SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

cică "reformă"

+11
(Still a)Live
baso
Vasile
RocketQu33n
Anahoret
res
Armand
Dracu' gol
ENKI
lolo
delta
15 participanți

Pagina 10 din 20 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Urmatorul

In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  baso Dum Oct 31, 2010 5:36 am

Armand a scris:

Poate iau aparatul luni... si, daca esti curios, iti trimit poza pe mail... Laughing

Yo zic sa-i trimiti si daca nu este curios vesel

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Dum Oct 31, 2010 9:41 am

baso a scris:
Armand a scris:

Poate iau aparatul luni... si, daca esti curios, iti trimit poza pe mail... Laughing

Yo zic sa-i trimiti si daca nu este curios [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am notat! Mereu e foarte important ceea ce "spui" tu! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Mier Noi 03, 2010 7:25 am

Se pare ca, in varianta "n"-spe a legii inv. (la preuniversitar), se va merge pe consortii scolare, avand in vedere faptul ca suma alocata per capita nu e suficienta decat in cazul efectivelor de peste 1000 de elevi...
M-as mira sa fim pregatiti, (SI) din punct de vedere logistic, sa facem fata unor asemenea mamuti, fara a face rabat la calitate!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Mier Noi 03, 2010 7:30 am

Armand a scris:Se pare ca, in varianta "n"-spe a legii inv. (la preuniversitar), se va merge pe consortii scolare, avand in vedere faptul ca suma alocata per capita nu e suficienta decat in cazul efectivelor de peste 1000 de elevi...
M-as mira sa fim pregatiti, (SI) din punct de vedere logistic, sa facem fata unor asemenea mamuti, fara a face rabat la calitate!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Probabil e ca-n domeniul mediului: au declarat în 2007 cca 17% din țară arie protejată fără să existe logistica, resursele umane și banii necesari pentru respectarea prevederilor legale în acea suprafață imensă (e vorba de peste 35.000 kilometri pătrați)... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Armand Mier Noi 03, 2010 7:43 am

delta a scris:
Armand a scris:Se pare ca, in varianta "n"-spe a legii inv. (la preuniversitar), se va merge pe consortii scolare, avand in vedere faptul ca suma alocata per capita nu e suficienta decat in cazul efectivelor de peste 1000 de elevi...
M-as mira sa fim pregatiti, (SI) din punct de vedere logistic, sa facem fata unor asemenea mamuti, fara a face rabat la calitate!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Probabil e ca-n domeniul mediului: au declarat în 2007 cca 17% din țară arie protejată fără să existe logistica, resursele umane și banii necesari pentru respectarea prevederilor legale în acea suprafață imensă (e vorba de peste 35.000 kilometri pătrați)... [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Clasicul conflict dintre vointa si "putirinta"! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Armand
Armand
IN MEMORIAM Armand
IN MEMORIAM Armand

Mesaje : 3581
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Mier Noi 03, 2010 8:42 am

Armand a scris:Clasicul conflict dintre vointa si "putirinta"! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu-i vorba atât de mult de confilct, cât de incompetență.
Să nu facă ministerul (factor politic) și agenția de mediu (factor tehnic) o analiză de genul: avem X oameni care pot să "acopere" Y hectare pentru aplicarea legii/monitorizare/etc.
De exemplu la silvici este calculat câte hectare de pădure intră în atribuția unui agent/tehnician forestier. Dacă îmi aduc aminte corect este vorba de vreo 300 ha pădure / tehnician.
În comparație cu asta, de exemplu la Administrația Rezervației Biosferei Delta Dunării sunt vreo 30 de agenți de teren, iar suprafața ariei protejate este de aproape 600.000 ha. Adică un om ar trebui să fie capabil să supravegheze zilnic 20.000 ha... veselie
La Parcul Național Munții Măcinului parcă sunt 2 agenți de teren la cele peste 11.000 ha ale parcului, deci un agent ar trebui să alerge prin peste 5000 ha zilnic pentru a-și îndeplini sarcinile care teoretic i-ar reveni prin fișa postului... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  lolo Mier Noi 03, 2010 11:04 am

delta a scris:
Armand a scris:Clasicul conflict dintre vointa si "putirinta"! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Nu-i vorba atât de mult de confilct, cât de incompetență.
Să nu facă ministerul (factor politic) și agenția de mediu (factor tehnic) o analiză de genul: avem X oameni care pot să "acopere" Y hectare pentru aplicarea legii/monitorizare/etc.
De exemplu la silvici este calculat câte hectare de pădure intră în atribuția unui agent/tehnician forestier. Dacă îmi aduc aminte corect este vorba de vreo 300 ha pădure / tehnician.
În comparație cu asta, de exemplu la Administrația Rezervației Biosferei Delta Dunării sunt vreo 30 de agenți de teren, iar suprafața ariei protejate este de aproape 600.000 ha. Adică un om ar trebui să fie capabil să supravegheze zilnic 20.000 ha... veselie
La Parcul Național Munții Măcinului parcă sunt 2 agenți de teren la cele peste 11.000 ha ale parcului, deci un agent ar trebui să alerge prin peste 5000 ha zilnic pentru a-și îndeplini sarcinile care teoretic i-ar reveni prin fișa postului... laugh
Poate au primit dispoziţie să facă ''ingheigi'' şi să se teleporteze. Laughing
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Joi Noi 18, 2010 7:06 am

KroChi ăsta parcă spunea că lucrează la ceva institut cu probleme la locul de muncă.
Da' cică de fapt predă pe la o universitate.
Însă parcă pomenea că are treabă la Spiru Haret, dar parcă ăsta era ceva privat... așa că nu se aplică scăderea de salarii aplicate bugetarilor.
Pe de altă parte, KroChi spunea în urmă cu doar vreo două zile că ar câștiga vreo jumate de miliard de lei pe an. Păi, dacă el afirmă că salariul era de 15 milioane de lei vechi / lună... asta înseamnă vreo 180 milioane de lei / an.
Restul de 320 milioane de lei de unde-i câștiga? Să zicem că de la presupusul institut de cercetare. Adică acolo ar fi avut ca CSII un salariu lunar de vreo 26 milioane de lei vechi (asta-i cam cifră plauzibilă pentru cercetătorii care își practică meseria fără să aducă nimic în plus - în sensul că s-o fi pricepând la specialitatea lor, pot fi chiar buni executanți, dar n-au niciun habar să aducă vreun contract sau vreun proiect instituției).
Mă rog, presupunând că KroChi nu minte chiar într-un hal ieșit din comun, asta înseamnă că alături de cei 176 ore standard lucrate pe lună acolo unde are cartea de muncă (adică presupusul institut de cercetare), mai predă și vreo 60 de ore pe la ceva universitate... adică în cele 20 de zile lucrătoare, ăsta stă 8 ore la serviciu și apoi fuge (deci după ora 16) să predea în medie 3 ore pe zi (că 60 de ore împărțite la 20 de zile înseamnă o medie de 3 ore...).
Adică ăsta lucrează în medie 11 ore din 24...
Și n-am luat în calcul timpul necesar pregătirii cursurilor!
(mă rog, dacă el vorbește despre faraoni la cursul de tehnologia informației... atunci așa mult timp nu-i ia pregătirea discursului... laugh )
hehehe, păi teoretic este posibil să se ocupe de toate astea, însă practic probabil e vorba de faptul că la institutul de cercetare cam ia degeaba salariu deoarece de fapt este preocupat cum să ciupească niște venit suplimentar de la universitate.

Krokodilul Chichiricios a scris:Ieri mi-am luat salariul de la Universitatea unde predau. Am pontat 48 de ore de curs- şi vreo 12 de seminar- închipuiţi-vă că le ţin pe bune- şi un KroChi şi 2-3 studenţi seara , pe la orele 18-20- discutând despre management. Anul ăsta am fost titularizat CSI- respectiv profesor universitar. Se face echivalarea pe baza legii- şi mă aşteptam ca salariul meu să crească la universitate.
Fals. A scăzut. Atunci când, în calitate de conferenţiar- luam anul trecut 15 milioane lei vechi bani în mână- pe acelaşi număr de ore- acum am luat 12 milioane pe hârtie şi 8 net. Deci statul român m-a ciugulit- fără nici un fel de drept pentru banii respectivi- de 4 milioane. Iar universitatea a redus- pe şestache- salariile.
De câţiva ani facultatea la care predau- automatică şi electronică- nu merge bine. Universitatea a fost începută- şi promovată- de un prorector entuziast- Eugeniu Diatcu- care, după ce n-a mai fost util - a fost dat la o parte iar disciplinele - şi specializările- reale- au fost înlocuite cu teatru, actorie şi alte prostii. Îl avem pe dl.Geo Saizescu ca decan şi pe dl.Eusabie Ştefănescu ca profesor- două nulităţi care atrag însă borfetele- gen Mihhaela Rădulescu- ca un magnet. Facultatea mea nu mai e rentabilă- cu maximum 80 de studenţi în 4 ani. A cui e vina ? A doamnei prorector care s-a înfipt ca o caracatiţă oeste cursurile colegilor, promovându-şi tâmpenia de ecofizică ? A domnului rector care e gaga ? Sau a decanilor care n-au nici un fel de putere ?
Acum 6-8 ani făceam cursuri de LabView, de MathLab- de aplicaţii care se folosesc în mod curent în industria occidentală. Azi mă folosesc de nişte aplicaţii open source cu ajutorul cărora un idiot major poate desena o schemă electronică. Şi atât. De proiectare asistată nu s-a mai auzit de vreo 4 ani. Anul trecut- ni s-a cerut o listă de software de lucru. Nu s-a cumpărat nimic aşa că eu am şansa să-mi obişnuiesc studenţii cu versiuni trial (care expiră după 15- 30 de zile), să îi omor cu teorie- cum prevede susnumita Bologna- sau să le dau programe pirat- care mă pun atât pe mine- cât şi universitatea- în situaţii naşpa.
Iadul e pavat cu intenţii bune. Anul ăsta am început lucrul pentru Universitatea Lumina. Oamenii au sperat la 300 de studenţi- care le-ar fi acoperit cheltuielile- şi mi-ar fi adus mie un salariu net de 1000 Euro/lunar. Naşpa, naşpa. Au cerut 3500 de Euro taxă anuală. Şi mai naşpa. Au dat şi examen de admitere. Rezultat- 48 de studenţi şi o universitate care va merge în pierdere cel puţin un an.
Învăţământul privat din ROmânia trece prin criza dintre intenţiile bune şi averile rectorilor. Se pare că averile cîştigă. La fel ca şi în învăţământul de stat.
Ieri, pentru că m-am enervat, în loc de lecţia despre Tehincii CAD în electronică le-am ţinut celor 3 studenţi o lecţie despre faraoni. Ramses al II-lea, Tutmosis, etc. A fost răzbunarea mea pentru micşorarea salariului. Şi pentru faptul că, deşi la începuturi- prorectorul de care pomeneam introdusese logica ca materie de bază, ea a fost scoasă de doamna prorector. Cunoscută şi pentru furtul de lucrări de la fiul vitreg. Şi pentru alte măgării care n-o împiedică să conducă un 4x4 de ultimă generaţie. Pentru că domnia sa, care nu ştiu dacă are nici măcar un doctorat pe bune- are toate drepturile. Iar noi, proştii de profesori, nici unul.
(sursă: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 6:00 pm

Și ne mai mirăm că nici draq nu crede că ar fi fost vreo reformă făcută în sistemul de învățământ, în condițiile în care pasajul de mai jos a fost scris într-un loc public de un cadru didactic? vesel

șovinjuracul antisemit dihorean a scris:Pitic21,il banezi pe ovreiul Derbedeu sau ma obligi sa ii fut mortii ma-sii?
Ai pe acest forum un dobitoc ce se poarta ca un porc.Arunca o privire la postarile de data recenta a idiotului

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

77 de postari cu continut identic,pe diverse threaduri de ale mele.Nu ma deranjeaza faptul ca unii se cred reprezentanti ai boborului ales in blogosfera si ca deci se cred cu trei perechi de coaie carora le este permisa orice impertinenta.
Iti solicit respectuos sa il banezi pe dobitoc si iti sugerez cu deosebit respect sa nu faci iar eroarea sa imi inchizi threadurile numai pentru ca un porc haleste cacat si apoi regurgiteaza pe forumul pe care cu cinste si onor il administrezi.
Mi se pare o chestie de minima decenta ca pe un forum care are ca subforumuri 'International" si "Orient Mijlociu" sa poti discuta de dorit in contradictoriu si cu argumente fara ca tot felul de psihopati sa vina si sa sa faca spam in cascada doar pentru a ucide dialogul.Nu are decit userul derbedeu ,plin de veneratie pentru Tora,Talmud,Yahve,diversi labagii biblici cu perciuni sau fara, poate sa cada cu curul ]n poala lui Yahve,daca insa nu il strunesti si asta urgent imi echipez madularul cu ghete cu crampoane si apoi fac ascensiuni repetate in gatul lui , a mamei lui ,a tutror stramosilor lui de la Abrahaam (cel fara geam) pana la actuala generatie de schizofenici marca Itik-Derbedeu.Primiti pe aceasta cale, domnule admin Pitic 21 expresia sincerului meu respect, a netarmuritei admiratii fata de moderarea acestui forum, etţetera,etţetera,......
(sursă: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty pai libertatea cuvintului , nu ?

Mesaj  Vasile Sam Noi 20, 2010 6:38 pm

delta a scris:Și ne mai mirăm că nici draq nu crede că ar fi fost vreo reformă făcută în sistemul de învățământ, în condițiile în care pasajul de mai jos a fost scris într-un loc public de un cadru didactic? vesel

șovinjuracul antisemit dihorean a scris:Pitic21,il banezi pe ovreiul Derbedeu sau ma obligi sa ii fut mortii ma-sii?
Ai pe acest forum un dobitoc ce se poarta ca un porc.Arunca o privire la postarile de data recenta a idiotului

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

77 de postari cu continut identic,pe diverse threaduri de ale mele.Nu ma deranjeaza faptul ca unii se cred reprezentanti ai boborului ales in blogosfera si ca deci se cred cu trei perechi de coaie carora le este permisa orice impertinenta.
Iti solicit respectuos sa il banezi pe dobitoc si iti sugerez cu deosebit respect sa nu faci iar eroarea sa imi inchizi threadurile numai pentru ca un porc haleste cacat si apoi regurgiteaza pe forumul pe care cu cinste si onor il administrezi.
Mi se pare o chestie de minima decenta ca pe un forum care are ca subforumuri 'International" si "Orient Mijlociu" sa poti discuta de dorit in contradictoriu si cu argumente fara ca tot felul de psihopati sa vina si sa sa faca spam in cascada doar pentru a ucide dialogul.Nu are decit userul derbedeu ,plin de veneratie pentru Tora,Talmud,Yahve,diversi labagii biblici cu perciuni sau fara, poate sa cada cu curul ]n poala lui Yahve,daca insa nu il strunesti si asta urgent imi echipez madularul cu ghete cu crampoane si apoi fac ascensiuni repetate in gatul lui , a mamei lui ,a tutror stramosilor lui de la Abrahaam (cel fara geam) pana la actuala generatie de schizofenici marca Itik-Derbedeu.Primiti pe aceasta cale, domnule admin Pitic 21 expresia sincerului meu respect, a netarmuritei admiratii fata de moderarea acestui forum, etţetera,etţetera,......
(sursă: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

injuratura , insulta . Civilizatia se retrage discret .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  RocketQu33n Sam Noi 20, 2010 6:39 pm

Macar Blake nu-l considera cool pe leonazist...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 6:59 pm

RocketQu33n a scris:Macar Blake nu-l considera cool pe leonazist...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
După isteroid vrei să prinzi pasiune pentru perfidu' din prima cocina felixiană? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  RocketQu33n Sam Noi 20, 2010 7:01 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Macar Blake nu-l considera cool pe leonazist...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
După isteroid vrei să prinzi pasiune pentru perfidu' din prima cocina felixiană? Laughing

Eram sigura ca va urma un astfel de comentariu! veselie
Desi pe realitatea (ca pe antena1 nu mi-am pierdut timpul) n-a dat semne de anormalitate, a fost suficient sa observ ca exista o legatura (virtuala sau nu numai) intre el si foula, care am vazut ce comportament are, a.i. sa nu-mi devina simpatic. Wink


Ultima editare efectuata de catre RocketQu33n in Sam Noi 20, 2010 7:03 pm, editata de 1 ori

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 7:02 pm

Vasile a scris:pai libertatea cuvintului , nu ?
Habar n-am dacă pe forumortăciunea tapalabistă "libertatea cuvântului" înseamnă să înjuri.
Nu de alta, dar nici măcar n-am apucat să înjur pe acolo (nu de parcă aș fi înjurat pe vreun forum... Laughing ) că a și apărut un idiot de teapa lu' Blake să-mi pună ban pe IP... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 7:03 pm

RocketQu33n a scris:
delta a scris:
RocketQu33n a scris:Macar Blake nu-l considera cool pe leonazist...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
După isteroid vrei să prinzi pasiune pentru perfidu' din prima cocina felixiană? Laughing
Eram sigura ca va urma un astfel de comentariu! veselie
Măcar nu ai de ce să-ți faci griji că te voi surprinde vreodată... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  RocketQu33n Sam Noi 20, 2010 7:06 pm

delta a scris:Măcar nu ai de ce să-ți faci griji că te voi surprinde vreodată... laugh

Eh, prea multa previzibilitate induce plictiseala...

PS: Vezi ca am editat postarea.

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 7:22 pm

RocketQu33n a scris:Desi pe realitatea (ca pe antena1 nu mi-am pierdut timpul) n-a dat semne de anormalitate,
Pune-l moderator și imediat vei vedea că-i la fel de abuziv ca securiciosu' de pe forumortăciunea tapalabistă.
Ăștia-s niște oameni care au impresia că se pricep măcar teoretic la un lucru, dar partea practică evident îi depășește.
Nu m-aș mira să aflu că nici ceaprăzarul nu practică meseria sa de bază... mă rog, dacă o fi având vreuna... scratch

RocketQu33n a scris:a fost suficient sa observ ca exista o legatura (virtuala sau nu numai) intre el si foula, care am vazut ce comportament are, a.i. sa nu-mi devina simpatic. Wink
Păi, de ce te nemulțumește portoclara-corbeanu-glorybox-foula-excelenta ? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Sa fii tu sanatos , Specialistule

Mesaj  Vasile Sam Noi 20, 2010 7:29 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Desi pe realitatea (ca pe antena1 nu mi-am pierdut timpul) n-a dat semne de anormalitate,
Pune-l moderator și imediat vei vedea că-i la fel de abuziv ca securiciosu' de pe forumortăciunea tapalabistă.
Ăștia-s niște oameni care au impresia că se pricep măcar teoretic la un lucru, dar partea practică evident îi depășește.
Nu m-aș mira să aflu că nici ceaprăzarul nu practică meseria sa de bază... mă rog, dacă o fi având vreuna... scratch

RocketQu33n a scris:a fost suficient sa observ ca exista o legatura (virtuala sau nu numai) intre el si foula, care am vazut ce comportament are, a.i. sa nu-mi devina simpatic. Wink
Păi, de ce te nemulțumește portoclara-corbeanu-glorybox-foula-excelenta ? Laughing

despre moderare , cifrele vorbeste ( acum stam asa : 526 useri activi in ultimele 30 minute pe Hot si 29 members and 501 guests in 120 min e RTv ) . Despre priceperea mea , ai putea sa-mi intrebi clientii , doctore Smile .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  baso Sam Noi 20, 2010 7:31 pm

RocketQu33n a scris:Macar Blake nu-l considera cool pe leonazist...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Shocked
laugh laugh laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Dracu' gol Sam Noi 20, 2010 7:35 pm

RocketQu33n a scris:Eh, prea multa previzibilitate induce plictiseala...
Pai, d-aia ie musulmanii băeţi deştepţi: şi-au păstrat dreptu' de a avea mai multe neveste... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  baso Sam Noi 20, 2010 7:45 pm

delta a scris:
RocketQu33n a scris:Desi pe realitatea (ca pe antena1 nu mi-am pierdut timpul) n-a dat semne de anormalitate,
Pune-l moderator și imediat vei vedea că-i la fel de abuziv ca securiciosu' de pe forumortăciunea tapalabistă.

Daca mie mi-a data ban pt. un “fã” (o varianta a lui bre) as vrea acu' sa-l vad ca scrie cuvantul poula si pe forumul A1 laugh si sa-si dea ban 1 an. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Dracu' gol Sam Noi 20, 2010 7:48 pm

baso a scris:
delta a scris:
RocketQu33n a scris:Desi pe realitatea (ca pe antena1 nu mi-am pierdut timpul) n-a dat semne de anormalitate,
Pune-l moderator și imediat vei vedea că-i la fel de abuziv ca securiciosu' de pe forumortăciunea tapalabistă.

Daca mie mi-a data ban pt. un “fã” (o varianta a lui bre) as vrea acu' sa-l vad ca scrie cuvantul poula si pe forumul A1 laugh si sa-si dea ban 1 an. laugh
Manelistu' se judecă pe sine intotdeauna cu altă măsură... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  RocketQu33n Sam Noi 20, 2010 7:48 pm

baso a scris:
delta a scris:
RocketQu33n a scris:Desi pe realitatea (ca pe antena1 nu mi-am pierdut timpul) n-a dat semne de anormalitate,
Pune-l moderator și imediat vei vedea că-i la fel de abuziv ca securiciosu' de pe forumortăciunea tapalabistă.

Daca mie mi-a data ban pt. un “fã” (o varianta a lui bre) as vrea acu' sa-l vad ca scrie cuvantul poula si pe forumul A1 laugh si sa-si dea ban 1 an. laugh

Hai ca a fost haioasa aia cu "noblesse oblige... ce lupa ta?!" laugh

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 7:50 pm

Vasile a scris:Sa fii tu sanatos , Specialistule
despre moderare , cifrele vorbeste ( acum stam asa : 526 useri activi in ultimele 30 minute pe Hot si 29 members and 501 guests in 120 min e RTv ) . Despre priceperea mea , ai putea sa-mi intrebi clientii , doctore Smile .
De ce te tot simți vizat când mă refer la unu' securicios de pe forumortăciunea tapalabistă? scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  RocketQu33n Sam Noi 20, 2010 7:51 pm

Dracu' gol a scris:
RocketQu33n a scris:Eh, prea multa previzibilitate induce plictiseala...
Pai, d-aia ie musulmanii băeţi deştepţi: şi-au păstrat dreptu' de a avea mai multe neveste... raset

Pai, si evreii aveau dreptul in Antichitate la mai multe neveste, dar nu l-au prea folosit... Exceptii fiind, desigur, regii - David avea cateva sute de neveste (se spune), printre care peste jumate erau mostenire de la....taica-sau, bineinteles. veselie Probabil ca au invatat (mult) mai repede decat musulmanii ca nevestele te duc in pierdere... mai bine o amanta. Very Happy

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty blabla

Mesaj  Vasile Sam Noi 20, 2010 7:52 pm

delta a scris:
Vasile a scris:Sa fii tu sanatos , Specialistule
despre moderare , cifrele vorbeste ( acum stam asa : 526 useri activi in ultimele 30 minute pe Hot si 29 members and 501 guests in 120 min e RTv ) . Despre priceperea mea , ai putea sa-mi intrebi clientii , doctore Smile .
De ce te tot simți vizat când mă refer la unu' securicios de pe forumortăciunea tapalabistă? scratch

repet : cifrele vorbeste . Nu inteleg de ce esti invidios dar deh , nu-i asta singura ta ciudatenie .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 7:54 pm

RocketQu33n a scris:Hai ca a fost haioasa aia cu "noblesse oblige... ce lupa ta?!" laugh
Este... până în momentul în care ajung la cheremul lupei lui. Wink
Ca la Șpagă: e haios în felul lui, dar să te ferească Dumnezeu să ajungă în poziție de decizie!

P.S. Habar nu ai cum e un tractorist ajuns comandant de pluton... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty aoleu , ai fost tractorist ?

Mesaj  Vasile Sam Noi 20, 2010 7:57 pm

delta a scris:
P.S. Habar nu ai cum e un tractorist ajuns comandant de pluton...

acum inteleg Smile . Deci n-ai fost TRist . Saracu' trupete . Bun asa , bai trupete .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 7:59 pm

Vasile a scris:repet : cifrele vorbeste . Nu inteleg de ce esti invidios dar deh , nu-i asta singura ta ciudatenie .
Iar "invidios"? Laughing

Cu doar câteva ore-n urmă am aflat că aș fi cică invidios din cauză că nu sunt și yo o învățătoare fără studii superioare numită pe criterii politice la conducerea unei școli în care bagă bani la greu PDL și de la județ, și de la centru pentru ca să-l pup în fund pe Funeriu pe la școli de vară organizate pe litoral.

În cazul tău pe ce spui că aș fi invidios? Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  delta Sam Noi 20, 2010 8:00 pm

Vasile a scris:
delta a scris:P.S. Habar nu ai cum e un tractorist ajuns comandant de pluton...
acum inteleg Smile . Deci n-ai fost TRist . Saracu' trupete . Bun asa , bai trupete .
Nu prea ai înțeles nimic.
Da, 4 luni am fost la Berceni (jud. Prahova) și 12 luni la Baia (jud. Tulcea). Very Happy
Tractoriști erau (și sunt) peste tot... veselie


Ultima editare efectuata de catre delta in Sam Noi 20, 2010 8:04 pm, editata de 1 ori

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

cică "reformă" - Pagina 10 Empty Re: cică "reformă"

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 20 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum