SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

THE END OF THE WORLD

+7
dolion
baso
RocketQu33n
Anahoret
delta
ENKI
(Still a)Live
11 participanți

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  (Still a)Live Vin Apr 06, 2012 4:25 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
Da' pe mine stirile din 2007, reincalzite in 2012. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Zi-le asta celor de la Realitatea, că io nu mă pravdesc, de felul meu!

Hmmm...ar putea însemna că zombicii umblă prin(tre) noi, deja? suspicios
Pai, nu-ti zisei, soro, ca io i-am vazut inca din decembrie 2009?! Shocked laugh
Io i-am văzut în 2007, mai întâi.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Vin Apr 06, 2012 4:55 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris: affraid [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
O fi vorba despre un nou tip de telecomanda universala, pentru TV-urile virtuale din capetele uitatorilor. laugh
Piteşte dinţii ăîia, rânjitule, că era vorba despre o treabă (mare şi) serioasă!

Intreprinzatorii s-au mobilizat deja in proiecte de case antizombie Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  (Still a)Live Vin Apr 06, 2012 7:22 pm

Sau... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Sam Apr 07, 2012 8:36 am

(Still a)Live a scris:Sau... [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
zombie behavior spectrum disorder (ZBSD) Laughing




Deci : articolul publicat in Daily mail [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] in data de 31.03 (ca de 1 aprile) a fost adadaptat de Herald Sun [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] in 04.04 ca apoi sa fie preluat de toate site-urile romanesti de stiri Laughing

Alt smecher, si mai informat , a auzit cu urechile lui ce le spunea Putin generarilor , maresalilor si altor inalti responsabili in domeniul aparararii la o oaresce intalnire , in data de 22.11 2004 raset
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mda, ministrul rus al apararii, din prezent, se numeste Anatoli Serdiukov si nu Valeri Serdiukov.

Insa autorul zice ca armele psihofizice nu sunt interzise . Ci doar alea psihotronice .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Sam Apr 07, 2012 9:00 am

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
Hm, sa stii ca ar putea fi serioasa, daca stau sa ma gandesc ca ceva mai mult de juma' dintre fraierii care au iesit la vot in 2009 au facut o treaba mare, colectiva, punand stampila, a doua sau chiar a treia oara, pe unul al carui nume incepe cu Base... bine laugh tease

Mă plicti! suspect
Da' pe mine stirile din 2007, reincalzite in 2012. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Descopera.ro a descoperit articolul din pravda abia in 2009 Laughing
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Fragmentul asta mi se pare interesant.

In the USA researchers work on psychotronic effect and employ oriental psychophysical systems, hypnosis, neurolinguistic programming, computer psychotechnologies and bio-resonance stimulation in their studies. They seek every opportunity of manipulating human behavior. Israeli researchers conduct similar studies to help people reveal their new potential through self-regulation, changing their consciousness and improving the psychical body potential for athletes. What is more, they also make secret technologies for programming human behavior that are based on mathematical simulation of the Kabbala symbolism.

The Academy of National Self-Defense Forces in Japan studies the use of parapsychological phenomena that may be employed by the intelligence. The Institute of Religious Psychology is also working on the problem there.

In North Korea, the Service for Security and Control of Foreign Policy conducts experiments with special oscillators that can modify functions of human organs.

In Pakistan, special services can use a special device that can cause dysfunctions of human organs and physiological systems and even cause people’s death.

The Spanish intelligence finances studies of the effect of physical factors on human organs and human brain with the view of making devices to cause dysfunctions of organs and mental transformations.
Se pare ca serviciile secrete din multe tari sunt interesate de hocusipocusi Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  (Still a)Live Sam Apr 07, 2012 11:43 am

E multă vreme de când nu mai cred că filmele americane cu ciudăţenii SF-istice sunt, de fapt, doar filme.

Măi fată, da' mai trăieşte cineva şi normal, că mie-mi pare tot mai mult lumea asta cu fundu-n sus?!


Ultima editare efectuata de catre (Still a)Live in Sam Apr 07, 2012 2:04 pm, editata de 1 ori (Motiv : Proasta a pus un "nu" de-aiurea...)
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Sam Apr 07, 2012 12:05 pm

Mie mi s-a parut de domeniul SF ce am citit despre Nicola Tesla si inventiile lui.
Am postat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] un documentar interesant de urmarit. Si daca 50% din ce se spune ar fi adevarat, posibil ca multe chestii care constituie ingredientele a tot felul de povesti si teorii ale conspiratiei sa nu fie chiar bazaconii si sa existe un sambure de adevar. De altfel , sunt convinsa ca sunt tinute la secret multe descoperiri si inventii care ar da peste cap omenirea, fie in sens pozitiv, fie in sens negativ.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  ENKI Sam Apr 07, 2012 12:39 pm

(Still a)Live a scris:E multă vreme de când nu mai cred că filmele americane cu ciudăţenii SF-istice nu sunt, de fapt, doar filme.

Sper ca nu le-ai vazut p-astea toate?! agitat
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  (Still a)Live Sam Apr 07, 2012 2:06 pm

baso a scris:Mie mi s-a parut de domeniul SF ce am citit despre Nicola Tesla si inventiile lui.
Am postat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] un documentar interesant de urmarit. Si daca 50% din ce se spune ar fi adevarat, posibil ca multe chestii care constituie ingredientele a tot felul de povesti si teorii ale conspiratiei sa nu fie chiar bazaconii si sa existe un sambure de adevar. De altfel , sunt convinsa ca sunt tinute la secret multe descoperiri si inventii care ar da peste cap omenirea, fie in sens pozitiv, fie in sens negativ.
Cred la fel.

PS: Mai sus pusesem un "nu" care cred că dădea peste cap sensul enunţului. Grăbită, deh...
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  (Still a)Live Sam Apr 07, 2012 2:07 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:E multă vreme de când nu mai cred că filmele americane cu ciudăţenii SF-istice nu sunt, de fapt, doar filme.

Sper ca nu le-ai vazut p-astea toate?! agitat
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Puţintele cu zombilici. Nu-mi plac deloc, nu mă atrag astfel de filme, chiar dacă urmăresc filme de groază (mă rog...urmăream).
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Sam Apr 07, 2012 5:25 pm

(Still a)Live a scris:
baso a scris:Mie mi s-a parut de domeniul SF ce am citit despre Nicola Tesla si inventiile lui.
Am postat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] un documentar interesant de urmarit. Si daca 50% din ce se spune ar fi adevarat, posibil ca multe chestii care constituie ingredientele a tot felul de povesti si teorii ale conspiratiei sa nu fie chiar bazaconii si sa existe un sambure de adevar. De altfel , sunt convinsa ca sunt tinute la secret multe descoperiri si inventii care ar da peste cap omenirea, fie in sens pozitiv, fie in sens negativ.
Cred la fel.

PS: Mai sus pusesem un "nu" care cred că dădea peste cap sensul enunţului. Grăbită, deh...
Nu intamplator am pomenit de Tesla care a lucrat si la descoperirea unor arme cu un potential distructiv si a unor fenomene de rezonanta atmosferica, pentru transportul energiei la mare distanta.
In documentarul respectiv se vorbeste despre arma lansatoare de particule ( Tesla ar fi distribuit planurile in segmente brevetate mai multor guverne : englez , candian, american si rus pt. a le determina sa coopereze in realizarea integrala a inventiei. Se pare insa ca rusii s-au descurcat si singuri Laughing )

Se mai spune ca Tesla ar fi si parintele proiectului Haarp (High Frequency Active Auroral Research Program), pe care insa l-ar fi abandonat in 1905, ideile sale fiind dezvoltate ulterior de altzii [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
In fine, in documentar se afirma ca si rusii ar fi experimentatzi in producerea aurorei artificiale si ca i-ar fi gadilat pe americani cu ceva semnal radio ciudat ( "semnalul ciocanitorii") incepand din 4.iulie 1976 pana in 13 iulie 1977 ora 9:19 seara, cand semnalul ar fi incetat brusc , concomitent cu o pana de curent in tot New Yorkul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Sam Apr 07, 2012 6:03 pm

Astia fac concurs in arme electromagnetice Cu alte cuvinte, daca americanii au inventat arma care sa-i "prajeasca" pe oameni , rusii de ce sa nu aiba o arma care sa transforme oamenii in zombie ? Very Happy

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  delta Sam Apr 07, 2012 6:30 pm

baso a scris:Astia fac concurs in arme electromagnetice Cu alte cuvinte, daca americanii au inventat arma care sa-i "prajeasca" pe oameni ,
aia a americanilor pare bazată pe principiul de funcționare a cuptorului cu microunde

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  ENKI Sam Apr 07, 2012 7:17 pm

delta a scris:
baso a scris:Astia fac concurs in arme electromagnetice Cu alte cuvinte, daca americanii au inventat arma care sa-i "prajeasca" pe oameni ,
aia a americanilor pare bazată pe principiul de funcționare a cuptorului cu microunde
S-or fi bazat pe faptul ca tintele potentiale s-au dezvoltat mancand frecvent la McDonald's. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Dum Apr 08, 2012 9:49 am

delta a scris:
baso a scris:Astia fac concurs in arme electromagnetice Cu alte cuvinte, daca americanii au inventat arma care sa-i "prajeasca" pe oameni ,
aia a americanilor pare bazată pe principiul de funcționare a cuptorului cu microunde

Da, ar fi fost interesant sa ne arate efectele fascicolului indreptat spre un lan de porumb pt. popcorn Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Mier Noi 07, 2012 3:04 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

cele 4 sunt doar 3 Laughing Instalatzia nigeriana ar trebui sa se numeasca pishenergitca force. Ca prea-l forteza pe hidrogenu' ala, de 2 ori (XX)... ca sa se desprinda de "O" Very Happy
Cu 1 litru de urina... 6 ore de electricitate mi se pare fabulos chiar si pt. un bec de 25W Laughing De acu' incolo o sa pot zice linistita :ma pish pe el de BEC, ca sa se vada in pivnitza. raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Sam Noi 24, 2012 4:11 pm

Apropo de "Black friday" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ieri m-au sunat de la magazinul din Mall sa-mi ridic ochelarii . In urma cu o saptamana jumate am nimerit o promotie grozava la niste rame de ochelari ,marca Givenchy, pe care n-as fi dat niciodata pretzul integral , costand cat pensia lui maica-mea . Insa pt. ca pretul la oferta, a fost substantzial redus si mai mult decat atractiv , mi-am satisfacut damblaua Laughing Totusi, nu m-am dus sa-i ridic ieri, in mare nebuneala, fiind convinsa ca voi fi momita sa cheltui un purcoi de bani pe alte produse la reducere Laughing Am vazut ca si azi era lume, fiind mentzinute reducerile de ieri. Si mi-a venit sa rad vazand reducerile anuntzate pe cartoane mari , scrie cu galben pe roshu sau cu roshu pe galben ...de 10-15% raset La careva articol, pretzul vechi, de 11,99 lei, era taiat cu X ,pretzul nou fiind de 11,70 lei laugh
Dar scria pe un carton mare treaba asta Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Mier Noi 28, 2012 12:58 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Elyahu Rips este mic copil. Laughing
Yo am avut un coleg de faculta care invatza din lista subiectelor de examen, numerotate, doar numerele aflate la distantza echidistanta . Deci, tot al 3-lea, al 4-lea, etc functie de numarul total al subiectelor de pe lista si de nr. la care se impartea fara rest Laughing ( Nu-mi aduc aminte sa fi existat lista cu numere prime de subiecte , asta pt. ca profii le gandeau in asa fel incat sa le grupeze cate 2 sau cate 3 pe un bilet; nu-si bateau capul sa le combine aleatoriu incat sa pice si subiecte identice pe 2,3,4 etc bilete Laughing Laughing ) Dupa aia, colegul meu, in examen, extragea biletul corespunzator numarului ales ca "distantza" de studiu ; adica al treilea, al patrulea, etc numarat impreuna cu primul bilet, aflat deasupra raset Nu stiu cum naiba de se intampla, insa tipul "invatza" maxim 2-3 ore cu o noapte inainte de examene si lua doar 9 si 10 Laughing pana cand baietzii s-au infuriat pe el si nu i-au mai imprumutat cursurile (nici cursuri n-avea) raset Asa a ajuns el sa cersheasca cursuri de la gagici. Pen' ca a prins gust de cursurile mele sistematizate si colorate, care i-au redus substantzial timpul de invatzare, a inceput sa-mi miorlaie mie , pe la usa, in noptzile de dinaintea examenelor, asa, dupa ora 11, cand stia ca nu mai am chef sa invat. Dupa ce l-am servit de cateva ori, l-am fortzat sa-mi spuna secretul Laughing Bine, a trebuit sa-l imbat ca sa-i castig increderea si sa-si dea drumul la gura raset Oricum, m-a asigurat ca treaba aia functioneaza doar la el si daca ii copiez metoda, s-ar putea ca formula sa nu functioneze si la mine daca nu cred in ea si rad ca nebuna. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Joi Noi 29, 2012 10:04 am

Asta-i tare laugh [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Hungurii bungurii cauta vorbitori de franctzuza , cu parintzi mandri de ce-au stiut prostcreea, pour le Qué_bec(ca sa f...a ceva in Ca nada) produite à Budapest. raset Sunt absolut convinsa ca hungurii bungurii habarnau ce se huhurezeshte in franceza raset
Am experimentat yo, cu mult timp in urma, prin Budapesta, si stiu precis ca n-au putut sa faca diferentza dintre o frantzuzoiaca get-begeta si o romanca geto-bagato-daca laugh Total afoni la limba frantzuza chiar daca , cu engleza lor s-ar descurca si in Canada, pa la Montreal raset Insa le-ar fi greu sa ghiceasca cand sunt injurati pe franceza daca nu sunt bilingvi p'acolo( + magghiara= 3 si + rromaneasca= 4) Laughing Ebraica nu se pune ...pt. ca este a aleshilor , VIP-uri , care pricep rapid orice injuratura sau jignire , indiferent de pasareasca cu care li se pune pe tava spre a fi servita (adicatalea...consumata) laugh D'aia imi plac unii evrei laugh ; ca stau tot timpul la panda ca sa vada cine-i injura sau ii jignesc . Daca nu gasesc elemente din astea, provoaca ei scandalul ca sa fie injurati si jignitzi... iar dupa aia sa aiba ei motive sa se vaicareasca si sa se victimzeze cu [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] voci laugh Cam jegos comportament , dat fiind faptul ca din cauza unor jidani infecti si plini de spume , nu este corect sa pui eticheta pe o intreaga natziune.

Telemedia Interact TV est à la recherche d'animateurs télé pour présenter une émission interactive pour le Québec produite à Budapest.

Si tu as une tonne de diplômes, probablement que tes parents sont fiers de toi, mais nous, ce que nous voulons voir est ton unique personnalité!

Si tu as le «je ne sais quoi» que nous recherchons, nous prendrons soin de te montrer comment briller devant la caméra!

Dépêche-toi! Une jeune équipe internationale t'attend!

Commence ton aventure dans la magnifique ville de Budapest maintenant!


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  delta Vin Noi 30, 2012 4:00 am

măcar ăsta n-a dat vina pe mayașii demult dispăruți... laugh
În Biblie şi în tradiţia iudeo-creştină, Apocalipsa nu e sfârşitul lumii, ci răscumpărarea şi transfigurarea ei: răii sunt pedepsiţi şi drepţii, recompensaţi
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Mar Dec 04, 2012 1:39 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

The world will not end on December 21, 2012, or any day in 2012.


Banuiesc ca internautul Excalibur este shpion englez raset

Excalibre a scris:

You're saying it's in 2013?

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Sam Dec 08, 2012 1:24 pm

Comportament neobişnuit al peştilor: somnii din Franţa ies pe mal pentru a vâna porumbei
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  delta Sam Dec 08, 2012 2:14 pm

baso a scris:Comportament neobişnuit al peştilor: somnii din Franţa ies pe mal pentru a vâna porumbei
de ce ar fi neobișnuit?
pe la noi înghit boboci de gâște...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Sam Dec 08, 2012 2:23 pm

delta a scris:
baso a scris:Comportament neobişnuit al peştilor: somnii din Franţa ies pe mal pentru a vâna porumbei
de ce ar fi neobișnuit?
pe la noi înghit boboci de gâște...

Era titlul articolului. Mai lipsea ca somnii sa le si vorbeasca porumbelilor , pe porumbeasca , asa cum ciripesc pisicile (nu toate), cand pandesc zburatoarele in scop de ademeneala si vanatoreala raset
Sotzul meu este pescar; chiar si el s-ar fi mirat sa se aventureze somnii mari chiar la mal, in apa foarte mica Laughing


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  delta Sam Dec 08, 2012 3:24 pm

baso a scris:Sotzul meu este pescar; chiar si el s-ar fi mirat sa se aventureze somnii mari chiar la mal, in apa foarte mica Laughing
păi, în apă adâncă nu prea intră porumbeii... suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Sam Dec 08, 2012 4:09 pm

delta a scris:
baso a scris:Sotzul meu este pescar; chiar si el s-ar fi mirat sa se aventureze somnii mari chiar la mal, in apa foarte mica Laughing
păi, în apă adâncă nu prea intră porumbeii... suspect

Dar nici in apa mica yo n-am vazut somni care sa vaneze porumbei spalaciosi. Daca n-as fi vazut filmata scena, as fi crezut ca-i poveste pescareasca Laughing

PS. Posibil ca , pe la frantzuji, in raul ala, sa te potzi da spalacios ca porumbeii ca sa potzi prinde cu mana somni frumosi, in timp ce ei vaneaza zburatoarele Laughing Nici ca mai trebuie unditze si alta momeala Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  dolion Dum Dec 09, 2012 8:55 am

baso a scris:... asa cum ciripesc pisicile (nu toate), cand pandesc zburatoarele in scop de ademeneala si vanatoreala...

Omul cat traieste invata... nu stiam de ce scot pisicile sunetul acela specific atunci cand vaneaza o pasare! Nu ma gandeam ca imita ciripitul, in scopul ademenirii...
dolion
dolion
prospătură
prospătură

Mesaje : 6
Data de inscriere : 02/12/2012
Varsta : 72

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  RocketQueen Dum Dec 09, 2012 9:03 am

dolion a scris:
baso a scris:... asa cum ciripesc pisicile (nu toate), cand pandesc zburatoarele in scop de ademeneala si vanatoreala...

Omul cat traieste invata... nu stiam de ce scot pisicile sunetul acela specific atunci cand vaneaza o pasare! Nu ma gandeam ca imita ciripitul, in scopul ademenirii...

Eu habar n-aveam ca pisicile pot ciripi... raset
Oare pasaricile pot mieuna, cand vor sa se razbune? Laughing
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Dum Dec 09, 2012 9:10 am

dolion a scris:
baso a scris:... asa cum ciripesc pisicile (nu toate), cand pandesc zburatoarele in scop de ademeneala si vanatoreala...

Omul cat traieste invata... nu stiam de ce scot pisicile sunetul acela specific atunci cand vaneaza o pasare! Nu ma gandeam ca imita ciripitul, in scopul ademenirii...

Am avut o matza care statea ore in sir in povesti cu vrabiile adunate pe teva de scurgere a balconului de deasupra. Cre' ca si vrabiilor le placea conversatia pentru ca se adunau multe pe tzeava ca sa stea de vorba cu ea. In cele din urma, arta conversatiei si-a spus cuvantul iar pisica a inshfacat o vrabie care a coborat la ea, curioasa sa afle daca matza mea e vrabie sau nu Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  baso Dum Dec 09, 2012 9:19 am

RocketQueen a scris:
dolion a scris:
baso a scris:... asa cum ciripesc pisicile (nu toate), cand pandesc zburatoarele in scop de ademeneala si vanatoreala...

Omul cat traieste invata... nu stiam de ce scot pisicile sunetul acela specific atunci cand vaneaza o pasare! Nu ma gandeam ca imita ciripitul, in scopul ademenirii...

Eu habar n-aveam ca pisicile pot ciripi... raset

E un sunet special. Un fel de"iiii-iiiii-iiii" Si yo, cand l-am auzit prima oara, nu mi-a venit sa cred Laughing Am crezut ca matza este bolnava, pana am observat cat de fix privea vrabiile adunate pe tzeava Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

THE END OF THE WORLD - Pagina 2 Empty Re: THE END OF THE WORLD

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum