SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

în desfășurare

+12
Bad Girl
Dr.Ernesto Rafael Guevara
RocketQueen
(Still a)Live
Vasile
baso
ENKI
Dracu' gol
RocketQu33n
Anahoret
Armand
delta
16 participanți

Pagina 19 din 33 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 33  Urmatorul

In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Aug 18, 2016 1:28 pm

Hopa, Ciuvica pare sa fie la curent cu manariile Euractiv. Shocked

Știrea cu armele nucleare care ar fi ajuns în România este o nouă minciună marca „Hotnews”. Dezinformarea nu e lansată de vreun „dușman” dinafara României, ci de securiștii noștri de la Hotnews

Știrea mincinoasă potrivit căreia „SUA mută arme nucleare din Turcia în România” a apărut pe site-ul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
EurActiv.ro a fost fondat în mai 2004 sub franciza EurActiv.com prin entitatea legală Asociația Actori Europeni. Președintele Asociației Actori Europeni și președintele EurActiv România este Manuela Preoteasa Țimbolschi
Manuela Preoteasa Țimbolschi, împreună cu soțul ei Ionel Mărgărit Preoteasa Țimbolschi sunt patronii Hotnews.

P.S.
În 2015, patronii Hotnews și EurActiv l-au plătit cu 10.559 Ron pe unul dintre actualii miniștri tehnocrați. Banii proveneau din fonduri europene, așa că ministrul la care au ajuns nu putea fi altul decât Cristian Ghinea.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ghinea e doar un alt fel de a spune Macovei. laugh



ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Aug 19, 2016 11:13 am

Raisa striga in gura mare ca vin armele nucleare la Deveselu, totusi. suspect

Raisa Ekaterina Ivatenko with Mihnea Georgescu and 15 others.
1 hr · Bucharest ·

Ceea ce a scris EuroActiv este ADEVARAT!
Radu Tudor sa lase gargara pro-americana, si sa nu mai minta populatia! El spune ca minte EuroActiv! Eu spun ca EL MINTE, iar EuroActiv a scris adevarul: focoasele NATO sunt mutate in Romania! Pentru asta poporul asta ar trebui sa iasa in strada si sa rupa gaturile lui Iohannis, Ciolos, dar si pe-al lui Radu Tudor! Aveti idee ce inseamna focoase nucleare pe teritoriul unei tari? E, ele SUNT aduse in Romania, si da toata gloata de ZECE MII de militari americani din baza tirceasca, vine si ea la Deveselu! Un idiot care a fost si ministru al Apararii - Ioan Mircea Pascu - declara aseara la antena 3 - ca "nu vin focoasele la Deveselu pt ca Deveselu nu are pista pt avioane". Musiu, esti IDIOT! Esti idiot, Pascule, pentru ca Deveselu ARE PISTA DE AVIOANE, dobitocule, inainte de '89 Deveselu fiind UNITATE DE AVIATIE, a patra din tara, cu pista pentru supersonice, IDIOTULE!


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

+

Raisa Ekaterina Ivatenko with Tam Ra and 44 others.
15 mins · Bucharest ·

Posibil scenariu, dar sa-l luati in considerare:
Se aduc nucleare in Romania (deja o parte au ajuns, am aceasta informatie chiar din interiorul unitatii militare romanesti - si asta nu e scenariu!). Sunt depozitate necorespunzator (nicio unitate militara de pe teritoriul Romaniei nu are constructii speciale pentru depozitare de focoase nucleare ele trebuind obligatoriu sa fie depozitate in anumite conditii - in alta postare o sa va detaliez). Intr-adevar Unitatea de la Deveselu - unde vin nuclearele - are piste pentru lansarea lor, dar nu si spatii de depozitare! Nefiind depozitate corespunzator, un mic "accident" rade de pe suprafata pamantului Romania! Atata vreme cat cei care au pus gheara pe aceasta tara (Soros-Iohannis-Ciolos-Oprea-Arafat-Blaga-Dragnea) n-au avut nicio strangere de inima cand au gazat cu acid cianhidric si-au incendiat cu napalm romanii in Colectiv, nu vad de ce-ar avea vreo problema in a ucide intreaga populatie, printr-un "accident" cu focoase nucleare intr-o unitate militara. Pentru cine pricepe!
PS: N-am scris ca fost jurnalist. De data asta am scris ca fost expert militar pe aceste aspecte! In stiinta militara acest fel de scenariu se depune obligatoriu in mapa unui comandament pentru a se cunoaste TOATE RISCURILE unei asemenea probleme, nu doar posibilitatea unui razboi! Oricum. o tara poate fi rasa de pe suprafata pamantului si din interior - sau mai ales din interior - nu doar printr-un presupus atac militar al altei tari. Un mic "accident" la o baza militara care adaposteste focoase nucleare este mai eficient pentru dusmanii din interior ai Romaniei decat un razboi! Prin urmare, pentru ca scenariul pe care vi l-am prezentat sa nu devina realitate, va chem pe toti cei responsabili sa va miscati cururile de sub paturi, si sa iesiti in strada nu ca sa zbierati la tradatori, ci ca sa ii dati jos! In joc e VIATA VOASTRA!
PS: ATENTIE, NU FEDERATIA RUSA ESTE DUSMANUL ROMANIEI! Si, ATENTIE: baza NATO din Turcia, care se muta in Romania, numara ZECE MII de militari americani! Asta inseamna OCUPATIE MILITARA STRAINA, pentru ca nicaieri in tratatul pe care il are Romania cu NATO nu exista vreun articol care sa spuna ca in Romania se pot aduce DIVIZII NATO! Mai mult decat atat, chiar in Tratat ESTE INTERZISA AMPLASAREA DE RACHETE NUCLEARE PE TERITORIUL ROMANIEI, precum ESTE INTERZISA STATIONAREA DE DIVIZII NATO! Numarul maxim de militari NATO pe teritoriul Romaniei este de O MIE! Acesta e tratatul, acestea sunt CONDITIILE, ori prin ceea ce se intampla la Deveselu inclusiv tratatul NATO ESTE INCALCAT! Ca sa stiti!

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Normal ca individa se sincronizeaza cu Sputnik, care publica o imagine a unei simulari de explozie nucleara la Deveselu. vesel

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Aug 19, 2016 11:44 am

Enki, ce parere ti-a lasat filmul 13 ore ? Daca l-ai vazut...

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Aug 19, 2016 3:51 pm

baso a scris:Enki, ce parere ti-a lasat filmul 13 ore ? Daca l-ai vazut...

Am reusit sa vad doar o ora si un sfert, dupa ce am reluat primele 20 de minute, intrucat ma incurcam in barbosii care mi se derulau cu apiditate prin fata ochilor. laugh
Probabil ca am eu o problema la filmele alerte, avand o pauza de 20 de ani de vizionat (intre 1992 si 2012 am vazut maxim 10 filme). Am mai patit asta cu un singur film, in ultima vreme: Runaway jury.
Urmeaza sa vad a doua jumatate in seara asta, putand deocamdata sa spun ca este extrem de realist realizat si, ceea ce ma incanta, cu foarte putina propaganda. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Aug 19, 2016 5:55 pm

Apropo de stirea referitoare la mutarea focoaselor nuclearea de la Incirlik la Deveselu...

Poate ca are legatura cu stirea publicata cu o zi in urma cele de la Euractiv, in 17.aug, pe un site informativ obscur , informatie preluata de pe contul de Twitter al unui analist politic si jurnalist turc,Ilhan Tanir

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dupa ce nebunul ala de Erdogan le-a taiat curentul si aproape ca a declarat razboi americanilor, n-ar fi de mirare ca islamistii care-l iubesc pe dictator chiar sa-si doreasca bombele cu codurile. Or fi citi in 15 august pe yahoo stirea ca americanii si-ar cam lua jucariile nucleare din Turcia ca sa-i imbuneze pe rusi.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

iar sursele independente s-au grabit sa informeze Euractiv ca jucariile sunt deja la Deveselu, stirea fiind rostogolita apoi pe diverse site-uri informative, astfel incat rusii sa fie chiar furiosi. Adica ei au facut pe vremuri pista si carau apa de la cismeaua din Deveselu (dupa cum bine isi aduc aminte babele din sat ) iar acu' americanii vor Cernobal la Deveselu ?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Ultima editare efectuata de catre baso in Vin Aug 19, 2016 6:23 pm, editata de 1 ori

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Aug 19, 2016 6:22 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Enki, ce parere ti-a lasat filmul 13 ore ? Daca l-ai vazut...

Am reusit sa vad doar o ora si un sfert, dupa ce am reluat primele 20 de minute, intrucat ma incurcam in barbosii care mi se derulau cu apiditate prin fata ochilor. laugh
Probabil ca am eu o problema la filmele alerte, avand o pauza de 20 de ani de vizionat (intre 1992 si 2012 am vazut maxim 10 filme). Am mai patit asta cu un singur film, in ultima vreme: Runaway jury.
Urmeaza sa vad a doua jumatate in seara asta, putand deocamdata sa spun ca este extrem de realist realizat si, ceea ce ma incanta, cu foarte putina propaganda. Laughing

Sa stii ca si eu am avut aceeasi problema cu barbosii din film raset Nu-i puteam identifica dupa fizionomie pe toti si nu-mi ieseau la numaratoare.De mai multe ori am avut senzatia ca erau mai multi de 6 (de vreo cateva ori apare si un barbos cu ochelari Suspect ) In tot cazul, in film sunt peste 25 agenti CIA . Mi-am propus sa-l vad inca o data, pentru a fi mai atenta la detalii.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Aug 19, 2016 9:15 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Tinand cont de supararea mai veche a rusilor si de motivele invocate de ei , repeziciunea cu care s-a raspandit stirea lansata de Euractiv(o gramada de site-uri obscure citeaza ca sursa Euractiv), este mai mult decat evident ca o astfel de stire afecteaza siguranta nationala a Romaniei.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Aug 19, 2016 10:40 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Observ ca Gotev asta a citit ce a tradus Murat Aksen din turca in engleza (citat de Ilhan Tanir pomenit de mine intr-o postare anterioara) laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Observasem eu ceva ce mi s-a parut putintel ciudat: comentariile lui Karel Goot; al doilea, cel mai interesant ca redactare(US is moving them to Romania as we speak. Thank god!) fiind scris in 18 aug la ora 4 dimineata Laughing Insa nu stiu cat de matinal a fost Gotev cand si-a publicat articolul si care a fost diferenta reala de fus orar intre publicarea articolului si comentariul lui Goot Laughing Este cert doar faptul ca Goot vizigot a fost foarte preocupat de soarta bombelor nucleare si unde vor fi ele mutate ca sa nu le confiste Erdogan.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Sam Aug 20, 2016 8:31 am

Articolul din ziare.com este traducerea explicatiei scrise , oferite de Gotev tuturor curiosilor pe blogul sau.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sustine ca s-ar fi consultat cu George Friedman inainte de publicarea articolului iar acesta i-ar fi comunicat analiza lui mai inainte de publicare. Laughing Parerea mea este ca bulgarul minte cu nerusinare. Din articolul scris de George Friedman, nu rezulta de nicaieri ca l-ar fi avertizat pe Gotev mai inainte ca acesta sa-si publice articolul. Pur si simplu, Friedman a demantelat articolul publicat de Gotev din perspectiv unui analist care stie cum sta treaba cu dezinformarea mediatica.

Russia practices disinformation, as does the United States and most countries. It is the common currency of humanity. At its most effective it is invisible. At other times it can only be sensed. But it is always there. In this case, neither of the two sources had to be working for the Russians. There are probably many degrees of separation between Russia and the sources. It would be impossible to trace the information back.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dupa cum am postat anterior, banuiala mea este ca ideea surselor a aparut ca raspuns la comentariul jurnalistului turc Ibrahim Karagul, sustinator al lui Erdogan, comentariu tradus in engleza si raspandit pe twitter de alti turci iar ulterior preluat de catre  obscurul siteThe daily sheeple ca fiind o declaratie de razboi Laughing La provocarea "Americo, da-ne bombele sau ti le luam" fii-mea ar fi raspuns si ea "Cucu-bau. Deja le-am mutat intr-un loc secret pe care nici dracu nu-l banuieste" Laughing Tot asa si sursele s-or fi gandit sa-i dea bulgarului o pista falsa, la Deveselu , pt. ca raspunsul sa ajunga pana in Turcia.
Partea proasta pt. bulgar este aceea ca nu s-a gandit la aspectele legale pe care le implica publicarea unui astfel de articol. Pe de o parte, chiar daca nu stie ce inseamna B61, daca era mai inteligent , putea pricepe ca o astfel de operatiune militara ar incalca atat legislatia Romaniei cat si tratate internationale, context in care dezvaluirea lui, propagata pe internet, ar fi de natura sa puna Romania si USA intr-o postura grava din perspectiva relatiilor internationale. Pe de alta parte, un astfel de articol ar fi de natura a proba suspiciunile mai vechi ale Kremlinului cu privire la baza Deveselu si astfel sa se ajunga la o situatie foarte tensionata, chiar exploziva in zona. Din ambele puncte de vedere, Gotev a muscat-o rau de tot, putand fi acuzat ca a adus atingere nu doar sigurantei nationale a Romaniei ci si sigurantei internationale. laugh Din perspectiva Romaniei, eu nu l-as ierta pe bou, oricare i-ar fi fost sursele glumete. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Sam Aug 20, 2016 10:46 am

baso a scris:
ENKI a scris:
baso a scris:Enki, ce parere ti-a lasat filmul 13 ore ? Daca l-ai vazut...

Am reusit sa vad doar o ora si un sfert, dupa ce am reluat primele 20 de minute, intrucat ma incurcam in barbosii care mi se derulau cu apiditate prin fata ochilor. laugh
Probabil ca am eu o problema la filmele alerte, avand o pauza de 20 de ani de vizionat (intre 1992 si 2012 am vazut maxim 10 filme). Am mai patit asta cu un singur film, in ultima vreme: Runaway jury.
Urmeaza sa vad a doua jumatate in seara asta, putand deocamdata sa spun ca este extrem de realist realizat si, ceea ce ma incanta, cu foarte putina propaganda. Laughing

Sa stii ca si eu am avut aceeasi problema cu  barbosii din film raset Nu-i puteam identifica dupa fizionomie pe toti si nu-mi ieseau la numaratoare.De mai multe ori am avut senzatia ca erau mai multi de 6 (de vreo cateva ori apare si un barbos cu ochelari Suspect ) In tot cazul, in film sunt peste 25 agenti CIA . Mi-am propus sa-l vad inca o data, pentru a fi mai atenta la detalii.

Si eu il voi mai vedea o data, dar numai cu nevasta langa mine, pentru ca ea sigur va observa si unele chestii care mi-au scapat in valtoarea actiunii si care mi-ar putea scapa din nou, relaxat fiind la a doua vizionare. Laughing
La cum a fost conceput, nu-i exclus ca anumite cadre ale filmului sa transmita chiar mesaje explicite, dar vizibile numai pentru initiati. Cool
Un film de exceptie, care ar putea decide rezultatul alegerilor din SUA. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Sam Aug 20, 2016 11:07 am

Wow , ce direct le zice Friedman asta ! Shocked


baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Sam Aug 20, 2016 11:07 am

baso a scris:Partea proasta pt. bulgar este aceea ca nu s-a gandit la aspectele legale pe care le implica publicarea unui astfel de articol. Pe de o parte, chiar daca nu stie ce inseamna  B61, daca era mai inteligent , putea pricepe ca o astfel de operatiune militara ar incalca atat legislatia Romaniei cat si tratate internationale, context in care dezvaluirea lui, propagata pe internet, ar fi de natura sa puna Romania si USA intr-o postura grava din perspectiva relatiilor internationale. Pe de alta parte, un astfel de articol ar fi de natura a proba suspiciunile mai vechi ale Kremlinului cu privire la baza Deveselu si astfel sa se ajunga la o situatie foarte tensionata, chiar exploziva in zona. Din ambele puncte de vedere, Gotev a muscat-o rau de tot, putand fi acuzat ca a adus atingere nu doar sigurantei nationale a Romaniei ci si sigurantei internationale. laugh Din perspectiva Romaniei, eu nu l-as ierta pe bou, oricare i-ar fi fost  sursele glumete. laugh
Am impresia ca siguranta internationala insasi este cea care se redefineste, chiar sub ochii nostri, afandu-ne in plin razboi mondial informational. suspect
Bulgarii joaca tare, fiind deja intr-o alianta informala cu Rusia, desi sunt membri NATO si UE, cersind parca niste sanctiuni care se lasa asteptate, totusi.
Pe de alta parte, noi doar dezmintim stirea Euractiv, dar nu avem sange in instalatie sa declaram ca nici nu am fi dispusi sa primim bombele nucleare pe teritoriul nostru. vesel  
Astfel ca, prin securistul bulgaroi, nu-i exclus ca rusii sa ne fi dat ultima sansa sa trecem de partea lor.laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Sam Aug 20, 2016 12:10 pm

ENKI a scris:

Si eu il voi mai vedea o data, dar numai cu nevasta langa mine, pentru ca ea sigur va observa si unele chestii care mi-au scapat in valtoarea actiunii si care mi-ar putea scapa din nou, relaxat fiind la a doua vizionare. Laughing
La cum a fost conceput, nu-i exclus ca anumite cadre ale filmului sa transmita chiar mesaje explicite, dar vizibile numai pentru initiati. Cool
Un film de exceptie, care ar putea decide rezultatul alegerilor din SUA. vesel

Filmul e ca filmul, depinzand si de perceptia, nivelul de intelegere, gusturile personale, prejudecati, convingeri politice etc ale spectatorilor. Insa cand cauti dupa film si interviurile cu cei 3 luptatori supravietuitori, in special cu Tanto mexicanul(intelegand si de ce nu a vrut sa participe la Conventia Republicanilor laugh ) devine clar ca filmul, ca si cartea, au fost caile alese de ei, in echipa, de a spune lumii adevarul despre acele ore cumplite, despre frustrarea de a se sti filmati din drona fara ca tara lor, prin oficialii ei, sa le trimita ajutoare, despre modul in care s-au simtit umiliti si desconsiderati ulterior de catre politicienii care stiau mai bine decat ei ce s-a intamplat acolo. Nu sunt personaje de film, ci eroi adevarati, foarte bine instruiti si deloc deveniti roboti de lupta, ci extrem de umani si cu o inteligenta intuitiva dezvoltata la maxim prin experienta dobandita in conditii de munca foarte periculoase. Eu ii admir sincer si ii respect pt. ca n-am intalnit niciodata in real life pe cineva ca ei. Laughing Adica e ceva ca 3 soldati de elita sa le arate obrazul superiorilor de la conducerea USA care au urmarit cu drona evenimentele, ca pe un film, fara sa aiba cea mai mica strabatere emotionala pt. a le trimite rapid ajutoare... ca apoi sa minta cu nerusinare si sa-i desconsidere, ca si cum i-ar detesta pt. ca au reusit sa reziste eroic ca sa salveze atatea vieti. Fara rezistenta lor, nici nu s-ar fi aflat ca CIA a avut o anexa in Benghazi. Fiind omorati de catre teroristi toti americanii  aflati in cele 2 baze(mai ales agentii CIA) , oficialii americani ar fi putut manipula incredibil de usor realitatea, ca doar ambasadorul american si cateva persoane de protectie au decedat din cauza unor proteste spontane ale musulmanilor infuriati la maxim de un film cretin realizat de un regizor egiptean satbilit in USA.
Sunt convinsa ca soldatii de elita s-au simtit tradati la maxim de superiorii lor inalt ierahici care le-au dorit moartea. Si mi-a placut de Tanto mexicanul intr-o interventie TV in care a spus ca Dumnezeu are umor; nu americanii (prin oficialii lor)i-au salvat, ci libienii tare dubiosi, prin Inteligence-ul lor. Exact secventa din film, spre final, cand eroul cedeaza psihic, vazand convoiul militar impresionant pe care-l percepe ca fiind sfarsitul vietii si incepe sa planga cand vede prin luneta gestul mainii, amical; un Dumnezeu transformat in Allah, ca sa-i salveze datorita eroismului lor exemplar pt. apararea altor vieti  vesel  Si sa fii cel mai mare dusman al USA, este imposibil sa nu admiri, poate cu o oarecare invidie, puterea incredibila a catorva oameni de a rezista, oameni pe care propria lor tara, prin conducatorii ei,  i-a dorit pe toti morti, cu drapelul USA pe sicriu laugh Poate nici atat, fiind vorba de o anexa CIA secreta. Ar fi fost cu totii mortii secreti din Benghazi laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Sam Aug 20, 2016 3:35 pm

ENKI a scris:
baso a scris:Partea proasta pt. bulgar este aceea ca nu s-a gandit la aspectele legale pe care le implica publicarea unui astfel de articol. Pe de o parte, chiar daca nu stie ce inseamna  B61, daca era mai inteligent , putea pricepe ca o astfel de operatiune militara ar incalca atat legislatia Romaniei cat si tratate internationale, context in care dezvaluirea lui, propagata pe internet, ar fi de natura sa puna Romania si USA intr-o postura grava din perspectiva relatiilor internationale. Pe de alta parte, un astfel de articol ar fi de natura a proba suspiciunile mai vechi ale Kremlinului cu privire la baza Deveselu si astfel sa se ajunga la o situatie foarte tensionata, chiar exploziva in zona. Din ambele puncte de vedere, Gotev a muscat-o rau de tot, putand fi acuzat ca a adus atingere nu doar sigurantei nationale a Romaniei ci si sigurantei internationale. laugh Din perspectiva Romaniei, eu nu l-as ierta pe bou, oricare i-ar fi fost  sursele glumete. laugh
Am impresia ca siguranta internationala insasi este cea care se redefineste, chiar sub ochii nostri, afandu-ne in plin razboi mondial informational. suspect
Bulgarii joaca tare, fiind deja intr-o alianta informala cu Rusia, desi sunt membri NATO si UE, cersind parca niste sanctiuni care se lasa asteptate, totusi.
Pe de alta parte, noi doar dezmintim stirea Euractiv, dar nu avem sange in instalatie sa declaram ca nici nu am fi dispusi sa primim bombele nucleare pe teritoriul nostru. vesel  
Astfel ca, prin securistul bulgaroi, nu-i exclus ca rusii sa ne fi dat ultima sansa sa trecem de partea lor.laugh

Ai perfecta dreptate . Daca niciun procuror roman nu are curajul sa-i faca boului de bulgar dosar penal pt. atingerea adusa securitatii nationale a Romanie, inseamna ca sefii serviciilor si armatei romanesti saliveaza ca sa obtina medalii americanesti in viitor. laugh Ca poate Romania vrea musai si bombe nucleare la Deveselu, plantate acolo pe cai legale, astfel incat Moscova nu doar sa ne ameninte, ci si sa ne faca rau.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Aug 25, 2016 5:45 pm

Cativa nemtalai care s-au saturat de Germania europeana au initiat o petitie pentru aderarea Saxoniei la... Rusia. Shocked

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

The petition wants Saxony to be part of Putin's Russia rather than Germany



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Sept 01, 2016 6:58 pm

Eh, parca-parca incepe sa se clatine si nemuritorul de e-n toate si peste tot, ca partidu' lui Lesnea. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Sept 02, 2016 9:27 am

Se clatina Soros, poate chiar va cadea, dar pare ca deja a apasat butonul rosu al razboiului nuclear. suspect

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Oct 06, 2016 2:54 pm

Ia sa vedem, cica "parlamentarii penali" prind tupeu si se infoiae la Luluta. Laughing

Re-interpelare a senatorului Valer Marian în scandalul plagiatului
Laura Codruţa Kovesi a copiat concluziile cu note cu tot



În data de 05.10.2016, senatorul independent Valer Marian a adresat ministrului Justiției, Raluca Prună, o nouă interpelare referitoare la poziția CNATDCU și PÎCCJ în privința acuzațiilor de plagiat la adresa tezei de doctorat a procurorului șef al DNA, Laura Codruța Koveși.

În calitate de senator, în cursul ultimelor trei ani, am fost printre primii și puținii politicieni care au luat atitudine, prin declarații politice și interpelări parlamentare, față de acuzațiile de plagiat aduse fostului prim-ministru Victor Ponta și fostului viceprim-ministru și ministru al Afacerilor Interne, Gabriel Oprea. După ce inițial au fost absolviți de acuzațiile de plagiat, consider că Consiliul Național pentru Atestarea Titlurilor, Doctoratelor și Certificatelor Universitare (CNATDCU) a restabilit adevărul și legalitatea prin recentele decizii care au confirmat că lucrările de doctorat ale celor doi foști demnitari ai statului român sunt plagiate.

În ultimii ani am semnalat și am solicitat însă și verificarea acuzațiilor de plagiat aduse actualului procuror șef al DNA, Laura Codruța Kovesi, anterior procuror general al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție, cu privire la teza sa de doctorat, intitulată „Combaterea crimei organizate prin dispoziții de drept penal”.

Teza a fost susținută în decembrie 2011, în perioada în care doamna Laura Codruța Kovesi era procuror general al României, la Facultatea de Drept și Științe Administrative a Universității de Vest din Timișoara și a fost notată cu calificativul magna cum laudae.

Grupul de Investigații Politice (GIP) și Miliția Spirituală au publicat în data de 18 mai 2012 o analiză însoțită de documente prin care se apreciază că teza de doctorat a doamnei Laura Coduța Kovesi este un plagiat, sens în care citez următoarele:

«„Lucrarea Codruţei Kovesi este un plagiat începând chiar de la prima propoziţie. Prima frază din lucrarea procurorului general este următoarea: „La începutul secolului XXI, crima organizată a devenit unul dintre pericolele cele mai grave la adresa existenței, stabilității şi continuității societăților statale din cauza transformării grupurilor infracționale primitive de tip mafiot în adevărate întreprinderi criminale, cu scopul de a se opune autorităților statale şi de a teroriza întreaga comunitate prin exacerbarea violenței, diversificării modurilor de operare, a diversificării structurilor de tip criminal şi comiterea de infracțiuni din aproape întregul spectru al infracționalității”.

Aceasta reproduce cuvânt cu cuvânt, fără să citeze, prima frază din studiul „Lupta societăţii organizate împotriva criminalităţii organizate”, publicat de col. (r) prof. dr. Ion Dragoman şi drd. procuror Aurel Mihai Ciorobea în Buletinul Universităţii Naţionale de Apărare „Carol I” în nr. 2 din 2007, cu patru ani înainte ca Laura Codruţa Kovesi să-şi susţină teza de doctorat.

Laura Codruţa Kovesi a copiat fără să folosească ghilimelele sau să indice sursele, lucrări cunoscute în domeniu, studii din reviste de specialitate, strategii guvernamentale, dar şi referate disponibile pe internet, pe site-uri specializate. Procurorul general a copiat inclusiv lucrări disponibile pe site-uri precum: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

În încercarea de a-şi ascunde frauda, Laura Codruţa Kovesi a inserat în lucrarea sa note de subsol şi referinţe bibliografice, ca şi cum ea ar fi citit lucrările respective. În realitate, procurorul general a copiat pasajele din lucrările plagiate cu tot cu note. Pentru ca ridicolul său fie deplin, nici măcar această copiere nu a fost făcută cu acurateţe. Fără să citeze sursa, Laura Codruţa Kovesi a copiat, la pagina 16 din teza sa, pasaje întregi din lucrarea lui Nicolae Lupulescu, „Spălarea banilor şi finanţarea terorismului”, publicată în 2006 pe site-ul Institutului Naţional al Magistraturii.

În lucrarea sa, la pagina 16, Nicolae Lupulescu citează articolul „Conexiunile între terorism şi criminalitate” publicat în Jane’s Intelligence Review în 2004 de Tamara Makarenko, o cunoscută specialistă în domeniul crimei organizate şi terorismului. „Copy-paste-ul” i-a jucat aici o festă Codruţei Kovesi. Copiind pasajele din lucrarea lui Lupulescu, procurorul general copiază şi notele în care se făcea trimitere la lucrarea lui Makarenko, dar greşeşte numele autoarei, botezînd-o „Tamam M.”

Lucrarea inexistentei „Tamam M.” apare inclusiv în bibliografia tezei de doctorat a Laurei Codruţa Kovesi, ceea ce demonstrează o dată în plus intenţia de fraudă a acesteia.

Laura Codruța Kovesi a copiat inclusiv pasajele în care a subliniat faptul că formulează concluzii personale. La pagina 20 din teza de doctorat, procurorul general spune: „Putem concluziona că în era globalizării organizațiile criminale nu mai au nevoie de o bază teritorială de unde să-şi coordoneze acțiunile, pentru că progresul tehnologic a creat posibilitatea să-şi conducă afacerile indiferent de locul unde se află, datorită multiplelor rețele de calculatoare şi telecomunicații”.

„Concluzia” personală a Laurei Codruța Kovesi este, în realitate, copiată dintr-o altă lucrare: „În era globalizării, organizațiile situate în afara legii nu mai au nevoie de o bază teritorială de unde să-și coordoneze acțiunile. Revoluția tehnologică a creat posibilitatea șefilor de rețele să-și conducă afacerile, indiferent de locul unde se află. Multe dintre acțiunile lor pot fi duse la îndeplinire prin intermediul rețelei de calculatoare si telecomunicaţii.” (scritube.com: Ameninţări la adresa securităţii şi apărării naţionale şi colective)».

Grupul de Investigații Politice şi Miliţia Spirituală au publicat un tabel în care sunt puse faţă în faţă pasaje plagiate (circa 50) de doamna Laura Codruţa Kovesi şi textele originale. Tabelul nu reproduce decât o mică parte din textele copiate de aceasta fără a folosi ghilimele și fără a cita sursa, potrivit autorilor.

Grupul de Investigații Politice a transmis documentele care demonstrează plagiatul doamnei Laura Codruța Kovesi CNATDCU și Universității de Vest din Timișoara solicitând retragerea titlului de doctor și tragerea sa la răspundere penală. Sesizarea Grupului de Investigații Politice a fost înregistrată la CNATDCU sub nr. 4363/22.05.2012, dar, cu o grabă suspectă, această instituție a transmis-o, prin adresa nr. 4470/24.05.2012, către Consiliul Național de Etică a Cercetării Științifice, Dezvoltării Tehnologice și Inovării (CNECSDTI), unde a fost întregistrată sub nr. 606/25.05.2012.

Prin raportul final nr. 940 din 05.09.2012, CNECSDTI a apreciat ca fiind neîntemeiate acuzațiile de plagiat referitor la teza de doctorat „Combaterea crimei organizate prin dispoziții de drept penal”, susținută de către doamna Laura Codruța Kovesi în decembrie 2011, indicate în sesizare, constatând îndeplinirea tuturor procedurilor legale în vigoare la data susținerii tezei de doctorat și considerând că titlul de doctor în Științe Juridice a fost obținut în concordanță cu legislația în vigoare în anul 2011. Raportul susmenționat nu a fost semnat de președintele CNECSDTI, ci de vicepreședintele Vergil Muraru, motiv pentru care se ridică problema validității juridice a acestuia.

Ulterior, un profesor universitar care a studiat teza de doctorat a doamnei Laura Codruța Kovesi a afirmat că aceasta are o slabă valoare științifică și conține elemente de plagiat, precum și că lucrarea conține numeroase și flagrante greșeli gramaticale de la dezacorduri la semne de punctuație.

Este evident că specialiștilor care au studiat teza de doctorat le-a fost teamă să se pronunțe public asupra acuzațiilor de plagiat având în vedere funcția deținută de doamna Laura Codruța Kovesi, precum și funcțiile deținute de principalii săi susținători politici și instituționali, dintre care unii, ca directorul SRI, George Maior, și primul său adjunct, generalul Florian Coldea, au fost prezenți la Timișoara cu ocazia susținerii acesteia.

Cel puțin alte două împrejurări întrețin suspiciunile lansate la adresa tezei de doctorat a doamnei Laura Codruța Kovesi. Prima este aceea că doamna Laura Codruța Kovesi s-a înscris la doctorat la o facultate de drept mai puțin cunoscută și mai puțin consacrată sub aspect științific, respectiv la Facultatea de Drept a Universității de Vest din Timișoara, înființată după anul 1990, deși ar fi fost firesc să-și susțină doctoratul, raportat la importanța funcției sale, la una din facultățile prestigioase, respectiv la Facultatea de Drept a Universității Babeș Bolyai din Cluj Napoca, pe care a absolvit-o în anul 1996, sau la Facultatea de Drept a Universității din București, unde își avea locul de muncă și domiciliul din 2006.

A doua este aceea că l-a avut îndrumător de doctorat pe un apropiat al familiei sale, respectiv pe profesorul universitar Viorel Pașca, un cadru didactic relativ necunoscut, fost procuror șef al Procuraturii Județene Timiș în timpul regimului comunist, care a fost coleg și era în relații de prietenie cu tatăl său Ioan Lascu, fost procuror șef al Procuraturii Locale Mediaș în aceeași perioadă, amândoi fiind cunoscuți drept colaboratori ai Revistei Române de Drept, denumită ulterior Dreptul. În această revistă au fost publicate mai multe articole semnate de către doamna Laura Codruța Kovesi, împreună cu tatăl său Ioan Lascu.
Menționez că la Biblioteca Națională a României se află un singur exemplar din teza de doctorat a doamnei Laura Codruța Kovesi, dar aceasta este aproape ferecată întrucât trebuie formulată o cerere specială către conducerea bibliotecii pentru a fi consultată și nu se eliberează copii de pe aceasta.

În consecință, raportat și la noile împrejurări invocate, consider că se impune reanalizarea de către CNATDCU a acuzațiilor de plagiat formulate la adresa lucrării de doctorat a doamnei Laura Codruța Kovesi, ca și în cazul fostului prim-ministru Victor Ponta și a fostului viceprim-ministru Gabriel Oprea. O nouă analiză este necesară atât pentru a se aplica egalitate de tratament, nu standarde diferite, cât și pentru a elimina orice dubiu asupra probității unei persoane care, prin funcția deținută, a devenit simbolul luptei anticorupție din România și un model de corectitudine nu numai național, ci după unii și continental și planetar.

Pentru considerentele expuse, vă solicit, domnule ministru al Educației Naționale și Cercetării Științifice, să solicitați CNATDCU să reanalizeze acuzațiile de plagiat formulate la adresa lucrării de doctorat a doamnei Luara Codruța Kovesi, intitulată „Combaterea crimei organizate prin dispoziții de drept penal”.

Pentru aceleași considerente, vă solicit, doamnă ministru al Justiției, să cereți procurorului general al Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție să dispună efectuarea de cercetări sub aspect penal cu privire la acuzațiile de plagiat aduse actualului procuror șef al DNA referitor la teza sa de doctorat.

Totodată, solicit pe această cale Senatului României, care este cameră decizională în materia proiectelor de legi și a propunerilor legislative privind organizarea și funcționarea Consiliului Superior al Magistraturii, a instanțelor judecătorești și a Ministerului Public, conform prevederilor art. 75 din Constituția României, să adopte o hotărâre prin care să solicite CNATDCU și Parchetului de pe lângă Înalta Curte de Casație și Justiție să verifice acuzațiile de plagiat aduse procurorului șef al DNA, Laura Codruța Kovesi.

Solicit răspuns scris și verbal.

Senator Valer Marian


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Joi Oct 06, 2016 6:18 pm

ENKI a scris:Ia sa vedem, cica "parlamentarii penali" prind tupeu si se infoiae la Luluta. Laughing

Re-interpelare a senatorului Valer Marian în scandalul plagiatului
Laura Codruţa Kovesi a copiat concluziile cu note cu tot


Solicit răspuns scris și verbal.

Senator Valer Marian
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dupa ce ca a plagiat masiv in interpelare, in singurele parti originale, indeosebi in ultimele 3 paragrafe, e prea original, as putea spune un fel de Ben-Doi, demn de platou TV, in adversitate prietenoasa (sau prieteneala dusmanoasa) si tembelizionistica cu Ben-Oni raset Din pacate, tra sa-i dau dreptate lui Basexu ca bagarile in seama a tot felul de personaje ,pe marginea plagiatului lui Kovesi,  au luat-o razna Laughing Ca intr-un ospiciu,  indeosebi astia doi sunt in tema cu legislatia si procedura. raset Ce sa-i raspunzi lui Valer Marian ? raset Nu poti decat sa-l felicititi pt. curajul interpelarii si pt. lipsa de initiativa de a face o sesizare la CNATDCU ca sa se faca de ras.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Oct 23, 2016 10:53 am

Misto, la numai cateva zile de la obtinerea definitiva a cetateniei moldovane de catre Macac, niste actionistii 2012 si-au montat corturile galben-oranj in Piata Universitatii, asteptand sa li se alature "revolutionarii" Asociatiei 21 Decembrie.  vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Curios de reactia unor fiesbucisti pro-rusi, am gasit o postare interesanta. suspect

BUNA ZIUA, RUSIA, здравствуйте Россия
Like This Page · 2 hrs ·

Buna dimineata,
va reamintesc: eu mai am printre cititori si persoane apropiate, oameni pe care-i cunosc direct, nu profile din lumea virtuala. Asa ca, atunci cind mai zic cite ceva mai particular, ca am facut, am dres, cu ei vorbesc. Deci nu e cazul sa cititi toti ce scriu eu la Buna dimineata Smile Stiu ca nu va intereseaza.
Totusi, va doresc tuturor profilelor o duminica placuta, relaxanta. Eu ma ocup dimineta de gogosari, sa prepar marinata pentru ei. Mai am de cautat niste hrean. Ieri am terminat cu conservarea ciupercilor. Mai am de pus lamii in miere. Asta a fost pentru prieteni

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Reactia Macacului este fabuloasa. laugh


Traian Băsescu
19 hrs ·

Ticăloşilor sau Julien tu cu ce te ocupi ?
În România, liderii celor care au manifestat azi la Bucureşti pentru Unirea României cu Republica Moldova au fost reţinuţi şi băgaţi în dube de jandarmi.
Vai de capul vostru, adunătură de ticăloşi trădători de ţară.
Cioloş, cât de slugi puteţi fi voi, Guvernul României?
Pentru violenţa jandarmilor împotriva unioniştilor din Republica Moldova şi România, Ministrul Afacerilor Interne şi Dacian Julien Cioloş trebuie să dispară din viaţa publică.
Slugoilor, ce tare vă doare unionismul. L-aţi ridicat pe George Simion, unul din liderii unioniştilor, ca să faceţi frumos în faţa Germaniei şi a Federației Ruse.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Oct 23, 2016 5:43 pm

Prima lamaie in miere a fost pusa, se pare. laugh


Marian Munteanu
2 hrs ·

Să discutăm transparent despre unirea cu Basarabia
.
Consecventă celor mai înalte idealuri naționale, afirmate prin cele 7 obiective politice, Alianța Noastră România ia act de dorința reprezentanților organizației care și-a asumat demonstrațiile de la București și solicită Guvernului și partidelor politice inițierea, de îndată, a unui dialog pe tema unirii Basarabiei cu patria mamă.
.
În acest sens, noi am purtat un prim dialog cu reprezentantul organizatorilor demonstrației de sâmbătă, 22 octombrie, George Simion, într-una din zilele premergătoare acesteia, el declarând că nu dorește o implicare a partidelor politice. Alianța Noastră România a respectat această înțelegere. La fel cum, acum, când demonstranții solicită declanșarea unei dezbateri cu Guvernul și cu partidele politice, formațiunea noastră este cu totul deschisă la dialog, prin cei mai înalți reprezentanți ai săi, în Piața Universității.
.
Le cerem celorlalte partide politice să facă la fel, să îi asculte pe manifestanți, să ia act de modul în care aceștia concep realizarea concretă a idealului de unire a tuturor românilor și să contribuie cu propriile idei și cu propria viziune la realizarea acestui obiectiv.
Solicităm, de asemenea, premierului Dacian Cioloș să îi primească la Palatul Victoria pe reprezentanții demonstranților și, în prealabil, să ia cuvenitele măsuri pentru sancționarea eventualelor derapaje sau agresiuni în ceea ce privește intervenția forțelor de ordine. Domnul Dacian Cioloș trebuie să declare ferm că Guvernul pe care îl conduce nu a fost implicat în inițierea actelor de represiune.
.
În discuțiile avute cu reprezentanții demonstranților, ANR vine cu o propunere concretă pe care o supune analizei tuturor factorilor de decizie, clasei politice și societății civile din România și din Republica Moldova. După cum se știe, statul român a acordat și acordă în continuare cetățenie compatrioților din Basarabia, numărul celor care au beneficiat de acest drept ridicându-se la câteva sute de mii. Aceștia, devenind cetățeni români, au dreptul să participe la procesul electoral, să muncească în România, să călătorească și să muncească în Uniunea Europeană. Cerem Guvernului României să depună toate diligențele pentru a convinge autoritățile de la Chișinău ca, în termenul cel mai scurt, și românii trăitori în România să beneficieze de dreptul de a deveni cetățeni ai Republicii Moldova și de a participa, la rândul lor, la procesul electoral.
.
Dumnezeu să ne ajute!
.
23 octombrie 2016
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Am inteles ca ar mai fi aparut pe la tv si lamaia Sebastian Ghita, cu niscai cadouri pentru mierosii tineri protestatari (moneda cu Traian, ceva carte despre maresalul Antonescu si alte alea), dar nu gasesc link. suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mier Oct 26, 2016 1:41 pm

Ce mama dracu' vrea sa zica Klemm?! Se autodenunta sau ce?! Shocked

Reporter: A trecut mai bine de un an de când aţi venit în România. Cum aţi descrie pe scurt acest an de mandat, ce aţi găsit când aţi ajuns şi ce s-a schimbat?

Hans Klemm: Vă mulţumesc pentru această oportunitate. Sunt bucuros să putem vorbi cu dumneavoastră şi cu cititorii dumneavoastră. A trecut puţin peste un de când am ajuns în România. A fost un an plin de schimbări substanţiale. La scurt timp după ce am ajuns, a avut loc o tragedie îngrozitoare, ne apropiem de comemorarea de un an a incendiului din Colectiv, de la finalul lunii octombrie 2015. Ea a provocat schimbarea Guvernului şi venirea unui nou partener al Statelor Unite, iar în ultimul an am lucrat foarte îndeaproape cu Executivul condus de premierul Dacian Cioloş pentru a încerca să întărim relaţiile dintre România şi SUA.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mier Oct 26, 2016 1:47 pm

ENKI a scris:
Am inteles ca ar mai fi aparut pe la tv si lamaia Sebastian Ghita, cu niscai cadouri pentru mierosii tineri protestatari (moneda cu Traian, ceva carte despre maresalul Antonescu si alte alea), dar nu gasesc link. suspect
Intre timp, vad ca a iesit si Ghita din tufari. Laughing

"Pentru a le arata acestor tineri ca si noi, romanii, credem ce spun ei si simtim romaneste le-am adus o moneda gasita pe vremea lui Traian pe malurile Daciei, le-am adus o baioneta a unui soldat roman cazut in primul Razboi Mondial sa nu uite ca Romania a stiut sa lupte si sa se apere, le-am mai adus insemnarile maresalului Antonescu, dupa ce a fost arestat, in care spune - a face un act politic de renuntare a Basarabiei e o crima. mai spune ca "asta ar insemna sa bage tara vesnic in robie". Le-am mai adus o carte despre Roosevelt, care a spus ca natiunile au dreptul la autodeterminare, nu la schimbarea granitelor cu forta, dar au dreptul sa le schimbe cand natiunile o cer si o doresc. Am venit sa le arat acestor tineri ca poporul roman e capabil sa aiba identitate nationala economica. Le-am adus prima emisie de actiuni de la societatea ASTRA. Am vrut sa pastreze la ei un simbol ca romanii sunt in stare sa faca capitalism romanesc si sa isi creasca tara si sa genereze prosperitate"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Lun Oct 31, 2016 1:29 pm

Aha, deci datele rezultate in urma analizarii cu softu' trebuie interpretate de un specialist care nu se gaseste in Mioristan. laugh
Io cred ca nici pe planeta nu s-a nascut inca omu' care sa poata interpreta asemenea plagiat. laugh


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

De remarcat ca in link-ul EVZ se mai zareste titlul original, vizibil perfect in captura pe care am facut-o la pagina lui Badea.  laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Lun Oct 31, 2016 3:06 pm

ENKI a scris:Aha, deci datele rezultate in urma analizarii cu softu' trebuie interpretate de un specialist care nu se gaseste in Mioristan. laugh
Io cred ca nici pe planeta nu s-a nascut inca omu' care sa poata interpreta asemenea plagiat. laugh



veselie Cred ca nu stiu astia cum sa spuna ca teza de doctorat a lu'Kovesi ar trebui trimisa pe Marte ca sa o analizeze martienii, dupa ce Hans Klemm a declarat ca o aplauda puternic pe Codruta chiar de-ar fi plagiat Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Noi 04, 2016 1:42 pm

vesel


George Roncea

Donald Trump a depăşit-o în sondaje pe Hillary Clinton, cu o săptămână înaintea alegerilor, pentru prima dată în ultimele şase luni, în contextul noii anchete a FBI în scandalul emailurilor, conform unui nou sondaj ABC News / Washington Post...partea cea mai mișto din toată povestea asta americană, dacă va fi stopată satana asta de Clinton, este că un român a salvat Planeta, un taximetrist din Arad, că de la el a pornit totul.
Și mai și mai mișto e că toată arhiva de 9 giga a lui Gugifer se află (și) la mine, am tot citit de mă doare mintea ce-i pe-acolo, vezi toată rețeaua Mafiei evreiești planetare, plus pe curviștina sugătoare de pulă a cârpei kaghebiste de Ilici, Corina Crețu, pe care PSD vrea să o impună premier, că nu degeaba e Ilici masculu alfa din rahatu ăla de așa zis, partid, de fapt o Haită, guvernată de legile etologiei...hai, votați cu PSD, e aproape mai lipit de vechiul KGB decât era FSN...


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Noi 11, 2016 7:42 am

Asta da stire pentru inceperea diminetii. laugh


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Noi 11, 2016 1:40 pm

ENKI a scris:Asta da stire pentru inceperea diminetii. laugh


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Bine, am indoieli serioase ca un mulatru, fostul șef al US Secret Service, Darren White, care a lucrat timp de 5 ani în România, acuzat fiind de pedofilie nedovedita in vreo instanta de judecata, va fi propus ca viitor ambasador al USA in Romania. Oricat de nefondate ar fi acuzatiile la adresa lui sau cat de fondate ar fi acuzatile lui la adresa DNA, DIICOT, SIE și SRI, nu prea cred ca USA , prin noua conducere, sa stabilesca doar de-a dracului ca noul ambasador in Romania sa fie Darren White pt. ca,in ciuda comentariilor la adresa lui, acuzatiile impotriva acestuia nu au fost dovedite. E foarte simplu sa distrugi credibilitatea si cariera unui om , prin tot felul de afirmatii neprobate, atunci cand acesta deranjeaza establishmentul laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Lun Noi 14, 2016 9:10 am

Cade „Imperiul Biden” din Romania!

De atata amar de vreme, Romania se afla sub sfera de influenta a lui Joe Biden, vicepresedintele american avand propriul „parteneriat strategic” cu tara noastra. Considerat un sustinator de calibru al fostului presedinte Traian Basescu, lucru dovedit, de altfel, si nu de putine ori, atunci cand Biden a intervenit direct in sprijinul acestuia sau atunci cand l-a „demolat” pe Victor Ponta, inaltul demnitar american a continuat sa acorde o atentie deosebita la tot ceea ce se intampla in tara noastra si dupa plecarea „marinarului” de la Palatul Cotroceni.
Iar unii dintre cunoscatorii sistemului sustin ca toata aceasta apropiere s-ar datora, in mare masura, si afacerilor pe care Robert Hunter Biden, fiul vicepresedintelui american intentioneaza sa le deruleze in Romania, daca nu cumva a si inceput, intre timp, business-ul aici. Mai mult chiar, s-au auzit susoteli pe marginea acestui pretins interes aparte si atunci cand, in cazul unei intrevederi la Washington, Joe Biden si proaspatul premier tehnocrat roman Dacian Ciolos ar fi tot vorbit despre unele privatizari care ar trebui sa aiba in sectorul energetic, totul pentru „intarirea securitatii energetice”. Asa ca nu a mai fost decat un pas pana la aparitia „ipotezei de lucru” ca familia Biden intentioneaza sa dezvolte un „imperiu” energetic in Romania.
robert hunter Cade „Imperiul Biden” din Romania!
Iata insa ca Donald Trump a dat intre timp peste cap toate sondajele si primii reprezentanti ai republicanilor se pregatesc deja sa vina in Romania pentru a-i inlatura de aici pe democratii lui Biden.

In numele tatalui!

Joe Biden nu a exitat sa se implice in campania prezidentiala din Romania, atunci cand l-a „urecheat” zdravan de tot pe Victor Ponta, transmitand fatis semnalul ca Washington-ul nu-l doreste sub nicio forma pe acesta la Palatul Cotroceni. Insa, dincolo de iesirile in sprijinul lui Traian Basescu, se pare ca vicepresedintele american ar fi fost interesat de situatia din tara noastra si pentru faptul ca fiul sau, omul de afaceri Robert Hunter Biden ar intentiona sa dezvolte anumite proiecte aici. Pentru ca, dupa ce si-a facut „ucenicia” in fruntea celei mai improtante companii private de gaze din Ucraina, acesta s-ar reorienta si spre alte tari est-europene. Unde caile „business”-ului i-ar putea fi inlesnite si de pozitia extrem de influenta a tatalui sau in aceasta parte a lumii.

Se taie in carne vie!

Numai ca planurile familiei Biden pentru Romania par sa fi fost serios date peste cap de surprinzatoarea victorie in alegerile pentru presedintia Statelor Unite ale Americii a lui Donald Trump. Iar dupa cum dezvaluia „National” cu ceva vreme in urma, nu doar ca zilele ambasadorului Hans Klemm la Bucuresti sunt numarate, dar republicanii par sa fi si gasit deja oamenii care sa vina sa „reseteze” interesele americane in Romania. Ceea ce ar insemna ca, practic, „Imperiul Biden” din Romania se poate prabusi tocmai acum, cand se puneau la punct ultimele detalii pentru o expansiune economica in domeniul energetic.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Noi 18, 2016 4:56 pm

Hopa, schimbare de macaz. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 19 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 33 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 33  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum