SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

teoria conspiraţiei

+6
baso
RocketQu33n
(Still a)Live
Anahoret
ENKI
delta
10 participanți

Pagina 1 din 34 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Urmatorul

In jos

teoria conspiraţiei Empty teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Dum Mar 21, 2010 3:36 pm

N-am apucat să citesc materialele indicate, aşa că poate n-am nimerit titlul thread-ului... scratch

baso a scris: :? :? :? Prima data am auzit de de povestea asta cu ocazia atentatelor teroriste de la 11 septembrie

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

datele sunt înregistrate şi afişate în timp real pe Internet la adresa Arrow [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Vizitato Dum Mar 21, 2010 4:00 pm

Nu are legatura cu teoria conspiratziei Laughing

PCG a debutat în august 1998, la universitatea americană Princeton, cu doar două sisteme electronice, extinzându-se treptat în SUA şi apoi în întreaga lume.

Fiecare astfel de sistem, denumit pe scurt "egg", este format dintr-un generator de numere aleatoare (200 pe secundă, secvenţe de 0 şi 1), cuplat la un calculator. În mod normal, în fiecare secundă se generează un număr egal de 0-uri şi 1-uri, deci o proporţie de 50%-50%.

În prezent, reţeaua este formată din 55 sisteme electronice interconectate, răspândite din Alaska până în Noua Zeelandă. Acestea - sincronizate după meridianul Greenwich (fostul GMT, numit mai nou Timp Universal, UTC) - transmit în fiecare secundă datele în timp real, prin Internet, la computerul central de la Princeton.

Unul dintre cele 55 de generatoare de numere aleatoare-calculator, primul din Europa de Est, se află la Universitatea "Babeş-Bolyai" din Cluj, în cadrul Institutului de Cercetări Experimentale Interdisciplinare. Denumit egg.bellatrix.ro 1025, sistemul este conectat la computerul central de la Princeton din iunie 2002.

163 de confirmări

Pentru demonstraţie au fost alese intervale de timp în care un număr cât mai mare de persoane, deci de minţi şi gânduri umane, se sincronizează şi se interconectează, ca urmare a faptului că se concentrează asupra unui eveniment major, capabil să determine o reacţie emoţională colectivă.

Analiza datelor, care se efectuează simultan la Princeton şi Amsterdam, arată că, în minutele şi orele care urmează producerii şi mediatizării unor evenimente majore, se constată într-adevăr o modificare a secvenţelor numerice generate de dispozitivele electronice, în sensul structurării, deci al ordonării lor.

Din 1988 până în ianuarie 2004, au fost nominalizate şi analizate 163 evenimente majore, cu o medie de circa 3 pe lună, printre care începutul bombardamentelor aeriene şi sfârşitul războiului în Irak (cu dărâmarea scenică a statuii lui Saddam Hussein (9 aprilie 2003), cutremurul devastator din Iran (26 decembrie 2003), accidentul submarinului nuclear Kursk (12 august 2000), accidentul navetei spaţiale Columbia (1 februarie 2003), atentatele teroriste din 11 septembrie etc.

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Dum Mar 21, 2010 4:15 pm

baso a scris:Nu are legatura cu teoria conspiratziei Laughing
Aha... deci se strâng câţiva, se screm împreună şi ca urmare se întâmplă ceva ce-şi doresc.
Adică un fel de MISA, doar că-i guvernamental... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Vizitato Dum Mar 21, 2010 4:37 pm

delta a scris:
baso a scris:Nu are legatura cu teoria conspiratziei Laughing
Aha... deci se strâng câţiva, se screm împreună şi ca urmare se întâmplă ceva ce-şi doresc.
Adică un fel de MISA, doar că-i guvernamental... laugh

Eu am inteles ca ar fi vorba despre un sistem electronic pe care-l influentzeaza gandurile oamenilor de pe planeta, nu sectantii Suspect

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Dum Mar 21, 2010 4:39 pm

baso a scris:Eu am inteles ca ar fi vorba despre un sistem electronic pe care-l influentzeaza gandurile oamenilor de pe planeta, nu sectantii Suspect
Păi, şi sectanţii sunt oameni... vesel

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Vizitato Lun Mar 22, 2010 4:39 pm

delta a scris:
baso a scris:Eu am inteles ca ar fi vorba despre un sistem electronic pe care-l influentzeaza gandurile oamenilor de pe planeta, nu sectantii Suspect
Păi, şi sectanţii sunt oameni... vesel

Mai precis, ma refeream la faptul ca este un experiment care vizeaza anticiparea mentala a unor evenimente pozitive/negative de catre o masa mare de oameni din diferite coltzuri ale planetei . Nu are in vedere determinarea sau modificarea mentala a viitorului prin flacari violet sau spirale facute de sectantzi

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Lun Mar 22, 2010 4:45 pm

baso a scris:Mai precis, ma refeream la faptul ca este un experiment care vizeaza anticiparea mentala a unor evenimente pozitive/negative de catre o masa mare de oameni din diferite coltzuri ale planetei . Nu are in vedere determinarea sau modificarea mentala a viitorului prin flacari violet sau spirale facute de sectantzi
Şi cum draq să anticipeze cineva un eveniment la a cărui organizare nu participă sau de a cărui organizare nu are habar? Laughing
De ex. demolarea din 11 septembrie 2001 - că parcă şi ziua aia-i amintită pe acolo.
Asta-i un pic inspirată din teoria Gaya (adică ceva de genul: totul e în contact cu totul... sau aşa ceva)

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Mier Noi 24, 2010 11:37 pm

Asta-i subteoria constipației din teoria conspirației:

S-a găsit un tembel să calculeze: oare prin Carpații de curbură câtă clismă se poate face prin găurile negre locale? laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Joi Noi 25, 2010 12:10 am

delta a scris:Asta-i subteoria constipației din teoria conspirației:

S-a găsit un tembel să calculeze: oare prin Carpații de curbură câtă clismă se poate face prin găurile negre locale? laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mai, dar tu chiar nu accesezi linkuri! laugh
Portocaliul in cauza e cunoscut pentru caricaturile sale pro Matol si pro PDL, asa ca la adresa indicata de individ, puteai sa vezi doar asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Joi Noi 25, 2010 6:08 am

Cine naiba are timp să acceseze link-uri dacă subiectele nu-s de interes deosebit? suspect
ENKI a scris:Mai, dar tu chiar nu accesezi linkuri! laugh
Portocaliul in cauza e cunoscut pentru caricaturile sale pro Matol si pro PDL, asa ca la adresa indicata de individ, puteai sa vezi doar asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Joi Noi 25, 2010 7:50 am

delta a scris:Cine naiba are timp să acceseze link-uri dacă subiectele nu-s de interes deosebit? suspect
Pai, io am accesat, in primul rand, linkul pus de tine aici. Ajuns acolo, n-am mai pierdut vremea sa citesc ce scrie acel user, ci am accesat doar linkul pus de el. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Joi Noi 25, 2010 8:10 pm

Creatura asta-nfiptă-n sfincterul matolului vede peste tot conspirații puse la cale de masoneria iudeo-kaghebisto-pesedistă finanțată desigur de Patriciu în interesul lui Voiculescu pus pe dărâmat regimul partidului unic de portocaliu? laugh
De data asta din cauză că ceva nou patron (sau ce draq e ăla) l-a dat afară pe unu' care de-a dreptul falimenta firma cu limbile-ntinse continuu sub șezutul pedeliștilor în timpul emisiunii? veselie
Oricum e haios că după textul presărat cu englezisme, apare portoclara prin excelență cu niște furculisionisme tocmai potrivite pentru ca săracele să-și cadă în propriile brațe pentru un scurt zaibărsecs... laugh

menopauzista a scris:“Don Corleone: I’m gonna make him an offer he can’t refuse….
The Godfather 1972
In presa romaneasca vocile care indraznesc sa tulbure linistea mogulilor si a politicienilor corupti trebuie sa dispara. Adevarul de dincolo de cortina de fier a mogulizoarelor deranjeaza si deranjeaza atat de tare incat impotriva lor se unesc toate fortele, incepand cu mogulii insisi ,trecand prin masonerie si sfarsind cu politicieni si securisti marunti.
Radu Moraru se inscrie si el in mica lista a jurnalistilor care indraznesc. Indraznesc sa supere,sa demaste,sa condamne, sa scrie istorie si ceilalti sa o comenteze, asa cum scrie in declaratia de intentie a emisiunii Nasul, asa ca era firesc sa i se puna gand rau.
De ce s-a lepadat Bobby Paunescu de incomodul Radu Moraru si cu cine a negociat micul mogul, in asa fel incat totul s-a produs din scurt, pe neasteptate asa cum declara Nasul…este urmarea fireasca a unui plan ticluit in urma cu cateva luni, daca luam in calcul absolut tot contextul.

* Familia Paunescu face parte si ea din clubul select al oligarhilor securisti, cu afaceri la nivel inalt. Rechinii Bancorex !

* Lansarea ziarului lui Vantu: La prânzul oferit în cinstea lui Gorbaciov au participat mai mulţi agenţi de influenţă ai spaţiului ex-sovietic, având în vedere relaţiile lor politice sau de afaceri pe această direcţie. Trecem peste “tautologia” Ion Iliescu şi amintim aici numele unora precum Ovidiu Tender, Dan Fischer, Boby Păunescu (fiul rusofilului George Constantin Păunescu), Doru Boştină (vezi relaţia ruşilor cu Energy Holding), Viorel Cataramă etc. Interesantă este însă prezenţa directorului general al Transelectrica, Adrian Băicuşi, în contextul în care interesele lui Vîntu pe zona energetică, başca afacerea cu CET-urile, în relaţia cu Rusia, au început să crească.

Ce mai avem in context ? Cine ii ia locul lui Radu Moraru, la presiunile masonilor angajati la B1, adica Val Valcu, omul lui SOV si Vlad Nistor de la IDR, fostul sef al Oanei Stanciulescu, noua sefa a agentiei de presa a lui Patriciu, care i-a aranjat lui Bobby primirea prietenoasa la Londra ?
Domnul Oancea, omul mogulului Voiculescu si partenerul sau, din moment ce detine un pachet de actiuni in trustul lui Felix, la care nu va renunta, chiar daca pleaca la B1, dar si actiuni la B1 TV, adica 50% (cincizeci !!! ), ceea ce face ca Felix sa devina coproprietar al B1 TV. Curios, fiindca Bobby negociaza cu Nasul preluarea actiunilor acestuia.
*Apoi avem declaratia venita dinspre B1, conform careia postul se va transforma intr-unul de divertisment, deci cat mai putin spre deloc politica, un fel de melanj de Hallmark, Euforia si Romantica, cu pretentie de HBO. Oare ?
Deci,Oancea ramane investitor la antene desi pleaca sa lucreze la o televiziune concurenta, in timp ce Nasul va ceda actiunile de la B1 deoarece pleaca sa construiasca un nou canal tv la firma rcs-rds, sau altfel spus, Felix isi pune piciorul in televiziunea lui Bobby, iar Bobby trebuie sa ii faca vant lui Moraru definitiv, ceea ce suna un pic a ocupatie din partea primului si a capitulare a celui din urma.
Sa retinem acest aspect pe care il vom relua mai tarziu……
Ce urmeaza insa sa intreprinda Radu Moraru ? Stim ca va fi directorul unei noi televiziuni, in timp ce Felix va deveni seful din umbra al B1TV. Pe Radu il asteapta un traseu incurcat si din ceea ce am vazut pana acum, viitorul lui la noul post va fi unul scurt.
De ce spun asta ? Sa ne amintim cine este noul lui patron si sa ne amintim cum pedepsesc oligarhii vocile care nu li se supun.
Sa o luam pe rand…..

Teszari Zoltan e omul fără chip. Nimeni nu-şi aminteşte să fi ieşit vreodată în evidenţă, să fi participat la vreo mondenitate. A declinat orice invitaţie la manifestări gen Balul Patronilor sau Premiile de excelenţă ale Primăriei. Nicio escapadă nu-i poate fi atribuită şi niciun scandal nu l-a implicat până acum în mod public. Toţi spun că de publicitate se fereşte cel mai mult. Deşi, culmea ironiei, a ajuns bogat ca patron al televiziunii prin cablu TVS şi a fost chiar membru în Uniunea Ziariştilor Profesionişti.

Asa o fi oare ?
Sa vedem ce mai aflam despre noul patron al lui Moraru…….
Omul care a blocat Bursa

Miercuri, 21 august 2005, ora 11:43. Zi istorică pentru Bursa de Valori Bucureşti care anunţa, sec, că din cauza unor “disfuncţionalităţi în reţeaua RDS, şedinţa bursieră se suspendă”. După peste două ceasuri, la 13:57, conducerea Bursei decidea să reia tranzacţionările şi să prelungească şedinţa până la ora 15, cu o oră peste programul obişnuit. Deşi firma lui Teszari realiza o premieră pe care n-au reuşit-o nici politicienii, conducerea BVB nici măcar nu şi-a pus problema să rezilieze contractul cu RDS sau să pretindă despăgubiri, motiv ce i-a făcut pe mulţi investitori să considere că la mijloc s-ar afla o înţelegere ocultă.
Tot ca o probă a influenţei lui Teszari a fost interpretat şi contractul cu Electrica, de la care RDS a primit permisiunea să-şi întindă cablurile pe stâlpii de electricitate în schimbul furnizării serviciului de Internet. Un schimb cât se poate de disproporţionat.
De o vreme se speculează şi că RDS a cumpărat licenţa de comunicaţii 3G datorită prieteniei sale cu fostul ministru al Telecomunicaţiilor, Zsolt Nagy, cel acuzat de trădare laolaltă cu ex-ministrul Industriilor, Codruţ Şereş.

Hopaaaa,ia uite cum ne apropiem de Felix…..Codrut Seres….Zolt Nagy…..hmmm !
Deja viitorul Nasului mi se pare tot mai nesigur.
Sa vedem ce mai gasim despre personaj….
Stăpînul tuturor antenelor

Teszari controlează, prin RCS şi DigiTV, aproximativ 35% din piaţa românească de abonaţi tv. Autoritatea naţională pentru comunicaţii zice:
7,3 milioane de gospodării are România
6,7 milioane sînt cablate
3,55 milioane sînt abonate
Acestora din urmă li se adaugă 1,7 milioane de abonaţi pe sistemele de antene DTH. Aici, RCS deţine peste 50% din piaţă, conform unui studiu GFK. Dacă v-au adormit cifrele, mai răbdaţi puţin! Vin şi picanteriile!

Dar sa vedem daca va mai amintiti cum si-au unit destinele Teszari, Felix si Vantu !

Ultima achiziţie a lui SOV este atitudinea lui Dumitru Dragomir. După ce licitaţia pentru drepturile tv s-a terminat, şeful Ligii s-a comportat cu un regret necenzurat şi a lovit consecvent în RCS-A1. După ce Dragomir a început să-şi bată joc de A1 – RCS, Voiculescu şi Teszari au ripostat şi două canale ale lui SOV, Telesport şi Money Channel, au dispărut acum două zile din grila RCS.

Asta se intampla in 2008, deci Teszari si Felix erau parteneri si tot in an important…de alegeri. Baietii veseli SOV si Felix aveau nevoie de cineva nepatat pentru suspendarea lui Basescu, programata de Felix in ianuarie viitor. Asa ca….au mai cumparat o televiziune, ca Base sa nu mai aiba nicio sansa de a aparea pe vreo sticla, plus ca l-au expediat pe Radu Moraru – direct in bratele lupului. Pe o oferta, care nu putea fi refuzata, datorita zero-urilor componente.
Deci Radu e trimis sa fie ucis de Teszari, iar Felix va privi ranjind in ambele parti….pe de o parte B1, postul dusman, va fi redus la tacere si transformat intr-o televiziune de divertisment controlat de omul lui ….Oancea, pe partea cealalta,ziaristul care l-a enervat cel mai tare in ultimii 3 ani, Radu Moraru, va fi ucis lent, spre deliciul mogulilor, izgonit de la B1,obligat sa isi vanda actiunile,adus in ograda lui Teszari fostul partener de afaceri al lui Voiculescu si controlat suta la suta.
Lui Radu nu i se va da lovitura finala imediat, intai va fi discreditat, umilit, fiindca oligarhii cer satisfactie si de ce nu…..va fi pus sa il injure pe Basescu spre deliciul vuvuzelelor si al mogulilor.
Abia prin toamna anului viitor,atunci cand Radu se va fi distrus definitiv,il vor izgoni si din casa lui Teszari si pot paria ca noul post tv care va fi lansat de Nasul incepand cu 1 ianuarie,nu il va mai avea ca director incepand cu 1 septembrie sau 1 octombrie 2011.
De ce cred asta ? Pentru ca toate aceste lovituri pe piata media din ultimul an mai urmaresc ceva….repozitionarea in vederea alegerilor. Numai ca o sa va intrebati…….care alegeri, ca vom avea abia in 2012 ? Cum care? Alea privind suspendarea presedintelui Basescu. Nu ne-a spus Felix cu gurita lui ?
In februarie e aproape sigur ca in parlament va exista o noua majoritate, o majoritate dispusa sa il suspende pe Basescu, care majoritate nu se poate realiza decat cum ? Prin iesirea UDMR de la guvernare. Al cui post e 10 tv ? Al lui Tsezari, nu ? Iata cum se inchide cercul…..
Pentru cei care inca cred ca Nasul nu poate sa pateasca o asemenea nenorocire le amintesc cazurile lui……Andrei Gheorghe si Robert Turcescu, ambii izgoniti din emisiune.
Reteta
primul pas ….te anunta ca nu mai faci emisiunea
apoi vine bucuria…..stai linistit ca te pretuim …..de aceea te punem sef in alta parte
al treilea pas
care te va surprinde
in locul lor sunt adusi alti oameni
care culmea vin de la Felix de fiecare data
nu uitati…
femeia cu ursul e de la antena 3
si a aparut pe locul lasat de vechea emisiune a lui Gheorghe si Dragoteasca
de fiecare data cand se pregateste schimbarea orientarii unui post tv, adica trecerea lui in barca dusmanilor lui Basescu, cadrele vin dinspre trustul Intact, pepiniera de vuvuzele….
E interesant ca prin lovitura asta data la B1, Felix devenea cel mai tare mogul de pe piata media, ca sa se razbune intr-un fel pe SOV. Dar fiindca SOV nu a putut privi aceasta miscare cu ochi straini si goi…..si-a luat masuri din martie 2010. Pionii lui la EVZ…Dan Bucura si acelasi Val Valcu….masoneii demolatori.
Si mai nou….

Directorul editorial de la trustul Realitatea-Caţavencu se află pe picior de plecare din grupul de presă al lui Sorin Ovidiu Vîntu. Potrivit surselor Realitatea mea, Sergiu ar urma să se ducă la RCS&RDS la începutul lunii decembrie. Contractul acestuia cu Realitatea TV va expira pe 15 decembrie, iar o posibilă prelungire este aproape exclusă. Conform surselor Reporter Virtual, Sergiu Toader nu va semna cu RCS&RDS, post generalist care va fi condus de Radu Moraru, ci se va întoarce în Noua Zeelandă. Acest lucru va fi confirmat sau infirmat abia după jumătatea lunii decembrie.

Dan Bucura este tot mason si angajat la Evenimentul Zilei, la departamentul investigatii, dupa ce a lucrat la Gardianul si a fost omul de baza al lui Val Valcu. Iata grupul masonilor folositi de moguli

Nu am vazut nici tristete ,nici ingrijorare in tabara mogulilor fiindca pleaca Oancea sau Toader… ci mai degraba preocupare pentru plecarea lui Radu.
De ce? Sunt mai multe evenimente care desi legate au impact in 4 locuri diferite….Antena,B1, Realitatea TV si 10 TV. Si totusi ei nu au comentat decat plecarea Nasului de la Paunesti….
Nu vor deloc sa se rasfire baietii astia cu ochi albastri……
PS. Apropo, va intrebati de ce apare Dan Andronic de cateva zile la B1 TV ?
Ia cititi [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], despre team-ul lui…….
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Sam Mar 05, 2011 9:54 am

O fi chiar convinsă de existența unor conspirații planetare?
Doar sper că nu se miră că are accese de letargism... Laughing
ISTRA a scris:Este o neînţelegere mondială. Stai liniştită, totul este...sub control!
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )


delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Sam Mar 12, 2011 11:50 am

fascistoidul cărăuș mareseiez începe să vadă iar conspirații peste tot precum împăienjenita îl vede pe Patriciu în tot și-n toate sau cum hologramețita crede că fiecare om e obligat să-i cumpere șarlataniile... Laughing
sorryn a scris:Saracii amerloci, au cheltuieli mari, duc grija intregii lumi iar noi suntem niste nerecunoscatori

Finanteaza razboaiele din toata lumea

Finanteaza si provoaca mai toate revoltele care exista in lume

Finanteaza TOATE taberele si in special separatisti, teroristi cu conditia sa actioneze cand si cum vor ei.

state dictatoriale cu conditia sa li se inchine.

Ingrasa porcii de la FED

Cheltuieli enorme cu armamentul, cu agentii,secte de spionaj si manipulare de masa

Finanteaza invaziile israeliene in palestina, kibuturile pe teritoriul palestinian, armata israeliana.

Si-au impins cetatenii sa traiasca pe picior mare....din datorii.

Dar sa fim noi linistiti ca se descurca ei pana la urma, se chinuie de vreo 2 ani sa declanseze o inflatie mondiala ca sa-si plateasca datoriile cu o nimica toata de dolari care nu mai valoreaza nimic, dar problema este ca nici China si UE "nu e prosti ". Ultima lor posibilitate este sa declanseze un razboi generalizat.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Anahoret Sam Mar 12, 2011 12:08 pm

Conspiraţie nu-i, că de desfăşoară în văzul lumii. Laughing
Tipul cam are dreptate. "Revoluţiile", de două decenii încoace, cam poartă marca Made in USA. Iar ceea ce se întâmplă în Orientul Apropiat, are binecuvântarea unchiului Sam. Twisted Evil
Este o competiţie strânsă acolo pentru că, în afară de binomul tradiţional SUA-URSS [Rusia], a început să emită pretenţii şi China. Iar China nu este o putere deloc de neglijat. Nici măcar economic. Din punct de vedere militar, ei se dezvoltă pe tăcute, pentru că de-acolo nu transpiră nimic; se află doar ce vor ei. Ei sunt deja o mare putere militară, probabil comparabilă cu Rusia, dacă nu chiar cu SUA.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Sam Mar 12, 2011 12:38 pm

Anahoret a scris:Conspiraţie nu-i, că de desfăşoară în văzul lumii. Laughing
Tipul cam are dreptate. "Revoluţiile", de două decenii încoace, cam poartă marca Made in USA. Iar ceea ce se întâmplă în Orientul Apropiat, are binecuvântarea unchiului Sam. Twisted Evil
Este o competiţie strânsă acolo pentru că, în afară de binomul tradiţional SUA-URSS [Rusia], a început să emită pretenţii şi China. Iar China nu este o putere deloc de neglijat. Nici măcar economic. Din punct de vedere militar, ei se dezvoltă pe tăcute, pentru că de-acolo nu transpiră nimic; se află doar ce vor ei. Ei sunt deja o mare putere militară, probabil comparabilă cu Rusia, dacă nu chiar cu SUA.
Daca ar fi sa avansam inca un mic pas in directia indicata de tine, am putea observa ca, urmand Soarele, transferul de Putere de la Vest catre Est tocmai se finalizeaza, SRL-ul* numit SUA urmand sa fie declarat falimentar si... inchis. vesel
Pe cale de consecinta, pentru regenerarea sistemului orwellian, un minunat continent "salbatic" va fi colonizat si civilizat: Africa. Sau, ma rog, Fiica RA. laugh

*Cand spun SRL, am in gand si un un administrator - Anglia, dar si un proprietar - Vaticanul. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Anahoret Sam Mar 12, 2011 3:33 pm

Părerea mea este că ţinta-i Iranul iar pentru asta se procedează ca la măr, când se dă coaja la o parte.

Este necesar "să se facă linişte" în zonă, adică cine nu este afiliat economic sau ideologic Marii Democraţii, să fie disciplinat. Au început cu Afganistanul (datorită poziţiei geostrategice şi nu de spaima lui Ben Laden), au continuat cu Irakul, acum a venit rândul Tunisiei şi Algeriei iar procesul va continua. În momentul în care Iranul va pica, SUA vor fi singurii stăpâni ai petrolului arabic, pentru că ceilalţi vor fi scoşi din competiţie. N-ar fi exclus ca, în curând, şi Turcia să fie trasă de urechi, cât este ea de ţară NATO (va fi foarte interesant atunci). Pe de o parte este bine, fiindcă se echilibrează balanţa comercială energetică mondială. Pe de altă parte, este periculos, fiindcă în Orient sunt interese multe: Rusia, China, India, ceva-ceva Europa...

Cert este că Orientul Apropiat şi Mijlociu va fi foarte curând împărţit între cei mari.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  delta Sam Mar 19, 2011 11:34 am

Măcar am aflat și yo de la clona isteroidă că ani postează de pe contul delata_d...
Sau o fi postând acel/acea delata_d de pe contul lui ani? scratch
Ceea ce este însă clar e faptul că ani e prostituată care elimină cu ajutorul piticului plătit de Vântu pe cei care înjură în favoarea lui Băsescu... laugh
Vendetta a scris:Cine isi inchipuie ca vantu nu are lachei si pe forumurile de dezbateri pe net se inseala amarnic .
Prin intermediul unui forumist mai vechi am putut sa aflu ca acest site este bruiat de lichele si prostituate platite .
Diversiunea se centreaza pe atacul in haita la persoana printr o maniera tipic securistica numita identitate multipla .
Prostituata !ani "a fost insarcinata ,sa bruieze sa deruteze si sa atace userii .si nu o face oricum ,ci cu larga protectie a celor care i au incredintat misiunea .misiunea acestei haite este aceea de a cotracara dezbaterea politica ostila lui vantu .nemernicii au batut palma in schimbul unei plati criminale ,asemena scenariului biblic vinzarii mantuitorului iisus .
Din pacate planul lor diabolic s a soldat si cu victime ,insa nu atit de multe precum ar crede unii .
Multipla identitate a prostituatei "ani"care evident o regasim si sub alte conturi ( nuuk sau delata _d ..etc.etc )este una din armele diversiunii hienelor platite de vintu .
Eu insumi am fost tinta unui atac banditesc specific securistic ,din partea prostituatei" ani",insa planul ei perfid a esuat .
Tactica provocarii in scopul eliminarii adversarului incomod, care poate crea opinie ,este metoda perfida cea mai des utilizata de prostituata platita .cea de a doaua tactica utilizata de prostituata este cea a victimizatii ulterioare .foloseste para curveasca dupa ce provoaca .adresaindu se exact celor care au creat diversiunea pe acest forum .
Scopul expres al diriguitorilor acestui forum este acela de a distruge opinia argumentata care contravine politicii lui vintu .
Am observat ca pe acest forum scriu useri foarte bine pregatiti echilibrati si bine argumentati .opiile lor coincid perfect cu realitatea politica .
Cea mai eficineta tactica de cotracarare a acestor metode securistice este constientizarea acestei realitati pe o scara cat mai mare a userilor ,precum si evitarea jocului provocarii prcaticat de diversionisti platiti ai acestui forum cum de pilda este cazul prostituatei"ani"
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Anahoret Sam Mar 19, 2011 12:05 pm

Vendetta a scris:Prin intermediul unui forumist mai vechi am putut sa aflu ca acest site este bruiat de lichele si prostituate platite.
Prin natura meseriei, ştiam că prostituatele sunt plătite. N-am auzit că ar lucra gratis! raset

Sau... ştie Vendeta ceva şi ţine numai pentru el, egoistul? veselie
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  (Still a)Live Sam Mar 19, 2011 12:51 pm

Anahoret a scris:
Vendetta a scris:Prin intermediul unui forumist mai vechi am putut sa aflu ca acest site este bruiat de lichele si prostituate platite.
Prin natura meseriei, ştiam că prostituatele sunt plătite. N-am auzit că ar lucra gratis! raset

Sau... ştie Vendeta ceva şi ţine numai pentru el, egoistul? veselie
Ce-i? Ai tot dat bani degeaba? vesel tease
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Anahoret Sam Mar 19, 2011 4:57 pm

(Still a)Live a scris:Ce-i? Ai tot dat bani degeaba? vesel tease
Nu, se pare că el a prins perioada de ofertă, fără plată. laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  (Still a)Live Sam Mar 19, 2011 5:31 pm

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Ce-i? Ai tot dat bani degeaba? vesel tease
Nu, se pare că el a prins perioada de ofertă, fără plată. laugh
Da' se poate să fi prins şi cu bonus ceva care se duce de la un...cap la altul. vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Anahoret Sam Mar 19, 2011 10:47 pm

(Still a)Live a scris:Da' se poate să fi prins şi cu bonus ceva care se duce de la un...cap la altul. vesel
E un banc haios de porcos pe tema asta, cu bonusul. laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  (Still a)Live Sam Mar 19, 2011 10:50 pm

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Da' se poate să fi prins şi cu bonus ceva care se duce de la un...cap la altul. vesel
E un banc haios de porcos pe tema asta, cu bonusul. laugh
Transformă-l în ceva dăcât frumos!
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Anahoret Sam Mar 19, 2011 10:52 pm

(Still a)Live a scris:Transformă-l în ceva dăcât frumos!
Nu merge. E ca şi brânza franţuzeacă: dacă nu pute, nu e bună! Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  (Still a)Live Sam Mar 19, 2011 10:56 pm

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Transformă-l în ceva dăcât frumos!
Nu merge. E ca şi brânza franţuzeacă: dacă nu pute, nu e bună! Very Happy
Scrie-l mai târziu, un pic, când ies de la computer, ca să nu mă ruşinez pe mine mă! Da' să-l spui tare, ca să-l...vadă şi cei care vin să citească bancurile neimportante! vesel funny
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mar Mai 24, 2011 6:59 am

Planurile unor teribili conspiratori moldoveni au fost expuse ostentativ intr-o zi de... 18! affraid laugh

Partidul „Patrioţii Moldovei” cere de la România înapoierea teritoriilor istorice ale Moldovei

CHIŞINĂU, 18 mai – Novosti-Moldova. Partidul politic „Patrioţii Moldovei” a lansat miercuri un apel către comunitatea mondială, solicitînd înapoierea Patriei-mamă – Moldovei – a tuturor teritoriilor istorice ale statului moldovenesc, aflate în componenţa României.
„Partidul „Patrioţii Moldovei”, care întruneşte ideologic patrioţii Moldovei de pe amblel maluri ale Prutului, în mod conştient îşi asumă iniţiativa şi anunţă iniţierea procesului între naţiuni de rechemare unilaterală a tuturor semnăturilor şi angajamentelor, asumate de autorităţile Moldovei în timpul creării statului cu denumirea România”, - a declarat la conferinţa de presă din capitala Moldovei Mihail Garbuz, preşedintele partidului.
El a explicat că este vorba despre rechemarea semnăturilor din 1859 a documentului despre unirea a două principate – Moldovei, care şi acum este regiune în estul României, între Carpaţii de Est în vest şi rîul Prut în est, şi Valahia într-un stat unitar. În anul 1866 el a fost numit România. După războiul ruso-turc din 1877-1878 România a fost declarată stat independent. În acest mod, sub influenţa Austro-Ungariei şi Franţei a fost creat un stat-tampon, scopul principal al căruia era contracararea influenţei Rusiei în Balcani.
„Iniţiind procesul retragerii Moldovei din cadrul acestor acorduri poporul moldovenesc în acest mod anunţă începutul procesului „de destrămare” a statului „România”, care a încălcat angajamentele acordului şi n-a îndreptăţit speranţele şi aspiraţiile poporului Moldovei”, - a explicat Garbuz.
El a menţionat de asemenea că astăzi România „s-a epuizat ca sens” şi a venit timpul, cînd este necesară divizarea internaţională a ţării după criteriul naţional.
„Popoarele, care se află în componenţa României, trebuie să se autodetermine singure – în care anume state ele doresc să-şi realizeze viitorul. Poporul moldovenesc este devotat întru totul Patriei sale şi, cu toate încercările dure şi fără precedent ale forţelor proromâne, niciodată nu va deveni satelit al unei formaţiuni create artificial, cum este România”, - a specificat Garbuz.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  ENKI Mar Mai 24, 2011 9:12 am

Spre deosebire de modovenii patrioti, alte neamuri par sa lucreze mult mai subversiv, sub acoperirea lui 11. affraid laugh

11 Signs of an IDF Internet Troll

Immediately after the Israeli assault on Gaza, the Israeli government made a decision to hire Israeli bloggers who speak in tongues. Those bloggers’ job is to log into different news sites and make comments to help improve Israel’s image. I have witness many of their tactic, the often use the same techniques and copy paste the same old crappy talking points memos that have not been updated in ages. Here are few of their lame tactics:

1. Posing as a fake Arab with a very traditional Arab name, then making the most racist and bizarre comments about Israel. A popular technique used is to pose as a self-hating Arab and use that persona to unload your racist and inferiority complex driven insults.

2. Logging in under your real name to reply to the faux Arab comments to make your lousy points and half-baked ideas look normal in light of the faux Arab comments that you doctored, essentially you are having an argument with yourself. Also leave 1,423,524,523,456,234,543 comments under different names so that it seems as if there’s widespread support for your bigoted point of view.

3. Spread pathological lies that only you and a few insane activists hold dear… like how the Arabs need to apologize for the holocaust. Sure, the Palestinians in Gaza can just teleport themselves to the West Bank.

4. Spike up your online comments with links to obscure subjects like how Palestinians do not believe in Santa while keeping Santa locked in your basement.

5. When you run out of lies and bogus arguments, you hijack the comment section by talking about outlandish topics that have no substance or relevance to the topic discussed. Favorite subjects to talk about include your fetish for hijab-wearing Muslim women.

6. Quote your favorite Arab commentators who prostitute themselves to make your point. Endorsing this person by saying this is an Arab I’d like to have for a neighbor. This is the equivalent of “I am not racist, I have a black friend.”

7. Treat the bible like a real estate document, while mocking it in private. Also, you speak of the Koran as if all Muslims have read it and interpret it the way you do.

8. Make up a bad ass virtual ID/name to compensate for your small circumcised dip stick.

9. Pretend that after the UN issued the partition plan of 1947 it went out of business. In other words, cherry pick your arguments.

10. Come up with labels for anyone you do not see things eye to eye with. Favorites: anti-Semite, Nazi, communist, fascist, appeaser, and terrorist.

11. You use fancy English to make up for unsound arguments. You use dirty words in Arabic, referring to contributors’ mothers in derogatory ways, as if the insult you levy against them is somehow harsher in their native tongue.

Bonus

You justify the occupation of Gaza and the West Bank by calling attention to Palestinian “suicide bombings” — despite the fact that the occupation of those territories started in 1967, and the first bombing didn’t occur until 1993. (By the way, when was the last bombing?)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. Cica exista si asa ceva: Jewish Internet Defense Force. Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  RocketQu33n Mar Mai 24, 2011 9:14 am

Dakul Enci iar se plictiseste cu teoria constipatiei. Laughing

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  baso Mar Mai 24, 2011 10:12 am

ENKI a scris:
P.S. Cica exista si asa ceva: Jewish Internet Defense Force. Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

De ce ne-am mira ? Laughing Tinand cont ca o anumita evreica , deranjata de un articol referitor la ajenti secretzi internautzi infiltratzi printre forumisti ca "să nu se ajungă la atentate şi atacuri sângeroase" tease , a stabilit cu precizie sau a pretzupus cu imprecizie cat de indelungat as fi facut comparatia cu articolul aparut pe un alt site laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

teoria conspiraţiei Empty Re: teoria conspiraţiei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 34 1, 2, 3 ... 17 ... 34  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum