SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

magii şi alte tâmpenii

+4
ENKI
baso
Dracu' gol
delta
8 participanți

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

In jos

magii şi alte tâmpenii Empty magii şi alte tâmpenii

Mesaj  delta Dum Mar 07, 2010 9:22 am

Ani Stoica a scris:Undeva prin 2001, dupa renovare, mi-a sunat la usa vecina mea, Geta. Avea in mana o candela. Imi zise ca era cadoul ei de casa noua si ca era, zicea ea, timpul ca eu sa iau calea bisericii. Ma certa ca sunt inconstienta, ca am copii, ca nu ma gandesc ca pacatele mele vor cadea pe capul lor. O repezisem pana atunci de multe ori. Niciodata nu am crezut si nu m-au preocupat astfel de idei. Nu am crezut nici in dumnezeu, dar nici in dracul, deci nici in minuni, dar nici in farmece sau vraji. Dar astfel de vinovatii si acuzatii imi erau expuse si aduse din tot mai multe parti. Ajunsesem sa ma intreb daca nu cumva gresesc, netinand cont de ele.
Asta pana intr-o zi, cand, facand curat prin casa, am scos de sub pragul usii de la intrase, un smoc de ceva, un somoiog de calti, de ceva ars, de ceva dubios. Trebuie sa spun ca senzatia spontana si imediata a fost sa simt un cutit in inima. Nu de ele m-am speriat, ci de ideea ca exista cineva care ma uraste sau ne uraste in asa hal incat chiar sa vrea sa ne faca rau. M-am pisat efectiv pe ele, auzisem eu ca asta ar fi antidotul. Apoi mi-am zis ca sunt proasta si m-am intors la ale mele.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Da' de unde o fi fost concluzia că-i urăşte cineva? Suspect
Din cauză că a ajuns sub prag o cârpă murdară? Laughing
Şi dacă era sub prag vreun şobolan mort din cauză că nu a reuşit să plece de acolo, atunci înseamnă că se apropie Armageddon-ul? lol!

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Vizitato Dum Mar 07, 2010 9:49 am

Urina nu era antidotul unui venin a vreunei vietati care traieste in mare? Suspect

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Vizitato Dum Mar 07, 2010 10:01 am

Povesteam in ex forumul neimportant ca un dobitoc mi-a legat candva un soricel mort de clantza usii de la apartament si mi-a scris cu creta magarii pe usa. Laughing Ar fi fost chiar culmea sa ma pi...pe soarece si pe propria mea usa Laughing Laughing Laughing Dar mi-am promis ca atunci cand il prind, il fac sa manance kkt cu rame si gandaci ca sa-si verse matzele Laughing Laughing

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Vizitato Dum Mar 07, 2010 10:07 am

baso a scris:Povesteam in ex forumul neimportant ca un dobitoc mi-a legat candva un soricel mort de clantza usii de la apartament si mi-a scris cu creta magarii pe usa. Laughing Ar fi fost chiar culmea sa ma pi...pe soarece si pe propria mea usa Laughing Laughing Laughing Dar mi-am promis ca atunci cand il prind, il fac sa manance kkt cu rame si gandaci ca sa-si verse matzele Laughing Laughing
Ce imaginatie mai ai si tu affraid ? Crezi ca m-am pisat asa, pe usa, cum dracu, ca nici nu puteam?! Am procedat foarte civilizat: le-am luat, le-am aruncat in veceu, mi-am dat chilotii jos, si am facut, pardon, pipi, in timp ce fumam o tigara si-mi imaginam ca vrajitoria arde cu fiecare fum tras in piept si se risipeste precum orice fum dat afara.....de-a dreptul artistic si suav lol! lol! lol! lol!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Vizitato Dum Mar 07, 2010 10:08 am

RocketQu33n a scris:Urina nu era antidotul unui venin a vreunei vietati care traieste in mare? Suspect
Ba da, pentru veninul de meduza Very Happy , asa cel putin am vazut eu la televizor Very Happy lol!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Vizitato Dum Mar 07, 2010 10:14 am

Apropo de amabilitati din astea Laughing Am ras cu lacrimi la o faza dintr-un film sarbesc vazut candva. Intr-un bloc, locuia unul ciufut de rau iar catziva vecini ( omul cu ideea fiind eroul principal al filmului) s-au kkt in fatza usii , au acoperit cu mai multe ziare si le-a dat foc iar apoi au sunat la usa idiotului. Normal ca ala s-a speriat si a a inceput sa calce ziarele ca sa stinga focul Laughing Laughing Laughing Zapacitzii aia se zgaiau la faza de la etajele superioare si mureau de ras Laughing Asta da...vrajitorie ! Laughing

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  delta Dum Mar 07, 2010 10:42 am

RocketQu33n a scris:Urina nu era antidotul unui venin a vreunei vietati care traieste in mare? Suspect
Păi, doar dacă acidul uric sau ureea neutraliza exact principala componentă activă din acel amestec de substanţe care reprezenta veninul acelei vietăţi care a ieşit din mare şi s-a târâit până sub pragul uşii apartamentului de la etajul 10 în care stătea Ani Stoica... lol!

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Vizitato Dum Mar 07, 2010 11:16 am

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Urina nu era antidotul unui venin a vreunei vietati care traieste in mare? Suspect
Păi, doar dacă acidul uric sau ureea neutraliza exact principala componentă activă din acel amestec de substanţe care reprezenta veninul acelei vietăţi care a ieşit din mare şi s-a târâit până sub pragul uşii apartamentului de la etajul 10 în care stătea Ani Stoica... lol!

Da dar trebuie sa stii ca in apartamentul ala mai locuise altcineva inainte si culmea, vecinii mei vorbeau despre moartea suspecta a fostei proprietarese si mai mult, despre viata ei plina de astfel de ciudatenii si practici voo-doo. Ideea este ca nu putem nega faptul ca exista energii benefice sau malefice, asta e clar, sau sa le zic pozitive si negative. Ca nu le constientizam sau nu le dadeam importanta sau amploare, asta a fost un lucru bun.

Iti voi mai povesti ceva acum, ceva despre un vis pe care l-am avut, imediat cum m-am mutat acolo. Nu aveam inca copiii si-mi amintesc ca venisem de la servici franta de oboseala. Nici la facultate nu m-am dus in ziua aceea, am ajuns acasa si m-am bagat direct in pat. Totul parea extrem de real, camera, perdeaua, fereastra, totul parca era in realitate. Doar atmosfera era una speciala, caci o astfel stare de bine, de beatitudine, de calm si caldura nu mai simtisem inca din copilarie, de pe vremea cand ma jucam desculta prin iarba.
Eh, in visul acela se facea ca eu dorm si ca in timp ce dormeam, fereastra s-a deschis, perdeaua a fost data la o parte si o mana dreapta si-a facut aparitia, iar eu n-am zis altceva decat "Tu esti, Doamne!". Un vis pe care l-am uitat, sau pe care nu l-am luat in seama si despre care mi-am amintit, la multi ani dupa....
Nu-ti cer sa ma crezi, nici Alexandru nu ma poate crede sau intelege. El nici macar nu viseaza. Probabil ca mintea barbatului functioneaza altfel decat cea a femeii, habar n-am care ar fi explicatia si nici nu incerc s-o caut. Este pur si simplu o constatare.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  delta Dum Mar 07, 2010 11:28 am

Ani Stoica a scris:Da dar trebuie sa stii ca in apartamentul ala mai locuise altcineva inainte si culmea, vecinii mei vorbeau despre moartea suspecta a fostei proprietarese si mai mult, despre viata ei plina de astfel de ciudatenii si practici voo-doo. Ideea este ca nu putem nega faptul ca exista energii benefice sau malefice, asta e clar, sau sa le zic pozitive si negative. Ca nu le constientizam sau nu le dadeam importanta sau amploare, asta a fost un lucru bun.
Probabil dobitoaca aia şi-a uitat o parte din catrafusele woo-doo-iste pe sub prag şi tu le-ai găsit cu ocazia activităţilor administrativ-gospodăreşti, fără ca asta să însemne sosirea sfârşitului lumii... Laughing
Ani Stoica a scris:Iti voi mai povesti ceva acum, ceva despre un vis pe care l-am avut, imediat cum m-am mutat acolo. Nu aveam inca copiii si-mi amintesc ca venisem de la servici franta de oboseala. Nici la facultate nu m-am dus in ziua aceea, am ajuns acasa si m-am bagat direct in pat. Totul parea extrem de real, camera, perdeaua, fereastra, totul parca era in realitate. Doar atmosfera era una speciala, caci o astfel stare de bine, de beatitudine, de calm si caldura nu mai simtisem inca din copilarie, de pe vremea cand ma jucam desculta prin iarba.
Eh, in visul acela se facea ca eu dorm si ca in timp ce dormeam, fereastra s-a deschis, perdeaua a fost data la o parte si o mana dreapta si-a facut aparitia, iar eu n-am zis altceva decat "Tu esti, Doamne!". Un vis pe care l-am uitat, sau pe care nu l-am luat in seama si despre care mi-am amintit, la multi ani dupa....
Nu-ti cer sa ma crezi, nici Alexandru nu ma poate crede sau intelege. El nici macar nu viseaza. Probabil ca mintea barbatului functioneaza altfel decat cea a femeii, habar n-am care ar fi explicatia si nici nu incerc s-o caut. Este pur si simplu o constatare.
Yo sunt convins că oamenii pot avea tot felul de halucinaţii dacă sunt suficient de obosiţi. Very Happy
P.S. Adică aşa ai vrea să afli dacă yo visez sau nu? lol!

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Vizitato Dum Mar 07, 2010 11:42 am

Delto, nu te radea ! Laughing Exista multzi oameni care apeleaza la practici oculte pentru tot felul de tampenii . Problema este ca nu totzi sunt usor de ezoterizat Laughing Aia care cred in fortza acestor manareli, sunt cei mai usor de sugestionat Laughing Iar ca sa scape de blesteme, atunci cand le simt, tra sa faca efectiv pipi/kk pe ele Laughing Laughing Pentru cei ce nu cred, simplul fapt de a face un mishto crunt de boscoane, echivaleaza cu un pipi/kk simbolic (virtual) pe ele Laughing Laughing

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  delta Dum Mar 07, 2010 12:04 pm

baso a scris:Delto, nu te radea ! Laughing Exista multzi oameni care apeleaza la practici oculte pentru tot felul de tampenii .
O fi existând, da'... şi ce dacă? Very Happy
Prostia-i prostie, indiferent sub ce formă se manifestă...

baso a scris:Problema este ca nu totzi sunt usor de ezoterizat Laughing Aia care cred in fortza acestor manareli, sunt cei mai usor de sugestionat Laughing Iar ca sa scape de blesteme, atunci cand le simt, tra sa faca efectiv pipi/kk pe ele Laughing Laughing Pentru cei ce nu cred, simplul fapt de a face un mishto crunt de boscoane, echivaleaza cu un pipi/kk simbolic (virtual) pe ele Laughing Laughing
Înseamnă că yo micţionam cu boltă şi pe partidul de care atârnă-n buză ăia de au dat bir(t) cu fugiţii... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Vizitato Dum Mar 07, 2010 12:21 pm

delta a scris:
Ani Stoica a scris:Da dar trebuie sa stii ca in apartamentul ala mai locuise altcineva inainte si culmea, vecinii mei vorbeau despre moartea suspecta a fostei proprietarese si mai mult, despre viata ei plina de astfel de ciudatenii si practici voo-doo. Ideea este ca nu putem nega faptul ca exista energii benefice sau malefice, asta e clar, sau sa le zic pozitive si negative. Ca nu le constientizam sau nu le dadeam importanta sau amploare, asta a fost un lucru bun.
Probabil dobitoaca aia şi-a uitat o parte din catrafusele woo-doo-iste pe sub prag şi tu le-ai găsit cu ocazia activităţilor administrativ-gospodăreşti, fără ca asta să însemne sosirea sfârşitului lumii... Laughing
Ani Stoica a scris:Iti voi mai povesti ceva acum, ceva despre un vis pe care l-am avut, imediat cum m-am mutat acolo. Nu aveam inca copiii si-mi amintesc ca venisem de la servici franta de oboseala. Nici la facultate nu m-am dus in ziua aceea, am ajuns acasa si m-am bagat direct in pat. Totul parea extrem de real, camera, perdeaua, fereastra, totul parca era in realitate. Doar atmosfera era una speciala, caci o astfel stare de bine, de beatitudine, de calm si caldura nu mai simtisem inca din copilarie, de pe vremea cand ma jucam desculta prin iarba.
Eh, in visul acela se facea ca eu dorm si ca in timp ce dormeam, fereastra s-a deschis, perdeaua a fost data la o parte si o mana dreapta si-a facut aparitia, iar eu n-am zis altceva decat "Tu esti, Doamne!". Un vis pe care l-am uitat, sau pe care nu l-am luat in seama si despre care mi-am amintit, la multi ani dupa....
Nu-ti cer sa ma crezi, nici Alexandru nu ma poate crede sau intelege. El nici macar nu viseaza. Probabil ca mintea barbatului functioneaza altfel decat cea a femeii, habar n-am care ar fi explicatia si nici nu incerc s-o caut. Este pur si simplu o constatare.
Yo sunt convins că oamenii pot avea tot felul de halucinaţii dacă sunt suficient de obosiţi. Very Happy
P.S. Adică aşa ai vrea să afli dacă yo visez sau nu? lol!

Dar ce, daca vrei sa-mi spui si nu stii cum s-o faci, inseamna ca trebuie sa dai vina pe mine? Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  delta Dum Mar 07, 2010 12:24 pm

Ani Stoica a scris:Dar ce, daca vrei sa-mi spui si nu stii cum s-o faci, inseamna ca trebuie sa dai vina pe mine? Very Happy
Nu, însă pentru asta ar trebui să şi vreau... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Vizitato Dum Mar 07, 2010 1:01 pm

Un prost! Very Happy



Macar evreii nu cred in vraji, descantece si alte prostii. Adica, au fost cativa, mai demult, care se spune ca prin puterea primita de la Cel de Sus ar fi transformat bastonul intr'un sarpe, ar fi despartit marea in doua sau chiar ar fi mers pe apa, dar acelea sunt personaje biblice si in ziua de azi niciun iudeu nu pune botu' la magii. De aceea nu credem nici ca apa in care preotul si'a bagat mana e mai buna decat apa obisnuita de la robinet. Culmea e ca arabii si israelienii fac bani prin punerea in vanzare a unor obiecte precum: apa sfanta, pamant sfant, aer sfant, ulei sfant. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Laughing

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Vizitato Dum Mar 07, 2010 1:23 pm

delta a scris:
Ani Stoica a scris:Dar ce, daca vrei sa-mi spui si nu stii cum s-o faci, inseamna ca trebuie sa dai vina pe mine? Very Happy
Nu, însă pentru asta ar trebui să şi vreau... Laughing

Bineinteles ca orice fapta sau actiune a unui om are la baza vointa acestuia, sau sunt o manifestare o vointei acestuia. Dar faptul ca m-ai suspectat de oarece intentie de manipulare, in situatia in care nici prin minte nu mi-a trecut asa ceva, ma face sa cred despre tine ca ai trecut prin atatea situatii de acest gen, suficiente cat sa traiesti cu_convingerea ca toate suntem la fel. Eh, nu suntem toate la fel, mai exista si exceptia care confirma regula...generic vorbind. Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  delta Dum Mar 07, 2010 1:32 pm

Ani Stoica a scris:
delta a scris:
Ani Stoica a scris:Dar ce, daca vrei sa-mi spui si nu stii cum s-o faci, inseamna ca trebuie sa dai vina pe mine? Very Happy
Nu, însă pentru asta ar trebui să şi vreau... Laughing

Bineinteles ca orice fapta sau actiune a unui om are la baza vointa acestuia, sau sunt o manifestare o vointei acestuia. Dar faptul ca m-ai suspectat de oarece intentie de manipulare, in situatia in care nici prin minte nu mi-a trecut asa ceva, ma face sa cred despre tine ca ai trecut prin atatea situatii de acest gen, suficiente cat sa traiesti cu_convingerea ca toate suntem la fel. Eh, nu suntem toate la fel, mai exista si exceptia care confirma regula...generic vorbind. Smile
Oops! Stai că poate am fost puţin cam prea laconic...
Mă refeream la faptul că pentru ca o persoană să vorbească despre visele ei (indiferent de ce tip o fi visele respective), este totuşi nevoie ca persoana respectivă să şi vrea să vorbească despre ele (adică despre vise)... Wink

În ceea ce priveşte aspectul cu "la fel" (indiferent că-i vorba de femei sau bărbaţi), din păcate surprinzător de rapid se "sucesc" oamenii din ţara asta.
Ca urmare, nu exclud eventualitatea că poate ăsta o fi şi motivul pentru care nu mă implic emoţional în diferitele discuţii de pe forumuri sau că nu mă afectează în realitate nici măcar şirul interminabil de restricţionări ale accesului la forumuri diverse doldora de tâmpiţi, a căror singură calitate este că-şi permit achitarea facturii de net. Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Vizitato Dum Mar 07, 2010 5:08 pm

RocketQu33n a scris:. Culmea e ca arabii si israelienii fac bani prin punerea in vanzare a unor obiecte precum: apa sfanta, pamant sfant, aer sfant, ulei sfant. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Laughing

Eu am auzit ca pe eBay unii vand pamant de pe luna si bucatzi din zidul Berlinului Laughing Probabil ca sunt multzi care cumpara si asa ceva Laughing Laughing Laughing
Un mic detaliu care m-a amuzat la culme in cartea "Numele Trandafirului " ,a fost atunci cand povestea unul, pe acolo, ca la nu stiu ce manastire calugarii pastrau moastele unui sfant; moastele constau in craniul sfantului respectiv de la varsta de 5 ani Laughing pe la alte manastiri, erau moastele aceluiasi sfant, mort la alta varsta, mai inaintata Laughing

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  delta Dum Mar 07, 2010 5:24 pm

baso a scris:Eu am auzit ca pe eBay unii vand pamant de pe luna si bucatzi din zidul Berlinului Laughing Probabil ca sunt multzi care cumpara si asa ceva Laughing Laughing Laughing
Ai fi mirată să afli că-s chiar destul de mulţi idioţi care dau bani pentru asemenea inutilităţi sau iluzii? Very Happy

baso a scris:Un mic detaliu care m-a amuzat la culme in cartea "Numele Trandafirului " ,a fost atunci cand povestea unul, pe acolo, ca la nu stiu ce manastire calugarii pastrau moastele unui sfant; moastele constau in craniul sfantului respectiv de la varsta de 5 ani Laughing pe la alte manastiri, erau moastele aceluiasi sfant, mort la alta varsta, mai inaintata Laughing
N-am citit "Numele trandafirului", dar chestia asta am găsit-o relatată în vreo 2 alte cărţi...
Ştiu doar că într-una era vorba de faptul că Sfântu' nu-ştiu-care avea mâinile păstrate în atâtea lăcaşuri de cult încât putea fi invidiat şi de o caracatiţă. Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Vizitato Dum Mar 07, 2010 5:33 pm

Apropo de credintze din astea, ciudate, ma gandeam cat de prost trebuie sa fie cineva ca sa se lasa convins sa-si bea urina ? Laughing

Cu alte cuvinte, daca iau un om de pe strada si reusesc sa-l conving ca urina este sanatate curata iar el o bea, inseamna ca l-am umilit la max si practic as putea sa -l manipulez cum vreau eu Laughing Laughing Laughing

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Dracu' gol Dum Mar 07, 2010 6:11 pm

baso a scris:Apropo de credintze din astea, ciudate, ma gandeam cat de prost trebuie sa fie cineva ca sa se lasa convins sa-si bea urina ? Laughing

Cu alte cuvinte, daca iau un om de pe strada si reusesc sa-l conving ca urina este sanatate curata iar el o bea, inseamna ca l-am umilit la max si practic as putea sa -l manipulez cum vreau eu Laughing Laughing Laughing
Pai, cam asa fac politicienii cu majoritatea prostilor din Rromanica... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  delta Dum Mar 07, 2010 6:14 pm

baso a scris:Apropo de credintze din astea, ciudate, ma gandeam cat de prost trebuie sa fie cineva ca sa se lasa convins sa-si bea urina ? Laughing
Păi, tu ai impresia că degeaba se vehiculează acea zicală cu "Dacă-i dragostea mare..." ?
Uită-te doar la dobitociţele astea care leşină de dragul lui Băse (şi eventual al lui Boc) în perioada în care ăla le trimite-n şomaj, le taie salariile, le retrage sporurile ş.a.m.d.
Până la urmă este practic vorba doar de o altă formă de manifestare a dansului în pielea goală în jurului unui guru care te prosteşte pe faţă... Laughing

baso a scris:Cu alte cuvinte, daca iau un om de pe strada si reusesc sa-l conving ca urina este sanatate curata iar el o bea, inseamna ca l-am umilit la max si practic as putea sa -l manipulez cum vreau eu Laughing Laughing Laughing
Da, asta cam aşa este.
Parcă am mai scris prin Sanctuar că singurele fiinţe despre care ştiu că-şi utilizează urina sunt galago (nişte mamifere primitive din Africa).
Astea îşi îmbibă cu urină urechile de dimensiuni destul de mari (pentru a le menţine umede permanent, deoarece cu urechea uscată nu s-ar mai putea orienta după sunete).

P.S. Cu toate că galago trăiesc în regiunea ecuatorială unde obligatoriu plouă o dată la câteva ore, totuşi animalele respective nu riscă să se bazează pe apa de ploaie... spre deosebire de agricultorii plaiurilor mioritice... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  delta Mar Oct 26, 2010 10:27 am

Chiar dacă nu-i convine lui Live, yo-l consider tâmpit pe activistul ăsta de la P.E.R. (Partidul Ecologist Român) care susține că a văzut planând în aer pe unu'... veselie

Re: Noli turbare circul
Posted by: "florin" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] florinromania2004
Date: Mon Oct 25, 2010 11:52 pm ((PDT))

Acel sfant nu se declara un ecologist (probabil nici nu stie ce este aia). Eu am spus ca prin ceea ce nu face este mai ecologist decat noi. Cat despre vita moderna a secolului 21, cred ca o promovezi doar pentru miliardul tau. Caci in viata despre care vorbesti cu siguranta nu incap mai multi. Decat daca incepem o serie de schimbari. Prima: renuntarea la carne.

Cat despre levitatie cand ai timp si esti in Bacau vreau sa-ti prezint un prieten care nu crede in Dumnezeul (de fapt il numeste „Mos Craciun”) si care… leviteaza. Un timp serios, pragmatic. A facut o demonstratie chiar in fata mea si a unui alt prieten. Se poate ridica circa 30 cm de la sol pentru cateva secunde. Nu a facut yoga, nici nu are treaba cu religia (am mai spus). Sunt curios atunci ce argumente mai gasesti… J

Dar astept adeziuni ale ecologistilor la un regim fara carne si peste. Cine se ofera? A fost careva convins? Sau vedem mereu problema in alta parte si la altii?

Florin Suciu

Presedinte Organizatia Municipala Bacau, PER

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  baso Mar Oct 26, 2010 11:07 am

delta a scris:Chiar dacă nu-i convine lui Live, yo-l consider tâmpit pe activistul ăsta de la P.E.R. (Partidul Ecologist Român) care susține că a văzut planând în aer pe unu'... veselie

Re: Noli turbare circul
Posted by: "florin" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] florinromania2004
Date: Mon Oct 25, 2010 11:52 pm ((PDT))

.......Cat despre levitatie cand ai timp si esti in Bacau vreau sa-ti prezint un prieten care nu crede in Dumnezeul (de fapt il numeste „Mos Craciun”) si care… leviteaza. Un timp serios, pragmatic. A facut o demonstratie chiar in fata mea si a unui alt prieten. Se poate ridica circa 30 cm de la sol pentru cateva secunde. Nu a facut yoga, nici nu are treaba cu religia (am mai spus). Sunt curios atunci ce argumente mai gasesti…


Daca el si cu prietenul au vazut si crezut ca ala leviteaza .... Laughing

Strict legat de fenomen....exista foarte multi oameni sugestionabili dupa cum exista si posibilitatea existentei unor oameni inzestrati cu o mare putere de sugestie ...care-i pot convinge pe cei din prima categorie ca leviteaza sau alte bazaconii Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  delta Mar Oct 26, 2010 11:12 am

baso a scris:Strict legat de fenomen....exista foarte multi oameni sugestionabili dupa cum exista si posibilitatea existentei unor oameni inzestrati cu o mare putere de sugestie ...care-i pot convinge pe cei din prima categorie ca leviteaza sau alte bazaconii Laughing
10 milioane din vreo 15 milioane au putut fi convinși anul trecut să voteze cu unul din cei doi hoți și mincinoși ajunși în turul doi... veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  baso Mar Oct 26, 2010 12:03 pm

delta a scris:
baso a scris:Strict legat de fenomen....exista foarte multi oameni sugestionabili dupa cum exista si posibilitatea existentei unor oameni inzestrati cu o mare putere de sugestie ...care-i pot convinge pe cei din prima categorie ca leviteaza sau alte bazaconii Laughing
10 milioane din vreo 15 milioane au putut fi convinși anul trecut să voteze cu unul din cei doi hoți și mincinoși ajunși în turul doi... veselie

Nu numai asta dovedeste ca suntem un popor sugestionabil Laughing Vezi si cati se calca in picioare ca sa pupe moaste sfinte .
Mentalul colectiv al romanilor este incarcat de primitivism, rautate, mituri aiurea, intoleranta, agresivitate . Cand ii mai aud pe cate unii ,mari patrioti sau religiosi, ca si-ar dori dictatura sau sa vina la putere unul ca Tzepes Voda.... Laughing
Imi pare rau ca trebui sa spuna asta, fara nicio exagerare : imediat cum trec granitza, spre vest, in Ungaria, incep sa simt o alta energie, echilibrata...si cu cat ma indepartez de Romania, ma simt tot mai bine si mai eliberata sufleteste de ceea ce este apasator aici Neutral
Nu trebuia sa ma nasc aici

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  delta Mar Oct 26, 2010 12:14 pm

baso a scris:Nu trebuia sa ma nasc aici
Draq te-a pus? veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Dracu' gol Mar Oct 26, 2010 12:30 pm

baso a scris:Nu trebuia sa ma nasc aici
Nici pe mine nu m-a intrebat nimeni inainte... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  ENKI Mar Oct 26, 2010 10:40 pm

baso a scris:
delta a scris:
baso a scris:Strict legat de fenomen....exista foarte multi oameni sugestionabili dupa cum exista si posibilitatea existentei unor oameni inzestrati cu o mare putere de sugestie ...care-i pot convinge pe cei din prima categorie ca leviteaza sau alte bazaconii Laughing
10 milioane din vreo 15 milioane au putut fi convinși anul trecut să voteze cu unul din cei doi hoți și mincinoși ajunși în turul doi... veselie

Nu numai asta dovedeste ca suntem un popor sugestionabil Laughing Vezi si cati se calca in picioare ca sa pupe moaste sfinte .
Mentalul colectiv al romanilor este incarcat de primitivism, rautate, mituri aiurea, intoleranta, agresivitate . Cand ii mai aud pe cate unii ,mari patrioti sau religiosi, ca si-ar dori dictatura sau sa vina la putere unul ca Tzepes Voda.... Laughing
Imi pare rau ca trebui sa spuna asta, fara nicio exagerare : imediat cum trec granitza, spre vest, in Ungaria, incep sa simt o alta energie, echilibrata...si cu cat ma indepartez de Romania, ma simt tot mai bine si mai eliberata sufleteste de ceea ce este apasator aici Neutral
Nu trebuia sa ma nasc aici
Io gandesc si simt exact inevrs, mutumind Cerului ca sunt d-aci. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  baso Mier Oct 27, 2010 7:03 am

ENKI a scris:

Io gandesc si simt exact inevrs, mutumind Cerului ca sunt d-aci. Laughing

Yo cre' ca in alta viata am fost ceva araboaica (nu ca as fi vrut sa ma nasc printre misoginii aia de arabi). Laughing Cand mi se face somn, am obiceiul sa-mi acopar gura si nasul cu plapuma, patura sau orice alt material pe care il am la indemana laugh Barbatul meu se amuza cand imi vede doar ochii de sub plapuma si stie ca din acel moment am lacat pe gura Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  delta Mier Oct 27, 2010 7:11 am

baso a scris:misoginii aia de arabi
Desigur exceptând pe ăia care s-au căsătorit cu vreuna din România... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum