SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Homofobia

5 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Homofobia Empty Homofobia

Mesaj  RocketQueen Mier Noi 27, 2013 11:39 am

Subiectul cel mai discutat in momentul de fata: A procedat bine Cheloo sau trebuia sa-si tina parerile, care nu tin de talentul muzical al concurentului, pentru el?



Imi era simpatic Cheloo... pana sa descopar ca omu' nu minte cand spune ca e dus cu capu'... Nu-i un pustan care trece prin teribilismele varstei, ci un adult in toata regula, responsabil pentru actiunile si mesajele pe care le transmite. Antena1 ar trebui si ea sa fie sanctionata, deoarece l-au angajat special pentru comportamentul si viziunile sale care cresc ratingul... Iar pe concurent cred ca tot ei l-au imbracat in asa fel, incat sa-l provoace pe Parazit. raset 


RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  Dracu' gol Mier Noi 27, 2013 11:04 pm

RocketQueen a scris:Subiectul cel mai discutat in momentul de fata: A procedat bine Cheloo sau trebuia sa-si tina parerile, care nu tin de talentul muzical al concurentului, pentru el?
Libertatea de exprimare ar trebui să fie sfîntă."O să mă lupt pînă la ultima picătură de sînge pentru ca tu să ai dreptul să nu fii de acord cu mine" spunea odată un înţelept care a venit la Rromânica doar ca să primească ouă şi roşii în freza-i englezească de la maimuţele bărbierite, care "munceau, nu gîndeau"... raset 
RocketQueen a scris:descopar ca omu' nu minte cand spune ca e dus cu capu'
Yo nu prea cre' că Chelu-i chiar aşa de "dus cu capu'". Mai degrabă-i ceva mai puţin ipocrit decît majoritatea(nu voi să spui cum e majoritatea, pentru că sună cam nasol) şi nu prea se fereşte de cuvinte...raset 
RocketQueen a scris:Antena1 ar trebui si ea sa fie sanctionata
Într-o lume sănătoasă la cap, asemenea pestilenţialitate mediatică nici măcar n-ar trebui să existe...raset 

P.S. Mi se pare mirobolant că, de fiecare dată cînd vreunu' are destul tupeu să-şi exprime categoric scîrba faţă de mizeria ţigănească, garoii sar imediat de cur în sus cu pretenţii şi reclamaţii, da' nimeni nu se sesizează cînd, zi de zi, aproape cu fiecare gest, etnia de borîturi dezcremenează orice şi pe oricine nu-i la fel de jegos ca neamu' lor... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Joi Noi 28, 2013 8:19 am

Personal, nu mi s-a parut asa de grav si de neobisnuit ce a spus Cheloo.Din moment ce rolul lui este sa fie cel mai antipatic jurat, greu de multumit sau incantat, nu a facut decat sa spuna cu voce tare ce gandesc sau ar gandi 80% dintre masculii patriei despre prestatia unui gay  .Laughing Iar daca ala s-a imbracat si incaltat ostentativ , a fost suficient cat sa declanseze reactia specifica oricarui barbat care se simte agresat intelectual si hartuit sexual de un gay cocotat pe tocuri si in costumatie mulata pe corp Laughing Nu stiu de ce, femeile sunt mult mai ingaduitoare, poate doar usor amuzate de o astfel de aparitie. In schimb, majoritatea barbatilor reactioneaza de parca ar fi amenintati . Presupun ca-si imagineaza spontan cum ar fi sa faca amor un gay si de aici reactia instanta de respingere a ideii si a personajului raset Le este prea greu, poate imposibil sa priveasca un gay imbracat ostentiv, care transmite mesaje sexuale corporale, fara sa li se increteasca pielea pe ei de revolta Laughing In schimb, n-au nimic impotriva unei bunoace sexoase care-si expune tatele si curul la vedere si care le starneste imaginatia spontana intr-un mod necenzurabil de emisfera cerebrala rationala .Laughing

N-am urmarit emisiunea si am fost curioasa cum a cantat ala. Am gasit pe youtube inregistrarea. Canta groaznic; maimutareala de la A la Z. Macar de ar fi avut o voce de exceptie, in ciuda costumatiei gay...Asa, a fost doar o aparitie ridicola, dornic/a de publicitate si atat. Probabil chiar a mizat pe reactia lui Cheloo pt. scopul propus raset 


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  delta Joi Noi 28, 2013 8:44 am

baso a scris:Personal, nu mi s-a parut asa de grav si de neobisnuit ce a spus Cheloo.
Nici mie.
Ăluia nu-i plac homosexualii.
Eh, mare ofensă!
De parcă homosexualilor le plac heterosexualii...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Joi Noi 28, 2013 9:00 am

Ideea e ca nimeni din juriu, inclusiv Cheloo, n-a comparat vocea lui Paolo Lasagna cu cea a lui Freddie Mercury raset 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Joi Noi 28, 2013 9:47 am

delta a scris:
baso a scris:Personal, nu mi s-a parut asa de grav si de neobisnuit ce a spus Cheloo.
Nici mie.
Ăluia nu-i plac homosexualii.
Eh, mare ofensă!
De parcă homosexualilor le plac heterosexualii...
Bine, pe mine,personal, nu ma deranjeaza vizual absolut deloc o astfel de aparitie. Dupa cum este de inteles si reactia de adversitate manifestata de cei mai multi barbati, chiar daca nu intotdeauna liber si spontan exprimata.
In speta, fiind vorba despre un concurs pt. cantaciosi si nu de costumatii de show, prestatia aluia a fost ridicola chiar si pt. cineva care n-are reactii de adversitate fata de homosexuali. Este penibil ca, in lipsa de talent muzical, sa vrei sa sochezi printr-o aparitie de "senzatie". Iar dupa aia sa te miorlai ca esti discriminat din cauza ca esti gay.Laughing  Pun pariu ca daca ala ar fi avut o voce de exceptie, Cheloo si-ar fi pus dop la gura in privinta oricaror comentarii homofobe.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  delta Joi Noi 28, 2013 9:49 am

baso a scris:Ideea e ca nimeni din juriu, inclusiv Cheloo, n-a comparat vocea lui Paolo Lasagna cu cea a lui Freddie Mercury raset 
eh, cum naiba să o compare?


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  RocketQueen Joi Noi 28, 2013 10:27 am

Dracu' gol a scris:Libertatea de exprimare ar trebui să fie sfîntă."O să mă lupt pînă la ultima picătură de sînge pentru ca tu să ai dreptul să nu fii de acord cu mine" spunea odată un înţelept care a venit la Rromânica doar ca să primească ouă şi roşii în freza-i englezească de la maimuţele bărbierite, care "munceau, nu gîndeau"... raset 
Cred ca domnul respectiv se referea la un altfel de exprimare. Tot un intelept spunea ca "Words are sharper than the sharpest sword.", asa ca pana unde putem duce libertatea asta de exprimare? Intr-o societate cat-de-cat civilizata, desigur.

Dracu' gol a scris:Yo nu prea cre' că Chelu-i chiar aşa de "dus cu capu'". Mai degrabă-i ceva mai puţin ipocrit decît majoritatea(nu voi să spui cum e majoritatea, pentru că sună cam nasol) şi nu prea se fereşte de cuvinte...raset 
Evident, n-am de unde sa stiu exact cat de bine sta cu psihicul. Pot sa-mi fac, insa, o imagine dupa versurile sale sincere (daca sunt). raset 

Dracu' gol a scris:Într-o lume sănătoasă la cap, asemenea pestilenţialitate mediatică nici măcar n-ar trebui să existe...raset 

P.S. Mi se pare mirobolant că, de fiecare dată cînd vreunu' are destul tupeu să-şi exprime categoric scîrba faţă de mizeria ţigănească, garoii sar imediat de cur în sus cu pretenţii şi reclamaţii, da' nimeni nu se sesizează cînd, zi de zi, aproape cu fiecare gest, etnia de borîturi dezcremenează orice şi pe oricine nu-i la fel de jegos ca neamu' lor... raset
Era vorba de homofobie aici. Le-as sugera celor oripilati de imaginea unor barbati pe tocuri (personal nu mi-a placut costumatia si cred c-a fost ideea celor de la antena1, dornici de kitsch si rating: cei care poarta haine si incaltaminte de femeie sunt transsexuali, iar omul s-a declarat homosexual), ca despre asta e vorba, in fond, sa nu mai gandeasca cu penisul si ar putea avea mari surprize. raset 
Cat despre rromi: Esti sigur ca hotul de buzunare de rand, care nici n-a trecut pe la scoala, a stiut ce inseamna tricoul acela cu "White and proud" si a reclamat videoclipul?
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  RocketQueen Joi Noi 28, 2013 11:03 am

Prima prestatie a concurentului gay:



Pentru standardele acelei emisiuni, e ok (oricum, mai bun decat Alex Velea si ceilalti Mickey Moushi mioritici). Alt motiv de a-l respinge, in-afara faptului ca-i gay, nu vad pentru Cheloo.

RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Joi Noi 28, 2013 11:32 am

delta a scris:
baso a scris:Ideea e ca nimeni din juriu, inclusiv Cheloo, n-a comparat vocea lui Paolo Lasagna cu cea a lui Freddie Mercury raset 
eh, cum naiba să o compare?

Pai, cand este vorba despre un talent autentic,perfectionat in timp, nici nu mai conteaza sexul natural sau ala nenatural...
Publicul spectator accepta mult mai usor deviatiile de la natural in privinta preferintelor sexuale ale talentatului si nu mai simte nevoia sa i le critice ori sa le injure cu fiecare ocazie cand are chef talentatul sa socheze nervii optici ai privitorilor cu aparitiile sale datatoare de senzatii tari. raset In schimb, daca singura senzatie tare pe care o ofera cineva pe invers este aceea de a recunoaste ca este pe invers si de a se impopotzona aiurea si ostentativ, adaptat la singura idee de transmis, atunci n-are de ce sa se mire ori sa sa se simta oripilat de reactii ... mai ales atunci cand participa la un concurs de talente vocale . Concurentii sunt apreciati dupa voci, fireste, si nu dupa preferintele lor sexuale ori costumatia scenica. La fel de bine putea sa apara o concurenta sexoasa , doar in chiloti si in cercei, care sa impresioneze vizual la maxim publicul masculin, insa cu voce de tot kkt-ul Laughing Nu vad de ce un concurent gay care canta ca dracu', imbracat ostentativ in costum mulat pe corp si cocotat pe tocuri, sa se simta frustrat ca unul din juriu, cel mai macho-man, l-a desfiintat rapid si spontan, fara nicio  jena raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Joi Noi 28, 2013 11:54 am

RocketQueen a scris:Prima prestatie a concurentului gay:



Pentru standardele acelei emisiuni, e ok (oricum, mai bun decat Alex Velea si ceilalti Mickey Moushi mioritici). Alt motiv de a-l respinge, in-afara faptului ca-i gay, nu vad pentru Cheloo.

Din pacate pt. el, a intrat in "concurs" mult mai prost sfatuit si pregatit decat la preselectii, preselctii la care se poate presupune ca si-a asumat pe cont propriu prestatia, fara "ajutoare", si unde a cantat si prestat mult mai bine, chiar daca nu neaparat impresionant.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  RocketQueen Joi Noi 28, 2013 12:15 pm

Pe asta am vazut-o azi dimineata la "Razvan si Dani" cand se chinuia sa prezinte buletinul meteo. Acolo batuse in retragere, deoarece sanii siliconati nu mai erau complet la vedere, ci doar pe jumatate.



Daca Cheloo a votat-o pe antitalentoasa multifunctionala la acest concurs, atunci ar fi ipocrit sa nu-l voteze pe gay-ul care nu si-a aratat sanii. raset 

RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Joi Noi 28, 2013 1:04 pm

Cand era mica, inca bebelusa, fii-mea se agita spontan, fericita,  ori decat ori vedea si auzea la TV reclama la ceva ulei cu niste legume care se taiau singure,  fericite, jucause si fara comentarii, in castron ...Melodia era clar : I feel good bine raset Am constatat ulterior ca doar  melodia ii dadea aceasta stare de bucurie; nicidecum imaginile asociate. I-am pus-o sa o asculte (fara imaginile  de la reclama)de mai multe ori si s-a simtit la fel de bucuroasa , agitandu-se spontan bine 



PS

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Joi Noi 28, 2013 1:40 pm

In fine, si la versurile astea, depinde cum le auzi ca sa le le pricepi si sa le interpretzi in cantec raset E fun laugh 


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Joi Noi 28, 2013 2:08 pm


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  Dracu' gol Joi Noi 28, 2013 2:46 pm

baso a scris:masculii patriei
Asta ie deja ostentativă... Ce naiba poa' să aibă în comun sula cu patria?  raset 
baso a scris:Iar daca ala s-a imbracat si incaltat ostentativ , a fost suficient cat sa declanseze reactia specifica oricarui barbat care se simte agresat intelectual si hartuit sexual de un gay cocotat pe tocuri si in costumatie mulata pe corp Laughing 
Nu cre' că-i vorba nici de agresiune 'telectuală şi nici de hărţuire secsuală, ci mai degrabă de scîrbă... raset 
baso a scris:Nu stiu de ce, femeile sunt mult mai ingaduitoare, poate doar usor amuzate de o astfel de aparitie. In schimb, majoritatea barbatilor reactioneaza de parca ar fi amenintati . Presupun ca-si imagineaza spontan cum ar fi sa faca amor un gay si de aici reactia instanta de respingere a ideii si a personajului raset Le este prea greu, poate imposibil sa priveasca un gay imbracat ostentiv, care transmite mesaje sexuale corporale, fara sa li se increteasca pielea pe ei de revolta Laughing 
Yo zic c-ar fi mai aproape de adevăr să presupui că se simt targhetaţi... raset 
baso a scris:In schimb, n-au nimic impotriva unei bunoace sexoase care-si expune tatele si curul la vedere si care le starneste imaginatia spontana intr-un mod necenzurabil de emisfera cerebrala rationala .Laughing
Presupun că, în situaţia asta, femelele patriei se simt agresate 'telectual şi hărţuite secsual de apariţia ţîţoasei cu bucile la vedere... veselie 
baso a scris:N-am urmarit emisiunea si am fost curioasa cum a cantat ala. Am gasit pe youtube inregistrarea. Canta groaznic; maimutareala de la A la Z. Macar de ar fi avut o voce de exceptie, in ciuda costumatiei gay...Asa, a fost doar o aparitie ridicola, dornic/a de publicitate si atat. Probabil chiar a mizat pe reactia lui Cheloo pt. scopul propus raset 
E o practică destul de comună printre imbecili să provoace o persoană mai celebră decît ei ca să-i fure astfel niţel din audienţă... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Joi Noi 28, 2013 2:49 pm

Pt. ca fii-mea are 2 invitatii pt. revelion : una intr-un loc in care, dintre 40 de invitati cunoaste bine doar 4  + un baiat care arata "bine" iar alta , facuta de un membru de clasa a 12-a din trupa ei de teatru , la toti membri din trupa . Pt. ca nu stia ce sa aleaga, ca maxim  divertisment, i-am sugerat sa se duca acolo unde ii cunoaste bine pe majoritatea, fara sa aiba parte de surprize neplacute din partea celor care ar putea face urat la betie Laughing I-am precizat faptul ca doar pt. un baiat care  arata bine, nu merita sa incerce o experienta printre majoritatea necunoscuti...si la dracu'n praznic ...de unde nu poate sa vina rapid acasa, chiar si pe jos (fiind nevoita sa sune acasa ori sa astepte trenul, in gara), daca nu se simte bine printre atatia necunoscuti Laughing  Culmea, mi-a dat dreptate si a facut rapid alegerea bine laugh


Ultima editare efectuata de catre baso in Joi Noi 28, 2013 2:53 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  Dracu' gol Joi Noi 28, 2013 2:53 pm

baso a scris:Ideea e ca nimeni din juriu, inclusiv Cheloo, n-a comparat vocea lui Paolo Lasagna cu cea a lui Freddie Mercury raset 
E ca şi cum te-ai apuca să compari mercuru' cu macaroana... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  Dracu' gol Joi Noi 28, 2013 4:26 pm

RocketQueen a scris:Cred ca domnul respectiv se referea la un altfel de exprimare. Tot un intelept spunea ca "Words are sharper than the sharpest sword.", asa ca pana unde putem duce libertatea asta de exprimare? Intr-o societate cat-de-cat civilizata, desigur.
Păi, mi se pare foarte normal şi civilizat să-i zici unui prost că-i prost, unui imbecil că-i imbecil, unui penibil că-i penibil, unuia care mănîncă căcat că mănîncă căcat ş.a.m.d. În acelaşi timp, mi se pare foarte ciudat să te abţii pentru că nu-i politically correct. Asta seamănă a limbă de lemn, care a fost inventată ca să ne dăm unu' altuia cu ea în cap în aşa fel încît să părem a fi cît-de-cît civilizaţi, desigur... raset 
RocketQueen a scris:Evident, n-am de unde sa stiu exact cat de bine sta cu psihicul. Pot sa-mi fac, insa, o imagine dupa versurile sale sincere (daca sunt). raset 
Cu psihicu', probabil că nu stă prea bine, la fel ca mulţi dintre ăia care se uită la el. Nu prea ai cum să stai prea bine cu psihicu' într-o ţară în care eşti obligat - printre altele -  să fii şi amabil cu homălăii care se fîţîie prin faţa ta cu bucile la vedere. Versurile lu' Chelu sunt categoric mai sincere decît alea din "cîntecele" unora de genu' lu' Fuego, Hruşcă sau ale piţipoancelor care îşi agită ţîţele şi bucile pe scenă. Asta ca să nu mai zic şi de manelari... raset 
RocketQueen a scris:Era vorba de homofobie aici.
Exact, însă în al doilea videoclip pe care l-ai postat apare clar textu': "clip contestat de romi"... raset 
RocketQueen a scris:Le-as sugera celor oripilati de imaginea unor barbati pe tocuri (personal nu mi-a placut costumatia si cred c-a fost ideea celor de la antena1, dornici de kitsch si rating: cei care poarta haine si incaltaminte de femeie sunt transsexuali, iar omul s-a declarat homosexual), ca despre asta e vorba, in fond, sa nu mai gandeasca cu penisul si ar putea avea mari surprize. raset 
N-ar fi mai normal ca ciudaţii ăia, care urlă peste tot că-s poponari, să nu mai apară aproape dezbrăcaţi pe scenă şi pe sticla tembelizoarelor cu atitudinea aia, ostentativ de sfidătoare? raset 
RocketQueen a scris:Cat despre rromi: Esti sigur ca hotul de buzunare de rand, care nici n-a trecut pe la scoala, a stiut ce inseamna tricoul acela cu "White and proud" si a reclamat videoclipul?
Au şi ţiganii propagandiştii lor. Sunt ţigani cu ceva şcoală, care ştiu foarte bine cum funcţionează legile, dar sunt extrem de ipocriţi şi de perfizi. Ăştia sunt mai periculoşi decît cocalarii, pentru că ştiu cum să ţi se bage pe sub piele, iar, la momentu' potrivit, te lasă fără chiloţi pe tine în aşa fel încît nici nu realizezi ce te-a lovit... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  Dracu' gol Joi Noi 28, 2013 5:11 pm

RocketQueen a scris:Pe asta am vazut-o azi dimineata la "Razvan si Dani" cand se chinuia sa prezinte buletinul meteo. Acolo batuse in retragere, deoarece sanii siliconati nu mai erau complet la vedere, ci doar pe jumatate.

Daca Cheloo a votat-o pe antitalentoasa multifunctionala la acest concurs, atunci ar fi ipocrit sa nu-l voteze pe gay-ul care nu si-a aratat sanii. raset 
Piţipoancele completează întotdeauna lipsa de talent şi voce cu agitaţia genitalelor zemuinde. Prefer oricînd pe una ca Bonnie Tyler, care arată ca o prostituată ieşită la pensie direct de pe trotuar, unei paraşute care, în lipsa celor necesare unui concurs de cîntat, se apucă să mimeze secsu' oral pe scenă întru impresionarea juriului format din porci cu penis... raset 
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  delta Joi Noi 28, 2013 7:18 pm

RocketQueen a scris:Pe asta am vazut-o azi dimineata la "Razvan si Dani" cand se chinuia sa prezinte buletinul meteo. Acolo batuse in retragere, deoarece sanii siliconati nu mai erau complet la vedere, ci doar pe jumatate.
yo n-am văzut-o, că la ora aia sunt la servici inclusiv dacă (oficial și d.p.d.v. legal) sunt în concediu de odihnă, iar haimanalele motanului securist au pus transmiterea ”live” a emisiunii pe un site unde accesarea nu e moca... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  RocketQueen Joi Noi 28, 2013 11:02 pm

Dracu' gol a scris:Păi, mi se pare foarte normal şi civilizat să-i zici unui prost că-i prost, unui imbecil că-i imbecil, unui penibil că-i penibil, unuia care mănîncă căcat că mănîncă căcat ş.a.m.d. În acelaşi timp, mi se pare foarte ciudat să te abţii pentru că nu-i politically correct. Asta seamănă a limbă de lemn, care a fost inventată ca să ne dăm unu' altuia cu ea în cap în aşa fel încît să părem a fi cît-de-cît civilizaţi, desigur... raset 
Culmea e ca, initial, termenul de "politically correct" a fost folosit de socialisti impotriva comunistilor. raset 
Mi se pare ciudat ca romanii, crescuti si dresati intr-un sistem bazat pe limbile de lemn, sa respinga atat de vehement o ideologie care nu i-ar constrange cu nimic. Aaa, ca vrei sa-i dai unuia in cap fiindca-i tuciuriu/galben/albinos/rosiatic la piele, sa respingi la angajare un negru, fara sa te uiti macar peste aptitudinile sale, din cauza culorii pielii sau sa excluzi un concurent de la un concurs pentru simplul motiv ca "ti-e scarba" de el, da, in cazul acesta te-ar constrange.

Dracu' gol a scris:Cu psihicu', probabil că nu stă prea bine, la fel ca mulţi dintre ăia care se uită la el. Nu prea ai cum să stai prea bine cu psihicu' într-o ţară în care eşti obligat - printre altele -  să fii şi amabil cu homălăii care se fîţîie prin faţa ta cu bucile la vedere.
Intr-o tara in care in urma cu 20 de ani se trimitea homosexualii la inchisoare, nu trebuie sa fii amabil cu ei. Daca esti mai evoluat decat o primata, ii evaluezi respectivului talentul si prestatia scenica (de care tine si costumatia kitschoasa), ca acesta e rolul lui in acel juriu.  Daca nu-ti convine, o tii pe-a ta cu Uga-buga, am coaie mari si urasc homosexualii, dar atunci trebuie sa renunti la acel concurs care mai are si astfel de concurenti, in-afara de gagici siliconate multifunctionale. Pun pariu ca-i vine greu sa renunte si la salariul de cateva mii de euro. Asa ca iarasi intervine ipocrizia vs. versurile sale supersincere. raset 


Versurile lu' Chelu sunt categoric mai sincere decît alea din "cîntecele" unora de genu' lu' Fuego, Hruşcă sau ale piţipoancelor care îşi agită ţîţele şi bucile pe scenă. Asta ca să nu mai zic şi de manelari... raset 
Sinceritatea paleste mult in contextul prezentei sale in acel concurs. E mai greu sa recunosti ceea ce esti si sa nu ascunzi asta intr-o tara in care ai putea fi luat la bataie pentru asta, decat sa-ti bagi si sa-ti scoti sula (d)in tot ce-ti iese in cale.

Dracu' gol a scris:Exact, însă în al doilea videoclip pe care l-ai postat apare clar textu': "clip contestat de romi"... raset
Pai da, omu' e homofob, mandru ca-i alb, chel... laugh 
 
Dracu' gol a scris:N-ar fi mai normal ca ciudaţii ăia, care urlă peste tot că-s poponari, să nu mai apară aproape dezbrăcaţi pe scenă şi pe sticla tembelizoarelor cu atitudinea aia, ostentativ de sfidătoare? raset 
Nope. Cat timp noi, femeile, trebuie sa suportam toate proastele care-si flendura tzatzele, bucile si chilotii (in cazul in care-i poarta) pe la toate emisiunile, de la emisiunile matinale pana la cele de noapte, trebuie sa suportati si voi homalaii pe jumatate dezbracati. vesel Poti incepe cu "Tanti Florica" de pe Pro(s)TV ca sa faci apoi trecerea la homosexualii/transsexualii adevarati. Poti sa ma crezi invidioasa (poate chiar geloasa raset ), da' piata de gagici semi-dezbracate televizate e suprasaturata. Aproape ca nu-i emisiune in care sa nu-ti bage producatorii vreo tzatza-n fata. Chiar nu se pot uita barbatii la televizor fara sa aiba vreo erectie? confused  Asa ca, homosexualii ar fi o schimbare bine-venita. raset 

Dracu' gol a scris:Au şi ţiganii propagandiştii lor. Sunt ţigani cu ceva şcoală, care ştiu foarte bine cum funcţionează legile, dar sunt extrem de ipocriţi şi de perfizi. Ăştia sunt mai periculoşi decît cocalarii, pentru că ştiu cum să ţi se bage pe sub piele, iar, la momentu' potrivit, te lasă fără chiloţi pe tine în aşa fel încît nici nu realizezi ce te-a lovit... raset
Eh, umbla vorba-n sat ca la rromi legile naturii nu functioneaza chiar la fel ca la romani: In cazul in care te-au lasat fara chiloti pe tine, chiar realizezi ce te-a lovit. laugh
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  RocketQueen Joi Noi 28, 2013 11:28 pm

delta a scris:yo n-am văzut-o, că la ora aia sunt la servici inclusiv dacă (oficial și d.p.d.v. legal) sunt în concediu de odihnă, iar haimanalele motanului securist au pus transmiterea ”live” a emisiunii pe un site unde accesarea nu e moca... laugh
Cand nu reusesti sa te scoli la timp dimineata, poti deschide televizorul pe canalul motanului ca Razvan si Dani au vreo 3 vecine + alte cantacioase semidezbracate care au grija sa trezeasca vlaga din orice barbat. laugh 



P.S: Adica ceva de genu'...
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Vin Noi 29, 2013 6:49 am

Dracu' gol a scris:
baso a scris:In schimb, n-au nimic impotriva unei bunoace sexoase care-si expune tatele si curul la vedere si care le starneste imaginatia spontana intr-un mod necenzurabil de emisfera cerebrala rationala .Laughing
Presupun că, în situaţia asta, femelele patriei se simt agresate 'telectual şi hărţuite secsual de apariţia ţîţoasei cu bucile la vedere... veselie
Yo zic ca pe una ca aia, din clipul prestatiei de la X factor, dezbracata pan' la brau, sa si-o faca Mircea Badea  asistenta TV raset Ca si-asa se lauda duduia ca este o multifunctionala  'ntelectuala cu studii economice, teatru + modela .Si sa discute cu ea, in emisiune,despre aventurile ei cu Leo de la Strehaia ori cu Guta de maimuta raset In tot cazul, fatuca respectiva are atata voce incat sa lalaie manele pt. genericul emisiunii raset Ce crezi, i s-ar tripla lui Badea audientele ? Probabil ca l-ar critica multe femeiuri pe facebook ca viitorul tatic s-a tzicnit, aducandu-si in emisiune, ca asistenta, o parasuta "bebelusa"ca s-o faca VIPa, insa libidinosii patriei ar fi in culmea extazului sa o vada pe fatuca dansand din buric la Badea in emisiune raset Dupa aia, ar veni si Banciu-hapciu cu egalarea, gasindu-si si el o 'ntelectuala "bebelusa",cu bustul gol, ca sa-i danseze pe masa Laughing

Presupun ca niciunul dintre cei doi nu s-ar risca facand VIP dintr-un gay pe tocuri si in costum mulat pe corp laugh Ceea ce constituie o discriminare pe criterii sexuale, fireste.vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Vin Noi 29, 2013 8:34 am

In alta ordine de idei, nu prea cred  ca femelele patriei au de ce sa se simt agresate 'telectual şi hărţuite secsual de apariţia unei ţîţoase cu bucile la vedere...
Ar trebui sa fie pe invers ca sa le zburde imaginatia la vederea uneia din asta astfel incat sa le ia cu calduri si furnicaturi raset Cel mult, invidioasele o vor critica sau o vor lua de model pt. ca nu sunt sau ar dori sa arate ca ea. Laughing Tot din acelasi motiv, nu le zburda  imaginatia nici cand vad un travestit , oricat de ostentativ ar fi imbracat si incaltat. raset In schimb, masculii sunt "victime" clare, in proportie majoritara, la astfel de provocari vizuale : ori saliveaza ,ori injura revoltati raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  delta Vin Noi 29, 2013 8:47 am

baso a scris:In alta ordine de idei, nu prea cred  ca femelele patriei au de ce sa se simt agresate 'telectual şi hărţuite secsual de apariţia unei ţîţoase cu bucile la vedere...
ca să nu se simtă hărțuite (de bărbați) să stea doar între femei...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Vin Noi 29, 2013 3:50 pm

delta a scris:
baso a scris:In alta ordine de idei, nu prea cred  ca femelele patriei au de ce sa se simt agresate 'telectual şi hărţuite secsual de apariţia unei ţîţoase cu bucile la vedere...
ca să nu se simtă hărțuite (de bărbați) să stea doar între femei...
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Doua chinezoaice si doua blonde (alea mai din spate) par a fi destul de fotogenice, cel putin de la distanta Laughing 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Vin Noi 29, 2013 4:03 pm

In al doilea rand de idei, le-as sugera lui Razvan & Dani sau lui Mircea Badea,inainte de a-si aduce asistenta 'telectuala in emisiune, absolventa de ASE, sa o puna sa calculeze pretul net cand i se da pretul cu TVA inclus de 24% raset Pot sa-i ofere si culcatlatorul, pt. ca nu toata lumea e in stare sa calculeze din cap Laughing 

 Parca si pe ceva grangure finantist  l-a luat cu calduri la calcule cand i s-a dat o "problema" asemanatoare...si nici nu avea decolteu cu tzatze, nici nu era in travestit ca sa i se gaseasca scuze   raset Parca acu' e mare grangure pe la BNR raset

PS Si pt. gazelele absolvente de drept, dornice sa devina asistente TV, stiu o intrebare simpla de tot. Sa explice, pe limba lor, ce inseamna "comorient" raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  ENKI Vin Noi 29, 2013 6:31 pm

baso a scris: Parca si pe ceva grangure finantist  l-a luat cu calduri la calcule cand i s-a dat o "problema" asemanatoare...si nici nu avea decolteu cu tzatze, nici nu era in travestit ca sa i se gaseasca scuze   raset Parca acu' e mare grangure pe la BNR raset
Despre oranjgutanul Sebastian Bodu, pe cand conducea ANAF-ul, era vorba, invitat fiind la alba-neagra colonelului Turcescu.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Din pacate, nu pare sa mai existe pe pe net vreo inregistrare a fazei respective, da' macar am dat peste blogul cretinului, care chiar este convis ca nu conteaza cat de lung are paru'. laugh 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Oricum, facand parte din aceeasi liga intelectuala cu EBA, era normal sa ajunga europarlamentar, cu voturile bivolarizatilor portocalii: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Hopa, uitasem ca o problema asemanatoare a fost tratata temeinic si pe forumul RTV. laugh 
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

EDIT. Se pare ca SB chiar este on topic. veselie  [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

EDIT 2. Nici nu era greu de confundat cu Bogdan Olteanu, varul osencei pure Adreea Paul Vass, care, intr-adevar, a ajuns viceguvernator la BNR. Laughing 


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Vin Noi 29, 2013 7:00 pm, editata de 2 ori (Motiv : completare; inca o completare)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Vin Noi 29, 2013 8:13 pm

Huh. laughlaugh Am tinut minte ca era vorba despre un chel de la finante si i-am cofundat pe astia doi. Dracu sa ii pieptene  veselie
"Cultura" mea pulitica lasa de dorit Embarassed

Am retinut bine problemuta aia pt. ca un fost coleg de serviciu, economist, a vrut sa ma cerceteze cu ea si m-a laudat ca as fi mai buna sefa decat chelu' la ANAF raset Yo nu vazusem emisiunea inainte, doar dupa aia am vizualizat secventa respectiva in reluare laugh Stiu ca la acea vremea aveam niste nelamuriri legate de niste reglementari fiscale si am compus niste scrisorele amoroase ca sa ne lamureasca "specialistii" de la ANAF laugh Desi erau obligati sa ne raspunda in 30 de zile, au preferat sa ne lase nelamuriti si sa facem cum vrem noi .Am si zis ca daca ne fut astia vreo amenda, contestam in instanta si ducem ca probe scisorelele cu nr. de inregistrare ,ramase fara raspuns  raset Adicatalea, noi am vrut sa  le fim pe plac si sa facem cum ne zic ei ca este mai bine, insa ei n-au stiut ce sa ne zica pt. a nu gresi .Laughing Bine, la telefon sau fata-n fatza, toti aia de la ANAF sunt tari in clanta si stiu de toate, mai bine decat Dumnezeu. Mai greu este pt. ei cand trebuie sa dea raspunsurile in scris, sub semnatura .raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia Empty Re: Homofobia

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum