SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

+5
ENKI
Anahoret
Armand
Dracu' gol
delta
9 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Mar Iun 01, 2010 1:39 pm

Armand a scris:Ia vezi daca n-ar fi mai atractiva o samba... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pentru Băse e atractivă expresia "sambag fiica in UE cu ajutorul prostilor..." vesel
D.p.d.v. gramatical e greșit, dar nu și pentru unul bazat pe maneliști și telenoveliste. laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Mier Iun 02, 2010 8:56 am

Scurt și la subiect. Cool
Mircea Badea în emisiunea din 1 iunie 2010 a scris:...5 milioane de români nu pot admite că au greșit. Mulți dintre aceștia, decât să le dea satisfacție colegilor de birou care în fiecare dimineață le reproșează că s-au înșelat, mai bine le sparg greva. Se vor găsi de aceea, destui care nu numai că vor trece cu vederea, dar vor găsi și circumstanțe atenuante minciunii prin omisiune de care vorbește acum domnul Radu Berceanu.
"Au mințit, dar nu mint toți la fel? Măcar ăștia sunt sinceri."
Shocked

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Anahoret Mier Iun 02, 2010 10:50 am

delta a scris:Scurt și la subiect. Cool
Mircea Badea în emisiunea din 1 iunie 2010 a scris:...5 milioane de români nu pot admite că au greșit. Mulți dintre aceștia, decât să le dea satisfacție colegilor de birou care în fiecare dimineață le reproșează că s-au înșelat, mai bine le sparg greva. Se vor găsi de aceea, destui care nu numai că vor trece cu vederea, dar vor găsi și circumstanțe atenuante minciunii prin omisiune de care vorbește acum domnul Radu Berceanu.
"Au mințit, dar nu mint toți la fel? Măcar ăștia sunt sinceri."
Shocked
Mincinosul minte atunci când spune că minte?
Or să spună: "V-am minţit când am spus că v-am minţit! Este mult mai rău"! raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Vin Iun 25, 2010 11:39 am

Acum, că și bulgarii se pare că ne iau fața... tragem cu ochiu' spre Ungaria și Austria... veselie
"Turismul în România şi Ungaria: "Decalajul este de 15 ani""
sursă: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. 15 ani + câte secole? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Anahoret Dum Iun 27, 2010 6:47 pm

Cred şi Zimbabwe are un turism mai bun decât România. Exceptând Mamaia-fiţe şi Poiana Braşov-fiţe.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Dracu' gol Lun Iun 28, 2010 10:29 am

Anahoret a scris:Cred şi Zimbabwe are un turism mai bun decât România. Exceptând Mamaia-fiţe şi Poiana Braşov-fiţe.
In Zimbabwe nu prea exista fite. Acolo, ori esti viu ori esti mort(eventual de foame)... laugh
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Lun Iun 28, 2010 10:43 am

Dracu' gol a scris:
Anahoret a scris:Cred şi Zimbabwe are un turism mai bun decât România. Exceptând Mamaia-fiţe şi Poiana Braşov-fiţe.
In Zimbabwe nu prea exista fite. Acolo, ori esti viu ori esti mort(eventual de foame)... laugh
Cre' că pe acolo ori ești viu, ori ești mâncat... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Dracu' gol Lun Iun 28, 2010 11:54 am

delta a scris:
Dracu' gol a scris:
Anahoret a scris:Cred şi Zimbabwe are un turism mai bun decât România. Exceptând Mamaia-fiţe şi Poiana Braşov-fiţe.
In Zimbabwe nu prea exista fite. Acolo, ori esti viu ori esti mort(eventual de foame)... laugh
Cre' că pe acolo ori ești viu, ori ești mâncat... Laughing
Deh, economia de piata isi spune cuvantu'... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Vizitato Lun Iun 28, 2010 5:26 pm

Anahoret a scris:Cred şi Zimbabwe are un turism mai bun decât România. Exceptând Mamaia-fiţe şi Poiana Braşov-fiţe.
Pai in timp ce astia din vest au ajuns sa faca greve impotriva legumelor, fructelor si oualelor modificate genetic, romanul nu refuza sa plateasca pe niste servicii un pret de 10 ori mai mare decat ar valora ele.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Lun Iun 28, 2010 5:30 pm

RocketQu33n a scris:Pai in timp ce astia din vest au ajuns sa faca greve impotriva legumelor, fructelor si oualelor modificate genetic, romanul nu refuza sa plateasca pe niste servicii un pret de 10 ori mai mare decat ar valora ele.
Aia cu organismele modificate genetic este simplă isterie, nimic mai mult.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Vizitato Lun Iun 28, 2010 5:35 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Pai in timp ce astia din vest au ajuns sa faca greve impotriva legumelor, fructelor si oualelor modificate genetic, romanul nu refuza sa plateasca pe niste servicii un pret de 10 ori mai mare decat ar valora ele.
Aia cu organismele modificate genetic este simplă isterie, nimic mai mult.

Nu'i de colo nici cu isteria. Inseamna ca n'au probleme reale, in timp ce noi avem, dar nimeni nu misca nimic.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Lun Iun 28, 2010 5:40 pm

RocketQu33n a scris:Nu'i de colo nici cu isteria. Inseamna ca n'au probleme reale, in timp ce noi avem, dar nimeni nu misca nimic.
Noi ce probleme avem? Shocked
Chestia cu "criza" e găselniță de prostit proștii să se uite în altă direcție în timp ce portocalii fură de rup din bugetul de stat... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Vizitato Lun Iun 28, 2010 5:43 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Nu'i de colo nici cu isteria. Inseamna ca n'au probleme reale, in timp ce noi avem, dar nimeni nu misca nimic.
Noi ce probleme avem? Shocked
Chestia cu "criza" e găselniță de prostit proștii să se uite în altă direcție în timp ce portocalii fură de rup din bugetul de stat... Laughing

O fi o gaselnita, dar o gaselnita suficient de buna incat sa'i scada mamei cateva milioane din salariu. Ma rog, asa'i trebuie daca a votat cu marinarul. laugh

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Lun Iun 28, 2010 5:46 pm

RocketQu33n a scris:
delta a scris:Chestia cu "criza" e găselniță de prostit proștii să se uite în altă direcție în timp ce portocalii fură de rup din bugetul de stat... Laughing
O fi o gaselnita, dar o gaselnita suficient de buna incat sa'i scada mamei cateva milioane din salariu.
Păi, de unde crezi că sunt banii pe care-i vizează famiglia Băsescu și haimanalele care-l susțin necondiționat? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Vin Sept 10, 2010 6:41 am

Din seria "Remanieri de rahat cu muci de condamnări"...

Băse a pus noi pioni în scaunele de la câteva ministere. Cât de habarniști sunt cei din acest nou val de incompetenți pedeliști s-a putut intui și doar din acel episod din conferința de presă în care derutatului ministru al protecției sociale i-au fost adresate câteva concrete despre ideile pe care teoretic ar trebui să le aibă în legătură cu gestionarea problemelor din domeniul peste care cică ar fi șef... laugh
Da' oricum naiba observă acest nou exemplu al debandadei agravate de stilul haotic al găștii băsesciene de a acționa, deoarece matolul suprem al țării a apelat la obișnuita sa tehnică de redirecționare a atenției publice spre alte chestii, ambalate cât mai spectaculos posibil de presa manelizată (cu toate că, dacă omu' se gândește măcar un pic, își dă seama că detaliul legat de guvern îl afectează mult mai mult decât chestia care i se servește mediatic pe post de praf în ochi).
Așa că de data asta ne este prezentată rocada Solomon - Vântu.
Primul iese din arest preventiv (bine, nici ăsta nu a fost condamnat, deci e pe modelul parlamentarului Voicu) - între timp și-o fi achitat cotizația spre PDL. vesel
Al doilea intră în arest preventiv (bine, de parcă ar crede cineva că va fi condamnat... Laughing ).

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Mar Oct 05, 2010 9:54 pm

Azi am trecut pe la rectorat.
(că era deja cazul să ridic diploma de doctor... laugh )
Ăia de la ghișeele (erau patru) de eliberare a diferitelor acte au program de la ora 12 la ora 14 (din cauză că eliberarea lor durează câteva minute și practic rezolvă toate solicitările în acest interval de timp).
La unul dintre ghișee s-a nimerit să fiu primul la rând.
Dar cu vreun sfert de oră înainte de 12 sosește pe hol un agitat, de vreo 50 și ceva de ani.
Din telefoanele pe care le dădea diverselor sale cunoștințe reieșea că e sosit la greva cadrelor didactice (acțiune care urma să aibă loc azi la Palatul Cotroceni).
Omu' tot fremăta prin preajmă și la ora 12, când o funcționară corpolentă a deschis ghișeul de a cărui margine eram rezemat (era ceva placaj - de lemn - pus pe gaura aia care separa holul de spațiul unde erau respectivele și niște rafturi ticsite de dosare), agitatu' a sărit la tejghea și a băgat sub nasul femeii o procură și două fotografii ale soției (din replicile cu funcționara am priceput că aia era ceva învățătoare care a participat la ceva curs de ridicare a inteligenței... Laughing și a primit și o diplomă care să ateste probabil că nu-i retardată mintal laugh ).
M-am dat un pas la o parte și îmi stătea pe buze să-i spun tâmpitului "Degeaba faceți grevă pentru demnitatea profesorilor, că matale acum ai demonstrat că nu meritați nimic!", însă cu o fracțiune de secundă mai repede omul mi se adresează cerându-și scuze că e nevoit să se grăbească, deoarece a început greva la Cotroceni și că mai are de prins și autobuzul spre... Tulcea. lol!
Îl bag în mama lui în sinea mea și nu mai dau replica la care mă gândeam cu câteva clipe mai devreme, așa că îi spun doar că:
- Păi, ăla-i la Constanța, că i-a murit mă-sa. Așa că degeaba vă duceți să fluierați pe la Cotroceni.
Cei din rând încremenesc pentru câteva secunde, agitatu' face o mutră de om încurcat și începe să se scarpine... iar yo ies din rând și mă mut la celălalt ghișeu, comentând cuiva care era la rând acolo pentru a mă ajuta să ridic diploma (că eram în cârdășie pentru eventualitatea că nimerim o zi în care să fie aglomerație la ghișee Laughing ):
- A venit idiotul ăsta de sindicalist și s-a băgat în față, ca...
(n-am terminat fraza, spre veselia studenților care stăteau la coada cealaltă)

P.S. Yo nici până acum nu aveam părere bună despre profesorii preuniversitari și nici despre majoritatea profesorilor universitari (cei despre care aveam părere bună, au murit deja... laugh ), iar faza asta descrisă mai sus este doar încă un exemplu că am fler... veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Armand Lun Oct 18, 2010 5:22 pm

Bravo, baieti! Voi dati-i inainte!!! CA RUSII!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  ENKI Lun Oct 18, 2010 5:49 pm

Armand a scris:Bravo, baieti! Voi dati-i inainte!!! CA RUSII!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Le-am citit mai devreme si pot spune doar atat, deocamdata: imi devine din ce in ce mai simpatic Vintu. vesel
Totusi, abia astept sa citesc si niste stenograme d-ale portocaliilor, macar asa, de distractie. laugh
Ceea ce ar trebui sa te ingrijoreze este faptul ca absolut tot ce se vorbeste in tara asta se si inregistreaza, pentru a fi dezgropat in caz de nevoie. Trist, dictatura ceausista nu ajunsese la asa ceva. Crying or Very sad
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Armand Lun Oct 18, 2010 6:06 pm

ENKI a scris:
Armand a scris:Bravo, baieti! Voi dati-i inainte!!! CA RUSII!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Le-am citit mai devreme si pot spune doar atat, deocamdata: imi devine din ce in ce mai simpatic Vintu. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Totusi, abia astept sa citesc si niste stenograme d-ale portocaliilor, macar asa, de distractie. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ceea ce ar trebui sa te ingrijoreze este faptul ca absolut tot ce se vorbeste in tara asta se si inregistreaza, pentru a fi dezgropat in caz de nevoie. Trist, dictatura ceausista nu ajunsese la asa ceva. Crying or Very sad

Asa e! Mult mai linistit traiesti cu iluzia ca e curat in casa, daca gunoiul nu se vede de sub pres! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sau... SOV si-a scos-o pentru un pipi scurt, si nu sa dea de supt asa-zisilor conducatori pe care ii visa la carma tarii!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Haidi, bre...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Zi sa-ti pice ca n-ai vazut si chestii scoase despre portocalii!!! Sau si alea v-au scapat din plictiseala de a va informa...
Si zi sa-ti mai pice o data ca nu te gandesti, salivand, ca daca, asa cum se prevede, se alege PSD-ul tura viitoare, linsajul va fi maxim, in sens invers!!! Si atunci, desigur, totul va fi mai mult decat laudabil in procedurile astea!!!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  ENKI Lun Oct 18, 2010 6:29 pm

Armand a scris:
ENKI a scris:
Armand a scris:Bravo, baieti! Voi dati-i inainte!!! CA RUSII!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Le-am citit mai devreme si pot spune doar atat, deocamdata: imi devine din ce in ce mai simpatic Vintu. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Totusi, abia astept sa citesc si niste stenograme d-ale portocaliilor, macar asa, de distractie. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ceea ce ar trebui sa te ingrijoreze este faptul ca absolut tot ce se vorbeste in tara asta se si inregistreaza, pentru a fi dezgropat in caz de nevoie. Trist, dictatura ceausista nu ajunsese la asa ceva. Crying or Very sad

Asa e! Mult mai linistit traiesti cu iluzia ca e curat in casa, daca gunoiul nu se vede de sub pres! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sau... SOV si-a scos-o pentru un pipi scurt, si nu sa dea de supt asa-zisilor conducatori pe care ii visa la carma tarii!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Haidi, bre...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Zi sa-ti pice ca n-ai vazut si chestii scoase despre portocalii!!! Sau si alea v-au scapat din plictiseala de a va informa...
Si zi sa-ti mai pice o data ca nu te gandesti, salivand, ca daca, asa cum se prevede, se alege PSD-ul tura viitoare, linsajul va fi maxim, in sens invers!!! Si atunci, desigur, totul va fi mai mult decat laudabil in procedurile astea!!!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Mda, se pare ca trebuia sa ma straduiesc ceva mai mult, pentru a reusi sa transmit un mesaj mai clar.
Uite, pentru mine PSD=PDL=PNL=PRM=UDMR= "clasa politica de rahat". Asa ca, iarta-ma, nu ii pot intelege pe cei ce se agita de o parte sau alta, sperand ca vor schimba ceva prin vot.
Daca iti par un anti-portocaliu, este doar pentru faptul ca acesti nemernici se afla la putere, influentandu-mi viata in tot mai rau, prin viata mea referindu-ma la familia mea, caci eu nu-mi mai apartin de multa vreme.
Sigur, aceste "dezvaluiri" aduc pentru tine un soi de razbunare, insa ar fi trebuit intre timp sa realizezi ca nu Vintu a fost "lupul cel rau" in acel caz, ci fraierii care au pus botul au semanat cu niste oite ce s-au aruncat in prapastie. vesel
Repet, sunt trist ca nu mai exista intimitate, totul fiind scanat, interceptat, inregistrat si, la un moment dat, folosit de catre una sau alta dintre gastile de infractori numite pompos "partide politice".

P.S. In postarea asta ai semanat teribil cu alexa2. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Armand Lun Oct 18, 2010 6:41 pm

ENKI, eu n-am contestat deloc faptul ca am viziuni socio-politice (suna ca naiba... da' cum sa le numesc altfel?) apropiate de ale ei. De-acolo si apropierea de ea pana la un punct, in care am inceput sa vad si omul de dincolo de sloganuri si discursuri.
Dar nu cred ca asemanarea dintre opiniile noastre ne apropie ca si structuri de personalitate umana! Eh... si daca e cineva care confunda segmentele astea... iaca suport si o scurta durere la banana!!!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ai dreptate, o mica parte a mesajului pe care doreai sa-l transmiti n-am prins-o...
scratch
Dar asta nu ma face sa-l scutesc pe Vantu de postura de UNUL DINTRE CEI MAI RAI lupi. Pe cei care au pus botul la vrajile lui ii consider sconcsi, iar pe ai' care se dau ajunsi tauri ascunzandu-i fecalele unuia ca el, NISTE BOI (adica tauri fara... mandrii, dar care pluseaza ca sa simuleze ca le au!!!).
INTELEGE CA NICI PENTRU MINE CULOAREA JEGURILOR NU ARE VREO IMPORTANTA!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  baso Mar Oct 19, 2010 1:12 pm

ENKI a scris:
Armand a scris:Bravo, baieti! Voi dati-i inainte!!! CA RUSII!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Le-am citit mai devreme si pot spune doar atat, deocamdata: imi devine din ce in ce mai simpatic Vintu. vesel
Totusi, abia astept sa citesc si niste stenograme d-ale portocaliilor, macar asa, de distractie. laugh
Ceea ce ar trebui sa te ingrijoreze este faptul ca absolut tot ce se vorbeste in tara asta se si inregistreaza, pentru a fi dezgropat in caz de nevoie. Trist, dictatura ceausista nu ajunsese la asa ceva. Crying or Very sad

Si eu le-am frunzarit. Iar din ce am citit , nu am aflat nimic nou fatza de ceea ce banuiam. Mai grav mi s-a parut faptul ca, asa cum spui si tu, au fost facute publice astfel de stenograme. Am inteles ca ar fi mijloace de proba din dosarul de la instanta. Nu pricep relevanta acelor convorbiri cu subiect electoral in probarea infractiunii de favorizare a infractorului decat daca procurorii vizeaza si ceva infractiune la siguranta statului scratch Cam nashpa semnal scratch Cu alte cuvinte, in perioada electorala se ascultau telefoanele in draci pt. a se culege informatii despre toti adversarii lui Basescu. Chiar asa ! De ce nu apar in presa si stenogramele convorbirilor telefonice ale aliatilor lui Basescu? Sa se dumireasca publicul ca si ei stiu sa vorbeasca mascarii la telefon Embarassed Macar sa fie cernobal total cu stenograme si sa-si miroase reciproc ciorapii laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty uite , iti fac un bine si iti spun eu ca e tare simplu

Mesaj  Vasile Mar Oct 19, 2010 4:09 pm

baso a scris:
ENKI a scris:
Armand a scris:Bravo, baieti! Voi dati-i inainte!!! CA RUSII!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Le-am citit mai devreme si pot spune doar atat, deocamdata: imi devine din ce in ce mai simpatic Vintu. vesel
Totusi, abia astept sa citesc si niste stenograme d-ale portocaliilor, macar asa, de distractie. laugh
Ceea ce ar trebui sa te ingrijoreze este faptul ca absolut tot ce se vorbeste in tara asta se si inregistreaza, pentru a fi dezgropat in caz de nevoie. Trist, dictatura ceausista nu ajunsese la asa ceva. Crying or Very sad

Si eu le-am frunzarit. Iar din ce am citit , nu am aflat nimic nou fatza de ceea ce banuiam. Mai grav mi s-a parut faptul ca, asa cum spui si tu, au fost facute publice astfel de stenograme. Am inteles ca ar fi mijloace de proba din dosarul de la instanta. Nu pricep relevanta acelor convorbiri cu subiect electoral in probarea infractiunii de favorizare a infractorului decat daca procurorii vizeaza si ceva infractiune la siguranta statului scratch Cam nashpa semnal scratch Cu alte cuvinte, in perioada electorala se ascultau telefoanele in draci pt. a se culege informatii despre toti adversarii lui Basescu. Chiar asa ! De ce nu apar in presa si stenogramele convorbirilor telefonice ale aliatilor lui Basescu? Sa se dumireasca publicul ca si ei stiu sa vorbeasca mascarii la telefon Embarassed Macar sa fie cernobal total cu stenograme si sa-si miroase reciproc ciorapii laugh

Treaba e asa : acuma unii guverneaza si aialalti sunt stenografiati ca sa te gandesti la unii si la altii si sa alegi si data viitoare tot intre unii si altii . Daca ar fi toti la guvernare au daca ar fi toti stenografiati , i-ai compara pe EI TOTI cu....cu cine ? Cu unii care nu-s EI . Si uite-asa n-ai mai vrea sa-i rotesti intre ei la putere .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Armand Joi Oct 21, 2010 5:57 am

Poate ca ar fi bine de citit... Autoarea are ceva credibilitate, avand in vedere "locul de munca"!
Mie mi-a placut gandul in sine...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Vin Oct 22, 2010 9:11 pm

Apropo de articolul lui Roncea de la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Păi, ăia de la I.R.A. care au murit în greva foamei după vreo 60 de zile erau cam sfrijiți de felul lor (altfel cum să se strecoare printre gloanțele regaliștilor și să evite schijele propriilor bombe puse în locul publice? Laughing )
În timp ce mioritica o fi fost o tradițională hiperponderală care avea de unde să de-a jos în speranța că-i dă sus matolului... veselie
Adică asta a vrut să combine utilul cu plăcutul pe vreme de criză? vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Anahoret Vin Oct 22, 2010 9:45 pm

Sorina Matei a scris:Eu am 32 de ani şi vreau să trăiesc într-o ţară în care nu analfabeţii crimei organizate să mă conducă. Şi nici marii literaţi de tip Vântu- cu rafturile bibliotecii burduşite de Colecţia Săracului de 10 ron de la Adevărul, ca să dea bine. Nu, nu vreau să modernizeze statul somităţile infracţionale ale României care au lăsat pe drum 318.000 de români.
Pentru asta are o singură şansă: ţinând seama că avem în ţară scutul antirachetă şi bază militară americană, mai rămâne doar ca SUA să invadeze Iranul. Iar arabii, conform codului bunelor maniere, să trimită niscai nucleare "Pe-un picior de plaiu,/ Pe-o gură de raiu". Aşa, populaţia actuală a României va sucomba subit şi dintr-o dată şi, după câteva milioane de ani, se vor "naşte" alţi... oameni (oricum vor fi arătat ei). Abia atunci nu ne vor mai conduce analfabeţii crimei organizate.
lol!

______________________________________
P.S.
Analfabetul Vântu a scos "Colecţia săracului" cu 10 lei bucata.
Un intelectual precum Dinescu, spre exemplu, a scos "Vinul lui Dinescu" cu vreo 100 de lei bucata. Parcă-parc-aş prefera, totuşi, "Colecţia săracului".

P.S. (altul, diferit de primul Very Happy)
"Şi nici marii literaţi de tip Vântu- cu rafturile bibliotecii burduşite de Colecţia Săracului"
Duduia se dă jurnalistă, dar nu ştie cum se scrie un titlu. De ce nu mă miră că nu are rafturile burduşite cu cărţi (fie ele şi din "Colecţia săracului")?
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Sam Oct 23, 2010 8:46 am

Armand a scris:Zi sa-ti pice ca n-ai vazut si chestii scoase despre portocalii!!! Sau si alea v-au scapat din plictiseala de a va informa...
Iote una scoasă de prietena ta: adică, în afară că Iliescu i-a ciuruit capul mamei sale, a stat juma de an lângă unu' care-și băga caloriile direct în venă pe cheltuiala statului, după care a fost urmărită de Patriciu și KGB... veselie

menopauzista a scris:Cand stai langa cineva care face greva foamei in real life si nu iti dai cu parerea doar din auzite, timp de 160 de zile, stii precis care e treaba cu aceasta. Eu am stat langa Doru Maries si stiu. Ajungea la perfuzii, numai cand cadea jos si il duceam la spital, unde i se facea perfuzie cu glucoza, maxim 100 ml. Glucoza perfuzabila, in functie de concentratia solutiei, te tine in viata, fara probleme, fiind ca o hrana pentru organism, ca de aceea se cheama si alimentatie artificiala, fiindca cel mai mare pericol este deshidratarea, scaderea glicemiei si hemoragiile urate si dese, pe care in cazul lui Doru, le-am vazut cu ochii mei. Pentru ce care mai cred inca in zana maseluta si manipulari grosolane, dau exemplul celor care traiesc ani de zile, din momentul in care devin legume si sunt mentinuti prin perfuzii in viata, pana cand isi revin sau familia decide sa ii decupleze de la aparate.
Insa....efectul de pestera in 2010 este mai puternic decat orice.....
sursă: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Proasta asta care se crede grecoaică nu mai știe ce să inventeze doar pentru nu i se desprinde buzele de sfincterul matolului ? laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  ENKI Sam Oct 23, 2010 10:04 am

delta a scris:
Armand a scris:Zi sa-ti pice ca n-ai vazut si chestii scoase despre portocalii!!! Sau si alea v-au scapat din plictiseala de a va informa...
Iote una scoasă de prietena ta: adică, în afară că Iliescu i-a ciuruit capul mamei sale, a stat juma de an lângă unu' care-și băga caloriile direct în venă pe cheltuiala statului, după care a fost urmărită de Patriciu și KGB... veselie

menopauzista a scris:Cand stai langa cineva care face greva foamei in real life si nu iti dai cu parerea doar din auzite, timp de 160 de zile, stii precis care e treaba cu aceasta. Eu am stat langa Doru Maries si stiu. Ajungea la perfuzii, numai cand cadea jos si il duceam la spital, unde i se facea perfuzie cu glucoza, maxim 100 ml. Glucoza perfuzabila, in functie de concentratia solutiei, te tine in viata, fara probleme, fiind ca o hrana pentru organism, ca de aceea se cheama si alimentatie artificiala, fiindca cel mai mare pericol este deshidratarea, scaderea glicemiei si hemoragiile urate si dese, pe care in cazul lui Doru, le-am vazut cu ochii mei. Pentru ce care mai cred inca in zana maseluta si manipulari grosolane, dau exemplul celor care traiesc ani de zile, din momentul in care devin legume si sunt mentinuti prin perfuzii in viata, pana cand isi revin sau familia decide sa ii decupleze de la aparate.
Insa....efectul de pestera in 2010 este mai puternic decat orice.....
sursă: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Proasta asta care se crede grecoaică nu mai știe ce să inventeze doar pentru nu i se desprinde buzele de sfincterul matolului ? laugh
Mda, doamna revine periodic la agentul Maries, ca sa nu mai zic ca poarta in semnatura un link catre o oficina KGB, numita si Asociatia 21 Decembrie. P-asta o fi alergat-o KGB-ul pana a prins-o si a recrutat-o? scratch
Victor Roncea a scris:[...] Asociatia Civic Media dezaproba incercarile de denaturare a adevarului privind evenimentele din 13-15 iunie 1990, intreprinse atat de Fundatia Romana pentru Democratie, care, in frunte cu Emil Constantinescu, Zoe Petre si alaturi de Asociatia Victimelor Mineriadei a lui Viorel Ene, si-a propus sa-si impuna “punctul lor de vedere”, cat si ale Institutului guvernamental cu multe initiale (IICCMMR), care, alaturi de organizatia impostoare a Asociatiei 21 Decembrie si alte grupuri de presiune si trafic de influenta, conduse de generalul lui Ion Iliescu, Dan Voinea, de Vladimir Tismaneanu si Doru Maries, isi propune confiscarea si mistificarea grosolana a adevarului istoric.
In opinia noastra, actiunile celor doua grupuri converg si se inscriu pe aceeasi linie cu cele initiate de Ion Iliescu, Silviu Brucan si “revolutionarii” sai din FSN si KGB in urma cu 20 de ani. Nu intamplator Emil Constantinescu, cel care a vandut Bucovina si Basarabia de Sud Ucrainei este azi la brat cu Ion Iliescu, cel care a vandut Basarabia. Si amandoi in cap cu Gorbaciov. Au vandut prin doua Tratate strambe si tradatoare ce nu era al lor, pamantul stravechi al tarii, imbibat de sange romanesc, drept pentru care Dumnezeu va avea grija si de ei si de slujnicutele lor, indiferent cu nume pompoase isi aleg pentru institutele lor de falsificare a Adevarului, dupa modelul orwellian.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Sam Oct 23, 2010 10:28 am

ENKI a scris:
Victor Roncea a scris:[...] Asociatia Civic Media dezaproba incercarile de denaturare a adevarului privind evenimentele din 13-15 iunie 1990, intreprinse atat de Fundatia Romana pentru Democratie, care, in frunte cu Emil Constantinescu, Zoe Petre si alaturi de Asociatia Victimelor Mineriadei a lui Viorel Ene, si-a propus sa-si impuna “punctul lor de vedere”, cat si ale Institutului guvernamental cu multe initiale (IICCMMR), care, alaturi de organizatia impostoare a Asociatiei 21 Decembrie si alte grupuri de presiune si trafic de influenta, conduse de generalul lui Ion Iliescu, Dan Voinea, de Vladimir Tismaneanu si Doru Maries, isi propune confiscarea si mistificarea grosolana a adevarului istoric.
(sursă: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Roncea se referă la Tismăneanulitatea care a redactat discursul lui Băsescu de condamnare a comunismului oricum decedat de vreo 20 de ani? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  ENKI Sam Oct 23, 2010 10:43 am

delta a scris:
ENKI a scris:
Victor Roncea a scris:[...] Asociatia Civic Media dezaproba incercarile de denaturare a adevarului privind evenimentele din 13-15 iunie 1990, intreprinse atat de Fundatia Romana pentru Democratie, care, in frunte cu Emil Constantinescu, Zoe Petre si alaturi de Asociatia Victimelor Mineriadei a lui Viorel Ene, si-a propus sa-si impuna “punctul lor de vedere”, cat si ale Institutului guvernamental cu multe initiale (IICCMMR), care, alaturi de organizatia impostoare a Asociatiei 21 Decembrie si alte grupuri de presiune si trafic de influenta, conduse de generalul lui Ion Iliescu, Dan Voinea, de Vladimir Tismaneanu si Doru Maries, isi propune confiscarea si mistificarea grosolana a adevarului istoric.
(sursă: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Roncea se referă la Tismăneanulitatea care a redactat discursul lui Băsescu de condamnare a comunismului oricum decedat de vreo 20 de ani? Laughing
Da, la jigodia aia comunista, cu tata KGB-ist. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 2 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum