SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

magii şi alte tâmpenii

+4
ENKI
baso
Dracu' gol
delta
8 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  delta Dum Feb 27, 2011 8:22 pm

de la hologame anticancer, energeta se îndreaptă cu pași hotărâți către secte Laughing

P.S. Când urmează etapele cu droguri și cu sinucideri în masă prin vreo junglă? veselie
RODY a scris:Malaya House O biserica numita "Templul Frumos" a fost înfiinţata de către preotul Nixon Rosales şi de soţia sa, Cora. Ei au stabilit sprijin şi încredere în cadrul comunităţii. CieAura sa angajat să ii sprijine în eforturile lor de a aduce schimbări durabile pentru oamenii din Muntele Fumegand.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Rody Dum Feb 27, 2011 8:57 pm

deltu, de ce-ţi spune Alexa2 deltoidul bivolar ? Eu ştiam că le ai cu berea nu cu pipi.... veselie veselie veselie
Rody
Rody
speră că-i trece...
speră că-i trece...

Mesaje : 398
Data de inscriere : 02/09/2010
Localizare : Oraşu' lu' Bucur.

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  baso Mier Apr 18, 2012 4:03 pm

O emisiune interesanta, pe Discovery, este Mentalistul, cu Keith Berry. Tipul prezinta tot felul de trucuri bazate pe sugestionarea mentala a subiectilor ori pe lilipsa lor de atentie la toate detaliile . Habar n-am cate dintre ele sunt regizate, in sensul ca si subiectii joaca teatru pt.a crea magia spectacolului oferit, insa multe par a fi autentice, subiectii dand impresia ca se minuneaza sincer de capacitatile mentalistului "magician" . Partea proasta este ca nu explica decat ocazional pe ce se bazeaza si cum implanteaza in subconstientul subiectilor anumite cuvinte, astfel incat ei sa reactioneze previzibil . Laughing De pilda, in clipul de mai jos, ultimul truc , caderea subiectului pe spate in necunoscut, la alegere din 4 variante posibile dintre care 3 periculoase, Keith Barry explica faptul ca alegerea corecta i-a fost sugestionata subiectului prin repetare cifrei 3 in mai multe situatii,pe parcursul dialogului cu acesta, anterior alegerii locului in care sa cada. Laughing



Am vazut recent un episod in care a realizat trucul de mai jos, Keith Barry explicand si modul cum i-a facut pe cei 3 vanzatori de masini sa reactioneze previzibil , astfel incat sa rada uimiti cand s-au trezit cu BMW-ul bicolor( rosu-galben) cazut din cer Laughing



Intr-o prezentare mai detaliata, in clipul de mai jos (care insa este dublat si in limba maghiara) se ofera si explicatia(dupa minutul 10 , cam pe la min 12;50) modului in care le-a implantat anumite cuvinte simple, dar cu putere de sugestie, astfel incat replicile lor sa fie previzibile: lemon car (galben) ready(red/rosu), beige, maroon, white (pt. initialele BMW ) Laughing



Te doare mintea cat de simpla este, adeseori, o programare de acest gen. raset
Tot keith Barry explica, intr-un alt experiment, in care a hipnotizat mai mult de juma din public facandu-i pe hipnotizati sa creada ca au urmarit cea mai tare comedie, ca persoanele extrovertite sunt cele mai usor de sugestionat pt. ca se si expun riscurilor mult mai usor. Introvertitii sunt mai greu de sugestionat, fiind mai analitici, exteriorizand cu masura sau rar reactiile emotionale.







baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Din ciclul: niciun om fara bomba cu hidrogen( detonata)

Mesaj  Dr.Ernesto Rafael Guevara Joi Aug 02, 2012 11:20 pm

Fostul portar al echipei Coventry City, devenit apoi comentator de snooker pentru BBC si ulterior "teoretician al conspiratiilor", David Icke, spune ca ceremonia de deschidere a Jocurilor Olimpice a fost un mare ritual satanic, pus la cale de reptilieni - o rasa extraterestra care conduce in secret omenirea.
Icke i-a socat pe cei care il credeau om serios, in 1991, cand s-a autoproclamat fiul Domnului si a profetit ca sfarsitul lumii va veni in 1997. Chiar si asa, Icke si-a castigat respectul in randul adeptilor teoriilor conspiratiilor, scriind zeci de carti in care da in vileag conspiratia reptilienilor, din randul carora ar face parte, potrivit lui, regina Marii Britanii sau fostul presedinte al SUA, George Bush jr.
"Ceremoniile de deschidere si inchidere a Jocurilor Olimpice de la Londra sunt ritualuri satanice deghizate intr-o celebrare a Marii Britanii si a sportului. Limbajul lor este unul simbolic. Stadionul Olimpic este, de asemenea, plasat strategic intr-un punct energetic cheie al planetei, unde se pot accesa vibratiile satanice", spune Icke.
"Giganticul clopot olimpic, cel mai mare clopot armonic din lume, facut special pentru aceasta ceremonie, are scopul de a suna pe frecventa necesara accesarii acestor vibratii", mai spune Icke.
Pe site-ul personal - DavidIcke.com - fostul comentator de snooker, a calificat ceremonia drept "un ritual murdar, satanic", referindu-se, in principal, la spectacolul de flacari.
"In ritualurile satanice, focul este o trimitere la Baal sau Molech/Nimrod, cunoscut si ca zeul roman Saturn, adica Satan", scrie Icke, care spune ca si data ceremoniei este una speciala in calendarul satanic.
"In calendarul satanic, intervalul 20 iulie - 26 iulie presupune rapirea victimei care urmeaza a fi sacrificate in data Marelui Climax - 27 iulie. Marele Climax este data la care sunt sacrificate femeile si copiii".
De cand a inceput sa aiba astfel de revelatii, Icke a vandut mii de carti in care sustine ca umanitatea se afla sub controlul unei rase de extraterestri asemanatori reptilelor, denumita Fratia Babilonului care trebuie sa consume sange uman pentru a avea o infatisare umana.
Acesta sustine ca o confidenta a printesei Diana, Christine Fitzgerald, i-a marturisit ca printesa Diana i-ar fi marturisit la randul ei ca cei din familia regala britanica nu mor, ci se metamorfozeaza, carnea crescand la loc pe ei, la fel cum creste coada smulsa a unei soparle. Motiv pentru care Icke spune ca atat membri familiei regale britanice, cat si alti sefi de state, printre care si George Bush jr sunt reptilieni.
Dr.Ernesto Rafael Guevara
Dr.Ernesto Rafael Guevara
și dă-i, și luptă!
și dă-i, și luptă!

Mesaje : 419
Data de inscriere : 16/08/2010
Varsta : 105
Localizare : in cer si pe pamant

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  baso Vin Aug 03, 2012 7:38 am

lasa, mai, ca primarul Londrei, blondul Boris Johnson , le-a facut ferfenitza tot ritualul cu magia lui maiastra, "Primarul suspendat" laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  baso Vin Noi 08, 2013 6:58 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

presupun ca interpretarile celor 10 imagini sunt vreo gluma de-a "psihopupilor" pseudo-jurnalisti de la irealitatea care sexplica cititorilor ce nu trebuie sa vada in imagini ca sa nu-i sperie psihiatrul cu cine stie ce eticheta .Laughing 

Au preluat o parte din informatii de aici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Chiar si pozele sunt preluate de pe acel site; mai putin explicatiile, care se refera la cele mai frecvente raspunsuri. De aici se poate deduce ca analiza se realizeaza prin raportare la un procent de raspunsuri identice .Cu alte cuvinte , cel care testeaza are in cap o schema obtinuta prin testari anterioare ale altor persoane despre care stia cat sunt sau nu de normale. In afara de cei care vad doar tzatze si organe genitale in orice pata, restul oamenilor pot avea mai multa sau mai putina imaginatie vizuala ori creativitate. Ma intriga putin de ce toate imaginile reprezinta pete simetrice .suspect  Poate pt. a ajuta cele 2 emisfere cerebrale sa se completeze reciproc in analiza unei imagini ambigue.
Testul Rorschach aduce mai mult cu cititul in zatul de cafea decat cu chiromantia Laughing 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  ENKI Vin Noi 08, 2013 8:56 am

Rorschach asta mi-a amintit de procedeul prin care desenam fluturi la gradinita, pe o coala indoita, pictand doar jumatate, completarea "ïn oglinda" rezultand in urma plierii. bine 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Desi fluturele astfel rezultat ar fi trebuit sa fie simetric, intotdeauna vedeam diferente semnificative, iar cand nu le zaream, le adaugam. laugh 
Am privit si eu cele 10 imagini ale testului, in unele observand chestii "de bine", ca majoritatea subiectilor, in altele cu totul altceva, insa nimic legat de sex sau demonism. Laughing 



P.S. La multi ani! Tie si celelilalte neimportante Mihaele de p-aci. flowers
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  baso Vin Noi 08, 2013 11:01 am

ENKI a scris:

P.S. La multi ani! Tie si celelilalte neimportante Mihaele de p-aci. flowers
Multumesc !innocent 
Am mai scris p'aici ca este un nume de arhanghel la care nu am reflexul sa raspund deloc.In plus, la mine este cu CH si se pronunta diferit, functie de tara de provenienta a cititorului. Nici macar eu nu stiu cum se pronunta corect ca sa raspund vreodata la numele asta, in ciuda faptului ca m-a intrebat multa lume. Nu mi-am batut capul cu detaliul asta, ci doar m-a plictisit intrebarea. De aia fostul prof' de chimie, din liceu, un mare capcaun, insista sa ma tot sacaie cu numele asta cand ma scotea la tablaMihaela cu cehas iar mie imi venea sa-l spintec pe profesor..Laughing 

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  baso Vin Noi 08, 2013 11:16 am

"Cartonasul tatalui" este tare Laughing Facand abstractie de cizmele cu toc cu care pare a fi incaltat si eu am vazut un barbat privit dinspre picioare. Insa eu mi-am zis c-o fi  culcat pe o banca sau stand pe un trunchi de copac, soclu, tron sau asa ceva.  Iar dupa ce am privit mai bine, mi-am zis ca ar putea fi si un catelus cu burta in sus care priveste peste cap raset 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cand am rasucit imaginea cu 180 grade, m-a umflat rasul : Alien de plus raset 

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  baso Vin Noi 08, 2013 4:54 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Nu ma joc asa ! Raspunsurile sunt induse (sugerate). La toate imaginile am gasit alte interpretari raset 

1. Liliac exhibitionist care  si-o cere  :impusca-ma in rosu.
2. Un craniu tzuguiat, barbos si  pumni in loc de ochi insa cu degetul opozabil ridicat simetric bine 
3. O crucea ma-tii incordata.
4.Un craniu tuguiat care rade cu lacrimi si la care ii atarna muci de sange din nas.
5. Un extraterstru extrem de nervos, cu o pisica roz , jucausa, stand cocotata pe crestetul si cu labele pe fruntea  lui...de parca ar vrea sa vaneze soareci sau muste.

Na, sa se rasuceasca in morminti Rorschach si Feud ....simetric... ca yo vad ce am chef sa vad si nu ce-mi sugereaza altii Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  ENKI Vin Noi 08, 2013 5:52 pm

Io in asta (cartonasul VI)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

am vazut instant asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]. raset 

Bine, am si explicatia, fotografia respectiva tronand luni in sir pe frontispiciul vechiului blog al lui Victor Roncea, pe care, asa cum am mai spus, il vizitez zilnic. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Dracu' gol Sam Noi 09, 2013 1:46 am

raset 



raset raset raset 

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  RocketQueen Sam Noi 09, 2013 11:58 am

Una din putinele comedii reusite...
Apropo, oare de ce au botezat anglo-saxonii "pussy" si romanii "pisica" vaginul? Nu prea aduce a felina si nici nu se linge singur(a)... scratch
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  RocketQueen Sam Noi 09, 2013 12:06 pm

Deci daca dau quote la acest videoclip:
Dracu' gol a scris:raset 



si scriu ceva intre ghilimele imi apare urmatorul script:
"pisica"

E clar magie! laugh


Ultima editare efectuata de catre RocketQueen in Sam Noi 09, 2013 12:43 pm, editata de 3 ori
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  RocketQueen Sam Noi 09, 2013 12:09 pm

Dracu' gol a scris:raset 



Aha, deci daca bolduiesc ceva, nu-mi mai apare:

"pisica"

E de la mine sau mai apare si altcuiva?
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Dracu' gol Sam Noi 09, 2013 3:00 pm

RocketQueen a scris:Una din putinele comedii reusite...
Am văzut multe comentarii critice, în care zgîriau unii pereţii cum că lu' Robert DeNiro nu-i prea stă bine să se scălîmbăie. Treaba lor. Nişte snobi. Mie-mi place şi cînd se strîmbă... raset 



RocketQueen a scris:Apropo, oare de ce au botezat anglo-saxonii "pussy" si romanii "pisica" vaginul? Nu prea aduce a felina si nici nu se linge singur(a)... scratch
Păi, cică din cauză că ie blănoasă, îi place să fie mîngîiată şi haleşte cîrnaţi... raset 
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Dracu' gol Sam Noi 09, 2013 3:34 pm

RocketQueen a scris:E clar magie! laugh
Or fi umblînd zînozaurii cei acneici pe la setările softului care gestionează forumurile gratuite, găzduite pe saitu' forumgratuit.ro... raset 
RocketQueen a scris:E de la mine sau mai apare si altcuiva?
Nope. Nu-i de la tine. Cre' că-i de la porumbeii vidanjori, care şpionează libertatea de sexpresie ce se manifestă p-acilea. Şist happens! raset 
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  baso Dum Noi 10, 2013 9:58 am

ENKI a scris:Io in asta (cartonasul VI)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

am vazut instant asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]. raset 

Bine, am si explicatia, fotografia respectiva tronand luni in sir pe frontispiciul vechiului blog al lui Victor Roncea, pe care, asa cum am mai spus, il vizitez zilnic. Laughing
Eu am vazut un cap de coyot stilizat, din desene animate, vazut de sus

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  baso Dum Noi 10, 2013 4:44 pm

Dracu' gol a scris: Cre' că-i de la porumbeii vidanjori, care şpionează libertatea de sexpresie ce se manifestă p-acilea. Şist happens! raset 
Dracii tovarasi si pretini au primit jucarie noua dupa ce terminara cu impuscatu'. Am convingerea si stiu ca astia pot fi muuult mai ticalosi jucausi decat atat.

Apropo, imaginea cu Road runeer (beep -beep) vs. Coyote nu mai o vad, la fel ca cele ale tale, linkuite de pe englishrussia vesel  Doar dupa ce accesez separat linkul .

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  RocketQueen Dum Noi 17, 2013 9:36 pm

Dracu' gol a scris:Am văzut multe comentarii critice, în care zgîriau unii pereţii cum că lu' Robert DeNiro nu-i prea stă bine să se scălîmbăie. Treaba lor. Nişte snobi. Mie-mi place şi cînd se strîmbă... raset 
Daca unui actor nu-i sta bine sa se scalambaie in rolul de tulburat psihic, atunci ce-or mai zice snobii despre acest medic? raset 





A strans aproape 3000 de vizualizari in mai putin de-o saptamana. Ma intreb oare de ce... laugh 

Dracu' gol a scris:Păi, cică din cauză că ie blănoasă, îi place să fie mîngîiată şi haleşte cîrnaţi... raset 
Aha, si veverita i se mai spune din cauza ca-i place sa culeaga si sa sparga nuci. study
RocketQueen
RocketQueen
crede că are ceva de spus
crede că are ceva de spus

Mesaje : 1813
Data de inscriere : 21/06/2012
Localizare : Paradise City

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Dracu' gol Lun Noi 18, 2013 1:07 pm

RocketQueen a scris:A strans aproape 3000 de vizualizari in mai putin de-o saptamana. Ma intreb oare de ce... laugh 
Yo cre' că-s foarte mulţi cei care se uită la hapciupaliticu' ăsta iegzact ca-ntr-o oglindă... raset 
RocketQueen a scris:Aha, si veverita i se mai spune din cauza ca-i place sa culeaga si sa sparga nuci. study
Probabil că şi datorită faptului că are mişcări rapide şi energice... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  ENKI Mar Noi 10, 2015 2:03 pm

Anticer 6.3? Shocked laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Bun si raspunsul unuia dintre cititori. veselie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  (Still a)Live Mar Noi 10, 2015 8:18 pm

Știi...aș avea câte ceva de spus, legat de ceea ce ai postat mai sus, dar prefer să mă abțin. Am impresia că secțiunea asta a forumului este vizibilă pt. tot poporul. Am să spun doar că eu „văd” niște lucruri și ceea ce am „văzut” eu se apropie mult de ceea ce spune nenea de mai sus.
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  ENKI Mier Noi 11, 2015 8:36 am

(Still a)Live a scris:Știi...aș avea câte ceva de spus, legat de ceea ce ai postat mai sus, dar prefer să mă abțin. Am impresia că secțiunea asta a forumului este vizibilă pt. tot poporul. Am să spun doar că eu „văd” niște lucruri și ceea ce am „văzut” eu se apropie mult de ceea ce spune nenea de mai sus.  
Pai, spune intr-o sectiune invizibila, daca mai crezi ca poate exista asa ceva. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  (Still a)Live Mar Noi 17, 2015 7:05 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Știi...aș avea câte ceva de spus, legat de ceea ce ai postat mai sus, dar prefer să mă abțin. Am impresia că secțiunea asta a forumului este vizibilă pt. tot poporul. Am să spun doar că eu „văd” niște lucruri și ceea ce am „văzut” eu se apropie mult de ceea ce spune nenea de mai sus.  
Pai, spune intr-o sectiune invizibila, daca mai crezi ca poate exista asa ceva. Laughing
Deci...nu. Laughing
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  baso Mier Noi 18, 2015 4:13 pm



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  baso Mier Noi 18, 2015 7:54 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Intamplator, europarlamentara Macovei are legatura si cu  APADOR-CH vesel

Miercuri 11 aprilie, ONG Soteria International a susţinut o conferinţă în Parlamentul European despre problema abuzurilor şi neregulilor sistemului român de justiţie în cazul Gregorian Bivolaru / MISA. La această conferinţă au participat Membri ai Parlamentului European şi mass-media. Conferinţa este culminarea unei campanii care a durat mai multe săptămâni realizată de Soteria International în Parlamentul European, campanie care a generat deja scrisori de interpelare semnate de un număr mare de europarlamentari din toate blocurile politice adresate primului ministru şi ministrului de justiţie din România, prin care aceştia şi-au exprimat îngrijorarea în ceea ce priveşte anumite informaţii existente despre violarea procesului corect de justiţie în acest caz.

În cadrul conferinţei au luat cuvântul reprezentanţi ai Soteria International, reprezentantul MISA Mihai Stoian, precum şi invitatul special Dr. Gabriel Andreescu – fondatorul APADOR-CH ONG a Drepturilor Omului în România, care este autorul unui amplu studiu asupra acestui caz.

Dr. Gabriel Andreescu: „Nu putem avea un sistem normal de justiţie în România, nu putem avea o democraţie normală în România fără a rezolva cazul MISA.”

În prezentarea sa, Dr. Andreescu a punctat patru idei principale:
„Cazul flagrant din 2004 (raidul forţelor de poliţie în casele membrilor MISA ) a fost o încercare de a distruge MISA. Ceea ce se petrece acum vine din faptul că cei responsabili pentru represiunea din 2004 vor să acopere aceste abuzuri – acesta este răspunsul lor la situaţia pe care au creat-o.”

„Cazul MISA prezintă o continuitate între ceea ce s-a petrecut înainte de 1989 în timpul regimului comunist şi după revoluţie. În timpul perioadei comuniste yoga a fost interzisă. Dacă autorităţile aflau că practici yoga sufereai consecinţele. În cazul în care oamenii se întâlneau pentru a practica yoga, cu siguranţă în câteva ore Securitatea era deja gata să îi interogheze pe aceia şi să-i bată. După revoluţia din 1989, angajaţii Securităţii şi-au menţinut poziţia (faţă de cei care practicau yoga). Securitatea a devenit Serviciul Român de Informaţii. Aceiaşi procurori, aceiaşi judecători. Oamenii care au deţinut aceste poziţii înainte de 1989 şi-au continuat munca şi au păstrat aceleaşi mentalităţi, opunându-se mişcării yoga ce a apărut în acea vreme. Cazul a devenit un caz politic. Persoanele aflate în aceste poziţii au trebuit să explice de ce au acţionat împotriva lui Gregorian Bivolaru şi a colegilor lui şi de aceea ei au încercat să dovedească că erau vinovaţi.”

„Încălcarea Drepturilor Omului în cazul MISA a fost cea mai agresivă acţiune realizată împotriva libertăţii şi a liberei alegeri în România în anii 1990. Numărul oamenilor implicaţi şi nivelul de încălcare a drepturilor lor îmi permit să susţin aceasta.”

„În cazul MISA există o dublă problemă. Una este aceea a tragediei umane: cunosc femei tinere care intră în panică atunci când întâlnesc un poliţist, o femeie care s-a îmbolnăvit pentru că a fost trimisă la spitalul psihiatric, o femeie care a pierdut custodia asupra copilului pentru că era cursantă MISA, iar custodia a fost acordată soţului ei, care îl brutaliza pe copilul respectiv. Acestea sunt doar câteva exemple. Cealaltă problemă este tragedia sistemului. Pentru a-şi acoperi greşelile toate instituţiile şi politicienii implicaţi au trebuit să se coalizeze împotriva adevărului, împotriva legii, împotriva procedurilor, împotriva observatorilor străini. Din acest punct de vedere pot spune că nu putem avea un sistem de justiţie normal în România, nu putem avea o democraţie normală în România fără a rezolva cazul MISA.”
Această conferinţă, ce a avut loc cu mai puţin de 24 de ore înainte de pronunţarea sentinţei la Curtea Supremă de Justiţie din România în cazul Gregorian Bivolaru, a generat o şi mai mare atenţie asupra acestui caz în Parlamentul European în ceea ce priveşte neregulile care s-au făcut în acest caz. Directorul Soteria International, Arthur Lederer a spus: „Cazul statului Român împotriva lui Gregorian Bivolaru / MISA este prezentat de Soteria International în Parlamentul European ca un exemplu clar al re-apariţiei simptomatice a violărilor severe ale procesului de justiţie, ceea ce arată că procesul de justiţie în România are urgentă nevoie de o reformă. Este nevoie ca Europa să intervină pentru a corecta aceste nereguli ce sunt simptomatice pentru sistemul român de justiţie.” Ca un rezultat imediat al conferinţei, mai mulţi membrii ai Parlamentului European au semnat scrisori adresate primului ministru al României şi ministrului justiţiei atrăgând atenţia asupra acestei probleme. Unul dintre membrii Parlamentului European şi-a anunţat intenţia de a-şi folosi dreptul de europarlamentar pentru a adresa o cerere de investigare a acestui caz la Comisia Europeană.

Criticile la adresa sistemului român de justiţie au provenit în ultima lună și din partea guvernului Olandei, care s-a opus tratatului de aderare a României la spațiul Schengen din acest motiv.
Mihai Stoian, reprezentantul MISA, a ridicat şi alte probleme în cadrul conferinţei, privind starea justiţiei din România în legătură cu cazul României împotriva lui Gregorian Bivolaru: „Autorităţile române au venit cu documente care arată că telefoanele au fost ascultate cu mulţi ani înaintea demarării vreunei investigaţii oficiale, deşi ei au negat aceasta. Ei spun că motivul pentru care au fost ascultate telefoanele este securitatea naţională şi faptul că mişcarea yoghină este o mişcare extremistă periculoasă pentru statul român. Aceste documente sunt puse la dispoziţie într-un dosar care se referă la o acuzaţie de drept comun, fapt care nu numai că arată unele interferenţe ale serviciilor secrete în justiţie, ci şi faptul că aceste două organe separate în stat lucrează împreună, ceea ce este ilegal.”

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Interesante sunt si preocuparile ONG-ului Soteria international referitoare la munca voluntara a sectantilor.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  ENKI Joi Noi 19, 2015 2:04 pm

Vad ca si tovarasa Raluca Pruna, noua ministreasa de la Justitie, a fost asistenta beutoarei de pis bivolarian si colaboratoare a lui Gabriel Andreescu, acesta din urma meditand pro-fund si transcedental, dar adapandu-se si de la izvorul binefecator al marelui guru din Tartasesti. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  baso Dum Sept 24, 2017 11:19 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In urma cu mai multi ani, o amica de-a mea mi-a povestit foarte tulburata ca un cunoscut de-al ei, un fel de psihopupu cu o oarecare faima pe plan local in acea vreme (nu mai tin minte cum se numea) a facut cu ea regresie in timp sub hipnoza. Partea interesanta e ca a ajuns prin hipnoza si intr-o viata anterioara, afland mai multe detalii despre ce era atunci, inclusiv numele unei localitati micute din Italia in care ar fi locuit. Ea era convinsa ca toata povestea aflata in starea de hiponza a fost pe bune, indeosebi pentru ca a descoperit pe harta Italiei si localitatea respectiva.(Ca o paranteza, la cativa ani dupa, fiind in concediu prin Italia, tipa a vizitat localitatea respectiva, fiind ferm convinsa ca-i era extrem de cunoscuta Suspect )

Fiind cam sceptica, m-am gandit ca poate individul a sugestionat-o cumva ca sa creada in povestea cu existenta anterioara. Totusi, pentru ca eram si curioasa, mi-am zis sa incerc si eu. Laughing Treaba a fost ciudata. Cand tipul m-a vazut, m-a privit intens si mi-a spus ca nu ma poate hipnotiza. Am insistat putin iar el nu si nu, ca nu poate. Nu mai tin minte fix ce texte mi-a bagat. Pe scurt, a fost ceva de genul ca el nu poate cu toata lumea si oricum eu n-ar trebui sa experimentez treaba asta pentru ca as putea avea un soc. Laughing Habar n-am daca n-a vrut sau chiar n-a putut sa ma hipnotizeze. Nu mi s-a parut a fi chiar 100% sarlatan deoarece avea pe bune o privire foarte patrunzatoare, oarecum agasanta, insa nu ostila, mai mult curioasa. Mi-a dat senzatia ca incerca sa ma citeasca. Imi aduc aminte ca m-a durut putin capul dupa intalnirea cu respectivul iar individul mi-a facut o impresie destul de confuza. A fost singura data cand am vrut sa verific un psihopupu si am fost cam deceptionata cum mi-a dat exit Laughing In plus, mi-a ramas nesatisfacuta curiozitatea de a fi aflat daca am avut sau nu o existenta anterioara si daca m-ar fi socat sau nu. M-a nedumerit putin afland ulterior ca si alti cunoscuti de-ai mei au fost la ala si pe toti i-a hipnotizat , doar pe mine m-a refuzat confused Daca e sa le dau crezare, tipul chiar se pricepea sa induca stari de hipnoza si sa-i plimbe prin starea aia. suspect

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  ENKI Lun Sept 25, 2017 9:00 am

N-am dat importanta prea mare pana acum hipnozei, n-am incercat niciodata si nu cred ca m-as lasa pe mana unui necunoscut, chiar daca, recunosc, sunt si eu curios cum functioneaza. Laughing
Imi propusesem acum vreo doua luni sa studiez putin fenomenul, mai ales ca am constatat amploarea luata in mediul virtual, mai ales pe feisbuc. In puscaria lui TurcanuBerg face furori un individ numit Calogero Grifasi (italian?), care pare sa aiba legaturi mioritice sau chiar o secta gen MISA. Grifasi asta are o multime de clipuri, multe traduse in romana, pe Youtube: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
In august, cand am stat mai mult singur p-acasa, am incercat sa urmaresc un astfel de clip, dar am renuntat dupa maxim 10 minute. laugh
Nici macar nu-mi mai amintesc care dintre ele a fost, lista parand sa fi crescut in ultima luna. Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

magii şi alte tâmpenii - Pagina 2 Empty Re: magii şi alte tâmpenii

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum