SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

guvernu'

+7
Vasile
aurora
Dracu' gol
Anahoret
lolo
ENKI
delta
11 participanți

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

guvernu' - Pagina 3 Empty Re: guvernu'

Mesaj  aurora Vin Sept 03, 2010 12:01 pm


Pentru cei care au trimis artiştii să stea la cozi!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 3 Empty Tichia de mărgăritar

Mesaj  Anahoret Vin Sept 10, 2010 6:35 pm

Ăştia n-au bani să-şi pună petece în turul pantalonilor, cad clădirile spitalelor pe ei, dacă n-ai bani de medicamente (şi de şpagă) în spital mori cu zile, dar au înfiinţat SMRURD-ul militar!
frustrated

În cadrul unei ceremonii desfăşurate vineri, 10 septembrie, la sediul Ministerului Apărării Naţionale, în prezenţa ministrului apărării naţionale Gabriel Oprea, a fost inaugurat Serviciul Medical Militar de Urgenţă al Ministerului Apărării Naţionale (S.M.M.U).

Serviciul Medical Militar de Urgenţă a fost înfiinţat prin ordin al ministrului apărării naţionale, pentru a răspunde unei necesităţi reale de realizare şi funcţionare a unei structuri specializate în anunţarea rapidă, intervenţia, acordarea primului ajutor calificat la faţa locului, transportul şi asistenţa medicală de urgenţă pentru personalul M.Ap.N. aflat în misiune pe teritoriul naţional şi în marea liberă în limita razei tactice de acţiune a navelor militare.


Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 3 Empty Re: guvernu'

Mesaj  ENKI Dum Sept 19, 2010 2:05 pm

devil
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 3 Empty Re: guvernu'

Mesaj  Anahoret Mier Sept 29, 2010 5:00 am

Pe ce cheltuieşte Guvernul banii.
Nu este pentru prima dată când apare în presă un articol pe subiectul de mai jos. Însă, citindu-l îmi dau seama (scriu "îmi dau seama" de parcă nu ştiam) cam până unde merge politizarea în România.

Cum îşi tratează România viitorul: Guvernul i-a plătit unui tânăr un master de 70.000 de euro, l-a chemat acasă şi apoi l-a restructurat



Radu Oprea a obţinut o bursă guvernamentală la o universitate din SUA, apoi a primit o slujbă în România, dar a fost dat afară din motive de criză. Timp de patru ani, Guvernul României a investit 6 milioane de euro pentru şcolirea tinerilor în străinătate, apoi nu i-a mai angajat sau le-a dat posturi sub pregătirea lor.

Radu Oprea are 30 de ani şi până acum o săptămână, când a primit notificarea că a fost restructurat era inspector la Autoritatea Naţională pentru Sport şi Tineret (ANST), la Direcţia de Strategii şi Politici de Tineret. Radu este unul dintre bursierii Guvernului României care a primit din partea statului 70.000 de euro pentru un masterat la Universitatea Pepperdine, din Los Angeles, SUA. Când Guvernul a investit aceşti bani în el i-a condiţionat întoarcerea în România şi angajarea în sistemul public pe o funcţie de management.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Pe scurt, treaba stă cam aşa. După ce a fost trimis la şcoli înalte iar respectivul a fost admis la partu universităţi, dintre care a ales-o pe cea din SUA, s-a întors acasă, conform contractului, ca să fie manager. Bineînţeles că l-au pus să plimbe hârtiile prin cabinet la madamme Plăcintă. Totuşi, el a fost unul dintre cazurile fericite, pentru că alţii nici n-au prins angajarea la stat. Reamintesc: conform contractului pe care l-au semnat la plecare.

A venit restructurarea şi tipul a fost dat afară printre primii. Ca deobicei, la stat disponibilizările nu se fac pe criterii de competenţă, ci pe criterii sociale. Subsemnatul care se semnează, Anahoretul de faţă, s-a chinuit ani de zile cu beţivi şi chiulangii, pe care nu i-a putut trimite la plimbare, conform legii şi regulamentului de ordine interioară, pe motiv că respectivii aveau copii de întreţinut. Cu alte cuvinte, trebuia să mă gândesc eu la copiii bătutului-în-cap, nu el însuşi, care ar fi trebuit să aibă tot interesul să-şi ţină serviciul ca să şi-i crească.

Adevărul a scris:Şefa directă a lui Radu, Manuela Mureşan (foto), de la Direcţia de Strategii şi Politici de Tineret a ANST, spune că nu ştia de oamenii care vor fi daţi afară. A primit un telefon de la conducerea instituţiei şi a aflat că din 15 angajaţi va rămâne cu 6. „Când am întrebat «de ce aceşti oameni?», mi s-a spus că nu aveau în întreţinere copii sau pe altcineva. Se merge pe principiul că tinerii pleacă primii", a spus şefa departamentului.
Dar, bineînţeles, de vină nu este nici Boc, nici Băsescu ci pensionarii care au pensii nesimţite şi nesimţirea să trăiască mai mult de 60 de ani. D-aia nu sunt bani în România!
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 3 Empty Re: guvernu'

Mesaj  Dracu' gol Mier Sept 29, 2010 3:13 pm

Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

guvernu' - Pagina 3 Empty Re: guvernu'

Mesaj  aurora Mier Sept 29, 2010 10:40 pm

cică la palatul Victoria are loc o şedinţă de guvern.
toţi miniştrii s-au adunat, după un timp apare şi Boc.
hotărât, trage un pumn în masă şi întreabă:
- Cine-i mă şeful guvernului?
La care Elena Udrea se scoală calmă şi pleosc, îi arde o palmă.
Iar Boc, cu o lacrimă pe obraz curgând la vale:
- Da' ce, nici să întreb n-am voie?
aurora
aurora
a învățat principalele servicii de pe net
a învățat principalele servicii de pe net

Mesaje : 1228
Data de inscriere : 06/07/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 3 Empty Re: guvernu'

Mesaj  Dracu' gol Joi Sept 30, 2010 7:04 am

aurora a scris:cică la palatul Victoria are loc o şedinţă de guvern.
toţi miniştrii s-au adunat, după un timp apare şi Boc.
hotărât, trage un pumn în masă şi întreabă:
- Cine-i mă şeful guvernului?
La care Elena Udrea se scoală calmă şi pleosc, îi arde o palmă.
Iar Boc, cu o lacrimă pe obraz curgând la vale:
- Da' ce, nici să întreb n-am voie?
Asta inseamna ca te cam uiti pe la Sinteza Zilei... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

guvernu' - Pagina 3 Empty Re: guvernu'

Mesaj  delta Sam Oct 02, 2010 1:51 pm

Dacă citești ce scrie câte o pedelimbistă riști să ți se oprească nu doar creierul ci în general toate funcțiile vitale.
Iote mai jos o mostră de... ăăă... gândire (respectiva probabil așa numește chestia) produsă de aia care a dat bir cu fugiții ca să exporte (cică din Olanda) sfaturi către ăia care sunt în zona de unde respectiva și-a luat tălpășița...
Pe scurt:
- admite existența baronilor (prin asta probabil înțelege bogătași locali care fac tot felul de rele prin teritoriu) și... atât Laughing . Adică a constatat și gata... Bine că nu i-a transmis și salutări ministrului justiției (naiba știe cine o mai fi în scaunul de la acel minister?) sau ministrului de interne - mă rog, noului ministru, că vameșul orădean a căzut în nas din cauza câtorva caschete trântite de pământ... lol!
- cei de la putere au pârghiile necesare schimbării (guvernul, bugetul central, structuri executive din teritoriu etc.), dar pentru nerealizările lor de vină sunt cei din opoziție; laugh
- recunoaște faptul că fiecare guvern (deci și cel al P.D.L.-ului) și-a pus oamenii în toate funcțiile de conducere doar pe criterii politice, însă solicită de la ceilalți (PSD, PNL etc.) să se gândească la depolitizarea structurilor; laugh
- cei de la putere au majoritatea în parlament, iar idioata asta susține că reforma clasei politice să o facă minoritatea parlamentară (adică opoziția)... vesel

Și după aspectele de mai sus, tot această femeie de servici a sfincterului băsescian susține că ăialalți (referindu-se la cei care nu țin cu PDL) gândesc ca niște "copii de generală" și că ura le-a "întunecat mințile"... veselie

diana beee a scris:Il dati jos pe Basescu si PDL. Bugetul este gol. BAronii locali sant binemersi acolo.
VEti avea o majoritate fragila in parlament. Antonescu presedinte si Ponta prim-ministru. Ce se va intampla altfel decat pana acum? BAni mai multi nu veti avea. Pentru ca pentru a combate frauda ... va trebui sa investesti. In soft, in educarea oamenilor si probabil in salariile celor ce urmeaza sa controleze. Ai nevoie deci de bani. Dupa aceea, din experienta mea de cate ori se schimba regimul, se schimba si directorii se scoli, de diveerse. Dar cum cei actuali au contracte solide, nu-i puteti da jos sau riscati sa fiti dati in judecata. Si iar veti avea situatia cu 3-4 direcctori, dintre care 3 sant "bolnavi". Bun, sa schimbati legi, probabil ca nu ve-ti putea deoarece majoritatea este fragila si ... nereformata. Deci nu vor vota legi reformatoare pentru clasa politica.

Ah, sa nu mai vorbesc de razbooiul de suprematie care se va purta intre cele doua ego-uri ale lui Ponta si Antonescu. In provincie, va merge ca pana acum deoarece aia sant cei care fac, desfac, tipa si instiga. Oamenii isi vor banii investiti si munciti(prin santajarea iobagilor de pe mosie) inapoi. Daca nu, va vor da jos !!! Asta se intampla de 20 de ani.

P.S. Numai copii de generala gandesc ca voi, daramem si dupa aceea ..... . In loc sa va consumati energia in gandirea unor legi care sa depolitizeze structurile, va bateti pe 2 scaune care nu au legatura decat cu EGO. Acele scaune nu inseamna mare lucru pentru ROMANI!
Antonescu nu va avea acolo singur la Cotroceata nici cea mai mica putere. PNL este nereprezentativ, sau va ajunge nereprezentativ in no-time cu oameni ca Vosganian, Orban, Campeanu, Ghise si alti ratati pe care i-am vazut la TV si PSD va va inghiti cu fulgi cu tot.

Santeti pe drumul cel rau. Ura va intunecat mintile!
sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

guvernu' - Pagina 3 Empty Re: guvernu'

Mesaj  Dracu' gol Sam Oct 02, 2010 3:04 pm

I s-o fi stricat trotineta si a intrat in sevraj ca n-are cu ce sa se mai duca-n centru, sa-si ia portia zilnica de tras pe nas... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

guvernu' - Pagina 3 Empty Re: guvernu'

Mesaj  ENKI Dum Oct 03, 2010 1:26 pm

Incepe sa devina evident motivul pentru care idiotul congenital Funeriu sustine liceul de doar 3 ani, prin includerea clasei a IX-a in cadrul gimnaziului. agitat


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

guvernu' - Pagina 3 Empty Re: guvernu'

Mesaj  RocketQu33n Dum Oct 03, 2010 3:12 pm

Dracu' gol a scris:I s-o fi stricat trotineta si a intrat in sevraj ca n-are cu ce sa se mai duca-n centru, sa-si ia portia zilnica de tras pe nas... raset

Laughing Laughing Laughing