SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

masoneria

+7
ENKI
(Still a)Live
Dracu' gol
baso
Anahoret
Vasile
delta
11 participanți

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Vin Noi 06, 2015 9:24 am

De la un "frate" tradator citire. laugh

Masonii romani grupati in structura infractionala organizata numita Marea Loja Nationala din Romania organizeaza sambata, 9 noiembrie 2015, incepand cu ora 9:00, o mare adunare la Palatul Parlamentului, pentru a sarbatori cum se cuvine victimele din Clubul Colectiv. Iar la ora 19:00, in acelasi Palat al Parlamentului rusinii nationale, vor celebra printr-un mare bal succesul actiunii lor: o Romanie aflata in pragul disolutiei politice si pusa la dispozitia Rusiei.

Cei care doresc sa isi exprime aprecierea pentru actiunile acestor "adevarati patrioti" o puteti face pe parcursul intregii zile de 9 noiembrie. Pe "musonei" ii veti recunoaste usor: doar ei vor fi imbracati in pinguini, cu costume negre, camasi albe si papioane sau cravate negri. Noi, civilii, cei priviti ca profani si nedemni de acces in cercurile lor inalte, ne vom recunoaste dupa blugi si zambete curate.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  (Still a)Live Vin Noi 06, 2015 8:55 pm

ENKI a scris:De la un "frate" tradator citire. laugh

Masonii romani grupati in structura infractionala organizata numita Marea Loja Nationala din Romania organizeaza sambata, 9 noiembrie 2015, incepand cu ora 9:00, o mare adunare la Palatul Parlamentului, pentru a sarbatori cum se cuvine victimele din Clubul Colectiv. Iar la ora 19:00, in acelasi Palat al Parlamentului rusinii nationale, vor celebra printr-un mare bal succesul actiunii lor: o Romanie aflata in pragul disolutiei politice si pusa la dispozitia Rusiei.

Cei care doresc sa isi exprime aprecierea pentru actiunile acestor "adevarati patrioti" o puteti face pe parcursul intregii zile de 9 noiembrie. Pe "musonei" ii veti recunoaste usor: doar ei vor fi imbracati in pinguini, cu costume negre, camasi albe si papioane sau cravate negri. Noi, civilii, cei priviti ca profani si nedemni de acces in cercurile lor inalte, ne vom recunoaste dupa blugi si zambete curate.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Știi că avem o mare problemă, nu!? 9 noiembrie nu e sâmbătă și sâmbătă nu e 9 noiembrie. laugh vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Vin Noi 06, 2015 9:27 pm

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:De la un "frate" tradator citire. laugh

Masonii romani grupati in structura infractionala organizata numita Marea Loja Nationala din Romania organizeaza sambata, 9 noiembrie 2015, incepand cu ora 9:00, o mare adunare la Palatul Parlamentului, pentru a sarbatori cum se cuvine victimele din Clubul Colectiv. Iar la ora 19:00, in acelasi Palat al Parlamentului rusinii nationale, vor celebra printr-un mare bal succesul actiunii lor: o Romanie aflata in pragul disolutiei politice si pusa la dispozitia Rusiei.

Cei care doresc sa isi exprime aprecierea pentru actiunile acestor "adevarati patrioti" o puteti face pe parcursul intregii zile de 9 noiembrie. Pe "musonei" ii veti recunoaste usor: doar ei vor fi imbracati in pinguini, cu costume negre, camasi albe si papioane sau cravate negri. Noi, civilii, cei priviti ca profani si nedemni de acces in cercurile lor inalte, ne vom recunoaste dupa blugi si zambete curate.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Știi că avem o mare problemă, nu!? 9 noiembrie nu e sâmbătă și sâmbătă nu e 9 noiembrie. laugh vesel

De parca ar conta acest detaliu. Hartiile alea se refera la o intalnire ce va avea loc peste 4000 de ani raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Sam Noi 07, 2015 8:12 am

(Still a)Live a scris:Știi că avem o mare problemă, nu!? 9 noiembrie nu e sâmbătă și sâmbătă nu e 9 noiembrie. laugh vesel

O fi fost beat Ghiulbenghian cand a postat. Acum s-a trezit din adormire si a corectat. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Sam Noi 07, 2015 8:19 am

baso a scris:
(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:De la un "frate" tradator citire. laugh

Masonii romani grupati in structura infractionala organizata numita Marea Loja Nationala din Romania organizeaza sambata, 9 noiembrie 2015, incepand cu ora 9:00, o mare adunare la Palatul Parlamentului, pentru a sarbatori cum se cuvine victimele din Clubul Colectiv. Iar la ora 19:00, in acelasi Palat al Parlamentului rusinii nationale, vor celebra printr-un mare bal succesul actiunii lor: o Romanie aflata in pragul disolutiei politice si pusa la dispozitia Rusiei.

Cei care doresc sa isi exprime aprecierea pentru actiunile acestor "adevarati patrioti" o puteti face pe parcursul intregii zile de 9 noiembrie. Pe "musonei" ii veti recunoaste usor: doar ei vor fi imbracati in pinguini, cu costume negre, camasi albe si papioane sau cravate negri. Noi, civilii, cei priviti ca profani si nedemni de acces in cercurile lor inalte, ne vom recunoaste dupa blugi si zambete curate.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Știi că avem o mare problemă, nu!? 9 noiembrie nu e sâmbătă și sâmbătă nu e 9 noiembrie. laugh vesel

De parca ar conta acest detaliu.  Hartiile alea se refera  la o intalnire ce va avea loc peste 4000 de ani raset

Astia se viseaza calatori prin timp, dar cand vine vorba de bugetele de la 4. si 5. stiu si anul in care ne aflam. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Sam Noi 07, 2015 8:20 am

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Știi că avem o mare problemă, nu!? 9 noiembrie nu e sâmbătă și sâmbătă nu e 9 noiembrie. laugh vesel

O fi fost beat Ghiulbenghian cand a postat. Acum s-a trezit din adormire si a corectat. laugh

Mai, dar faza cu anul 6015 o fi avand o semnificatie masonica secreta ori e la mishto ? scratch Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Sam Noi 07, 2015 9:03 am

baso a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Știi că avem o mare problemă, nu!? 9 noiembrie nu e sâmbătă și sâmbătă nu e 9 noiembrie. laugh vesel

O fi fost beat Ghiulbenghian cand a postat. Acum s-a trezit din adormire si a corectat. laugh

Mai, dar faza cu anul 6015 o fi avand o semnificatie masonica secreta ori e la mishto ? scratch Laughing

Au ei o "epoca de aur" pe care o adauga, un veleat calculat de la Hiram, parca. scratch

Calendarul Masoneriei Simbolice (Albastre sau Universale) reprezintă cel mai folosit calendar masonic din lume. Era de Adevărată Lumină sau Era Adevăratei Lumini este calculată prin adăugarea a 4.000 de ani, profani, la cei existenţi. Astfel, anul 2009 se calculează prin adăugarea celor 4.000, obţinând Anul de Adevărată Lumină 6009. Anul Masonic începe din data de 1 Martie, care este şi prima lună din anul masonic, sfârşindu-se la data de 28, respectiv 29, Februarie. Trebuie să amintesc şi faptul că numărul lunilor masonice nu corespunde cu cel al lunilor profane. De exemplu luna August este a VI-a lună masonică, dar a VIII-a lună profană.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asa cum in Imperiul Bizantin se adaugau inca 5508 ani (de la facera lumii), adica am fi astazi in 7523. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Sam Noi 07, 2015 9:19 am

ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Știi că avem o mare problemă, nu!? 9 noiembrie nu e sâmbătă și sâmbătă nu e 9 noiembrie. laugh vesel

O fi fost beat Ghiulbenghian cand a postat. Acum s-a trezit din adormire si a corectat. laugh

Mai, dar faza cu anul 6015 o fi avand o semnificatie masonica secreta ori e la mishto ? scratch Laughing

Au ei o "epoca de aur" pe care o adauga, un veleat calculat de la Hiram, parca.  scratch

Calendarul Masoneriei Simbolice (Albastre sau Universale) reprezintă cel mai folosit calendar masonic din lume. Era de Adevărată Lumină sau Era Adevăratei Lumini este calculată prin adăugarea a 4.000 de ani, profani, la cei existenţi. Astfel, anul 2009 se calculează prin adăugarea celor 4.000, obţinând Anul de Adevărată Lumină 6009. Anul Masonic începe din data de 1 Martie, care este şi prima lună din anul masonic, sfârşindu-se la data de 28, respectiv 29, Februarie. Trebuie să amintesc şi faptul că numărul lunilor masonice nu corespunde cu cel al lunilor profane. De exemplu luna August este a VI-a lună masonică, dar a VIII-a lună profană.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asa cum in Imperiul Bizantin se adaugau inca 5508 ani (de la facera lumii), adica am fi astazi in 7523. Laughing

Asa, bine ca m-ai lamurit. Cred ca si eu am in mine o reminiscenta masonica in creierul reptilian raset Inca nu mi-am modificat ora la ceasul de pe mana si nici ceasul intern Laughing Senzatia e misto dimineata, cand ma trezesc buimaca si privesc la ceas.In primul moment intru in panica iar cand incepe creierul sa analizeze rational, am asa o satisfactie ca mai pot dormi o ora... raset Ceva de genul asta o fi si la masonii cu sortulet.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Sam Noi 07, 2015 9:25 am

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Știi că avem o mare problemă, nu!? 9 noiembrie nu e sâmbătă și sâmbătă nu e 9 noiembrie. laugh vesel

O fi fost beat Ghiulbenghian cand a postat. Acum s-a trezit din adormire si a corectat. laugh

Mai, dar faza cu anul 6015 o fi avand o semnificatie masonica secreta ori e la mishto ? scratch Laughing

Au ei o "epoca de aur" pe care o adauga, un veleat calculat de la Hiram, parca.  scratch

Calendarul Masoneriei Simbolice (Albastre sau Universale) reprezintă cel mai folosit calendar masonic din lume. Era de Adevărată Lumină sau Era Adevăratei Lumini este calculată prin adăugarea a 4.000 de ani, profani, la cei existenţi. Astfel, anul 2009 se calculează prin adăugarea celor 4.000, obţinând Anul de Adevărată Lumină 6009. Anul Masonic începe din data de 1 Martie, care este şi prima lună din anul masonic, sfârşindu-se la data de 28, respectiv 29, Februarie. Trebuie să amintesc şi faptul că numărul lunilor masonice nu corespunde cu cel al lunilor profane. De exemplu luna August este a VI-a lună masonică, dar a VIII-a lună profană.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asa cum in Imperiul Bizantin se adaugau inca 5508 ani (de la facera lumii), adica am fi astazi in 7523. Laughing

Asa, bine ca m-ai lamurit. Cred ca si eu am in mine o reminiscenta masonica in creierul reptilian raset Inca nu mi-am modificat ora la ceasul de pe mana si nici ceasul intern Laughing Senzatia e misto dimineata, cand ma trezesc buimaca si privesc la ceas.In primul moment intru in panica iar cand incepe creierul sa analizeze rational, am asa o satisfactie ca mai pot dormi o ora... raset Ceva de genul asta o fi si la masonii cu sortulet.

Am cunoscut un mason (a murit, bietul) care intentionat nu-si modifica ora ceasului mecanic de la mana, doar ca el o pastra tot timpul anului pe cea de acum, care este considerata cea reala, in acord cu soarele. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Lun Noi 09, 2015 7:33 pm

Au fost date publicitatii imagini de la intalnirea solemna de sambata trecuta. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  (Still a)Live Lun Noi 09, 2015 9:01 pm

ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Știi că avem o mare problemă, nu!? 9 noiembrie nu e sâmbătă și sâmbătă nu e 9 noiembrie. laugh vesel

O fi fost beat Ghiulbenghian cand a postat. Acum s-a trezit din adormire si a corectat. laugh
Aia cu adormirea... scratch suspicios suspicios vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  (Still a)Live Lun Noi 09, 2015 9:03 pm

ENKI a scris:

Astia se viseaza calatori prin timp, dar cand vine vorba de bugetele de la 4. si 5. stiu si anul in care ne aflam.  laugh

Ei...frate, frate Very Happy , dar toate până la bani! vesel
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Mar Noi 10, 2015 9:04 am

(Still a)Live a scris:
ENKI a scris:
(Still a)Live a scris:Știi că avem o mare problemă, nu!? 9 noiembrie nu e sâmbătă și sâmbătă nu e 9 noiembrie. laugh vesel

O fi fost beat Ghiulbenghian cand a postat. Acum s-a trezit din adormire si a corectat. laugh
Aia cu adormirea... scratch suspicios suspicios vesel
Am pus-o doar ca sa fie on topic. Desi, cum sa zic, am mari indoieli ca Ghiulbenghian e un dezertor care umbla liber prin lume, cu informatii interioare in gura. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Mier Ian 20, 2016 2:11 pm

Imi amintesc ca in urma cu cativa ani (3 sa fie?) am dat intamplator peste un trepanet de feisbuc intitulat Adrian Tatu. Individul era deosebit de activ pe pagina Ebei, avea la avatar un tricolor orizontal cu steaua lui David verde drept stema si propovaduia iminenta instaurare a NOM (Noua Ordine Mondiala) la Galati, prin asociatia lui. Nu mai stiu unde am comentat comicul situatiei, dar astazi am dat, din nou intamplator, peste acelasi cretinet, care se autodefineste drept colaborator SRI si care posteaza chestii de genul:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Tot la Galati vietuieste si avocatul Nicusor Teodorescu (aka Nicu NT), care a pus bazele legale ale Romaniei, contestand existenta juridica a unui alt stat Romania pana la el. Si despre acest personaj am pomenit p-aci, pe undeva. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ce dracu' se fumeaza la Galati?!suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Mier Ian 20, 2016 8:01 pm

laugh  Trebuie sa remarc ca trepanetul si-a confectionat si stampula de colaborator SRI. Sa fie cat mai credibil in calitatea pe care si-o aroga si prin stampila. Bine, yo sunt curioasa ce acte doveditoare o fi prezentat la firma care i-a confectionat stampila, stiind ca astia nu confectioneaza stampile aiurea, fara inscrisuri originale doveditoare la ce li se solicite sa se graveze pe stampila. Pai, asa, la concurenta cu Tatu,as putea si eu sa-mi fac stampila de Purtatoare unica de cuvant al lui Dumnezeu si sa dau un comunicat in care sa specific faptul ca este fix p...la tot ce comunica Tatu, ca colaborator al SRI. Ca eu stiu si mai bine decat el, ca am informatii de comunicat chiar de la  Dumnezeu; si sa pun stampila , ca suprema dovada irefutabila a calitatii pe care o am in fata omenirii . laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Joi Ian 21, 2016 8:14 am

baso a scris:laugh  Trebuie sa remarc ca trepanetul si-a confectionat si stampula de colaborator SRI. Sa fie cat mai credibil in calitatea pe care si-o aroga si prin stampila. Bine, yo sunt curioasa ce acte doveditoare o fi prezentat la firma care i-a confectionat stampila, stiind ca astia nu confectioneaza stampile aiurea, fara inscrisuri originale doveditoare la ce li se solicite sa se graveze pe stampila. Pai, asa, la concurenta cu Tatu,as putea si eu sa-mi fac stampila de Purtatoare unica de cuvant al lui Dumnezeu si sa dau un comunicat in care sa specific faptul ca este fix p...la tot ce comunica Tatu, ca colaborator al SRI. Ca eu stiu si mai bine decat el, ca am informatii de comunicat chiar de la  Dumnezeu; si sa pun stampila , ca suprema dovada irefutabila a calitatii pe care o am in fata omenirii . laugh
Poate ca Tatu are firma de confectionat stampile. laugh
Oricum, anul trecut cica ar fi fost desfiintata stampila. suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Joi Mar 24, 2016 4:53 pm

Trezitul din adormire Florin Ghiulbenghian a revenit in forta. Shocked
Dupa ce a ghidonat-o destul de abil pe nora lui Magureanu, reusind sa scoata de prin ascunzisurile realo-virtuale si ultimii acoperiti, care au sarit ca arsi intru apararea fostului tatuc, iata ca armeanul cu sortulet incearca sa mai dea o lovitura castelului din carti de joc al statului de drepti. suspect


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Vin Mar 25, 2016 10:36 am

ENKI a scris:Trezitul din adormire Florin Ghiulbenghian a revenit in forta. Shocked
Dupa ce a ghidonat-o destul de abil pe nora lui Magureanu, reusind sa scoata de prin ascunzisurile realo-virtuale si ultimii acoperiti, care au sarit ca arsi intru apararea fostului tatuc, iata ca armeanul cu sortulet incearca sa mai dea o lovitura castelului din carti de joc al statului de drepti. suspect


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Yo nu-mi dau seama daca securistii sunt infiltrati printre masoni sau masonii printre securisti. Dupa cum nu-mi dau seama nici cati sectanti MISA sunt securisti sau chiar masoni, ori din toate 3 cate putin.
In ce priveste treaba cu denunturile, te asigur ca procurorii au parte de felurite feluri de denunturi si plangeri penale facute de tot felul de interesanti...incepand de la pensionari nervosi pt. ca vecinii ii otravesc, persoane rapite noaptea de extraterestii care ii tortureaza sau ii violeaza...etc Oricine are imaginatie bogata, fiind suparat din anumite motive,poate sa le dea de lucru procurorilor Laughing Posibil ca in denunturile armeanului, ca de altfel si in cele ale fostei nore a lui Magureanu, sa existe samburi de adevar pt. cercetari serioase, dincolo de senzationalul mediatic. Si sa nu uitam ca inclusiv Dosarul ICA s-a redeschis pe baza denuntului unui nene care iubea o rata. Laughing Ca acu' s-o vedem pe faimoasa judecatoare Bogdan ratoindu-se la membrii CSM ca sa-i apere reputatia...nu este rolul unui judecator sa aiba imagine. In statele de drept anglo-saxon au peruci si nu ii intereseaza cine judeca. raset
E cam suprarealista realitatea actuala Laughing Un fel de realitatea bate campii (ca varianta la viata bate filmul) raset

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Lun Mai 16, 2016 7:18 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Joi Iun 09, 2016 1:44 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In videoclipul controversat,  mesajul transmis se poate deduce  si fara sonor. Putea sa faca doar semnele , fara sa scoata un cuvant raset

Eu am remarcat inca de cand am vazut clipul la TV ca a repetat cu insistenta simbolul asta:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cautand pe internet, am aflat ca, in gestica masonica, este simbolul apei(Zeita Auramoth) care ar semnifica ruperea apei, a da nastere la ceva ( o doctrina, idee, ideologie)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Bratele ridicate care solicita ajutor

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pumnul

Tipul o fi mason ? scratch

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Joi Iun 09, 2016 8:44 am

Nu l-am cautat nici macar pe goagal pe Neicusor, mi s-a parut irelevant si chiar excesiv de prost in urma cu 8 ani, cand a infrant cu un scor subunitar, chiar daca fusese votat inclusiv de Michelle0. Laughing
Prostia miorilor a crescut insa exponential in ultimii ani, probabil de cand s-a consolidat califatul feisbuc, asa ca, iata, in Bucuresti a reusit un scor frumusel. Desi io as paria ca acel 30% nu-i apartine in totalitate, ci niste baieti au lucrat din umbra pentru a submina PNL, care e ca si desfiintat. vesel
Pare ca strategii au remarcat intr-un final ca mirorii, oricat de cretini ar fi, nu se multumesc cu doar doua partide alternande, ca in USA, asa ca au scris o sceneta cu trei actori, pentru a satisface atat pensionarii, cat si cele doua categorii de tineri (cosmopoliti si traditionalisti): PSD pe centru, USR pe stanga si AN (Alianta Noastra - M. Munteanu) pe dreapta. suspect
Revenind la masonerie, cu siguranta ca si Neicusor a fost invitat si primit cu ceremonialul de rigoare intr-o loja pentru idioti utili, unde a invatat ABC-ul comunicarii fratilor si ascultarea orbeasca fata de un maestru local. Dar asta nu-l face mason, ci doar o papusa usor de recunoscut de catre papusile cu bani care il vor ajuta sa se extinda la nivel national. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Joi Iun 09, 2016 5:53 pm

ENKI a scris:
Revenind la masonerie, cu siguranta ca si Neicusor a fost invitat si primit cu ceremonialul de rigoare intr-o loja pentru idioti utili, unde a invatat ABC-ul comunicarii fratilor si ascultarea orbeasca fata de un maestru local. Dar asta nu-l face mason, ci doar o papusa usor de recunoscut de catre papusile cu bani care il vor ajuta sa se extinda la nivel national. Laughing

Albastrica bordelezul (ca tricourile marinelului in campania de la referendum)o fi facand parte din aceeasi loja  cu Merkel  raset

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar Clotilde l-a bagat pe pista vorbei plina de intelepciune a sasalaului 6 case de dupa Colectiv: Coruptia ucide's event  laugh Pacat ca secsii de votare n-a avut cetatenie romana la referendum . Razbuna Rouen-ul Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Vin Iun 24, 2016 10:22 am

Nu stiu de ce e atat jale pe la noi cu ocazia Brexit-ului. Shocked
Mda, probabil ca slugoii mestecatori de vorbe se tem ca vor trebui sa se reprofileze, nestiind, cel putin pe moment, ce cur vor avea de pupat. Aceiasi slugoi par incurcati si de faptul ca nu apare vreun desant international care sa-i urecheze pe englezoi si sa le fure referendumul, tinandu-i cu forta in MUE. vesel
Era absolut previzibil rezultatul unui referendum fixat strategic intr-o joi (ziua lui Jupiter), dar nu oricare joi, ci un unul urmat de noaptea de Sanziene si de ziua Sfantului Ioan Botezatorul, ziua universala a masoneriei, ce a picat anul asta intr-o vineri, guvernata de Venus. laugh

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Vin Iun 24, 2016 1:51 pm

ENKI a scris:
Era absolut previzibil rezultatul unui referendum fixat strategic intr-o joi (ziua lui Jupiter), dar nu oricare joi, ci un unul urmat de noaptea de Sanziene si de ziua Sfantului Ioan Botezatorul, ziua universala a masoneriei, ce a picat anul asta intr-o vineri, guvernata de Venus. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Vin Iun 24, 2016 2:25 pm

Fotografiile de mai sus si de mai jos  au fost facute de fii-mea, topita dupa Anglia Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Vin Iun 24, 2016 2:30 pm

I-a placut si cantacioasa de pe strada la care i-a cumparat CD-ul Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  baso Vin Iun 24, 2016 3:39 pm

La vremea respectiva, treaba cu cucherii cu rame negre sau colorata,ostenatitive,  era un moft de-al fetelor Laughing  Ca sa para cat mai intelectuale si mai coole ca sunt ochelariste Laughing Atunici era ceva lung timp dupa prima tundere a parului lung. In prezent, fii-mea are parul mult mai scurt si este blonda. Si a uitat de cucherii de vedere purtabili non stop   laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Joi Iul 07, 2016 4:53 pm

Noi dovezi ca oranjgutanii care au distrus tara asta se drogheaza, care cu ce poate, in functie de averile dobandite supt Macac. Shocked

„Stimate Domnule Inspector-Sef,

Stimate Domnule PRESEDINTE A CONSILIULUI SUPERIOR AL MAGISTRATURII,

Va reiterez respectuoasa rugaminte sa-mi comunicati in copie scan pe e-mail, conform disp art 158 C.pr.civ., rezolutiile din 16.06 si 24.06...eu sunt putin ocupata cu prezentarea Ghidului privind investigatiile financiare in cauze transnationale cu componenta de recuperare a produsului infractiunii, dar solicitarea de a publica un punct de vedere cu privire la actiunea mea disciplinara mi-a fost adresata prin BIRP..

Eu voi fi joi si vineri la conferinta finala, stiu ca in trecut am lasat sa planeze asupra Inspectiei Judiciare si domnului vicepresedinte Gradinaru (n.r. - vicepresedintele Curtii de Apel Bucuresti, judecatorul Daniel Gradinaru) ca au comunicat stenograma sedintei prezidate de mine in 1.07.2014 portalului luju savarsind infractiunea de divulgare de informatii nedestinate publicitatii, apect adus la cunostinta DNA si a Parchetului General si neverificat pana in prezent...imi rezerv dreptul sa formulez o plangere penala, dar aveti acceptul meu sa comunicati portalului luju orice material legat de cea de-a patra mea cercetare disciplinara, mai ales ca v-ati folosit de acest site ca sa publicati materiale false utilizate impotriva mea in cercetarile disciplinare, supunand societatii beneficar real al portalului luju unei posibile urmariri penale privind savarsirea infractiunii de fals intelectual prev.de art.321 C.pen.

Dar, avand in vedere ca sesizarea mea a avut loc prin BIRP CAB, va invit sa aduceti la cunostinta publicului rezolutia prin care ati infirmat rezolutia doamnelor inspector de respingere a sesizarii Sectiei pentru judecatori in materie disciplinara..precum si rezolutia doamnelor inspector de respingere a sesizarii Sectiei pentru judecatori in materie disciplinara din 16 06 2016...orice tergiversare in solutionarea prezentei actiuni disciplinare va fi valorificata ca un act material distinct al savarsirii infractiunii de abuz in servciu, prev.si ped.de art 297 C.pen...

Nu in ultimul rand, va rog sa clarifcati public apartenenta la Francmasonerie a domnului Inspector-sef si nedeclarea aspectului in declaratia de interese, contrar prevederilor art 5 alin 3 din Legea nr.303/2004...si sa confirmati ca verificati si apropierea domnului Inspector-sef de site-ul ANTENA 3, eu luand cunostinta de cea de-a 4-a cercetare disciplinara inceputa in 31.03.2016 de-abia in 11.03.2016...conform graph.tips..,.se pot observa comentariile domnului Inspector-Sef Lucian Netejoru la postarea domnului jurnalist ANTENA, Mihai Morar din 10 iulie 2013, respectiv:

Mihai Morar: Corpul meu are 39 de grade. Mi-e dor de zilele cand nisipul atinge temperatura asta. Iar mie cand mi-e dor, mi-e dor.

Lucian Netejoru Trece si dorul ti se va ostoi. Sigur vei avea apoi un alt dor ca asa suntem noi, oamenii. Oricum, vezi sa te faci bine si lasa bolile boieresti de vara.

10 de julio de 2013 a las 13:12

Comentariile se pot observa utilizand open.source.ul graph.tips, fiind identificate la adresa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Tonul extrem de cordial si conversatia ma indeamna sa va adresez respectuoasa rugaminte sa verificam pozitia domnului Lucian Netejoru in fapt si in drept in MAREA LOJA NATIONALA, filiala Giurgiu, in perioada in care a activat ca presedinte al Tribunalului Giurgiu, cu rugamintea de a verifica si in ce masura si-a compltetat in mod corespunzator declaratia de interese.

Cu deosebit respect, va adresez respectuoasa rugaminte sa administrati in cadrul probei cu inscrisuri o adresa la Marea Loja Nationala pentru verificarea tuturor aceste aspecte.

Totodata, apreciez ca se impune sesizarea Agentiei Nationale de Integritate privind verificarea unor potentiale incompatibilitati intre calitatea de magistrat si calitatea de membru unei organizatii oculte (neavand date daca in prezent domnul Inspector-sef este mason in activitate sau in adormire si nici care au fost/sunt indatoririle sale in cadrul Masoneriei).

Apreciez ca aspectul are relevanta de vreme ce din accesarea surselor deschise: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] am constat ca printre membrii ARCOR figureaza si condamnatul Dan Voiculescu precum si incupatul Sorin OPRESCU. Or, domnul Inspector-sef nu s-a sesizat pana in prezent in privinta neexecutarii ordinului de confiscare pronuntat prin decizia nr.888/8.08.2014 pronuntata de Curtea de Apel Bucuresti sectia a II-a penala si nici in privinta furnizarii unor date confidentiale de catre presedintele Tribunalului Bucuresti condamnatului Dan Voiculescu.
Va multumesc si va rog sa primiti expresia intregii mele consideratii.
Cu deosebita recunostinta,
Camelia Bogdan”.
+

„Stimate Domnule Presedinte al Consiliului Superior al Magistraturii,

Cu deosebit respect va rog sa-mi precizez solicitarea adresata in sensul ca va adresez respectuoasa rugaminte sa adresati respectuoasa rugaminte sa sesizati organul de urmarire penala competent in vederea verificarii omisiunii din declaratia de avere a domnului Inspector-sef Lucian Netejoru a apartenentei la Francmasonerie, contrar prevederilor art 5 alin 3 din Legea nr.303/2004.
Avand in vedere ca din accesarea surselor deschise: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] am constat ca printre membrii ARCOR figureaza si condamnatul Dan Voiculescu precum si incupatul Sorin OPRESCU, iar domnul Inspector-sef nu s-a sesizat pana in prezent in privinta neexecutarii ordinului de confiscare pronuntat prin decizia nr.888/8.08.2014 pronuntata de Curtea de Apel Bucuresti sectia a II-a penala si nici in privinta furnizarii unor date confidentiale de catre presedintele Tribunalului Bucuresti condamnatului Dan Voiculescu, coroborat cu sesizarea in vederea exercitarii actiunii disciplinare impotriva mea a Sectiei pentru judecatori in materie disciplinara prin savarsirea infractiunii prev.de art.297 C.pen, trecand peste autoritatea unui act administrativ cu putere de lege - raportul de evaluare al ANI-apreciez ca ar putea fi atrasa comepetenta DNA si, pe de alta parte, ca nu se impune tergiversarea discutarii cererii mele de aparare a reputatiei.
Clarificarea aspectelor legate de omisiunea din declaratia de avere a domnului Inspector-sef Lucian Netejoru a apartenentei la Francmasonerie, contrar prevederilor art 5 alin 3 din Legea nr.303/2004 imi sunt insa necesare in vederea formularii intampinarii in procedura disciplinara.
In drept, invoc disp.art.267 C.pen.”


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Joi Iul 07, 2016 4:56 pm

baso a scris:Fotografiile de mai sus si de mai jos  au fost facute de fii-mea, topita dupa Anglia Laughing
Sa-ti traiasca fata! Very Happy

Nu mi-au aparut comentariile tale ca fiind noi, la vremea lor, asa ca numai acum le-am vazut, cand postam scrisorile celebrei judecatoare Camelia Bogdan. suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  ENKI Dum Iul 10, 2016 12:23 pm

Securstii batrani de la Fluierul ar vrea sa controleze numai ei viitoarea "Miscare Nationala". laugh


Mulți dintre așa zișii patrioți și naționaliști apăruți în ultimii ani sunt membri plini sau asociați ai MASONERIEI ROȘII ai Clubului de la Roma și a derivatelor sale. Printre ei Călin Georgescu, Coșea, Puric, Colceag, Ilie Șerbănescu, Dinu Giurăscu


   Controlul unei viitoare Mișcări Naționale este una din principalele ținte a celor care controlează politica de la noi din țară.
   Pe de o parte, astfel de mișcări sunt controlate de Serviciile Secrete care încearcă să propage la vârful lor foști sau actuali colaboratori ai serviciilor secrete pe post de "mari patrioți", pe de altă parte, ele sunt controlate de diverse Organizații Masonice și Globaliste care încearcă să propage la vârful mişcărilor locale naționale, oameni care "se dau mari patrioți"
   Infiltrările de acest tip nu se aplică doar mișcărilor naționale ci sunt comune tuturor organizațiilor și mișcărilor politice.
   Îi invităm pe fiecare dintre cei care apar în listă şi care astăzi se dau "mari patrioți", să vină şi să explice public opiniei publice motivele pentru care au intrat în această organizație globalistă care susține că "planeta este suprapopulată" şi că "populația planetei trebuie 'rărită' pentru că în caz contrar resursele planetei se vor epuiza". Unii au intrat în organizațiile derivate ale ei, nefiind atât de importanți ca să ocupe un loc în organizația centrală.

Ce este - Clubul de la Roma

(sursa Wikipedia)

Clubul de la Roma este o denumire simbolică pentru o organizație al cărei scop este să supună atenției întregii lumi diverse aspecte referitoare la viitorul planetei.

Clubul de la Roma este compus din oameni de știință, economiști, oameni de afaceri, înalți funcționari publici, șefi de stat și foști șefi de stat de pe toate cele cinci continente.

«Dacă Clubul de la Roma are vreun merit, acesta este întâietatea în a se răzvrăti împotriva ignoranței sinucigașe a omenirii cu privire la adevărata ei condiție.» dr. Aurelio Peccei
Obiective

Scopul principal al grupului este de a rezolva problemele legate de industria națională și internațională. Cercetările pe care inițiatorii Clubului de la Roma le-au întreprins cu privire la viitorul industriei și al economiei, ignorarea unor tendințe mondiale nefaste, în special cele legate de risipa de resurse care sunt principala cauză a crizei actuale, au dus la acuzarea lor că urmăresc regionalizarea și unificarea întregii lumi.

S-au înființat centre, instituții, organisme orientate spre câte o singură temă: mediul, populația, hrana, apa, educația.

Au fost identificate problemele globale ale omenirii, de la climă și resurse naturale, până la marile dezechilibre economice între societățile privilegiate și cele în curs de subdezvoltare, foamete, sărăcie și boli.

Încă de la începutul activității, Clubul de la Roma a sugerat soluția unor investiții masive în educație, care este un factor cheie în soluționarea acestor probleme.

Clubul de la Roma a scos în evidență două aspecte de importanță crucială ale globalizării, plecând de la faptul că planeta se află în fața unor mari contradicții: în timp ce resursele planetei sunt limitate, dorințele, ambițiile sau tendințele ca acestea să fie consumate sunt nelimitate.
Istoric

Clubul de la Roma a fost fondat în aprilie 1968 de către Aurelio Peccei, industriaș, fost președinte al companiei Fiat și Alexander King, om de știință scoțian.

În 1968 Aurelio Peccei, împreună cu câțiva industriași, înalți funcționari internaționali, savanți și filozofi s-au reunit pentru a pune în comun ideile lor și pentru a răspunde complexelor subiecte asupra viitorului planetei.

Decizia inițiatorilor a fost ca un grup de cercetători de la „Massachusetts Institute of Technology” să fie angajat spre a alcătui un proiect esențial pentru viitoarea activitate a Clubului de la Roma. Au fost puse câteva condiții esențiale pentru alegerea cercetătorilor ce vor lucra precum și a modului de lucru.

Astfel, numărul celor implicați în proiect să fie redus, în jur de 100 de personalități, să nu aibă nevoie de finanțări mari, pentru a-și putea păstra independența; să fie apolitică, dar transculturală și în sfârșit, să fie neoficială, în sensul că nu se dorea să beneficieze de sprijinul vreunui stat sau organizații internaționale.
Teoria că "suntem prea mulți pe Planetă" și că trebuie "să fim răriți" a fost "generată" pentru prima dată de Clubul de la Roma

Clubul de la Roma a intrat în atenția publicului odată cu publicarea în anul 1972 a raportului Limitele Creșterii, de către Dennis Meadows de la „Massachusetts Institute of Technology”, ce s-a vândut în 30 milioane de exemplare, tradus în mai mult de 30 limbi, fiind considerată cea mai bine vândută carte despre mediul înconjurător. Raportul preciza că,

«Dacă se mențin tendințele actuale de creștere ale populației mondiale, ale industrializării, contaminării ambientale, producției de alimente și epuizării resurselor, această planetă va atinge limitele creșterii în următorii 100 de ani. Rezultatul cel mai probabil ar fi o scădere subită și incontrolabilă atât a populației cât și a capacității industriale.» (Dennis Meadows Limitele Creșterii, 1972)

La acea vreme, Clubul de la Roma era constituit ca un grup informal alcătuit din șase persoane, neavând o existență corporativă. Grupul era format din:

Aurelio Peccei

Alexander King

Hugo Thiemann, Director al Institutului Batelle din Geneva

Max Kohnstamm (Olanda), fost Secretar General al CECO (Comunitatea Europeană a Cărbunelui și Oțelului)

Saint Jean-Geours

Erich Jantsch

La 17 septembrie 1973 acest grup a emis un proiect cu numele „Regionalized and Adaptive Model of the Global World System” în care prezenta planul lor pentru a împărți țările lumii în zece regiuni socio-economice care mai apoi să fie conduse de către un singur guvern global. Regiunile socio-economice pe care ei le-au planificat sunt următoarele:

1. SUA, Canada și Mexic

2. Uniunea Europeană

3. Japonia

4. Australia, Noua Zeelandă, Africa de Sud, Israel și Insulele Pacificului

5. Europa de Răsărit

6. America Latină, Centrală și de Sud

7. Africa de Nord și Orientul Mijlociu

8. Africa Centrală

9. Asia de Sud și de Sud-Est

10.Asia Centrală.

După moartea lui Aurelio Peccei, în 1982, Clubul de la Roma n-a încetat să examineze în continuare tabloul lumii și să atragă atenția că o inevitabilă criză generală, cu implicații morale, politice, sociale și economice, amenință planeta. Mesajul pe care l-a lăsat pentru generațiile viitoare Aurelio Peccei a fost acela că lumea va avea un viitor bun, numai dacă va înceta risipa de resurse.

Consider că acum trebuie să existe o viziune integrată asupra lumii (creștere economică, mediu, populație) și că noile tehnologii nu reprezintă o soluție suficientă pentru a rezolva problema schimbărilor climatice, mai ales acum când ne aflăm la limita unor schimbări ireversibile.

În „raportul Brundtland”, intitulat Viitorul nostru comun, prezentat la Conferința Națiunilor Unite de la Rio de Janeiro din iunie 1992, se afirmă că «dezvoltarea durabilă este concepută în viziunea reconcilierii dintre economie și mediul înconjurător, pe o nouă cale de dezvoltare care să susțină progresul uman, nu numai în câteva locuri și pentru câțiva ani, ci pentru întreaga planetă și pentru un viitor îndelungat».

La 17 decembrie 1992, prima regiune socio-economică a luat ființă prin acordul dintre președintele S.U.A., președintele Mexicului și reprezentantul Canadei care au semnat tratatul de colaborare NAFTA (North American Free Trade Area – Acordul Nord American de comerț liber).

În 2001, Clubul de la Roma a creat „tt30”, (Think Tank 30) alcătuit din membri în jurul vârstei de 30 de ani, care oferă acces Clubului de la Roma la ideile și viziunile tinerei generații.

Asociații naționale ale Clubului de la Roma au fost înființate în multe state din Europa, S.U.A., Canada, Mexic, Brazilia, Porto Rico, Venezuela și Asia. Acestea analizează problemele naționale și oferă consultanță factorilor de decizie la nivel național.

A doua regiune socio-economică, din Uniunea Europeană, din 1 ianuarie 2007, odată cu intrarea României și Bulgariei, a ajuns la 27 de state componente, iar o a treia regiune este deja formată.

În România există membri plini ai Grupului de la Roma (cum sunt Mugur Isărescu, Călin Georgescu și mulți alții) și Membri Asociați la Grupul de la Roma, grupațin în Asociația "ROMANIAN ASSOCIATION FOR THE CLUB OF ROME - ASOCIAȚIA ROMÂNĂ PENTRU CLUBUL DE LA ROMA (ARCOR)". Datele de mai jos sunt la Nivelul anilor 2009-2010. Între timp unii au decedat și lista s-a mai schimbat.
ROMANIAN ASSOCIATION FOR THE CLUB OF ROME(ARCOR)
Lista cu membrii romani cu drepturi depline sau asociati Clubului de la Roma/ The Romanian Association for the Club of

Rome

President

Mugur Isarescu (șeful BNR de 26 de ani)

Vice Presidents

Mircea Malitza

Virgiliu N. Constantinescu

Nicolae Danila

Petru Rares

Teodor Melescanu (fost șef SIE)

Sergiu Celac

Secretary General

Calin Georgescu (cel care se prezintă "ca un mare patriot" care "vrea să salveze România")

Executive Director

Mugur Tolici

Members

ALBU LUCIAN-LIVIU,

ALEXANDRESCU VALENTIN

ANDREESCU BOGDAN

ANDRONESCU ECATERINA (omul lui Iliescu a cărui prietenă apropiată a fost și este. Nelipsită de la Antena 3)

ANTON ANTON

BARBU DANIEL (nelipsit de la Antena 3, cel pro cianurare la Roșia Montană)

BIRZEA CEZAR

BOSTINA CONSTANTIN

BULIGA GHEORGHE

BUZATU RAZVAN

CELAC SERGIU

CHEBELEU TRAIAN

CODITA CORNEL

COLCEAG FLORIAN (prezentat ca "profesorul de genii". Cel care se prezintă ca un mare patriot ce doreșlte salvarea României)

CONSTANTINESCU EMIL (fostul președinte)

CONSTANTINESCU VIRGILIU

COSEA MIRCEA (fost apropiat al taberei lui Ion Iliescu. Cel despre care Marian Munteanu a spus recent la Realitatea TV că colaborează îndeaproape la programul economic al Alianței Noastre)

CRETU OCTAVIAN

DAIANU DANIEL

DANILA NICOLAE

DIJMARESCU EUGEN (alt personaj al Tranziției)

ECOBESCU NICOLAE

ENE ALEXANDRU

FRANC VALERIU

GEORGESCU CALIN

GHEORGHIU IOAN DAN

GHETEA RADU GRATIAN

GIURESCU DINU (a devenit "mare patriot" în ultimii ani, după ce nu prea era "mare patriot" în anii de după revoluție)

GOMOIU TRAIAN

GRUMAZ ALEXANDRU

HAIDUC IONEL

HERA CRISTIAN

HUREZEANU EMIL (fost ziarist la Europa Liberă, fost ziarist la Digi24 etc..., actualmente Ambasador în Germania)

ILIESCU ION (conducătorulș evenimentelșor sângeroase din 1989 - 1990, inculpat în Dosarul mineriadei)

IOSIFESCU MARIUS

ISARESCU MUGUR

LAZEA VALENTIN

LECA AURELIU

MALITA MIRCEA

MARCUS SOLOM0N

MARGA ANDREI (și el un cunoscut din politica ultimilor ani)

MELESCANU TEODOR (fostul șef SIE, abonat permanent la funcții publice)

MELESCANU RADU

MICU NICOLAE

MIHAESCU ANA MARIA

MIHAILESCU ION

MIRCEA VIRGINIA

MIRONOV ALEXANDRU (apropiat al lui Iliescu cel cu OZN-urile, școlit pe filiera sovietică)

MOLDOVAN ROXANA

MORARIU OCTAVIAN

NEGRITOIU MISU (al personaj legendar al tranziției)

NEGUT SILVIU

NICULESCU ALEXANDRU

NICULESCU GABRIEL

PAMBUCCIAN VARUJAN (veșnic parlamentar șef al minorităților)

PANIN NICOLAE

PASCU IOAN MIRCEA (si el un apropiat al lui Ion Iliescu si mare "om de afaceri")

PAUNA CATALIN

POP NAPOLEON

POPA CRISTIAN

POPESCU DAN DUMITRU

PRICOPIE REMUS (fost ministru)

PURICA IONUT

RADUT RADU CRISTIAN

RARES PETRU

ROMAN PETRE (asociatul lui Ion Iliescu la sangeroasele evenimente din 1990)

RUS IOAN (PSD-ist din grupul de la Cluj, ministru in repetate randuri)

SADLAK JAN

SALA MARIUS

SANDI ANA-MARIA

SECARES VASILE (colaborator apropiat al lui Ion Iliescu)

SERBANESCU ILIE (apare des la Antena 3 unde se dă mare patriot)

STOENESCU VIRGIL

TEODORESCU GELU

TIRIAC ION (omul de afaceri multimilionar)

TOLICI MUGUR

TUDOR GABRIELA

VADINEANU ANGHELUTA

VASILESCU ADRIAN (cel de la BNR, care ne prostește zilnic cu vorbăria sa)

VOICULESCU DAN (patronul ANtena 3 - actualmente la închisoare )

INSTITUTUL DE PROIECTE PENTRU INOVATIE SI DEZVOLTARE (IPID)

Unul dintre puii Clubului de la Roma in Romania este Institutul de Proiecte pentru Inovatie si Dezvoltare (IPID), infiintat in anul 2006 ca organizatie non-profit.

Membrii IPID:

Ecaterina Andronescu (prietena apropiată a lui Ion Iliescu) Chimist, rector al Universitatii Politehnice Bucuresti (2004 -), ministru al Educatiei si Cercetarii (2001-2003), deputat in Parlamentul Romaniei (1996 -), Ministru al Educatiei, Cercetarii si Inovarii (2008 -).

Sergiu Celac Diplomat, ministru de externe (1989-1990), ambasador in Marea Britanie si Irlanda (1990 -1996), vicepresedinte al Asociatiei Romane pentru Clubul de la Roma, senior adviser la Centrul National pentru Dezvoltare Durabila

Virgiliu N. Constantinescu (fost presedinte IPID, 2006) [In memoriam] Doctor in inginerie aerospatiala, presedinte al Academiei Romane (1994 -1997), presedinte al Agentiei Spatiale Romane, ambasador al Romaniei in Belgia (1997-2003). A decedat in ianuarie 2009.

Daniel Daianu (fost presedinte IPID, 2007) (actualmente la BNR. Membru și în Friends of Europe" acolo u8nde e membru și Dacian Cioloș) Economist, ministru al finantelor (1997-1998), profesor universitar la scoala Nationala de Studii Politice si Administrative din Bucuresti, membru corespondent al Academiei Romane, deputat in Parlamentul European (2007 – 2009).

Vasile Ghetau Sociolog, specialist in demografie, profesor la Facultatea de Sociologie si Asistenta Sociala a Universitatii din Bucuresti, expert la Centrul Demografic ONU-CEDOR (1974-1984).

Ionel Haiduc (presedinte IPID in exercitiu, 2009) Chimist, presedinte al Academiei Romane (2006 – ), profesor universitar la Facultatea de Chimie si Inginerie Chimica a Universitatii “Babes-Bolyai” din Cluj Napoca, rector al acestei universitati (1990 -1993).

Marius Iosifescu Matematician, membru titular al Academiei Romane, director al Institutului de Statistica Matematica si Matematica Aplicata “Gh. Mihoc – Caius Iacob”, membru al Societatii Americane de Matematica.

Mircea Malita Matematician si diplomat, membru titular al Academiei Romane, ministru al invatamantului (1970-1972), ambasador in Elvetia (1980-1982) si in Statele Unite (1982-1985).

Petru Rares Economist, director general al Institutului Bancar Roman, consilier pentru Romania al Bancii Nationale a Greciei; a lucrat in Ministerul Afacerilor Externe, Ministerul Comertului, Agentia Romana pentru Promovarea Investitiilor Straine.

Serban Sturdza Arhitect, specializat in renovare si urbanism, fost cadru didactic la Facultatea de Arhitectura din Timisoara, presedinte al Ordinului Arhitectilor din Romania.

Florin Constantiniu Istoric, specialist in istoria Romaniei, membru titular al Academiei Romane, profesor universitar la Facultatea de Istorie a Universitatii din Bucuresti.

Calin Georgescu (director executiv IPID) Doctor in pedologie, director executiv al Centrului National pentru Dezvoltare Durabila, secretar general al Asociatiei Romane pentru Clubul de la Roma. A coordonat realizarea Strategiilor Nationale de Dezvoltare Durabila din 1999 si 2008.

Victor Giurgiu Inginer silvic, profesor universitar, membru corespondent al Academiei Romane, presedintele sectiei de silvicultura a Academiei de stiinte Agricole si Silvice “Gheorghe Ionescu Sisesti”.

Cristian Hera (fost presedinte IPID, 2008) Inginer agrochimist, doctor docent in stiinte, membru titular al Academiei Romane, presedinte al Academiei de stiinte Agricole si Silvice “Gheorghe Ionescu Sisesti”.

Mugur Isarescu Economist, guvernator al Bancii Nationale a Romaniei, prim ministru al Romaniei (1999 – 2000), presedintele Asociatiei Romane pentru Clubul de la Roma, membru titular al Academiei Romane.

Dan Puric (fost turnător la securitate unde își turna colegii de liceu. Cel care ține conferințe patriotice) Actor si regizor la Teatrul National “Ioan Luca Caragiale”, spectacole de teatru, pantomima, film, turnee artistice pe toate continentele, autor al volumelor “Cine suntem” (2008) si “Omul frumos”(2009).

Veronica Savanciuc Economist, presedinte si CEO al agentiei de publicitate Lowe&Partner Romania.

Gheorghe Stefan Doctor in electronica, profesor universitar la Universitatea Politehnica din Bucuresti, Facultatea de Electronica, Telecomunicatii si Ingineria Informatiei, membru al New York Academy of Sciences.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

masoneria - Pagina 11 Empty Re: masoneria

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum