SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Boc - el primo... minimo

+6
ENKI
lolo
Armand
Dracu' gol
Anahoret
delta
10 participanți

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Vin Mar 26, 2010 10:56 am

Armand a scris:
delta a scris:A, da, acum am constatat şi yo că în loc de "o bună parte dintre ei" corect era să scriu "o bună parte dintre ele", deoarece era vorba de cadre (ele - feminim), nu de - să zicem - cadri (ei - masculin). confused
Bine, am vrut sa o iau mai pe ocolite, da' acum iti spun direct:

TANTALAU ESTI TU!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Într-adevăr nu mă ocup de agaţamente pe forumuri. laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Vin Mar 26, 2010 11:06 am

aurora a scris:
delta a scris:Deşi, la cât de disperaţi sunt ăştia... vor de fapt să mai bage un nou impozit - aparent pe motivul că nu a existat până acum... laugh
Vezi că stii? funny
Păi, a încercat ceva de acest fel şi dăşteptu' de la sănătate, şi ăla de la cultură (cu ceva impozitare a actorilor pensionaţi sau ce draq... am uitat detaliile).

aurora a scris:
delta a scris: ăştia... pe care i-au adus la putere maneliştii şi telenovelistele,
ba DIMPOTRIVĂ! te-ai minuna câţi care zic că urăsc manelele i-au votat!
Păi, te aşteţi ca telectualele care stau cu sufletu' la gură pe zeroteve, etno, taraf etc. să spună că le place menelele? laugh
aurora a scris:Şi nu uita diaspora intelectuială!
beibisitări din Italia, căpşunarii din Spania şi spălătorii de bătrâni din Germania? Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Vin Mar 26, 2010 11:13 am

aurora a scris:La sate sau in orasele mici, nu se practica "meditatiile".
Meditatiile si le permit parintii care cat de cat au un venit decent, si acestia nu sunt majoritatea.
Acolo pot să-i plătească-n , ţuică şi purceluşe... Laughing

aurora a scris:Educatorii, invatatorii, personalul auxiliar, profesorii de alte materii decat romana, mate, limbi straine nu au cui da meditatii, oricat ar vrea sau oricat ar fi de bine pregatiti.
Eh, dacă vrei, atunci poţi să laşi repetent un elev la orice materie... Very Happy

aurora a scris:Cred ca este o abureala sa vorbim despre meditatii.
Profesorii sunt angajati si trebuie sa-si ia salariul, si acesta sa fie decent!
La declinul care este în învăţământ din cauza cadrelor didactice sunt chiar supra-plătiţi... Laughing

aurora a scris:Ca meditatiile ar trebui sa intre in legalitate, da, sustin asta dintotdeauna!
Metoda există de multă vreme şi este practicată curent în alte meserii: "Persoană Fizică Autorizată".
Se pare că doar cadrele didactice n-au "auzit" de asta.
Probabil aşteaptă ca să apară o lege în care să fie prevăzute expres cursuri de perfecţionare la care să afle ceea ce ştie deja tot restul lumii... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Vizitato Vin Mar 26, 2010 11:20 am

delta a scris:
aurora a scris:
delta a scris:Deşi, la cât de disperaţi sunt ăştia... vor de fapt să mai bage un nou impozit - aparent pe motivul că nu a existat până acum... laugh
Vezi că stii? funny
Păi, a încercat ceva de acest fel şi dăşteptu' de la sănătate, şi ăla de la cultură (cu ceva impozitare a actorilor pensionaţi sau ce draq... am uitat detaliile).
Partea proastă este că, cam tot ce încearcă, ăştia şi reuşesc!
Iaca acum vor să bage "coplata" la medici, analize, spitale... şi vor reuşi, şi noi vom plăti!



delta a scris:
aurora a scris:
delta a scris: ăştia... pe care i-au adus la putere maneliştii şi telenovelistele,
ba DIMPOTRIVĂ! te-ai minuna câţi care zic că urăsc manelele i-au votat!
Păi, te aşteţi ca telectualele care stau cu sufletu' la gură pe zeroteve, etno, taraf etc. să spună că le place menelele? laugh
Nu la "telectuale", ci la INTELECTUALI pe bune!



delta a scris:
aurora a scris:Şi nu uita diaspora intelectuială!
beibisitări din Italia, căpşunarii din Spania şi spălătorii de bătrâni din Germania? Laughing
Nu despre ăştia, ci despre intelectualii pe bune, doctori, matematicieni, informaticieni, profesori universitari!
Diaspora intelectuală pe bune!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Vizitato Vin Mar 26, 2010 11:28 am

delta a scris:
aurora a scris:La sate sau in orasele mici, nu se practica "meditatiile".
Meditatiile si le permit parintii care cat de cat au un venit decent, si acestia nu sunt majoritatea.
Acolo pot să-i plătească-n , ţuică şi purceluşe... Laughing
Daca vorbesti numai la mistocareala, spune-mi sa nu ma mai ostenesc a scrie!


delta a scris:
aurora a scris:Educatorii, invatatorii, personalul auxiliar, profesorii de alte materii decat romana, mate, limbi straine nu au cui da meditatii, oricat ar vrea sau oricat ar fi de bine pregatiti.
Eh, dacă vrei, atunci poţi să laşi repetent un elev la orice materie... Very Happy
Daca vorbesti numai la mistocareala, spune-mi sa nu ma mai ostenesc a scrie!


delta a scris:
aurora a scris:Cred ca este o abureala sa vorbim despre meditatii.
Profesorii sunt angajati si trebuie sa-si ia salariul, si acesta sa fie decent!
La declinul care este în învăţământ din cauza cadrelor didactice sunt chiar supra-plătiţi... Laughing
Şi tu ai fost şcolit de cadrele didactice pe care le blamezi... şi cred că ai fost şcolit bine, altfel nu ajungeai doctor


delta a scris:
aurora a scris:Ca meditatiile ar trebui sa intre in legalitate, da, sustin asta dintotdeauna!
Metoda există de multă vreme şi este practicată curent în alte meserii: "Persoană Fizică Autorizată".
Se pare că doar cadrele didactice n-au "auzit" de asta.
Probabil aşteaptă ca să apară o lege în care să fie prevăzute expres cursuri de perfecţionare la care să afle ceea ce ştie deja tot restul lumii... laugh
Cu siguranta ca au auzit de PFA, dar de ce s-ar lega la cap daca nu ii doare? Adica daca nimeni nu ii obliga?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  lolo Vin Mar 26, 2010 11:32 am

aurora a scris:Educatorii, invatatorii, personalul auxiliar, profesorii de alte materii decat romana, mate, limbi straine nu au cui da meditatii, oricat ar vrea sau oricat ar fi de bine pregatiti.
Educatorii (şi cu siguranţă personalul auxiliar) nu dau meditaţii, eventual fac babysitter Laughing .
În privinţa învăţătorilor nu sunt 100% convinsă că nu au astfel de îndeletniciri. laugh
Este adevărat că nu toţi dau meditaţii însă, se pare că neoficial numărul celor care au şi astfel de ''activităţi'' se încadrează în limta numită ''statistic semnificativ'' ceea ce înseamnă că fenomenul este generalizat la nivelul învăţământului românesc. laugh
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Vin Mar 26, 2010 11:33 am

aurora a scris:Iaca acum vor să bage "coplata" la medici, analize, spitale... şi vor reuşi, şi noi vom plăti!
La vremea respectivă n-am fost atent la ce se referă "coplata" aia, dar presupun că e ceva de genul: ai cancer, atunci din CAS-ul pe care l-ai plătit poţi primi nişte faringosept, iar dacă ai plătit şi "coplata" atunci poţi beneficia de tratament cu aparatul ăla care te radiază până-ţi cade părul...
Adică nişte servicii de bază ţi se asigură "gratuit" (de parcă "gartuitatea" aia nu ai fi plătit-o lunar prin CAS...), iar dacă vrei servicii speciale (de ex. implant de silicon în sâni) atunci achiţi diferenţa respectivului servisiu faţă de serviciul de bază.
Mă rog, yo ceva de genul ăsta aş bănui.
Atunci poate ar trebui să publice şi lista de boli pentru care ar trebui să fie "gratis" prestarea serviciului medical necesar tratării bolii.

aurora a scris:
delta a scris:
aurora a scris:
delta a scris: ăştia... pe care i-au adus la putere maneliştii şi telenovelistele,
ba DIMPOTRIVĂ! te-ai minuna câţi care zic că urăsc manelele i-au votat!
Păi, te aşteţi ca telectualele care stau cu sufletu' la gură pe zeroteve, etno, taraf etc. să spună că le place menelele? laugh
Nu la "telectuale", ci la INTELECTUALI pe bune!
Păi, şi alea se uită-n draci la Dan Diaconescu şi Nicu Guţă... laugh

aurora a scris:
delta a scris:
aurora a scris:Şi nu uita diaspora intelectuială!
beibisitări din Italia, căpşunarii din Spania şi spălătorii de bătrâni din Germania? Laughing
Nu despre ăştia, ci despre intelectualii pe bune, doctori, matematicieni, informaticieni, profesori universitari!
Diaspora intelectuală pe bune!
Eh, ăia au mai multă minte decât să se ducă să voteze un comunist din doi. Very Happy

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Vizitato Vin Mar 26, 2010 11:41 am

delta a scris:
aurora a scris:Iaca acum vor să bage "coplata" la medici, analize, spitale... şi vor reuşi, şi noi vom plăti!
La vremea respectivă n-am fost atent la ce se referă "coplata" aia, dar presupun că e ceva de genul: ai cancer, atunci din CAS-ul pe care l-ai plătit poţi primi nişte faringosept, iar dacă ai plătit şi "coplata" atunci poţi beneficia de tratament cu aparatul ăla care te radiază până-ţi cade părul...
Adică nişte servicii de bază ţi se asigură "gratuit" (de parcă "gartuitatea" aia nu ai fi plătit-o lunar prin CAS...), iar dacă vrei servicii speciale (de ex. implant de silicon în sâni) atunci achiţi diferenţa respectivului servisiu faţă de serviciul de bază.
Mă rog, yo ceva de genul ăsta aş bănui.
Atunci poate ar trebui să publice şi lista de boli pentru care ar trebui să fie "gratis" prestarea serviciului medical necesar tratării bolii.
Nu, nu este vorba de asa ceva!
Nu va mai fi absolut nimic "gratuit". Incepand cu vizita la doctorul de familie, care va fi 5 lei,
si apoi orice alt serviciu se plateste, o suma modica spun ei, dar care se aduna si se aduna si se aduna...
Si cand salarul este mic, si omul bolnav, cred ca se va simti al naibilor de tare




aurora a scris:
delta a scris:
aurora a scris:
delta a scris: ăştia... pe care i-au adus la putere maneliştii şi telenovelistele,
ba DIMPOTRIVĂ! te-ai minuna câţi care zic că urăsc manelele i-au votat!
Păi, te aşteţi ca telectualele care stau cu sufletu' la gură pe zeroteve, etno, taraf etc. să spună că le place menelele? laugh
Nu la "telectuale", ci la INTELECTUALI pe bune!
Păi, şi alea se uită-n draci la Dan Diaconescu şi Nicu Guţă... laugh
nu, ăia se uită la băsescu!



aurora a scris:
delta a scris:
aurora a scris:Şi nu uita diaspora intelectuială!
beibisitări din Italia, căpşunarii din Spania şi spălătorii de bătrâni din Germania? Laughing
Nu despre ăştia, ci despre intelectualii pe bune, doctori, matematicieni, informaticieni, profesori universitari!
Diaspora intelectuală pe bune!
Eh, ăia au mai multă minte decât să se ducă să voteze un comunist din doi. Very Happy[/quote]
ăia au MULTă minte... si totusi l-au votat pe basescu!

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Vin Mar 26, 2010 11:42 am

aurora a scris: Şi tu ai fost şcolit de cadrele didactice pe care le blamezi... şi cred că ai fost şcolit bine, altfel nu ajungeai doctor
Da' respectivii profesori mi-au predat materia corespunzător la orele oficiale, nu se milogeau după meditaţii la negru.

aurora a scris:Cu siguranta ca au auzit de PFA, dar de ce s-ar lega la cap daca nu ii doare? Adica daca nimeni nu ii obliga?
Păi, pe ceilalţi ce îi obligă?
Simplu: legea!
Dacă-i prins că prestează un serviciu fără acte-n regulă, ia amendă, eventual i se face dosar penal - depinde ce vindea/făcea.
Două-trei cazuri de flagrant delict mediatizate ar putea avea impact asupra celor din învăţământ ca anuţul de la bricostore asupra ieşenilor nesătui care se călcau în picioare pentru şpirale de tri ţoli... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Vizitato Vin Mar 26, 2010 11:49 am

delta a scris:
aurora a scris: Şi tu ai fost şcolit de cadrele didactice pe care le blamezi... şi cred că ai fost şcolit bine, altfel nu ajungeai doctor
Da' respectivii profesori mi-au predat materia corespunzător la orele oficiale, nu se milogeau după meditaţii la negru.
Hai ca tu in cat amar de scoala ai facut la viata ta, nu ai luat meditatii niciodata? Si vrei sa te cred?
Daca pe bune nu ai luat ore suplimentare, contra cost, inafara scolii, te felicit!
Profesorii nu se "milogesc" dupa meditatii, cel putin din cate stiu eu parintii sunt cei care ii solicita.




aurora a scris:Cu siguranta ca au auzit de PFA, dar de ce s-ar lega la cap daca nu ii doare? Adica daca nimeni nu ii obliga?
Păi, pe ceilalţi ce îi obligă?
Simplu: legea!
Dacă-i prins că prestează un serviciu fără acte-n regulă, ia amendă, eventual i se face dosar penal - depinde ce vindea/făcea.
Două-trei cazuri de flagrant delict mediatizate ar putea avea impact asupra celor din învăţământ ca anuţul de la bricostore asupra ieşenilor nesătui care se călcau în picioare pentru şpirale de tri ţoli... laugh[/quote]
ai spus foarte corect, "legea ii obliga!Dacă-i prins că prestează un serviciu fără acte-n regulă"
deci exista o lege, si exista "cineva" care verifica daca legea este aplicata, respectata.
Ai auzit de asa ceva in privinta meditatiilor?

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  lolo Vin Mar 26, 2010 11:56 am

aurora a scris:Profesorii nu se "milogesc" dupa meditatii, cel putin din cate stiu eu parintii sunt cei care ii solicita.
Asta aşa este doar cu următoarea precizare: părinţii nu ar arunca cu banii pe fereastră lol! dacă profesorii ar trata ora de curs cu aceeaşi seriozitate, cu care o tratează în timpul liber, atunci când dau meditaţii. laugh
lolo
lolo
s-a obișnuit
s-a obișnuit

Mesaje : 1000
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Vin Mar 26, 2010 12:18 pm

aurora a scris:Hai ca tu in cat amar de scoala ai facut la viata ta, nu ai luat meditatii niciodata? Si vrei sa te cred?
Nici măcar un minut.
Inclusiv engleza am învăţat-o singur, din cărţi... iar pronunţia din filme netitrate. Very Happy

aurora a scris:Daca pe bune nu ai luat ore suplimentare, contra cost, inafara scolii, te felicit!
Profesorii nu se "milogesc" dupa meditatii, cel putin din cate stiu eu parintii sunt cei care ii solicita.
Păi, altfel ar mai trece copilul materia profesoarei, dacă nu ar solicita-o pentru a îi da meditaţii? Laughing
Unii profesori sunt mai şmecheri: vorbesc între ei ca elevii de la clasa unui profesor să aibă meditaţii cu profesorul care predă la altă clasă. Aşa nu pot fi acuzaţi că meditează proprii elevi. Adică: refuză solicitarea părintelui, dar îi spune ce profesor ar putea să dea meditaţii copilului... laugh
E un fel de mică mafie şi nu m-aş mira ca la un moment dat să se pună problema că acest fenomen este de competenţa D.I.I.C.O.T.-ului (ăia cu investigarea corupţiei şi crimei organizate).


aurora a scris:ai spus foarte corect, "legea ii obliga!Dacă-i prins că prestează un serviciu fără acte-n regulă"
deci exista o lege, si exista "cineva" care verifica daca legea este aplicata, respectata.
Ai auzit de asa ceva in privinta meditatiilor?
Legat de meditaţii la negru, nu.
E mai rentabil să ia şpagă inspectorii/anchetatorii de la ăia care "învârt" la negru miliarde...
Numai că fenomenul e ceva ca şi găinăriile concetăţenilro ajunşi de-a lungul timpului din Europa de Vest: fură mărunţişuri, nu delapidează bănci, însă irită aşa de multă lume aceste furtişaguri mici încât s-a generalizat suficient ideea că "românii-s un popor de hoţi".

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Vin Mar 26, 2010 12:18 pm

lolo a scris:
aurora a scris:Profesorii nu se "milogesc" dupa meditatii, cel putin din cate stiu eu parintii sunt cei care ii solicita.
Asta aşa este doar cu următoarea precizare: părinţii nu ar arunca cu banii pe fereastră lol! dacă profesorii ar trata ora de curs cu aceeaşi seriozitate, cu care o tratează în timpul liber, atunci când dau meditaţii. laugh
Cică-n clasă n-au cretă... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Sam Apr 03, 2010 10:28 am

După ce n-a alocat banii necesari revigorării cât de cât a sistemului de sănătate şi a fost lansată ideea co-plăţii... făţarnicul pitic, profitând de sărbătorile de Paşti, a vizitat Centrul de Sănătate şi Asistenţă Socială din Cluj împărţind pachete printre cei internaţi în acea unitate. laugh
Boul ăsta pus de şeful lui matol primul ministru al ţării face asemenea gesturi de PR în condiţiile în care în clipa în care a ieşit pe poarta acelui spital a uitat cu desăvârşire că pacienţii cumpără uneori inclusiv şi faşa sau spirtul medicinal ca să primească prin spitale tratamentul "gratis" contra şpăguirii medicilor, anesteziştilor şi asistentelor... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Vizitato Sam Apr 03, 2010 10:37 am

delta a scris:
Legat de meditaţii la negru, nu.

Apropos de "meditatii la negru". Mai nou, maica'mea il mediteaza pe fiul unui mare macher de la Fisc. laugh

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Vizitato Mier Apr 28, 2010 7:07 pm

Slogan PSD cu ocazia zilei de 1 mai : "Guvernul Boc, 1 MAI RĂU nu se poate" laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  ENKI Mier Apr 28, 2010 8:24 pm

baso a scris:Slogan PSD cu ocazia zilei de 1 mai : "Guvernul Boc, 1 MAI RĂU nu se poate" laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Chestia e ca s-au pregatit cu afise, insigne, alea-alea, plus niste adunari populare, in paralel cu lansarea oficiala a UNPR, partidul... independentilor! laugh
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Sam Mai 15, 2010 1:36 pm

Ieri dimineaţa am întâlnit următorul candidat la funcţia de premier al României.
Dacă mă-ntreba cineva cum era vremea în acel moment, îi răspundeam: Afară plouă.
Viitorul premier era tot sărac, dar (la fel de tont) cinstit: fără vilă (stătea într-un fel de rulotă pe care o căra după el oriunde mergea), fără Q7 sau Ferrari (deci se deplasa încet).
De altfel, era la fel de miop ca şi actualul, vedea doar umbre şi lumini, fără să distingă detalii, iar dacă ochii săi atingeau ceva din realitatea imediată şi-i retrăgea.
În schimb avea aderenţă mare dată de talpa sa lată şi lipicioasă, ca urmare cădea greu şi foarte rar, chiar dacă spectaculos...
Chiar şi atunci nu i se întâmpla nimic nici dacă distanţa de la care a căzut era letală altor muritori de rând.

Mi-a permis să-i fac inclusiv o fotografie, deoarece nu se grăbea niciunde în aceste vremuri de criză... că are timp berechet, şi oricum nu face nimic pentru a rezolva ceva: Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Vin Mai 28, 2010 4:33 pm

Dacă din cauza măsurilor aberante ale lui Băsescu (mă rog, oficial cică Poc ar fi cel care le ia... laugh ) va scădea preţul imobilelor... păi... hehe, începe să devină rentabilă cumpărarea apartamentelor şi caselor.

Între noi fie vorba, preţul lor oricum era mult peste valoarea reală a acelor câţiva pereţi.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Dracu' gol Vin Mai 28, 2010 5:57 pm

delta a scris:Dacă din cauza măsurilor aberante ale lui Băsescu (mă rog, oficial cică Poc ar fi cel care le ia... laugh ) va scădea preţul imobilelor... păi... hehe, începe să devină rentabilă cumpărarea apartamentelor şi caselor.

Între noi fie vorba, preţul lor oricum era mult peste valoarea reală a acelor câţiva pereţi.
Mai nasol ie de aia care deja s-au indatorat pe viata sa le cumpere... raset

P.S. Casele... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Vin Mai 28, 2010 7:56 pm

Dracu' gol a scris:
delta a scris:Dacă din cauza măsurilor aberante ale lui Băsescu (mă rog, oficial cică Poc ar fi cel care le ia... laugh ) va scădea preţul imobilelor... păi... hehe, începe să devină rentabilă cumpărarea apartamentelor şi caselor.

Între noi fie vorba, preţul lor oricum era mult peste valoarea reală a acelor câţiva pereţi.
Mai nasol ie de aia care deja s-au indatorat pe viata sa le cumpere... raset

P.S. Casele... raset
Păi, asta-i viaţa! innocent
Yo mă gândeam la cei care n-au datorii şi... ăăă... poate se gândesc să nu "rateze" situaţii de acest fel. Embarassed
Că mai sunt şi din ăştia... innocent

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Anahoret Vin Mai 28, 2010 8:31 pm

O fostă colegă s-a îndatorat pe 30 de ani pentru casă în cadrul programului ăla de case pentru tinerii căsătoriţi.

Mi-e milă de ei, fiindcă "pe stil vechi" abia dacă adunau împreună vreo 2.500 de lei. După ce-o să primească "ajutorul" de la BB (Băse & Boc)... jale mare! Dumnezeu să-i ajute! Neutral
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Vin Mai 28, 2010 8:38 pm

Anahoret a scris:"pe stil vechi" abia dacă adunau împreună vreo 2.500 de lei.
Adunau = puneau deoparte?
Sau... adunau = salariu ?

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Anahoret Vin Mai 28, 2010 9:01 pm

delta a scris:Sau... adunau = salariu ?
Salariu, că de "pus deoparte" se ocupă banca de la care s-au împrumutat! raset
Ea are cam 1.000 şi bărbati-su n-are mai mult de 1.500. Se mai bazau pe ajutor de la părinţi, în sensul că ei achitau ratele şi utilităţile din leafă iar părinţii ei (tipul este de prin Bistriţa) îi ţin cu d-ale gurii. Acum, cu praful ăsta... naşpa! Bine că s-au abţinut de la a face copii!
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Vin Mai 28, 2010 9:21 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:Sau... adunau = salariu ?
Salariu, că de "pus deoparte" se ocupă banca de la care s-au împrumutat! raset
Ea are cam 1.000 şi bărbati-su n-are mai mult de 1.500.
Vai de p... ăăă... pensia lor!
Că era să folosesc o expresie care ar fi fost pe placul lui Live şi d_d... laugh

Anahoret a scris:Se mai bazau pe ajutor de la părinţi, în sensul că ei achitau ratele şi utilităţile din leafă iar părinţii ei (tipul este de prin Bistriţa) îi ţin cu d-ale gurii. Acum, cu praful ăsta... naşpa! Bine că s-au abţinut de la a face copii!
Eh, copii poţi face şi în perioada ocupaţiei băsesciene... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Anahoret Vin Mai 28, 2010 9:37 pm

delta a scris:Eh, copii poţi face şi în perioada ocupaţiei băsesciene... laugh
O citez pe profa de română pe care am avut-o în liceu: "Orice prost poate face copii, fiindcă are instrumentele necesare; cel mai greu este să-i creşti!"
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Vin Mai 28, 2010 9:59 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:Eh, copii poţi face şi în perioada ocupaţiei băsesciene... laugh
O citez pe profa de română pe care am avut-o în liceu: "Orice prost poate face copii, fiindcă are instrumentele necesare; cel mai greu este să-i creşti!"
O fi fost şi profa lui Mircea Badea? Shocked
Că şi el a menţionat acest aspect... scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Lun Mai 31, 2010 1:19 pm

Boc se milogește azi după-amiaza la Senat și la grupul parlamentar PDL ca să se asigure că măcar oamenii supuși lui Băsescu nu-l lasă cu fundul în baltă.. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Sam Oct 02, 2010 7:33 am

Ieri seara a fost Boc pe la TVR 1.
Am văzut doar o mică parte din emisiune, dar - la cât de mare e premierul, nici nu mă mir - am prins un pasaj în care promitea că salariile bugetarilor vor crește în 2011.
L-am crezut.
L-aș fi crezut și mai mult dacă încheia cu "Să trăiți bine!" veselie

De altfel, dacă ne gândim... practic a zis: "O să trăiți bine în 2011!" vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  ENKI Sam Oct 02, 2010 8:41 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 2 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum