenii lui Dogaru vor fi in prim plan! Toate astea conduc mai mult ca oricand la solutia neparticiparii la un vot vadit manipulat!
Inca o data va indemn sa cititi materialul publicat in KremlinLeaks si veti intelege cine si dece se fac astfel de manevre!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  baso Sam Iul 28, 2012 6:39 pm

delta a scris:o fi importantă pentru victoraș demiterea matolului, dar parcă totuși e cam exagerat să bagi tot manelistu' în spațiile protocolului de stat... vesel

belfecalu' din care quasimodo a scos un beau clar a scris:Daca as fi maine in Bucuresti, m-as duce sa onorez cu prezenta ziua portilor deschise la casa Dante§ Nu pentru ca as fi curios ce e inauntru ci pentru ca vreau sa vad si eu, cu ochii mei cum se desfasoara provocarea pusa la cale! Evenimentul este fara indoiala o incitare a cetatenilor si instigare la actiuni greu de gestionat avand in vedere ca vila e in proximitatea locuintei presedintelui ales! Interesanta e directiva prefectului capitalei pentru oprirea tuturor camerelor de luat vederi din centrle de votare sau/si din proximitatea acestora!
Concomitent, in interiorul USL, Dragnea a emis o circulara prin care membrii USL sunt "invitati" sa participe spre seara la manifestari spontane de protest impotriva presedintelui ales! E limpede ca deja USL'istii au certitudinea pierderii referendumului si intentioneaza sa provoace violente in preajma centrelor de vot! Revolutionarii proaspat stipendiati de Ponta si oamenii lui Dogaru vor fi in prim plan! Toate astea conduc mai mult ca oricand la solutia neparticiparii la un vot vadit manipulat!
Inca o data va indemn sa cititi materialul publicat in KremlinLeaks si veti intelege cine si dece se fac astfel de manevre!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

raset
Mai, astia i-au confiscat Basecului toate jucarelele preferate iar acu', confiscatdorii toreadorii se joaca ostentativ cu ele ...ca sa-i faca in ciuda si sa vada doar roshu in fatza ochilor laugh
Sunt pur si simplu oripilata de acest spectacol de corida cinica ... taurul popular fiind de fapt si de drept ...un Bou raset lol!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  baso Dum Iul 29, 2012 7:15 am

La scurta vreme dupa postarea de mai sus , am fost avertizata de antivirus ca m-a atacat BHO.T raset
S-o fi gandit ca sunt amatoare de B ox raset
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  delta Lun Sept 03, 2012 3:10 pm

chiar, măi, de ce naiba tot rânjește tâmpitul ăsta de copilot, de parcă totul ar fi OK? scratch
tembelu' nu o fi observat că au început să scadă în sondaje, deși mai erodat ar trebui să fie pedeleii după măsurile luate anii precedenți?
moamăăă, ce m-aș împrăștia de râs dacă penalii și pesedeii ar pierde alegerile generale! vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  Dracu' gol Lun Dec 30, 2013 7:09 pm

 raset 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  Dracu' gol Lun Ian 20, 2014 1:53 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  Dracu' gol Sam Mai 09, 2015 9:49 pm

Yo chiar as vrea sa-i vaz pe maimutzoi cum cinta pe la paranghelii cu casa de marcat pe acordeon... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  Dracu' gol Joi Iun 04, 2015 10:30 pm

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  ENKI Vin Noi 27, 2015 11:03 am

N-am avut de lucru si am deschis televizorul, pe unul dintre programele de stiri (posibil sa fi fost Antena 3). Mare comandament de iarna, mare, cu oparitul Julien la prezidiu, urmat in cuvantare de ministrul de interne, un no name ce mi-a trecut pe langa urechi, dar care, cacaindu-se sa rosteasca cateva fraze, mi-a trezit totusi curiozitatea de a-l vedea la chip. Laughing
Soc, am crezut ca e Coldea! agitat

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am cautat repede pe goagal si m-am linistit, afland ca il cheama Petre Toba. Cautarea mi-a adus insa in atentie si scandalul de plagiat in care politaiul este deja implicat. Pentru ca distinsul Petre Toba este doctor. Dar nu orice fel de doctor, ci unul mai special: Apud. laugh

Doctorul Apud Tobă


Am auzit că Petre Tobă, actualul Ministru de Interne, a plagiat vreo 250 de pagini (dezvăluirea aparţine Emiliei Şercan). În prima lui declaraţie, Tobă spune că refuză acuzaţia. Bine, domne! Dar cum rămîne cu autorul APUD STIGLITZ JOSEPH? Sau cu APUD BARRY BUZAN? Sînt fraţi de suferinţă, dl doctor?

Despre ce este vorba? La sfîrşitul Tezei sale, ministrul de interne Petre Tobă are un Index de nume, întocmit în ordine alfabetică. La litera „A” găsim doi autori cu acelaşi „nume” de familie: APUD. Pe primul îl mai cheamă „Stiglitz Joseph”, iar pe „fratele” lui „Barry Buzan”!

Oricît aţi căuta în enciclopediile lumii, nu-i veţi găsi pe aceşti fraţi APUD, din simplul motiv că ei nu există. Înainte de a explica de unde, totuşi, au apărut aceşti „fraţi”APUD, să vedem aceste două facsimile din teza lui Tobă - primul de la p. 80, al doilea de la p. 411:



Cine are un cît de cît exerciţiu în scrierea unei lucrări, ştie că APUD înseamnă în limba latină „la, după” şi, conform regulilor de redactare, indică un citat indirect, adică preluat de la un un alt autor decît cel la care se face referire. De ex. dacă Eminescu îl citează pe Platon, iar doctorandului îi este suficient citatul lui Eminescu, îl preia din acesta. Trimiterea va suna astfel: „Platon - Republica, 395 b, apud M. Eminescu - „Opere”, vol XVI, Ed. Academiei, 1978, p. 250”. În acest fel, cititorul va înţelege că autorul tezei l-a citat pe Platon după Eminescu.

Ce a înţeles Petre Tobă că este cu acest APUD? La p. 80, nota 42, el scrie: „Apud, Barry Buzan, Popoarele, Statele şi teama, Editura Cartier, Chişinău, 1999, p. 34”, ceea ce oricum este incorect pentru că lipseşte autorul pe care l-a citat Barry Buzan! Corect era ca Nota să sune astfel: „Popescu - Tra-la-la, Apud, Barry Buzan, Popoarele, Statele şi teama, Editura Cartier, Chişinău, 1999, p. 34”.

Cînd Tobă a întocmit Indexul de la sfîrşitul lucrării, a adunat toate numele citate în subsol la note şi, cînd a ajuns la Nota de la p. 80, a dat peste „Apud, Barry Buzan”! Pentru că habar nu avea cine este celebrul profesor de relaţii internaţionale Barry Buzan de la London School of Economics, a crezut că numele autorului este „APUD BARRY BUZAN” şi l-a trecut la litera „A”!

La fel a făcut şi cu mult mai celebrul Joseph Stiglitz, laureat al Premiului Nobel pentru economie în 2011, unele texte ale sale fiind publicate şi în cotidianul.ro. Şi pe acesta l-a preluat dintr-o Notă unde scria „Apud Joseph Stiglitz”, cu sensul „preluat după Joseph Stiglitz”, dar Tobă a crezut că Joseph Stiglitz nu este altcineva decît fratele lui Barry Buzan, amîndoi avînd numele de familie APUD!

În acest fel, ne-am trezit la Index cu aceste nume inexistente: APUD STIGLITZ JOSEPH şi APUD, BARRY BUZAN! Evident, ele ar fi trebuit să apară la litera „S” şi, respectiv, la litera „B”! Cu condiţia să ştii cine sînt cei doi mari profesori.

Pentru mine, plagiatul lui Tobă nici nu mai contează, căci deja ar însemna să analizăm o „lucrare ştiinţifică” şi nu cred că mai este cazul. Din toată aventura sa în Guvernul României, ministrul nostru se va alege doar cu supranumele APUD TOBĂ, de care nu va mai scăpa toată viaţa!

Totuşi, ceva ar mai fi de adăugat. I-am auzit condamnînd plagiatul lui Apud Tobă pe Andreea Pora şi Gabriel Liiceanu, deşi chiar ei au fost acuzaţi de plagiat, prima pierzîndu-şi slujba de la Hotnews pentru că plagiat un articol din Cotidianul, cel de-al doilea fiind dat afară de la Institutul de filosofie. Între ei, plagiatorii, ar fi trebuit să fie mai înţelegători!

Dar, acest doctor Apud Tobă vine într-o succesiune onorantă: Andrei Pleşu, care a copiat din H. Corbin, H-R Patapievici, care a plagiat din William Egginton şi Petru Culianu, Mircea Cărtărescu, care a plagiat din Laurence Sterne et al. În lumea politică, înaintaşii lui Apud Tobă sînt, evident, Victor Ponta şi Gabriel Oprea. Dacă la vremea dezvăluirilor despre aceste plagiate celebre s-ar fi luat măsurile fireşti, atît împotriva plagiatorilor, cît şi împotriva conducătorilor de doctorate, astăzi poate n-am fi vorbit de doctorul Apud Tobă, ci de onorabilul poliţist Petre Tobă.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Oare sunt normal la cap daca, dupa 10 zile de la instalarea tehnocraturii, singurele nume pe care le-am retinut sunt Julien, Curaj, Pruna si, acum, Toba? oaie
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  Dracu' gol Mar Dec 15, 2015 1:10 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  baso Mar Dec 15, 2015 1:42 pm

veselie Apropo de munca pe 2 lei ? veselie

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  Dracu' gol Mar Dec 15, 2015 2:25 pm

baso a scris:veselie Apropo de munca pe 2 lei ? veselie
Apropo de junii mishteaux și slobozi la creier... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  ENKI Lun Dec 28, 2015 1:14 pm

Io chiar nu inteleg cum se mai pot agita unii ca nu s-ar respecta Constitutia, dupa ce Macacu a violat-o zilnic, vreme de 10 ani, fiind totodata multiplu reales si reinscaunat in tot acest timp. suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 6 Empty Re: guvernu'

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum