SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

şovinismul

+7
Vasile
Dracu' gol
Anahoret
lolo
ENKI
Armand
delta
11 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Dracu' gol Vin Aug 20, 2010 6:27 pm

delta a scris:Se pare că-s destui și de o parte și de alta.
Right. Prosti sunt peste tot... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Dracu' gol Vin Aug 20, 2010 6:32 pm

RocketQu33n a scris:Da' ce'i ala, secs protejat? Si cum adica sa'l protejezi? scratch
Adecatalea cu prezervativu' "ON". Astfel nu risti sa lasi drept urmasi niste rebuturi umane precum Leonazi, Mîhnitu' sau Comandant de Şalupuţică etc. raset

P.S. Interesant ie ca toti astia pupa la basel cu ardoare si pe ambele buci... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Vin Aug 20, 2010 6:46 pm

Dracu' gol a scris:
RocketQu33n a scris:Da' ce'i ala, secs protejat? Si cum adica sa'l protejezi? scratch
Adecatalea cu prezervativu' "ON". Astfel nu risti sa lasi drept urmasi niste rebuturi umane precum Leonazi, Mîhnitu' sau Comandant de Şalupuţică etc. raset

P.S. Interesant ie ca toti astia pupa la basel cu ardoare si pe ambele buci... raset
Păi, dacă s-au trezit în decembrie 89 fără bucii lui Ceaușescu, normal că erau constrânși săracii să-și treacă buzele în zona altui sfincter... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Dracu' gol Vin Aug 20, 2010 6:56 pm

delta a scris:Păi, dacă s-au trezit în decembrie 89 fără bucii lui Ceaușescu, normal că erau constrânși săracii să-și treacă buzele în zona altui sfincter... laugh
Pai, functia creeaza organu', nu viţăvercea... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Vin Aug 20, 2010 7:01 pm

Dracu' gol a scris:
delta a scris:Păi, dacă s-au trezit în decembrie 89 fără bucii lui Ceaușescu, normal că erau constrânși săracii să-și treacă buzele în zona altui sfincter... laugh
Pai, functia creeaza organu', nu viţăvercea... raset
Presupun că erau îngrijorați că li s tocesc buzele dacă nu pupă dosul celui aflat vremelnic la putere... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty stai asa ... n-ai tu niste pareri mai speciale despre tigani ?

Mesaj  Vasile Vin Aug 20, 2010 7:04 pm

Dracu' gol a scris:
RocketQu33n a scris:Da' ce'i ala, secs protejat? Si cum adica sa'l protejezi? scratch
Adecatalea cu prezervativu' "ON". Astfel nu risti sa lasi drept urmasi niste rebuturi umane precum Leonazi, Mîhnitu' sau Comandant de Şalupuţică etc. raset

P.S. Interesant ie ca toti astia pupa la basel cu ardoare si pe ambele buci... raset

ca mi-am amintit o replica perfecta dintr-un film : " inteleg sa ai pica pe un cioroi imputit sau pe un jidan zgarcit dar sa disctiminezi un portorican simpatic ca mine " ...

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Dracu' gol Vin Aug 20, 2010 7:14 pm

Vasile a scris:stai asa ... n-ai tu niate pareri mai speciale despre tigani ?
Am mai spus-o, da', hai, o mai repet inca o data pentru capra veciului: Chestia cu garoii nici macar nu tine de rasism, ie ca si cum ti-ai curata mizeria care s-a adunat sub presh... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Dracu' gol Vin Aug 20, 2010 7:18 pm

delta a scris:Presupun că erau îngrijorați că li s tocesc buzele dacă nu pupă dosul celui aflat vremelnic la putere... Laughing
Yo crez ca mai degraba le ierea frica sa nu li se lungeasca si sa se impiedice in ele... veselie

P.S. Pe principiu': iepurelui, daca nu roade continuu, i se lungesc dintii si-i atarna afara din gura... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty uite , am sa-ti mai zic odata

Mesaj  Vasile Vin Aug 20, 2010 7:37 pm

Dracu' gol a scris:
Vasile a scris:stai asa ... n-ai tu niate pareri mai speciale despre tigani ?
Am mai spus-o, da', hai, o mai repet inca o data pentru capra veciului: Chestia cu garoii nici macar nu tine de rasism, ie ca si cum ti-ai curata mizeria care s-a adunat sub presh... raset

de vreo 6 ani cumpar materiale de la un tigan care le aduce din Italia . E unul din putinii oameni carora le-as da cheia de la casa fara sa ezit .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Vin Aug 20, 2010 7:46 pm

Vasile a scris:de vreo 6 ani cumpar materiale de la un tigan care le aduce din Italia . E unul din putinii oameni carora le-as da cheia de la casa fara sa ezit .
Da' de ce să dai cheia casei cuiva care nu locuiește în casa aia? suspect

P.S. Sau te refereai cumva la casa de bani? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Dracu' gol Vin Aug 20, 2010 7:51 pm

Vasile a scris:de vreo 6 ani cumpar materiale de la un tigan care le aduce din Italia . E unul din putinii oameni carora le-as da cheia de la casa fara sa ezit .
Pai, yo zic sa i-o dai. Nu de alta, da', fara incredere, viata(sau casa) ie pustie... raset

P.S. Am citit deunazi o stire despre o rroamă care ajunsese prin perfidu' Albion. Cica 'mneaei avea fo' 3(trei) facultati si lucra ca asistent social pentru ciorile aterizate la ciordeala p-acolo. Avea salariu mai bun decat media pe economia albionească. Au prins-o englejii in flagrant ca lua şpagă de la magraonii cersetori ca sa nu-i pârască lu' autorităţili englezoaie ca au un venit, pe cap de cioara vopsita, mai mare decat al unui amarat de profesor universitar de la Oxford. Tziganu' tot tzigan... L-ar mierli si pă taxu... veselie
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty rar ma insel si intotdeauna imi asum

Mesaj  Vasile Vin Aug 20, 2010 7:55 pm

Dracu' gol a scris:
Vasile a scris:de vreo 6 ani cumpar materiale de la un tigan care le aduce din Italia . E unul din putinii oameni carora le-as da cheia de la casa fara sa ezit .
Pai, yo zic sa i-o dai. Nu de alta, da', fara incredere, viata(sau casa) ie pustie... raset

P.S. Am citit deunazi o stire despre o rroamă care ajunsese prin perfidu' Albion. Cica 'mneaei avea fo' 3(trei) facultati si lucra ca asistent social pentru ciorile aterizate la ciordeala p-acolo. Avea salariu mai bun decat media pe economia albionească. Au prins-o englejii in flagrant ca lua şpagă de la magraonii cersetori ca sa nu-i pârască lu' autorităţili englezoaie ca au un venit, pe cap de cioara vopsita, mai mare decat al unui amarat de profesor universitar de la Oxford. Tziganu' tot tzigan... L-ar mierli si pă taxu... veselie

oricum , evita judecatile la gramada , nu sunt niciodata bune .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Dracu' gol Vin Aug 20, 2010 8:02 pm

Vasile a scris:rar ma insel si intotdeauna imi asum
Atata timp cat ie vorba de cheia de la casa lu' matale, yo n-am nicio problema... raset
Vasile a scris:oricum , evita judecatile la gramada , nu sunt niciodata bune .
Pai, pe mine, ciorile m-au atacat intotdeauna numa' la gramada... veselie
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  RocketQu33n Vin Aug 20, 2010 10:58 pm

Dracu' gol a scris:
Pai, pe mine, ciorile m-au atacat intotdeauna numa' la gramada... veselie

Aveai cumva plete?

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Dracu' gol Sam Aug 21, 2010 10:35 am

RocketQu33n a scris:
Dracu' gol a scris:
Pai, pe mine, ciorile m-au atacat intotdeauna numa' la gramada... veselie

Aveai cumva plete?
Pe vremuri, da. Acu-s chelios, da' pentru stolu' dă ciori nu conteaza lungimea parului... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Netul sa traiasca, numai noi sa nu murim

Mesaj  Vizitato Sam Aug 21, 2010 11:00 am

"Hrana:
Ca și celelalte păsări din această familie, ciorile consumă hrană de natură vegetală și animală, de la viermi, melci, insecte, larve, mamifere mici, de exemplu rozătoare, sau ocazional păsărele sau ouăle acestora, cadavre, fructe, diferite semințe vegetale ca și cele de pe semănătură pe care le scot cu ciocul din pământ."

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Dracu' gol Sam Aug 21, 2010 11:04 am

Ani Stoica a scris:"Hrana:
Ca și celelalte păsări din această familie, ciorile consumă [...] cadavre [...] pe care le scot cu ciocul din pământ."
Cu cat cadavru' a fost mai bogat, cu atat ciorile isi baga ciocurile mai adanc in pamant dupa el... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Sam Aug 21, 2010 11:05 am

Dracu' gol a scris:
Ani Stoica a scris:"Hrana:
Ca și celelalte păsări din această familie, ciorile consumă [...] cadavre [...] pe care le scot cu ciocul din pământ."
Cu cat cadavru' a fost mai bogat, cu atat ciorile isi baga ciocurile mai adanc in pamant dupa el... raset
Eh, nu sapă ele după cadavre... Rolling Eyes

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Dracu' gol Sam Aug 21, 2010 11:23 am

delta a scris:Eh, nu sapă ele după cadavre... Rolling Eyes
Ierea o metafora, bre! Incercam si yo sa vorbesc pă limba lu' tanti Ani... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Sam Aug 21, 2010 11:37 am

Dracu' gol a scris:
delta a scris:Eh, nu sapă ele după cadavre... Rolling Eyes
Ierea o metafora, bre! Incercam si yo sa vorbesc pă limba lu' tanti Ani... raset
Cine știe la ce s-o fi gândit când a citit despre limba păsăricii ăleia băgată adânc... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Vizitato Sam Aug 21, 2010 11:44 am

delta a scris:Cine știe la ce s-o fi gândit...

Ca nu e pasare ca porcul, porcul care nu stie sa scoata din context.......

Edit: Si la sperietoarea de ciori si la struguri.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty So vin is M

Mesaj  Vizitato Sam Aug 21, 2010 1:09 pm

Dracu' gol a scris:Incercam si yo sa vorbesc pă limba lu' tanti Ani... raset

Bai Leonele, ia nu te pune tu cu vulpile in vie! Pe limba lui Ani, cel mai bine e sa taci, daca nu poti sa vorbesti.

Ia d'aci un pic de intelepciune gratis, de la o zuza nebuna si albumul ei, Agurida:


Vizitato
Vizitator


Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Anahoret Sam Aug 21, 2010 2:15 pm

RocketQu33n a scris:Pai daca si acum se mai gasesc surse care sa spuna ca'i de origine evreiasca e o problema...
De Mihail Sebastian am auzit dar n'am citit nimica. Dar ce parere ai de faptul ca despre Mircea Eliade se spune ca ar fi fost legionar (desi am citit pe undeva ca el negase vehement si chiar ii explicase unui prieten evreu ca nu'i adevarat) si despre Emil Cioran c'ar fi simpatizat cu legionarii? Very Happy
Din Kafka am citit "Metamorfoza" si "Procesul"; se poate sa mai fi citit si alte nuvele, dar nu'mi mai aduc aminte. Daca ai vreo recomandare, e bine venita. Smile
O sa incerc sa dau macar de vreo 2-3 poezii interzise, desi pana acum n'am gasit mare lucru. Macar am dat de un forum german de politica unde se discuta muuuult mai civilizat decat pe realitatea.
Din Kafka ar mai merita "Castelul" dar e cam insipid. Ce părere ai despre "În faţa legii" din Procescul? Dacă nu vrei să scrii public, îmi activez MP-ul.

Şi Mircea Eliade şi Emil Cioran au fost activişti ai mişcării legionare, deci nu numai simpatizanţi. Acesta a fost şi motivul pentru care lucrările lor au fost interzise în perioada comunistă. Şi Octavian Goga, în perioada (foarte scurtă) în care a fost prim-ministru a fost filonazist şi a promovat o politică de purificare etnică în principal antisemită. La vremea respectivă voia să deporteze evreii în Madagascar; o idee asemănătoare cu a lui Cioroianu, care voia să deporteze ţiganii în Sahara! laugh Şi Octavian Goga a fost interzis până prin anii '60. În cele din urmă până şi comuniştii – cât de bătuţi în cap au fost – au reuşit să facă diferenţa dintre omul politic şi opera literară.

Dă-le naibii de poezii, nu-ţi mai bate capul. Am prins ideea şi, dacă am să găsesc o sursă, am să mă documentez.

Ţi-am pus mai jos "Steaua fără nume" a lui Mihail Sebastian, în rolul profesorului Miroiu este Radu Beligan cool. Pe Trilulilu mai poţi găsi şi altele.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Anahoret Mier Aug 25, 2010 8:04 am

Pentru că tot scriam despre Nae Ionescu şi Mihail Sebastian.
Am găsit şi cartea Martei Petreu: are titlul "Diavolul şi ucenicul său" şi este editată de Polirom.
Eu am citit recenzia prin primăvară însă nu sunt tentat să cumpăr şi cartea.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  RocketQu33n Vin Aug 27, 2010 8:08 pm

Anahoret a scris:Din Kafka ar mai merita "Castelul" dar e cam insipid. Ce părere ai despre "În faţa legii" din Procescul? Dacă nu vrei să scrii public, îmi activez MP-ul.

Am sa'ti trimit MP. Very Happy

Şi Mircea Eliade şi Emil Cioran au fost activişti ai mişcării legionare, deci nu numai simpatizanţi. Acesta a fost şi motivul pentru care lucrările lor au fost interzise în perioada comunistă. Şi Octavian Goga, în perioada (foarte scurtă) în care a fost prim-ministru a fost filonazist şi a promovat o politică de purificare etnică în principal antisemită. La vremea respectivă voia să deporteze evreii în Madagascar; o idee asemănătoare cu a lui Cioroianu, care voia să deporteze ţiganii în Sahara! laugh Şi Octavian Goga a fost interzis până prin anii '60. În cele din urmă până şi comuniştii – cât de bătuţi în cap au fost – au reuşit să facă diferenţa dintre omul politic şi opera literară.

Dă-le naibii de poezii, nu-ţi mai bate capul. Am prins ideea şi, dacă am să găsesc o sursă, am să mă documentez.

Nu stiu extrem de multe despre miscarea legionara deoarece mi s'au parut prea tampiti Codreanu si urmasii ca se le acord atentie, dar din auzite stiu ca la inceputurile existentei miscarii nu a fost vorba despre purificare etnica, deci nu antisemitism si nationalism; auzisem si ca a avut membri evrei. Laughing Sincer, m'am saturat de toate aceste discutii: a fost sau n'a fost; din partea mea sa se stranga toti imbecilii de acest gen si sa ne faca voodoo. Laughing
De Emil Cioran n'am citit decat o singura carte ca sa pricep si eu de ce vorbesc toti depresivii si adolescentii "cu probleme" despre el; nu mi'a placut. Cu tot respectul fata de opera si premiile sale, nu ma mira ca s'a simtit comod in acea miscare. Very Happy

Ţi-am pus mai jos "Steaua fără nume" a lui Mihail Sebastian, în rolul profesorului Miroiu este Radu Beligan cool. Pe Trilulilu mai poţi găsi şi altele.


Mersi; nu stiam ca au pus literatura pe trilulilu. Pacat ca nu mai citesc eu ca inainte...

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Vizitato Vin Aug 27, 2010 8:34 pm

RocketQu33n a scris:

Mersi; nu stiam ca au pus literatura pe trilulilu. Pacat ca nu mai citesc eu ca inainte...
Lasă, că e mai uşor şi mai rapid cu teatrul radiofonic! bine

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Anahoret Vin Aug 27, 2010 9:22 pm

RocketQu33n a scris:Nu stiu extrem de multe despre miscarea legionara deoarece mi s'au parut prea tampiti Codreanu si urmasii ca se le acord atentie, dar din auzite stiu ca la inceputurile existentei miscarii nu a fost vorba despre purificare etnica, deci nu antisemitism si nationalism; auzisem si ca a avut membri evrei. Laughing Sincer, m'am saturat de toate aceste discutii: a fost sau n'a fost; din partea mea sa se stranga toti imbecilii de acest gen si sa ne faca voodoo. Laughing
De Emil Cioran n'am citit decat o singura carte ca sa pricep si eu de ce vorbesc toti depresivii si adolescentii "cu probleme" despre el; nu mi'a placut. Cu tot respectul fata de opera si premiile sale, nu ma mira ca s'a simtit comod in acea miscare. Very Happy
Nici mie nu-mi place Cioran. raset De fapt nici nu prea-l consider filosof. El a câştigat simpatie prin discursul său nihilst mai mult decât prin crearea unui sistem de gândire.

Legionarii au câştigat simpatia multor intelectuali la vremea respectivă pentru că mişcarea a luat naştere în vremuri tulburi. Ei (intelectualii) vedeau în această mişcare o renaştere a României şi o purificare morală a ei. Într-adevăr, după ce şi-au dat seama cu ce se mănâncă, mulţi dintre ei s-au dezis. Compară vremurile de-atunci cu cele de acum, cu zăpăceala care a făcut-o guvernul ăsta în România. Va veni iarna, oamenii vor trăi greu (mai ales cei cu venituri modeste) şi gândeşte-te că va apărea un Vadim care va propovădui asanarea morlă a clasei politice, jupuirea bogaţilor şi toate celelalte... ai fi surprinsă să vezi câţi intelectuali s-ar afilia mişcării. Aminteşte-ţi că tot pe fondul unor nemulţumiri Vadim a ajuns la alegerile din 2000 în turul al doilea. Dar ce vorbesc? Uite Cărtărescu şi HR Patapievici cum se leapădă de Băsescu... Laughing

Asta este! Să te ferească Dumnezeu de mânia gloatei.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Mar Noi 30, 2010 7:33 pm

Săracu' miceliu... laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. Chestie tipică miorului tembel: și de ziua lui națională se gândește la unguri... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty da' macar e sincer

Mesaj  Vasile Mar Noi 30, 2010 7:47 pm

delta a scris:Săracu' miceliu... laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. Chestie tipică miorului tembel: și de ziua lui națională se gândește la unguri... laugh

e un individ greu de inteles Michelle asta . Pe de o parte e sensibil , pe de alta parte e sovin . Mare ciudatenie .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  delta Mar Noi 30, 2010 7:54 pm

Vasile a scris:e un individ greu de inteles Michelle asta . Pe de o parte e sensibil , pe de alta parte e sovin . Mare ciudatenie .
Nu-i deloc greu de înțeles.
E un tâmpit.
Atât!
Cât de greu poate fi de înțeles asta? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

şovinismul - Pagina 3 Empty Re: şovinismul

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum