SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Sub egida : “Dialog de la distanta”

+5
Ani
ENKI
lolo
Dracu' gol
delta
9 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  delta Mar Mar 09, 2010 1:48 pm

Ani Stoica a scris:Daca te referi la atitudinea, comportamentul si "evolutia" virtuala a userului "Miki Spaga", atunci iti spun ca da, mie mi se pare ca este una cam de femeie...in sens peiorativ, desigur, insa nu sunt prea convinsa ca nu joaca doar un rol. El stie de ce ar face asta. Smile
Eh, mie mai degrabă mi se pare un milog care se isterizează din când în când dacă lucrurile nu stau/evoluează aşa cum şi-ar fi imaginat el...

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Mar Mar 09, 2010 2:57 pm

Ani Stoica a scris:
baso a scris:
delta a scris:
Ani Stoica a scris:Dar de ce crezi ca barbatii nu se cearta pe seama unor idei idioate? confused
Yo credeam că întrebarea mea se referea la faptul că securiciosul o fi sau nu femeie? Laughing

La cate este de expresiv, ar putea sa fie chiar si picior de scaun Laughing

Mai, baso, eu cred ca tu esti Miki, ca de mult te banuiam...nah, ca am zis-o si p'asta Very Happy

Laughing Laughing Cum asa ? M-ai vazut mai handicapat si ti-ai zis ca eu sunt ala ?! Laughing Laughing
In timpul campaniei electorale, Miki ne supraveghea tacut iar grumpy copia la greu toate aiurelile pe care le scriam p'aici Laughing Iar noi, fiind foarte tampitzi, nu ne dadeam seama ce faceau ei si nici nu scriam prostii ,ca sa nu se enerveze rau de tot curiosii Laughing Laughing Laughing

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  delta Mar Mar 09, 2010 6:49 pm

baso a scris: Laughing Laughing Cum asa ? M-ai vazut mai handicapat si ti-ai zis ca eu sunt ala ?! Laughing Laughing
Eh, nu-i frumos să spui despre idioţelul ăla milog cu apucături de securist că-i handicapat.
Nu de alta, da prostu' se va supăra exact aşa cum făcea cu orice altă ocazie şi nu se înregistrează aici aşa că vom suferi o extrem de mare pierdere... sad

baso a scris:In timpul campaniei electorale, Miki ne supraveghea tacut iar grumpy copia la greu toate aiurelile pe care le scriam p'aici Laughing Iar noi, fiind foarte tampitzi, nu ne dadeam seama ce faceau ei si nici nu scriam prostii ,ca sa nu se enerveze rau de tot curiosii Laughing Laughing Laughing
Eh, cum poţi să spui despre nişte hoituri de oameni că n-au altceva de făcut decât să fugă cu pâra pe unde apucă? vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Mar Mar 09, 2010 7:10 pm

delta a scris:
baso a scris: Laughing Laughing Cum asa ? M-ai vazut mai handicapat si ti-ai zis ca eu sunt ala ?! Laughing Laughing
Eh, nu-i frumos să spui despre idioţelul ăla milog cu apucături de securist că-i handicapat.
Nu de alta, da prostu' se va supăra exact aşa cum făcea cu orice altă ocazie şi nu se înregistrează aici aşa că vom suferi o extrem de mare pierdere... sad

baso a scris:In timpul campaniei electorale, Miki ne supraveghea tacut iar grumpy copia la greu toate aiurelile pe care le scriam p'aici Laughing Iar noi, fiind foarte tampitzi, nu ne dadeam seama ce faceau ei si nici nu scriam prostii ,ca sa nu se enerveze rau de tot curiosii Laughing Laughing Laughing
Eh, cum poţi să spui despre nişte hoituri de oameni că n-au altceva de făcut decât să fugă cu pâra pe unde apucă? vesel

OK, ati facut din si despre Miki un subiect de discutie. Despre monoteism, si despre altceva din ce am scris eu aici, in acest dialog de la distanta, concret, aveti ceva de zis, sau nu stiti decat sa tocati ca niste babe stirbe? vesel vesel ce suntetim, bai Lilelor vesel

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  delta Mar Mar 09, 2010 8:30 pm

Ani Stoica a scris:Despre monoteism
Păi, thread-ul era despre monoteism? Shocked
Dacă da, atunci să discutăm despre Băse! Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Mar Mar 09, 2010 8:59 pm

delta a scris:
Ani Stoica a scris:Despre monoteism
Păi, thread-ul era despre monoteism? Shocked
Dacă da, atunci să discutăm despre Băse! Laughing
In mod cert nu era despre Miki, ci pentru Miki Very Happy

Hai sa vorbim, sa n-adormin Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Mier Mar 10, 2010 12:38 pm

Ani Stoica a scris:
delta a scris:
Ani Stoica a scris:Despre monoteism
Păi, thread-ul era despre monoteism? Shocked
Dacă da, atunci să discutăm despre Băse! Laughing
In mod cert nu era despre Miki, ci pentru Miki Very Happy

Hai sa vorbim, sa n-adormin Very Happy

Subiectul threadului era despre: cine este vinovatul? Vinovatul este intotdeauna celalalt!
Cine este celalalt? Monoteismul, o manifestare a iubirii de sine mai presus de iubirea de Dumnezeu si de aproapele tau. Cu alte cuvinte, manipulatorii (sau labagii, pe intelesul vulgului). Deci, dragul meu Delta, acest subiect nu este despre Miki, ci pentru Miki, si daca tu stii mai multe decat stiu eu pe tema asta, sau il cunosti pe Miki ca fiind, pardon, manipulator, atunci deschide draga subiect separat si rade-l acolo pe pacatos, nu pe subiectul meu.
Eu l-am scris pentru Miki, ca forma de manifestare a iubirii nu de Dumnezeu sau de aproape, ci de dusman, ca Miki e dusmanul meu. Nu e el cel mai mare, e drept, dar mi-e totusi dusman. Si pentru ca-l iubesc, nu permit nimanui sa vorbeasca astfel despre el pe subiectul meu. Si vorbesc foarte serios No No No No No .

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Asta-i cu bataie luuungaaaa

Mesaj  Vizitato Mier Mar 10, 2010 12:47 pm

Ani Stoica a scris:
baso a scris:
Ani Stoica a scris:
baso a scris:
Ani Stoica a scris:

Doctore, POVESTEA MEA DE VIATA, NU ESTE UN DOMENIU, ce dracu e asa de greu de inteles?! Smile Nu am publicat-o in reviste sau ziare, nu am publicat o carte, pe care sa o vand. Am scris-o pe un forum gratuit. Putem discuta orice, despre orice, dar eu, una, ideile nu mi le schimb, intelegi ce-ti spun? In consecinta, acest gen de amestec printre ideile mele, imi consuma din timp si buna dispozitie Very Happy
Scrieti-va si voi povestile voastre de viata, nu mai preluati de la altii si incepeti sa tocati ca babele, comprende, ca dracului, asta lasati voi sa se vada c-ar fi ce va place mai mult sa faceti.

Ani, tu de ce simtzi nevoia sa scrii povesti atat de detaliate despre tine, prin forumuri ? Oare nu ti-ai dat seama pana in prezent ca potzi intalni prin aceste locuri tot felul de ciudatzi nu tocmai binevoitori ? Ce naiba ? scratch

Pai daca altceva mai bun nu am de facut? Very Happy

"Bai, eunuukule, ma enervezi!"...asta-i raspunsul pentru sectiunea deschisa vizitatorilor...ca n-am vrut sa-ti scriu acolo vesel

Ma rog, este alegerea ta Suspect Insa atata vreme cat esti dispusa sa si interactzionezi cu virtualii si viralii care-ti citesc povestioarele, potzi avea felurite feluri de surprize si de neplaceri din partea celor care-ti testeaza vulnerabilitatzile oferite de tine, pe tava. Smile Din cate am vazut eu, n-ai fost ocolita de bazaieli si provocari virtuale. Chiar eu te-am provocat putzin fara a avea intentzii rele. Insa pentru cei antrenatzi in jocul manipularilor virtuale, profesionisti sau amatori, esti o victima sigura. Probabil ca ai fi uimita cat de mult ii bucura puterea lor de a-ti face rautatzi , urmarindu-ti cu satisfactzie reactziile . Tu de ce crezi ca eu pot sa fiu mult mai rea decat se asteapta paducheii astia ? Laughing Laughing

De pilda, userii foreignerd si fanatzio pastreaza distantza regulamentara , conservandu-si sensibilitatea cu discretzie Wink

Baso, habar nu am cine esti, dar stiu sigur ca ai o perere mult prea buna despre tine

Eu cand am spus ca ai ratat nu iesirea, dar intrarea in Matrix, am stiut exact ce spun. Acum, dupa reactia pe care ai avut-o si care s-a materializat in replica pe care mi-ai dat-o, nu mie, dar lui Trinity, sunt doua variante.
1. Aceea in care tu habar n-aveai ce insemna asta, situatie in care se confirma ceea ce ti-am spus, si anume ca ai o perere mult prea buna despre tine.
2. Aceea in care tu ai stiut sau ai inteles exact ce am vrut eu sa spun, insa ai vrut si sa verifici daca eu chiar stiu ce spun. Nu stiu de ce, dar ma cam indoiesc de aceasta varianta.
Asa, acum trebuie sa stii, referitor la modul cum zici tu ca imi expun in public, vulnerabilitatea si punctele sensibile sau slabiciunea, ca de fapt si de drept, asta este partea mea forte. As putea sa te mint spunandu-ti ca am aplicat metoda lui Toranaga (vezi ”Shogun”), cand inainte de victoria finala, s-a dat invins. A rabdat si a suportat rusinea tuturor, pana cand adversarul sau chiar l-a crezut ca fiind invins si a lasat garda jos. Atunci Toranaga a aplicat palitura iute, vorba moldoveanului.

Eh, as minti daca ti-as spune ca asa am facut eu, ca eu n-am facut asa, ca eu nu sunt nici shogun, nici Toranaga, nici samurai si nici strateg. Nu sunt, daca nu sunt, nu sunt si gata.
In schimb am de partea mea cea mai forte si invincibila arma: inocenta. Eu traiesc inocent, si bine fac.
Iti voi explica, ajutandu-ma de userul “nuuk” de pe realitatea si dandu-l ca exemplu (un fel de cobai, adica) si de ceea ce am numit “barometrul” meu interior.
Eh, nuukul asta de-ti zic eu de el, a avut unele interventii care mi-au mers direct la inima (in sensul bun). A avut alte interventii care mi-au mers direct in cap, adica au avut darul de a-mi aprinde un beculet, o idee. Si a avut si interventii care mi-au mers in plex, adica, cele care nu mi-au placut.

Acuma doar nu-ti imaginezi ca-mi pierdeam eu timpul cautand ca nasc strategii cu care sa lupt sau sa intervin pe langa acest user enervant si sacaitor si foarte simpatic, cu scopul de a-l pune la punct (ca sa nu spun , totusi, cu botul pe labe, ca nu-i frumos).
Pai asta ar fi insemnat sa fac o strategie pentru inima, o strategie pentru minte si una pentru literatura….aaa, stai asa ca aia era de-a lui Miki, deci pentru plex, sa le am eu asa pregatite, pentru cand se mai baga el in seama din motiv ca degeaba zice ca ce fericit e, ca de fapt se plictiseste de moarte.
Asa ca m-am purtat cum imi este felul, adica dupa principiul meu de viata “vazand si facand”, adica inocent. Cea mai tare si mai fortoasa arma si ….armura pe deasupra .


Ultima editare efectuata de catre Ani Stoica in Mier Mar 10, 2010 5:32 pm, editata de 2 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Test pentru semnatura

Mesaj  Vizitato Mier Mar 10, 2010 3:20 pm


Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  delta Mier Mar 10, 2010 3:28 pm

Ani Stoica a scris:Eu l-am scris pentru Miki, ca forma de manifestare a iubirii nu de Dumnezeu sau de aproape, ci de dusman, ca Miki e dusmanul meu.
Da' de ce naiba să-ţi fie duşman? Shocked

Ani Stoica a scris:Nu e el cel mai mare, e drept, dar mi-e totusi dusman. Si pentru ca-l iubesc, nu permit nimanui sa vorbeasca astfel despre el pe subiectul meu. Si vorbesc foarte serios No No No No No .
Eh, dacă ţi-e duşman, n-ai cum să-l iubeşti. Suspect

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Mier Mar 10, 2010 4:27 pm

Ani Stoica a scris:
Eu cand am spus ca ai ratat nu iesirea, dar intrarea in Matrix, am stiut exact ce spun.

Eu zic ca ai pus prea multe emo iconitze in mesajul tau care-mi distrag atentzia de la profunzimea textului Laughing Laughing
Cat despre citatul de mai sus, nu pot decat sa ma gandesc la Dabija si la vorba lui Laughing : Care este grija ta ca am ratat intrarea din ceva ce ar fi fost obligatoriu sa ies ? Laughing Laughing Laughing

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Mier Mar 10, 2010 4:54 pm

baso a scris:
Ani Stoica a scris:
Eu cand am spus ca ai ratat nu iesirea, dar intrarea in Matrix, am stiut exact ce spun.

Eu zic ca ai pus prea multe emo iconitze in mesajul tau care-mi distrag atentzia de la profunzimea textului Laughing Laughing
Cat despre citatul de mai sus, nu pot decat sa ma gandesc la Dabija si la vorba lui Laughing : Care este grija ta ca am ratat intrarea din ceva ce ar fi fost obligatoriu sa ies ? Laughing Laughing Laughing

In sensul in care tu te ofereai sa pui un caine de paza, iar eu iti spuneam astfel ca poti sa vrei tu, ca nu suntem tot acolo Very Happy

Edit: Dar vai, poftiti, fara emoticoane, calea spre profunzimea sa este deschisa!

dar nu pot sa ma abtin tease


Ultima editare efectuata de catre Ani Stoica in Mier Mar 10, 2010 5:40 pm, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Mier Mar 10, 2010 5:39 pm

delta a scris:
Ani Stoica a scris:Eu l-am scris pentru Miki, ca forma de manifestare a iubirii nu de Dumnezeu sau de aproape, ci de dusman, ca Miki e dusmanul meu.
Da' de ce naiba să-ţi fie duşman? Shocked

Ani Stoica a scris:Nu e el cel mai mare, e drept, dar mi-e totusi dusman. Si pentru ca-l iubesc, nu permit nimanui sa vorbeasca astfel despre el pe subiectul meu. Si vorbesc foarte serios No No No No No .
Eh, dacă ţi-e duşman, n-ai cum să-l iubeşti. Suspect

Eh, in contextul in care imi declaram eu iubirea, nu-l puteam iubi ca pe Dumnezeu, caci nu este Dumnezeu, aproape nu-mi este, deci mai ramanea doar sa-l iubesc ca pe un dusman...un motiv trebuia sa existe! Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  delta Mier Mar 10, 2010 6:49 pm

Ani Stoica a scris:Eh, in contextul in care imi declaram eu iubirea, nu-l puteam iubi ca pe Dumnezeu, caci nu este Dumnezeu, aproape nu-mi este, deci mai ramanea doar sa-l iubesc ca pe un dusman...un motiv trebuia sa existe! Very Happy
Da' ce? E obligatoriu să iubeşti pe toată lumea?
Acum mai lipseşte să spui că sentimentul nu-i vizează doar pe oameni, ci şi pe celelalte specii, inclusiv pe politicieni... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Mier Mar 10, 2010 7:31 pm

delta a scris:
Ani Stoica a scris:Eh, in contextul in care imi declaram eu iubirea, nu-l puteam iubi ca pe Dumnezeu, caci nu este Dumnezeu, aproape nu-mi este, deci mai ramanea doar sa-l iubesc ca pe un dusman...un motiv trebuia sa existe! Very Happy
Da' ce? E obligatoriu să iubeşti pe toată lumea?
Acum mai lipseşte să spui că sentimentul nu-i vizează doar pe oameni, ci şi pe celelalte specii, inclusiv pe politicieni... Laughing
Eu iubesc si animalele si, mai ales, speciile diferite Very Happy , dar politicienii sunt ca in bancul ala cu Vasilica, exact ca soacra-mea lol!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  delta Mier Mar 10, 2010 9:54 pm

Ani Stoica a scris:Eu iubesc si animalele si, mai ales, speciile diferite Very Happy , dar politicienii sunt ca in bancul ala cu Vasilica, exact ca soacra-mea lol!
Implică referire la berea bună sau e vorba de alt banc? Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Mier Mar 10, 2010 10:09 pm

delta a scris:
Ani Stoica a scris:Eu iubesc si animalele si, mai ales, speciile diferite Very Happy , dar politicienii sunt ca in bancul ala cu Vasilica, exact ca soacra-mea lol!
Implică referire la berea bună sau e vorba de alt banc? Very Happy

Nu stiu care cu berea buna, sau s-ar putea sa stiu, dar sa nu vad legatura Very Happy
Asta cu Vasilica e de cand eram eu fata mare...ahaaa, maica Very Happy Cica la o maternitate erau saloane separate pentru noii nascuti. Pe o usa scria fete, pe alta usa scria baieti, pe alta, prematuri si pe ultima, Vasilica Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Joi Mar 11, 2010 7:51 am

delta a scris:
Ani Stoica a scris:Eu iubesc si animalele si, mai ales, speciile diferite Very Happy , dar politicienii sunt ca in bancul ala cu Vasilica, exact ca soacra-mea lol!
Implică referire la berea bună sau e vorba de alt banc? Very Happy

Apropos de coincidente, si de faptul ca ai darul de a-mi aprinde beculete de idei principale si chiar principiale le-as spune, iata ce vorbeam cu Neo, prin ianuarie 2009, pe weblog:

"@Neo: Nu e chiar tot aia (era vorba ca el spunea bere neagra, iar eu bere bruna), eu o vad in cu totul alt fel, asa:
*berea blonda este un fel de Elena din Troia, de Elena Udrea a turismului si terorismului, de Clitemnestra, de Monica Tatotiu, un fel de mama lui Alexandru cel Mare, Macedon sau pur si simplu Alexandru...care o fi numele ei?!

*Berea bruna, este asa, precum o Andromaca lui Hector, de femeia lui Jaguar Paw, de regina a lui Leonida...acuma sa ma scuze ele ca nu le-am retinut numele. Le-am tinut minte ca modele de femei adevarate, toate niste brunete frumoase din toate punctele de vedere...dar cu ochii eram mai mult pe barbatii lor, deh, femeie si eu, nah!
Faceam, de fapt, un studiu de caz, de aceea ii urmaream mai mult pe barbati. In functie de atitudinea lor, de comportamentul lor, de intregul lor fel de a fi, se putea vedea cu ochiul liber ce fel de femei au ca pereche.

Vezi cate secrete se pot afla doar dintr-un pahar cu bere?

Neo, stii de ce este atat de frumos, totul?
Tocmai pentru ca este si adevarat!" Very Happy

Mai Delta, cu nimeni altcineva de pe realitatea nu am mai ajuns la atatea idei principale, poate doar cu Krokodilul, dar tu esti Mi Hero, sa stii Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  delta Joi Mar 11, 2010 8:02 am

Ani Stoica a scris:Nu stiu care cu berea buna,
Păi, aia cu "rece, pe masă"... Laughing
Ani Stoica a scris:Asta cu Vasilica e de cand eram eu fata mare...ahaaa, maica Very Happy Cica la o maternitate erau saloane separate pentru noii nascuti. Pe o usa scria fete, pe alta usa scria baieti, pe alta, prematuri si pe ultima, Vasilica Very Happy
Credeam că pe ultima scrie: "Bulă"... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  delta Joi Mar 11, 2010 8:04 am

Ani Stoica a scris:iata ce vorbeam cu Neo, prin ianuarie 2009, pe weblog:
Ce weblog?

Ani Stoica a scris:Mai Delta, cu nimeni altcineva de pe realitatea nu am mai ajuns la atatea idei principale, poate doar cu Krokodilul, dar tu esti Mi Hero, sa stii Very Happy
Yo nu-s de vină nici la faza asta... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Joi Mar 11, 2010 8:23 am

delta a scris:
Ani Stoica a scris:iata ce vorbeam cu Neo, prin ianuarie 2009, pe weblog:
Ce weblog?

Ani Stoica a scris:Mai Delta, cu nimeni altcineva de pe realitatea nu am mai ajuns la atatea idei principale, poate doar cu Krokodilul, dar tu esti Mi Hero, sa stii Very Happy
Yo nu-s de vină nici la faza asta... Laughing
Hai lasa, nu mai fi asa modest, ca modestia e buna doar cu portia, ha, ha Very Happy..si zi, chiar vrei statuie ecvestra? lol!

Ba este vina ta si meritul meu, ca sa fie clar! Vina ta este ca ai deschis accesul vizitatorilor, iar meritul meu este ca l-am umplut cu chestii misto...asta este realitatea neimportantului, se poate vedea cu ochiul liber Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  delta Joi Mar 11, 2010 8:38 am

Ani Stoica a scris:..si zi, chiar vrei statuie ecvestra? lol!
Mai bine să-mi dea în bani lichizi contravaloarea statuii respective... Laughing

Ani Stoica a scris:Ba este vina ta si meritul meu, ca sa fie clar! Vina ta este ca ai deschis accesul vizitatorilor, iar meritul meu este ca l-am umplut cu chestii misto...asta este realitatea neimportantului, se poate vedea cu ochiul liber Smile
Îţi dai seama că dacă ar fi accesibilie vizitatorului (că mai mult de unu' n-aş crede să fie... Laughing ) ar fi mai multe sinucideri decât după filmul Avatar? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Joi Mar 11, 2010 9:30 am

delta a scris:
Ani Stoica a scris:..si zi, chiar vrei statuie ecvestra? lol!
Mai bine să-mi dea în bani lichizi contravaloarea statuii respective... Laughing
Asa sa-ti fie! Very Happy

delta a scris:
Ani Stoica a scris:Ba este vina ta si meritul meu, ca sa fie clar! Vina ta este ca ai deschis accesul vizitatorilor, iar meritul meu este ca l-am umplut cu chestii misto...asta este realitatea neimportantului, se poate vedea cu ochiul liber Smile
Îţi dai seama că dacă ar fi accesibilie vizitatorului (că mai mult de unu' n-aş crede să fie... Laughing ) ar fi mai multe sinucideri decât după filmul Avatar? Laughing
Asta ar fi cel mai usor: sa se sinucida toti invidiosii, nu?! Dar ei sunt atat de prosti, incat nu-si dau seama ce ar trebui sa faca si atunci isi imagineaza ca au dreptul de a ucide capra vecinului, si fac asta cu atata convingere ca-ti vine sa te cacarezi in capul lor de prosti ce-au fost. Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Pentru cei ce nu-ntelege!

Mesaj  Vizitato Joi Mar 11, 2010 9:59 am

Ia-ti gandul de la asta!

Daca nu stii ce sa faci cu mainile, tine-le in buzunare! Dar baga-le in propriile tale buzunare, nu in ale altcuiva!
Daca ai stat pe tusa si nu ai intrat in joc, multumeste-te doar cu spectacolul la care ai fost martor, dar premiul nu ti se cuvine!
Daca nu-ti place competitia, ramai atunci un spectator, dar nu ravni la un loc pe podium!
Nu ranvi la ce nu meriti, la ce nu ti se cuvine, la ce nu este al tau! Nu incerca sa furi, nu incerca sa cumperi un premiu castigat de un altul...castiga-l tu!
Daca ai jucat si ai iesit pe ultimul loc, acela este premiul tau. Fii mandru de el si de tine!
Daca vrei un loc mai bun, unul pe podium, data viitoare joaca mai bine, fii mai bun, depaseste-te pe tine! Nu ii purta pica, nu il ura, nu il invidia pe cel ce a reusit asta inaintea ta!
Pune-ti in gand sa fii mai bun, doreste-ti sa ajungi pe primul loc si apoi, pune-te pe treaba!
Nu mai este la moda: "cere si ti se va da!"...acum se poarta:
"ce cauti, aceea gasesti, de aia ai parte!"
Iar tu, cel de pe primul loc, fii fericit! Bucura-te de premiul tau, pune-l la loc de cinste, dar nu te fali cu el! Lasa pe altul sa te laude, nu gura ta!
Gandul cel bun pentru noi toti!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Si o melodie



Ultima editare efectuata de catre Ani Stoica in Joi Mar 11, 2010 11:49 am, editata de 1 ori

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  delta Joi Mar 11, 2010 10:06 am

Tu vrei să schimbi pe cineva? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Joi Mar 11, 2010 10:07 am

delta a scris:Tu vrei să schimbi pe cineva? Laughing
DA: Lumea.
NU: Nu am altceva mai bun de facut. Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  delta Joi Mar 11, 2010 10:13 am

Ani Stoica a scris:
delta a scris:Tu vrei să schimbi pe cineva? Laughing
DA: Lumea.
Mai era unu', da' pe ăla l-au bătut în cuie romanii... Laughing

Ani Stoica a scris:NU: Nu am altceva mai bun de facut. Very Happy
Yo scriu despre tritoni... agitat

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Joi Mar 11, 2010 10:19 am

delta a scris:
Ani Stoica a scris:
delta a scris:Tu vrei să schimbi pe cineva? Laughing
DA: Lumea.
Mai era unu', da' pe ăla l-au bătut în cuie romanii... Laughing

Eh, acum s-au inversat rolurile, pentru ca acum romanii scot cuiele batute de altii dupa modelul frustrated lol!

delta a scris:
Ani Stoica a scris:NU: Nu am altceva mai bun de facut. Very Happy
Yo scriu despre tritoni... agitat
Eu scriu despre cui, de exemplu Smile

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  delta Joi Mar 11, 2010 10:41 am

Ani Stoica a scris:Eu scriu despre cui, de exemplu Smile
Bine, da' ca sarcină de serviciu? Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Vizitato Joi Mar 11, 2010 10:42 am

delta a scris:
Ani Stoica a scris:Eu scriu despre cui, de exemplu Smile
Bine, da' ca sarcină de serviciu? Very Happy

Nu, de servis Very Happy

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Sub egida : “Dialog de la distanta” - Pagina 2 Empty Re: Sub egida : “Dialog de la distanta”

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum