SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Boc - el primo... minimo

+6
ENKI
lolo
Armand
Dracu' gol
Anahoret
delta
10 participanți

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Joi Feb 10, 2011 8:55 pm

Idiotu' ăsta vrea să spună că ăla căzut în cap e nanopremier doar din 2010?
Înseamnă că numai yo credeam că a fost numit pe la sfârșitul anului 2008... Laughing
emilm a scris:asa deduc eu (logic si rational) din ceea ce afirma coalitia ANTI.
Pai cei arestati (sub aripa BocBasescu) au niste casute...
Boc cel putin este la putere de 1(an), iar Basescu a fost oprit de Tariceanu &PNL sa isi faca de cap. Cat pe ce sa il destitue..
Si in acest timp, cei arestati (si cei care maine vor fi arestati!) au reusit sa isi faca niste casute...
Sigur au furat cu voia B&B.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  ENKI Vin Feb 18, 2011 4:27 pm

vesel
Presupusa scrisoare de demisie a premierului

Domnule Preşedinte,


Subsemnatul Boc Emil, angajat în funcţia de prim-ministru, vă rog să-mi aprobaţi demisia din această calitate, începând cu ieri. Îmi permit să vă răpesc timpul, menţionând următoarele motive care m-au determinat să-mi bag picioarele-n ea de guvernare: 1) mi se rupe zdranga, 2) mi se fâlfâie mie de dumneavoastră, 3) am altele mai bune de făcut, 4) nici nu mai ştiu dacă mai sunt însurat sau da­că mai am copii, 5) vreau să stau mai mult la sală, 6) vreau să fac cursuri de relaxare prin yoga, 7) vreau să joc fotbal cu băieţii, 8 ) de fiecare dată când mă duc la ai mei, tata mă bate cu coada de la greblă, 9) sunt la criza vârstei de mijloc şi vreau să mi-o trăiesc cum se cuvine (îmi trag amantă mai tânără, mă-mbăt cu studentele, dispar două săptămâni de-acasă, timp în care nevastă-mea îmi alcătuieşte cele mai frumoase necroloage, conduc beat, fumez iarbă, mă bat cu poliţişti, fac masaje erotice cu finalizare, chestii d-astea), 10) poate dacă sunt mai relaxat, mai cresc puţin în înălţime.

În continuare, aş vrea să mă refer la faptul că mă bucur c-am aşezat economia pe un trend ascendent, pensionarele mă pupă când mă văd pe stradă, copiii îmi mulţumesc frumos, părinţii lor la fel. Ştiu că mi-am făcut datoria faţă de ţară, aşa cum am jurat la începutul mandatului meu, cu mâna pe Biblie. Menţionez că-i sunt recunoscător mamei care m-a făcut pentru că m-a crescut în acest spirit martiric şi patriotic şi lu’ tata c-a făcut bărbat din mine, poporului român pe care-l iubesc şi pe care l-am slujit cum am putut eu mai bine. Mi-am făcut datoria şi mă simt împlinit la carieră. Am un CV beton, pe care o să mi-l depun pe BestJobs punct ro.

Economia duduie, iar românii plesnesc de sănătate. Autostrăzile îşi scot pălăria când îmi văd maşina. Şi altele. Un singur lucru îl regret. Că n-am făcut încă şi mai mult. Să fi lăsat pe drumuri încă şi mai multe familii, să fi desfiinţat şi mai multe spitale, să înfometez şi mai mulţi pensionari, să las fără serviciu şi mai mulţi profesori, să fi încălzit şi mai puţine şcoli, să fi murit mâncaţi de lupi pe drumul spre şcoală şi mai mulţi copii, să se fi sinucis încă şi mai mulţi oameni din cauza mea, să fi trimis în străinătate şi mai mulţi medici, să fi trimis în şomaj şi mai multe asistente medicale, să fi luat şi ultimii bani de la handicapaţi, s-o pun pe fii-mea aia mare la ANPH, să desfiinţez nu cinci mii de paturi de spital, ci cinci sute de mii! Îmi pare rău! Îmi pare rău că n-am făcut mai mult, dar atât timp am avut la dispoziţie. Aş fi putut să îngrop mai multă lume, aş fi putut să trimit în cimitire şi mai mulţi copii români care mai târziu îmi vor fi recunoscători, aş fi putut să trimit să doarmă prin canale şi mai mulţi scăpaţi din orfelinate, aş fi putut să fac mai mulţi dependenţi de etnobotanice, să se sinucidă încă şi mai mulţi drogaţi, aş fi putut să cresc şi mai mult preţul la gaze naturale, iar de la energia termică aş fi putut să fac să se debranşeze încă şi mai mulţi români, aş fi putut să distrug încă şi mai mult cultura română, aş fi putut să angajez pe pile mai mulţi neajutoraţi ai sorţii, "să le dau afară pe curvele alea de la bibliotecă", ca să parafrazez o replică dintr-un film celebru, şi să aduc oameni de-ai mei, de încredere.

Îmi pare rău! Îmi pare rău că doar atât am putut să fac! Plec, spunându-le românilor pe care i-am slujit că să nu plângă după mine, că unde mă duc eu, ei nu pot să vină. Eu mă duc la loc luminat, la loc cu verdeaţă, de unde a pierit durerea şi întristarea. Mă duc în Ibiza la un party prelungit. Ei să rămână aici, că n-au bani nici să treacă strada. O să stau acolo vreo juma’ de an cu studentele mele, că doar v-am zis că sunt la vârsta crizelor şi ar fi păcat să mi-o trăiesc la Guvern. Colegilor mei le las cu limbă de plecare să continue ce am început eu şi să nu uite că va veni o oră, o oră a bilanţului, în care le va părea rău că n-au făcut tot ce le va fi stat în putinţă. Plec spunându-le acestora să aibă grijă: dacă mai e ceva de desfiinţat, să desfiinţeze, dacă mai e ceva de vândut, să vândă, dacă mai e ceva de demolat, să demoleze, dacă mai e vreo pădure netăiată, s-o taie, dacă mai e cineva neîngenuncheat, să-l îngenuncheze. Dacă cineva mai are vreo firimitură de ceva, să-i pună taxă pe ea. Să aibă mereu în minte faptul că românii le vor fi recunoscători mai încolo, că vor rămâne în istorie ca nişte martiri ai unei ţări pentru care recunoştinţa nu e decât un cuvânt în dicţionar. Că au servit nişte panarame ingrate. Eu? Mă duc să-mi trăiesc criza la loc luminat. Mulţumesc, mul­ţumesc, de trei ori mulţumesc, domnule preşedinte, deşi acum, că plec, pot să vă spun că până şi în mine urlă bărbăţia, până şi eu am testosteron. Chiar dacă vorbesc repede ca o caţă la piaţă, hormonii mei masculini vă transmit un sincer "hai sictir" pentru că m-aţi tratat ca pe un pekinez drogat. Ei bine, n-oi fi eu un pitbull, dar un buldog francez tot sunt. Plec şi nu-mi pare rău. Mă duc să răsuflu uşurat în braţele însorite ale Ibizei. O să mă gândesc la dumneavoastră în timp ce o să sorb din şampania Mum îmbrăcat în pantaloni scurţi şi cu şlapi de plastic în picioare. Fete cu abdomenul bine lucrat îmi vor citi lasciv din manualul de Drept Constituţional pe care acum recunosc că nu-l cunosc. Le voi stropi cu şampanie şi le voi linge cu gândul la patrie. Îmi bag picioarele-n guvernarea Boc! (Pentru conformitate, Luiza Moldovan)


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  ENKI Lun Feb 21, 2011 6:33 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Lun Feb 21, 2011 7:18 pm

ENKI a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Laughing

P.S. Nu mă mir că te-njura menopauzista... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Dracu' gol Lun Feb 28, 2011 3:59 am

Nu-i trucaj... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  baso Lun Feb 28, 2011 12:40 pm

Dracu' gol a scris:Nu-i trucaj... raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Astia, de la realitatea TV, au vrut sa scrie ca "Guvernul musca din pensii " ...insa i-a zapacit ingeru' sau dracu' din emisfera dreapta ... aia pro fund artistica lol!

fǎ, bre, legǎtura …ca sǎ vizualizezi legǎtura bine

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre baso in Lun Feb 28, 2011 2:47 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Anahoret Lun Feb 28, 2011 1:37 pm

Ba este trucaj, pentru că liniile verticale nu trec și peste titlul principal, așa cum trec peste celelalte titluri. Dovadă că pe internet circulă numai "captura" nu și înregistrarea. Dar ideea este genială și, în fond, se prezintă realitatea. Numai că nu se spune și din al cui penis mușcă guvernul. Sau nu mai este necesar să se spună, pentru că știe toată lumea? vesel
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  baso Lun Feb 28, 2011 2:15 pm

Anahoret a scris:Ba este trucaj, pentru că liniile verticale nu trec și peste titlul principal, așa cum trec peste celelalte titluri. Dovadă că pe internet circulă numai "captura" nu și înregistrarea. Dar ideea este genială și, în fond, se prezintă realitatea. Numai că nu se spune și din al cui penis mușcă guvernul. Sau nu mai este necesar să se spună, pentru că știe toată lumea? vesel

Laughing Laughing KKT Laughing Ca chiar liniile albe, verticale, nu le-am studiat constient decat dupa ce ai scris tu despre ele Laughing
Evident, exista si detalii la care doar expertii pot sa faca diferentza ...pt. a putea fi folosita atat d.p.v moral, cat si juridic laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Dracu' gol Lun Feb 28, 2011 2:25 pm

Anahoret a scris:Ba este trucaj, pentru că liniile verticale nu trec și peste titlul principal, așa cum trec peste celelalte titluri. Dovadă că pe internet circulă numai "captura" nu și înregistrarea. Dar ideea este genială și, în fond, se prezintă realitatea. Numai că nu se spune și din al cui penis mușcă guvernul. Sau nu mai este necesar să se spună, pentru că știe toată lumea? vesel
Glumeam, bre. Am observat şi yo matrapazlîcu' de la ultimele două litere ale titlului. Oricum, de bază rămîne ideea. O persoană neatentă la detalii şi-o poate fura uşor, avînd în vedere gloabele habarniste, puse la butoanele iRealităţii... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Anahoret Lun Feb 28, 2011 4:26 pm

Dracu' gol a scris:[Glumeam, bre. Am observat şi yo matrapazlîcu' de la ultimele două litere ale titlului. Oricum, de bază rămîne ideea. O persoană neatentă la detalii şi-o poate fura uşor, avînd în vedere gloabele habarniste, puse la butoanele iRealităţii... raset
Dă-mi voie!
Am copiat-o și am trimis-o pe mail la tuturor prietenilor! bine laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  aurora Joi Mar 10, 2011 5:45 pm

Scrisoarea de demisie a premierului
Îmi bag picioarele în guvernarea mea

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Domnule Preşedinte,

Subsemnatul Boc Emil, angajat în funcţia de prim-ministru,
vă rog să-mi aprobaţi demisia din această calitate, începând cu ieri.
Îmi permit să vă răpesc timpul, menţionând ur­mătoarele motive
care m-au determi­nat să-mi bag picioarele-n ea de guver­nare:

1. Mi se rupe zdranga;
2. Mi se fâlfâie mie de dumneavoastră;
3. Am altele mai bune de făcut;
4. Nici nu mai ştiu dacă mai sunt însurat sau da­că mai am copii;
5. Vreau să stau mai mult la sală;
6. Vreau să fac cursuri de relaxare prin yoga;
7. Vreau să joc fotbal cu băieţii;
8. De fiecare dată când mă duc la ai mei, tata mă bate cu coada de la greblă;
9. Sunt la criza vârstei de mijloc şi vreau să mi-o trăiesc cum se cuvine
(îmi trag amantă mai tânără, mă-mbăt cu studentele, dispar două săptămâni de-acasă,
timp în care nevastă-mea îmi alcătuieşte cele mai frumoase necroloage,
conduc beat, fumez iarbă, mă bat cu poliţişti, fac masaje erotice cu finalizare, chestii d-astea);
10. Poate dacă sunt mai relaxat, mai cresc puţin în înălţime.

În continuare, aş vrea să mă refer la faptul că mă bucur c-am aşezat economia pe un trend ascendent,
pensionarele mă pupă când mă văd pe stradă, copiii îmi mulţumesc frumos, părinţii lor la fel.
Ştiu că mi-am făcut datoria faţă de ţară, aşa cum am jurat la începutul mandatului meu, cu mâna pe Biblie.
Menţionez că-i sunt recunoscător mamei care m-a făcut pentru că m-a crescut în acest spirit martiric
şi patriotic şi lu’ tata c-a făcut bărbat din mine, poporului român pe care-l iubesc
şi pe care l-am slujit cum am putut eu mai bine.
Mi-am făcut datoria şi mă simt împlinit la carieră.
Am un CV beton, pe care o să mi-l depun pe BestJobs punct ro.

Economia duduie, iar românii plesnesc de sănătate.
Autostrăzile îşi scot pălăria când îmi văd maşina. Şi altele.
Un singur lucru îl regret. Că n-am făcut încă şi mai mult.
Să fi lăsat pe drumuri încă şi mai multe familii, să fi desfiinţat şi mai multe spitale,
să înfometez şi mai mulţi pensio­nari, să las fără serviciu şi mai mulţi profesori,
să fi încălzit şi mai puţine şcoli, să fi murit mâncaţi de lupi pe drumul spre şcoală şi mai mulţi copii,
să se fi sinucis încă şi mai mulţi oameni din cauza mea, să fi trimis în străinătate şi mai mulţi medici,
să fi trimis în şomaj şi mai multe asistente me­dicale, să fi luat şi ultimii bani de la handicapaţi,
s-o pun pe fii-mea aia mare la ANPH, să desfiinţez nu cinci mii de paturi de spital, ci cinci sute de mii!
Îmi pare rău! Îmi pare rău că n-am făcut mai mult, dar atât timp am avut la dispoziţie.
Aş fi putut să îngrop mai multă lume, aş fi putut să trimit în cimitire şi mai mulţi copii români
care mai târziu îmi vor fi recunos­cători, aş fi putut să trimit să doarmă prin canale
şi mai mulţi scăpaţi din orfelinate, aş fi putut să fac mai mulţi dependenţi de etnobota­nice,
să se sinucidă încă şi mai mulţi drogaţi, aş fi putut să cresc şi mai mult preţul la gaze naturale,
iar de la energia termică aş fi putut să fac să se debran­şeze încă şi mai mulţi români,
aş fi putut să distrug încă şi mai mult cultura română,
aş fi putut să angajez pe pile mai mulţi neajutoraţi ai sorţii,
“să le dau afară pe curvele alea de la bibliotecă“, ca să parafrazez o replică dintr-un film celebru,
şi să aduc oameni de-ai mei, de încredere.

Îmi pare rău! Îmi pare rău că doar atât am putut să fac!
Plec, spu­nându-le românilor pe care i-am slujit că să nu plângă după mine, că unde mă duc eu, ei nu pot să vină.
Eu mă duc la loc luminat, la loc cu verdeaţă, de unde a pierit durerea şi întristarea.
Mă duc în Ibiza la un party prelungit. Ei să rămână aici, că n-au bani nici să treacă strada.
O să stau acolo vreo juma’ de an cu studentele mele,
că doar v-am zis că sunt la vârsta crizelor şi ar fi păcat să mi-o trăiesc la Guvern.
Colegilor mei le las cu limbă de plecare să continue ce am început eu
şi să nu uite că va veni o oră, o oră a bilanţului, în care le va părea rău că n-au făcut tot ce le va fi stat în putinţă.
Plec spunându-le acestora să aibă grijă: dacă mai e ceva de desfiinţat, să desfiinţeze,
dacă mai e ceva de vândut, să vândă, dacă mai e ceva de demolat, să demoleze,
dacă mai e vreo pădure netăiată, s-o taie, dacă mai e cineva neîngenuncheat, să-l îngenuncheze.
Dacă cineva mai are vreo firimitură de ceva, să-i pună taxă pe ea.
Să aibă mereu în minte faptul că românii le vor fi recu­noscători mai încolo,
că vor rămâne în istorie ca nişte martiri ai unei ţări pentru care recunoştinţa nu e decât un cuvânt în dicţionar.
Că au servit nişte panarame ingrate.

Eu? Mă duc să-mi trăiesc criza la loc luminat.
Mulţumesc, mul­ţumesc, de trei ori mulţumesc, domnule preşedinte,
deşi acum, că plec, pot să vă spun că până şi în mine urlă bărbăţia, până şi eu am testosteron.
Chiar dacă vorbesc repede ca o caţă la piaţă, hormonii mei masculini vă transmit un sincer “hai sictir”
pentru că m-aţi tratat ca pe un pekinez drogat.
Ei bine, n-oi fi eu un pitbull, dar un buldog francez tot sunt.
Plec şi nu-mi pare rău. Mă duc să răsuflu uşurat în braţele însorite ale Ibizei.
O să mă gândesc la dumneavoastră în timp ce o să sorb din şampania Mum
îmbrăcat în pantaloni scurţi şi cu şlapi de plastic în picioare.
Fete cu abdomenul bine lucrat îmi vor citi lasciv din manualul de Drept Constituţional
pe care acum recunosc că nu-l cunosc. Le voi stropi cu şampanie şi le voi linge cu gândul la patrie.

Îmi bag picioarele-n gu­vernarea Boc!


aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  aurora Mar Mar 15, 2011 9:51 am

Salvatorul lui Boc… banc
editorial de Alecu Racoviceanu

Cică acum vreo 40 de ani, un om merge la o vrăjitoare să vadă ce îi rezervă viitorul.
Se uită baba în bobii aruncați în praf, se întunecă la față și spune:

- Fiule, nu te supăra da’ trebuie să-ți spun, din cauza ta mulți români or să moară de foame,
alții vor trăi prost, iar mulți vor lua calea pribegiei…

Amărât, pleacă omul. Mergând pe stradă vede un copilaș în mijlocul străzii.
Din spate venea un camion, iar copilul nu schița un gest.
Se gândește că și așa mulți vor pătimi de pe urma sa, măcar un suflet să salveze.
Sare în drum și ia puștiul din stradă exact când roțile uriașe erau să îl facă praf.
Ținând strâns la piept copilul speriat îl întreabă cum îl cheamă.

- Emiluș. Emiluș Boc… spune copilul printre lacrimi.

P.S.
: Așa cum arată acum lucrurile, nu cred că Emil Boc își va da demisia
după ce moțiunea de pe 16 martie va cădea…
Părerea mea e că, indiferent ce spun sau promit acum,
el și Vasile Blaga și-au împărțit deja țara, unul partidul și unul Guvernul…
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  aurora Mar Mar 15, 2011 10:00 am

Amuză-te in pauză ...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  ENKI Mar Mar 15, 2011 1:59 pm

Cica s-ar fi decis Boc sa dea un deget de ajutor poporului greu incercat de criza. vesel [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  ENKI Mier Mar 16, 2011 10:41 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Dracu' gol Joi Mar 17, 2011 8:48 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  aurora Mier Mar 23, 2011 9:29 pm


laugh laugh laugh Boc, fostul primar al Clujului

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Portretul premierului Emil Boc este expus pe post de agăţătoare
în vitrina Galeriei de Artă de la Librăria Diverta,
pentru expoziţia de portrete cu personalităţi clujene a pictorului Dănilă Incze.

aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Vin Apr 01, 2011 6:17 am

Boc ne-a asigurat că și în condițiile în care s-a sfârșit (cică) recesiunea (în care n-am intrat), nu vom avea numai lapte și miere.
Adică, mai pe scurt, mesajul lui Băse (prin gura lui Boc) este: și fără criză, tot căcat veți mânca! veselie

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Lun Apr 11, 2011 7:23 pm

Spitalele se închid, dar începe construirea Catedralei Neamului... deci Boc înlocuiește medicii cu preți. Laughing

P.S. clona carențată repetă la nesfârșit și greșelile gramaticale/de redactare din spam-ul de la PDL... veselie
Vendetta a scris:Masurile extrem de importante privind reforma a sistemului sanitar sunt atacate de prostituatele rtv si a3 intr o maniera tipic stalinista .Cea mai securista metoda pe care o folosesc pt a contracara reforma sanitara este instigarea mediatica .
Slugile jurnalsitice din teren in complicitate cu capcaunii din USL si sindicate ,aduna ( repet aduna ) oameni in fata sticlei pe care ii incita la ura si la comportamant medieval .Masa de manevra folosita este f usor de dedus amenii neputinciosi care habar nu au de economie .Sunt pacaliti cu un cinism nemaintalnit .Acesta masa primitiva dezlantuita, insterica sunt in fapt victime ale acestui sistem saniatar bolnav .Ei nu realizeaza ca isteria mediatica rtv si a3 este una falsa ,care vine impotriva propriilor lor interese .Prestatia medicala foarte proasta si taxele spitaliceti platite pt a asigura salariile unor rude locale influente nu sunt in masura sa le deslusesca adevarul .Acesti oameni terminati apara ratiuni inguste pt asi apara modul de viata mediocru .Urla si isterizeaza din toti rarunchii doar pt. a mentine pe loc sistemul muribund de asistenta medicala .
Mesajul pe care il transmit prin media este unul panicard ,catastrofal fara sa realizeze ca sunt prorpiile lor victime .
Prostituatele rtv si a3 exploateaza la maxim acesta prostie colectiva doar pt a arata in mod pervers ca reforma sanitara este neavenita .
In mod premeditat se discuta f putin despre elementele economice si tehnice a acestei masuri ,insistindu se doar pe isteria prostimii si a argumentatiilor bicefale fataliste .
Guvenul Boc are in fata in adversar perfid care loveste criminal in interesele tarii numit prostituatele rtv si a3 .
Ma bucura enorm faptul ca acest guvern nu se lasa intimidat de hoarde de prosti neputinciosi si de instigarile repetate mediatice .
Reforma sanitara din Romania trebuie facuta cu fermitate in ciuda rezistentei mentalitatilor si modului de viata invechite !!!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Dum Apr 24, 2011 5:48 am

Krokodilul Chichiricios a scris:Nivelul educaţiei PD-Liştilor este extrem de precar....
Nici nu e nevoie de nu ştiu ce sondaje. Să o luăm în ordine:
Traian Băsescu. La vremea când făcea el Institutul de Marină se spunea că trebuie să fii extrem de prost să nu reuşeşti la Politehnică, nici măcar la ASE, să n-ai norocul să faci Academia Militară şi să fii primit de milă ca marinar. Tradiţiile noastre navale fiind nule- ideea că trebuia- sau că se făcea- cine ştie ce şcoală- la marinei e ridicolă. Da, englezii au într-adevăr o şcoală superioară de marină de renume, francezii la fel- la Românika mai puţin aproape de deloc. Un absolvent al acestei non- prestigioase instituţiuni "Mircea cel Bătrân"- parcă se cheamă- era un fel de şofer de autobuz cu ceva mai multă carte.
Emil Boc. Aşa de prost că s-a pregătit pentru facultate după o programă care nu mai exista. Dl.Boc a fost acceptat la o facultate- pe bază de dosar- unde acest dosar avea 2 variante- fie origine sănătoasă- fie securilă care vroia să aibă o diplomă. Fie ambele.Dl.Boc a făcut o facultate de cadre pe lângă care "Ştefan Gheroghiu" era un fel de Sorbona- şi oricum a făcut-o în poziţie securistică de drepţi. Adică aşa cum apare şi în poza aia militar. Dl.Boc - în ciuda vârstei sale fragede- a reuşit să-i tragă limbi genialului conducător în scris- antrenându-se pentru celălalt Kondukător- cel de-acuma. Cu alte cuvinte, un prost cu suflet de slugă, făcut la comanda PCR.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Cum adică "pe bază de dosar" ?
Adică e clar că pe vremea lui Ceaușescu numărul de locuri pe la facultăți era fix și nu era nici fenta locurilor cu plată (mă rog, exceptând pentru cei din străinătate - care de regulă erau fie greci, fie din diverse țări musulmane), deci în cazul în care pe ultimul loc obțineau la examenul de intrare aceeași medie generală mai mulți candidați, atunci trebuia un criteriu de departajare. Din câte-mi aduc aminte, la biologie era luat ca reper rezultatul examenului de genetică (la aceeași medie generală, dacă aveai notă mai mare la genetică, intrai tu, nu celălalt cu aceeași medie generală). La ăia de la drept se lua în calcul "dosarul"? Doar că... la ce naiba de dosar se referă KroChi? Că m-aș fi gândit la dosarul cu fișa matricolă (rezultatele de la liceu)... însă KroChi parcă se referă la ceva care ar avea legătură cu securitatea... scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Anahoret Dum Apr 24, 2011 6:44 am

Din dorinţa de a fi anti-Boc şi anti-PDL, Krokodilul pică în partea cealaltă şi scrie prostii. În primul rând, la Mircea cel Bătrân se făcea şcoală şi pe vremea lui Ceaşcă (poate chiar mai afurisit ca acum). Să nu uităm că acolo se pregătea şi marina comercială iar marinarii noştri n-au prea eşuat navele nici pe Dunăre şi nici pe mare, în condiţiile în care navigaţia nu se făcea ca acum, pe bază de GPS. Academia Militară nu este similară facultăţilor; pentru că erau primiţi numai ofiţerii care urmau cursurile de comandă şi stat major, deci nu aveai cum să ajungi acolo din liceu. Probabil că el confundă Academia Militară cu Academia Tehnică Militară, de unde se formau inginerii, dar şi acolo era concurenţă zdravănă pentru că cei care veneau de la licee civile trebuiau să se bată cu primii 10% din absolvenţii liceelor militare (iar acolo se făcea carte, crede-mă!). În plus, numărul locurilor era limitat iar candidaţii destul de mulţi (cam câte 6-7 pe loc, din câte-mi amintesc, pentru că nici elevii de la liceele militare nu intrau toţi, erau destui care picau).

Nu ştiu exact care era situaţia la Politehnică, însă pot să spun cum era la ASE, fiindcă am avut cunoscuţi care au făcut facultatea acolo, şi nu se intra uşor deloc, nici măcar la seral sau la FF. Pe vremea lui Ceaşcă se intra uşor (din ceea ce ştiu eu) la Construcţii, la Drumuri şi Poduri şi la IPG Ploieşti, Facultatea de Foraj. Cu toate că şi la Foraj circula vorba că e uşor de intrat şi greu de terminat.

Boc să fie admis la Universitatea din Cluj pe bază de dosar în vremea lui Ceaşcă?! Poate că CAP-iştii or fi avut unele facilităţi, n-ar fi exclus, însă şi în condiţiile astea trebuia să scoată cel puţin un 5 la admitere. Dar la cât de "pornit" este Krokodilul... n-aş lua de bun ceea ce scrie el.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Dracu' gol Dum Mai 22, 2011 11:04 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Dum Mai 22, 2011 12:40 pm

OK, dar unde au găsit miticaniile alea pe care atârnă pantalonii de armată? scratch
Dracu' gol a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty e trucaj , bre

Mesaj  Vasile Dum Mai 22, 2011 3:43 pm

delta a scris:OK, dar unde au găsit miticaniile alea pe care atârnă pantalonii de armată? scratch
Dracu' gol a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

nu are cum sa fie "pe bune" . Acum , cu armata asta profesionista , ajungi militar daca trecide niste norme , inclusiv fizice .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Dracu' gol Dum Mai 22, 2011 8:56 pm

delta a scris:OK, dar unde au găsit miticaniile alea pe care atârnă pantalonii de armată? scratch
Yo-n locu' tău aş fi întrebat cum Dracu' de pînă şi chinezoiu' ăla ie mai înalt decît piticania pupincuristă... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Lun Mai 23, 2011 10:18 am

Dracu' gol a scris:
delta a scris:OK, dar unde au găsit miticaniile alea pe care atârnă pantalonii de armată? scratch
Yo-n locu' tău aş fi întrebat cum Dracu' de pînă şi chinezoiu' ăla ie mai înalt decît piticania pupincuristă... raset
L-a lungit Mao la revoluția culturală... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Sam Mai 28, 2011 10:46 am

De fapt, ăsta nu știe dacă e momentul sau nu să-l pupe-n fund și pe cel căzut în cap sau să se rezume la pupăturile date matolului? veselie
belpheqală a scris:---Nu e nici o surpriza! asta nu inseamnba ca nu i'as da un sut in cur lui Boc! La cat de prost e..., o sa le astearna si covorul rosu natangistilor-neghiobisti!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  delta Dum Mai 29, 2011 8:22 am

ăsta pare încântat de expresiile folosite de primul ministru al unui stat... laugh

TB a scris:Petrica primul pus la punct a for derbedeul dracului........... dar nu s-au invatat minte inca.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  baso Dum Mai 29, 2011 8:35 am

delta a scris:De fapt, ăsta nu știe dacă e momentul sau nu să-l pupe-n fund și pe cel căzut în cap sau să se rezume la pupăturile date matolului? veselie
belpheqală a scris:---Nu e nici o surpriza! asta nu inseamnba ca nu i'as da un sut in cur lui Boc! La cat de prost e..., o sa le astearna si covorul rosu natangistilor-neghiobisti!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Atata timp cat il pupa-n fund pe matol, are voie sa maraie infundat (fara dintzi la vedere ) impotriva lui pitiboc. Ii da un sentiment placut ca ar avea cojones. raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Anahoret Lun Mai 30, 2011 9:45 pm

Ce mai circulă prin internet:




Omagiul şi recunoştinţa tinerei generaţii
Emil Boc, student Filosofie, anul IV, Făclia 1989

"Recenta hotărîre a Comitetului politic Executiv al CC al PCR privind majorarea cu 10 la sută a tuturor burselor ce se acordă studenţilor şi elevilor, inclusiv celor din şcolile profesionale, a generat în inimile întregului tineret studios din patria noastră cele mai alese sentimente de stimă şi profundă recunoştinţă faţă de această nouă şi grăitoare dovadă a grijii şi preocupării susţinute ale secretarului general al partidului, tovarăşul Nicolae Ceauşescu, faţă de crearea unor tot mai bune condiţii de viaţă şi învăţătură tineretului.Sîntem pe deplin conştienţi că transpunerea în viaţă a obiectivelor etapei actuale de dezvoltare a societăţii noastre, aşa cum rezultă din magistralul Raport prezentat de tovarăşul Nicolae Ceauşescu de la înalta tribună a Congresului al XIV-lea, din celelalte documente adoptate la Congres, ridicarea continuă a gradului de civilizaţie şi modernitate sînt dependente în cea mai mare măsură de pregătirea profesională, ştiinţifică şi politică a tuturor oamenilor muncii şi, în special, a tineretului. Universitatea clujeană, al cărei student am devenit în urmă cu patru ani, oferă studenţilor de la toate facultăţile condiţii de studiu dintre cele mai bune. (...) Eu însumi, ca student la Filosofie, am înţeles că învăţămîntul, ştiinţa şi cultura sînt concepute în România socialistă ca factori activi ai dezvoltării, că formarea noastră ca oameni ai societăţii socialiste şi comuniste de mîine este un proces complex, revoluţionar, care ne obligă nu numai la însuşirea la cote înalte a profesiunii, ci şi la însuşirea concepţiei filosofice despre lume şi viaţă a partidului nostru, formarea unei conştiinţe şi atitudini cetăţeneşti înaintate în rîndul tineretului.Recunoscători pentru tot ceea ce tovarăşul Nicolae Ceauşescu şi tovarăşa Elena Ceauşescu întreprind pe linia îndrumării competente şi ştiinţifice a învăţămîntului, ştiinţei şi culturii româneşti, ne angajăm să răsplătim prin fapte şi încrederea ce ni se acordă, pregătindu-ne temeinic şi multilateral, aşa cum ne impune epoca pe care o trăim".
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Boc - el primo... minimo - Pagina 4 Empty Re: Boc - el primo... minimo

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum