SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

în desfășurare

+12
Bad Girl
Dr.Ernesto Rafael Guevara
RocketQueen
(Still a)Live
Vasile
baso
ENKI
Dracu' gol
RocketQu33n
Anahoret
Armand
delta
16 participanți

Pagina 26 din 33 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 29 ... 33  Urmatorul

In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Lun Oct 02, 2017 2:58 pm

SPP-istu' loveste din nou. Laughing

Dumitru Iliescu
2 ore ·

SCRISOARE ADRESATA DEPARTAMENTULUI DE STAT AL SUA

Excelentei sale,
Domnului Rex Wayne Tillerson
Secretar de Stat

Buna ziua!

Sunt un roman ca multi altii, care isi iubeste tara si care a jurat fata de poporul sau sa-i apere interesele. Numele meu este Dumitru Iliescu. Sunt general cu patru stele si am fost consilierul Presedintelui Romaniei pe probleme de securitate nationala.
Am participat si am sustinut activ integrarea Romaniei in NATO si in UNIUNEA EUROPEANA. De asemenea consider ca parteneriatul strategic cu SUA este vital pentru noi, acum probabil mai mult ca oricand. Noi dorim insa un parteneriat real, bazat pe respect reciproc si nu o vasalitate. Nu dorim sa fim tratati ca o colonie americana pentru ca aceasta este impresia majoritatii covarsitoare a romanilor, impresie generata de atitudinea si comportamentul AMBASADORULUI SUA la BUCURESTI, HANS KLEEM. Domnul KLEMM, incalcand in mod repetat prevederile Art.41 din Convenția de la Viena, din 18 Aprilie 1961, cu privire la relațiile diplomatice, jignind continuu poporul roman, se amesteca in mod brutal in problemele noastre interne.
De fiecare data cand, cei abilitati de Constitutia Romaniei, fac demersuri pentru a imbunatatii legislatia in domeniul juridic, pentru apararea drepturilor si libertatilor fundamentale ale cetatenilor, de abuzurile inimaginabile ale structurilor de forta, intervine si blocheaza acest proces.
V-ar conveni ca in tara voastra sa conduca CIA, FBI si alte structuri de forta si nu cei pe care i-a ales in mod democratic poporul american? Cu siguranta nu v-ar conveni. Atunci de ce doriti ca la noi in tara sa conduca structurile de forta si nu cei alesi de poporul roman? Atitudinea si comportamentul AMBASADORULUI KLEEM, au generat un val urias de antipatie la adresa acestuia. Exista pericolul ca acest val sa se extinda si asupra tarii voastre daca se continua in aceeasi maniera. Foarte multi romani fac comparatia intre atitudinea fata de noi a SUA, in acest moment, cu atitudinea URSS din anii 1944-1958. Daca pana acum romanii intrebau "cand vin americanii", asteptand cu nerabdare sosirea voastra, acum multi dintre ei se intreba cand pleaca americanii, vazand modul in care reprezentantii vostri ne trateaza. Romanii nu vor sa schimbe " ciuma rosie" cu " ciuma albastra", pentru ca, orice culoare ar avea, ciuma tot ciuma ramane.
Noi vrem un parteneriat cu voi bazat pe respect si pe neamestecul in problemele interne. Niciodata ambasadorul nostru in SUA, nu a facut demersuri pentru a bloca procesul legislativ in tara voastra. Asa ceva este intolerabil.
AMBASADORUL KLEMM sprijina structurile de forta, desi observa foarte bine ca acestea fac abuzuri foarte mari, lezeaza drepturile si libertatile fundamentale ale cetatenilor.
Multi oameni care nu sunt vinovati au fost dusi cu catuse in fata camerelor de luat vederi ale televiziunilor si inainte de a fi judecati sunt supusi oprobriului public, furnizandu-se mass-mediei informatii din dosare, care de cele mai multe ori sunt fabricate in birourile structurilor de forta. Dupa periode lungi de detentie, persoanele respective sunt declarate de instantele de judecata nevinovate, iar procurorii care au construit dosarele si probele respective nu raspund pentru abuzurile lor. Asa se intampla si la voi? Sigur ca nu. Atunci de ce vreti ca la noi sa de procedeze in acest mod? Cand ministrul roman al justitiei a dorit sa vina in parlament cu propuneri legislative prin care sa elimine aceste abuzuri, AMBASADORUL KLEEM a intervenit sa blocheze acest demers, motivand ca aceasta este pozitia Departamentului de Stat al SUA. Klemm sprijina structurile de forta, care au preluat ilegal puterea in Romania de la cei votati de popor, pentru ca prin intermediul lor isi promoveaza propriile interese in tara noastra. El afirma ca actiunile sale sunt motivate de ajutorul pe care il acorda structurilor care actioneaza impotriva coruptiei. Ne vorbeste noua despre coruptie cand in SUA coruptia este mai mare ca in orice tara europeana. Lupul moralist Klemm nu ne spune cum coruptia, speculatiile toxice si abuzurile din sistemul financiar-bancar american au generat o criza cu consecinte deosebit de grave, in urma carora mii de familii si-au pierdut casele, economiile, actiunile. El isi protejaza companiile pe care le ajuta sa castige licitatiile si care apoi ne devalizeaza bugetul cu sute de milioane de dolari. Ce a facut Microsoft in Romania nu a fost coruptie??? La fel si Bechtel, precum si alte companii americane. Ambasadorul Klem continua actiunile initiate de fostii ambasadori ai SUA la Bucuresti , Nicholas Taubman și Mark Gitenstein, care asa cum sustin unele persoane care au detinut inalte functii in stat, sunt implicati profund in "afacerea Microsoft", in urma careia bugetul Romaniei a fost devalizat cu sute de milioane de dolari, afacere supusa si atentiei Departamrntului de Justitie al SUA. Atitudinea si comportamentul lui KLEMM, au generat furia a milioane de romani. Reprezentanti ai Parlamentului Romaniei in frunte cu deputatul Liviu Plesoianu si foarte multi cetateni au cerut expulzarea ambasadorului Klemm. Autoritatile romane nu au facut-o pentru ca nu au dorit sa afecteze relatiile noastre cu SUA. De aceea m-am adresat Departamentului de Stat, pentru a cerceta, a analiza cele prezentate in aceasta scrisoare si a lua masurile necesare. Noi dorim sa continuam si sa intarim parteneriatul cu SUA, vrem sa fim prieteni asa cum am demonstrat-o deja in teatrele de operatii militare din Afganistan si Irak, unde militarii nostri s-au jertfit si se jertfesc langa cei americani. Nu-l dorim insa pe KLEMM in tara noastra si va solicitam sa il retrageti de la post.

Cu stima!

General(r) Dumitru Iliescu

Bucuresti
2 Octombrie 2017





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mier Oct 04, 2017 4:58 pm

Cica aniversarea a 100 de ani de la MRSO nu va mai fi urmata de istorica vizita a prea-fericitului rusoi. suspect

Probleme în paradisul Ortodox: Marea Întâlnire Kiril-Daniel de la Bucureşti nu va avea loc.



Am prostul obicei să spun ce cred chiar şi atunci când vânturile/valurile îmi sunt potrivnice. Văd că până acum, vizita Patriarhului rus Kiril la Bucureşti este dată ca sigură în toată mass-media. Eu cred fix pe dos, cred că n-o să vină la Bucureşti, cel puţin nu peste trei săptămâni sau cât a mai rămas până la Sf. Dimitrie cel Nou.

De ce cred că nu (mai) vine?

Orice vizită la un asemenea nivel e însoţită de pregătiri minuţioase. Pregătiri ale căror semne nu se văd nicăieri. Nici în activitatea Ambasadei Federaţiei Ruse la Bucureşti (ai cărei diplomaţi folosesc cuvinte de genul „probabil”, „s-ar putea”, „să vedem” etc… atunci când se referă la vizita Patriarhului Kiril), nici în activitatea Patriarhiei Române (unde nu s-a apucat nimeni nici măcar să schiţeze un program al vizitei, nu s-a primit nicio cerere de acreditare a vreunui ziarist rus la eveniment), nici în activitatea Serviciilor româneşti (care au comandat doar articole precaute pe UM hotnews, digi şi ziare), nici în activitatea Serviciilor ruse (în cazul ăsta Fundaţia Vasile cel Mare a lui Malofeev), nici măcar curierul care aducea bani şi instrucţiuni pentru ProVita nu şi-a modificat programul obişnuit. Pe scurt, nimic care să anunţe sosirea istorică a Patriahului Kiril la Bucureşti. Bineînţeles, excepţia fiind ştirea publicată de Floriana Juncan pe Q Magazine. Şi Basarabeanul care-şi scrie în continuare discursul. Outsideri.

De ce nu (mai) vine?

Aici, informaţiile sunt pe surse. Unii zic că nici măcar nu şi-a pus problema să vină la modul real, intenţia adevărată fiind testarea terenului şi analiza reacţiilor. Alţii zic că a fost avertizat că nu i se poate asigura securitatea fizică în timpul vizitei la Bucureşti (asta am mai auzit-o şi când Dugin a zis pas şi a trimis-o în locul lui pe Natalia Melentieva). Mai sunt unii care spun că Daniel s-a răzgândit, caz în care îi mulţumesc că m-a ascultat! Mai sunt, în final, unii care zic că a fost o încurcătură la mijloc şi, din grabă, Papa de la Roma nu a fost anunţat de această vizită şi ar fi ameninţat, prin Robu, că, dacă vine Kiril, atunci el va zice pas la anul, când era şi el aşteptat la Bucureşti.

Ceea ce rămâne neschimbat este acordul (dorinţa) lui Vlad pentru această vizită.

În rest, e ca-n bancuri: de câţi generali cu patru stele ai nevoie ca să schimbi un bec?


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Undeva, ceva mi-a scapat, caci nu mi-am dat seama cine dracu' e Vlad care si-ar fi dat acordul, peste dorinta.  O fi ala de-i rabateaza crucioaca de pe cap?! oaie

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mier Oct 04, 2017 10:05 pm

ENKI a scris:


Undeva, ceva mi-a scapat, caci nu mi-am dat seama cine dracu' e Vlad care si-ar fi dat acordul, peste dorinta.  O fi ala de-i rabateaza crucioaca de pe cap?! oaie


raset



O fi Tepes ? Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Oct 06, 2017 2:50 pm

Ciuvica pare sa fi intrat in posesia unor informatii importante. laugh

Pentru că lupta anticorupție și statul de drept sunt în mare pericol, fiind sub asaltul mailurilor false, GIP îi vine în ajutor procurorului general Lazăr. E de neînțeles cum de Parchetul General nu face nimic (arestări, audieri, comisii rogatorii) în această problemă de maximă importanță pentru țară.

Au trecut aproape două săptămâni de când Kovesi s-a plâns public că DNA se confruntă cu acest nou tip de atac. Kovesi: „am primit o sesizare de la o persoană care a spus că a primit un email de la o adresă ce conținea numele meu”.
Parchetul General, cel care ar trebui să cerceteze aceste fapte, nu pare să fi înțeles urgența și gravitatea problemei semnalate de șefa DNA: cineva trimite mesaje false de pe adresa ei de email. Așa că, întreg colectivul GIP a decis să pună umărul la salvarea anticoruptiei de atacul mailurilor false.

Procurorii sunt rugați să îl întrebe despre mailurile false pe domnul aflat în dreapta doamnei Kovesi în fotografia de mai jos. (Pe domnul fără păr să îl lase în pace, dânsul fiind american). Concetățeanul nostru se numește Marian Duță și e un fost ofițer MAI, în prezent șef în firma de detectivi Private Eye Consulting. Îl știe bine doamna Kovesi.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Oct 08, 2017 10:13 am

As zice ca 10.10.2017 suna destul e bine pentru distrugerea Coreei de Nord, mai ales ca pica intr-o marti - ziua lui Marte. laugh


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Oct 08, 2017 3:00 pm

Pas cu pas. Laughing

Comisia Europeană vrea să desființeze frontierele fiscale

Comisia Europeană a înțeles că TVA-ul, așa cum este reglementat acum, este de fapt un instrument care ajută la evaziunea fiscală transfrontalieră. Așa că executivul comunitar ar vrea să desființeze frnotierele fiscale și să modifice modul de plată al TVA. Corespondentul nostru la Bruxelles Lucian Pîrvoiu explică.


În prezent, nu mai puțin de 50 de miliarde de euro sunt sifonați în fiecare an din țările Uniunii Europene de către rețelele de evazioniști. Practic, fiecărui cetățean european îi sunt furați din buzunar în acest fel 100 de euro anual. Și asta doar din evaziunea care are la bază evitarea plății taxei pe valoare adăugată.

În mod paradoxal, fraudarea nici nu este foarte complicată, din cauza sistemului actual care exclude de la plata TVA mărfurile vândute într-o țară membră. Mai exact, o firmă fantomă poate aduce din țara vecină containere cu telefoane mobile pentru care nu se plătește TVA. Marfa este apoi vândută în țară cu TVA. Firma fantoma nu mai plătește banii din taxa la trezorerie și dispare cu ei.

Acest sistem poate fi replicat ciclic la infinit, așa că a fost denumit "carusel". Noutatea pe care o propune Comisia Europeană este renunțarea la granițele naționale fiscale și suprimarea distincției între vânzare transfrontalieră și vânzare internă. De asemenea, firmele care fac tranzacții transfrontaliere ar urma să înregistreze obligațiile privind TVA-ul la un ghișeu unic european online. Iar firma care vinde va factura TVA-ul la cuantumul țării de destinație.

Pierre Moscovici, comisar european pentru afaceri economice: "Propunerea noastră presupune o singură regulă de aplicare a TVA pentru toate ţările membre şi o cooperare avansată între administraţiile fiscale. Evident, îmi dau seama că unele ţări vor avea reflexul de suveranitate de a refuza ca alt stat să le colecteze TVA-ul, dar în Europa secolului al XXI-lea cred că merită mai degrabă să avem încredere în celelalte state membre să colecteze o parte din TVA, decât să lăsăm mafiile şi pe cei care finanţează terorismul să deturneze anual 50 de miliarde de euro."

Comisia Europeană estimează că, prin această reforma a modului de aplicare a taxei pe valoare adăugată, va reduce fraudele cu până la 80 la sută.

Acest sistem functioneaza deja cu succes pentru vânzările de servicii electronice. Comisia Europeană își propune să implementeze noua legislație privind taxa pe valoare adăugată până în 2022, însă pentru aceasta este nevoie de acordul țărilor membre.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Oct 12, 2017 9:52 am

Cu daruire si abnegatie, intr-un glas sa strigam, pana rasuna planeta: Securistan 2.0. laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Cu alte cuvinte, lui Dragnea (Carmen Dan e una dintre mainile lui drepte) nu i-ar fi ajuns 2,15, asa ca ar fi construit o ureche si pentru DGA. laugh


Io as zice ca in spatele bizarului teatru jucat de papusile politice se ascunde, de fapt, intarirea structurilor de forta, pas cu pas. Si nu pentru supravegherea miorilor nauci se pompeaza miliarde de euroi in serviciile secrete, caci ei, bietii, nu sunt in stare sa coaguleze un grup de 3-4, ci pentru controlul strict al colonistilor ce vor popula, cat de curand, no man's land-ul marcat cu tricolor. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Oct 13, 2017 2:13 pm

Securistan 3.0, deja. Laughing

Grupul de Investigatii Politice
3 ore ·

Începând de azi, DNA va ști tot ce facem pe telefon sau pe calculator, ne va sparge parolele, ne va clona SIM-urile și va recupera datele șterse. DNA ne va monitoriza Facebook-ul, Google Chat-ul, Skype-ul, Dropbox-ul, torrent-ele etc. Tot.

Azi, 13 octombrie 2017, DNA-ul condus de Laura Codruța Kovesi s-a dotat cu calculatoarele și softurile necesare pentru a controla absolut orice activitate avem pe orice tip de telefon (inclusiv replicile chinezești) și pe orice tip de PC sau server, cu orice sistem de operare. Nu are nicio importanță dacă dispozitivele sunt parolate sau datele criptate. Softul achiziționat de DNA este menit să spargă parolele și să decripteze datele, inclusiv datele din Dropbox sau din torrente.

De asemenea, nu are nicio importanță dacă datele de pe dispozitive au fost șterse. DNA le va recupera. Când nu folosim calculatorul de acasă, DNA ne va localiza cu ajutorul GPS-ului din telefon, chiar dacă telefoanele nu sunt conectate la rețea. DNA ne va monitoriza inclusiv activitatea de pe Facebook, Google Chat, Skype etc. Și nu doar a noastră, ci și a prietenilor din listă. DNA va clona orice tip de SIM, va folosi propriile noastre telefoane nu doar pentru a ne asculta, ci și pentru a ne face poze.

Big Brother are acum o soră. O cheamă Laura Codruța Kovesi și e șefa DNA

Iată mai jos doar câteva dintre lucrurile pe care ni le va face DNA:

1. Pentru telefoanele mobile

„ Extragere/achiziție de date informatice existente pe următoarele dispozitive mobile: Acer, Alcatel, Amazon, Amoi, Apple, Archos, Asus, BLU, BlackBerry, Coolpad, Dell, Dopod, Doro, Fly , Garmin, GeeksPhone, GeneralMobile, Gigabyte, QTEK, T-Mobile, Haier, Huawei, K-Touch, Kyocera, Lanix, Lenovo, LG, Meizu ,Micromax, Motorola, MyPhone, Navitel, Nokia, Pantech, Philips, SFR, Sagem, Samsung, Sanyo, Sharp, Sony (SonyEricsson), TomTom, Toshiba, Turkcell, Vertu, ViewSonic, Vodafone, ZTE etc., inclusiv replicile chinezești ale dispozitivelor mobile și dispozitive de stocare de tip card de memorie;
- Efectuează copii în mai multe modalități: logic, fizic, sistem de fișiere, extragere de parole, captură de ecran prin intermediul cablurilor sau a unei camere video.
- Suportă efectuarea de copii pentru sistemele de operare pe dispozitive: iOS, Android, BlackBerry, Symbian, Windows Mobile și Palm și replicile chinezești
- Suporta decodare JTAG pentru următorii producători: HTC, Huawei, Casio, Kyocera, LG, Nokia, Pantech, Samsung, Sony, ZTE, Sanyo și replicile chinezești.
- Va avea abilitatea de a crea imagini fizice împreuna cu bypass de parole pentru dispozitive mobile Samsung cu Android, incluzând următoarele modele: SM-N9009 Galaxy Note 3, SGH-T989 Galaxy S II, SGH-T989D Galaxy S II, SGH-i727 Galaxy S II Skyrocket, SM-G710 Galaxy Grand 2, SM-G7102 Galaxy Grand 2, SM-G7106 Galaxy Grand 2, GT-i9506 Galaxy S4, SM-N900V Galaxy Note 3, SM-P605V Galaxy Note 10.1, GT-i9506 Galaxy S4, SM-N900V Galaxy Note 3, SM-P605V Galaxy Note 10.1, SM-G870W Galaxy S5 Active, SM-G900P Galaxy S5, SM-G860P Galaxv S5 Sport, SM-N910V Galaxy Note 4, SM-N915P Galaxy Note Edge, SM-G901F Galaxy S5 Plus, GT-I5700 Galaxy Spica, SPH-M920 și replicile chinezești;
- Va avea abilitatea de a realiza extracții fizice pentru telefoane deblocate (inclusiv achiziție a memoriilor NAND și NOR) BlackBerry 7xxx/8xxx/9xxx incluzând: 9930 Bold, 9800 Torch si 8330 Curve
- Va avea abilitatea de a extrage la nivel fizic cu parola bypass pentru Motorola Android inclusiv: Nvidia Tegra 2: MB867 Milestone X2. MB870 Droid X2. MB860 Atrix 4G, TI OMAP 3xxx (3410/3430/3440/3610/3620/3630): MB526 Defy+, XT720 Milestone, A955 Droid 2.
- Va avea abilitatea de a realiza achiziții/copii fizice cu bypass (ocolire) de parola pentru Nokia Lumia Windows Phone 8 (Lumia 520, 820, 822, 920, 925, 1020, 1320).
- Va avea abilitatea de a extrage parolele din dispozitive Nokia BBS, incluzând RAPUv21 chipset de pe următoarele dispozitive: Asha 300 (RM-781), Asha 302 (RM-813), Asha 311 (RM-714), 700 Benji (RM-670), 603 (RM-779).
- Aplicația va permite realizare de clone pentru SIM/ MicroSIM/ NanoSIM.
- Decodează/convertește informațiile despre geo-locație fiind posibilă accesarea pe harta din software direct.
Aplicația exporta datele extrase (agenda de telefon, lista de mesaje SMS, MMS, email, IM, calendar, jurnal de apeluri, date despre aplicații, fotografii, video, muzica, sunete, date acumulate în browser de internet și a altor fișiere) în format proprietar, în format PDF, DOC/DOCX, XLS/XLSX și XML cu posibilitatea de filtrare și selecție a acestora.
- Suporta capacitatea offline (deconectat de la orice rețea) a hărții, pentru decodare a geo-poziției
- Exporta datele ascunse sau șterse incluzând jurnal de apeluri, mesaje text, contacte, imagini si geo-locații

Aplicația va fi livrată cu un dispozitiv de clonare pentru SIM/Micro SIM /Nano SIM ID Cloner.”

2. Pentru calculatoare

„- Recunoaște și analizează sisteme de fișiere, cum ar fi:
- FAT12, FAT16, FAT32, exFAT, NTFS, ReFS (Windows 8 și Server 2012), HFS, HFS+, Ext2FS, Ext3FS, Ext4FS, CDFS, ReiserFS 3, VxFS;
- Recunoaște, analizează și poate decripta discuri cu criptare totală (WDE), cum ar fi:
- AFF, PGP, Credant, SafeBoot, JFS, VMWare, UFS1, Ultimaco Safeguard, Guardian, EFS,LVM,LVM2, AppleFileVault 1 și 2;
- Recunoaște, analizează și poate decripta fișiere criptate, cum ar fi:
- Bitlocker ( Win Vista,7,8 ), Checkpoint/PointSec R73 7.4.5, Checkpoint 7.6.150, McAfee Endpoint Encryption 5.x și 6.0, Safeguard Easy 4.40.9 și Enterprise 5.40 și 5.50 etc.;
- Indexează, procesează și analizează multiple tipuri de fișiere cu structuri complexe, cum ar fi:
- containere de tip e-mail: PST, OST, NSF, MSG, P7M, ICS, VCF, MBOX, EML, EMLX, TNEF, DBX, Bloomberg XML;
- Fișiere tip arhivă: 7Z, ZIP, TAR, GZ, BZ2, RAR, Z, CAB, ALZIP;
- Fișiere tip office: DOCX, DOCM, DOTX, DOTM, DOC, DOT, RTF, ODT, WPD, WPS, XLSX, XLSM, XLSB, XLAM, XLTX, XLTM, XLS, XLT, XLA, XLM, XLW, ODC, ODS, UXDC, DBF, PPTX, PPTM, PPSX, PPSM, POTX, POTM, PPT, PPS, POT, ODP;

Aplicația suportă nativ analizarea memoriei de lucru (RAM) ale sistemelor investigate la distanță sau din imagini prelevate de la acestea;
- Modulul de analiză a memoriei de lucru este capabil să identifice parole, pagini HTML, fișiere LNK, documente office, procese ale aplicațiilor și librăriile utilizate de acestea;

Modulul de procesare și analizare a artefactelor de tip Internet dispune și de motor de căutare și recuperare din spații nealocate (funcții carver) pentru aplicații web, cum ar fi: Facebook, Google Drive, Google Chat, Skype, Dropbox, Torrent etc.;
Aplicația dispune de un modul de vizualizare și analiză socială (gruparea datelor în funcție de frecvența evenimentelor și a conexiunilor dintre acestea) a datelor procesate și analizate prin dispunerea acestora în mai multe moduri, cum ar fi: pe o diagramă/reprezentare liniară
temporală generată automat, prin grafice cu dispersie sau diagrame circulare, pe hartă folosind datele de tip geo-locație etc.

Fereastra de acoperire va fi 24x7, inclusiv zilele de sărbători legale.”

Acestea și restul nenorocirilor le puteți găsi în documentele publicate astăzi pe SEAP

- Caietul de sarcini: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

- Contractul de atribuire: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]






[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Oct 15, 2017 9:50 am

In articolul asta recunosc nervul lui Ion Spanu.  Laughing  bine


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Baschetoza la puscarie! vesel

Bine, chiar si Microsoft asta ar merita prabusit controlat, in vederea sintezei unui OS unic al Google-Bilderberg,  care sa inglobeze elemente de Windows, Android si iOS. laugh


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Oct 19, 2017 10:06 am

Mda, am tot vazut referiri la noul hastag, respectiv #metoo, dar nu i-am dat prea multa importanta: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Va fi totusi interesant de urmarit daca energiile dezvoltate de sentimentele rascolite prin retelele sociale vor fi canalizate concentrat catre real si in ce directie. suspect


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Interesant este si faptul ca de acum celebrul # se regaseste printre cele 32 de simboluri ale unui presupus primordial alfabet, parand sa se incarce cu puteri magice atunci cand in el sunt investiite sentimente puternice.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sper sa nu aflam in curand si ca a fost descoperit un al 33-lea simbol, respectiv ö-ul repetat atat de simetric in numele lui Sörös. laugh

Chiar asa, si asta si-a schimbat numele, ca nu mai apare nicaieri cu ö, desi imi amintesc foarte clar ca am intrebat-o ceva pe secesionista din Nadrag, in 2010, despre aceasta miraculoasa litera. Suspect
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Oct 19, 2017 12:48 pm

Legionaroidul de invartea funii de usturoi intru sustinerea Macacului si-si flutura dreapta pe geamul de la baie alaturi de Scoancsa se reeduca Pitesti style in puscaria lui Turcanu Berg. laugh laugh laugh

Mihail Neamtu şi-a actualizat starea.
16 ore ·

This is going to be a "me, too" moment, in the wake of all the recent Hollywood scandals about sexual predators in a most corrupt industry.

It was August 5th, 2005, right before the feast of Christ's Transfiguration in the Orthodox Church. I was a PhD student in theology at King's College London and my academic research led me to Oxford, for one or two days. I had friends there and I always wanted to see Bishop Kallistos Ware celebrating the Divine Liturgy (which I did).

On that particular day, I accepted the invitation of a distinguished Anglican priest, Dr Hugh Wybrew, to be his guest on his own private premises. Big mistake!

I was 23 years old when I first met Dr Wybrew in Bose (Italy), and he struck me then as an erudite priest with whom I could converse extensively about the early Church doctrine and spirituality. However, on August 5th, 2005, he left an entirely different impression on me: that of a sexual predator.

He wined me and dined me with lavish gifts on the table. There was a bottle of Merlot and French cheese and that soft and creepy voice throughout an apparently gentle conversation, in which he poured over any number of compliments one could imagine. At that time, I wasn't a married person and Dr Wybrew seemed to enjoy my status.

Half-way through the evening, I began to feel rather uncomfortable not just because of his staunch defence of "same-sex marriage", but especially due to those bizzare, constant innuendos coming from this vicar of St Mary Magdalen (who asked me to call him "Hugh").

It was around 11pm when I made it clear to him that I'd rather go to sleep. Instead of simply telling me where the guest room was, I found myself escorted by a flirtatious middle-age man. Once we were both in that room, Dr Wybrew started to speak softly, while in slow motion covering my bed with linen sheets. The sensual gestures were obvious to me, and yet terrifying.

Then, this so-called celibate priest turned to me and started to hug me, against my will. When he touched my neck and kissed my ear lobe, I felt I was going to puke. I said: "Sir, good night". This was 101 sexual harassement, to which I responded abruptly, by extracting myself from his sticky arms. I felt confused and almost stupid for not fully anticipating this moment. He left in silence.

The first thing I did was to lock the room and search for a computer, in order to communicate about my experience with one of my best friends in London. When I opened the Internet Explorer browser, I saw dozens and dozens of website addresses, all of which had an explicit homosexual content.

I left that house early in the morning, without giving any explanation.

I thank God my sexuality was always clear to me, ever since I was a boy, a teenager, and a man.

Twelve years down the road, I feel compelled to warn younger people never to not fall into such traps - never to accept any favor from gentleman-like pigs, who are willing to enter into non-consensual relationship of erotic nature.

I wish the Anglican Church could fire this slimy guy from Oxford, though just the opposite could happen...

#metoo




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Oct 19, 2017 4:45 pm

Captura de ecran postata de Badea. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Oct 20, 2017 1:30 pm

ENKI a scris:Captura de ecran postata de Badea. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Dupa ce fii-mea si-a uitat contul de FB deschis iar eu am profitat putin de provocarea ei, am inchis totusi computadorul, pierzand astfel logarea la un cont de FB care-mi permitea sa spionez/vizualizez ...diverse Twisted Evil Laughing Mi-am dat seama ca nu sunt chiar atat de obsesiv curioasa incat sa-i cer fetei parola de la contul ei de FB si inca insuficient de dornica sa-mi fac propriul cont de FB , astfel cum ma tot incita feisbuca pt. a putea deschide unele link-uri de acolo Laughing

PS. Nu stiu mare lucru despre filmul ala, cica ecranizat dupa o carte. In urma cu cativa ani s-a dus fii-mea la cinematograf cu ceva colege disperate sa-l vada (nu mai tin minte daca a trebuit sa-i dau adeverinta Laughing ) De cartea frunzarita inainte, s-a saturat dupa cateva capitole. Nici la film n-a rezistat prea mult in sala. Mi-a bombanit ceva despre bolnavi psihici cand a venit acasa, insa nu mai tin minte detalii ... Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Oct 20, 2017 5:25 pm

Mmmmda, as crede ca postarea lui Badea ar avea o oaresce legatura cu Oana Dobre  laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Daca atata timp cat a trait Pruteanu nu a avut curajul sa-l infrunte, nu prea inteleg la ce-i foloseste acum satisfactia de a-l nominaliza pe decedat ca i-a bagat candva mana pe sub fusta. Ca sa se simta in trend, putea povesti intamplarea  fara patima, anonimizand personajul  Rolling Eyes

Si mie mi s-au intamplat hartuieli de genul asta, imi aduc si acum aminte de revolta si frustrarea pe care am avut-o. Am si reactionat, dupa caz, asa cum am putut in situatiile respective.Insa n-am pastrat peste timp ura fata de personajele respective. Este cert si ca ghiolbanismele se perpetueaza de la generatii la generatii iar prin mediul virtual, toti frustratii si retardatii sunt si mai curajosi in hartuieli verbale.

PS. Yo nu prea pricep de ce Oana Dobre nu i-a futut senatorului Pruteanu o palma  ori un picior in barbatie de sa vada ala stele verzi Laughing Macar isi lua pe loc revansa, fara sa pastreze atatia ani frustrarea ca nu i-a putut face nimic. Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Oct 20, 2017 11:32 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


N-am vazut emisiunea de aseara. Din acest motiv n-am stiut ce l-a apucat decat cand am dat din intamplare de postarea Oanei Dobre.
Chiar are dreptate Badea. Nu neg faptul ca si comentariile mitocanesti agaseaza, insa nu pot fi puse pe acelasi plan cu situatiile cu adevarat traumatizante.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Sam Oct 21, 2017 8:30 am

Apropo de mancarimi la limba masculina si reactii spontane feminine, mi-am adus aminte de o faza bestiala .

Secretara directorului, o fasneata frumusica si care se simtea foarte importanta, urca treptele institutiei in minijupa. La ceva distanta in spatele ei, urcau si doi colegi din institutie . Pe unul dintre ei, cel mai afurisit, l-a mancat limba sa-i sopteasca aluilalt Yo pe asta, din fata, n-as fute-o Tipa a auzit iar cand a ajuns sus, s-a oprit si i-a asteptat ca sa-i futa obraznicului o palma de  a vazut ala stele verzi raset Dupa faza asta, a venit tipul in biroul meu si al colegului ca sa ne povesteasca ce i s-a intamplat, rugandu-ma sa-i explic gestul tipei, mai precis, ce s-a intamplat spontan in creierul ei de l-a pleznit cu atata forta. Era sa murim de ras, eu si colegul meu de birou laugh
Fraierul, si pe invers spus si-a incasat-o. raset

D-aia imi sustin nedumerirea in ce priveste lipsa de reactie spontana a jurnalistei Oana Dobre vizavi de senatorul Pruteanu. Laughing Nu ii era nici profesor si nici sef astfel incat sa-si reprime o reactie mult mai fireasca decat vomitatul in acel context in care erau singurei, intre 4 ochi. laugh

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Oct 22, 2017 3:31 pm

Joi, 26 octombrie, ar trebui sa aflam, in sfarsit, cine l-a asasinat pe Kennedy. Daca mai apuca Trump ziua de joi. laugh


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Oct 24, 2017 9:51 am

Eram convins ca Macacu' a jonglat cu rezultatul alegerilor din 2009, mai ales dupa ce le furase cu inuman tupeu pe cele din 2004, dar si pe cele din 2000, la primaria generala. Iata ca incep sa apara si ceva dovezi. Laughing



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Se vor sinucide oare neuronii singuratici ai oranjgutanilor, daca vor afla ca ei au fost intotdeauna doar niste bieti minoritari galagiosi, care au pierdut, de fapt, toate alegerile? laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mar Oct 24, 2017 11:37 am


Bine, in tot razboiul asta intern, este putin cam dezavantajata partea care dezvaluie adevarata situatie prin marturiile unora care au fost dati afara din Sistem ori care au devenit chiar urmariti penal. Desi denunturile sunt valorificate cu tobe si vuvuzele de celalata parte, inclusiv cand denuntatorii sunt deja proscrisi . E un fenonem bizar in ce priveste modul de manipulare al balantei adevarului in cantarirea marturiilor asumate de diversi, inclusiv in spatiul public. Daca fac denunturi iar procurorii DNA le considera utile si suficiente pt. un dosar penal, restul e cancan. Daca unii dezvaluie lucruri grave in spatiul public, sunt facuti de kkt pt. ca bat campii. Este cert ca Sistemul si propaganda acestuia sunt extrem de selectivi intre marturiile care ii avantajeaza si cele  care trebuie desfiintate.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Oct 26, 2017 1:04 pm

Am aruncat o privire rapida pe reteaua de socializare ruseasca VK si am constatat o adevarata invazie mioritica in ultimele 24 de ore. Pare ca cineva a blocat in mod repetat incorectii politic de pe feisbuc pentru a-i determina sa migreze "la rusi" tocmai in ziua in care Kiril cel cu crucioaca pliabila pe cap viziteaza Securistanul.  suspect
In cazul asta, asistam la o manevra care impaca capra, varza si lupul: Kiril se poate umfla in pene ca miorii l-au intampinat cu incredere sporita in VK, turcanii feisbucului pot raporta blocari record, care sa justifice banii pompati in ei, iar presa sistemului va putea striga cu un ranjet de satisfactie "v-ati demascat!" catre cei care n-au mai suportat umilintele feisbucului si s-au predat, de buna voie, rusilor. laugh

Zuckerberg, pazea! Patriarhul Rusiei: Biserica trebuie sa duca lucrarea sa in spatiul virtual

0 comentarii / 174 vizualizări / 26 octombrie 2017
Aflat într-o spectaculoasă – și cam enigmatică – vizită în România, Patriarhul Kiril I al Rusiei anunță începutul ofensivei bisericii pe internet, pornind de la ideea că și păcătoșii de pe rețelele sociale au nevoie de mîntuire și de cuvîntul Domnului.
Într-un interviu acordat revistei Q Magazine, Kiril vorbește, astfel, despre relația dintre biserică și internet, dar și despre fenomenul fake news:
”Sigur, în lumea virtuală se întâmplă o mulțime de lucruri oribile, proaste, necinstite,uneori chiar infracțiuni. Așa cum de fapt se întâmplă și în lumea reală. Important este să ținem cont de aspectele negative care ne pot aștepta acolo.
Pe internet poți găsi foarte multă informație falsă, care de cele mai multe ori îl irită pe om, îl abate de la ce trebuie să facă în mod obișnuit, îi creează sentimente neplăcute și, mai ales, sunt foarte multe cazuri când se pune o informație pe internet cu titlu de certitudine, deși este doar o speculație, o bârfă. Care de obicei este și foarte agresivă. Este foarte important să ținem minte cuvintele Mântuitorului: „Cu cuvintele tale ai să fii mântuit și tot prin cuvintele tale ai să fii judecat”. Nouă, creștinilor, ni se poruncește să mergem în lume pentru a face cunoscut cuvântul Evangheliei lui Hristos, care dă iertare și o viață nouă” afirmă Patriarhul Rusiei.
”Dumnezeu vrea ca toți oamenii să fie mântuiți și să ajungă la cunoașterea Adevărului Credinței (1 Timotei 2: 4) – după cum spune apostolul Timotei, Biserica îi îndeamnă pe toți oamenii – inclusiv pe cei pe care îi întâlnim pe internet, iar de multe ori, pe mulți dintre ei, nicăieri în altă parte.
De aceea, Biserica poate și trebuie să ducă lucrarea sa în spațiul virtual, predicând Cuvântul lui Dumnezeu și mărturisind despre Adevăr. Cu toate acestea, trebuie înțeles un lucru: ceea ce facem în lumea virtuală este orientat spre lumea reală.
Fiecare utilizator al rețelei este o persoană vie, nu un obiect virtual.
În plus, sacramentele Bisericii nu sunt comise în spațiul virtual, ci ele sunt nucleul vieții unui credincios.
Creștinii sunt chemați să fie martori ai unei vieți transfigurate de lumina Credinței peste tot – inclusiv pe internet și ar trebui să se manifeste nu numai în ideile expuse, dar și în modul în care acestea sunt prezentate interlocutorului” mai susține Kiril.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Oct 26, 2017 1:54 pm

Killary la puscarie! devil

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Oct 29, 2017 1:03 pm

Sper sa nu uit sa intru pe pagina nebunei la finalul saptamanii viitoare. laugh

Raisa Ekaterina Ivatenko este împreună cu Agentia Dipi şi alţi 31.
13 ore · București ·

E, nu, că leeeeșin Very Happy ! Hellvig, acest mic limbric care nici mucii încă nu a învățat că trebuie șterși cu batista și nu cu mâneca cămășii, dă comunicate în care măcăne cum luptă el și sereul lui Coldea "împotriva amenințării aeriene care vine de la Răsărit"! Whaat? Mă, tâmpitule, în fișa postului tău zice că trebuie să te ocupi de treburi pământești, nu aeriene. Adică, de combaterea spionajului și de combaterea terorismului. Lasă dracu' ceru'! Uite, ca să vezi cât ești de vițel la poarta nouă (ca și ăla de dinaintea ta), îți spun public o informație, să te văd ce faci cu ea: suporterii ISIS (destui și din România!) folosesc atat aplicația de chat riot.im, cat si Google Plus, numeroase grupuri ale activiștilor ISIS folosesc Google Plus unde își transmit cu usurintă prin posturi în cadrul mai multor dintre aceste grupuri, informații de la centru, și date despre operațiuni! Dacă boul de Maior în complicitate cu și mai boul Coldea mi-au văduvit sistemul antitero fix de cei doi specialiști în antitero și contrainformații, respectiv v-ați bătut joc de colonelul Ion Dedu și de maiorul Daniel Florea, pe care i-ați eliminat, ca niște boi ce sunteți, din SRI, ia să-ți dau eu acum ție, Hellvig, temă pentru acasă: îți dau fix o săptămână să îți miști curul și să identifici simpatizanții ISIS din România care folosesc platforma Google Plus! Să te văd cât ești "dă dăștept" - când de fapt pute pământul sub tine de cât ești de impostor (ca și Maior și Coldea!) - și fă tu, tâmpitule, activitatea pe care atât de profesionist și exemplar o făceau ofițerii Florea și Dedu, pe linia lor de muncă! Dacă într-o săptămână nu afli grupurile pro-ISIS românești care bântuie pe Google Plus, te fac de râsul curcilor, izmenarul dracului, ȘI LE PUBLIC EU, CU TOT CE VORBESC TERORIȘTII ACOLO! ȘI TRIMIT ȘI LA NATO, SĂ RÂDEM TOȚI DE TINE! Fix o săptămână, Hellvig! Am pornit cronometrul, vezi că-tic, tac-timpul trece... Fir-ai al dracului, lasa ca te invat eu minte, si pe tine, si pe Maior, si pe Coldea, de-o sa incepeti sa cantati singuri "Da, mama, cu biciu'-n mine"!
................
Da' oare magarul asta stie ce e ala ISIS?...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Lun Oct 30, 2017 8:53 am

Ramane cum am stabilit, respectiv ca nu am incredere in securisti. Mi-e scarba de actele lor de "vitejie" si, mai ales, de tupeul cu care cuvantul VIITOR iese din in gurile unor astfel de nemernici. Viitorul acestui tovaras e alaturi de ceilalti golani instelati: LA PUSCARIE! Dupa DESFIINTAREA SRI, pe modelul Argentina. devil


Astăzi, 30 octombrie, ora 14:30, sunt invitat să depun mărturie în fața comisiei speciale de anchetă a Parlamentului României.

Voi prezenta Parlamentului și publicului o serie de aspecte de care am cunoștință despre:

   Noaptea alegerilor din 2009, sufrageria domnului Oprea, personajele prezente, atmosfera, rolul și locul fiecărui comesean, situația tensionată, activități și semnificații ale acelei nopți;
   Anul 2009, un război politic acerb la suprafață, care s-a exprimat printr-un război crâncen al serviciilor în subterane. Despre SRI, Ministerul de Interne, DGIPI și alte personaje. Despre anul 2009 pe care l-am trăit eu în SRI;
   Alegerile din 2009, despre soft-uri, sondaje și personaje, rezultate și exit-polluri, telefoane în miez de noapte și altele. Despre o bătălie pe viață și pe moarte pentru funcții și libertate.
   Anul 2010, după alegeri, după ce băieții și fetele din vârful statului au înțeles că pot folosi instituțiile pentru ei (fără nicio grijă) și cum au înțeles că puterea era de fapt la ei.

Voi explica începuturile Statului Paralel. Voi explica apropierea și relațiile dintre Coldea-Kovesi și unii din “penalii” de astăzi.

Despre sfidarea cetățenilor României.

Am convingerea că istoria recentă a României trebuie cunoscută, cu bune și cu rele. Cred că este important ca cetățenii României să afle toate subteranele ultimilor ani.

Cred că România are nevoie astăzi mai mult decât oricând de Adevăr. În așa fel ca greșelile să nu se mai repete. În așa fel încât bruma de democrație din țara noastră să reziste și să poată oferi viitorul unui popor liber stăpân pe destinele sale.

Nu este despre penali sau despre torționari.

Este despre aflarea Adevărului și clădirea viitorului acestei țări pe baze solide, nu pe minciuni, jocuri subterane, dosare contrafăcute, cătușe, amenințări, destine distruse.

Trebuie să o fac și trebuie să o facem, cu toții.

Pentru viitorul copiilor noștri. Lor le suntem datori.



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mar Oct 31, 2017 5:57 am

ENKI a scris:Ramane cum am stabilit, respectiv ca nu am incredere in securisti. Mi-e scarba de actele lor de "vitejie" si, mai ales, de tupeul cu care cuvantul VIITOR iese din in gurile unor astfel de nemernici. Viitorul acestui tovaras e alaturi de ceilalti golani instelati: LA PUSCARIE! Dupa DESFIINTAREA SRI, pe modelul Argentina. devil




Este despre aflarea Adevărului și clădirea viitorului acestei țări pe baze solide, nu pe minciuni, jocuri subterane, dosare contrafăcute, cătușe, amenințări, destine distruse.

Trebuie să o fac și trebuie să o facem, cu toții.

Pentru viitorul copiilor noștri. Lor le suntem datori.

Probabil ai observat si tu ca exista o categorie foarte mare de persoane, atat din tabara # rezist cat si antitefelisti/ anti #rezist, care sunt innebuniti dupa lozinci. Asa o lehamite ma apuca atunci cand citesc lozinci din astea...
Nu stiu daca este vorba neaparat despre limbajul de lemn din zestrea implementata in iepoca de aur , insa e cert o modalitate prin care utilizatorul unui astfel de limbaj doreste sa-si exprime apartenenta la curentul de opinie agreat de tabara la care adera . Stilul lozincard e ca o uniforma , blocheaza creierul intr-o exprimare propagandistica care depersonalizeaza individul, facandu-l reactiv la stimuli manipulatori de aceeasi natura lozincarda. De pilda, am observat ca daca in titlurile unor articole sunt bagate cuvinte scrise cu majuscule, lozincarzii percep asta ca un ordin ca trebuie sa bage lozinci, dovedind ca respecta curentul de opinie. Nici nu mai trebuie sa se oboseasca sa citeasca articolul Oricum, lozincile lor sunt multifunctionale, putand fi chiar copy pastuibile la orice articol Laughing

Ma distram zilele trecute de articolul inalatator compus si postat de Plesoianu despre brazii semeti si drepti care nu se incovoaie ca sa linga clante de ambsade

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

OK. Mi-am zis ca asta este un stil lozincard ceva mai updatat, obligand creierul cititorului sa-si imagineze si desene animate cu brazi plini de personalitate care nu ling clante.Laughing Am citit si comentariile pt. a dibui care nu se conformeaza stilului propus . Primul care mi-a sarit in ochi a fost asta raset

Constantin Ioan Dumitrache Bradul este de sex masculin .După Cum observ în acest caz e bine și feminin ca majoritatea activa a mesajelor sunt doamne sau domnișoare.Bărbați sunt buni la barfa de la coltultul blocului și la crâșmă .

Evident ca m-a provocat sa gasesc un conifer de sex feminin. raset Daca Plesoianu ar fi scris despre tuia in postare, se ducea dracului efectul inaltator si nu mai primea atatea incurajari cu osanale si plecaciuni de linge clante pe FB-ul lui Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Oct 31, 2017 8:58 am

baso a scris:

Ma distram zilele trecute de articolul inalatator compus si postat de Plesoianu despre brazii semeti si drepti care nu se incovoaie ca sa linga clante de ambsade  

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

OK. Mi-am zis ca asta este un stil lozincard ceva mai updatat, obligand creierul cititorului sa-si imagineze si desene animate cu brazi plini de personalitate care nu ling clante.Laughing

Cand am dat peste postrea pesedistului pletos am facut ochii mari, pentru ca metafora brazilor semeti a fost folosita subliminal pentru a impresiona si atrage eventualii legionaroizi care ii urmaresc pagina de feisbuc. Sablonul legionar este Brazii se frang, dar nu se indoiesc, acesta fiind si titlul unei carti a lui Ion Gavrila Ogoranu.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pare greu de crezut, dar unii miori considera ca PSD a ramas singurul partid "de dreapta", in sensul ca e doar moderat internationalist globalist, parand ancorat in ceea ce a mai ramas din realitatile mioritice profunde. In acelasi timp, exista destui miori care vad in PSD un posibil continuator al bolsevismului, dorindu-si ca partidul fondat de Ilici Iliescu sa vireze pe fata catre Rusia lui Putin. Dileala asta generalizata din randul cetatenilor responsabili ce urmeaza sa voteze in 2020 trebuie exploatata, astfel incat se incearca variante de vectorizare, una dintre ele fiind "rebelul" Plesoianu, candidat deja la prezidentialele din 2019. Laughing Eh, daca Plesoianu (care il are in spate pe insusi Voiculescu ce Rau, parerea mea) a ales sa gadile subliminal orgoliile simpatizantilor legionari, la numai o zi distanta a venit si replica, tot din PSD. Vectorul folosit a fost Serban Nicolae, ridicat pe val de securistul Dragomir si de fostul sef SPP Iliescu, care l-au reabilitat pe Catalin Voicu.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Serban Nicolae este pupilul lui Catalin Voicu ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ), iar in data de 30 octombrie, discutand aprins despre legea care propunea ca ziua de 26 octombrie (?!) sa fie declarata Ziua Miscarii de Rezistenta Armata Anticomunista, a facut niste declaratii "socante". laugh


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

De mentionat ca Daniel Gheorghe, initiatorul legii este un Plesoianu penelist, punctele lui de vedere iesind mai mereu din punctajul cretin pe care il respecta cu sfintenie toti orbanienii Sasalaului. Laughing


Daniel Gheorghe

18 ore ·

Astăzi, în comisia juridica a Senatului a fost respinsă propunerea legislativă cu privire la declararea zilei de 26 octombrie drept zi de comemorare a partizanilor anticomuniști. Deși președintele comisiei, Robert Cazanciuc, a fost favorabil inițiativei noastre, am fost martorii unei pledoarii de istoriografie comunista din partea senatorului PSD, Șerban Nicolae. Șerban Nicolae a vorbit astăzi în limbajul tipic al propagandei comuniste venind în fața noastră cu elemente retorice inspirate, parcă, din perioada ocupației sovietice. Faptul că astfel de mentalități care păreau total depășite sunt prezente în Parlamentul României ne dovedește necesitatea unor astfel de legi care vin să cultive memoria istorică și identitatea națională. Mulțumesc pentru voturile în favoarea legii acordate, 5 la număr, din partea celor 3 senatori PNL prezenți, a unui coleg senator de la USR și a președintelui comisiei juridice a Senatului! Am încrederea că la Cameră Deputaţilor, for decizional in acest caz, legea noastră va trece cu bine!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Merita parcurse si comentariile pe care nu le-am mai adus aici, din lipsa de timp. Laughing
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mar Oct 31, 2017 10:36 am

Esti mult mai analitic decat mine in descoperit simboluri/povesti imprumutate din alte curente istorice, exploatabile in scop de manipulare. raset

Eu pot afirma ca in ultima vreme m-au dezamagit inclusiv persoane carora le acordam o oarecare credibilitate. Am sesizat ca au inceput sa practice manipularea fara scrupule si cenzura , la fel de gretos cum o fac si adversarii (fostii basisti din nucleul dur,actualmente binomisti # rezistenti) Au ajuns sa semene cu adversarii pe care-i urasc. Asemanatoare sunt si armatele lor virtuale de lozincarzi sau injuraci.

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Oct 31, 2017 1:23 pm

baso a scris: Esti mult mai analitic decat mine in  descoperit simboluri/povesti imprumutate din alte curente istorice, exploatabile in scop de manipulare. raset

Eu pot afirma ca in ultima vreme m-au dezamagit inclusiv persoane carora le acordam o oarecare credibilitate. Am sesizat ca au inceput sa practice manipularea fara scrupule si cenzura , la fel de gretos cum o fac si adversarii (fostii basisti din nucleul dur,actualmente binomisti # rezistenti) Au ajuns sa semene cu adversarii pe care-i urasc. Asemanatoare sunt si armatele lor virtuale de lozincarzi sau injuraci.

Am mai spus ca am fost considerat legionar, doar pentru ca am citit lecturile importante pentru intelegerea fenomenului, coplesitor la vremea lui. Si nu e vorba ca as fi analitic, ci ca imi sar pur si simplu in ochi anumite amanunte, care se leaga, involuntar, de amintiri sau alte amanunte aparent nesemnificative, dar ajunse cumva in atentia mea. E ca si cand as atrage franturi de informatii, desi chiar nu-mi (mai) doresc, franturi care ma imbie la rezolvari de puzzle-uri.  Laughing
Dintre "influencerii" cu notorietate, singurul care nu m-a dezamagit este Badea, un personaj atipic, caruia manipulatorii nu-i pot contrapune un adversar construit in oglinda, cu care sa-si iroseasca energia pana la... reeducarea prin identificare cu adversarul. Tare mi-e teama ca-l vor "ajuta" sa dispara cumva.  Suspect


P.S. Un articol aparut la putin timp dupa cele scrise de mine in postarea anterioara, despre cum autoritatilor pare sa li se rupa de brazii care se frang dar nu se indoiesc. laugh


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Mar Oct 31, 2017 6:55 pm

Exista site gratuit pe internet care ofera si varianta actualizata(+ variantele intermediare) ale actelor normative

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nazismul este adesea confundat cu fascismul. Nazismul a preluat unele elemente din fascism: dictatura, iredentismul teritorial și bazele teoriei economice. Benito Mussolini, fondatorul fascismului, nu era antisemit până la realizarea unei alianțe cu Hitler, cel de la care provine rasismul prezent în nazism. Dictatorul spaniol Francisco Franco folosea des cuvântul „fascist” pentru a desemna pe cei care se opuneau comunismului.

Din punct de vedere economic, nazismul și fascismul au multe elemente comune. Nazismul poate fi considerat ca subdiviziune a fascismului (toți naziștii sunt fasciști,dar nu toți fasciștii sunt naziști ). O caracteristică a economiei din cele două sisteme naționaliste este controlul exercitat de stat asupra finanțelor, investițiilor (alocarea de credite), industriei și agriculturii. Totuși, în ambele sisteme au continuat să existe sectorul privat (inclusiv concerne), cât și economia de piață în general.]

Din ce m-am documentat, nazistul Goebbels s-a sinucis (la fel ca Hitler) fara sa fi fost condamnat  laugh

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Articolele 4 si  5 sunt interesante :

Art.4 (1) Confecţionarea, vânzarea, răspândirea, precum şi deţinerea în vederea răspândirii de simboluri fasciste, legionare, rasiste sau xenofobe se pedepsesc cu închisoare de la 3 luni la 3 ani şi interzicerea unor drepturi.
(2) Cu aceeaşi pedeapsă se sancţionează şi utilizarea în public a simbolurilor fasciste, legionare, rasiste sau xenofobe.
* conform  art.2 litera b)  prin simboluri fasciste, legionare, rasiste sau xenofobe se înţelege: drapelele, emblemele, insignele, uniformele, sloganurile, formulele de salut , precum şi orice alte asemenea însemne, care promovează ideile, concepţiile sau doctrinele prevăzute la lit. a);

Art.5 Fapta persoanei de a promova, în public, cultul persoanelor vinovate de săvârşirea unor infracţiuni de genocid contra umanităţii şi de crime de război, precum şi fapta de a promova, în public, idei, concepţii sau doctrine fasciste, legionare, rasiste sau xenofobe, în sensul art. 2 lit. a), se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 3 ani şi interzicerea unor drepturi.

Chiar cred ca dementii aia , din cuiburile legionare, dornici sa doneze sange, ar merita putin sa fie luati la intrebari de niste procurori. Din nefericire, vad si un baiat minor care imita salutul nazist  in fotografia cu popa in fata cuibului  end

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Noi 02, 2017 8:57 am

ENKI a scris:
Serban Nicolae este pupilul lui Catalin Voicu ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ), iar in data de 30 octombrie, discutand aprins despre legea care propunea ca ziua de 26 octombrie (?!) sa fie declarata Ziua Miscarii de Rezistenta Armata Anticomunista, a facut niste declaratii "socante". laugh


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Serban Nicolae nu se lasa, revine si explica ce a vrut sa zica in comisia parlamentara. Greu de combatut de adoratorii la gramada ai partizanilor. Laughing


Serban Nicolae
22 ore ·

Fake news.ro și Milițienii Opiniei

De două zile, mai mulți cetățeni cu drepturi mă critică, îmi dau lecții, îmi adresează scrisori deschise, mă înjură, mă blestemă, mă amenință și multe alte asemenea. Se fac articole de presă (?!), emisiuni tv, o întreagă isterie. Și toate acestea, nu pentru ce am spus sau ce gândesc. Ci, pentru ce a spus un site de presupuse știri că aș fi spus.
De aceea, precizez:
În cadrul unei dezbateri la comisia juridică a Senatului, inițiatorul unui proiect de lege și-a argumentat propunerea, între altele, cu următoarele afirmații:
1. Rezistența armată anticomunistă din munți a început încă din 1944.
2. Partizanii din munți se luptau cu trupele de Securitate.
3. Neagu Djuvara a fost implicat în mai multe acțiuni ale CIA prin care partizani anticomuniști erau parașutați în România.
În replică, i-am spus că nu pot fi de acord cu asemenea argumente, după cum urmează:
1. În 1944, după 23 August, România era în plin război de eliberare a teritoriului, țara noastră luptând de partea Aliaților până la terminarea celui de-al Doilea Război Mondial. Dacă în timp ce ostașii români luptau eroic pe frontul de eliberare a Transilvaniei, „rezistența armată” lupta în munți contra puterii comuniste (România fiind condusă de Regele Mihai și de generalul Sănătescu ca prim-ministru!), atunci această luptă armată din munți slăbea capacitatea de luptă a României. Nu mi-a dovedit nimeni cui folosea „rezistența armată din munți” în 1944 și nici cu cine se luptau acești „partizani”.
2. Trupele de Securitate au fost înființate abia în 1948, preluând o bună parte din Jandarmerie, care a fost desființată de noul regim. Și-atunci, cu cine lupta „rezistența armată din munți” între 1944 și 1948?
3. Dacă CIA parașuta „partizani” pe teritoriul României, e foarte posibil ca aceștia să fi acționat în slujba unei puteri străine. Cu ce ajuta aceasta România? Erau lupte români contra români, în care doar România avea de pierdut. CIA nu cunoștea de înțelegerile de la Yalta, Moscova și Potsdam, în care Churchill și Stalin tranșaseră deja România? Pentru mine, ca român, Churchill este egalul lui Stalin, fiind cel ce a scris, manu propria, împărțirea postbelică a României, în care 90% din țară era pusă sub control sovietic („Russia” conform denumirii folosite de Churchill). Propaganda vestică îi îndemna pe români să reziste, să lupte, pentru că aliații anglo-americani vor veni. Și au venit. Dar mai întâi, Ceaușescu a mers în SUA, unde a fost primit succesiv de doi președinți americani și în Marea Britanie unde a fost primit, cu cele mai mari onoruri, de Regină. „Rezistența armată din munți” nu a clintit un fir de păr al puterii politice, de inspirație sovietică, de la București, nu a atacat unități militare ale armatei sovietice cât timp aceasta a stat pe teritoriul României, nici măcar pentru a sabota jaful sistematizat prin care țara era deposedată „frățește” de toate bogățiile.
4. Motivațiile celor care luptau cu arma în mână în munți după 1948, erau cât se poate de diverse și nu toți pot fi considerați eroi ai luptei pentru libertate. Printre ei erau unii care glorificau și justificau asasinarea lui Nicolae Iorga, a lui Virgil Madgearu și a altora.

În concluzie:
1. Am răspuns unor argumente și mi-am exprimat unele opinii legate de rezistența armată din munți derulată în perioada postbelică.
2. Nu am făcut considerații generale asupra rezistenței anticomuniste, nu am făcut aprecieri cu privire la persoane și nici nu am manifestat lipsă de respect față de eroismul celor care s-au opus regimului de tip sovietic instalat în România. Nu am asemenea opinii. Am un respect deosebit pentru profesorul Radu Ciuceanu și nu mi-aș permite niciodată să insult eroismul și suferințele unor oameni care au luptat pentru crezul lor.
3. Nu am spus niciodată că CIA exista înainte de 1947. Nici nu știu ce caută această aberație în discuție.
4. Nu am făcut analize comparative între viața și activitatea lui Churchill și Stalin, ci m-am referit strict la împărțirea României astfel cum au convenit-o cei doi. E opinia mea.
5. Nu am niciun respect pentru adepții asasinatului politic și nici pentru cei care au tras în români, indiferent de care parte s-au aflat sau ce justificări au avut.
Am dreptul la propria opinie și n-am să renunț la acesta doar pentru că o mână de neterminați, isterici, agresivi și îmbâcsiți de ură, mi-l neagă.
Cei care mă cunosc, mai mult sau mai puțin, nu aveau nevoie de aceste precizări. Cei de la fake news.ro au pus un titlu agresiv și au inversat declarațiile. Nici nu mă miră că unii m-au apostrofat pentru că mi-am „șters postarea de pe Facebook”(?!) sau pentru „declarațiile din interviu”(?!). Unii sunt doar în eroare. Dar alții știu bine ce fac. Îmi repugnă fățărnicia și ticăloșia celor care se fac că nu înțeleg și amplifică ceea ce știu că e o minciună. Elisabeta Rizea, nu a pus niciodată mâna pe armă și n-a omorât pe nimeni. Nici măcar pe cei care o torturau și o batjocoreau cu bestialitate. Aidoma ei, sunt mulți cei care au crezut în libertate și demnitate, suferind represiunea nedreaptă a regimului. Este o mare ticăloșie să te folosești de martiriul acestor oameni, să-i confiști propagandistic și să-i folosești pentru interesele meschine ale luptei politice de azi.
OPINIA MEA

LE - Și DA, nu-i suport pe stăpâni. Mi-e silă de cei care vor „stăpâni buni” în locul ”stăpânilor răi”. De cei care cred că România nu poate trăi fără „Înalta Poartă”. De cei care se luptă pentru lanțul mai scurt. De cei care falsifică la ordin istoria românilor. DA, sunt mândru că sunt român!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Noi 10, 2017 4:20 pm

ENKI a scris:Pare greu de crezut, dar unii miori considera ca PSD a ramas singurul partid "de dreapta", in sensul ca e doar moderat internationalist globalist, parand ancorat in ceea ce a mai ramas din realitatile mioritice profunde. In acelasi timp, exista destui miori care vad in PSD un posibil continuator al bolsevismului, dorindu-si ca partidul fondat de Ilici Iliescu sa vireze pe fata catre Rusia lui Putin.

Eh, iata ca un spirit cu adevarat analitic pune in lumina secretul lui Polichinelle, ancorandu-l in sinergia faptelor si neeludand meandrele concretului. Laughing




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 26 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 26 din 33 Înapoi  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 29 ... 33  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum