SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Homofobia

5 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Homofobia - Pagina 3 Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Mier Mar 22, 2017 3:50 pm

ENKI a scris:Tocmai cand imi vindecasem homofobia, aflu ca sexualitatea asta e mult mai complexa, sigla pentru desemnarea comunitatii de ciudati cuprinzad tot mai multe litere. Sa speram ca nu vor intoduce in lista si Z-ul, totusi. laugh


Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender, Transsexual, Two-spirited, Queer, Questioning, Intersex, Asexual, Ally, Pansexual, Agender, Gender Queer, Bigender, Gender Variant, Pangender



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Foarte diversificati, da laugh
Mi-am adus aminte de unul la care i-am refuzat ferm avansurile cat a incercat sa ma convinga dupa aia ca trebuie neaparat sa-i demonstrez ca nu sunt lesby sau o alta ciudatenie din alea enumerate laugh Evident ca exista doar un mod de a-i demonstra si i-am spus ca  nu-mi pun mintea cu el nici macar de demo. Dar sa doarma linistit pt. ca-mi plac barbatii lezby raset Atat. Si il spintec pe ala care i-ar povesti ce si cum. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia - Pagina 3 Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Mier Mar 22, 2017 8:01 pm

Apropo de lista aia cu denumiri(de unele am aflat si eu, abia acum) fii-mea este mai informata decat mine Laughing M-a surprins in mod placut, in urma cu mai mult timp, cand dintr-o discutie mi-am dat seama ca nu este deloc homofoba, avand si flerul sa se prinda rapid care gigoloi e pe invers raset Bine, la fel de surprinsa am fost sa constat, din spusele ei, cat de multi adolescenti au in prezent probleme conflictuale cu propriul lor sex, nefiind deloc ceva iesit din comun, cel putin in perceptia generatiei lor. La un moment dat, prin clasa a IX-a sau a X- a, mi s-a plans ca are mare succes la lezby, fapt ce o enerveaza la culme, nestiind cum sa scape de avansurile lor fara sa le jigneasca sau sa le infurie, fiind si niste bizare, cu apucaturi Emo si foarte insistente Shocked Na, asta da provocare si pt. mine de a ramane calma Laughing Dupa aia a inceput sa ma streseze cu barbosii mult mai in varsta decat ea laugh

Pana la urma, cel mai interesant este faptul ca am ajuns sa-i povestesc fetei tot felul de nazbatii din trecutul meu, fara sa am motive de cea mai mica rusine. A facut inventarul la pozele gasite prin casa, la o investigatie secreta, in lipsa mea, trezindu-ma ca-mi pune unele intrebari indiscrete  veselie Chiar n-am avut niciun motiv de retinere sa-i raspund la interogatoriu, considerand-o suficient de matura  Laughing Bine, cele mai tari au fost niste fotografii in care eu si inca o tipa eram topless la plaja, printre mai multi masculi. A fost socata sa afle ca tipa aialalta este mama unui coleg de teatru (fiind si tatal respectivului in poze, pe cand nici colegul si nici ea nu erau nici macar in proiect)iar pozele au fost facute fie de viitorul ei tata, pe cand eram doar amorezi, fie de altul din gasca respectiva. Laughing Iar ca s-o provoc putin, i-am dezvaluit ca inainte sa-l cunosc pe taica-sau, am fost si la nudisti, la Costinesti, unde faceam antistreaptese impreuna cu alte dezinvolte(adica ne imbracam pe muzica sexoasa) ca sa stresam soldatii din foisor care se benoclau ca prostii salivaci raset Faceam adevarat spectacol pe plaja de nudisti  cand ne apuca cheful sa mergem la imbracati ca sa cumparam piersici sau lubenita raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia - Pagina 3 Empty Re: Homofobia

Mesaj  ENKI Mar Iun 13, 2017 9:26 am

Inteleg ca feisbucu' le-a  pus celor din comunitatea LGBT...Z la dispozitie un buton special de apreciere, in culorile curcubeului, asa ca tradionalistii miori au inceput sa primeasca multiple astfel de "like-uri" multicolore.  laugh

Dom`le, sa fie foarte clar, decat sa va dea prin cap sa faceti cumva, nu stiu cum, dar nici nu ma interseaza ce si cum, sa-mi apara vreun laic d`ala, cu steagul poponautilor pus pe aici, in loc sa vi-l puneti in cur, mai bine va extrageti de la mine din lista.
Da, stiu, sunt un bulache latent, aflat inca in perioada de negare, ca toata lumea normala care, astfel, nu este normala si, de fapt, normalul nici nu exista, este doar un ifos, o fita primitiva, un retard specific pupatorilor de moaste care isi bat copiii si nevestele.
Deci, flit, fetelor!



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Mai inteleg ca intrarea in posesia acelui buton nou si special este legata de aprecierea pe care posesorul unui cont ar da-o unei pagini a comunitatii, asumnadu-si astfel identitatea homosexuala sau sustinerea pentru fenomen. In acest caz, nu prea inteleg pe cine ameninta Mirel Curea, pentru ca steguletele ii pot ateriza la postari de la oricine, nu neaparat de la unul dintre prietenii din lista.  suspect

Probabil ca pentru a scapa de imaginea curcubeului asociata postarilor, ar trebui blocati toti ce care au apreciat in acest mod.  laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ciudat, desi suma aprecierilor ar fi 26 (dupa cum reiese din adunarea categoriilor), feisbucul a calculat 24. Shocked
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Homofobia - Pagina 3 Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Mar Iun 13, 2017 11:51 am

Yo zic ca avem ceva sanse la capitolul intinererea populatiei cu tiganii si pocaitii raset Puiaza astia la puradei cat sa satisfaca si dorinta de a fi parinti normali, ofertanti de o buna ingrijire, crestere si educare, inclusiv din partea cuplurilor homosexuale laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia - Pagina 3 Empty Re: Homofobia

Mesaj  ENKI Mier Iun 14, 2017 9:19 am

baso a scris:Yo zic ca avem ceva sanse la capitolul intinererea populatiei cu tiganii si pocaitii raset Puiaza astia la puradei cat sa satisfaca si dorinta de a fi parinti normali, ofertanti de o buna ingrijire, crestere si educare, inclusiv din partea cuplurilor homosexuale laugh
Da, par sa fie sanse mari. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Homofobia - Pagina 3 Empty Re: Homofobia

Mesaj  baso Mier Iun 14, 2017 9:27 am

ENKI a scris:
baso a scris:Yo zic ca avem ceva sanse la capitolul intinererea populatiei cu tiganii si pocaitii raset Puiaza astia la puradei cat sa satisfaca si dorinta de a fi parinti normali, ofertanti de o buna ingrijire, crestere si educare, inclusiv din partea cuplurilor homosexuale laugh
Da, par sa fie sanse mari. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Moor laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Homofobia - Pagina 3 Empty Re: Homofobia

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum