SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Realitatea TV - România politică

5 participanți

In jos

Realitatea TV - România politică Empty Realitatea TV - România politică

Mesaj  delta Dum Apr 03, 2011 6:44 pm

Habar nu am cum se numesc moderatorii (e o ea și un el).
Invitați: Miron Mitrea (PSD), Sulfina Barbu (PDL), și încă doi (probabil unul de la PNL și... ăla grăsuț care a fost la Europa Liberă...).
Am prins și o frântură de transmisiune în care Borbely sublinia că am ieșit din criză, dar tot în rahat rămânem și că e într-o comisie pentru dezvoltarea durabilă de la ONU... și că sunt probleme prin lume (de ex. în Libia)... și cam atât... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  Anahoret Mar Apr 05, 2011 5:57 pm

Pun ştirea aici, pentru că n-are rost să deschid un subiect nou pentru un scandal care, oricum, se va stinge în câteva luni.
Aşa cum spuneam cu ceva timp în urmă, pe un alt thread, mişcarea lui Pârţe a fost genială (nu ştiu cine dracu l-a învăţat) să dărâme postul din interior.

Sebastian Ghiţă este şantajabil pentru că ştiu (din presa locală) ce contracte zdravene a avut cu statul pentru informatizarea unor licee din Prahova (am impresia că şi la Primărie şi la Prefectură tot Asesoft-ul a lucrat). Tot din presa vremii îmi amintesc criticile privind calitatea slabă a lucrărilor şi (ne)finalizarea acestora. Deci cu Ghiţă este clară treaba. Nedumerirea mea este cum au reuşit să-l fenteze pe Vântu, de i-au băgat troianul (ca să rămânem în domeniul Asesoft Very Happy) în trust. Mai jos este un articol din "Adevărul" pe care l-am primit prin newsletter.

Scandalul de la Realitatea în atenţia CNA -Ghiţă: Avem capacitate de luptă. Asesoft, un grup de 500 de milioane de euro, este cel mai important creditor al grupului

Tensiunile din trustul de presă Realitatea Media au ajuns în atenţia Consiliului Naţional al Audiovizualului. La şedinţa CNA de astăzi au fost chemaţi să răspundă acuzaţiilor de ingerinţă în politica editorială: managerul Sebastian Ghiţă, preşedintele CA Realitatea Media Sorin Freciu şi directorul Realitatea TV Sorin Enache.

Managerul Sebastian Ghiţă şi patronul trustului Sorin Ovidiu Vîntu sunt în plin război, Ghiţă depunând chiar o plângere penală împotriva lui Vîntu. Tensiuni mocnite între cei doi au fost observate şi ca urmare a deciziei de eliminarea din grilă a emisiunii "Ora de foc", realizată de Oana Stancu şi Adrian Ursu, şi au devenit evidente după aşa-numitul "scandal al bodyguarzilor".

La sedinţă au fost invitaţi şi jurnaliştii Oana Stancu şi Adrian Ursu, însă aceştia nu s-au prezentat.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Alte articole pe aceeaşi temă, tot din "Adevărul":
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  delta Mar Apr 05, 2011 6:02 pm

Anahoret a scris:Tensiunile din trustul de presă Realitatea Media au ajuns în atenţia Consiliului Naţional al Audiovizualului. La şedinţa CNA de astăzi au fost chemaţi să răspundă acuzaţiilor de ingerinţă în politica editorială: managerul Sebastian Ghiţă, preşedintele CA Realitatea Media Sorin Freciu şi directorul Realitatea TV Sorin Enache.
Nu prea-mi dau seama ce treabă are CNA-ul cu niște neînțelegeri dintr-o firmă privată? scratch

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  Anahoret Mar Apr 05, 2011 6:05 pm

delta a scris:Nu prea-mi dau seama ce treabă are CNA-ul cu niște neînțelegeri dintr-o firmă privată? scratch
Din cele apărute până acum în presă, am tras concluzia că Ghiţă s-a băgat în politica editorială a postului. Or, în cazul ăsta, CNA-ul are treabă.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  delta Mar Apr 05, 2011 6:13 pm

Anahoret a scris:
delta a scris:Nu prea-mi dau seama ce treabă are CNA-ul cu niște neînțelegeri dintr-o firmă privată? scratch
Din cele apărute până acum în presă, am tras concluzia că Ghiţă s-a băgat în politica editorială a postului. Or, în cazul ăsta, CNA-ul are treabă.'
Nu cunosc reglementările din domeniul mass-media, dar aș fi presupus că ăla care-i pe la "management" cam poate să decidă ce sau cum se întâmplă printr-o firmă...

P.S. De exemplu, chiar dacă de exemplu emisiunile culturale pot fi de o calitate excepțională, difuzarea lor totuși ar cam duce la falimentarea unui post privat într-o țară încântată de manele... așa că managerul poate dispune suspendarea emisiunii care periclitează existența postului.

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  Anahoret Mar Apr 05, 2011 6:58 pm

delta a scris:Nu cunosc reglementările din domeniul mass-media, dar aș fi presupus că ăla care-i pe la "management" cam poate să decidă ce sau cum se întâmplă printr-o firmă...

P.S. De exemplu, chiar dacă de exemplu emisiunile culturale pot fi de o calitate excepțională, difuzarea lor totuși ar cam duce la falimentarea unui post privat într-o țară încântată de manele... așa că managerul poate dispune suspendarea emisiunii care periclitează existența postului.
De politica editorială răspunde în exclusivitate redactorul-şef. Mă rog, potrivit Legii 3/1972, republicată. Pentru că altă lege a presei nu există în România. Manegementul postului este altceva.

În exempul pe care l-ai dat, readactorul-şef trebuie chemat în faţa CA sau a consiliului de conducere, se analizează situaţia iar RS ia măsurile care se impun, ori este schimbat. Dar niciodată CA sau CC nu se implică direct în politica editorială. Şi este de bun-simţ: ei sunt afacerişti (ştiu să facă bani) – el este jurnalist (ştie să facă audienţă). Or, în cazul lui Ghiţă cu "Ora de foc", totul a fost clar: emisiunea era pe val, avea audienţă, aducea profit, dar marele ei defect era că se lua de Pârţe, Woodrea şi PD-L. În plus, din ceea ce am mai înţeles din presă (dacă este adevărat), Ghiţă deliberat nu a făcut nişte plăţi către stat, cu toate că bani ar fi existat, efectul fiind blocarea conturilor trustului. Părerea mea este că, în cele din urmă, Relaitatea va avea acelaşi parcurs ca şi "Evenimentul zilei": va deveni un post-tabloid subordonat Puterii.
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty pe de ce maica stareta ii zice manager daca nu poate sa schimbe ?

Mesaj  Vasile Mar Apr 05, 2011 7:45 pm

delta a scris:
Anahoret a scris:
delta a scris:Nu prea-mi dau seama ce treabă are CNA-ul cu niște neînțelegeri dintr-o firmă privată? scratch
Din cele apărute până acum în presă, am tras concluzia că Ghiţă s-a băgat în politica editorială a postului. Or, în cazul ăsta, CNA-ul are treabă.'
Nu cunosc reglementările din domeniul mass-media, dar aș fi presupus că ăla care-i pe la "management" cam poate să decidă ce sau cum se întâmplă printr-o firmă...

P.S. De exemplu, chiar dacă de exemplu emisiunile culturale pot fi de o calitate excepțională, difuzarea lor totuși ar cam duce la falimentarea unui post privat într-o țară încântată de manele... așa că managerul poate dispune suspendarea emisiunii care periclitează existența postului.

exact asta face un manager : ia decizii . Pe perete are un grafic de activitate care daca creste ( pozitiv ) , manageru' ia prime si daca scade ....ia prime doar daca lucreaza la stat .

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  Anahoret Mar Apr 05, 2011 8:00 pm

Vasile a scris:exact asta face un manager : ia decizii . Pe perete are un grafic de activitate care daca creste ( pozitiv ) , manageru' ia prime si daca scade ....ia prime doar daca lucreaza la stat .
Cred că nu ai citit cu atenţie ce i-am răspuns lui Delta.
Managerul poate să schimbe (şi asta am expus acolo) însă nu trebuie să se bage în "bucătăria editorială", pentru simplul motiv că nu este profesionist în domeniu şi, schimbând ce crede el de cuviinţă, poate genera efecte contrare intenţiei sale. Ca să fiu mai explicit, Ghiţă a făcut exact ceea ce face Becali cu Steaua. Efectele se văd. Singura diferenţă este că Becali o face din convingere iar Ghiţă – la comandă.

Nu ştiu dacă am prins bine promo-ul (am ceva de lucru şi nu prea sunt atent la televizor, iar soţia nu lasă telecomanda să şomeze Laughing) dar am înţeles că Boc vine în direct la Realitatea. Păi, dacă este adevărat, mi se cam confirmă teoria! Twisted Evil
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  RocketQu33n Mar Apr 05, 2011 8:19 pm

Anahoret a scris:Ca să fiu mai explicit, Ghiţă a făcut exact ceea ce face Becali cu Steaua. Efectele se văd. Singura diferenţă este că Becali o face din convingere iar Ghiţă – la comandă.

Acest exemplu mi-a venit si mie in minte. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n
IN MEMORIAM RocketQu33n

Mesaje : 3013
Data de inscriere : 04/07/2010
Localizare : Paradise City

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  Anahoret Mar Apr 05, 2011 8:21 pm

RocketQu33n a scris:
Anahoret a scris:Ca să fiu mai explicit, Ghiţă a făcut exact ceea ce face Becali cu Steaua. Efectele se văd. Singura diferenţă este că Becali o face din convingere iar Ghiţă – la comandă.

Acest exemplu mi-a venit si mie in minte. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Păi este cam exemplu de manual! raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty teoria-i teorie , informaria e informatie

Mesaj  Vasile Mar Apr 05, 2011 8:58 pm

Anahoret a scris:
Vasile a scris:exact asta face un manager : ia decizii . Pe perete are un grafic de activitate care daca creste ( pozitiv ) , manageru' ia prime si daca scade ....ia prime doar daca lucreaza la stat .
Cred că nu ai citit cu atenţie ce i-am răspuns lui Delta.
Managerul poate să schimbe (şi asta am expus acolo) însă nu trebuie să se bage în "bucătăria editorială", pentru simplul motiv că nu este profesionist în domeniu şi, schimbând ce crede el de cuviinţă, poate genera efecte contrare intenţiei sale. Ca să fiu mai explicit, Ghiţă a făcut exact ceea ce face Becali cu Steaua. Efectele se văd. Singura diferenţă este că Becali o face din convingere iar Ghiţă – la comandă.

Nu ştiu dacă am prins bine promo-ul (am ceva de lucru şi nu prea sunt atent la televizor, iar soţia nu lasă telecomanda să şomeze Laughing) dar am înţeles că Boc vine în direct la Realitatea. Păi, dacă este adevărat, mi se cam confirmă teoria! Twisted Evil

Vintu e omul lui Geoana si Ghita e al lui Ponta . Pesedisti amindoi . RTv e in continuare asmutit pe pedelea si base .
PS : Ghita e pe banii lui

Vasile
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice
se pricepe la mânuirea aparaturii electronice

Mesaje : 2246
Data de inscriere : 08/08/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  Anahoret Mar Apr 05, 2011 9:28 pm

Vasile a scris:Vintu e omul lui Geoana si Ghita e al lui Ponta . Pesedisti amindoi . RTv e in continuare asmutit pe pedelea si base .
PS : Ghita e pe banii lui
Am mai auzit asta, dar nu prea-mi vine să cred. Dacă ar fi fost aşa, RTv-ul era cu tunul pe inamicul comun şi nu era nevoie să intervină în politica editorială. Or, din ce se aude că a făcut Ghiţă... cam dărâmă postul.

Mă întreb cui poate folosi? Mă laşi să ghicesc din trei încercări? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  aurora Mar Apr 05, 2011 9:30 pm

Nu l-am "prins" pe boc in emisiune la Realitatea (am vazut prea tarziu "comunicarea" lui Anahoret,
dar vad acumconcluzia unui profesor din public:

"primul ministru or minte or este incompetent!"

eu vad ca emisiunile de seara de la Realitatea, sunt in continuare anti-guvernarea portocalie

cu Ciuvica invitat...


Ultima editare efectuata de catre aurora in Mar Apr 05, 2011 9:32 pm, editata de 1 ori
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  Anahoret Mar Apr 05, 2011 9:32 pm

aurora a scris:Nu l-am "prins" pe boc in emisiune la Realitatea (am vazut prea tarziu "comunicarea" lui Anahoret,
dar vad acumconcluzia unui profesor din public:

"primul ministru or minte or este incompetent!"

eu vad ca emisiunile de seara de la Realitatea, sunt in continuare anti-guvernarea portocalie
Asta înseamnă că cel mai mare pitic al României a intrat în direct la Realitatea?! funny
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  aurora Mar Apr 05, 2011 9:36 pm

Anahoret a scris:
aurora a scris:Nu l-am "prins" pe boc in emisiune la Realitatea (am vazut prea tarziu "comunicarea" lui Anahoret,
dar vad acumconcluzia unui profesor din public:

"primul ministru or minte or este incompetent!"

eu vad ca emisiunile de seara de la Realitatea, sunt in continuare anti-guvernarea portocalie
Asta înseamnă că cel mai mare pitic al României a intrat în direct la Realitatea?! funny

da, cred ca de la ora 21.00
si moderator a fost jurnalistul Realitatea TV Cătălin Striblea,
cel care a realizat miercuri interviul cu preşedintele Traian Băsescu.
Mie imi place mult de tipul asta,ii urmaresc emisiunea de la ora 23.00

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  Anahoret Mar Apr 05, 2011 9:40 pm

aurora a scris:da, cred ca de la ora 21.00
Începe să devină interesant!
Îmi pare rău că n-am văzut. Bănuiesc că au pus înregistrarea şi pe net. La aşa interviu important... raset

Şi mie-mi plăceau emisiunile cu Striblea, dar în ultimul timp nu prea m-am mai uitat pe Realitatea.
Judecând după personalităţile celor două interviuri (interviuri pe care nu le-am urmărit) s-ar părea că a fost adus pe calea cea dreaptă. Very Happy
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  aurora Mar Apr 05, 2011 11:21 pm

Anahoret a scris:
aurora a scris:da, cred ca de la ora 21.00
Începe să devină interesant!
Îmi pare rău că n-am văzut. Bănuiesc că au pus înregistrarea şi pe net. La aşa interviu important... raset

Şi mie-mi plăceau emisiunile cu Striblea, dar în ultimul timp nu prea m-am mai uitat pe Realitatea.
Judecând după personalităţile celor două interviuri (interviuri pe care nu le-am urmărit) s-ar părea că a fost adus pe calea cea dreaptă. Very Happy

Cei de la Realitatea, atata cat vad eu, cred ca cel mai mult emisiunea de noapte,
mi se par in continuare destul de incisivi cu portocaliii ... acuma ce sa zic, in limita decentei si bunului simt,
ca nu toata lumea se poate da in barci ca pedeleii sau ca mircea badea sau madalin voicu.
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  Anahoret Mier Apr 06, 2011 6:17 am

aurora a scris:Cei de la Realitatea, atata cat vad eu, cred ca cel mai mult emisiunea de noapte,
mi se par in continuare destul de incisivi cu portocaliii ... acuma ce sa zic, in limita decentei si bunului simt,
ca nu toata lumea se poate da in barci ca pedeleii sau ca mircea badea sau madalin voicu.
Nu prea le-a mai rămas din cei "grei" că au plecat în bejenie la Antene! raset
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  delta Mier Apr 06, 2011 6:54 am

Anahoret a scris:
aurora a scris:Cei de la Realitatea, atata cat vad eu, cred ca cel mai mult emisiunea de noapte,
mi se par in continuare destul de incisivi cu portocaliii ... acuma ce sa zic, in limita decentei si bunului simt,
ca nu toata lumea se poate da in barci ca pedeleii sau ca mircea badea sau madalin voicu.
Nu prea le-a mai rămas din cei "grei" că au plecat în bejenie la Antene! raset
Și ce se mai jura Mircea Badea că dacă apare pe la Antena 3 vreunul de la Realitatea, atunci el pleacă imediat... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  Anahoret Mier Apr 06, 2011 7:38 am

delta a scris:Și ce se mai jura Mircea Badea că dacă apare pe la Antena 3 vreunul de la Realitatea, atunci el pleacă imediat... Laughing
Dovadă că n-a învăţat nimic de la Teo Trandafir. Ea singură a spus că atunci când era la Antenă făcea mişto de vedetele Pro TV cu care, ulterior, a devenit colegă! raset Şi mai spunea cât de penibil i-a fost la început să se întâlnească cu ei pe hol.

Dar am impresia că s-a făcut ceva mişto pe tema asta în emisiunea lui Gâdea, când a venit Zeul Somnului împreună cu Oana Stancu. Wink
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  Anahoret Mier Apr 06, 2011 10:05 am

Se pare că Pârţe a rezolvat-o cu Realitatea. end

Sunt curios cum va rezolva cu trustul Intact. Bănuiesc că va acţiona curând, fiindcă alegerile sunt aproape. laugh
Cu toate că, dacă stau să mă gândesc, nici nu prea mai are nevoie să-i îndoaie pe cei de la Intact, fiindcă acum celelalte televiziuni sunt portocalii. Poate doar aşa, de amorul artei. Laughing

Ghiţă ameninţă că elimină şefii din Realitatea TV

Managerul postului, Sebastian Ghiţă, a declarat ieri în faţa membrilor CNA că, dacă nu vor ajunge la o înţelegere, este destul de puternic să schimbe membrii Consiliului de Administraţie. Şefii de la Realitatea TV au dat, ieri, explicaţii la CNA despre conflictul apărut în ultimele săptămâni la postul de ştiri.

Şedinţa de ieri de la sediul Consiliului Naţional al Audiovizualului (CNA) a fost extrem de tensionată. Cei trei reprezentanţi ai Realitatea TV, Sorin Enache, director editorial, Sorin Freciu, preşedintele Consiliului de Administraţie de la Realitatea Media, şi Sebastian Ghiţă, managerul postului de televiziune, nu păreau să se înţeleagă în declaraţii.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Mi-a atras atenţia un paragraf din articol:

În timpul şedinţei, Sorin Enache s-a arătat extrem de jovial cu Sebastian Ghiţă, în ciuda neînţelegerilor, cei doi au râs, au glumit şi la finalul întrunirii au plecat împreună. Este surprinzător având în vedere că Enache a făcut o plângere penală pentru că semnătura sa ar fi fost falsificată pe nişte documente prin care Realitatea renunţa la spaţiile în care se defăşoară. Documentele cu presupusa semnătură falsificată au fost folosite, potrivit unor înregistrări apărute pe internet, chiar de către Sebastian Ghiţă şi de Alexandru Iacobescu, reprezentantul Asesoft din Consiliul de Administraţie de la Realitatea.

Trădare, dulce trădare... laugh
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  delta Mier Apr 06, 2011 10:39 am

Anahoret a scris:Se pare că Pârţe a rezolvat-o cu Realitatea. end

Sunt curios cum va rezolva cu trustul Intact.
Poate-i propune lui Voiculescu: recunosc că am fost securist, dacă recunoști și tu... Laughing

P.S. Cu Năstase a mers (în 2004) figura cu Hai să recunoaștem că am fost comuniști... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

Realitatea TV - România politică Empty Re: Realitatea TV - România politică

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum