SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

contributii la imaginea externa a tarisoarei

+10
baso
aurora
Armand
(Still a)Live
ENKI
Vasile
Dracu' gol
Anahoret
RocketQu33n
delta
14 participanți

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  delta Mier Iul 06, 2011 4:18 pm

ENKI a scris:Hopa! Asta chiar pare o stire. Shocked

Corlăţean vrea înfrăţirea Tibetului cu un judeţ din România
o fi tânjind după lapte de yeti... Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  (Still a)Live Mier Iul 06, 2011 4:55 pm

delta a scris:
ENKI a scris:Hopa! Asta chiar pare o stire. Shocked

Corlăţean vrea înfrăţirea Tibetului cu un judeţ din România
o fi tânjind după lapte de yeti... Laughing
Şi lubrifiant din lacrimi de pui de Panda... laugh
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  delta Dum Iul 10, 2011 8:12 am

la știrile Antena 3 spunea Mitică Dragomir că Bute a meritat cele 2 milioane...
o fi fost vorba de fonduri de la bugetul de stat?
că dacă era vorba de RON-i... înseamnă că i-au dat 20 miliarde de lei vechi din banii contribuabililor mioritici Shocked
dacă era vorba de dolari... înseamnă că i-au dat vreo 50 miliarde de lei vechi din banii contribuabililor mioritici scratch
iar dacă era vorba de EURO... înseamnă că i-au dat peste 80 miliarde de lei vechi din banii contribuabililor mioritici Suspect
mă rog, yo tot auzeam din gura guvernanților că am avea buget de austeritate, motiv pentru care s-au făcut concedierile, au fost crescute taxele ș.a.m.d... confused

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  Dracu' gol Dum Iul 10, 2011 10:49 am

(Still a)Live a scris:lubrifiant din lacrimi de pui de Panda... laugh
Bre, ce anume lubrifiezi matale cu lubrifiantu' ăsta? raset


Ultima editare efectuata de catre Dracu' gol in Dum Iul 10, 2011 10:52 am, editata de 1 ori
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  Dracu' gol Dum Iul 10, 2011 10:52 am

delta a scris:la știrile Antena 3 spunea Mitică Dragomir că Bute a meritat cele 2 milioane...
o fi fost vorba de fonduri de la bugetul de stat?
că dacă era vorba de RON-i... înseamnă că i-au dat 20 miliarde de lei vechi din banii contribuabililor mioritici Shocked
dacă era vorba de dolari... înseamnă că i-au dat vreo 50 miliarde de lei vechi din banii contribuabililor mioritici scratch
iar dacă era vorba de EURO... înseamnă că i-au dat peste 80 miliarde de lei vechi din banii contribuabililor mioritici Suspect
mă rog, yo tot auzeam din gura guvernanților că am avea buget de austeritate, motiv pentru care s-au făcut concedierile, au fost crescute taxele ș.a.m.d... confused
Bugetu' dă austeritate ie numa' pentru proşti. Pe jmecheri îi doare la cel puţin 5 metri în faţa austerităţii... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  Dracu' gol Dum Iul 10, 2011 10:56 am

delta a scris:o fi tânjind după lapte de yeti... Laughing
Trebe decît să se adreseze conducerii dă partid şi-o să-i dea ăia de n-o să mai poa' să-l ducă... raset
Dracu' gol
Dracu' gol
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului
nu se mai dezlipeste de ecranul computerului

Mesaje : 5567
Data de inscriere : 03/02/2010
Localizare : Trollywood

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  (Still a)Live Dum Iul 10, 2011 4:43 pm

Dracu' gol a scris:
(Still a)Live a scris:lubrifiant din lacrimi de pui de Panda... laugh
Bre, ce anume lubrifiezi matale cu lubrifiantu' ăsta? raset
Ăăăă...întreabă-l pe Mo! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  Anahoret Dum Iul 10, 2011 5:23 pm

(Still a)Live a scris:Ăăăă...întreabă-l pe Mo! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] veselie
Anahoret
Anahoret
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea
la cât a postat pe aici, vede altfel lumea

Mesaje : 3513
Data de inscriere : 03/02/2010

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  (Still a)Live Dum Iul 10, 2011 6:44 pm

Anahoret a scris:
(Still a)Live a scris:Ăăăă...întreabă-l pe Mo! [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] veselie
Sunt mortali, parol! Să mi se ardă sursa!
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  delta Dum Iul 17, 2011 10:12 am

dobitoaca asta e bucuroasă că imigranții s-au coalizat ca să determine un funcționar să comită o abatere de la regulile din cauza cărora merge mai bine societatea unde au fugit respectivii imigranți din țările unde nu se respectă regulile.. laugh

nicole a scris:am sa povestesc si eu o intamplare, ieri in autobuz. am cumparat biletele de autobuz pe internet. le-am "print". pe bilet scria," prioritate la locuri. " prima oara ca foloseam metoda asta, ma uit la foaia de hartie cu numele pronumele ingropat in o mie de semne, si ma gandesc ce usor poa sa fie falsificata hartia, mai tiparesc inca 5 dina astea imi trece prin cap, idee care imi iese imediat, asa cum a intrat. plata se face tot prin internet, deci trebuie ca cineva sa fie familiarizt cu computere sa faca operatia. la statia de autobuz soferul ne zice: cei cu prioritate intrati in fata, suntem vreo 6 din tot autobuzul. printre noi, o doamna mai in varsta in haine traditionale din india, asudata, cu o poseta curgandu-i dint-o mana si o valiza abia tarata in alta. biletul in gura. . soferul ne cere biletele, care sunt foaia imprimata direct de la computerul personal si un document de identificare, carnet de conducere, orice nde numele nostru apare, sa vada ca suntem noi. Femeia din india, nu are decat biletul nimic altceva, soferul insista, vrea identificare, pasaprot, carte de credit orice. rezonabil. aia nu vorbea engleza, ii zice: vin din india. soferul ii raspnde pe un ton usor iritat, Nu te-am intrebat de unde vii, poti sa vii de unde vrei, arata-mi o carte de identitate. aia nu intelege, oare se preface? soferul ii zice din nou chestia ca de unde vine nu e treaba lui. Atunci lumea s-a infuriat si ii zice soferului ca este nepoliticos, ca femeia se vede ca nu stie engleza, ca e o incrcatura, si ca se poate rezolva cumva. o femeie foarte saritoare, vorbitoarea limbii a descurcat povestea, da oamenii au fost foarte furiosi ca soferul a insistat atat pe originea locului femiii. Cineva i-a zis, toti venim de undeva si fiecare a avut nevoie de ajutor o data. lumea a aplaudat. Eu am fost foarte impresionata de reactia oamenilor, desi in sinea mea, gandindu-ma ce usor se pot falsifica biletele alea, i-am dat dreptate si soferului pentru constiinciozitate. Dar m-am bucurat ca oamenii nu au tacut chiar daca toti vroiau sa plece la timp. Asta era povesta mea. reala.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  delta Dum Oct 09, 2011 1:03 pm

aparatcicu' băsist o fi având convingerea că la idioțenia altuia trebuie neapărat să răspundă cu idioțenie... laugh

P.S. mă rog, între noi fie vorba, yo n-aș fi așa de sigur că francezu' a exagerat prea mult cu acel joc de cuvinte referitor la cerșetoria la care se pretează cei proveniți din România...
gorrobetele portocăcănar a scris:Replică la "glumele franţuzeşti despre români"

“Cum atragi atentia unui chelner francez? R: Incepand sa comanzi in germana.”
“De ce francezilor le place branza urat mirositoare? R: Intr-o camera plina de francezi, nu mai poti mirosi branza.”
“Cate glume cu francezi exista? R: Una, restul sunt adevarate”
“Rezistenta antifascista a aruncat cu dinamita in permanenta spre trupele germane in timpul celui de-al doilea razboi mondial.Nemtii le aprindeau si le aruncau inapoi”
“Care este cea mai subtire carte din lume? R: Cartea Eroilor Francezi”
“De ce firma Nike se intelege bine cu armata franceza? R: Pentru ca vand incaltaminte de fuga.
“De ce francezii miros urat? R: Sa poata fi injurati si de orbi.
“De cati francezi e nevoie pentru a apara Parisul? R:Nu se stie, nu s-a incercat vreodata.”
“Cum spui la unui grup de 100.000 de francezi cu mainile ridicate? R: Armata Franceza.”
“De ce au francezii mustata? R: Sa le aduca aminte de mamele lor.”
“Franta. Un magazin. O doamna, mare cucoana, sta de de mai bine de o ora si isi alege o palarie. Vanzatorul ii aduce palarii tot mai multe si mai multe. In sfarsit doamna se hotaraste si spune:
- Cred ca o iau pe aceasta. Va rog sa o impachetati.
Vanzatorul, tacut, pune palaria intr-o cutie.
- Cat trebuie sa achit?
- Nimic, doamna… Ati venit cu ea!”
“Un roman, ajuns in Franta, isi ia “petit dejuner”-ul (cafea, croissant, paine, unt si marmelada), cand un
francez, mestecandu-si nelipsita sa guma, se aseaza langa el.
Romanul il ignora in mod vadit, dar in ciuda acestui lucru, francezul il apostrofeaza:
- Voi painea o mancati toata?
Romanul raspunde, prost dispus:
- Evident.
Francezul facand un balon cu guma:
- Noi nu. In Franta mancam doar miezul. Coaja o adunam intr-un tomberon, o reciclam, o transformam in croissant si o vindem in Romania, continua, cu o strambatura insolenta.
Romanul pastreaza tacerea.
Francezul insista:
- Voi puneti marmelada pe paine?”
Romanul:
- Evident.
Francezul, intorcand guma intre dinti si ranjind,zice:
- Noi nu. In Franta, la micul dejun, noi mancam fructe proaspete, dar punem toate cojile si ramasitele intr-un tomberon, le reciclam, facem marmelada si o vindem in Romania.
Atunci, romanul intreaba:
- Voi francezii faceti sex?
- Bine-nteles! raspunde francezul cu un zambet imens.
- Si ce faceti cu prezervativele folosite? continua sa intrebe romanul.
- Le aruncam, bine-nteles.
- Noi nu, conchide romanul. In Romania, le strangem intr-un tomberon, le reciclam, le transformam in guma de mestecat si le vindem in Franta.”
“De cati francezi e nevoie pentru a apara Parisul? R:Nu se stie, nu s-a incercat vreodata.”
Rezistenta antifascista a aruncat cu dinamita in permanenta spre trupele germane in timpul celui de-al doilea razboi mondial.Nemtii le aprindeau si le aruncau inapoi
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  ENKI Sam Oct 29, 2011 7:31 am

As fi putut incadra textul de mai jos si la Stiri - in desfasurare, mai ales ca pare evenimentul lunilor octombrie-noiembrie, daca nu al anului sau chiar al anilor ce vor urma. vesel
Am ales sa-l pun aci, pentru ca mi se pare legat, discret, de un alt slefuitor al imaginii colturoase a tarisoarei. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Preşedintele Senatului, Mircea Geoană, va efectua, în perioada 31 octombrie - 4 noiembrie, o vizită de lucru în Statele Unite ale Americii, a informat un comunicat de presă remis vineri AGERPRES.

Vizita oficialului român se va axa pe trei teme importante: includerea României în programul Visa Waiver, reconfirmarea sprijinului bipartizan pentru Parteneriatul Strategic dintre România şi SUA şi intensificarea cooperării economice dintre cele două state.

Vizita cuprinde două destinaţii importante: Washington D.C şi New York.

La Washington, Mircea Geoană va avea întrevederi cu înalţi oficiali din Administraţia Statelor Unite, din Departamentul de Stat, precum şi leadership-ul Senatului şi cel al Camerei Reprezentanţilor, a precizat sursa citată.
Potrivit acesteia, vizita şefului Senatului are drept scop confirmarea sprijinului bipartizan din România, Putere - Opoziţie, pentru Parteneriatul Strategic cu Statele Unite în contextul începerii procesului de ratificare în Parlamentul României a Acordului încheiat între România şi SUA privind amplasarea pe teritoriului României a unor elemente ale scutului anti-rachetă şi al necesităţii întăririi dimensiunii economice ştiinţifice şi a schimburilor inter-umane ale Parteneriatului.
"Mircea Geoană a repetat în numeroase rânduri că în timp ce relaţiile militare între România şi America se bucură de o calitate ridicată, relaţiile economice, culturale şi academice nu sunt la aceeaşi intensitate", a adăugat comunicatul citat.
În contextul vizitei delegaţiei FMI, BM şi CE în România, precum şi în contextul volatil al zonei euro, preşedintele Senatului va prezenta evoluţiile politice, economice şi sociale din România reprezentanţilor instituţiilor internaţionale cu sediul în Washington.

În ceea ce priveşte modificarea regimului vizelor, vizita lui Mircea Geoană reprezintă un început al intensificării demersurilor ce trebuie făcute în Congresul american pentru modificarea legislaţiei privind libertatea de mişcare pe teritoriul SUA atât pentru cetăţenii români, cât şi pentru cetăţenii din alte state aliate din Europa Centrală, a evidenţiat sursa citată. 'Trebuie să întărim colaborarea dintre Parlamentul naţional şi Congresul american pentru găsirea unor soluţii practice care să conducă la includerea României în programul Visa Waiver, întrucât condiţiile de intrare se pot modifica doar prin schimbarea legislaţiei. Am spus în repetate rânduri că trebuie să întărim efortul de comunicare şi lobby cu Congresul american. Acolo este cheia şi acolo trebuie să ne îndreptăm atenţia. În plus, este important să avem un efort regional comun în care România, Polonia şi alte ţări din zonă, să-şi susţină cauza printr-o voce unită în Congresul American. Trebuie să ne schimbăm radical abordarea în chestiunea vizelor. Avem nevoie de un efort mai agresiv şi mai constant decât cel de acum', a afirmat Mircea Geoană, citat de comunicatul de presă.

Vizita pe care preşedintele Senatului o va efectua în SUA are şi o importantă componentă economică. Astfel, un alt obiectiv al întrevederilor pe care Mircea Geoană le va avea la Washington şi la New York este atragerea intereselor marilor companii şi fonduri de investiţii americane către proiecte în România.
La Washington, preşedintele Senatului României va participa la Business RoundTable, un forum select ce reuneşte liderii celor mai importante companii din Statele Unite, care, împreună, au o cifră de afaceri de 6 miliarde de dolari şi care sunt responsabile pentru 14 milioane de locuri de muncă.

'Criza a plecat din America, dar tot acolo se află şi o mare parte din soluţii. Recent, pe trimestrul trei, SUA au înregistrat o creştere de 2,5%, ceea ce înseamnă că America a reuşit să găsească o soluţie când restul lumii este încremenită între stagflaţie şi creştere negativă. Trebuie să conectăm şi România la soluţiile americane şi la capitalul american pentru marile proiecte ce ţin de dezvoltarea României', a mai declarat preşedintele Senatului.

La New York, Mircea Geoană va participa la lansarea filialei SUA a Comitetului Naţional pentru Dezvoltare. Filiala CND de la New York este cea de-a doua filială internaţională, după cea de la Viena, şi reuneşte nume importante din sectorul de afaceri mondial, din sectorul de finanţe şi din politică. Cu această ocazie, Mircea Geoană va avea şi o întâlnire cu cei mai influenţi prieteni ai României la New York.

De asemenea, Mircea Geoană va participa la reuniunea anuală a Board-ului Internaţional al Institutului Aspen, precum şi la întâlnirea plenară a The Aspen Institute International Digital Economy Accords Project de la Washington, o platformă ce dezbate şi propune acţiuni pentru a implementa o piaţă digitală globală unică, capabilă să genereze creştere economică şi beneficii sociale.

Tot la Washington, preşedintele Council on Foreign Relations, Richard Hass, va organiza cu ocazia vizitei lui Mircea Geoană o dezbatere cu tema "Criza Uniunii Europene - aşa cum este ea văzută de la Bucureşti". Richard Hass a fost prezent la Bucureşti, recent, la reuniunea Grupului Bilderberg în cadrul conferinţei internaţionale cu titlul 'Uniunea Europeană, după criza datoriilor suverane', organizată sub patronajul BNR.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  delta Sam Oct 29, 2011 9:02 am

ENKI a scris:As fi putut incadra textul de mai jos si la Stiri - in desfasurare, mai ales ca pare evenimentul lunilor octombrie-noiembrie, daca nu al anului sau chiar al anilor ce vor urma. vesel
Am ales sa-l pun aci, pentru ca mi se pare legat, discret, de un alt slefuitor al imaginii colturoase a tarisoarei. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Preşedintele Senatului, Mircea Geoană, va efectua, în perioada 31 octombrie - 4 noiembrie, o vizită de lucru în Statele Unite ale Americii, a informat un comunicat de presă remis vineri AGERPRES.

Vizita oficialului român se va axa pe trei teme importante: includerea României în programul Visa Waiver, reconfirmarea sprijinului bipartizan pentru Parteneriatul Strategic dintre România şi SUA şi intensificarea cooperării economice dintre cele două state.
ce naiba-i acel "program Visa Waiver" ?

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  (Still a)Live Sam Oct 29, 2011 9:33 am

delta a scris:ce naiba-i acel "program Visa Waiver" ?
Presupunem că nu ai Google...
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  delta Sam Oct 29, 2011 9:41 am

(Still a)Live a scris:
delta a scris:ce naiba-i acel "program Visa Waiver" ?
Presupunem că nu ai Google...
lucrez la site-ul institutului și am tras doar un ochi pe forumuri fără să mă complic să caut pe net chestia aia despre care am presupus că oricum are habar ENKI și va da vreo definiție sau macar link spre o pagină care se referă la acel subiect

P.S. apropo, bine că măcar tu ai timp liber și sâmbăta... laugh

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  (Still a)Live Sam Oct 29, 2011 10:18 am

delta a scris:
(Still a)Live a scris:
delta a scris:ce naiba-i acel "program Visa Waiver" ?
Presupunem că nu ai Google...
lucrez la site-ul institutului și am tras doar un ochi pe forumuri fără să mă complic să caut pe net chestia aia despre care am presupus că oricum are habar ENKI și va da vreo definiție sau macar link spre o pagină care se referă la acel subiect

P.S. apropo, bine că măcar tu ai timp liber și sâmbăta... laugh
În general ţie ţi-e lene să cauţi. salutare

PS: Ştiu să-mi organizez timpul. bine
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  delta Sam Oct 29, 2011 10:25 am

(Still a)Live a scris:În general ţie ţi-e lene să cauţi. salutare
legat de subiecte neimportante, absolut! Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  (Still a)Live Sam Oct 29, 2011 10:26 am

delta a scris:
(Still a)Live a scris:În general ţie ţi-e lene să cauţi. salutare
legat de subiecte neimportante, absolut! Laughing
Bravo! bine
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  ENKI Sam Oct 29, 2011 12:17 pm

delta a scris:
(Still a)Live a scris:
delta a scris:ce naiba-i acel "program Visa Waiver" ?
Presupunem că nu ai Google...
lucrez la site-ul institutului și am tras doar un ochi pe forumuri fără să mă complic să caut pe net chestia aia despre care am presupus că oricum are habar ENKI și va da vreo definiție sau macar link spre o pagină care se referă la acel subiect

P.S. apropo, bine că măcar tu ai timp liber și sâmbăta... laugh
Macar un link dau. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  delta Sam Oct 29, 2011 12:23 pm

ENKI a scris:
delta a scris:
(Still a)Live a scris:
delta a scris:ce naiba-i acel "program Visa Waiver" ?
Presupunem că nu ai Google...
lucrez la site-ul institutului și am tras doar un ochi pe forumuri fără să mă complic să caut pe net chestia aia despre care am presupus că oricum are habar ENKI și va da vreo definiție sau macar link spre o pagină care se referă la acel subiect

P.S. apropo, bine că măcar tu ai timp liber și sâmbăta... laugh
Macar un link dau. laugh
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aha...

Visa Waiver Program (VWP) permite resortisantilor din anumite tari sa calatoreasca in Statele Unite in scopuri turistice sau de afaceri pe o perioada de 90 de zile sau mai putin, fara a fi nevoiti sa obtina o viza.

N-am nici afaceri, nici chef să mă duc acolo, deci nu mă atinge problema. Laughing

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  delta Lun Noi 07, 2011 2:43 pm

apropo de incendiile din Carpații Meridionali...

Nu este vorba de "interes" in a da foc ci de inconstienta. Ceea ce cred eu este ca au fost culegatorii de ciuperci. In fiecare toamna oameni(cei mai multi romi rudari) din satele de langa muntii Lotrului, Latoritei, Cindrel si Capatanii iau cu asalt padurile si coboara cu saci de ciuperci , cele mai multe din genul Boletus. Jos la baza, ii asteapta tiruri care le duc direct in Italia. E vorba de oameni care nu au alta ocupatie si nici alte posibilitati si traiesc pe baza produselor forestiere. Acesti oameni culeg atunci cand este perioda, fragi , afine, bujor de munte , orice poate fi valorificat. Au acasa fiecare cate un banzic, fac cozi de topor, mobilier rudimentar , mangal, lemn de foc, etc., cu produsele se duc la "campie" unde fac troc si iau porumb si grau pentru a creste animale. Deobicei sunt foarte saraci, dar cei mai multi au masini de teren gen IMS sau ARO, multe neinmatriculate pentru ca le folosesc doar pe drumuri forestiere, cu care trag si cara tot ce pot lua din padure. Toamna, cum s-a racit si a dat o ploaie, pleaca dupa ciuperci, in special Boletus si Pleurotus. Stau zile pe munte, vin cu saci, bidoane pline pe care le predau la tirurile care asteapta sa plece pline. Fac un deranj de nedescris in padure pentru ca nu lasa portiuni neumblate, dorm pe unde apuca, nu au corturi si nici saci de dormit, poate o folie de plastic, deci fac foc la greu noaptea pentru ca sunt temperaturi scazute. Ciupercile sunt platite "bine" adica anii trecuti, in functie de calitate, un kilogram ajungea si la 7-8 lei. Anul asta a fost seceta , deci este foarte posibil sa fie si mai mult.. poate cineva ne spune. M-am amuzat cand am vazut stirea ca " mai multe persoane, în majoritate români şi spanioli, au fost arestate vineri în Franţa, într-o operaţiune împotriva contrabandei, notează Mediafax. Poliţiştii au confiscat şi obiectul contrabandei: 600 de kilograme de ciuperci."
Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Fraierii de francezi, puneau botul la nu stiu ce lege ca nu ai voie sa culegi decat 5 kg de persoana.....Ai nostri ca brazii, au cules ca la noi si au si facut export in Spania, sa creasca PIB-ul Frantei..Smile

Una peste alta , se produce un mare deranj pentru fauna si flora, greu de cuantificat si cu urmari negative extreme. Oamenii astia bat efectiv fiecare versant si intra cu IMS-urile lor unde nici cele mai performante 4x4 n-ar intra. Padurarii n-au ce face si doar n-or sa-i amendeze pentru "niste ciuperci" sau ca au dormit in munte si au facut focul sa se incalzeasca.
Cam asta-i treaba cu focul care pare pus intentionat din mai multe parti.

Laurentiu Ciocirlan

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  ENKI Mar Noi 08, 2011 5:12 pm

In sfarsit, am reusit sa descarc documentarul Wild Carpatia. Mai ramane sa si gasesc cheful necesar pentru a-l vedea. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  delta Mar Noi 22, 2011 7:13 pm

această dobitoacă portocăcănie (scuze pentru pleonasm! Laughing ) de ce naiba-și tot plânge de milă?
n-o fi primit doza regulată de prafuri și atunci dă vina pe sistem/dumnezeu/soartă/etc. pentru că s-a lăsat spălată pe creier?

dihania behehe a scris:Da imi cunosc din ce in ce mai bine sinele. Este innauntrul meu si din pacate santem disturbati de ce-i in afara sinelui si uitam sa ne intoarcem la el.
In romania nici nu stiam ca am un sine. Aveam numai constiinta ca ... nu este bine. Ca este ceva artificial, urat, deprimant, fals si ipocrit, ceva total nenatural ... Nu stiam cu ce trebuie sa nlocuiesc dar stiam ca nu este bine.
Si asta este inceputul ... sa stii ce nu-ti face bine ...
Din cate spui tu nu i-ai cunoscut pe olandezi ci numai i-ai observat. Normal.
Oricum ,iti spun eu ca sant mult mai spirituali decat romanii. Trebuie sa traiesti destul printre ei ca sa le castigi incredera si sa se dechida fata de tine ... La fel si intre ei .. de altfel ...

Probabil ca sotia a fost in Delft. Este un orasel sic universitar.

Michelle, comunismul ne-a spalat rau de tot pe creier. PEntru generatii intregi.
Pe cei "buni" mai mult, adica i-a traumatizat , pe cei "rai" mai putin.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

delta
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)
asta e poza mea brunetă, fără bucle, fardată... (în semnătură este poza mea blondă, cu bucle)

Mesaje : 19807
Data de inscriere : 03/02/2010

https://neimportant.forumgratuit.ro

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  baso Mier Noi 23, 2011 7:45 am

delta a scris:această dobitoacă portocăcănie (scuze pentru pleonasm! Laughing ) de ce naiba-și tot plânge de milă?
n-o fi primit doza regulată de prafuri și atunci dă vina pe sistem/dumnezeu/soartă/etc. pentru că s-a lăsat spălată pe creier?

dihania behehe a scris:Da imi cunosc din ce in ce mai bine sinele. Este innauntrul meu si din pacate santem disturbati de ce-i in afara sinelui si uitam sa ne intoarcem la el.
In romania nici nu stiam ca am un sine. Aveam numai constiinta ca ... nu este bine. Ca este ceva artificial, urat, deprimant, fals si ipocrit, ceva total nenatural ... Nu stiam cu ce trebuie sa nlocuiesc dar stiam ca nu este bine.
Si asta este inceputul ... sa stii ce nu-ti face bine ...
Din cate spui tu nu i-ai cunoscut pe olandezi ci numai i-ai observat. Normal.
Oricum ,iti spun eu ca sant mult mai spirituali decat romanii. Trebuie sa traiesti destul printre ei ca sa le castigi incredera si sa se dechida fata de tine ... La fel si intre ei .. de altfel ...

Probabil ca sotia a fost in Delft. Este un orasel sic universitar.

Michelle, comunismul ne-a spalat rau de tot pe creier. PEntru generatii intregi.
Pe cei "buni" mai mult, adica i-a traumatizat , pe cei "rai" mai putin.
( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] )

Cel putzin recunoaste ca-i o aia , cu creierul spalat! raset Yo tot am zis ca activistii de partid care militeaza prin forumuri au CIP-uri in loc de creier. Se intrec in laudarea partidului pe care il reprezinta, mai rau decat la Cantarea Romaniei . Cel putzin, pe vremea comunistilor, era implementata statal obligatia asta, prin mijloace represive ; astia de acum o fac voluntar, din placerea de a vedea cat mai multzi care stau la cozi imense si se calca in picioare la pupat de moashte sau la cumparat tigai promotzionale Laughing


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  baso Mier Noi 23, 2011 8:21 am

Cel putzin, pe vremea impuscatului, cand vedeai o coada mare , intrebarea fireasca care-ti venea in cap era : "oare aici ce se da ?" Pai, se dadea carne, zahar, oua, branza, sifon ... Nah, cum suna astazi raspunsul :"se da tigai" sau se "pupa moashte sfinte" ? Catzi pe vremea impuscatului ar fi stat la cozi imense si s-ar fi calcat in picioare pt. asa ceva ? raset Ar fi zis romanii ca porcii de comunisti isi bat joc de ei Laughing Pt. ca acu' exista carne, zahar,oua, branza... la discretzie, doar bani sa ai, instinctului de a sta la coada cu imbranceala si calcat in picioare, i s-a gasit o noua valorificare Laughing Cat de mandru tra sa fie omu' ca a iesit victorios din imbulzeala cu o tigaie in mana(chiar 2-3, ca a cumparat la promotzie si pt. vecini ori rude) sau ca a reusit sa pupe resturi de cadavre ? Laughing

Pe vremea lui nea Nicu Ceausescu, erau acele interminabile rânduri la toate alimentele (pâine, carne, etc). Intr-o buna dimineata un om iesind pe strada vazu o "coada" formându-se la un colt. Acesta curios întreba pe ultimul asezat la rând:
- Nu va suparati, ce se vinde aci?
- Nu stiu dom'le, întrebati mai în fata!
Merse omul nostru la mijlocul cozi si întreaba din nou:
- Nu va suparati, ce se vinde aci?
- Nu stiu domnu, întreaba si mata mai în fata!
Acesta merse în fata:
- Fiti amabil, de ce stati la coada?
- Nu stiu dom'le întreaba pe domnul din fata!
Suparat de atâta "întreba mai în fata", merse la primul din rând.
- Domnule la ce stai aici la rând?
Mirat, se uita la cel care-l întreba:
- Care coada? Domnule, uite care-i treaba, mi s-a facut rau si m-am sprijinit de zidul asta.
- Atunci la ce mai stai aci?
- Hm! esti prost. N-am fost niciodata primu la un rând asa de mare.


Intrebare: De ce în România (socialista) magazinele se faceau la minimum 5 km distanta unul de celalalt?
Razpuns: Sa nu se încurce cozile.


Ceausescu cu nevasta, în elicopter. Leana îi zice:
- Uite, Nicule, se vede râurile!...
- Nu tu, astea nu e râurile astea e soselele!...
Pilotul intervine:
- Nu, astea-s cozile!...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  baso Mier Noi 23, 2011 8:51 am

Apropo de promotzii . Laughing Zilele trecute sotzul meu a facut ceva cumparaturi si mi-a spus ca promotzia de unde a cumparat era ca peste valoarea de 300 lei, reducerea era de 150 lei. Yo am nimerit una si mai si, in Ungaria Laughing Am ales 2 bluze iar cand am ajuns la casierie, vanzatoarea mi-a zis sa-mi mai caut una , pt. ca promotzia era " un articol este gratuit din cel mult 3 cu conditia sa fie la un pretz cel mult egal cu cel mai mare dintre celalte doua" . Si m-am pus sa fac tot felul de combinatzii , stand de 2 ori la rand ca sa platesc aceeasi suma care as fi platit-o pt 3 insa pt. 6 articole combinate. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  ENKI Mier Noi 23, 2011 7:02 pm

Mda, gluma cu Charles al din Vlad Tepes se tot ingroasa. agitat
Sa speram macar ca Camilla nu va fi inlocuita cu coana Nuti. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  baso Joi Noi 24, 2011 7:10 am

ENKI a scris:Mda, gluma cu Charles al din Vlad Tepes se tot ingroasa. agitat
Sa speram macar ca Camilla nu va fi inlocuita cu coana Nuti. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Yo zic ca englejii sunt "invidiosi" ca in tabloidele din Romania se pot scrie toate tampeniile si aiurelile fara sa-i arda nimeni la buzunar Laughing
Nah, si daily mail este un tabloid , dar daca-i britanic, prezinta mai multa credibilitate ...in special in ochii romanilor care stau la cozi pt. tigai ori pt. pupat moashte sfinte raset
Cred ca englejii si-au pus in cap sa ne transforme in colonie englezeasca iar pe micul Paris sa-l faca mica Londra raset Daca in Canada am pupa renii, in Australia am pupa cangurii, aici pupam ursii negri ai lu' Udrea raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  baso Joi Noi 24, 2011 7:41 am

He and his security team sleep in the traditional white-washed village house - complete with wooden truckle beds and outside toilets - and drink locally-pressed organic apple juice.


Read more: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

O experientza super pt. viitorul rege bine Sta pe buda si asculta ciripitul pasarelelor , admira paianjenii si furnicutzele ori aburii care ies din el in zilele geroase, de iarna (cre' ca mai rar treaba cu aburii) Laughing
Oare cand Charles merge la vanatoare, prin padure, si ii vine sa faca ceva de nu mai poate , se da jos de pe cal si cauta un tufish ori se abtzine pana la toaleta regala ? scratch Este o intrebare la care, probabil, nu voi afla niciodata raspunsul Laughing Insa banuiesc ca si el ragaie sau partzaie din cand in cand Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  baso Vin Dec 02, 2011 8:42 am

Romanii sunt desteptzi daca mananca ciocolata "Rom" Laughing



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Romanii sunt educatzi pt. ca au Cerebel Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca se introduce in casutza search "romanians are" primul link (fara a alege epitetul sugerat de Google) este la blogul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] raset

Most read : Romanian jokes Laughing

Q: What is small, dark, and knocking at the door?
A:…The future!

Q: What’s big, black, noisy, makes a lot of smoke and cuts carrots in five?
A: The Romanian machine for cutting carrots in four.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

contributii la imaginea externa a tarisoarei - Pagina 5 Empty Re: contributii la imaginea externa a tarisoarei

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum