SANCTUAR
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

în desfășurare

+12
Bad Girl
Dr.Ernesto Rafael Guevara
RocketQueen
(Still a)Live
Vasile
baso
ENKI
Dracu' gol
RocketQu33n
Anahoret
Armand
delta
16 participanți

Pagina 24 din 33 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 33  Urmatorul

In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Iul 04, 2017 10:55 am

Hopa, pesedistul pletos nu mai rezista si se duce sa protesteze in fata sediului DNA. Shocked

Liviu Plesoianu a distribuit postarea publicată de Liviu Plesoianu.
30 de minute

NU se mai poate trăi așa în această țară! Eu NU mai accept! Ca atare, mâine dimineață (miercuri, 5 iulie), mă voi afla de la prima oră în "spațiul meu privat" din fața Sediului DNA din Str. Știrbei Vodă nr. 79-81. Începând cu ora 8.00, îmi voi petrece "timpul meu liber" în fața Templului Anticorupției, unde sălășluiește DIVINITATEA SA. Mă va bucura prezența oricărui CETĂȚEAN care va alege același "spațiu privat" și același interval de "timp liber". După cum mă va bucura și propria-mi companie, în cazul în care voi fi singurul cu care mă voi intersecta.

"Noi suntem DNA și nu ne lăsăm!" - Foarte bine! Și eu sunt PARLAMENTAR AL ROMÂNIEI. ...ȘI NU MĂ LAS!

...Fie să FIM!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mier Iul 05, 2017 7:24 am

Pletosu' Plesoianu s-a tinut de cuvant. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Iul 06, 2017 11:08 am

Summit ”Inițiativa celor Trei Mări”: Iohannis, o nouă întâlnire cu Trump


Preşedintele Klaus Iohannis participă la Summitul "Iniţiativei celor Trei Mări" (Baltică - Adriatică - Neagră) organizat la Varşovia, unde va fi prezent, în calitate de invitat special, şi preşedintele Statelor Unite ale Americii, Donald Trump.

La reuniune vor participa şefi de stat şi reprezentanţi ai acestora din 12 ţări din Europa Centrală şi de Est, respectiv din Austria, Bulgaria, Croaţia, Cehia, Estonia, Letonia, Lituania, Polonia, România, Slovacia, Slovenia şi Ungaria.

Potrivit Administraţiei Prezidenţiale, scrie Agerpres, "Iniţiativa celor Trei Mări" urmăreşte să ofere susţinere politică pentru o mai bună cooperare şi interconectare a economiilor statelor din spaţiul geografic cuprins între cele trei mări - Adriatică, Baltică şi Neagră - în domenii precum energie, transporturi, telecomunicaţii sau protecţia mediului.

Donald Trump și Klaus Iohannis au avut o întrevedere oficială la începutul lunii iunie, când președintele României a fost în vizită la Casa Albă. Atunci, cei doi șefi de stat au susținut o conferință comună după întrevedere.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Si un comentariu pertinent la aceasta stire. vesel



Cine organizează summitul ”Inițiativa celor trei mări”, de la Varșovia? UE, nu, deși acolo sunt prezente Austria, Bulgaria, Croația, Cehia, Estonia, Letonia, Lituania, Polonia, România, Slovacia, Slovenia și Ungaria. Toate membre ale Uniunii. SUA? De ce? Își oficializează noua sferă de influență în lume, Europa Centrală și de Est? Se poziționează ca lider al zonei? Pe ce program, cu ce obiective? Este o structură îndreptată în același timp împotriva rușilor, dar și împotriva Occidentului european? Este o nouă Cortină de Fier, trasată de americani în Europa? Se vehiculează tot felul de proiecte economice, gen autostrada Klaipeta(Lituania)-Salonic/Constanța. Care contravin planurilor Bruxellesului, care a definit alte rute prioritare. Investițiile le finanțează Washingtonul, sau americanii doar deschid noi piețe pentru firmele lor, după modelul Bechtel în România, iar de plătit plătim noi? Care va reacția Bruxellesului, la nivel de fonduri de coeziune și de dezvoltare regională?

Sunt multe întrebări despre scopurile acestui summit, apărut din senin, în siajul vizitei pe care Trump o face în Polonia. Ce vrea Trump, înainte de summitul G 20, din Germania? Ce se joacă, pentru că, să vezi drăcie, Putin și Xi tocmai ce avură cea dea 22 întâlnire din ultimii 3 ani. Și Rusia, și China, sunt membri ai G 20.

Marele Ficus bate câmpii despre orice, numai despre lucruri de acest gen, nu. Deși are monopol în materie de politică externă, un monopol pe cât de nesănătos, pe atât de neconstituțional. Noi, cetățenii, suntem tratați cu dispreț, după principiul ”Ce știe țăranul ce e șofranul?!” Nu trebuie să știm nimic. Să te întrebi care este mandatul lui la summit e inutil. Numai Dumnezeu știe, și ăla e mut.

Oricum ar fi, acest summit nu va face decât să crească și mai mult neîncrederea între statele din Europa și la nivel global, stimulând confruntarea. Fără măsuri de creștere a încrederii ne îndreptăm spre o gravă criză internațională, ce poate genera ușor într-o confruntare militară globală.






[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Iul 06, 2017 1:25 pm

Cand cerberii sistemului acuza ca s-au putut inlocui parti ale unor lucrari de BAC pe timpul transportului, inseamna ca stiu ei ce stiu, operatiunea facand probabil parte din fisa nescrisa, mafiota, a postului de transportor de teze. vesel


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Iul 07, 2017 9:51 am

Inteleg ca azi incepe un festival muzical cum nu s-a mai vazut, numit Neversea, la Constanta. Habar n-as fi avut despre el, daca urechile-mi n-ar fi prins un fragment de stire de la un tv deschis, in care se preciza, chiar sublinia, ca la siguranta participantilor vor veghea si un numar pe care nu l-am retinut de... lunetisti. Shocked
Ajuns la laptop, am cautat informatii despre maretul festival si m-au frapat detaliile despre masurile de siguranta luate, comparativ cu saracia datelor despre cantaciosii participanti. suspect


Porţile celui mai mare festival de la malul Mării Negre, Neversea, se deschid în mai puţin de 4 zile

Peste 150 de artişti internaţionali vor urca pe una din cele şapte scene le festivalului Neversea, cel mai aşteptat eveniment muzical de pe litoralul românesc care va începe peste numai patru zile în Constanţa, printre ”headlineri” numărându-se Jason Derulo, Tiesto, Afrojack, Dua Lipa şi Rita Ora.

Organizatorii festivalului, alături de autorităţile implicate în buna desfăşurare a acestuia, au organizat, luni, o conferinţă de presă, în care au prezentat informaţii legate de acces, sistemul de plată, producţie ori măsurile de siguranţă, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Astfel, sute de poliţişti, 150 de jandarmi, dar şi poliţişti locali vor asigura liniştea şi siguranţa în acest an, la Neversea. În plus, vor exista şi 300 de agenţi de securitate privaţi care vor activa în perimetrul evenimentului.

”Avem puncte de închidere a accesului, începând de la strada Traian - Poarta 3, strada Traian - Poarta 1, strada Traian cu Termene Romane, strada Traian cu bulevardul Tomis - strada Negru Vodă cu Ecaterina Varga, bulevardul Mircea cel Bătrân cu strada Negru Vodă, strada Mircea cel Bătrân cu Smârdan, strada Mircea cel Bătrân cu Decebal, Mircea cel Bătrân cu strada Eroilor, strada Bucovina cu strada Eroilor şi, nu în ultimul rând, strada Shanghai cu Yokohama. Această arie este destul de mare, practic de la nord la sud o parte importantă a litoralului este acoperită de Poliţie. (…) Din partea IPJ, s-au stabilit pe fiecare schimb 56 de lucrători de la investigaţii criminale, ordine publică, rutieră şi acţiuni speciale”, a declarat şeful Poliţiei Judeţene Constanţa, Mircea Vizitiu.

Prezent şi el la conferinţă, şeful direcţiei Ordine şi siguranţă Publică din cadrul Inspectoratului General al Jandarmeriei Române, Liviu Uzlău, a spus că Jandarmeria încearcă pe timpul unor astfel de evenimente să fie partenerul de securitate al spectatorilor, peste 600 de militari urmând să fie prezenţi în cele trei zile ale manifestării, câte 200 pe zi.

”Noi suntem acolo pentru a-i ajuta să se distreze în siguranţă, dar venim şi cu rugămintea de a se distra în limitele legii. (…) Avem un apel către spectatori. Să ne înţeleagă prezenţa, să înţeleagă că suntem acolo pentru ei, să fie de acord cu măsurile pe care le luăm, pentru că totul este pentru siguranţa lor. Le adresăm rugămintea să nu vină cu bagaje la festival, nu au acces în incinta perimetrului cu bagaje voluminoase, aceasta a fost o măsură pe care am luat-o anul trecut la UNTOLD şi a fost de foarte bun augur”, a declarat Liviu Uzlău.

În perimetrul festivalului este interzisă intrarea cu ghiozdane, droguri, sticle, biberoane, lasere, genţi, spray-uri, cuţite, arme, obiecte contondente, articole pirotehnice, mâncare şi băuturi, animale, umbrele (în caz de ploaie se recomandă folosirea pelerinelor), materiale inflamabile sau explozive, aparate foto sau video profesionale, inclusiv orice tip de aparat DSLR, orice tip de obiecte care îi pot răni pe alţi participanţi.

Este permis, însă, accesul cu poşetă/borsetă (dimensiunea maximă permisă 21cm x 29cm), medicamente, insulină, picături uz medicinal, spray inhalator pentru astm. Orice astfel de produse sunt premise doar dacă sunt însoţite de scrisoare medicală sau orice alt document înlocuitor acesteia şi cu maxim o doză zilnică.

Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă ”Dobrogea” al judeţului Constanţa va avea două spitale de tip PMA (post medical avansat) amplasate lângă zona de mainstage şi în imediata apropiere a accesului în festival, dar şi patru puncte de prim ajutor. De asemenea, toate camerele de gardă ale tuturor spitalelor din Constanţa, dar şi din judeţ vor fi deschise pentru sprijin medical, în caz de nevoie.

De asemenea, cauza blocării accesului în zona festivalului, zonă în care se găseşte şi Casa Căsătoriilor, oficierea căsătoriilor în perioada 7 - 9 iulie se va face în aer liber, în Parcul Tăbăcărie.

Organizatorii Neversea au anunţat că preschimbarea biletelor în brăţara de festival se face doar cu actul de identitate, începând cu data de 6 iulie, ora 14.00, la zona de check in, de la singura intrare în festival amplasată la intrarea pe plaja Modern, strada Lebedei, dinspre Portul Turistic Tomis Constanţa (cele trei corturi mari de culoare albă). Aceasta este singura zona în care festivalierii pot schimba biletele sau abonamentele în brăţări. Cei care doresc să-şi achiziţioneze bilet de o zi, în perioada festivalului, pot să o facă de la cele şapte case de bilete amplasate în zona punctului de informare Neversea,.

Accesul minorilor sub 14 ani este permis doar pe baza unui bilet valid şi însoţit de un părinte, iar accesul minorilor cu vârsta cuprinsă între 14 şi 18 ani se face cu abonamentul de festival şi în baza acordului parental scris.

Cu brăţara de festival se asigură şi accesul şi plata în perimetrul evenimentului. Doar cu brăţara de festival (cu chip integrat) se pot achiziţiona produse în interiorul festivalului, plata cu cardul bancar sau numerar direct la comerciant fiind interzisă. Brăţara poate fi încărcată prin două opţiuni: încărcările online (detalii despre modalitatea de încărcarea online vor fi disponibile pe neversea.com, începând cu 5 iulie) sau la cele 50 de puncte de încărcare din cadrul festivalului.

Festivalierii vor putea urmări paşii oferiţi de aplicaţia Neversea (disponibilă în App Store şi Google Play) pentru a vedea cum funcţionează încărcarea online. Această metodă de încărcare îi va ajuta pe festivalieri să salveze timp şi îi va ţine departe de posibilele cozi de la credit point. Brăţara se poate încărca cu orice sumă, iar festivalierii vor putea retrage ceea ce nu au cheltuit pe toată perioada festivalului până când evenimentul se apropie de final. Festivalierii îşi vor putea retrage banii de pe brăţara doar până pe 10 iulie, la ora 10.00, de la oricare din cele 50 de credit points din festival.

Peste 3.000 de persoane lucrează în producţia efectivă a festivalului Neversea, dintre care peste 500 sunt voluntari.

În ceea ce priveşte logistica festivalului, cifrele sunt impresionante: peste 200 de camioane necesare pentru transportul logistic. Scena principală are 16 metri înălţime, peste 80 de metri baza şi 400 mp de ecran led. Perimetrul festivalului este împrejmuit de 5 km de gard.

Pentru grafica şi designul tuturor scenelor s-au adunat peste 600 de ore de muncă a peste 20 designeri şi arhitecţi, care au contribuit la crearea universului Neversea din acest an.

Pentru protecţia plajelor se folosesc peste 10.000 mp de podele de lemn şi peste 8.000 mp de podele protecţie trafic greu. Fiind o locaţie inedită şi fără energie electrică, organizatorii folosesc 22 de generatoare pentru a acoperi întreaga zonă. Cablurile electrice care se vor folosi au greutatea de aproximativ 12 tone, iar lungimea lor, dacă ar fi să le punem cap la cap este de circa 25 de kilometri. Toate acestea sunt conform standardelor tehnice internaţionale de utilizare în medii speciale-mobile. Puterea totală instalată este de 3,5 MW (3,5 megaWati)(3,5 milioane watti) în festival, doar la scena principală puterea instalată fiind de 1,1 MW.

În cele trei zile de festival este aşteptat un trafic de peste 150.000 de persoane din ţară şi din străinătate.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]




Am intrat si pe pagina oficiala a festivalului, dar nu-mi suna cunoscut nimic de p-acolo, doar imi pare o versiune de plaja a lui Untold, cu muzica pentru drogati. laugh



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Mda, muzica de tortura pare, cel putin in cazul primului pe care l-am cautat pe Youtube. Probabil ca se aude altfel dupa o combinatie alcool&ecstasy, heroina, cocaina sau cannabis. Laughing



Ultima editare efectuata de catre ENKI in Vin Iul 07, 2017 11:58 am, editata de 2 ori
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Iul 07, 2017 11:54 am

Cum remarcasem deja, o deosebita grija pentru siguranta/securitate la rahatul Neversea. Cool

U.S. Embassy Bucharest a distribuit fotografia postată de Jandarmeria Română.
2 ore ·

Mergeţi weekendul acesta la #Neversea? Dacă mergeţi, nu uitaţi să-l salutaţi pe Higgins, adorabilul labrador antrenat în Statele Unite ale Americii să detecteze materiale explozive. La Constanţa el va avea grijă ca toată lumea să fie în siguranţă, dar se pare că nu refuză un #selfie. via Jandarmeria Română
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Jandarmeria Română
22 ore ·

Salut! Eu sunt Higgins, un labrador adorabil antrenat în Statele Unite ale Americii pentru detectare de materiale explozive, iar în week end-ul acesta m-am decis să petrec alături de voi la #Neversea pe Plaja Modern din Constanţa.

Te rog să nu te superi dacă o să-mi bag nasul în toate genţile şi bagajele de pe plajă, o fac pentru siguranţa ta. Dacă doreşti să faci poze cu mine sau să mă mângâi, te aştept pentru un #selfie!

P.S. poţi face poze de profil şi cu cei 200 de luptători antitero ai Brigăzii Speciale de Intervenţie ai Jandarmeriei Române, ce zici...te-am convins? #Neversea_BSIJ_siguranţă





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Vin Iul 07, 2017 3:44 pm

ENKI a scris:Cum remarcasem deja, o deosebita grija pentru siguranta/securitate la rahatul Neversea. Cool

U.S. Embassy Bucharest a distribuit fotografia postată de Jandarmeria Română.
2 ore ·

Mergeţi weekendul acesta la #Neversea? Dacă mergeţi, nu uitaţi să-l salutaţi pe Higgins, adorabilul labrador antrenat în Statele Unite ale Americii să detecteze materiale explozive. La Constanţa el va avea grijă ca toată lumea să fie în siguranţă, dar se pare că nu refuză un #selfie. via Jandarmeria Română
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Jandarmeria Română
22 ore ·

Salut! Eu sunt Higgins, un labrador adorabil antrenat în Statele Unite ale Americii pentru detectare de materiale explozive, iar în week end-ul acesta m-am decis să petrec alături de voi la #Neversea pe Plaja Modern din Constanţa.

Te rog să nu te superi dacă o să-mi bag nasul în toate genţile şi bagajele de pe plajă, o fac pentru siguranţa ta. Dacă doreşti să faci poze cu mine sau să mă mângâi, te aştept pentru un #selfie!

P.S. poţi face poze de profil şi cu cei 200 de luptători antitero ai Brigăzii Speciale de Intervenţie ai Jandarmeriei Române, ce zici...te-am convins? #Neversea_BSIJ_siguranţă



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ideea e ca labradorul nu are nicio vina. Rasa asta este foarte calma, de regula folosita pt. a fi de ajutor oamenilor orbi sau cu alte handicapuri. Cu siguranta ca labradorul Higgins ar putea fi preferat de toti iubitorii de animale pt. #selfie pe plaja, la concurenta cu toti cei 200 luptatori antitero.... si sa castige detasat Laughing

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Lun Iul 10, 2017 1:06 pm

Nu stiu cine e nasosul #rezistent care il intreaba chestii din mers pe Roger Stone, insa amerlocul dovedeste ca stie perfect ce se intampla prin Securistan. laugh bine

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Si transcriptul, in caz ca dispare interviul video. Laughing


Sintagma „Teoria conspirației” este un termen inventat de CIA în 1964 pentru a-i discredita pe toți cei care se îndoiesc de versiunea falsă a guvernului despre anumite evenimente. Nici nu ar trebui folosit cuvântul, te faci de râs. Probabil crezi că Bashar al-Assad și-a gazat poporul. Eu nu cred. De ce și-ar face de râs patronii ruși, fără de care nu poate exista și care i-au susținut afirmația că a predat toate armele chimice.
Există dovezi copleșitoare că gazarea cetățenilor din Siria, a fost un false flag, o provocare, pentru a atrage SUA în conflict.

Dacă nu crezi că Lyndon Johnson l-a ucis pe John F. Kennedy, atunci ești nebun. Dovezile sunt copleșitoare, am scris un best-seller despre asta. Johnson avea motiv, mijloace și oportunitatea (să-l ucidă), iar eu am folosit amprente, mărturii de la martori oculari și politica texană profundă pentru a explica cum s-a petrecut. Latinii se întrebau „cui bono”? Cine a profitat cel mai mult după uciderea lui Kennedy?  Lyndon Johnson.

Dacă ai impresia că este rău comunismul, îți poti imagina o lume dominată de George Soroș? Poate că îți oferă o bursă, dar îți ia libertatea. Soroș folosește aceste Forumuri „Open Society” (numele fundației mamă înființată de Soroș - n.r.) pentru a răsturna guverne alese democratic. Vrea totalitarism global. Vrea să ia libertatea oamenilor și cred că e un infractor internațional. Cred că implicarea sa în SUA, în Europa, în România, în Ungaria...urmărește să vă dea jos Guvernul și să vă aducă la un sistem mult mai rău decât era pe vremea lui Ceaușescu.

Soroș a finanțat insurgenți, a finanțat crearea de violențe la demonstrații pro Donald Trump. Știm asta sigur. De ce n-a fost încă arestat în SUA, nu înțeleg. Dar poate că asta se va întâmpla.

Când finanțezi oameni care susțin asasinarea președintelui SUA, atunci vorbim de o infracțiune gravă. Avem dovezi absolute în finanțarea violențelor de la mitingurile lui Trump. Dl Soroș are sânge pe mâini!

Următorul Watergate va fi faptul că Obama și administrația sa au urmărit și înregistrat ilegal milioane de oameni. Cineva trebuie să meargă la închisoare pentru asta. Și numele acelui cineva este Barack Obama.

Apropo, asta se întâmplă și aici în România. Sunteți cei mai ascultați oameni de pe fața Pământului. Fiecare român ar trebui să știe că telefoanele și email-urile sale sunt potențial urmărite de către statul profund. Am studiat ce se întâmplă în această regiune și cred că aici, serviciile secrete au scăpat de sub control.Ascultă milioane de oameni.

Poate. Cred că sub genericul de „corupție” se află de fapt statul profund care își face treburile murdare.Nu spun că nu există corupție, bineînțeles că există.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Iul 14, 2017 12:56 pm

Turcaletii au intors oficial armele, ceea ce insemna ca abia de acum inainte urmeaza sa ne procopsim cu arsenalul nuclear NATO de la Incirlik. Cei 4 miliarde de coconeti (rata de anul asta) ii vom da pentru ca USA sa-si apere baza de la Kogalniceanu, deci. vesel


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Lun Iul 17, 2017 11:06 am

Roger Stone loveste din nou, de aceasta data printr-un interviu mediatizat aseara, desi este postat pe un cont anonim de Youtube inca din 29 iunie. Laughing






[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Lun Iul 17, 2017 5:57 pm

Ce dracu' de anticorpi sa mai genereze un stat mort?! Shocked
SRS-ul viseaza frumos, insa toate serviciile secrete ar trebui mai intai desfiintate si construite de la 0, ceea ce este imposibil acum. Poate doar daca il imprumutam pe Erdogan vreo 2-3 luni. laugh


Servicii secrete de vânzare


Bomba a explodat. La Washington. Roger Stone, consultantul lui Donald Trump, la capătul unui turneu făcut la Bucureşti şi Budapesta, în care s-a interesat despre jocurile fundaţiilor lui Soros, a ajuns la o concluzie extrem de periculoasă. Şi anume că serviciile secrete ale celor două state sunt parazitate de reprezentanţi open society. Cu alte cuvinte, de reprezentanţi ai reţeleleor de ONG-uri finanţate şi conduse de Geoge Soros şi care, declarativ, militează pentru o societate deschisă. Dacă aşa stau lucrurile, şi asta poate fi verificat, atunci concluzia este cutremurătoare. Serviciile secrete ale celor două ţări sunt scoase la vânzare.

Bănuiesc că Roger Stone are în vedere în România cel puţin cu prioritate Servicul Român de Informaţii şi Serviciul de Informaţii Externe. Respectiv spionajul intern şi spionajul extern. Cert este că ambele state se confruntă de ceva vreme cu o presiune din ce în ce mai mare şi din ce în ce mai vizibilă şi mai agresivă a fundaţiilor controlate de George Soros. În ceea ce mă priveşte, sunt dispus să duc lucrurile mai departe. Dincolo de cele două servicii secrete, reţeaua lui Soros a penetrat într-o măsura mai mică sau mai mare toate instituţiile de forţă, puterea executivă, Guvern şi Preşedinţie, puterea legislativă, puterea judecătorească precum şi cea de-a patra putere în stat, care este presa.

Înainte de a intra în fondul chestiunii, deschid o scurtă paranteză. În lumea modernă, societatea civilă este din ce în ce mai mult reprezentată de asociaţii şi fundaţii, respectiv de organizaţii nonguvernamentale, care concentrează în mai multe direcţii spiritul civic al oamenilor. Prin societatea civilă organizată într-o multitudine de ONG-uri, societatea civilă supraveghează activitatea tuturor puterilor în stat şi, la nevoie, pune presiune pe acestea, corectându-le din mers traiectoria. O societate modernă şi vie nu poate exista fără ONG-uri. Din nefericire, activitatea societăţii civile este din ce în ce mai grav deturnată de forţe statale sau suprastatale, care au descoperit faptul că, prin intermediul ONG-urilor, se poate dobândi putere şi eficienţă şi se poate ajunge pe o cale soft la atingerea unor obiective. Care obiective, culmea, sunt pe fondul lor anticetăţeneşti. Este grav când un Guvern, spunând că poartă negocieri cu reprezentanţii societăţii civile, invită la dialog ONG-uri finanţate de stat. În România, se întâmplă în mod obişnuit acest lucru. Este şi mai grav atunci când serviciile secrete, pentru că legea le permite, înfiinţează şi finanţează ONG-uri, cu ajutorul cărora influenţează chiar împotriva societăţii civile, opţiunile decidenţilor politici sau economici. Dar şi mai grav este atunci când o entitate externă se infiltrează în toată această paletă de reţele ONG-iste.

Ceea ce semnalează consultantul lui Donald Trump este un fenomen realmente prezent în cele două state – şi nu numai – Ungaria şi România, şi semnalat ca atare de mult timp de reprezentanţi ai societăţii civile, ai sindicatelor, ai presei, care şi-au asumat de ani de zile riscuri considerabile transformându-se în avertizori publici.

Mă număr printre cei care de ani de zile, cred că de 15 ani, atrag atenţia asupra unor efecte nocive generate de reţeaua de ONG-uri controlată de George Soros. Ţin minte că mi-am început demonstraţia întrebându-mă de ce în multe dintre cele mai importante ONG-uri open society din România au fost recrutaţi foşti securişti. De ce să fi avut George Soros, în aparenta lui luptă pentru o societate deschisă, atât de multă nevoie de expertiza fostei Securităţi? Nu cumva pentru ca, prin intermediul lor, să fie scurtat drumul către putere, către influenţarea deciziilor politice şi economice şi, apoi, către penetrarea structurilor statului? Când mai mulţi câini de pază ai societăţii, în mod independent unul de altul, au lătrat, caravana nu a trecut pur şi simplu mai departe. Reţeaua Soros a strâns rândurile şi s-a coalizat încercând să discrediteze fiecare avertizor în parte.

Viktor Orban, aflat de mult timp la conducere în Ungaria, a identificat şi a denunţat public acest pericol, încercând pe de-o parte să reziste asaltului din ce în ce mai agresiv al ONG-urilor lui Soros şi, pe de altă parte, luând contramăsuri de natură legislativă pentru a le diminua influenţa. În România nu există încă, cel puţin în mod vizibil, o reacţie a reprezentanţilor instituţilor statului în raport cu reţeaua Soros. Din acest motiv, aşa cum am arătat la începutul acestei analize, sorosiştii s-au infiltrat în toate reţelele de putere ale statului, inclusiv la nivelul Guvernului şi al instituţiei prezidenţiale. Din aceste poziţii, pe care ei intenţionează să şi le consolideze, servesc statul global în care George Soros deţine o putere din ce în ce mai mare şi, finalmente, servesc scopurilor economice ale miliardarului american, interesat şi implicat în special în domeniul resurselor naturale deţinute de anumite state.

Eu nu ştiu şi nici măcar nu cred că ar fi reală ipoteza lansată de Roger Stone, conform căreia preşedintele Klaus Iohannis ar fi discutat din proprie iniţiativă pe această temă cu Donald Trump. Până la urmă soluţia, dacă există o problemă de acest fel, şi ea există, se află tot în puterea autoriăţilor statului. Şi totul ar trebui să înceapă cu un inventar. Fără a fi stigmatizaţi în acest fel, fără a fi priviţi ca nişte duşmani şi fără a fi declanşată o vânătoare de vrăjitoare, ar trebui inventariaţi pur şi simplu toţi cei care, sub o formă sau alta, în mod direct sau indirect, au beneficiat şi beneficiază de finanţări Soros. Dacă luăm urma banilor, vom ajunge cum arătam în toate zonele de putere ale statului şi vom putea pune un semn de întrebare legat de miile de persoane care s-au înfruptat din conturile Soros. Apoi, vom face un al doilea inventar al acţiunilor întreprinse de aceşti concetăţeni. Şi vom vedea pentru cine au lucrat. În folosul statului român sau în folosul altor entităţi? Abia după stabilirea amplorii fenomenului, dacă mai există cumva suficientă voinţă politică, statul român îşi va crea anticorpii, luându-şi măsurile de protecţie necesare.

Dacă aceasta este sau nu o chestiune de siguranţă naţională, va trebui să aflăm curând iar dacă este, atunci primele instituţii care urmează să fie tratate sunt chiar instituţiile de forţă.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Iul 21, 2017 8:45 am

Nu putea sa lipseasca Macacu' din povestea demolarii baschetozei. vesel

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Foooarte interesant unul dintre comentariile la clipul bulgaresc. laugh

Mihaela Andreeva 3 hours ago
Laura is CIA asset. she is cleaning the opposition under CIA.,She is absolute puppet of Jesuit Vatican !!!!
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Iul 25, 2017 10:30 am

Asa da, devin mai plauzibile atat interventia ministresei de interne dupa incidentul paranormal si mortal de la Suceava, cat si reinfiintarea serviciului 2,15, la dispozitia brazilianului Dragnea, practic. ( [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ) vesel
Acu', io nu cred ca 2,15 si DIA vor salva Securistanul de la dezmembrare, ci doar ca vor ajuta la controlul pulverizarii, intru adjudecarea unor frimituri pentru hienele autohtone.  laugh



Alarma de la Servicii: Anarhie in Romania!!!



Zilele trecute, capi a tot ceea ce inseamna statul roman au intrat in posesia unui raport care nu are cum sa nu le dea fiori. Este vorba despre un adevarat semnal de alarma, de o gravitate fara precedent si care, dupa cum se specifica in chiar debutul acestui raport incendiar, reuneste informatiile prelucrate nu doar de la serviciile secrete romanesti, dar si analize ale structurilor informative americane, franceze si unguresti.
Mai mult chiar, dupa cum sustin sursele noastre, este ceva vreme de cand directiile de analiza contrainformativa de la Bucuresti nu au dat drumul, fie si intr-un cerc extrem de strans printre factorii de decizie, unui document strict secret de o gravitate atat de mare. Si chiar daca, dupa cum bine o stiu initiatii sistemului, intotdeauna in astfel de rapoarte se regaseste si o oarecare marja de manipulare, de aceasta data nu ai cum sa nu observi ca, totusi, ceva este putred in Romania. Mai ales ca pur si simplu a si fost identificat scenariul pregatit pentru urmatorii ani, unul in care nu doar ca se evidentiaza exercitarea unor forte externe tot mai puternice, dar se insista asupra escaladarii violentei stradale.

Atac la clasa politica

De la bun inceput trebuie precizat ca, desi  in cadrul raportului intrat in posesia noastra se face referire de mai multe ori la George Soros si la reteaua de ONG-uri creata de miliardarul evreo-american, influenta exercitata de acesta nu este musai reprezentata ca principala amenintare la adresa securitatii nationale. Totusi, pura coincidenta sau nu, iesirile publice recente cu acuze extrem de grave la adresa lui George Soros ar fi putut fi alimentate si de acest raport, care, odata citit, nu are cum sa nu dea serios de gandit, mai ales oamenilor politici, care par principalele „tinte in miscare” pentru „noua ordine mondiala” care tocmai ce incearca, in cadrul unui proiect intins pe mai multi ani, sa repete si in Romania experimentul globalist care le-a reusit in alte tari. Astfel, in prima parte a raportului se face referire, intr-adevar, si la faptul ca „ de circa 30 de ani, George Soros a finantat o retea internationala de organizatii civice, cu scopul de a implanta, in tarile cu democratii neconsolidate, anarhia. Axul director al acestei activitati este promovarea ideii ca toate partidele, indiferent de culoarea politica, sunt corupte si ca trebuie, mai devreme sau mai tarziu, sa fie inlocuite cu guverne tehnocrate (pregatite din umbra in cadrul acestor organizatii civice). De asemenea, in spiritul acelorasi idei, trebuie inlocuita vointa poporului, anihilata prin inocularea ideii ca nu avem nevoie de guvernanti, parlament etc. si ca bunastarea trebuie gandita de un guvern pregatit sa conduca tara fara clase politice”. Tot in acest capitol introductiv se face referire si la tragedia de la „COLECTIV”, fara a se face insa o precizare clara daca forte oculte ar fi implicate in acest incident fara precedent sau au profitat din plin de emotia colectiva creata in acele zile de mare durere nationala : „In aceasta paradigma, in Romania deja s-a testat si reusit rasturnarea unui guvern ales prin inocularea ideii de coruptie generalizata, plecand de la cazul bine gandit numit COLECTIV, in care tinerii au murit nevinovati iar experimentul folosit a reusit”. De altfel, trebuie subliniat faptul ca in anumite „puncte cheie” ale raportului, autorii se feresc sa dea verdicte sau sa identifice textual vinovatii, multumindu-se doar sa aduca in discutie diverse idei, desigur, „in anumite paradigme”.

In toamna, noi miscari de strada

Revenind la situatia actuala, raportul indica si faptul ca „in cursul anului 2017, provocarile au continuat prin manifestatiile intretinute ale tinerilor din lunile ianuarie-februarie, scopul fiind inlocuirea guvernului ales”. Insa lucrurile devin cu mult mai serioase, deja ingrijoratoare, atunci cand structurile contrainformative trec la prognoza pentru viitorul mai mult sau mai putin indepartat. Astfel, o fraza care deja da fiori multor factori de decizie de la varful statului roman este aceea conform careia, „toamna acestui an va aduce noi miscari de strada, din ce in ce mai numeroase si mai violente.”

Varful manifestarilor, in 2020!

In plus, dupa cum reiese din informatiile intrate in posesia noastra, factorii decizionali ar fi fost deja avertizati sa se pregateasca pentru ceea ce este mai rau in luna octombrie, atunci cand manifestarile de strada nu doar ca vor ajunge la apogeu, dar vor fi sprijinite de incercari de destabilizare pe nenumarate alte fronturi, de la societatea civila si chiar din sanul clasei politice si inclusiv a actualei coalitii guvernamentale. Practic, in octombrie se va declansa atacul final!  Culmea este insa ca raportul insista asupra faptului ca escaladarea manifestarilor din aceasta toamna nu reprezinta decat o etapa intermediara a proiectului de destabilizare care se va mai intinde pe cativa ani. Astfel, „conform analizelor facute de serviciile mai sus amintite, anul 2018 va debuta cu provocari care vor duce inclusiv la incidente stradale violente”. Insa apogeul va fi atins mult mai tarziu, deoarece principala concluzie a raportului este cat se poate de concisa :„ Conform analizelor facute de serviciile mai sus amintite, varful manifestarilor va fi anul 2020.”

Modelul brazilian

Insa „punctul pe i” este pus intr-o alta fraza cheie a intregului raport, in care se insista asupra ideii ca „ instabilitatea sociala, provocata de slabiciunile guvernantilor si greselile induse va duce la instalarea anarhiei, un astfel de model fiind experimentat cu succes si in alte state. Un exemplu neanalizat suficient din pacate de catre serviciile secrete romanesti este situatia din Brazilia”. Si cu toate ca vom reveni cu amanunte despre „experimentul brazilian”, sa amintim acum doar ca statul sud-american, in ciuda asigurarii unei cresteri economice, este considerat unul tipic pentru predarea treptata a puterii de la clasa politica la „clase conducatoare alternative”. O tara unde, dupa o perioada de aproape un deceniu in care s-a investit masiv, din plan extern, in tot felul de retele ale ONG-urilor, evenimentele se succed acum rapid, astfel ca in timp ce un presedinte in functie este suspendat la presiunea societatii civile, predecesorul acestuia primeste o condamnare record de peste noua ani de inchisoare. Iar clasa politica, tot mai timorata si neputincioasa a ajuns sa faca orice pas inapoi in fata cererilor miscarilor de strada si ale presiunilor societatii civile.

Ce servicii rezista!

Un alt palier al raportului este destinat chiar a ceea ce  se intampla in interiorul sistemului, mai exact la cum sunt apreciate sansele de rezistenta ale structurilor informative .„ Din aceleasi surse reiese ideea ca in Romania, ca urmare a schimbarilor profunde din decembrie 1989, noile servicii secrete nascute (SRI si cel al MAI) au fost penetrate prin actiuni specifice, binecunoscute si controlate din exterior, creandu-se astfel brese greu de reparat. Aceste fisuri au slabit inclusiv puterea politica, una care nu poate inca raspunde cu fermitate la imixtiunile din exterior. Pe de alta parte, serviciile secrete cu traditie, care nu au suferit modificari esentiale (SIE si cel al MApN) si care au o putere de rezistenta sporita la imixtiunile externe, prin lege nu se pot implica, ci doar semnala”. Ceea ce este considerata o vulnerabilitate legislativa, faptul ca tocmai serviciile care ar putea riposta mult mai pragmatic sunt ingradite doar sa faca informari, fara a putea actiona in vreun fel.

Pentru toate partidele

In finalul raportului sunt prezentate mai multe „masuri ce se impun rapid”, printre care se remarca „intarirea prin modificari legislative a rolului parlamentului in viata politica; intinderea si extinderea atributiilor Armatei, MAI si a serviciilor secrete in apararea ordinei constitutionale sau intarirea Justitiei si largirea atributiilor privind apararea Constitutiei”. Iar ultimul rand al raportului cere „avertizarea tuturor partidelor politice parlamentare, aflate ori nu la guvernare de pericolul ce devine tot mai evident”.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Joi Iul 27, 2017 6:58 pm

Interesantă și povestea cu vaccinurile. suspect
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Lun Iul 31, 2017 8:47 am

(Still a)Live a scris:Interesantă și povestea cu vaccinurile. suspect

N-am prea inteles mare lucru din vacciniada virtuala, cert este doar un lucru: cei care tipa cel mai tare impotriva vaccinarii sunt aceiasi care urla si ca Institutul Cantacuzino ar trebui sa produca mai multe vaccinuri romanesti. laugh  Ca sa nu mai spun ca toti cruciatii astia feisbucisti sunt ei insisi vaccinati. laugh
Cica face agentul Mossad Andronic un serial in care sa explice boborului cum sta treaba cu adevarat.  Laughing


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


EDIT. Iata ca prieteni buni in viata reala ajung sa se certe pe feisbuc, in vazul asistentei extaziate sau ingrozite, dupa caz, amintindu-mi de experientele similare observate pe forumul RTV. Am catalogat bine reteaua lui Suca Berg: inchisoare virtuala tip Pitesti. vesel


Mirel Curea
55 minute ·

Cu rabdare, tenacitate si bazati doar pe studii, date stiintifice si statistice, doar pe opiniile specialistilor numarul unu in domeniu, nu pe ce spun dentisti, pictori si calugari in delir, vom demonta intr-o campanie de presa, care va dura atat cat va trebui, toate miciunile criminale despre vaccinuri: metale grele, autism, decimarea populatiei si alte demente, in masura sa-i faca pe parintii mai slabi de minte sa-si expuna grav copiii.
Am decis sa pornim o campanie de informare, am decis sa facem ceea ce nu fac autoritatile, ceea ce nu vrea sa faca un guvern inept, preocupat de orice altceva, in afara sigurantei publice.
Nu, bestiile ucigase din farma n-au trecut pe la casieria Evz!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

11 comentarii
46 46
Îmi placeVezi mai multe reacţii
Distribuie
Comentarii
Răzvan Constantinescu
Răzvan Constantinescu Dacă face domnul Andronic lumină, e excelent. A început în forţă: "O polemică afectează în România zeci de mii de copii și ÎNCEPE DEJA să ia viața unora". Atât aş comenta, că procentul ăla de 2 la mie de decese printre bolnavii de rujeolă se referă la copii care au comorbidităţi, nu e o dispoziţie aleatorie, la noroc.
Îmi placeVezi mai multe reacţii
·
5
· 47 minute
Administrează
Mirel Curea
Mirel Curea Nu, nu el va face lumina, ci specialistii de la care ne documentam. El nu a facut altceva decat sa anunte printr-un editorial campania de informare.
Îmi placeVezi mai multe reacţii
·
2
· 36 minute
Administrează
Răzvan Constantinescu
Răzvan Constantinescu Mai bine anunţai tu, că evitai enormităţi de formulare Smile
Îmi placeVezi mai multe reacţii
·
1
· 36 minute
Administrează
Mirel Curea
Mirel Curea Cand o sa simt nevoie de sfaturile tale, cu privire la politica editoriala, te anunt. Deocamdata, suntem ok, ne descurcam.
Îmi placeVezi mai multe reacţii
·
1
· 33 minute
Administrează
Răzvan Constantinescu
Răzvan Constantinescu Mult mai bine decât acum câţiva ani, asta e clar. Atunci demontau cruciada idioţilor împotriva lui Băsescu Smile)))
Îmi placeVezi mai multe reacţii
·
1
· 32 minute
Administrează
Mirel Curea
Mirel Curea Ma crezi ca nu ma interesaza ce ai de spus?
Îmi placeVezi mai multe reacţii
·
1
· 29 minute
Administrează
Răzvan Constantinescu
Răzvan Constantinescu Cum să nu, e o chestiune cronică. Scuze că am părut că pun la îndoială buna credinţă a domnului Andronic, cuvintele mele au fost scoase din context Smile
Îmi placeVezi mai multe reacţii
·
1
· 27 minute
Administrează
Mirel Curea
Mirel Curea Ti-am scris in privat chestia asta, dar te faci ca n-o vezi:
"Doctore, nu ma intereseaza parerile tale in domeniu. Daca ma interesau, te sunam, te intrebam si apoi te citam. Am zis sa-ti spun asta in pv, nu in public.
Era ok Andronic, atunci cand apelai la ziar?"

Dupa care, voi sterge dialogul de mai sus, pentru ca este fara legatura. Ma vei intelege, sper!
Îmi placeVezi mai multe reacţii
·
1
· 26 minute
Administrează
Răzvan Constantinescu
Răzvan Constantinescu Ok, am primit mesajul pe ambele căi, mulţumesc frumos.
Îmi placeVezi mai multe reacţii
·
2
· 24 minute
Administrează
Răzvan Constantinescu
Răzvan Constantinescu Nicio legătură, categoric!
Îmi placeVezi mai multe reacţii
· 23 minute
Administrează
Mirel Curea
Mirel Curea Esti pisalog si plictisitor!




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


EDIT 2. Intre timp, au mai fost adaugate comentarii, dintre care unul chiar confirma ceea ce am sesizat si io: antivaccinistii sunt cu vaccinurile la zi. laugh

Florin Zago Undeva , acolo sus, "nu se dorește" imunizarea populimii din România. Un popor bolnăvicios, muribund, fără speranță și debusolat, este mai ușor de birjărit.
Îmi placeVezi mai multe reacţii
·
4
· 2 ore
Administrează
Mirel Curea
Mirel Curea Zago, nu am probe, dar inclin sa-ti dau dreptate! De ce spun asta? Mi-a intrat in privat un medic de familie, o doctorita, care mi-a spus consternata ca ea, cu mana ei, i-a vaccinat copiii unuia care este un militant de frunte anti-vaccin, un combinator ONG-ist. Vaccinati la zi, cu toate vaccinurile!
Îmi place
·
7
· 2 ore


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Lun Iul 31, 2017 11:47 am, editata de 2 ori (Motiv : completare cu edit 2)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Aug 01, 2017 12:53 pm

Pana la urma s-ar putea sa simtim efectele unor bombe nucleare, fie si de mici dimensiuni, cat sa traseze noua cortina de fier. Cool


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Aug 01, 2017 4:34 pm

Jignit ieri in publicul virtual de prietenul din viata reala - Mirel Curea, se pare ca Razvan Constantinescu va scapa din inchisoarea feisbuc. laugh

APA

Cred că am să-mi închid contul, am un sentiment de inutilitate. De luni de zile explic că vaccinurile sunt multiple, diverse, unele obligatorii, altele elective, altele chiar nocive, iar în discuţie intervine şi calitatea produselor... Degeaba! - e plin feed-ul de idioţi care sunt anti-vaccinare, pro-vaccinare, unul se declară "vaccinat", altul se întreabă dacă să-şi vaccineze copilul... Niciunul nu pricepe că există mai multe vaccinuri, în cutia lor craniană există doar "vaccinat" şi "nevaccinat". Atât. Uneori am impresia că cineva-şi bate joc de mine sau că sunt la camera ascunsă.
Repet pentru proşti:
Apa. Apa, domnilor, pricepeţi? E bună sau nu? E vitală, inteligenţilor, nu există viaţă fără apă! Dar e rea, foarte rea, în diverse situaţii: pe parchet, în vin, la plămâni, în burtă, când sunt inundaţii, când se scurge pe pereţi, în adidaşi... Ei, vaccinaţilor şi nevaccinaţilor, adepţilor pro- şi protestatarilor contra, ia răspundeţi voi frumos, acum: E bună apa sau e rea apa?




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Aug 03, 2017 9:15 am

Vad ca, in acelasi timp cu atacul la Plesu, un alt atac, la Scoancsa, este pornit de vajnicul Tudorel. Laughing

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ca tot ii vazui mecla la ziar, mi-am amintit ce as fi vrut sa postez ieri, da' n-am reusit, din cauza de... binging. Am inceput sa revad Caracatita, 5 episoade savurandu-le ieri. Ma rog, trecand peste stangagiile de montaj si peste jocul foarte slab al majoritatii actorilor (comisaru' lu' peste si tuta de nevasta-sa chiar ma iritau, uneori), trecand si peste tipata limba italiana, incerc sa urmaresc doar pozitionarea partilor "beligerante", mai exact intrepatrunderea statului de drept cu puterea oculta. O pata inedita de culoare a constituit-o actorul Michele Abruzzo, jucand rolul procurorului Scardona, prin asemanarea sa izbitoare cu Tudorel Toader. laugh

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu gasesc acum un clip video cu el, pentru ca s-ar fi observat asemanari inclusiv la voce si gesturi. Laughing


EDIT. Am gasit ceva, de la min. 22.23.

ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Aug 04, 2017 12:15 pm

Asta da stire. Laughing


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Aug 04, 2017 7:23 pm

Si inca una, de seara. vesel


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  (Still a)Live Vin Aug 04, 2017 10:27 pm

Asta cu vaccinurile e sigur ceva făcut, nu născut în mod natural. Greu de zis exact cum funcționează manipularea, căci nu e doar dintr-o parte. Sau o fi doar o parte, dar par cel puțin două? Dacă n-ar fi vieți de oameni la mijloc, aș zice că n-au decât să se lupte părțile. Urâtă lumeeee!!!!!

Sunt tot felul de frământări și de focare de conflict, în acest moment. Despre care afli din benzile mobile ale televiziunilor de știri și de pe net. La televiziuni, e treabă cu Popoviciu și cu pensiile speciale. Pe alocuri, și cu manualele de sport, cu cotețele lui Cuc, cu încruntările teribile, condimentate cu ironii, ale acestui premier pe care nu-l înțeleg. Între timp, trec aproape zilnic elicoptere de armată pe deasupra capului meu. Concurență pt ciori, deh... A, cu Polonia, am zice că ar fi mâna rușilor. Asta așa, câtă vreme suntem siguri că mâna pe care o vedem este cea care chiar este. Abrambureală...
(Still a)Live
(Still a)Live
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri
se gândește cât o fi costând timpul petrecut pe forumuri

Mesaje : 3285
Data de inscriere : 29/10/2010
Varsta : 49
Localizare : SulfCity

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Sam Aug 05, 2017 9:54 am

(Still a)Live a scris:Asta cu vaccinurile e sigur ceva făcut, nu născut în mod natural. Greu de zis exact cum funcționează manipularea, căci nu e doar dintr-o parte. Sau o fi doar o parte, dar par cel puțin două? Dacă n-ar fi vieți de oameni la mijloc, aș zice că n-au decât să se lupte părțile. Urâtă lumeeee!!!!!

Sunt tot felul de frământări și de focare de conflict, în acest moment. Despre care afli din benzile mobile ale televiziunilor de știri și de pe net. La televiziuni, e treabă cu Popoviciu și cu pensiile speciale. Pe alocuri, și cu manualele de sport, cu cotețele lui Cuc, cu încruntările teribile, condimentate cu ironii, ale acestui premier pe care nu-l înțeleg. Între timp, trec aproape zilnic elicoptere de armată pe deasupra capului meu. Concurență pt ciori, deh... A, cu Polonia, am zice că ar fi mâna rușilor. Asta așa, câtă vreme suntem siguri că mâna pe care o vedem este cea care chiar este. Abrambureală...

Varful de lance al antivaccinistilor tocmai ce si-a nuantat bine de tot pozitia. veselie

Olivia Steer
Ieri la 10:28 ·


Vaccinarea e bună, dar vaccinurile sînt proaste!

#mercur #aluminiu #formaldehidă #acetonă #glutamat_de_sodiu etc etc etc




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Tot ieri, un alt lider in devenire propunea un protest, pe 3 septembrie (acum fiind prea in concediu, prea aproape de o sarbatoare si prea cald laugh ). Intre timp, protestul a fost anulat. vesel


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu stau sa citesc tampeniile postate de comentatori p-acolo, dar pare destul de limpede ca cineva i-a sfatuit pe cei mai recalcitranti sa o lase mai moale, cel putin deocamdata. Laughing
Totusi, protestul/manifestul organizat de anonima Ana Maria Ivan pe data de 13 august a ramas inca valabil, pana in prezent anuntandu-si participarea 622 de cetateni.


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Evenimentul pare sa aiba sustinerea din umbra a unei aripioare revolutionare a BOR: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cat despre framantarile si conflictele planande peste zona noastra, poa' sa fie durerile facerii unei noi lumi, aducatoare de noi culmi de progres si civilizatie. laugh

EDIT. Anonima Ana Maria Ivan (Zana Scutecel laugh ) este #rezistenta, intrucat in 13 februarie isi pusese drept cover fotografia cu tricolorul majoritar rosu, din Piata Victoriei. Laughing


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



EDIT 2. Acum am observat comentariul unei feibuciste iubitoare de pace, cu p imagine de profil in care doi porumbei se giugiulesc. veselie


Mira Niculescu Zana criminala! Lasa mamele sa-si vaccineze copii vaco! Nu mai manipula securisto oamenii! Rusoaica nesimtita!
Îmi placeVezi mai multe reacţii
· Răspunde · 3 august la 16:15


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Nu puteam trecepe peste formularea Rusoaica nesimtita fara sa analizez si fotografiile Anei Maria Ivan. Mda, cam are profil de rusoiaca, caz in care ar fi a doua rusoaica sustinatoare a cretiniadelor Colectiv si #rezist, alaturi de Raisa Ekaterina Ivatenko (Ela Simona Fica). suspect

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre ENKI in Sam Aug 05, 2017 10:47 am, editata de 3 ori (Motiv : completare cu edit, completare cu edit 2)
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Aug 24, 2017 5:34 pm

La noi se pregateste de condamnare George Roncea, care are doua conturi, uneori simultan blocate pentru opinii incorecte politic, in special in legatura cu evreii si musulmanii. Laughing

Ține-ți gura pe Internet: Facebook se transformă în Gulag!



Michael Stürzenberger este un blogger și comentator politic german, critic vehement al islamizării Occidentului, colaborator permanent al publicației PI (Politically Incorrect) News. De asemenea, este un militant neobosit împotriva construirii unei mega-moschei la München, așa cum doresc autoritățile locale.
Vineri, 18 august, Stürzenberger a fost condamnat la șase luni de închisoare și la 100 de ore de muncă în folosul comunității, de către un tribunal local din München. Motivul: a postat pe pagina sa de Facebook o fotografie cu Marele Muftiu al Ierusalimului, Haj Amin Al-Husseini, dând mâna cu un înalt oficial Nazist, cu ocazia vizitei pe care clericul musulman a făcut-o la Berlin, în 1941.
Alături de fotografie, Michael Stürzenberger a postat un link la o recenzia unui articol apărut pe 16 iunie 2016, în Süddeutsche Zeitung, „Hakenkreuz und Halbmond” (Svastica și Semiluna), despre admirația lui Hitler și a național-socialiștilor pentru Islam.
Procurorii l-au acuzat pe Stürzenberger de „incitarea la ură față de Islam” și de „denigrare a Islamului” prin publicarea respectivei fotografii, iar tribunalul din München l-a găsit pe Stürzenberger „vinovat pentru răspândirea propagandei unor organizații neconstituționale”.
Pentru a spulbera orice dubii, fotografia respectivă nu este un trucaj, nu a suferit nici o modificare în Photoshop, fiind un document autentic din cel de-Al Doilea Război Mondial.
Iată mai jos și traducerea textului postat de Stürzenberger pe Facebook, care a însoțit fotografia cu Muftiul și oficialul nazist:
„Faptul că Islamul este o ideologie fascistă a fost prezentat acum doi ani de către cercetătorul egiptean Hamel Abdel – Samad în cartea sa Fascismul Islamic. Deși acest lucru îi era clar și fostului premier britanic Winston Churchill („Coranul este Mein Kampf-ul Profetului Mahomed”), corectitudinea politică a interzis multă vreme ca acest fapt să fie afirmat în mod public. Ministrul de Interne al Bavariei, Joachim Herrmann a îmbrățișat și el de curând această teorie, comparând Mein Kampf cu anunțurile războinice făcute de Statul Islamic pe Internet. De aici până la Coran nu mai este decât un pas mic, pe care însă nu a îndrăznit să-l facă. Süddeutsche Zeitung, într-un articol, descrie pactul Nazismului cu Islamul, citând de asemenea și importante declarații ale lui Hitler și Himmler. Mai multe informații pe Politically Incorect.” Aici urma linkul către recenzie.
Afinitatea lui Hitler și a altor înalți oficiali ai celui de-al Treilea Reich pentru Islam nu este un secret. În aprilie 2017, Timeline publica un articol cu titlul: „Cu sprijinul unui cleric arab, Naziștii s-au folosit de extremiștii islamic”, ilustrat cu o fotografie în care Hitler stă de vorbă foarte amical cu muftiul Ierusalimului, Haj Amin Al-Hussein, tot numai zâmbet islamic.
Hitler a manifestat o mare atracție față de Islam, văzând în musulmani o comunitate virilă, războinică și antisemită. În schimb, Führerul considera creștinismul o religie detestabilă, din cauza unor idei precum „iubirea față de dușman” sau „mila de aproapele”.
La rândul său, șeful SS Heirich Himmler credea că Islamul este „o religie foarte practică pentru soldați”.
Astfel de idei le continuau pe cele ale lui Max von Oppenheim, directorul NFO (serviciul de spionaj german din Orient, în timpul Primului Război Mondial), care încercase (fără succes) să folosească fanatismul islamic ca armă.
Pentru aceste scopuri ale lui Hitler, muftiul Al-Husseini al Ierusalimului, cel mai important cleric musulman din Palestina, părea omul ideal. Al-Husseini i-a spus lui Hitler că musulmanii au aceiași dușmani ca naziștii: evreii, englezii și rușii. De aceea, sub comanda sa, sunt „gata să colaboreze cu Germania din toată inima și să participe la război, nu doar prin acte de sabotaj și instigarea la revoluții, ci și prin formarea unei Legiuni Arabe”.Muftiul a primit însărcinarea de a-i recruta pe cei care vor alcătui mai târziu divizia SS a musulmanilor bosniaci, prima divizie SS non-germană, botezată 13 Waffen Gebirg (Muntele) Division der SS și care va număra 20.000 de militari.
Faptul că Divizia 13 SS va lupta mai ales împotriva forțelor rezistenței comuniste din Bosnia a fost motivul-cheie care a permis recrutarea unui număr atât de mare de militari musulmani.
Deși îi numise în Mein Kampf „rasă inferioară”, acest lucru nu l-a împiedicat pe Hitler să declare că musulmanii din Bosnia sunt „arieni puri”, iar pe muftiul Ierusalimului l-a declarat „Arian de Onoare”.
Pe de altă parte, în plină invazie a imigranților asupra Europei, în octombrie 2015, premierul israelian Benyamin Netanyahu declara că muftiul Al-Husseini este cel care l-a determinat pe Hitler să adopte „soluția finală” în legătură cu evreii: exterminarea. Vorbind de la tribuna Congresului Sionist Mondial de la Ierusalim, Netanyahu a relatat întâlnirea din noiembrie 1941 a lui Hitler cu Al-Husseini. „Hitler nu voia să-i extermine pe evrei, în acea perioadă, dorea să-i expulzeze. Atunci Haj Amin Al-Husseini s-a dus să-l întâlnească pe Hitler și i-a zis: ‘Dacă îi expulzați, vor veni toți aici’ (în Palestina - n.m.).” Potrivit lui Netanyahu, dialogul dintre cei doi ar fi continuat astfel: „Ce ar trebui să fac cu ei? - Ardeți-i!”
Nu era pentru prima oară când Netanyahu invoca o asemenea teorie. El a făcut-o și în 2012, într-un discurs în Knesset, când l-a prezentat pe Al-Husseini drept „unul dintre principalii arhitecți” ai „soluției finale”.
Revenind la condamnarea lui Michael Stürzenberger, aceasta reprezintă un act de o gravitate uriașă, care creează un precedent cu consecințe incalculabile: este vorba aici cu mult mai mult decât de cenzură sau de pedepsirea unui „delict de opinie”, abuzuri specifice tiraniilor totalitare. Este vorba de rescrierea istoriei, în paralel cu scoaterea în afara legii a oricăror dovezi, documente și alte izvoare, care contrazic varianta oficială.
Orwell a avut dreptate: un Minister al Adevărului schimbă Istoria după interese și ideologie, iar cine nu se conformează este strivit.




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Joi Aug 31, 2017 5:12 pm

Tefelistii au fost agitati brusc, parand gata sa umple iar pietele marilor orase. Shocked

Corupția ucide a adăugat 3 fotografii noi.
23 ore · Cluj-Napoca, Cluj County ·

Lucrurile se precipita rapid.

Va invitam pe grupul de Slack unde ne organizam, trimite un mesaj privat cu adresa de email pentru a te putea adăuga in grup.

Avem 3 probleme și o singura soluție.
Dispariția guvernului Tudose si neacceptarea unui nou guvern propus de actuala coaliție de guvernare.
Pentru a rămâne eficienți,trebuie sa lucram împreună.

Citește aici descrierea despre cum se folosește Slack, ce canale de discuții exista.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]



Inca nu m-am lamurit ce e cu acest SLACK, dar el pare sa fi fost folosit si in trecut, cel putin de nucleul organizatoric al neobolsevicilor. vesel
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  baso Joi Aug 31, 2017 9:31 pm

ENKI a scris:Tefelistii au fost agitati brusc, parand gata sa umple iar pietele marilor orase. Shocked


Pentru ca s-a publicat pe site-ul ministerului justitiei proiectul de lege. E mult scris acolo si n-am apucat sa-l citesc, decat pe sarite.
Imi si imaginez cat citesc tefelistii din el.Oricum, treaba cu legile justitiei este doar un pretext pt. a-i scoate pe tefelisti in strada. A reaparut pe tapet si Rosia Montana. Desigur ca organizatorii din umbra vor specula orice alte nemultumiri
Partea proasta e ca si printre antisorosisti( antitefelisti) sunt multi batuti in cap , fix ca tefelistii pe care ii injura.
Dupa cum se exprima unii, se pare ca se doresc proteste masive, agresive. Si din nou am senzatia ca treaba este pregatita prin ceva laboratoare. Nu stiu daca e implicat si SRI in organizarea manifestatiilor; dupa mintea mea, cand agitatii isi exprima public dorintele de proteste violente, ar cam fi o chestiune ce tine de siguranta nationala.

Intamplator, mi-a sarit in ochi un articol pe care Google l-a plasat la loc de cinste pt. cautarea dupa cuv. cheie "proteste"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cica ar fi popular... suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

baso
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 16006
Data de inscriere : 04/10/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Sept 01, 2017 8:46 am

baso a scris:Intamplator, mi-a sarit in ochi un articol pe care Google l-a plasat la loc de cinste pt. cautarea dupa cuv. cheie "proteste"

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cica ar fi popular... suspect

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pai, daca in iarna i-a oprit Tolontan cu mamutii lui radioactivi, poate ca acum se incearca, via Google, sperierea lor din start cu norii glabeni-portocalii si toxici. laugh
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Vin Sept 01, 2017 9:14 am

Wow! Shocked

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Nu-mi dau seama daca stirea Flux 24 (31 august, 21:14) e publicata dupa postarea oranjgutanului pampit. suspect

Gelu Visan
Ieri la 01:02 ·

Războiul Procurorilor cu țara. Sfârșitul Opresiunii.
Procurorii din Republica Procurorilor România au pornit la război: Se războiesc cu politicienii, cu oamenii de afaceri, cu cetățenii și mai nou cu judecătorii. În țara lui Lazăr, Koveși, Portocală și Uncheșelu Procurorii sunt totul. Pentru ei nu există justiție, adevăr, dreptate: Ei sunt începutul și sfârșitul. Episodul de ieri de la CSM, declarațiile năucitoare ale Ambasadorului SUA, acompaniat de alții, arată următoarele:
Koveși e disperată că publicarea raportului Inspecției Judiciare privind DNA va arăta adevărata față, hidoasă, opresivă, coruptă până-n măduvă a unor procurori ce conduc DNA.
Frica lui Koveși pleacă și de la rolul jucat de aceasta în Raportul privind închisorile CIA. Ce rol a jucat Koveși în raport cu CIA-ul pe tema închisorilor mult negate? Ce servicii se întorc acum?
Multe dintre anchetele procurorilor s-au făcut cu încălcarea dovedită a legii, prin parteneriate dovedit-ilegale cu SRI.
Judecătorii au prins curaj și nu mai execută ordinele lui Koveși și Securității
Unii procurori, dovediți sau nu, cum ar fi cazul lui Portocală și nu numai, sunt corupți până-n măduva oaselor, iar Koveși îi ocrotește până-n pânzele albe.
Administrația, blocată până la gripare, dă semne că așa nu se mai poate.
Soroș, sprijinitorul până la paroxism al sistemului opresiv se clatină în fața presiunii lui Trump;
Multinaționalele au propriile lor probleme cu fiscul și dau semne că nu mai au chef să plătească ieșirea oamenilor în Piețe și, nu în ultimul rând,
SRI-ul se debarasează de Koveși și Lazăr.
Asistăm la Sfârșitul urât, puturos, care umple cu duhoarea lui pestilențială toată atmosfera publică, a unui Sistem Opresiv care a condus România mulți ani, iar Lazăr și Koveși se comportă ca doi câini atinși de turbare. Pentru ei, ca și pentru alte unelte ale Sistemului jocul s-a încheiat și cel mai probabil vor plăti.
Vor avea procurorii onești, ca și judecătorii onești curajul de a se debarasa cât mai repede de acești Slujitori care fac atât de mult rău României și care sunt în stare să vândă toată țara pentru a scăpa?
Se pare că da, și se va întâmpla mai curând decât credem.
Noapte Bună!





[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Dum Sept 03, 2017 3:28 pm

Ia sa vedem ce mai da pe goarna securistul exasperat. Laughing

Daniel Dragomir
18 minute ·

Din ianuarie 2015 pana ieri, presa, lideri de opinie, oameni de Facebook si cine a mai apucat, si-au dat cu parerea despre mine. Despre Daniel Dragomir.

Trecand peste sustinerile si mesajele de sprijin ale unora, peste injuraturile si laturile altora, pana acum am evitat sa ma exprim public.
De ce am evitat? Pentru ca prin pregatirea mea profesionala stiu ca nu pot spune prea multe.

Despre cazul BlackCube pot spune doar atat:
1. Nu am nicio treaba cu povestile mediatice si cu supozitiile cuprinse in acest dosar,
2. Dosarul se afla in faza de urmarire penala si din respect pentru ancheta DIICOT nu ma pot exprima public. Pot sa va spun doar ca acesta ancheta este una plina de basme.
3. Astept cu nerabdare rezultatul anchetei BlackCube pentru a termina odata cu aceasta poveste.

Insa, despre toate celelalte lucruri... m-am decis sa vorbesc.
Asa cum presa vorbeste despre Daniel Dragomir, a venit timpul sa vorbesc si eu...

Si am foarte multe lucruri de spus, cu dovezile aferente.
Despre vremurile actuale si cele trecute. Despre lucruri care pot explica Cine si Ce este Deep-State in Romania!







[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Lun Sept 11, 2017 12:06 pm

Ca sa faca pe avionul ce va lovi turnul inca in picioare al baschetozei, pare destul de firesc ca securistul sa fii asteptat rabdator data de 11 septembrie. Laughing




[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  ENKI Mar Sept 12, 2017 1:16 pm

N-am auzit decat scurte fragmente din emisiunea de aseara de la RTV (difuzate in emisunea lui Gadea si postate audio pe Youtube), dar pare ca s-au spus lucruri grele daca Terhes a reactionat asa. Laughing


Romania nu doar ca nu va "recupera" prejudiciile din coruptie, cauzate in cea mai mare parte de catre serviciile secrete, firmele si oamenii lor, dar va plati la greu despagubiri celor abuzati de sistemul de justitie neo-stalinist din Romania. Din dorinta de a arata "partenerilor" ca lupta cu coruptia, ticalosii de la varful justitiei si serviciilor - avand isonul sclavilor din presa si societatea in civil - au nenorocit oameni nevinovati in timp ce adevaratii corupti au ramas neatinsi.

Este imperativa introducerea raspunderii patrimoniale pentru absolut toti magistratii. Procurorul care a incalcat un drept procesual in faza de urmarire penala, trebuie sa plateasca bani celui vatamat. La fel si judecatorul.

Judecatorii si procurorii au fost investiti cu o putere enorma din partea statului sa aplice legea si sa apere drepturile si libertatile oamenilor. Foarte multi nu doar ca legea nu au aplicat-o, dar au si incalcat drepturi si libertati fundamentale. Iar pentru aceste abuzuri trebuie ei sa plateasca despagubiri, nu cetatenii.

Iar alaturi de acesti ticalosi, trebuie sa plateasca si jurnalistii. Fiecare persoana terfelita in presa ar trebui sa se intoarca in civil impotriva jurnalistului care l-a terfelit. Fara propaganda hidoasa din presa sistemul acesta neo-stalinist de justitie si control/capturare a statului nu ar fi putut exista.






[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
ENKI
ENKI
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual
supraviețuiește în orice condiții și în spațiul virtual

Mesaje : 13937
Data de inscriere : 07/02/2010

Sus In jos

în desfășurare - Pagina 24 Empty Re: în desfășurare

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 24 din 33 Înapoi  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 28 ... 33  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum