SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

In gura presei

+14
Dr.Ernesto Rafael Guevara
laleauaneagra
Ani
(Still a)Live
Vasile
baso
aurora
RocketQu33n
Armand
ENKI
Anahoret
lolo
Dracu' gol
delta
18 participanți

Pagina 20 din 20 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20

In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  PPG Dum Apr 23, 2017 3:58 pm

De pilda, o fixatie a acelor politruci aparent foarte imbecili, intre care se numara si Badea, era acea decizie a CCR cu privire la "anchetarea guvernului si a oportunitatii de legiferare" pe marginea ordonantei 13. Insa tot ceea ce a emis CCR, preluat initial de Tudorel, apoi de antenisti, era o interpretare, o zicere, nicidecum un probatoriu argumentativ. Deci niste besini respirate cu obstinatie, cinism si placere orgasmica de catre Badea, ca premisa egala cu 0.

PPG
îi place să discute
îi place să discute

Mesaje : 253
Data de inscriere : 04/05/2016

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Vin Iul 28, 2017 8:46 am

La minutul 7.50, Badea povesteste (pe Youtube emisiunea este doar audio) despre o poza fabuloasa, peste care am dat si io aseara, colindand feisbucu'. laugh



La gasirea pozei, creierul meu a facut o asociere interesanta, pe care am si materializat-o imediat intr-o mema, cu ajutorul a doua aplicatii de andoid.  Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Dum Sept 03, 2017 5:29 pm

Pare ca Badea ar renunta la emisiune sau inteleg eu gresit?! suspect

Mircea Badea chiar el
1 septembrie la 12:20 ·

Carmen anunta ca e gata vacanta. Poate a ei...Smile Nu ma grabesc deloc sa ma intorc. N-am de ce.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Dum Sept 03, 2017 10:58 pm

ENKI a scris:Pare ca Badea ar renunta la emisiune sau inteleg eu gresit?! suspect

Mircea Badea chiar el
1 septembrie la 12:20 ·

Carmen anunta ca e gata vacanta. Poate a ei...Smile Nu ma grabesc deloc sa ma intorc. N-am de ce.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Posibil pur si simplu ca el sa traisca concediul pana in ultima clipa, fara sa accepte  stress-ul... nici macar din partea duamnei Carmen  Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Lun Sept 04, 2017 1:35 pm

baso a scris:
ENKI a scris:Pare ca Badea ar renunta la emisiune sau inteleg eu gresit?! suspect

Mircea Badea chiar el
1 septembrie la 12:20 ·

Carmen anunta ca e gata vacanta. Poate a ei...Smile Nu ma grabesc deloc sa ma intorc. N-am de ce.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Posibil pur si simplu ca el sa traisca concediul pana in ultima clipa, fara sa accepte  stress-ul... nici macar din partea duamnei Carmen  Laughing

Ai avut dreptate, Badea parand ca ar fi fost si destul de baut la momentul postarii resective, conform unui comentariu injurios pe care nu-l mai aduc aici. Laughing bine


Mircea Badea chiar el
1 oră ·

Ma intorc pe post de azi. Vad ca toata tara este in continuare foarte preocupata de curul lui Pomohaci. Doriti sa abordez aceasta tema de interes national referitoare la orificiile popii, sau aveti alte propuneri?





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Joi Sept 07, 2017 1:03 pm

Asa ma enerveaza cenzura vizuala de pe youtube la unele emisiuni ale A3... laugh Am adormit aseara in sufragerie privind la TV. Yo am o strategie; cand simt ca ma apuca somnul, mut canalul de la posturi in limbi straine pe ceva in limba romana . Cica sa n-adorm chiar de tot si sa ma tina treaza(sau sa ma trezeasca) sonorul daca e ceva de ras raset

Mircea Badea m-a trezit brusc, imitand smiorcaila isterica a procurorilor DNA. Insa nu caterinca asta m-a facut sa rad, ci modul in care a interpretat ulterior raspunsul lui Kovesi ,din interviu, la intrebarea: Va vedeti facand altceva decat DNA ? Raspunsul  baschetozei: Eh,as putea sa devin mama, nu ? Am ras cu lacrimi. Badea a fost demential. raset Exact cum am anticipat eu, Kovesi a oferit raspunsul fix cu mutra aia  de... eh,as fi in stare sa halesc si bebelusi la cina daca ma mai provocati raset



min.47

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Joi Sept 07, 2017 3:41 pm

Am gasit  vizual doar reactia lui BORcea la raspunsul lui Kovesi vizavi de intentia ei sugerata perfect prin mimica fetei de a hali bebelusi dupa ce nu va mai fi sefa DNA laugh Probabil ca va apela la banca/ul de sperma , fiind castrata intelectual la obtinut bebelusi de halit la cina in mod natural  laugh  Bine, ar putea sa mearga in pelerinaj si in localitatea Spermezeu , mai inainte de a-si termina socotelile prin DNA ,ca sa ramana insarcinata doar cu ajutorul duhului sfant, ca Fecioara Maria, fiind maxim pura, din toate punctele de vedere, incat sa-l nasca pe al doilea Iisus...numa'bun de halit  cu mar in gura, ca pe porcurorii din DNA  laugh


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Joi Sept 07, 2017 5:35 pm

baso a scris:Am gasit  vizual doar reactia lui BORcea la raspunsul lui Kovesi vizavi de intentia ei sugerata perfect prin mimica fetei de a hali bebelusi dupa ce nu va mai fi sefa DNA laugh Probabil ca va apela la banca/ul de sperma , fiind castrata intelectual la obtinut bebelusi de halit la cina in mod natural  laugh  Bine, ar putea sa mearga in pelerinaj si in localitatea Spermezeu , mai inainte de a-si termina socotelile prin DNA ,ca sa ramana insarcinata doar cu ajutorul duhului sfant, ca Fecioara Maria, fiind maxim pura, din toate punctele de vedere, incat sa-l nasca pe al doilea Iisus...numa'bun de halit  cu mar in gura, ca pe porcurorii din DNA  laugh


Ascultasem pasa cu Gadea si emisiunea lui Badea, dar nu vazusem expresia baschetozei. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Vin Sept 08, 2017 5:33 am

Te-ai fi distrat si mai tare daca as fi gasit inregistrata si vizual pasa aia . Expresia lui Kovesi e sugestiva chiar si fara comentarii Twisted Evil Dar sa-l fi vazut pe Badea cat a fost de expresiv in imitarea lui Kovesi... raset Chiar ma pregateam sa sting televizorul si sa merg in dormitor, bombanind in gand ca m-a trezit prea brusc nebunul cu imitatia lui de plans isteric...Ai fi zis ca e alarma antiaeriana. Ce a urmat, a fost delir total. Ireal cat am ras.laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Mar Sept 26, 2017 1:51 pm

De multa vreme Badea ajunsese un Delta al mass-media, tot mai multi jurnalisti revoltati dorind cel putin excluderea lui din viata publica. Totusi, nu m-as fi asteptat tocmai la PAH. Shocked


Nuie bine, domnule chestor


Ar fi trebuit să facem asta de multă vreme. ar fi trebuit, dacă eram ceea ce trebuie, s-o apărăm pe Simona Tache. Dar n-am crezut necesar. Pentru că Simona avea la dispoziție cea mai platformă media puternică, numită fie Academia Cațavencu, fie Cațavencii. Ar fi trebuit, atunci, ca din piepturile noastre mândre de masculi nerealizați să iasă un urlet cavernos și solidar prin care să ne exprimăm, clar, atitudinea față de Mircea Badea, pitecantropul care găsește plăceri nebănuite în a chinui oameni care nu se pot bate de la egal la egal cu el.

Dar asta e o iluzie. Mircea Badea este exact exemplul cretinului perfect, ajuns într-un loc cu vizibilitate și care se crede atotputernic. Uneori, un cuvânt, unul singur, bine plasat, îi poate face mai rău decât un motociclist nervos.

Alteori nimic nu-l poate opri. Nimic.

Și totuși, trebuie oprit.

Da, Mircea Badea, neașteptata imagine a Toyota de acum câțiva ani, Mircea Badea, idolul nerostit al corporatiștilor din Pipera, Mircea Badea, nerostibilul în sine, trebuie oprit.

Pentru că, într-un fel sau altul, a depășit toate limitele pe care nimeni nu i le-a impus, dar pe care toată lumea aștepta ca el să le respecte.

Mircea Badea nu e un delicat, nu e vreo floare fragilă pe tulpina societății civile. Nimeni nu are pretenția ca Mircea Badea să fie elegant. Pur și simplu, țăranul din el nu poate face asta. Dar de aici și până la a linșa o persoană care nu se mai poate apăra e o cale-atât de lungă…

Oana, de exemplu, Oana Dobre, Oana Dobre Dimofte. Ea, azi, deși este o ziaristă cu foarte multă experiență, nu se poate apăra eficient, singură, de atacurile pitecantropului. Pentru că ea nu mai lucrează în presă.

Pe vremea când ea era corespondent de război, ziarist de investigații, combatant TV, Mircea Badea nu s-ar fi apropiat de blondă nici măcar cu o floare. Pentru că spinii oricărei păpădii i s-ar fi întors peste ochi.

Azi, Badea, masculul Alfa al propriei sale bucle, o atacă pe Oana Dobre așa cum numai un câine prost își atacă vecinii. Iar noi ne uităm la el și, în mod ciudat, nu reacționăm. Păcat. De fapt, ar fi păcat dacă nu am reacționa de-adevăratelea.

Scuze, Simona, îți suntem mai datori decât vrem să recunoaștem. Dar, acum, chiar trebuie să-l oprim pe idiot. Am ratat să te apărăm pe tine, așa cum ar fi trebuit. Dar ajută-ne și tu să nu ratăm momentul ăsta. Noi, avocați, oameni buni. Poate, așa, reușim să-i spunem Nu acestui… în fine. În fine…

În fine, lumea nu începe și nu se sfârșește cu Mircea Badea. Dar n-ar fi rău ca noi, ca breaslă, să sfârșim naibii odată cu acesta.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Cica de aici ar fi plecat isteria: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Mar Sept 26, 2017 2:18 pm

Nu stiu ce s-a intamplat pe bune intrea Oana Dobre si Mircea Badea. Intr-o perioada, Oana Dobre era mereu prezenta ca invitata in emisiunile lui Gadea de la A3. Zau ca a trebuit sa caut pe Goagal imagini cu Oana Dobre ca sa-mi aduc aminte de ea Laughing
Bine, nu stiu nici ce l-a facut pe Badea sa afirme acum despre ea ca este ”atârnache la SIE”. Poate ca doar a provocat-o, amuzandu-se ulterior de reactia ei exagerata, prin virgulele speculate :
Sa folosesti virgulele ca sa desparti conjunctia "insa" in interiorul unei propozitii, te transforma intr-o tuta. P.S. Sa ma dai in judecata si pentru "tuta"!”

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Joi Oct 19, 2017 8:48 am

Foate tare poza facuta la miezul noptii de Badea. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Bine, nici poza de profil nu e mai prejos. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Joi Oct 19, 2017 9:01 am

laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Joi Dec 07, 2017 4:28 pm



Recunosc ca e amuzant momentul cu licuricii USR beculind,parca inspirata din filmele americane cu eroi cosmonauti care se intorc din misiune, ovationati de pamanteni ca au distrus asteroidul inainte de a  lovi Pamantul raset Nefiind insa o scena dintr-un film de fictiune, e tare de ospiciu faza. Nu stiu cine a gandit-o ca strategie de imagine, insa e clar ca are fictiuni americanesti in cap. laugh


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  ENKI Mier Ian 24, 2018 9:59 am

Dementiala emisiunea de aseara, mai ales ca partea a 2-a incarcata pe Youtube a fost scapata si cu imagini, nu doar cu sonor. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  baso Mier Ian 24, 2018 1:54 pm

Oh, da, intr-un documentar urmarit pe un canal din oferta de canale, am fost impresionata ca intr-un caz de crima, un judecator american , dupa ce a vizualizat filmarea cercetarii la locul crimei, efectuata de catre anchetatorii experti, a exclus din probatoriul acuzarii toate probele biologice recoltate de anchetatori cu acel prilej, pt. simplul motiv ca n-au folosit manusi sterile de unica intrebuintare, astfel incat a fi eliminat orice risc de contaminare a probelor cu ADN-ul investigatorilor. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

In gura presei - Pagina 20 Empty Re: In gura presei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 20 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum