SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

+5
ENKI
Anahoret
Armand
Dracu' gol
delta
9 participanți

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Mier Oct 27, 2010 7:06 pm

Vasile a scris:tipul e tare in calculatoare sau in retelistica
Ahaaa... de aia e șparlamentar! veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty bre , macar stie carte

Mesaj  Vasile Mier Oct 27, 2010 7:11 pm

delta a scris:
Vasile a scris:tipul e tare in calculatoare sau in retelistica
Ahaaa... de aia e șparlamentar! veselie
Pambuccian exista prin sine insusi , nu e un kkt de partid . Deci , sa n-o mai lungim , e un tip ok .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Mier Oct 27, 2010 7:21 pm

Vasile a scris:Deci , sa n-o mai lungim , e un tip ok .
Așa e, să n-o lungim: ia-l la tine acasă! Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Joi Oct 28, 2010 3:38 pm

După micțiunea de censulă de ieri mai lipsește să vină udemereii cu o poțiune de centură să dea Ardealu'. vesel
Probabil așteaptă 1 decembrie, când tot mioru' înfierbântat pune cântece cu trecerea carpaților, ca să lanseze piese ca asta de mai jos... laugh



Mă mir că Vadim nu s-a făcut violet din cauza proiectului legii învățământului. Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Anahoret Joi Oct 28, 2010 7:38 pm

delta a scris:Mă mir că Vadim nu s-a făcut violet din cauza proiectului legii învățământului. Laughing
La cât de varză a ajuns învăţământul... poţi să te faci ROGVAIV liniştit, nu trebuie să te numeşti Vadim! raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Vin Oct 29, 2010 6:42 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:Mă mir că Vadim nu s-a făcut violet din cauza proiectului legii învățământului. Laughing
La cât de varză a ajuns învăţământul... poţi să te faci ROGVAIV liniştit, nu trebuie să te numeşti Vadim! raset
Yo-s de acord că stimabilele cacadre didactice și-au făcut varză propriul domeniu cu meseie cu tot, da' ce înseamnă ROGVAIV? Suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  ENKI Vin Oct 29, 2010 6:45 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:
delta a scris:Mă mir că Vadim nu s-a făcut violet din cauza proiectului legii învățământului. Laughing
La cât de varză a ajuns învăţământul... poţi să te faci ROGVAIV liniştit, nu trebuie să te numeşti Vadim! raset
Yo-s de acord că stimabilele cacadre didactice și-au făcut varză propriul domeniu cu meseie cu tot, da' ce înseamnă ROGVAIV? Suspect

Io ti-am tot amintit de Zeul Google. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Dum Oct 31, 2010 12:38 pm

În timp ce pe drogata portocacaliciosă o dabija prin ținuturile de jos grija pentru costul spitalizării, de la securiciosul de pe hoț nou aflu că - pe acea logică - yo de exemplu fac greva foamei cică de vreo 20 ani. Laughing
Și nu oricare, ci una extremă, deoarece nu beau suc de lămâie... veselie
Miki Şpaga a scris:
Diana B a scris:Eu m-as intreba cit a costat spitalizarea ....
Aici la 2 ore de la nastere te trimite acasa deoarece salile de spital sint scumpe.
lA fel dupa o operatie de amigdalita efectuata pe copil de 15 ani ... la doua, trei ore de la operatie ... acasa.
In tara asta , madam invatatoare tocmai stabileste recordul romanesc de greva foamei . Greva cu cafea , suc de lamaie si glucoza . Eu zic ca a trisat . Si-a deteriorat fizicul dar nu a fost nici o clipa in pericol , asa cum ni s-a sugerat la televiziuni .
(sursă: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Mier Noi 17, 2010 9:16 am

Apare la televizor un șoric-șef și declară că nu e ilegală cămătăreala... veselie

P.S. Interlopu' protejat de poliția nemțeană o fi plătit impozit pentru dobânda rezultată din imprumutarea banilor sau o fi trecut acel venit la vânzări anterioare? vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Mier Noi 17, 2010 10:54 am

Unui idiot nu i se pare grav faptul că există mafioți.
Probabil acceptă și ideea că o cămătărie nu are cum să fie ilegală dacă o practică unul care nu are nici o condamnare definitivă și irevocabilă... veselie

vald_simulant a scris:Despre arme de foc si mafioti din Neamt

Discutia a avut loc frecvent pe forum (mai putin cu mafiotii nemteni, desigur), se pare ca a venit timpul s-o mutam si pe ea aici.

Deci, evident, in buna traditie, sint aproape complet opus la ce zice Badea. Nu mi se pare ca s-a intimplat mare lucru, iar el face din tintar armasar. Ce s-a intimplat ? a omorit un mafiot pe altul. Nu cred ca e prima oara in Romanica. Sigur, de obicei nu iese cu omor, iese doar cu bataie, sau cel mult cu ceva spitalizare / mutilari. Dar uneori se mai si omoara, asta e, viata de mafiot, pe linga avantajele evidente, mai e si cu riscuri, chiar si in Romanica. Deci a crescut in ultima vreme frecventa omorurilor printre mafioti ? Nu cred, si oricum n-a zis nimeni asa ceva. Daca e asa, pai sa spuna in emisiune, si atunci discutam altfel. Care era problema, ca l-a omorit cu pistolul ? Si ce, e prima oara cind se omoara mafiotii intre ei cu pistolul, la noi ? Nici asta nu cred. Si chiar daca ar fi asa, care-i problema, chiar el spunea ca in contextul asta cutitul e cel putin la fel de periculos ca si pistolul. Deci serios nu vad deloc de ce trebuie sa sara de fund in sus. Exact cum zicea si el, cita vreme s-au omorit mafiotii intre ei, si nu au avut de suferit cetateni normali, treaba nu poate decit sa ne bucure, nu ? Macar asa sa mai aiba si ei motive sa se gindeasca de 2 ori inainte sa o apuce pe calea asta.
Deci nu vad ce atita agitatie. Badea evident a sarit pe subiect ca se potriveste cu ideea lui, altfel in general nu e deloc asa exagerat. In plus, sigur, chestiile asta cu omoruri, mafioti, pericolele in care traim sint mana cereasca pentru presa, si evident nici Badea nu face exceptie.

In schimb, desigur, pe mine ma ingrijoreaza putin treaba cu statistica aia cu armele de la populatie. Daca am inteles bine, 3 arme de foc la suta de oameni ? Sincer sa fiu, mie asta nu-mi suna prea bine, stiind cit de seriosi sint romanii in general, si cum se dau in general aprobarile pe la noi. Daca o fi asa. Oricum, nu pare inca nici asta sa fie o problema foarte mare, asa ca nu stiu, poate la o treaba atit de serioasa au aia mai multa grija cum dau aprobarile. Nu putem decit sa speram ca e asa.
(sursă: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Sam Noi 27, 2010 1:19 pm

Tâmpitul ăsta șovin are impresia că investitorii au venit la noi (după 90) din cauza credibilității României? veselie
Cum n-a fost aberant de ieftină forța de muncă la noi, cum au tăiat-o-n Basarabia, Coreea, China etc.

cărăușu' fascistoid marseiez a scris:Falimentul nu este bun pentru ca ar insemna sa pierdem orice credibilitate pentru zeci de ani de acum inainte, sa plece toti investitorii straini si sa nu mai vina nimeni, deci si toate pietele, sa intram in Euroland la pastele cailor, daca nu chiar sa ne escluda definitiv din UE. Am deveni un fel de Coreea de nord economic vorbind, izolati.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  RocketQu33n Mar Dec 21, 2010 5:52 pm

Asa ceva nu vezi intr-o tara civilizata... oameni strangand fonduri pentru un bolnav de leucemie, in loc sa-i fie platit de CNAS tratamentul, asa cum este normal. M-am saturat sa tot vad astfel de anunturi, in timp ce Nuti isi cumpara genti de la Prada si Vuitton, analfabeta presedintelui colinda magazinele din Europa, cealalta fiica isi deschide birou notarial intr-o casa boiereasca si alte evenimente asemanatoare. Sau ca alt stab baga 100.000 de euro intr-un revelion manelizat.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Apropo, nu de leucemie spuneau ca sufera si cealalta tuta, Ridzi?

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Joi Dec 23, 2010 7:25 pm

Oare ce o fi însemnând "se pare că" și... iar apare povestea cu "destituirea" lui Băsescu?
Plictisitori mai sunt activiștii ăștia de partid... Cool
ulcior a scris:1. Voiculescueste in justitie cu privatizarea ICA
2. SOV este in justitie cu 2 dosare.
3. Se pare ca ajung pe fond Nastase, SRS, Patriciu, Copos...
De asta trebuie sa avem oamenii nostri in CSM
De asta trebuie destituit Basescu si Morar si Kovesi
De asta au inebunit fatucile so flacai
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty PROTESTUL DE LA BENZINĂRII - în zilele 17, 18 , 19 IANUARIE -

Mesaj  aurora Lun Ian 10, 2011 4:08 pm




PROTESTUL DE LA BENZINĂRII - în zilele 17, 18 , 19 IANUARIE -

Dragi Români (care mai sunteţi ) haideţi să nu ne mai lăsăm călcaţi în picioare
de Benzinarii MILIARDARI şi să-i facem să vadă ce înseamnă să piardă bani.
După o astfel de acţiune preţul benzinei / motorinei sigur va SCĂDEA.

SĂ NU ÎNTRE NIMENI ÎN NICIO BENZINĂRIE - pe 17-18-19. ianuarie.
Să mergem cu TREN, RATB, cu bicicletele sau pe jos,
(exclus TAXI) sau alimentaţi înainte.

Amintiţi-vă că şi în ALTE ŢĂRI CETĂŢENII RECURG LA ASTFEL DE MĂSURI
ŞI AU REZULTATE. ÎNCERCAŢI SĂ FACEŢI LA FEL!

DAŢI MAI DEPARTE ACEST MESAJ SĂ AJUNGĂ în TOATĂ ŢARA !
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Dum Ian 16, 2011 11:02 am

aurora a scris: PROTESTUL DE LA BENZINĂRII - în zilele 17, 18 , 19 IANUARIE -

Dragi Români (care mai sunteţi ) haideţi să nu ne mai lăsăm călcaţi în picioare de Benzinarii MILIARDARI şi să-i facem să vadă ce înseamnă să piardă bani.
Adică azi vor face toți plinul... să le ajungă până pe 20 ianuarie și să pară (în tradiționalul stil mioritic) că ar fi protestat? Laughing

P.S. Adică guvernul crește taxele de la carburanți, iar poporul protestează nu împotriva guvernului ci a celor care sunt obligați de lege să respecte deciziile autorități centrale? veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Mier Mai 04, 2011 6:03 pm

antisemitul ăsta mioritic face pe el de frică și în condițiile în care americanii promit marea cu sarea legată de pălăria de la Deveselu care ne va proteja de ciupercile atomice din Iran? laugh

mihnis a scris:dariusardelean, si tu ai impresia ca ne indreptam spre un alt "razboi de 100 de ani"? sau cel putin pana cand se termina rahatul asta de petrol?
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Mier Mai 04, 2011 7:16 pm

pupinbăsistul ăsta nu i-a în considerare varianta că rușii mizează pe faptul că oltenii fură instalațiile alea într-un ritm care depășește capacitatea americanilor de a înlocui piesele lipsă... laugh
belfecală a scris:---Recunosc...! Nu am citit presa rusa nici o data! Chirilica imi e complet straina! Stiu insa ca baza a fost construita la initiativa Rusiei prin anii '50! Mai stiu ca obiectivul a fost intretinut si modernizat permanent cu sprijin rusesc pana in '89! Ceva imi sugereaza ca stiind cam ce posibilitati are baza, rusii pot fi ingrijorati! E copilul lor si'i stiu calitatile! Nu m'as mira ca baza sa aiba deja o infrastructura bine mascata extrem de sigura si facilitati conservate ce ar putea permite modificarea capabilitatilor de atac in cateva ore sau zile! Au sigur motive sa fie ingrijorati!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Anahoret Mier Mai 04, 2011 7:54 pm

belfecală a scris:Stiu insa ca baza a fost construita la initiativa Rusiei prin anii '50! Mai stiu ca obiectivul a fost intretinut si modernizat permanent cu sprijin rusesc pana in '89!...
Ştiu că marţienii sunt verzi şi au antenuţe roşii. Ştiu că în Munţii Făgăraş sunt săpate peşteri artificiale pentru experimente nucleare secrete. Ştiu că în Munţii Bucegi există şurubul de aur şi, dacă este deşurubat, Pământului îi cade curul. Ştiu că în 1968 tancurile ruseşti au fost prăjite pe malul Prutului cu lasere inventate de Coandă. Ştiu tot, dar nu pot să dau sursa de unde ştiu, fiindcă astea se discutau la cârciumă! laugh

Hai să fim serioşi! salutare
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Joi Mai 05, 2011 6:09 am

Anahoret a scris:
belfecală a scris:Stiu insa ca baza a fost construita la initiativa Rusiei prin anii '50! Mai stiu ca obiectivul a fost intretinut si modernizat permanent cu sprijin rusesc pana in '89!...
Ştiu că marţienii sunt verzi şi au antenuţe roşii. Ştiu că în Munţii Făgăraş sunt săpate peşteri artificiale pentru experimente nucleare secrete. Ştiu că în Munţii Bucegi există şurubul de aur şi, dacă este deşurubat, Pământului îi cade curul. Ştiu că în 1968 tancurile ruseşti au fost prăjite pe malul Prutului cu lasere inventate de Coandă. Ştiu tot, dar nu pot să dau sursa de unde ştiu, fiindcă astea se discutau la cârciumă! laugh

Hai să fim serioşi! salutare
Cică rușii au avut în calcul Făgărașii și Bucegii, ca din Deveselu americanii să nu poată vedea până la Vladivostoc... laugh

LiberulArbitru a scris:Se verifica. Din cauza Carpatilor, de la Deveselu se vede Rusia sub un unghi extrem de mic, si numai prin sud. Daca era Constanta, se vedea toata. Practic mi se pare aproape evident ca rusii au ales locatia, daca tot trebuia sa fie una in Romania.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  RocketQu33n Dum Mai 15, 2011 8:28 pm

Taranul era un neghiob primitiv cu o mentalitate ramasa pe la 1800. Un biet sarac nu ar fi pus mana din reflex pe o bucata de lemn sa i-o trozneasca in cap celui care reprezinta autoritatea statului, indiferent ca i s-a facut sau nu o nedreptate. Lovirea cu parul nu reprezinta o dovada a civilizatiei, a evolutiei omului din stadiul de om al pesterii la cel al individului educat care are o constiinta. Din pacate, aceasta mentalitate nu este exclusiv a unor tarani, se regaseste din plin si la oras.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Anahoret Dum Mai 15, 2011 8:44 pm

RocketQu33n a scris:Taranul era un neghiob primitiv cu o mentalitate ramasa pe la 1800. Un biet sarac nu ar fi pus mana din reflex pe o bucata de lemn sa i-o trozneasca in cap celui care reprezinta autoritatea statului, indiferent ca i s-a facut sau nu o nedreptate. Lovirea cu parul nu reprezinta o dovada a civilizatiei, a evolutiei omului din stadiul de om al pesterii la cel al individului educat care are o constiinta. Din pacate, aceasta mentalitate nu este exclusiv a unor tarani, se regaseste din plin si la oras.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Aaa..., dacă pui problema aşa, mentalitatea despre care vorbeşti o găseşti, din plin, în trafic. Mai ales în traficul din Bucureşti. vesel

Dacă vrei să dezvoltăm subiectul, ar trebui să ajungem la ceea ce Cristian Tudor Popescu denumea "disoluţia autorităţii statului" şi atunci ai să-ţi explici de ce ţăranul respectiv, cu mentalitate de Fred Flinstone, a avut curajul să-l miruiască pe poliţai. Întreabă-i pe părinţii tăi dacă acelaşi ţăran fred-flinstonian ar fi avut curajul aceluiaşi gest pe vremea lui Ceauşescu. Mă îndoiesc! laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  delta Mier Iun 01, 2011 9:04 pm

mă rog, dacă ăsta o fi argumentele forte pentru a schimba legea fundamentală a statului, atunci nu mă mir că s-a modiicat de vreo 6 sau mai multe ori într-un secol și ceva...
păi, pe acest principiu vom ajunge să modificăm constituția și dacă ne integrăm în liga cultivatorilor de mac cu boabe destinate sculpturilor miniaturale... laugh
miceliul nulitate a scris:UPDATE. 17,55. Foarte mulţi sunt tentaţi să vorbească despre interesul meu personal. O revizuire a Constituţiei nu poate viza mandatul meu. Ceea ce nu înseamnă că într-o negociere cu partidele poltice nu aş putea intra şi în termenii de funcţionare a preşedintelui, a spus preşedintele Traian Băsescu, miercuri după amiază, în conferinţa de presă de la palatul Cotroceni.
“Eu nu mai pot beneficia de eventuale prevederi ale noii Constituţii dar propunerile pe care le fac pleacă în primul rând de la rezultatul referendumului, de la experienţa a două mandate şi dorinţa de a corecta ceea ce nu este în Constituţie iar al treilea argument este acela că avem o Constituţie care viza o fază premergătoare intrării noastre în UE şi NATO. Dincolo de referendum şi de modificarea statutului nostru, este expres necesară o adatpare şi din punct de vedere al apartanenţei noastre la UE şi la NATO”, a mai precizat Băsescu.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel - Pagina 4 Empty Re: ţară de... rahat cu nuci, atentate... la fel

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum